haji bina ( تعداد مطالب : 10328 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 21دقيقه قبل
دوشنبه 24/4/1398 - 0:37
haji bina ( تعداد مطالب : 10328 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 21دقيقه قبل
دوشنبه 24/4/1398 - 0:35
haji bina ( تعداد مطالب : 10328 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 21دقيقه قبل
دوشنبه 24/4/1398 - 0:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

همزمان با افزایش دمای هوا و گرمای 40 درجه‌ای تابستان، قیمت برخی میوه‌ها و محصولات فرنگی در میادین و بازارهای میوه و تره بار کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ براساس تازه‌ترین نرخنامه این سازمان که روز گذشته صادر شد، قیمت 17 محصول در میادین میوه و تره بار کاهش یافته است.
فهرست محصولاتی که قیمت آنها در نرخنامه جدید نسبت به نرخنامه قبلی کمتر شده به شرح زیر اعلام شده است.
1- انبه با هزار تومان کاهش به قیمت 17500 تومان
2- خربزه مشهدی با 200 تومان کاهش به قیمت 2900 تومان
3- خیار رسمی با 350 تومان کاهش به قیمت 2600 تومان
4- سیب گلاب با 400 تومان کاهش به قیمت 10300 تومان
5- گیلاس تک دانه با 600 تومان کاهش به قیمت 12900 تومان
6- گیلاس قرمز و سیاه با 500 تومان کاهش به قیمت 11 هزار تومان
7- لیموترش ریز مینابی با 700 تومان کاهش به قیمت 12800 تومان
8- هلو با 300 تومان کاهش به قیمت 8600 تومان
9- هندوانه با 350 تومان کاهش به قیمت 1300 تومان
10- بادمجان با 200 تومان کاهش به قیمت 2200 تومان
11- بادمجان دلمه با 200 تومان کاهش به قیمت 2300 تومان
12- سیب زمینی نو با 550 تومان کاهش به قیمت 5950 تومان
13- سیب زمینی انباری با 550 تومان کاهش به قیمت 4950 تومان
14- غوره آبگیری با 500 تومان کاهش به قیمت 3800 تومان
15- گوجه فرنگی بوته‌ای با 400 تومان کاهش به قیمت 3200 تومان
16- گوجه فرنگی گلخانه‌ای با 200 تومان کاهش به قیمت 4300 تومان
17- هویج با 200 تومان کاهش به قیمت 4500 تومان

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 23/4/1398 - 18:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

تفاهم نامه همکاری مشترک استقرار نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE-MS) میان سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) منعقد شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، براساس اسناد بالادستی و مصوبه شماره 291 شورای اسلامی شهر تهران باحضور دکتر چوبینه دبیر شورای عالی HSE شهرداری تهران و مهندس امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ، این تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، بر اساس این تفاهم نامه، قرار است نظام مدیریت HSE شهرداری تهران در مناطق، سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه استقرار پیداکند که طبق گزارش های واصله، در حال حاضر در ۲۲ منطقه تهران، ۱۵ سازمان و شرکت استقرار داده شده و در حال توسعه می باشد و در ۱۰ سازمان، شرکت و ۲ معاونت دیگر شهرداری تهران نیز در حال استقرار می باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 23/4/1398 - 18:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان نوسازی شهر تهران از تمدید مهلت شرکت در مسابقه "طراحی محیطی؛ ارتباط پیاده میان آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقی آن" تا پایان تیر ماه خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، علی خانی با بیان این که ثبت نام در این مسابقه از تاریخ 10 تیرماه آغاز شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال صورت گرفته، مهلت ثبت نام در این مسابقه تا پایان ماه جاری تمدید شد.
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان نوسازی شهر تهران هدف از برگزاری این مسابقه را دستیابی به خرد جمعی با استفاده از ایدههای خلاق و نوآورانه حرفهمندان و دانشگاهیان برای طراحی ارتباط پیاده به منظور حفظ و ارتقاء جایگاه کارکردی و معنایی آستان متبرکه امامزادگان زینعلی و عینعلی(ع) و محیط طبیعی و عملکردی همجوار به ویژه رود دره فرحزاد و ضلع شرقی آن و ایجاد ارتباط و همپیوندی میان آن ها ذکر کرد.
خانی با اشاره به این که این مسابقه بصورت تک مرحله ای برگزار می شود و به برگزیدگان اول تا دهم مسابقه جوایز ارزشمندی اهدا خواهد شد، توضیح داد: برگزیده نخست مبلغ 750 میلیون ریال، برگزیده دوم مبلغ 450 میلیون ریال، برگزیده سوم مبلغ 250 میلیون ریال و برگزیدگان چهارم تا دهم هر کدام مبلغ 100 میلیون ریال دریافت خواهند کرد.
شایان ذکر است علاقمندان به شرکت در این مسابقه می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی و ثبت نام تا روز یکشنبه 30/4/1398 به تارنمای سازمان نوسازی شهر تهران به نشانی http://nosazi.tehran.ir مراجعه نمایند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 23/4/1398 - 18:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در نخستین کنفرانس محیط زیستی با تاکید بر پسماندهای پلاستیکی به میزبانی منطقه 5 ، از تدوین طرح جامع مدیریت پسماند تهران با همکاری مرکز مطالعات شهر تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، رضا عبدلی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از تدوین طرح جامع مدیریت پسماند با همکاری مرکز مطالعات شهر تهران در آینده نزدیک خبر داد.

وی در نخستین کنفرانس چالش‌های زیست محیطی با تاکید بر پسماندهای پلاستیکی که در منطقه 5 برگزار شد ، در جمع اساتید دانشگاهی و نهادهای مردمی زیست محیطی گفت : پسماندهای خشک که برخی از آن‌ها ارزشمند هستند و در بخش صنعت به عنوان کالایی ارزشمند قلمداد می‌شوند، پس از پردازش می‌توانند به چرخه مصرف باز گردند.

وی افزود: بی تردید باید به عنوان شهروند تلاش کنیم، کالاها را دقیقاً مطابق با نیازهای خود تهیه کنیم. متأسفانه در حال حاضر بسیاری از کالاهای قابل مصرف در پسماند یافت می‌شوند، اما خوشبختانه در سال گذشته با توجه به عوامل مختلفی همچون افزایش قیمت کالاها، مدیریت مصرف توسط شهروندان محقق شد .

عبدلی گفت : به‌طور میانگین در روز حدود ۱۴۰۰ تن از زباله‌های شهر تهران کاهش پیدا کرد که البته در این مسیر تلاش شهرداری‌های مناطق برای جلوگیری از انتقال پسماندهای حجیم به آرادکوه و نگاه جدی به تفکیک از مبدأ را نیز نباید فراموش کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران تاکید کرد: قطعاً نقش شهروندان در تولید پسماند بسیار مؤثر است و آن‌ها می‌توانند با مدیریت مصرف خود در حوزه تولید پسماند نقش به سزایی داشته باشند. پس باید با فرهنگسازی نسبت به کاهش ظروف پلاستیکی اقدام کنیم. بی‌تردید شهروندان می‌توانند در تفکیک پسماند از مبدأ، کم حجم کردن، گرفتن رطوبت زباله‌ها و در نهایت کاهش هزینه‌های جمع‌آوری و مدیریت پسماند اثر گذار باشند.

وی در پایان به روند تدوین طرح جامع مدیریت پسماند با همکاری مرکز مطالعات شهر تهران اشاره کرد و گفت: به‌طور قطع در حوزه مدیریت پسماند نیازمند تأمین زیرساخت‌های لازم و برنامه‌ای مدون هستیم که در این مسیر مقرر شده است با همکاری مرکز مطالعات شهر تهران برنامه‌ای علمی و تخصصی با عنوان طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران تدوین شود که در حال حاضر قرارداد تدوین این برنامه با شرکتی علمی و تخصصی منعقد شده است.

فریدون حیدری شهردار منطقه با تاکید بر مدیریت مصرف شهروندان در کاهش تولید زباله گفت : اگر سازمان ها با هم برنامه ریزی مناسبی داشته باشند، می توان تهدید مواد پلاستیکی را تبدیل به فرصت کرد.

وی با اشاره به تولید 60 تن زباله خشک که یک در صد آن مربوط به پلاستیک و ظروف یکبار مصرف است افزود : با آموزش های شهروندی و فرهنگ سازی، راهکارهای خارج کردن ظروف از چرخه تولید زباله را برای مردم نهادینه کرد و این آمادگی را داریم که نتایج طرح های پیشنهادی متخصصین را به صورت پایلوت در منطقه اجرا کنیم و امیدواریم با اقدامات زیر ساختی فرهنگی و اجرایی آغاز شده، سیستم جمع آوری زباله و پسماند خشک منطقه الگو شود.

در این کنفرانس علمی، مقالات با موضوعات مدیریت پسماند، مدیریت دفع مواد زائد با رویکرد بهره ورانه، محیط زیست، الگوی توسعه پایدار محیط زیست شهری، پسماندهای پلاستیکی و اثرات آن ها بر جانداران ارائه و به چالش کشیده شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 23/4/1398 - 18:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )


مدیران ارشد بانک ملت و گروه خودروسازی ایران خودرو، در نشستی علاوه بر بررسی راه های تقویت همکاری ها، موانع و مشکلات فراروی این همکاری ها را به بحث گذاشتند.
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت همراه با چند تن از مدیران ارشد این بانک با حضور در محل شرکت ایران خودرو، با دکتر هاشم یکه زارع مدیرعامل و تعدادی از مسوولان این شرکت دیدار و گفت و گو  کردند.
مدیرعامل بانک ملت در این نشست، با بیان این نکته که ایران خودرو در سال های گذشته، تعامل مطلوبی با این بانک داشته است، اظهار داشت: انتشار بزرگ ترین صکوک کشور از سوی ایران خودرو با ضمانت بانک ملت انجام شد که این موضوع نشان دهنده اعتماد متقابل بین دو مجموعه است.
وی با بررسی موانع و مشکلات پیش روی همکاری های فی ما بین، دستورات لازم را برای حمایت از شرکت ایران خودرو به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های خودروسازی ایران در راستای تحقق شعار سال یعنی رونق تولید صادر کرد.
دکتر بیگدلی با ارائه راهکارهایی برای تسویه بدهی های ایران خودرو در بخش ارزی و ریالی به بانک ملت، درخواست های مالی این شرکت را دریافت و بررسی آنها را به مدیران مربوطه ارجاع داد.
وی با عرض خسته نباشید به مدیران ایران خودرو که در این شرایط سخت اقتصادی همچنان، چراغ تولید خودرو در کشور را روشن نگه داشته اند، یادآور شد: شرایط کنونی، شرایط دشواری است و بانک ها باید با تمام توان به کمک تولید بشتابند و بانک ملت نیز در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
وی با اشاره به این نکته که بانک ملت مهم ترین استراتژی خود را در سال جاری کمک به رونق تولید در کشور تعیین کرده است، تاکید کرد: با وجود بانک های بزرگی همچون بانک ملت، هیچ شرکت تولیدی در کشور نباید به دلیل کمبود نقدینگی، دچار تعدیل یا تعطیل فعالیت شود و حمایت از این شرکت ها، وظیفه ذاتی نظام بانکی است.
مدیرعامل بانک ملت همچنین از آمادگی شرکت های زیرمجموعه این بانک همچون تامین سرمایه، واسپاری، صرافی و بیمه ما برای همکاری با مجموعه ایران خودرو خبر داد و گفت: با برپایی نشست های تخصصی بین کارشناسان این شرکت ها و شرکت ایران خودرو، می توان راه های همکاری را بررسی و عملیاتی کرد.
وی ادامه داد: بانک ملت برای کمک به مجموعه ایران خودرو برای عبور از این شرایط، در چارچوب ضوابط و مقررات، آمادگی کامل دارد.
دکتر هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو نیز با قدردانی از حمایت های بانک ملت، از این بانک به عنوان یکی از بانک های دارای بیشترین تعامل با این گروه تولیدی نام برد و اظهار داشت: بانک ملت با حمایت از انتشار صکوک از سوی ایران خودرو، کمک بزرگی به پیشبرد برنامه های این شرکت کرد.
وی با تاکید بر این نکته که بانک ملت در چند سال گذشته، بهترین بانک از لحاظ عملکردی بوده است، همکاری های مالی بین دو مجموعه را بر شمرد و از دست اندرکاران این بانک بابت این همکاری ها قدردانی کرد.
مدیرعامل ایران خودرو همچنین پیشنهاداتی را در راستای تسویه بدهی های مالی این شرکت به بانک ملت ارائه کرد و خواستار دستور مساعد مدیرعامل بانک ملت برای حمایت از توسعه فعالیت های این شرکت خودروساز شد.
دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت همچنین همراه با سعید نصری معاون مدیرعامل، مجید ابراهیمی مدیر امور ناحیه یک، محسن شجاع مدیر شعب منطقه چهار تهران، رضا مجیدی رییس اداره کل اعتبارات و علی اکبر صابریان مدیر امور اداره کل دفتر مدیریت و روابط عمومی این بانک و همچنین دکتر ابراهیم پور مدیرعامل گروه مالی ملت، از خطوط تولید ایران خودرو بازدید کردند.
مدیران ارشد بانک ملت در این بازدید، از بخش های مختلف تولید انواع خودرو در این شرکت دیدن کردند و با موانع و مشکلات فراروی تولید خودرو در کشور از نزدیک آشنا شدند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 23/4/1398 - 17:57
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

گفت و گو... واژه ای مصطلح اما بسیار غریب. واژه ای که می خواهیم در سطح جهانی محققش کنیم اما به نظر
می رسد هنوز به جعبه ابزار گفت و گو در روابط بین فردی مان نیز مجهز نیستیم. از دوران کودکی، همان روزهای شیرین که حرف زدن آغاز می کنیم، درگیر شنیده شدن هستیم، کمی که بزرگتر می شویم یاد می گیریم برای شنیدن شدن نیازمند کسب قدرت هستیم، زیرا ضرورت احترام به" فرصت و موضع برابر "در گفت و گو را هیچ کس یادمان نمی دهد. شاید بتوان گفت دو نهاد خانواده و آموزش جدی ترین فضا برای تمرین گفت و گو و تعامل موثر است که در اکثر مواقع جای خود را به فضایی برای امر و نهی داده است. خانواده و مدرسه که انتظار می رود میدان اصلی تمرین «خوب گوش دادن»، «پذیرش و احترام متقابل» ،«احترام به تفاوت های فردی، جنسیتی، نژادی و قومیتی باشند، در ساختار جامعه ای که از فقدان فرهنگ گفتگو رنج می برد، نمی توانند به خوبی ایفای نقش نمایند.

این تراژدی با بایدها ونبایدهای ایدئولوژیک نهاد مذهب تکرار می شود، آنجا که قرار است با تقویت «خردگرایی، منطق و استدلال» و «بردباری» با بهره گیری از ظرفیت  منابع دینی مشق گفت و گو کنیم، لیکن برخی کج فهمی ها خود مانعی بر توسعه فرهنگ گفت و گوی دینی شده است.

عدم شکل گیری فضای گفت و گو در جامعه تا آنجا ادامه می یابد که در عرصه عمومی، مسئولان و مدیران کشور در تمامی سطوح، فاقد مهارت های گفت گو با یکدیگر و با مردم می شوند، مشارکت مدنی در پائین ترین سطح خود تقلیل می یابد، نارضایتی حاصل از عدم گفت و گوی موثر افزایش می یابد و بطور کلی در فقدان فضاهای گفت و گو مدار، تنش، بدگمانی و سوءتفاهم ها افزایش یافته و درمقا بل ، تفاهم، پذیرش وانسجام کاهش می یابد. شرایطی که موجب تشدید حس عدم درک متقابل، انزوای اجتماعی و تنهایی در تمام سطوح بین فردی از نهاد خانواده تا نهاد سیاست می گردد.

لیکن باور به  ضرورت گفت و گو به عنوان نیاز اصلی جامعه امروز، جامعه ای که برای حرکت در مسیر توسعه پایدار، راهی جز تقویت گفت و گو ندارد، به نظر می رسد می بایست گفت و گو را از خودمان و محیط اطرافمان شروع کنیم. گفت و گو تعاملی دو طرفه است که تلاش برای تمرین مستمر آن، به ما کمک می کند تا ضمن پیدا کردن نقاط مشترک به تفاوت ها احترام بگذاریم، به ما کمک می کند میزان حساسیتمان نسبت به آنچه درست می پنداریم کمتر شود و فرصتی برای پذیرش و یادگیری مشترک برای خودمان قائل شویم. ترکیب زیبای واژه «گفت و گو» اشارت ظریفی دارد بر اولویت شنیدن بر گفتن. «توجه به سکوت میان واژه ها» یکی از الزامات گفت و گوست که  انگار اینجا هم  کاربرد دارد، انگارقرار است ابتدا گفته های آن دیگری ها را خوب گوش دهیم، سپس به مکث و تاملی هدفمند دعوت می شویم و پس از آن به گفتن می پردازیم.

در همین راستا از سال گذشته «طرح گفت و گو در شهر» را با بهره گیری از مدل کتابخانه انسانی آغاز کردیم. در این طرح تلاش گردید فضاهای عمومی در شهر به منظور تمرین قواعد گفت و گو و اشتراک تجارب زیسته شده در اختیار شهروندان قرار گیرد. تجربه ای که اگرچه نیازمند استمرار و تمرین مداوم است، اما توانسته است آغازگر مسیر گفت و گو باشد، مسیری که موجب درک متقابل ،افزایش دانش ،آگاهی و پذیرش گروه های مختلف اجتماعی نسبت به  تفاوت های یکدیگر گردیده است.

آری برای افزایش امید به جامعه، باید از خودمان و محیط اطرافمان شروع کنیم .قواعد گفت و گو را یاد بگیریم و سعی کنیم با فرزندانمان ، همسرمان، پدر و مادرمان، همسایه و همکارمان، و همه آنهایی که فکر می کنیم باور، دانش یا نگرشی متقاوت از ما دارند در موضعی برابر گفت و گو کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 23/4/1398 - 17:51
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )


مدیریت ارتباطات شركت بهره برداری متروی تهران از برگزاری جشن های سالروز میلاد حضرت امام رضا علیه السلام در ایستگاه های منتخب متروی تهران خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه محسن محمدیان ضمن تبریك فرارسیدن سالروز میلاد فرخنده حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا علیه السلام، ارتقاء و همبستگی اجتماعی بر اساس هویت و سبك زندگی، گسترش و تعمیق شناخت بیشتر شهروندان از الگوهای دینی و نیز گسترش فرهنگ مهربانی  نشاط در مكان های عمومی را از اهداف برگزاری این برنامه ها اعلام كرد.

وی در تشریح برنامه های ویژه سالروز میلاد حضرت امام رضا علیه السلام گفت: به منظور ایجاد فضای شاد و با نشاط و با توجه به ظرفیت فرهنگی گذرگاه های مترو و با مشاركت و همكاری سازمان ها و موسسه های مردم نهاد و اجتماعی ویژه برنامه های جشن میلاد در ایستگاه های منتخب برگزار می شود. به همین منظور در ایوان انتظار میدان حضرت ولی عصر (عج) و با مشارکت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت با همكاری سازمان بهزیستی كشور جشن بزرگ سالروز میلاد حضرت امام رضا علیه السلام برگزار می شود و دراین برنامه گروه های مختلف هنری به اجرای برنامه می پردازند. همچنین در حاشیه این برنامه مراسم افتتاحیه نمایشگاه خدمات بهزیستی در جریان سیل اخیر در كشور را شاهد خواهیم بود.

همچنین جشن سالروز میلاد "امام مهربانی" در سه ایستگاه تجریش، امام خمینی (ره) و ابن سینا نیز با حضور مسافران شهر زیرزمینی و اجرای گروه های هنری سرود، موسیقی،‌ همخوانی و تواشیح برگزار می شود.

محمدیان با اشاره به مشاركت سازمان ها و موسسه های مردم نهاد در اجرا و برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی در مترو عنوان كرد: كارشناسان فرهنگی با شناسایی گروه های مردم نهاد برنامه های متنوعی را جهت استفاده مسافران مترو برنامه ریزی و اجرا می كنند. در این خصوص برنامه گوهرشاد با مشاركت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری منطقه ۱۳ در ایستگاه میدان شهدا با حضور گروه های فرهنگی و هنری و جمعی از خادمین حرم متبرك حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به اجرای برنامه می پردازد. ضمن اینکه ویژه برنامه ی فرهنگی "از ابوالحسن به عبدالعظیم" با موضوع ترویج فرهنگ سبك زندگی اسلامی در ایستگاه تجریش برگزار می شود كه این برنامه با مشاركت موسسه فرهنگی، هنری و خیریه منتظران منجی  اجرا و در آن با پذیرایی از مسافران،‌ لوح فشرده "هدیه ای از امام مهربانی ها" با موضوع سبك زندگی توزیع می شود. همچنین با هدف ترویج فرهنگ كمك و رعایت حال افراد كم توان و سالمندان نمایشگاه عكس خوبی را معروف كنیم با مشاركت فرهنگسرای رازی در ۵۰ قاب در ایستگاه امام خمینی  (ره) مورد بازدید مسافران مترو قرار می گیرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 23/4/1398 - 17:48
  • تعداد رکورد ها : 647552