• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 897
تعداد نظرات : 355
زمان آخرین مطلب : 3647روز قبل

سوره مریم؛ نوزدهمین سوره قرآن است که مکی و ۹۸ آیه دارد.

در فضیلت این سوره از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده: «هر کس سوره مریم را قرائت نماید به تعداد تصدیق کنندگان و تکذیب کنندگان حضرت زکریا و یحیی و مریم و عیسی و موسی و هارون و ابراهیم و اسحاق و یعقوب و اسماعیل ده حسنه به او عطا می شود و به تعداد کسانی که برای خداوند فرزند قایل شده و قایل نشده اند نیز ده حسنه به او داده می شود.۱

همچنین از ایشان نقل شده است: «به کسی که سوره مریم را قرائت کند، ده برابر تعداد کسانی که پیامبران و رسولان نام برده شده در این سوره را تصدیق یا تکذیب کردند، حسنه و درجه داده می شود که هر درجه ای، هزار هزار مرتبه بزرگ تر از ما بین زمین و آسمان است و به همین تعداد، همسران بهشتی در فردوس به او داده می شود و در روز قیامت، همراه متقیان در اولین گروه سابقین، محشور می شود.۲

از ابان بن عثمان نقل شده که حضرت صادق علیه السلام فرمودند: هر کس به خواندن سوره مریم مداومت کند نمیرد تا اینکه برسد به آنچه او را بی نیاز سازد، از جان و مال و فرزند. و نیز در آخرت از یاران عیسی بن مریم علیهم السلام باشد و در آن روز دارای سلطنتی شود مثل سلطنت سلیمان در دنیا.۳

آثار و برکات سوره

۱) زیاد شدن خیر و برکت

روایت از امام صادق علیه السلام: «هر کس سوره مریم را بنویسد و آن را در ظرفی شیشه ای که دهانه تنگ دارد گذاشته و در منزلش بگذارد خیر خانه و روزی اش زیاد شود و در خوابش چیزهای خوب می بیند.»۴

۲) ترس از فرد قدرتمند

امام صادق علیه السلام فرموده اند: «هرکس بر شخصی وارد شود که از او خوف و ترس دارد هنگام مواجهه با او حروف «ک ه ی ع ص» را یکی یکی گفته و بعد از گفتن هر حرف یکی از انگشتان دست راستش را ببندد، آنگاه حروف «ح م ع س ق » را یکی یکی گفته و انگشتان دست چپش را ببندد و دو دست خود را مشت کند، آنگاه آیه ۱۱۰ سوره طه «و عنت الوجوه للحی….ظلماً» را قرائت نماید و هنگام روبه رو شدن با آن شخص دو دستش را بگشاید هیچ آسیبی از جانب وی به او نخواهد رسید.۵

۳) خواب خوش

در تفسیر البرهان به نقل از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و اله وسلم آمده است: «هر کس سوره مریم را نوشته و به همراه خود داشته باشد، در خوابش جز چیزهای خوب نمی بیند و اگر بر دیوار خانه نوشته شود از خطرات حفظ شده و آنچه در خانه است در امنیت می باشد و اگر خائف، آن را بشوید و بنوشد امنیت یابد.»۶

۴) دفع دشمن

در حاشیه زادالمعاد آمده است برای دفع دشمن «کهیعص» را ۷۷۵ بار بخواند که به نتیجه خواهد رسید.۷

۵) پیدا شدن همسر مناسب

اگر این سوره را بنویسند و بشویند و آبش را بر دختر ریزند او را شوهر پیدا شود.۸

۶) بهبود سردرد

جهت رفع سردرد و میگرن آیات [۵-۱] سوره مریم و آیه[۲۹] سوره فتح را بخواند برطرف خواهد شد.

 منبع: سایت امام علی
پنج شنبه 27/8/1389 - 23:50

به گزارش فارس ، دكتر عباسعلی پایدار در آستانه برپایی دومین كنگره كشوری انجمن دندانپزشكی ایران افزود: بهره گیری از جوانه دندانی برای جایگزینی دندانهای از دست رفته با كمك علم ژنتیك و در راستای همانندسازی ارگانهای بدن در حال گذراندن مراحل پژوهشی است.

وی با اشاره به اینكه هم اینك در دانشگاه های علوم پزشكی تهران و شهید بهشتی مراحل مطالعاتی و پژوهشی این پروژه در حال انجام است، اظهار داشت: پیشرفت های علمی صورت گرفته در این زمینه در كنگره هنر و تكنولوژی دندانپزشكی مدرن تا سال 2020 ارایه خواهد شد.به گفته دكتر پایدار ، هم اینك از سلول های پالپ (سلول عصبی) برای شناسایی كدهای ژنتیك فرد استفاده می شود اما آنچه كار را با دشواری روبرو ساخته تشخیص نوع دندان مورد نیاز بیمار از میان كدهای ژنتیكی از سوی دندانپزشك است.از سوی دیگر برای ساخت جوانه دندانی، هر سه لایه جنینی (اكتودرم، مزودرم و اندودرم) نیاز است كه همین مساله كار را با پیچیدگی همراه می سازد.رئیس دومین كنگره كشوری انجمن دندانپزشكی تصریح كرد: اكتودرم كه مسئول ساخت پوست و بافت های پوشاننده است در ساخت مینای دندان، مزودرم كه مربوط به بافت های ماهیچه‌ای و استخوان است در ساخت تاج و عصب دندان و اندودرم كه مختص تولید سیستم گوارش است، وظیفه تولید بافت های نگهدارنده دندان را بر عهده دارد.وی از القای این سه لایه روی یكدیگر به عنوان مانع دیگر این طرح پژوهشی نام برد و گفت: در صورت رفع مشكلات فوق از سوی محققان داخل و خارج كشور ومحقق شدن بكارگیری جوانه دندانی به جای ایمپلنت، تحولی عظیم در عرصه دندانپزشكی ایجاد خواهد شد.به دلیل اهمیت موضوع هم اینك تحقیقات روی ساخت جوانه دندانی از سوی محققان دنبال می‌شود و امید می‌رود در آینده با عملی شدن ساخت جوانه دندانی بتوان برای فرد فاقد دندان با یك آزمایش خون و پس از تعیین كدهای ژنتیك او دندان مورد نیاز را از طریق جوانه دندانی فراهم كرد.دكتر پایدار گفت: نتیجه جدیدترین پژوهش محققان كشور در دومین كنگره كشوری انجمن دندانپزشكی در زمینه كاشت جوانه دندانی ارائه خواهد شد.

دومین كنگره كشوری انجمن دندانپزشكی ایران با عنوان «هنر و تكنولوژی دندانپزشكی مدرن تا سال 2020» طی روزهای 26 تا 28 آبان در شیراز برپا می‌شود.

 

منبع: تبیان تبریز

پنج شنبه 27/8/1389 - 23:46

به گزارش مهر، این شیوه جدید پیش بینی و کنترل آلزایمر که ویژه افراد 40 ساله طراحی شده است می تواند فرصتی دو ساله را برای جلوگیری و متوقف ساختن این بیماری در اختیار افراد قرار دهد.

این تست که به زودی به اندازه تست های فشار خون در دسترس خواهد بود با کنترل بخش های آسیب دیده کوچکی از مغز خطر احتمال ابتلا به آلزایمر را در سال های آینده پیش بینی می کند. به گفته دانشمندان در گذشته امکان پیشگیری یا کنترل بیماری در مرحله ای امکان پذیر بود که افراد در شرف ابتلا به بیماری قرار داشتند. اما به تازگی تشخیص آلزایمر بر اساس اسکن های مغزی و یا تست های حافظه انجام می گیرند که اطلاعات کامل آن معمولا پس از مرگ بیمار منتشر خواهد شد.با این همه محققان دانشگاه برونل لندن در جستجوی مناطق آسیب دیده مغزی به کوچکی یک دانه برنج، اسکن های مغزی داوطلبان مرد و زن را در رده سنی 44 تا 48 ساله مورد بررسی قرار دادند.در حدود 15 درصد از 428 فرد مورد مطالعه به ناهنجاری هایی دچار بودند که در بخش حافظه مغز به وجود آمده بود. این آسیب ها به آسیب هایی که در معاینات پس از مرگ مبتلایان به آلزایمر شناسایی شده بودند، شباهت زیادی داشتند. همچنین مناطق مغزی که آسیب ها در آن شناسایی شدند در هر دو معاینه یکسان بودند.آزمایش بر روی زمان واکنش یا سرعت واکنش داوطلبان نشان داد افرادی که به آسیب های کوچک مغزی دچار بودند، عملکردی بی ثبات تر و نامنظم تر دارند، آنها ترکیبی از زمان واکنش سریع و کند را از خود به نمایش گذاشتند، در حالی که افراد سالم از خود واکنش های سریع یا کند نشان می دادند.به گفته دانشمندان ، این شاخص ها می تواند به پزشکان در تشخیص بیماری آلزایمر قبل از اینکه برای پیشگیری بسیار دیر شده باشد، کمک فراوانی کند تا بیمار بتواند از طریق شیوه های پیشگیرانه ای مانند تغییر رژیم غذایی و ورزش از بروز این بیماری جلوگیری کند. محققان امیدوارند این تست سریع طی دو تا پنج سال آینده در دسترس همگان قرار گیرد.

در حال حاضر در بریتانیا بیش از 800 هزار نفر به آلزایمر و دیگر انواع اختلالات مغزی مبتلا هستند و انتظار می رود این رقم در نسل بعدی به دو برابر افزایش پیدا کند.

 

منبع: تبیان تبریز

پنج شنبه 27/8/1389 - 23:43
  آورده اند که کفن دزدی در بستر مرگ افتاده بود،پسر خویش را فراخواند، پسر به نزد پدر رفت گفت ای پدر امرت چیست ؟پدر گفت ،پسرم من تمام عمر به کفن دزدی مشغول بودم و همواره نفرین خلقی بدنبالم بود اکنون که در بستر مرگم و فرشتهءمرگ را نزدیک حس میکنم بار این نفرین بیش از پیش بردوشم سنگینی میکند.از تو میخواهم بعد از مرگم چنان کنی که خلایق مرا دعا کنند و از خدای یکتا مغفرت مرا خواهند. ..

سر گفت ای پدر چنان کنم که میخواهی و از این پس مرد و زن را به دعایت مشغول سازم
پدر همان دم جان به جان آفرین تسلیم کرد.
از فردا پسر شغل پدر پیشه کرد با این تفاوت که کفن از مردگان خلایق می دزدید و چوبی در شکم آن مردگان فرو مینمود وازآن پس خلایق میگفتند خدا کفن دزد اول را بیامرزد که فقط میدزدید وچنین بر مردگان ما روا نمیداشت

 

منبع: ارسالی از یک دوست

 

چهارشنبه 26/8/1389 - 14:40

یکی از شگفتیهای بسیار عجیب ساختمان بدن ما انسانها ، مقدار آبی است که در بدن مان موجود است . اگر فقط وزن بدن مورد نظر باشد ، ما انسانها بیشتر از آب ساخته شده ایم .۶۰ تا ۷۰ در صد وزن بدن ما را آب تشکیل می دهد. چیزی در حدود چهل و نه کیلو گرم آب در یک مرد با وزن متوسط . حتی استخوان بدن ما که کاملاً ماده ای سخت به نظر می رسد بالغ بر ۲۰ درصد آن را آب تشکیل می دهد ، در حالی که ۹۵ درصد پلاسمای خون ما را آب تشکیل می دهد
این دریای درونی با مزه ای شور ، محیط آبی دررون بدن ما میباشد. آب این دریا در رگهای خونی و همه مجاری باریک بدن در جریان است . هر سلولی را این آب سیراب می کند و هیچ عضوی از بدن نمی تواند بدون این آب زنده بماند . به عبارت دیگر آب موجود در بدن مانع از این می گردد که ما در آتش درونی خود بسوزیم .
عزیزان ! آیا براستی علت وجود این همه آب در بدن انسان چیست ؟ و چرا حکمت خدای حکیم بر این امر تعلق گرفته است ؟ پژوهشگران ، خنک نگهداشتن بدن را یکی از علتهای وجود این همه اب در بدن می دانند . آیا تا کنون به آبی که درون موتر در جریان است اندیشیده اید؟ می دانید که یکی از وظایف این آب خنک نگهداشتن ماشین موتر می باشد. آب موجود در بدن انسان نیز همین وظیفه را بعهده دارد . فعالیت های شیمیائی که در همه اعضای بدن ما انجام می گیرد ، به اضافه حرارتی که در اثر فعالیت های ماهیچه ها ایجاد می گردد ، حرارتی را تولید می کنند که توانائی سوزاندن ما را دارد . ولیکن به وسیله ی آبی که در اطراف بافتها وجود دارد و توسط آنها به درون مکیده می شوند ، به محض اینکه حرارت اضافی تولید شود از بین برده خواهد شد .
یاران ! یکی دیگر از وظایف آب موجود در بافتهای بدن انسان جلوگیری از وارد شدن ضربه های شدید به اندام هاست . دریای درونی ما یک عامل ضربه گیر است . به عنوان مثال ، مایعی که اطراف مغز ما را فرا گرفته است موجب می گردد که مغز از صدمه های سخت وارده محفوظ بماند . همین طور ، استخوانها ، محل اتصال آنها و اعضاء بدن و اعصاب در تشکی از مایع قرار دارند تا ما بتوانیم در محیطی که دائم با اجسام برخورد می کنیم تاب مقاومت داشته صدمه ای بر ما وارد نگردد. آیا می دانید اگر خداوند خالق این آب را در بدن ما قرار نمی داد در آن صورت چه می شد؟ بدون آب در بدن ، کوبیدن پا بر روی زمین و زدن چکش بر چیزی آن قدر دردناک می بود که غیر قابل تحمل می شد .
همچنین ، دریای آب درون بدن ما ، یکی از بهترین حلالها است و همراه خود محلولهای شیمیائی پر ارزش بسیاری را توأم با موادی که بحالت شناور هستند به نقاط مختلف بدن می رساند . مثلاً توانائی آن در نگهداری سدیم و پتاسیم به صورت محلول یک ضرورت است که عمل انتقال تکانه های الکتریکی را انجام می دهد و موجبات فعالیت ماهیچه ها و اعصاب را فراهم می سازد .
دوستان ! آب مورد نیاز بدن ، مانند غذا ، باید دائم تأمین گردد. به طور معمول ما روزانه حدود یک و یک چهارم لیتر آب مینوشیم خواه این آب بصورت خالص باشد یا به وسیله نوشابه های دیگر . ما به همین اندازه هم از طریق غذا هرچند که بدون آب به نظر برسد آب را بدست می آوریم . کل مقدار آبی که بدن از طریق ادرار دفع می کند بالغ بر یک و یک چهارم لیتر می باشد و همین مقدار هم به صورت تبخیر از دست داده می شود که این تبخیر نقش خنک کنندگی بدن را ایفا می کند و از راه ریه ها و پوست بدن انجام می پذیرد.
عمل آب در بدن بیشتر از اینها پیچیده و مهم است . آب در بدن به طور دائم چون پولی که در بانک رد و بدل می شود ، بین اعضاء مختلف و سیستم رد و بدل می شود. مثلاً در عرض یک روز بالغ بر یکصد و سی و هفت لیتر مایعات از خون تصفیه می گردد و دوباره توسط کلیه ها بخون عودت داده می شود .
عزیزان ! چیزی بین هفت و نیم لیتر آب در داخل بدن تولید می گردد. در بین منابع مختلف غدد بذاقی در طی یک شبانه روز مقدار یک و یک چهارم لیتر آب برای مرطوب نگهداشتن دهان ترشح می شود و این بذاق ترشح شده علاوه بر مرطوب نگهداشتن دهان عمل گوارش را نیز منظم می کند . معده نیز بالغ بر یک و یک چهارم لیتر شیره معدی ترشح نموده و پانکراس و کبد و روده ها بالغ بر سه لیتر و نیم مایعات ترشح می کنند .
براستی چگونه احساس میکنیم که نیاز به آب داریم ؟ و چگونه درک میکنیم که به چه اندازه آب نیاز داریم ؟ معمولاً تصور می کنیم موقعی که گلوی ما خشک می شود به ما احساس تشنگی دست می دهد . ولی حقیقت این است که اعلام تشنگی از خون سرچشمه می گیرد . مثلاً زمانی که ما در هوای گرم به ورزش پرداخته باشیم و مقدار زیادی عرق کرده باشیم ، آب از دست رفته موجب خواهد شد که غلظت خون زیاد شود . هنگامی که غلظت خون در مقابل گرما بیش از حد گردد ، یک ماده شیمیائی از راه خون به مغز رانده می شود و از آن مرکز پیامی به دهان و گلو می فرستد ، در آنجا مکانیزم اعصاب ، ما را از تشنگی آگاه میسازد . وقتیکه ما آب می نوشیم تشنگی رفع می گردد یعنی تعادل آب برقرار شده است .
یاران ! وقتی ما غذای پر نمک می خوریم احساس تشنگی می نمائیم . اما ، این بدان علت نیست که آب بدن ما کاهش پیدا کرده است بلکه علت آن این است که ما نمک اضافی خورده ایم ، چون بدن نه فقظ تعادل آب خود را حفظ می کند ، بلکه همیشه نسبت نمک موجود در آب خود را به نه دهم درصد محفوظ نگه میدارد . لذا از آنجائی که نمک آب بدن در مقدار معینی نگهداری می شود، پس اگر ما نمک زیاد بخوریم باید آب بیشتری نیز بنوشیم که آن نسبت معین محفوظ بماند . همچنین زمانی که به واسطه عرق کردن آب از دست می دهیم ، این عرق مزه شور دارد بنابراین برای جبران آن باید آب و نمک بنوشیم .
ذخیره آب بدن انسان خیلی کمتر از ذخیره غذائی می باشد . فردی که در یک اتاق سرد استراحت نماید حد اکثر میتواند دوازده روز بدون آب زنده بماند ، ولی اگر به او آب داده شود میتواند مدت دو ماه زنده بماند بدون اینکه غذا بخورد.
ما به خون چون یک مایع حیاتی فکر می کنیم . ولی آب با جریان خود و فراهم آوردن تسهیلات برای حرکت ، گرما و خنک کردن ، حل نمودن مواد حیاتی و حمل کردن ملکولهائی که ما را تغذیه می کنند مایع حیات بخش حقیقی بدن میباشد .

ارسالی از یک دوست

چهارشنبه 26/8/1389 - 14:39
 


سال ها دو برادر با هم در مزرعه ای که از پدرشان به ارث رسیده بود، زندگی می کردند. یک روز به خاطر یک سوء تفاهم کوچک، با هم جرو بحث کردند. پس از چند هفته سکوت، اختلاف آنها زیاد شد و از هم جدا شدند.

یک روز صبح در خانه برادر بزرگ تر به صدا درآمد. وقتی در را باز کرد، مرد نجـاری را دید. نجـار گفت: من چند روزی است که دنبال کار می گردم، فکرکردم شاید شما کمی خرده کاری در خانه و مزرعه داشته باشید، آیا امکان دارد که کمکتان کنم؟....

برادر بزرگ تر جواب داد:  بله، اتفاقاً من یک مقدار کار دارم. به آن نهر در وسط مزرعه نگاه کن، آن همسایه در حقیقت برادر کوچک تر من است. او هفته گذشته چند نفر را استخدام کرد تا وسط مزرعه را کندند و این نهر آب بین مزرعه ما افتاد. او حتماً این کار را بخاطر کینه ای که از من به دل دارد، انجام داده.
سپس به انبار مزرعه اشاره کرد و گفت: در انبار مقداری الوار دارم، از تو می خواهم تا بین مزرعه من و برادرم حصار بکشی تا دیگر او را نبینم.
نجار پذیرفت و شروع کرد به اندازه گیری و اره کردن الوار. برادر بزرگ تر به نجار گفت: من برای خرید به شهر می روم، اگر وسیله ای نیاز داری برایت بخرم.
نجار در حالی که به شدت مشغول کار بود، جواب داد: نه، چیزی لازم ندارم.
هنگام غروب وقتی کشاورز به مزرعه برگشت، چشمانش از تعجب گرد شد. حصاری در کارنبود. نجار به جای حصار یک پل روی نهر ساخته بود.
کشاورز با عصبانیت رو به نجار کرد و گفت: مگر من به تو نگفته بودم برایم حصار بسازی؟
در همین لحظه برادر کوچک تر از راه رسید و با دیدن پل فکرکرد که برادرش دستور ساختن آن را داده، از روی پل عبور کرد و برادر بزرگترش را در آغوش گرفت و از او برای کندن نهر معذرت خواست.
وقتی برادر بزرگ تر برگشت، نجار را دید که جعبه ابزارش را روی دوشش گذاشته و در حال رفتن است.
کشاورز نزد او رفت و بعد از تشکر، از او خواست تا چند روزی مهمان او و برادرش باشد.
نجار گفت: دوست دارم بمانم ولی پل های زیادی هست که باید آنها را بسازم.

 

منبع: ارسالی از یک دوست

 

چهارشنبه 26/8/1389 - 14:36
 

در 30 سالگی کارش را از دست داد
.
در 32 سالگی در یک دادگاه حقوق شکست خورد
.
در 34 سالگی مجددا ور شکست شد
.
در 35 سالگی که رسید، عشق دوران کودکی اش را از دست داد
.
در 36 سالگی دچار اختلال اعصاب شد
.
در 38 سالگی در انتخابات شکست خورد
.
در 48،46،44 سالگی باز در انتخابات کنگره شکست خورد
.
به 55 سالگی که رسید هنوز نتوانست سناتور ایالت شود
.
در 58 سالگی مجددا سناتور نشد
.
در 60 سالگی به ریاست جمهوری آمریکا برگزیده شد
.
نام او آبراهام لینکلن بود
.
جا نزد
.
هرگز جا نزنید
.
بازندگان آنهایی هستند که جا زدند.

منبع: ارسالی از یک دوست

چهارشنبه 26/8/1389 - 14:35

شاید باور نکنید اما شما همیشه یک پزشک همراه خود دارید که آماده پاسخ به نیازهای پزشکی‌تان است.
این پزشک، روان ماست.
5
توصیه عجیب زیر را بخوانید تا باورتان شود.

1. آلرژی دارید؟ بخندید!
وقتی دچار آلرژی می‌شوید، سعی کنید خود را در موقعیت‌ خندیدن قرار دهید. شرکت‌کنندگان در تحقیقی که از سوی محققان ژاپنی انجام شده بود.
زمانی‌که به تماشای یک فیلم خنده‌دار نشسته بودند کمتر دچار حساسیت‌می‌شدند اما همین افراد زمانی‌که به تماشای یک فیلم جدی نشستند، پیاپی عسطه می‌کردند. خنده موجب عملکرد سریع سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما می‌شود و سبب می‌شود فرد کمتر دچار حساسیت شود.

2. بدنتان زخم است؟ خوش‌اخلاق باشید!
خوش‌رفتاری موجب می‌شود که زخم‌های بدنتان زودتر بهبود یابد. دکتر جانیت کیکلت، استاد روانپزشکی دانشگاه اوهایو معتقد است که رفتار خصمانه و خشونت‌آمیز، روند بهبود زخم‌ها و کبودشدگی‌ها را افزایش می‌دهد. اما خوش‌رفتاری و مثبت اندیشی موجب می‌شود که میزان واسطه شیمیایی سایتوکین در بدن افزایش یابد. سایتوکین موجب می‌شود که سلول‌هایی که برای ترمیم زخم یا هر نقطه آسیب‌دیده بدن نیاز هستند، در نواحی اطراف زخم، زود‌تر تکثیر شوند. بنابراین سعی کنید شاداب و سرحال باشید. دوستانتان را با یک دعوت برای شام یا ناهار غافلگیر کنید. به دیدن اقوام و خویشان‌تان بروید و سعی کنید به مردم کمک کنید. خواهید دید که در مدت کوتاهی خوب می‌شوید.

3. بیمارید؟ خوش‌بین باشید!
کنار گذاشتن بدبینی گاهی بیماری‌ شما را تا حد بسیاری بهبود می‌بخشد. نتایج تحقیقات نشان داده است افرادی که در تست‌های خوش‌بینی نمره خوبی گرفته‌اند 55 درصد کمتر از افرادی که همیشه احساس شکست و ناامیدی می‌کنند در معرض خطر مرگ به خاطر بیماری‌های قلبی و عروقی قرار دارند. بنابراین سعی کنید در هر هفته فهرستی از افرادی که سپاس‌گزارشان هستید مانند دوستان، اقوام و... تهیه کنید. همچنین سعی کنید از ناراحتی و ناامیدی در خصوص نداشتن چیزهایی که هنوز به آنها دست‌ نیافته‌اید، خودداری کنید. تمرکز بر حس سپاس‌گزاری موجب می‌شود که نگاه مثبتی به زندگی داشته باشید.

4. دنبال تناسب‌اندامید؟ تصویرسازی کنید!
در ذهن خود تصویری از ورزش‌ها و نرمش‌ها را تداعی کنید تا روند بهبودتان سریع‌تر شود. دانشمندان دانشگاه کلیولند آمریکا معتقدند که تنها ساختن تصویری ذهنی از بلند کردن وزنه و یا وزنه‌برداری موجب می‌‌شود که ماهیچه‌های قوی‌تر داشته باشید و روند بهبودتان سریع‌تر شود. در تحقیقات دانشمندان دانشگاه کلیولند مشخص شد مردانی که تنها در ذهن خود تصویری از ورزش و وزنه‌زدن برای عضله دوسربازو ساخته‌اند حجم ماهیچه‌ای آنها بدون اینکه حتی یک کیلوگرم وزنه زده باشند به اندازه 13 درصد افزایش یافته است. بنابراین هر روز برای 15 دقیقه در ذهن خود تصور کنید که ماهیچه آسیب‌دیده‌تان را نرمش می‌دهید. تمام جزییات ورزش را در ذهن خود تصویر کنید. هر فشاری را که به ماهیچه‌تان وارد می‌شود، در ذهن تصویر کنید. انبساط و انقباض ماهیچه‌تان را هم همین‌طور. این‌کار را انجام دهید و تاثیر آن را ببینید.

5. کارتان حساس است؟ موسیقی گوش کنید!
وقتی در جاده در حال رانندگی هستید و چشمان‌تان از فرط خستگی قرمز می‌شود، رادیوی اتومبیل‌تان را روشن می‌کنید. محققان ژاپنی معتقدند موسیقی گوش کردن زمانی‌که در حال انجام کارهای روزانه‌تان هستید، موجب می‌شود کمتر احساس خستگی کنید و کارتان را دقیق‌تر و با حوصله بیشتری انجام دهید.
موسیقی موجب می‌‌شود بدنتان به درخواست‌های استراحتی که از مغز صادر می‌شود، پاسخ دهد. همچنین موسیقی برخی احساسات بی‌حاصل و خستگی آفرین را در نطفه خفه می‌کند و موجب می‌شود بر سختی کارتان غلبه کنید. بنابراین هنگامی‌که فردای یک شب شلوغ و پر از مهمان در آشپزخانه مشغول شستشوی ظرف‌ها هستید ضبط‌ صوت خانه خود را روشن کنید و با فراغ بال به کارتان ادامه دهید.

منبع: ارسالی از یک دوست

 
چهارشنبه 26/8/1389 - 14:34


این بیماری شما باید فوری درمان بشه:
یعنی من ماه بعد قراره برم مسافرت و معالجه این بیماری خیلی ساده و سودآوره و بهتره زودتر ترتیبش رو بدم!

خوب بگید ببینم مشکلتون از کی شروع شد:
یعنی من از بیماریتون چیزی نفهمیدم و ایده‌ای ندارم و امیدوارم شما خودتون سرنخی به من بدین!

یک وقت دیگه از منشی برای آخرهای این هفته بگیر:
یعنی من امروز با دوستام دوره دارم، باید برم زودتر بزن به چاک!

هم خبرهای خوب و هم خبرهای بد براتون دارم:
یعنی خبر خوب اینه که من قراره یه ماشین جدید بخرم و خبر بد اینکه شما باید پول اونو بدین!

من به این آزمایشگاه اطمینان دارم بهتره آزمایش هاتون را اونجا انجام بدین:
یعنی من 40 درصد از پول آزمایش بیمارانی که به اونجا معرفی می کنم را می‌گیرم!

دارویی که براتون نوشتم داروی خیلی جدیدیه:
یعنی من دارم یه مقاله علمی می نویسم و می خواهم از شما مثل موش آزمایشگاهی استفاده کنم!

اگه تا یک هفته دیگه خوب نشدید یه زنگ به من بزنید:
یعنی من نمی دونم بیماریتون چیه شاید خود به خود تا یک هفته دیگه خوب بشه!

بهتره چندتا آزمایش تکمیلی هم انجام بدین:
یعنی من نفهمیدم بیماریتون چیه. شاید بچه‌های آزمایشگاه بهتون کمک کنن!

این بیماری الان خیلی شایعه:
یعنی این چندمین مریضیه که این هفته داشتم باید حتما امشب برم سراغ کتاب های پزشکی و درمورد این بیماری مطالعه کنم!

اگه این عوارض از بین نرفت هفته دیگه زنگ بزنید وقت بگیرین:
یعنی تا حالا مریضی به این سمجی نداشتم خدا را شکر که هفته دیگه مسافرتم و مطب نمیام!

فکر نمی کنم رفتن پیش فیزیوتراپیست فایده‌ای داشته باشه:
یعنی من از فیزیوتراپیست ها نفرت دارم نرخ‌های ما رو شکستن!

ممکنه یک کمی دردتون بیاد:
یعنی هفته پیش دو تا مریض از شدت درد زبونشون رو گاز گرفتن!

فکر نمی‌کنید این همه استرس روی اعصابتون اثر گذاشته باشه:
یعنی من فکر می کنم شما دیوونه هستین و امیدوارم یک روانشناس پیدا کنم که هزینه‌های درمانتون رو باهاش قسمت کنم

 منبع: ارسالی از یک دوست  
چهارشنبه 26/8/1389 - 14:29

 

سرمربی تیم فوتبال امید گفت: با وجود دو بردی كه كسب كرده‌ایم،‌ هنوز آنچه انتظار داشتم، ‌نشده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامحسین پیروانی پس از پیروزی یك بر صفر ایران مقابل بحرین اظهار داشت: در این بازی ایرادهای زیادی داشتیم و موقعیت‌های خوبی را هدر دادیم. هنوز به آن هماهنگی صد در صد نرسیده‌ایم و با وجود پیروزی در دو دیدار اول هنوز آنچه كه انتظار داشتم،‌ نشده‌ایم.
وی افزود: بحرین دیدار قبلی، ما را به خوبی آنالیز كرده بود و بسته بازی كرد. آنها هر توپی كه از دست می‌دادند با سیستم 4-5-1 بازی می‌كردند و هر گاه توپ را به دست می‌آوردند، ‌هجومی می‌شدند. آنها آمده بودند كه نبازند و برای پیروزی به میدان نیامده بودند.

سرمربی تیم امید در ارتباط با وقت‌كشی تیم بحرین گفت: ما همیشه با عرب‌ها مشكل داریم بخصوص بحرین كه وقت‌كشی زیادی می‌كند. این موضوع می‌توانست روی روح و روان بازیكنان ما تاثیر بگذارد اما بچه‌ها با غیرت بازی‌كردند و نگذاشتند چنین مسئله‌ای رویشان تاثیر بگذارد.
وی در خصوص صعود تیم ایران به مرحله بعدی گفت: امیدوار به دعای مردم هستم و معتقدم دعای آنها كمك می‌كند نتیجه لازم را بگیریم.

پیروانی در خصوص مشكلات خط دفاع عنوان كرد: مشكل ما در خط دفاع است. البته بازیكنان مشكلی ندارند. مشكل در عدم هماهنگی تیم است كه اگر جلسات تمرینی بیشتری این بازیكنان كنار هم بودند، این مشكل را نداشتیم.
سرمربی تیم امید در پایان در خصوص شكست 6 بر 2 ویتنام مقابل تركمنستان تصریح كرد: اصلا به این نتیجه فكر نمی‌كنم و روز شنبه مقابل ویتنام با تمام قدرت به میدان می‌رویم.

خبرگزاری فارس:  
چهارشنبه 26/8/1389 - 14:24
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته