تعداد مطالب : 2159
تعداد نظرات : 961
زمان آخرین مطلب : 2177روز قبل

باورتان می شود این پل خارق العاده در تبریز است؟

 

این پل زیبا و خارق العاده برای عبور شهروندان از روی رودخانه مهران رود و بزرگراه استاد شهریار ساخته شده است .

باورتان می شود این پل خارق العاده در تبریز است؟ (+تصاویر)

باورتان می شود این پل خارق العاده در تبریز است؟ (+تصاویر)

باورتان می شود این پل خارق العاده در تبریز است؟ (+تصاویر)

باورتان می شود این پل خارق العاده در تبریز است؟ (+تصاویر)

باورتان می شود این پل خارق العاده در تبریز است؟ (+تصاویر)

باورتان می شود این پل خارق العاده در تبریز است؟ (+تصاویر)

 

منبع: taknaz

شنبه 23/6/1392 - 22:20
ونل های بسیار زیادی در جهان ساخته شده اند که بسیاری از آن ها فقط یک تونل معمولی نیستند بلکه به خاطر طرز ساخت با ایده های گوناگون تبدیل به یک جاذبه شده اند.

ناگفته نماند که گاهی هم  دست طبیعت به ساخت تونل هایی اقدام کرده است. در ایران با شنیدن نام تونل بسیاری از ما به یاد تونل های جاده های شمالی کشور می افتیم که تعدادشان کم هم نیست.

تونل ها گرچه همگی برای رسیدن به مقصدی ایجاد شده اند، اما برخی آنها خودشان جاذبه ای دوست داشتنی هستند که عبور از آنها گاه بهانه ای می شود برای سفر.

در اینجا به 10 نمونه از منحصربه فردترین تونل های جهان که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند، پرداخته ایم:


تونل لائِردال ـ نروژ

تونل لائردال در شمال شرقی شهر برگن واقع شده است. این تونل با طول 24.51 کیلومتر طولانی ترین تونل جهان محسوب می شود که لائردال را به اورلند متصل می کند.طی تونل لائردال با سرعت مجاز در حدود 20 دقیقه طول می کشد و رانندگان در سه جایگاه تعبیه شده امکان توقف در طول مسیر را دارند.


تونل لائردال پس از پنج سال کار بی وقفه سال 2000 به بهره برداری رسید.علت ساخت این تونل، کوهستانی بودن جاده اصلی بوده است که به سبب آب و هوای نروژ برف و باران طی مسیر را با مشکلات فراوان مواجه می کرد.

در داخل تونل بهترین سیستم های تهویه استفاده شده است، اما منحصربه فردترین ویژگی تونل لائردال را باید سیستم نورپردازی آن دانست که با تقلید از حرکت نور در هنگام طلوع خورشید طراحی شده است.


تونل نُه چرخش ـ تایوان

تونل نه چرخش یکی دیگر از پدیده های شگفتی است که به دست طبیعت خلق شده است.این تونل طبیعی در پارک ملی تاروکو در ساحل شرقی تایوان قرار دارد.تونل نه چرخش در امتداد جاده اصلی به طول یک مایل بوسیله رودخانه لیوو در میان سنگ های مرمر به وجود آمده است.

زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)

زیباترین ویژگی این تونل طبیعی نحوه شکل گیری آن است که به صورت زیگزاگ بوده و با چرخش به تغییر مسیر نمی پردازد.امروزه از این تونل به عنوان مسیری برای پیاده روی تورهای گردشگری استفاده می شود.
گردشگران در طول مسیر می توانند از زیبایی های طبیعی مسیر لذت ببرند. مهم ترین این جاذبه ها آبشار تاروکو است که به داخل دره ای عمیق فرومی ریزد.


تونل عشق ـ اکراین

تونل عشق، بخشی از مسیر یک خط آهن خصوصی متعلق به کارخانه چوب در نزدیکی شهر کلیون اکراین است.این تونل که به صورت طبیعی در اثر رشد برگ درختان در اطراف مسیر حرکت قطار ایجاد شده، نمونه ای بی نظیر از آزاد گذاشتن رشد طبیعت در کنار دست ساخت های بشری است.

زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)

تونل عشق از چشم اندازی بی نظیر برخوردار است و در نظر بازدیدکنندگان همچون رویایی سبز و صحنه ای از یک فیلم جلوه می کند.
امروزه این تونل به یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در اکراین بدل شده است. زوج های جوان با عبور از این تونل آرزویی می کنند و معتقدند که تنها کسانی که عشق حقیقی دارند، آرزویشان محقق می شود.


تونل کوکای ـ ویتنام

تونل کوکای که در زیر و اطراف شهر هوشی مین واقع شده، بخشی از شبکه گسترده تونل های زیرزمینی ویتنام است که در طول جنگ با نیروهای آمریکایی مورد استفاده چریک های ویتنامی بوده است.
این تونل امروزه به یکی از جاذبه های مهم گردشگری ویتنام بدل شده که ارزش تاریخی فراوانی دارد و هر ساله بیش از هزار بازدیدکننده را به خود جذب می کند که بیشتر آنها اروپایی و آمریکایی هستند.
زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)

تورهای ویژه ای برای بازدید از تونل کوکای طراحی شده است؛ اما گردشگرانی که ترس از فضای بسته دارند نباید مطلقا وارد این تونل ها شوند.طول تونل پیچ در پیچ کوکای در زیر شهر هوشی مین 120 کیلومتر و در اطراف شهر 72 کیلومتر برآورد شده است.


تونل گولیانگ ـ چین

تونل گولیانگ در میان کوهستان تای هانگ در استان هِنانگ چین قرار دارد. این تونل در سال 1977 افتتاح شد تا روستای مهجور گولیانگ در بالای کوه را به دیگر نقاط چین مرتبط سازد.
زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)

تونل گولیانگ بسیار پرپیچ و خم و عبور از آن با داشتن عرضی 3.5 متری و ارتفاعی 4.5 متری، بسیار ترسناک است؛ اما در کنار تمام این چالش ها با عبور از تونل گولیانگ می توان دیدن چشم اندازهای بی نظیری از طبیعت را تجربه کرد که شاید در هیچ نقطه دیگر از جهان یافت نشود.

تونل گولیانگ به «جاده ای که هیچ اشتباهی را تحمل نخواهد کرد» مشهور است؛ بر این اساس علاوه بر چشم اندازهای طبیعی، بسیاری از گردشگران ماجراجو برای رانندگی در طول تونل یک مایلی گولیانگ به این منطقه سفر می کنند.


تونل پارک ایالتی ـ آمریکا

ا
ین تونل که در ویرجینیای آمریکا واقع شده، در نگاه اول به چشم هر بیننده ای یک تونل دست ساخت بشر جلوه می کند در حالی که تونل پارک ایالتی، تونلی طبیعی با عمری بیش از یک میلیون سال است.

زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)
در طول هزاران سال آب های زیرزمینی با ایجاد شکاف در سنگ ها شروع به تراوش کرده و به آرامی سنگ بستر و سنگ های کناره ها را که همگی از جنس سنگ آهک هستند، حل کرده است.

طول تونل کنونی حدود 260 متر است. ارتفاع سقف تونل نیز به بیش از 30 متر می رسد. زمانی که تونل پارک ایالتی حدود یک قرن پیش از سوی فردی به نام ویلیام جنینگز کشف و طبیعی بودن آن ثابت شد، جنینگز نام «هشتمین شگفتی جهان» را بر آن گذاشت.


تونل جانگفِراجوش ـ سوئیس

تونل جانگفراجوش در زیر کوه های آلپ ساخته شده است و با ارتفاعی حدود 3500 متر از سطح دریا مرتفع ترین ایستگاه راه آهن اروپا محسوب می شود. جانگفراجوش نام گردنه ای است که در میان خط الراس دو قله مونش و جانگفرا قرار گرفته است.

زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)
گردشگران با صعود به این منطقه می توانند علاوه بر پیاده روی در طول این تونل، با استفاده از آسانسورهای موجود خود را به رصدخانه علمی که در بالای قله اسفینکس قرار دارد، برسانند.

اسفینکس یکی از قدیمی ترین و مرتفع ترین ایستگاه های تحقیقاتی جهان است که بیش از 70 سال است علاوه بر پژوهش های نجومی به تحقیقات آب و هوایی نیز می پردازد.


تونل کانال ـ انگلستان، فرانسه

تونل کانال، طولانی ترین تونل زیردریایی اروپا محسوب می شود. این تونل با طولی بیش از 49 کیلومتر فولکستون کنت در انگلستان را به کلیس در شمال فرانسه متصل می کند.تونل کانال در عمق 77 متری پایین تر از سطح آب ساخته شده است. ساختمان این تونل براساس آخرین فناوری های مهندسی ساخته شده و قطارهایی که این مسیر را طی می کنند از بالاترین فناوری ها برخوردارند.
زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)

علاوه بر تسهیل رفت و آمد بین دو کشور فرانسه و انگلستان، بسیاری از گردشگران علاقه مند عبور از این تونل زیردریایی هستند.تونل کانال که سال 1994 و با هزینه ای 6.1 میلیارد دلاری به بهره برداری رسید، سال 1996 از سوی جامعه مهندسان آمریکا به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان مدرن شناخته شد.


تونل کارمِل ـ آمریکا

این تونل که در میان کوه کارمل قرار گرفته است سال 1930 ساخته شده و با طولی 1770 متری طولانی ترین تونل غیرشهری آمریکا محسوب می شود.در طول تونل پنج ایستگاه تفریحی برای توقف گردشگران و بازدید از جاذبه های پارک ملی زیون ایجاد شده است.

زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)
تونل کارمل در گذشته برای تسهیل رفت و آمد مردم محلی ساخته شده بود، اما امروزه کاربری این تونل کاملا تغییر یافته و به عنوان مسیری گردشگری برای شناساندن هر چه بیشتر این پارک مورد استفاده قرار می گیرد.


علاوه بر گردشگرانی که برای بازدید از چشم اندازهای طبیعی از طریق تونل کارمل به این منطقه سفر می کنند، کوهنوردان و صخره نوردان بسیاری نیز برای صعود به ارتفاعات این پارک از تونل کارمل بهره می برند.


تونل کره شمالی ـ منطقه غیرنظامی کره

در ده های 1970 تا 1990 ارتش دو کشور آمریکا و کره جنوبی موفق به کشف تونل هایی در زیرمنطقه غیرنظامی کره شدند.این تونل ها که تعدادشان به چهار عدد می رسد حدود 258 کیلومتر طول دارند و به صورت ماهرانه ای به سمت جنوب ساخته شده اند.دولت کره شمالی علت حفر این تونل ها را استخراج زغال سنگ عنوان کرد، اما در طول تحقیقات هیچ زغال سنگی در منطقه یافت نشد.
زیباترین تونل های دنیا را بشناسید (تصویری)

امروزه این تونل ها به عنوان یکی از جاذبه های مدرن صنعت گردشگری به روی گردشگران باز است.تورهای ویژه ای از طرف مسئولان گردشگری کره جنوبی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این پدیده جاسوسی تشکیل شده است که شامل امکانات فراوانی است.
 
منبع: umic
شنبه 23/6/1392 - 22:8

 

 

XFIRE نور ایمنی، طراحی شده برای افرادی که مایل به دوچرخه سواری در شب هستند، نور خطی بر روی جاده.
لیزر دوچرخه لین حتی زیر چراغهای جلو ماشین و چراغ های خیابان قابل مشاهده است.
سوپر LED چراغ عقب ضد آب و هوا و مقاوم در برابر شوک است.

منبع:iranbike
چهارشنبه 20/6/1392 - 18:34

 

 

ساختمان منحصر به فرد با مسیر دوچرخه سواری بر روی سقف طراحی شده توسط معماران NL.
ساختار شیشه ای محصور مغازه اجاره دوچرخه، کافه مدرن، و راه پله که دسترسی به ولودروم در پشت بام را فراهم می کند.
باشگاه دوچرخه در Hainan، چین ساخته شده است.

 

منبع: iranbike

چهارشنبه 20/6/1392 - 18:31

دهانه غار بر بلندای روستای شاپور

این غار در 25 کیلومتری شمال شهر کازرون و پنج کیلومتری شهر تاریخی بیشاپور است. روستای همجوار غار نیز شاپور نام دارد و غار کاملاً مشرف به دره بزرگ و بسیار سرسبزی است. تا حدود چهارصد متر پس از روستا می‏توان با خودروهای معمولی رفت و پس از آن شاید ششصد متر دیگری بتوان با خودروی دوگاردانه همچون چیپ و لندرور نیز رفت ولی دست آخر باید دست به دامن دو زانوی قدرتمند شد تا به دهانه غار برسیم. از آخرین جای ماشین رو، درست 2400 متر تا دهانه آن راه است. همه این مسیر، سربالایی و در جاهایی نیز پلکان‏های سنگی و بتونی است که در سال 1336 خورشیدی (1957 میلادی) زحمت آن را دولت شاهنشاهی کشیده است. پیاده ‏روی به طور معمول یک ساعت خواهد بود و اگر کوهنورد ورزیده باشید شاید 45 دقیقه هم بتوانید بروید.

در عمق تقریباً 20 متری دهانه غار، تندیس بزرگی از شاپور اول ساسانی دیده می‏شود که با گذشت حدود 1700 سال همچنان ابهت پادشاه قدتمند ساسانی را به نمایش می‏گذارد. این تندیس به پهنای تقریباً سه متر و بلندی هفت متر، بزرگ‏ترین تندیس ایرانی به شمار می‏رود. در ابتدا به نظر می‏رسد آن را از جای دیگری بدین مکان آورده باشند ولی با دقت بیشتر آشکار می‏شود که بر اثر تراشیدن یک ستون سنگی و کاملاً طبیعی موجود در غار پدید آمده است. سر تندیس کاملاً سالم ولی دو دست آن شکسته‌اند. برای مدت‏های طولانی و نامعلوم واژگون شده بود تا این که در سال 1336 خورشیدی توسط نیروهای ارتش در جای خود قرار گرفت و پاهای شکسته آن با بتون بازسازی شد. در همین سال، دو سنگ نوشته نیز در کناره‏های غار پدید آوردند. یکی از آن‏ها ترجمه سنگ نوشته شاپور در نقش رجب و دیگری توصیف بازسازی و برپاسازی تندیس شاپور پس از ۱۰۰۰ سال را شرح می‏دهد

تندیس شاپور: نمایی از پشت

نمایی از درون غاردر خصوص جایگاه شاپور اول ساسانی (215 تا 272 میلادی) همین بس که وی توانست پس از درگذشت پدرش اردشیر بابکان –بنیانگذار امپراطوری ساسانی- قلمرو حکومت خویش را به چارچوب داریوش اول هخامنشی نزدیک کند، اگر چه سرزمین ایران هیچ گاه نتوانست به بزرگی زمان داریوش اول برسد. نکته دیگری که در زندگی شاپور برجسته می‏نماید، جنگ‏های وی با روم باستان و پیروزی‏های درخشان اوست که سرانجام در سال 260 میلادی طی نبرد اُدِسا -شمال انتاکیه در ترکیه امروزی- توانست والرین Valerian امپراطور رومی را به اسارت بگیرد. چنین رویدادی در طور چندین قرن جنگ‏های ایران و روم، تنها یک بار رخ داد. شاپور به مناسبت این پیروزی شگرف، دستور داد چندین نقش برجسته در استان فارس کنونی بتراشند تا شرح آن پیروزی را به آیندگان بدهد. در نماهنگی که خواهید دید این جلوه به نیکویی دیده می‏شود.

پلکانی که در سال ۱۳۳۶ خورشیدی ساختند

نمای روستای شاپور از دهانه غار

 

منبع: umic

سه شنبه 5/6/1392 - 19:33

حاصلضرب " توان" در " ادعا " مقداری ثابت است.

 

هر چه " توان" انسان کمتر باشد،" ادعا " ی او بیشتر است.

 

و هر چه "توان" انسان بیشتر شود" ادعا"یش کمتر می گردد.

 

http://botianews.com/wp-content/uploads/2013/01/hesabi-dr.jpg

چهارشنبه 26/4/1392 - 17:40

میوه یکی از اقلام ضروری برای سلامتی انسان هاست از این رو نمی توان آن را نادیده گرفت. برای خرید میوه همیشه به میوه فروشی ها مراجعه می کنیم که در سراسر دنیا به یک شکل هستند. معمولا میوه فروشی ها مغازه هایی نه چندان زیبا و لوکس اند که هر میوه ای در گوشه ای ریخته شده است.

میوه فروشی "سمبیکیا" در ژاپن متفاوت ترین مغازه ای است که می توان در دنیا دید زیرا در این مغازه میوه ها به مانند طلا خرید و فروش می شوند و مغازه آن حتی از جواهر فروشی ها نیز زیباتر و شیک تر است. تنها تفاوت این مغازه با جواهر فروشی این است که به جای الماس و یاقوت، سیب و هندوانه به فروش می رسد.

 

 لوکس ترین میوه فروشی دنیا +عکس

 

این میوه فروشی در حالی که فضایی خاص دارد، قیمت های عجیبی نیز برای میوه هایش گذاشته است. در ژاپن رسمی وجود دارد که مردم گاهی میوه به هم کادو می دهند اما نه هر میوه ساده ای بلکه میوه های خاص و نایاب و این دقیقا همان چیزی است که در "سمبیکیا" فروخته می شود.

آن ها میوه هایی مانند سیب یا هندوانه و طالبی را در شرایط خاصی پرورش می دهند. این میوه ها معمولا زیبا، بدون لکه و در اندازه های مختلف برای فروش موجود هستند. با توجه به خاص بودن این میوه ها قیمت های بالایی دارند برای مثال یک طالبی متوسط نزدیک به ۱۶۰ دلار قیمت دارد در حالی که قیمت آن نزدیک به ۲ دلار است.

این مغازه کار خودش را در سال ۱۸۳۴ شروع کرده است و تا سال ها تنها میوه های ارزان قیمت داشت اما بعدها با تغییر پیدا کردن مدیریت آن از مغازه ای برای فقرا به یک میوه فروشی لوکس برای اشراف تبدیل شده است. 

 

 لوکس ترین میوه فروشی دنیا +عکس لوکس ترین میوه فروشی دنیا +عکس لوکس ترین میوه فروشی دنیا +عکس لوکس ترین میوه فروشی دنیا +عکس

دوشنبه 24/4/1392 - 15:43

دوست دارم کز غمت یا فاطمه! تنها بگریم

تا سحر با یاد تو ای زهره زهرا! بگریم

دوست دارم در شب سوگ تو ای ماه مدینه

در کنار قبر تو آیم، تک و تنها بگریم


شهادت مظلومانه دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) تسلیت باد
 
شنبه 24/1/1392 - 23:59
هنگام تغییر دكوراسیون منزل به مزایای نصب یك آكواریوم خانگی هم فكر كنید.

وقتی در مورد تغییر دکوراسیون خانه حرف می‌زنیم بیشتر ما به خرید مبل و میز، نصب کاغذ دیواری و خرید تزئینات کوچک و بزرگ فکر می‌کنیم اما گاهی اوقات می‌توانیم با کمک آکواریوم‌های خانگی بخشی از محیط زیبای دریا را به محل زندگی‌مان راه دهیم و به عنوان یک سرگرمی‌ جذاب و دوست‌داشتنی از تماشای آن لذت ببریم.

اگر می‌خواهید به محیط خانه کمی ‌تنوع بدهید انتخاب یک آکواریوم خانگی بهترین گزینه است. البته باید کمی‌ حوصله داشته باشید و برای خرید و نگهداری از ماهی‌ها وقت بگذارید تا همزیستی با این موجودات دوست‌داشتنی شما را خوشحال کند.

[تصویر: 147472_299.jpg]

 

جذابیت ماهی‌ها در خانه

روانشناسان معتقدند زندگی در کنار طبیعت می‌تواند از استرس‌های روزانه بکاهد و آرامش بیشتری ایجاد کند. اگر برای طبیعت‌گردی فرصت کافی ندارید بهترین کار این است که بخش کوچکی از طبیعت را به خانه‌تان راه دهید.

گیاهان آپارتمانی در کنار یک آکواریوم کوچک فضای جذابی را در خانه شما ایجاد می‌کند و با این کار ساعت‌ها در دنیای رنگارنگ ماهی‌ها غرق می‌شوید. پس همین جا فرصت خوبی است که درباره داشتن آکواریوم تصمیم بگیرید. می‌توانید آن را در اتاق نشیمن یا سالن غذا‌خوری قرار دهید و با نورپردازی و توجه به جزئیات بیشتر، آکواریوم جالب‌تری داشته باشید.

این دیگر به بودجه و سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید هر ماه به فروشگاه‌های لوازم آکواریوم بروید و ماهی یا شیء تازه‌ای بخرید. اما برای شروع به چند وسیله اولیه نیاز دارید که بد نیست با آنها کمی‌آشنا شوید.

[تصویر: 147476_680.jpg]

دنیای کوچک زیر آب

برای اینکه آکواریوم شما کامل باشد و ماهی‌ها در شرایط خوبی زندگی کنند باید اسباب آسایش آنها را فراهم کنید. اول از همه به یک چهارچوب شیشه‌ای نیاز دارید که باید آن را متناسب با فضای خانه انتخاب کنید.

محفظه‌های طلقی هم در بازار پیدا می‌شوند. اگر در نگهداری از ماهی‌های آکواریومی ‌تازه‌کار هستید به سراغ انتخاب محفظه‌های کوچک نروید چون تغییرات دما در محفظه کوچک سریع اتفاق می‌افتد. اندازه محفظه را متوسط در نظر بگیرید. بخاری، پمپ هوا، ----های تصفیه، سنگ اکسیژن و کمی ‌هم وسایل تزئینی از جمله وسایل دیگری هستند که به آنها نیاز دارید.

[تصویر: 147480_779.jpg]

 

یادتان باشد که در مورد نگهداری از ماهی‌ها درجه حرارت، حرف اول را می‌زند. به همین دلیل باید یک دماسنج روی آکواریوم نصب و همواره دمای آب را کنترل کنید تا بین 27 تا 30 درجه سانتیگراد در نوسان باشد. اگر در کنترل درجه حرارت کوتاهی کنید ممکن است با صحنه غم‌انگیز ماهی‌های مرده مواجه شوید.


نور و گیاه در آکواریوم

ماهی‌های کوچک و رنگارنگ شما برای رشد و پرورش به نور نیاز دارند. پس آنها را در جایی تاریک و بدون نور قرار ندهید. اگر فکر می‌کنید نور آکواریوم شما کافی نیست از منابع نور مصنوعی استفاده کنید که بهترین آنها همان لامپ‌های فلوروسنت است. علاوه بر این، نورپردازی به زیباتر شدن آکواریوم شما کمک می‌کند. در کنار نورپردازی برای زیباتر شدن فضای داخل آکواریوم از اشیای تزئینی و گیاهان آبزی هم استفاده کنید.

 

[تصویر: 147471_989.jpg]

 

گیاهان به افزایش میزان اکسیژن آب کمک می‌کنند و بعضی از ماهی‌های خجالتی می‌توانند لابه‌لای آنها مخفی شوند. البته نوع گیاه باید متناسب با نوع ماهی‌ها باشد. در صورت دلخواه می‌توانید ترکیب گیاهان مصنوعی و طبیعی را با هم برای تزئین آکواریوم به کار ببرید.انتخاب ماهی مناسب


قبل از اینکه ماهی‌ها را به خانه بیاورید باید درباره شرایط زندگی آنها اطلاعاتی داشته باشید. بیشتر ماهی‌هایی که در فروشگاه‌ها می‌بینید از تایلند به‌ ایران می‌آیند و بومی‌ کشور ما نیستند. تصور نکنید هر چقدر تعداد ماهی‌ها بیشتر باشد، آکواریوم شما قشنگ‌تر می‌شود. بهتر است ابتدا چند ماهی تهیه کنید و پس از آشنایی با شرایط نگهداری از ماهی‌ها، انواع بیشتری را به آکواریوم راه دهید. یک دسته ماهی پر جنب و جوش به اکسیژن زیادی نیاز دارند و تجهیزات شما و همین‌طور اندازه فضا باید پاسخگوی این نیاز آنها باشد. بهتر است در ابتدا به دنبال ماهی‌های مقاوم‌تر باشید و فقط به شکل ظاهری و زیبایی ماهی توجه نکنید.

 

 

[تصویر: 147479_123.jpg]

 


نگهداری از ماهیان گیاهخوار راحت‌تر است و البته قیمت مناسبی هم دارند. شاید ماهی‌های گوشتخوار به نظرتان جذاب برسد اما این گونه‌ها نسبت به گیاهخواران مقاومت کمتری دارند و نسبت به تغییرات محیطی حساس‌تر هستند. هنگام انتخاب ماهی‌ها هم دقت کنید که ماهی شما کاملا سالم و سرحال باشد. بدن ماهی باید شفاف باشد و رنگ‌پریدگی نداشته باشد. ماهی‌های سالم به خوبی نفس می‌کشند و با سرعت معمولی شنا می‌کنند. به طور کلی ماهی‌های آکواریومی ‌تحرک زیادی دارند و کاهش فعالیت از بیماری ماهی حکایت می‌کند. یک ماهی سالم به طور افقی شنا می‌کند و برای غذا خوردن اشتهای خوبی دارد.غذای ماهی‌ها


در کنار تهیه لوازم جانبی آکواریوم و تامین اکسیژن و دمای مناسب، باید به فکر غذای ماهی‌ها هم باشید چون در روز دو وعده غذا می‌خورند. بیشتر این غذاها به صورت آماده در قوطی‌های رنگی با اندازه‌های مختلف به فروش می‌رسند. ماهی‌های گوشتخوار خوراک‌شان بیشتر است و علاوه بر این غذاهای پودری آماده، به کرم و میگوی یخ زده هم نیاز دارند اما گیاهخواران ماهی‌های کم خرج‌تری هستند و با یک پرس غذای ساده هم سیر می‌شوند!

 

 

منبع: برترین ها

چهارشنبه 2/12/1391 - 23:5
تقریبا همه ما در خانه خود لباس، ملحفه، پتو، پلیور یا پارچه هایی داریم که دیگر به کارمان نمی آیند. بهتر است آنها را دور نریزیم و با کمی حوصله و سلیقه، از آنها وسایل جدیدی تهیه کنیم که کاربردی و مفید هستند. به طور مثال، می توان از پلیورهای کهنه و قدیمی، یک لحاف گرم و راحت تهیه کرد.

کیسه های زیپ دار

[تصویر: 141690_350.jpg]
از پتو پارچه های کهنه می تواند برای دوختن کیسه های زیپ دار استفاده کرد. این کیسه ها برای برای نگهداری لوازم آرایش، گیره های مو، سنجاق های لباس و ... بسیار مفید هستند. حتی می توان هنگام سفر از آنها به عنوان کیف برای قرار دادن وسایل کوچک استفاده کرد.تابلو نقاشی پارچه ای


[تصویر: 141691_978.jpg]
از پارچه ها، ملحفه ها، لباس ها و هر پارچه دیگری که استفاده نمی کنید، تکه های رنگی و زیبای آن را جدا کنید و همچون عکس، به زیبایی کنار هم بچینید و یک تابلوی هنری بسازید. این تابلوی جالب و عجیب، منحصر به خود شماست.


پتوی چهل تکه

[تصویر: 141692_883.jpg]
از تکه پارچه های رنگی موجود، می توانید پتوهای چهل تکه زیبا تهیه کنید. این چهل تکه ها برای هر دکوری مناسب هستند و با هر ترکیب رنگی جور در می آیند. از آن می توان به عنوان پتو، رومبلی، رومیزی و ... نیز استفاده کرد.


بالشتک

[تصویر: 141693_624.jpg]
از پارچه ها و پتوهای قدیمی می توانید برای تهیه کوسن های زمینی که برای نشستن مناسب هستند، استفاده کنید. طرح روی آنها نیز سلیقه ای است و از هر طرحی دوست دارید، استفاده کنید.لوستر پارچه ای


[تصویر: 141694_825.jpg]
با پارچه های اضافه خانه خود که برای لباس ها یا ملحفه های قدیمی هستند، می توانید لوستر پارچه ای درست کنید. این هم نوعی خلاقیت است.


لحافی از سوئیشرت

[تصویر: 141695_304.jpg]

یکی دیگر از روش های استفاده بهینه از پارچه های قدیمی، تهیه یک لحاف گرم و نرم با تکه های سوئیشرت ها و پلیورهای قدیمی است که دیگر استفاده ای ندارند.

 

منبع: برترین ها

چهارشنبه 2/12/1391 - 23:0