• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 486
تعداد نظرات : 677
زمان آخرین مطلب : 3000روز قبل
سریع ترین عضله بدن انسان زبان است.

 

کانگروها قادر نیستند بسوى عقب راه بروند.

 

برای رفع سوزش دهان توسط فلفل خوردن آب بی فایده است فلفل نوعی روغن پایه است و با آب ترکیب نمی شود. (خوردن نان می تواند کمک کند)

 

زهره تنها سیاره ای است كه در جهت عقربه های ساعت بدور خودش می چرخد.

 

مروارید درون سركه ذوب می گردد.
دوشنبه 19/5/1388 - 21:33
رویدادهای خوش زندگی مثل درختان سرسبز و خرمی است که وقتی از دور به آنها می نگریم خیلی زیبا به نظر می رسند، ولی به مجرد آنکه نزدیکشان شده و وارد آنها می شویم، زیبایی شان هم از بین می رود. شما در این زمان نمی توانید بفهمید زیبایی اش به کجا رفته است. آنچه می بینید، چند درخت خواهد بود و بس.((شوپنهاور))
دوشنبه 19/5/1388 - 21:32
شاهکارهای ریاضی از موم مثالی از کاربرد منشورها در طبیعت ...  

اگر وجود حشره ای می تواند، با حل سریع یک مسئله ی هندسی، ما را دچار شگفتی کند، می توان به آنچه که ساکنین کندوهای عسل ایجاد می کنند، شاهکارهای ریاضی نامید.

ساختمان شانه های کندو از یک رشته شبکه های مومی شش وجهی تشکیل شده اند که در دو قشر چیده شده اند و با کفهای مشترکی بهم مربوطند. عمق این شبکه 3/11 میلی متر، عرض هر یک از شش دیواره ی شبکه مساوی 71/2 میلی متر و ضخامت آن مساوی ضخامت یک کاغذ نوشتنی معمولی است.


بررسی این مطلب جالب است که چرا زنبور عسل برای مقطع منشور مومی خود شکل شش گوش را انتخاب کرده است؟

این نتیجه ی تلاش مصرف کردن حداقل سطح در داخل یک گوشه ی تنگ است. قبل از همه باید چند ضلعی را به این شکل انتخاب کرد تا با تکرار آن بتوان سطح کندو را بدون هیچ فاصله و شکافی پوشانید.

چه شکلهای منتظمی برای این منظور مناسبند؟ ( البته این موضوع توسط فیثاغورث کشف شد )
این چند ضلعیها عبارتند از : مثلث، مربع و شش ضلعی. به همین مناسبت زنبورهای هوشمند درباره ی چند ضلعیهای دیگر حتی فکر هم نکرده اند؛ زیرا در این صورت برای پر کردن سطح کندو می بایست از دو یا چند نوع مختلف شبکه استفاده کنند که مستلزم کار پیچیده تر و بیشتری بود. به این ترتیب آنها می توانستند از یکی از این سه نوع شکل استفاده کنند.

و آنها از این سه حالت ممکن، شش ضلعی را انتخاب کردند. چرا؟

برای اینکه در بین این سه شکل، وقتی که مساحتهای مساوی داشته باشند، شش ضلعی کمترین محیط را دارد. یعنی وقتی که خانه ها را با قاعده ی شش ضلعی می سازند، با حداقل مصرف موم، حداکثر حجم را بدست می آورند.
يکشنبه 18/5/1388 - 20:5
پرسیدم دوست بهتر است یا برادر؟ گفت دوست، برادری است كه انسان مطابق میل خود انتخاب می كند.((امیل فاگو))
يکشنبه 18/5/1388 - 19:56
یكی از جالبترین افكار بشر، ایده جابجایی در بعد زمان است. البته اگر از یك بعد دیگر به قضیه نگاه كنیم همه ما مسافر زمان هستیم. همین الان كه شما این را می خوانید، زمان در حول و حوش به پیش می رود و آینده به حال و حال به گذشته تبدیل می شود نشانه اش هم رشد موجودات است ما بزرگ می شویم و می میریم پس زمان در جریان است.

 

آلبرت انیشتین با ارائه نظریه نسبیت خاص نشان داد كه این كار از نظر تئوری شدنی است. بر طبق این نظریه اگر شیئی به سرعت نور نزدیك شود گذشت زمان برایش آهسته تر صورت می گیرد. بنابراین اگر بشود با سرعتی بیش از سرعت نور حركت كرد، زمان به عقب بر می گردد. مانع اصلی این است كه اگر جسمی به سرعت نور نزدیك بشود جرم نسبی آن به بینهایت میل می كند لذا نمی شود شتابی بیش از سرعت نور پیدا كرد اما شاید یک روز این مشكل هم حل شود. برخلاف نویسنده ها و خیالپردازها كه فكر می كنند سفر در زمان باید با یك ماشین انجام شود، دانشمندان بر این عقیده هستند كه اینكار به كمك یك پدیده طبیعی صورت می گیرد. 
شنبه 17/5/1388 - 21:33
در هر 5 ثانیه یك كامپیوتر در سطح جهان به ویروس آلوده می گردد. 

 

مزه سیب، پیاز و سیب زمینی یكسان می باشد و تنها بواسطه بوی آنهاست كه طعم های متفاوتی می یابند. 

 

عقربه بزرگ ساعت با سرعت 0.00000275 مایل بر ساعت حركت می كند. (هر هراز گام را یک مایل می گویند، آنهم برابر است با 1609 متر). 

 

هیچ پنگوئنی در قطب شمال وجود ندارد. 

 

به ستون فقرات افراد وزنه بردار هنگام بلند كردن وزنه ها نیرویی معادل 10000 نیوتن وارد می شود!
شنبه 17/5/1388 - 21:31
وظیفه ی ما این است كه خود را از زندانی كه به گستره ی دلسوزی و در آغوش كشیدن تمام آفریده های طبیعت و زیبایی های آن است، برهانیم.((آلبرت انیشتین))
شنبه 17/5/1388 - 21:30
در کودکی خواندیم :" آن مرد در باران آمد " غافل از اینکه تا آن مرد نیاید باران نمی بارد. * میلاد نور مبارک *
پنج شنبه 15/5/1388 - 22:42
در کره زمین جزیره ایستر همیشه به عنوان یکی از عجیب ترین مکانها شناخته شده است. این جزیره ...  

این جزیره در اقیانوس آرام جنوبی واقع شده است و از نزدیک ترین جایی که انسان در آن زندگی می کند یعنی کشور شیلی و تاهیتی حدود دو هزار مایل فاصله دارد. ورود به این جزیره کار ساده ای نیست. اولین اروپایی که در ایستر (عید پاک) سال 1722 این جزیره را کشف کرد دریا سالار هلندی به نام جاکوب روگوین بود و به این دلیل نام جزیره را ایستر نهادند.

"تورهایردال" کاشف، نویسنده کتاب کانتیکی، به دلیل شباهت مجسمه های جزیره به آثار سنگی مردم پرو، که "موایی" نامیده می شدند، فرضیه ای مبنی بر این که ساکنان اولیه این جزیره از کشور پرو بوده اند مطرح کرده است. موایی ها شبیه نگهبانان خاموشی هستند که در مقابل مهاجمان حالت تدافعی گرفته اند. مجسمه های عجیب و غریب با سرهای ترسناک که به منظور محافظت رو به دریا دارند. بنابر شواهد، ساکنین جزیره ایستر وارد یک جنگ خونین و مخرب شدند که بعضی معتقدند این باعث به وجود آمدن آدم خواری شد. در همین دوران بود که همه مجسمه ها توسط اهالی جزیره تخریب شد. باستانشناسان با تلاش های اخیر موایی ها را در حالت ایستاده قرار دادند. یکی از بزرگترین عجایب جزیره ایستر توقف ناگهانی ساخت موایی "مجسمه ها" است. عده ای از دانشمندان حدس می زنند جنگل های جزیره در بعضی از مناطق کاملا نابود شده اند، چون از چوب آنها برای حمل مجسمه های غول پیکر موایی و از زمین آن برای کشاورزی استفاده شده است. ساکنان جزیره پس از مواجهه با کمبود چوب تصمیم گرفته اند که دیگر سنگهای غول پیکر را را جابه جا نکنند، بنابراین توقف ناگهانی جابه جایی با ساخت مجسمه ها در ارتباط است. مجسمه های غول پیکر، به ظاهر تهدید آمیز ساخته شده بودند تا بیگانگان را از آنجا دور نگهدارند. ارتباط عجیبی بین مجسمه ها و ساکنان جزیره ایستر در احترام به عقاید خود و قربانی کردن برای معبودان خود و حتی نوعی سحر و جادو وجود دارد.

دیوارها و کارهای سنگی ساکنان جزیره استثنایی بوده است و با بناهای گورستانهای مصر و پرو رقابت می کند. امروزه سرزمین، مردم و زبان ساکنین جزیره ایستر به گفته سکنه آن به "راپانویی" بر می گردد. ساکنین جزیره زبان نوشتاری دارند که "رونگورونگو" نامیده می شود و حتی امروزه کاملا قابل رمز گشایی نیست. امروزه فقط 26 تابلو چوبی که شامل این زبان است وجود دارد و هنوز معنای آن به وضوح مشخص نیست. به علاوه در جزیره تعداد پترو گلیفس یا پیکره ای سنگی وجود دارد که تصویر پرنده ها و زندگی روزمره ساکنین اولیه جزیره روی آن حک شده است. آنها مثل یک برنامه روزانه نحوه زندگی و کارهای روزمره نسلهای موفق را، به تصویر کشیده اند.

بیماری هایی مانند آبله و سفلیس، در سال
1877 جمعیت جزیره را به 11 نفر کاهش داد، به دنبال آن جزیره توسط ارتش شیلی در سال 1888، اشغال شد و امروزه جمعیت جزیره حدودا به 3800 نفر رسیده است.

 

 

 


 

منبع : نگاهک

پنج شنبه 15/5/1388 - 9:46
بازى شطرنج در سال 500 میلادى در کشور هند ساخته شده است.  

 

دلفین‌ها هم مانند گرگ‌ها هنگام خواب یك چشمشان را باز می‌گذارند. 

 

نام قدیمی کشور سوئیس هلوسیا بوده است.  

 

خوردن میوه از ریزش مو جلو گیری میکنه و البته باعث شادابیش هم میشه!

 

اگر کسی بخواهد یک بار ساختمان پنتاگون ( وزارت دفاع آمریکا ) را دور بزند باید حدود 15 دقیقه زمان بگذارد.

 

پنج شنبه 15/5/1388 - 9:41
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته