• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

در پايگاه اينترنتي دفتر آيت ا... العظمي تبريزي، کاربران مي توانند با زندگينامه، کتب و تأليفات ايشان و بيانات معظم له به مناسبتهاي مختلف آشنا شوند. همچنين علاقمندان به فراگيري دروس حوزوي ميتوانند از طريق اين پايگاه به فراگيري دروس خارج شامل فقه، اصول و رجال بپردازند. به علاوه مطالب جامعي پيرامون اهل بيت عليهم السلام، تاريخ صدر اسلام، علما و شخصيتهاي برجسته جهان اسلام و اماکن مذهبي مسلمان در دنيا گرد آوري شده است. بخشهاي ديگري نيز در اين پايگاه در نظر گرفته شده که به خصوص براي جوانان مفيد مي باشد. از اين ميان مي توان به بخشهاي رد شبهات، نصايح، در محضر استاد و ... اشاره نمود که بدين وسيله سعي شده تا مسائل مبتلابه جوانان و نوجوان مطرح و نصايحي راهبردي در جهت زندگي آينده آنها ارائه شود. يکي از ديگر امکانات مفيد اين پايگاه امکان پرسش و پاسخ زنده مي باشد که کاربران به صورت آنلاين مي توانند به طرح استخاره، سئوالات شرعي يا ديگر مسائل خود بپردازند.

www.tabrizi.org

فارسي,عربي,انگليسي

پايگاه اطلاع رساني امام صادق (ع) يکي از دهها مؤسسه وابسته به مرکز جهاني اطلاع رساني آل البيت عليهم السلام مي باشد که به طور تخصصي به معرفي امام صادق (ع) مي پردازد. در اين رابطه کاربران مي توانند به مطالعه مطالبي پيرامون اصل و نسب امام، سيره عملي وچگونگي زندگي ايشان اعم از چگونگي ولادت، دوران کودکي، جواني، قبل از امامت و زمان امامت حضرت بپردازند و يا از نحوه شهادت امام صادق (ع) اطلاع پيدا کنند. همچنين شاگردان حضرت، مناظرات و معجزات ايشان، سخنان و کلمات قصار امام و دهها مطلب خواندني ديگر نيز در اين پايگاه جمع آوري شده است. ازجمله قسمتهاي جالب توجه در اين پايگاه بخشي با عنوان سلسله پاکان است که در آن به معرفي امامزادگان و زيارتگاههاي تهران پرداخته است. به علاوه قرآن کريم و نهج البلاغه نيز در اين پايگاه گردآوري شده و بينندگان مي توانند به دلخواه از متن، ترجمه، تفسير، کتابخانه و مقالاتي پيرامون آنها استفاده نمايند. مقلدين آيت ا... سيستاني نيز به کمک اين سايت مي توانند از زندگينامه، استفتاءات و توضيح المسائل معظم له بهره گيرند.

www.imam-sadiq.net

فارسي,عربي,انگليسي

شبكه امام رضا عليه السلام، يكى از دهها كانون فرهنگى وابسته به مؤسسه آل البيت عليهم السلام است كه در زمينه هاى گوناگون پژوهشى، انتشاراتى، خدماتى و اطلاع رسانى به امر نشر و ترويج فرهنگ اسلام، قرآن و ائمه معصومين عليهم السلام علي الخصوص امام رضا (ع) مى پردازد. کاربران مي توانند از طريق اين پايگاه با زندگي و سيره اخلاقي، ياران و نزديکان امام، دوران امامت حضرت، سخنان و نيايشها، و کرامات ومعجزات امام رضا (ع) آشنا شوند. امکان جالب توجهي که به وسيله اين پايگاه فراهم شده، زيارت از راه دور مي باشد که از اين طريق بازديدکنندگان مي توانند به زيارت حضرت رسيده و زيارتنامه و ديگر ادعيه مربوطه را نيز مطالعه نمايند. همچنين شهر مشهد به تفضيل به بينندگان معرفي شده و راهنماي جامع زائران نيز فراهم شده است. بخش صوتي- تصويري، کودکان و گالري عکس نيز از ديگر قسمتهاي اين پايگاه مي باشد.

www.imamreza.net

فارسي,عربي,انگليسي

کتابخانه تخصصي اميرالمومنين علي عليه السلام در سال 1372 و در تقارن با سال امام علي عليه‌السلام، در مشهد و در جوار بارگاه ملكوتي حضرت رضا عليه‌السلام جهت كاوش دقيق انديشمندان و محققان براي فعاليتهاي علمي ـ تحقيقي گشايش يافت. کتب اين کتابخانه در 6 موضوع کلي فرمايشات، زندگاني حضرت علي (ع)، فضائل و مناقب حضرت، امامت، شيعه و غدير تقسيم بندي شده اند که اين 6 موضوع خود به بيش از 100 زير شاخه طبقه بندي شده اند که اهم آنها عبارتند از حضرت علي و اهل بيت عليهم السلام، علي (ع) در کتب اهل تسنن، مستبصرين يا شيعه شدگان، کتبي به زبانهاي ديگر، کودک و نوجوان، نويسندگان غير مسلمان، ادعيه و زيارات، شعر و ادبيات، تاريخ صدر اسلام و ... . محققين مي توانند از طريق مرکز اطلاعات و مدارک اين پايگاه، در کتابخانه اين مرکز که بالغ بر6400 جلد کتاب دارد به جستجوي موضوعي کتاب مورد نظر خود بپردازند. جستجوي ناشرين و نويسندگان و همچنين جستجو ميان پايان نامه ها، مقالات، نسخ خطي و نيز جستجو به ديگر زبانها هم از طريق اين پايگاه فراهم شده است. به علاوه کاربران مي توانند با فعاليتهاي جنبي ديگر بخشهاي اين کتابخانه از قبيل سمعي- بصري، تحقيقاتي، رايانه و اطلاع رساني، انتشارات و ... آشنا شوند.

www.imamalislib.com

فارسي

پايگاه اطلاع رساني يا زهرا (س) به صورت تخصصي به بررسي ابعاد مختلف زندگي حضرت فاطمه زهرا (س) مي پردازد و در اين رابطه به چگونگي ولادت، زندگاني و شهادت حضرت زهرا پرداخته و در مورد ويژگيها و فضائل اخلاقي، سيره عملي، معجزات و کرامات ايشان مطالب ارزنده اي را گرد آوري کرده است. همچنين در مورد مظلوميتها و مصائبي که بانوي دو عالم ديده اند مطالبي به ميان آورده شده است. سخنان و آثار ايشان شامل کلمات، خطبه ها، ادعيه، اشعار و نيز مصحف فاطميه در مجموعه اي ارزشمند جمع آوري شده است. به علاوه علاقمندان مي توانند زيارت حضرت زهرا (س) و يا کتب زيادي در موضوعات مختلف پيرامون حضرت مطالعه نمايند. در اين پايگاه مجموعه اي ارزشمند از احاديث، تصاوير و بانک صوتي- تصويري گرد آوري شده که در خور توجه مي باشد.

www.yazahra.net

عمومي

شبکه اطلاع رساني نور وابسته به مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي درسال 1379 با هدف اطلاع رساني بهتر، اقدام به شناسايي و معرفي پايگاه هاي مختلف اسلامي و شيعي نموده تا از اين رهگذر زمينه هاي دسترسي راحت و سريع کاربران، محققان و پژوهشگران علوم اسلامي به اينترنت را به نحو مناسبي فراهم کند. جستجو در اينترنت، شناسايى ابزارها و راه هاى جستجو به ويژه در مطالب اسلامى، دسته‏ بندى و معرفى پايگاه هاى مفيد اسلامى و فراهم كردن زمينه هايى كه پژوهشگران علوم اسلامى بتوانند در زمان ارتباط با اينترنت، حداكثر استفاده را ببرند، از اهداف مورد نظر بوده است. در همين راستا پايگاه هاى مفيد مذهبي اينترنت را پس از شناسايى و طبقه بندى موضوعى در قالب دايرکتوري پايگاه هاي اسلامي عرضه کرده است که پايگاه فوق حاصل اين تلاش ارزشمند است. در اين راستا براي تسهيل در دسترسي کاربران، پايگاهها به صورت "طبقه بندي موضوعي" گرد آوري شده اند و توضيحات مختصري درباره محتواي هر آدرس ارائه شده است. همچنين تعداد پايگاههاي موجود در هر عنوان نيز نمايش داده مي شود.

rahnama.noornet.net

فارسي

اين پايگاه اولين سايت تخصصي امام حسين و حضرت علي اصغر عليهما السلام است که با هدف کم کردن خلع موجود در رابطه با اطلاع رساني جهان تشيع و اهل بيت عليهم السلام در اينترنت و ايجاد دايرة المعارف اسلامي اينترنتي به صورت مستقل تأسيس و شروع به کار کرد. در اين پايگاه به بررسي جامع تاريخ عاشورا و فلسفه قيام امام حسين (ع) پرداخته شده و سخناني از آن حضرت پيرامون موضوعات مختلف گرد آوري شده است. همچنين در مورد شهادت حضرت علي اصغر (ع) و تعداد اولاد و نواميس آنها در واقعه کربلا مطالبي جمع آوري شده است. بانک صوت و عکس اين پايگاه نيز حاوي مجموعه اي در خور توجه مي باشد.

http://www.emamhossein.com

فارسي,انگليسي,

اين پايگاه ازجمله کاملترين پايگاههايي است که به صورت تخصصي به موضوع مهدويت مي پردازد. پايگاه منتظر به طور جامع به معرفي حضرت مهدي (عج)، اوصاف، القاب و ياران ايشان پرداخته و همچنين وجود حضرت را از ديدگاه عقلاني و نيز از منظر قرآن، روايات و احاديث به اثبات مي رساند. در اين پايگاه صدها مقاله پيرامون موضوعاتي ازجمله مسئله ظهور،علائم و نشانه هاي آن، غيبت، انتظار، فلسفه آن و نشانه هاي منتظران حقيقي از ديدگاه قرآن و روايات صحيح، اوضاع جهان بعد از ظهور حضرت، مخالفان ايشان، سرانجام تاريخ، مهدويت و بررسي آن در ديگر اديان و مکاتب، علائم آخر الزمان و ... گرد آوري شده است. از امکانات مفيد اين پايگاه وجود کتابخانه و مجموعه سخنرانيهاي موضوعي پيرامون حضرت ولي عصر (عج) مي باشد. به علاوه کليات مفاتيح الجنان و نيز کليه نسخ هفته نامه منتظر نيز از طريق اين پايگاه قابل دريافت ميباشد. همچنين مجموعه اي از داستانهاي موضوعي و نيز داستانهايي براي کودکان در اين پايگاه به چشم مي خورد.

www.montazar.net

فارسي,عربي,انگليسي

پايگاه سبکبالان به طور تخصصي به مسئله دفاع مقدس پرداخته است. در اين پايگاه اطلاعات جامعي در مورد مناطق مختلف عملياتي کشور که بالغ بر 1200 کيلومتر از مناطق مرزي را شامل مي شود، ارائه شده است. همچنين قسمتي از وصايا و سخنان شهدا در موضوعات مختلفي چون امام زمان (عج)، ولايت و رهبري، امام حسين (ع)، روحانيت، والدين، جوانان و ... جمع آوري شده است. به علاوه سخنان ائمه معصومين عليهم السلام همچنين امام خميني (ره) و آيت ا... خامنه اي در موضوعات و مناسبتهاي مختلف حول محور جهاد و شهادت در اين پايگاه گرد آوري شده است. علاوه بر عناوين فوق مجموعه اي کامل از کتب و اشعار شامل آثار شهدا يا خاطراتي از همرزمان و اطرافيانشان در اين پايگاه موجود مي باشد. تقويم کامل دفاع مقدس نيز از جمله بخشهاي جالب توجه اين پايگاه مي باشد.

www.sabokbalan.com

فارسي

اين شبکه، يک مرکز اطلاع رساني در مورد وقايع سرزمين فلسطين است. در اين پايگاه علاقمندان مي توانند اطلاعات خود را در رابطه با قيام ملت فلسطين افزايش داده يا به پاسخ ابهامات خود در اين مورد برسند و مطالب جامعي در مورد سرزمين و تاريخ فلسطين، قدس اشغالي، مسجد الاقصي، جنبش حماس، تروريسم صهيونيستي، فتاواي شرعي علما در رابطه با قيام مردم فلسطين، انتفاضه، رژيم صهيونيستي و ... مطالعه نمايند. همچنين اخبار داخلي و بين المللي فلسطين ازجمله قسمتهاي مهم و جامع اين پايگاه مي باشد. به علاوه کاربران مي توانند آماري از شهدا و آوارگان فلسطيني مشاهده نموده يا به صورت آنلاين به مطالعه کتبي در اين رابطه بپردازند.

www.palestine-persian.info

فارسي,عربي,انگليسي,فرانسوي,روسي,اردو