• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 897
تعداد نظرات : 355
زمان آخرین مطلب : 3650روز قبل
 
یه زوج ۶۰ ساله به مناسبت سی و پنجمین سالگرد ازدواجشون رفته بودند بیرون که یه جشن کوچیک دو نفره بگیرن. وقتی توی پارک زیر یه درخت نشسته بودند یهو یه فرشتهء کوچیک خوشگل جلوشون ظاهر شد و گفت: به خاطر اینکه شما همیشه یه زوج فوق العاده بودین و تمام مدت به همدیگه وفادار بودین من برای هر کدوم از شما یه دونه آرزو برآورده میکنم.

زن از خوشحالی پرید بالا و گفت: اوه! چه عالی! من میخوام همراه شوهرم به یه سفر دور دنیا بریم. فرشته چوب جادوییش رو تکون داد و پوف! دو تا بلیط درجه اول برای بهترین تور مسافرتی دور دنیا توی دستهای زن ظاهر شد!
حالا نوبت شوهر بود که آرزو کنه. مرد چند لحظه فکر کرد و گفت:....

خباین خیلی رمانتیکه. ولی چنین بخت و شانسی فقط یه بار توی زندگی آدم پیش میاد. بنابراین خیلی متاسفم عزیزم… آرزوی من اینه که یه همسری داشته باشم که ۳۰ سال از من کوچیکتر باشه!
زن و فرشته جا خوردند و خیلی دلخور شدند. ولی آرزو آرزوئه. و باید برآورده بشه.
فرشته چوب جادوییش رو تکون داد و پوف! مرد ۹۰ سالش شد!
نتیجهء اخلاقی: مردها ممکنه زرنگ و  بدجنس باشند ، ولی فرشته ها زن هستند
 

منبع: ارسالی از یک دوست   
جمعه 28/8/1389 - 17:50


 

آشنایی با 15 شماره تلفنی كه راهگشا هستند !؟

حتما خبر دارید که با گرفتن بعضی از شماره تلفن ها، می توانید مشاوره خانوادگی بگیرید، درخواست تاکسی کنید یا قبض هایتان را پرداخت کنید، اما بعید است بدانید که این همه شماره برای رفع مشکلات دیگر نیز در اختیار شما هستند. ناگفته نماند اکثر این شماره ها تنها در استان تهران کاربرد دارد.


شماره تلفن 148
این روزها مشاوران به ازای یک ربع ساعت که با شما حرف می زنند، قیمت سرسام آوری طلب می کنند، اگر فقط یک راهنمایی کوچک می خواهید و نمی خواهید زیاد هزینه کنید، می توانید به 148 زنگی بزنید. این یک مرکز مشاوره معتبر است با این تفاوت که برای استفاده از آن می توانید توی خانه تان بنشینید و بدون این که لازم باشد توی چشم مشاورتان نگاه کنید، کمک بگیرید. اصلاً مهم نیست که مشاوره تان چقدر طول می کشد، مشاورها هر قدر که بخواهید، به رایگان برایتان وقت می گذارند، بعد هم کدشان را به شما می دهند تا بتوانید کارتان را پیگیری کنید.
اگر خدای نکرده مشکل تان حاد بود، همین مشاورها شما را به یک پزشک معرفی می کنند، به هر حال هیچ چیز جای صحبت کردن حضوری را نمی گیرد. اگر برای اولین بار به مرکز مشاوره زنگ می زنید و مشاور خاصی را در نظر ندارید، خودشان شما را به یک مشاور وصل می کنند.

شماره تلفن 1818
این شماره به اندازه کافی معروف هست، همین که بتوانید بدون ایستادن و وقت تلف کردن در صف بانک، از خانه خودتان و در حالتی که روی کاناپه دراز کشیده اید قبض تلفن تان را بپردازید، خودش کلی غنیمت است. اما 1818 فقط به درد همین کار نمی خورد. این شماره در واقع شماره سامانه خدمات الکترونیکی شرکت مخابرات استان تهران است. وقتی تماس می گیرید، اول از شما می خواهد شماره را وارد کنید. بعد بدهی تان را می گوید. برای پرداخت باید شماره عابر بانک تان را بدهید. نگران نباشید، آنها هم یک شماره به شما می دهند تا اگر مشکلی پیش آمد، دست تان به جایی بند باشد.
از 1818 می توانید خدمات دیگری مثل صورت حساب های قبلی و دریافت ریز مکالمات را هم بگیرید. یادتان باشد که فقط وقتی از تلفن خودتان زنگ زده باشید می توانید از این خدمات استفاده کنید.

شماره تلفن 88612121
این شماره تلفن امداد خودرو است. الان دیگر ماشین های امداد خودرو آنقدر در شهر پراکنده اند که حتماً روزی یکی دو بار با آنها برخورد می کنید. اگر ماشین تان توی راه خراب شد، به جای اینکه بغض کنید یا با گردن کج گوشه خیابان بایستید تا یکی دلش بسوزد و نگه دارد، می توانید به این شماره زنگ بزنید تا یک مکانیک کاربلد به کمکتان بیاید. امداد خودرو در همه ایران خدمات می دهد. حتی اگر در یک روستای دورافتاده هستید، حداقل روی مشاوره تلفنی شان می توانید حساب کنید. فقط حواس تان باشد وقتی به امداد خودرو زنگ بزنید که پول توی جیبتان باشد.

شماره تلفن 192
اگر روز خیلی شلوغی دارید و می خواهید برنامه هایتان را طوری تنظیم کنید که خدای نکرده نمازهایتان قضا نشود، می توانید از این تلفن استفاده کنید. همه اوقات شرعی را تا 24 ساعت آینده به شما اعلام می کند. همه اوقات شرعی یعنی حتی ساعت نیمه شب شرعی را. اگر هم نمی دانید امروز چندم یا چند شنبه است، یا تاریخ میلادی یا قمری را نمی دانید هم، این تلفن به شما کمک می کند.

شماره تلفن 133
133
را حتماً می شناسید این شماره به درد وقت هایی می خورد که این آژانس های دم دستی جواب نمی دهند. مثلاً شب عید یا روزهای برفی. 133 یک سری تاکسی دارد که در سطح شهر تردد می کنند. وقتی با 133 تماس می گیرید، اپراتور نزدیک ترین تاکسی بیکار به منزل شما را می فرستد دنبالتان. لازم هم نیست آدرس بدهید. اگر قبلاً حتی یکبار ازشان ماشین گرفته باشید، شماره تلفن تان را با آدرس ذخیره کرده اند. وقتی هم می رسند، تماس می گیرند تا بروید دم در. البته اگر عجله دارید، کلاً بی خیالش شوید. هیچ وقت نمی شود روی زود رسیدن شان حساب کرد.
البته تهران کلی تاکسی بیسیم دیگر هم دارد. مثلاً تاکسی بی سیم بانوان با شماره تفلن 1821، 20102020 یا تاکسی تلفنی آریا با شماره 1814. همه آنها قبض شان را با تاکسی متر حساب می کنند، پس خیالتان از هزینه راحت باشد. بهتر است هر کدام از آنها را امتحان کنید ببینید کدامشان بیشتر به کار شما می آیند.

شماره تلفن 191
اگر خدای نکرده خیلی فوری احتیاج به داروخانه پیدا کردید و به خاطر این که هول شده اید مغزتان قفل کرد و هیچی یادتان نیامد، این تلفن حسابی به دردتان می خورد. 191 با پرسیدن منطقه ای که در آن هستید، برایتان اسم و آدرس همه داروخانه های نزدیک را می خواند.

شماره تلفن 119
یک صدا که استرس از آن می بارد به شما ساعت را اعلام می کند! آن هم دوبار پشت سر هم. خوراک وقت هایی است که در خانه تنها هستید، یک فیلم ترسناک هم دیده اید، کافیست به آن زنگ بزنید تا زهره ترک شوید!

شماره تلفن 137
این شماره فوریت های شهرداری است. اگر مشکلی با کوچه و خیابان پیدا کردید، مثلاً چاه فاضلاب کوچه سرریز شد یا موش توی جوی آب پیدا شد، می توانید با این شماره تماس بگیرید. تا این گوشه شهرتان مثل روز اولش تمیز و مرتب شود.

شماره تلفن 199
به جای اینکه راه بیافتید، بکوبید و تا فرودگاه بروید که شماره پرواز مسافران را بپرسید، یک زنگ بزنید به 199. این شماره به شما می گوید که آن پرواز چقدر تأخیر دارد تا بیخودی توی فرودگاه معطل نشوید. کلاً هرگونه اطلاعاتی از هر پروازی بخواهید، 199 کمکتان می کند.

شماره تلفن 140
تا حالا چندبار شده که کد پستی تان را لازم داشته باشید و یادتان رفته باشد همراه بیاورید؟ این شماره به درد این جور وقت ها می خورد. با دادن شماره تلفن، کد پستی خانه تان را به شما می دهد. علاوه بر این، اگر آدرس مناطق پستی تهران را می خواهید و می خواهید وضعیت بسته های پستی تان را پیگیری کنید، می توانید به این شماره زنگ بزنید.

شماره تلفن 142
این شماره ندای تامین اجتماعی است؛ سازمان تامین اجتماعی با بهره گیری از این سیستم بیمه شدگان و کارفرمایان را با حقوقشان آشنا می کند.

شماره تلفن 143
برای اطلاع از پیش بینی هوای استان تهران و دیگر استان های کشور و همچنین اطلاع از تفسیرهای نقشه هواشناسی می توانید از سیستم هواگو استفاده کنید که اگر احیانا قصد مسافرت به منطقه ای از کشور را دارید با مشکل مواجه نشوید.

شماره تلفن 118
تماس با سامانه تلفنی 118 شما را به آخرین تلفن های به روز شده اعم از بیمارستان ها، فرهنگسراها، هواپیمایی، راه آهن متصل می کند، آیا می دانید روزانه قریب به یک میلیون نفر با این سامانه تماس می گیرند و 500 هزار نفر از سامانه اینترنتی آن بازدید می کنند.

شماره تلفن 110
با گرفتن شماره 110 که متعلق به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است می توانید آخرین اطلاع رسانی خود را در زمینه سرقت، قتل، درگیری و نزاع و زورگیری به گوش مسئولان نیروی انتظامی برسانید

 منبع: ارسالی از یک دوست      
جمعه 28/8/1389 - 17:49
  
از نظر گاندی هفت موردی که بدون هفت مورد دیگر خطرناک هستند:

۱-ثروت، بدون زحمت

۲-لذت، بدون وجدان

۳-دانش، بدون شخصیت

۴-تجارت، بدون اخلاق

۵-علم، بدون انسانیت

۶-عبادت، بدون ایثار

۷-سیاست، بدون شرافت

این هفت مورد را گاندی تنها چند روز پیش از مرگش بر روی یک تکه کاغذ نوشت و به نوه‌اش داد. منبع: ارسالی از یک دوست    
جمعه 28/8/1389 - 17:37
 


روستایی بود دور افتاده که مردم ساده دل و بی سوادی در آن سکونت داشتند. مردی شیاد از ساده لوحی آنان استفاده کرده و بر آنان به نوعی حکومت می کرد. برحسب اتفاق گذر یک معلم به آن روستا افتاد و متوجه دغلکاری های شیاد شد و او را نصیحت کرد که از اغفال مردم دست بردارد و گرنه او را رسوا می کند. اما مرد شیاد نپذیرفت. بعد از اتمام حجت٬ معلم با مردم روستا از فریبکاری های شیاد سخن گفت و نسبت به حقه های او هشدار داد. بعد از کلی مشاجره بین معلم و شیاد قرار بر این شد که فردا در میدان روستا معلم و مرد شیاد مسابقه بدهند تا معلوم شود کدامیک باسواد و کدامیک بی سواد هستند.

در روز موعود همه مردم روستا در میدان ده گرد آمده بودند تا ببینند آخر کار، چه می شود.
شیاد به معلم گفت: بنویس «مار»
معلم نوشت: مار
نوبت شیاد که رسید شکل مار را روی خاک کشید.
و به مردم گفت: شما خود قضاوت کنید کدامیک از اینها مار است؟
مردم که سواد نداشتند متوجه نوشته مار نشدند اما همه شکل مار را شناختند و به جان معلم افتادند تا می توانستند او را کتک زدند و از روستا بیرون راندند.
شرح حکایت
اگر می خواهیم بر دیگران تأثیر بگذاریم یا آنها را با خود همراه کنیم بهتر است با زبان، رویکرد و نگرش خود آنها، با آنها سخن گفته و رفتار کنیم. همیشه نمی توانیم با اصول و چارچوب فکری خود دیگران را مدیریت کنیم. باید افکار و مقاصد خود را به زبان فرهنگ، نگرش، اعتقادات، آداب و رسوم و پیشینه آنان ترجمه کرد و به آنها داد.

 

منبع: ارسالی از یک دوست

 

 

جمعه 28/8/1389 - 17:35

  

یه جور کل کل شاعرانه ست که شاعرا جواب همدیگه رو دادن با شعراشون

شعر اول رو حمید مصدق گفته بوده

تو به من خندیدی و نمی دانستی
من به چه دلهره از باغچه همسایه سیب را دزدیدم
باغبان از پی من تند دوید
سیب را دست تو دید
غضب آلود به من كرد نگاه
سیب دندان زده از دست تو افتاد به خاك
و تو رفتی و هنوز،
سالهاست كه در گوش من آرام آرام
خش خش گام تو تكرار كنان می دهد آزارم
و من اندیشه كنان غرق در این پندارم
كه چرا باغچه كوچك ما سیب نداشت


بعدها فروغ فرخزاد اومده و جواب حمید مصدق رو اینجوری داده:

من به تو خندیدم
چون كه می دانستم
تو به چه دلهره از باغچه ی همسایه سیب را دزدیدی
پدرم از پی تو تند دوید
و نمی دانستی باغبان باغچه همسایه
پدر پیر من است
من به تو خندیدم
تا كه با خنده خود پاسخ عشق تو را خالصانه بدهم
بغض چشمان تو لیك
لرزه انداخت به دستان من و
سیب دندان زده از دست من افتاد به خاك
دل من گفت: برو
چون نمی خواست به خاطر بسپارد
گریه تلخ تو را
و من رفتم و هنوز
سالهاست كه در ذهن من آرام آرام
حیرت و بغض تو تكرار كنان
می دهد آزارم
و من اندیشه كنان غرق در این پندارم
كه چه می شد اگر باغچه خانه ما سیب نداشت


و از اونا جالب تر واسه من جوابیه که یه شاعر جوون به اسم جواد نوروزی بعد از سالها به این دو تا شاعر داده


دخترک خندید و
پسرک ماتش برد !
که به چه دلهره از باغچه ی همسایه، سیب را دزدیده
باغبان از پی او تند دوید
به خیالش می خواست،
حرمت باغچه و دختر کم سالش را
از پسر پس گیرد !
غضب آلود به او غیظی کرد !
این وسط من بودم،
سیب دندان زده ای که روی خاک افتادم
من که پیغمبر عشقی معصوم،
بین دستان پر از دلهره ی یک عاشق
و لب و دندان ِ
تشنه ی کشف و پر از پرسش دختر بودم
و به خاک افتادم
چون رسولی ناکام !
هر دو را بغض ربود...
دخترک رفت ولی زیر لب این را می گفت:
"
او یقیناً پی معشوق خودش می آید ! "
پسرک ماند ولی روی لبش زمزمه بود:
"
مطمئناً که پشیمان شده بر می گردد ! "
سالهاست که پوسیده ام آرام آرام !
عشق قربانی مظلوم غرور است هنوز !
جسم من تجزیه شد ساده ولی ذرّاتم،
همه اندیشه کنان غرق در این پندارند:
این جدایی به خدا رابطه با سیب نداشت

 منبع: ارسالی از یک دوست
جمعه 28/8/1389 - 17:33

به نظر می رسد که اکثر افراد وقتی صحبت از خطر بیماری کلیوی می رسد انکار می کنند. خوشبختانه چند اقدام پیشگیرنده برای جلوگیری از بروز آن وجود دارد.

امیدواریم که راهبردهای زیر به شما کمک کند سلامتتان را بهتر کنترل کنید. 1. یک برنامه کاهش وزن تنظیم کنید. به خاطر داشته باشید که اضافه وزن بسیار زیاد باعث پایین آوردن عملکرد کلیه ها می شود. شاخص توده بدنتان (BMI) را اندازه بگیرید و آنرا با وزن سالمتان مقایسه کنید. مراقب رژیم غذاییتان باشید و منظم ورزش کنید. باید کاری کنید که ورزش جزئی از برنامه زندگیتان درآید. منظورم از ورزش فقط پیاده روی، دویدن یا تمرین با وزنه نیست، حتی باغبانی، کاریهای خانه داری، بالا و پایین رفتن از پله ها یا بازی کردن با بچه ها هم نوعی فعالیت فیزیکی به حساب می آید. 2.  مراقب کلسترولتان باشید. کلسترول بالا همیشه با بیماری قلبی، سکته و بیماری های کلیوی همراه است. به همین دلیل است که کنترل سطح کلسترول خونتان برای سلامت شما ضروری است. سعی کنید یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و مصرف داروهایی که پزشک برایتان تجویز می کند را رعایت کنید. 3. سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن یا استفاده از سایر دخانیات یکی از عوامل مهم در بیماری های کلیوی مزمن می باشد. پس همین امروز سیگارتان را ترک کنید تا خطر ابتلا به نارسایی های کلیوی را در خودتان پایین بیاورید. علاوه بر این سیگار ضربان قلب و فشار خونتان را هم بالا می برد. درست است که ترک کردن سیگار کار سختی است اما اگر می خواهید از سلامتیتان مراقبت کنید، هیچ انتخاب دیگری ندارید. 4. آب بدنتان را تامین کنید. خیلی افراد دچار کم آبی مزمن هستند. نوشیدن مقدار کافی آب اهمیت بسیار زیادی دارد مخصوصاً درگرمای تابستان. کسانیکه دچار سنگ کلیه هستند یا در گذشته سنگ کلیه داشته اند، باید برای تامین آب بدنشان برنامه درستی داشته باشند. البته باید مراقب باشید بیش از اندازه هم آب مصرف نکنید. درصورت نیاز با پزشک خود مشورت کنید. 5. یک رژیم غذایی متوازن داشته باشید. یک رژیم غذایی پرکربوهیدرات کنترل دیابت را سخت تر می کند. موادغذایی پر کربوهیدرات عبارتند از نان، پاستا، حبوبات، سیب زمینی، برنج و سیریال. مصرف زیاد نمک هم با فشارخون ارتباط مستقیم دارد. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های کلیوی به مصرف زیاد نمک حساس هستند، بدنشان ورم کرده و فشارخونشان هم بالا می رود. علاوه بر این، همیشه به خاطر داشته باشید که رژیم های غذایی پرچربی نیز می تواند موجب تصلب شریان شود که یکی از بزرگترین عوامل بیماری های کلیوی است. 6. از مصرف برخی داروهای خاص و مواد مضر خودداری کنید. مصرف مواد ممنوعه عملکرد کلیه ها را ضعیف می کند، پس مراقب باشید. حتی برخی داروهای متداول موجود در داروخانه ها مثل داروهای ضدالتهاب غیراستیروئیدی (مثل ایبوپروفن یا ناپروکسن سدیم) می تواند موجب ناراحتی های کلیوی جدی شود. گاهی اوقات برخی داروها (مثل آنتی بیوتیک ها) برای افرادیکه ناراحتی کلیوی دارند باید با دوز متفاوتی تجویز شود. حتی برخی گیاهان و مکمل ها می تواند به کلیه ها ضرر برساند. 7. برای کنترل دیابت خود اقدام کنید. دیابت یکی از متداولترین عوامل بیماری کلیه ای مرحله آخر (ESRD) می باشد که از مرحله 1 شروع شده و تا مرحله 5 پیش می رود. اینجاست که عملکرد کلیه ها تا جایی پیش می رود که نیاز به درمان جایگزین کردن کلیه می شود. این درمان شامل دیالیز یا پیوند می شود. اگر به دقت قند خونتان را تحت کنترل داشته باشید بهتر می توانید از بروز بیماری شریان های کوچک خون  که بیماری شریانی میکرو نامیده می شود جلوگیری کنید. این اختلال معمولاً همراه با کمبود پروتئین در ادرار همراه است و در آخر منجر به آسیب کلیوی دیابتی می شود. 8. فشارخونتان را کنترل کنید. فشارخون دومین عامل متداول بیماری های کلیوی است. خیلی اوقات فشارخون بالا موجب حمله های قلبی، نارسایی قلبی، سکته یا بیماری کلیوی هم می شود. برای جلوگیری از ضعیف شدن عملکرد کلیه ها و مراقبت از مغز و قلبتان باید بطور مداوم فشارخونتان را تحت کنترل داشته باشید. 9. از چکاپ های منظم سر باز نزنید. اهمیت ویزیت منظم پزشکتان کاملاً آشکار است و نیاز به توضیح ندارد. برای کنترل وضعیت سلامتیتان باید مرتب نزد پزشک بروید و آزمایش های مربوطه را انجام دهید. 10. با متخصص کلیه تان پیش بروید. تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به بیماری های کلیوی درصورت دنبال کردن دستورات پزشک متخصص خود وضعیت بهتری پیدا می کنند. علاوه بر این، مراحل پایانی نارسایی کلیه معمولاً مشکلات دیگری مثل کم خونی، متابولیسم موادمعدنی استخوان و آماده سازی برای درمان جایگزین کلیه را همراه دارد. به همین دلیل است که ویزیت پزشک متخصصتان باعث می شود از یکی از مهمترین اندام های بدنتان که کلیه است مراقبت کنید. حرف های نهایی

بیماری کلیوی رو به رشد است. خوشبختانه این بیماری ها قابل پیشگیری هستند. مطمئناً تشخیص زودهنگام می تواند عملکرد کلیه هایتان را طولانی تر کند. حفظ یک سبک زندگی سالم کار خیلی سختی نیست. به همین دلیل است که باید این توصیه ها را جدی بگیرید تا بتوانید از یک زندگی سالم لذت ببرید.

 

منبع: ارسالی از یک دوست

جمعه 28/8/1389 - 17:31


در یک همه‌پرسی از کارشناسان معماری امریکا مشخص شد که بالکنهای شیشه‌ای برج سیرز واشنگتن که در چند ماه آینده افتتاح می شود، وحشتناکترین اتاقهای جهان شناخته خواهند شد.از آنجایی‌ که تمام دیوارها و حتی کف این بالکنها شیشه ‌است، بازدید کنندگان نمی‌‌توانند حتی برای یک لحظه به زیر پایشان نگاه کنند از همین رو این اتاقها، وحشتناکترین مکان گردشی شناخته خواهند شده است.بالکن‌های این برج که در چهار وجه برج سیرز ساخته شده است، در ارتفاع ۷۰۰ متری از زمین قرار دارند و بیشتر شبیه سکوهای پرش از ارتفاع هستند.سازندگان این اتاقک‌های شیشه‌ای پیش‌بینی می‌کنند روزانه بیش از صدها نفر از این برج دیدن خواهند کرد.

منبع: asriran.com

 
جمعه 28/8/1389 - 17:29
 
برخلاف نامی كه برای این مشكل عنوان می‌شود ، نفخ معده در روده كوچك اتفاق می‌افتد. نفخ حالت تورم غیرطبیعی یا افزایش قطر ناحیه شكمی است.
نشانه شایع آن احساس پری و سفتی شكم است كه می‌تواند منجر به درد شود.
علل ایجاد نفخ متعددند و عبارتند از :
-
تجمع مایعات و گاز روده
-
هضم نامنظم
-
پرخوری
-
حساسیت غذایی
-
سندرم روده تحریك‌پذیر
-
عدم تحمل مواد غذایی مانند عدم تحمل لاكتوز (قند شیر) و فروكتوز (قند میوه‌ها)
-
طبع هوا (آئروفاژی)
-
انسداد یا عفونت دستگاه گوارش
-
خالی شدن سریع معده
-
هضم مواد غذایی تولید كننده گاز
-
یبوست
-
استرس یا اضطراب
-
آلودگی به انگل‌های روده‌ای مانند كرم آسكاریس

درمان
اقدام اولیه اطمینان از جویدن دقیق و مناسب غذا و اجتناب از غذاهای چرب است. غذاهای چرب با تاخیر در خالی شدن معده از مواد غذایی باعث ایجاد نفخ می‌شوند.
همچنین حذف غذاهایی كه بدن تحمل آنها را ندارد مانند شیر به بهبود نفخ كمك می‌كند البته این كار را تحت نظر متخصص انجام دهید تا به خوبی مشخص شود حساسیت نسبت به چه موادی وجود دارد.
جویدن آدامس باعث بلع مقادیر زیاد هوا شده و بنابراین باید از آن پرهیز كرد. نوشیدنی‌های گازدار نیز باید از برنامه غذایی حذف شوند.
از غذاها و نوشیدنی‌هایی كه حاوی سوربیتول و فروكتوز افزودنی هستند نیز باید اجتناب نمود.
مكمل‌های فیبردار و غذاهای سرشار از فیبر نشانه‌های نفخ را تشدید می‌كنند.
گاهی اوقات نفخ به یبوست مربوط می‌شود و لذا ابتدا باید این مشكل را برطرف كرد.
به منظور تخفیف علائم نفخ معده راهكارهایی توصیه شده است. از جمله این كه:
-
میزان مصرف غذاهای سرشار از فیبر مانند سبزی و میوه تازه، غلات و نان سبوس دار، پاستای گندم سبوس‌دار و حبوبات را به تدریج افزایش دهید.
-
روزانه آب كافی (تا هشت لیوان) بنوشید. كمبود مایعات بدن باعث ایجاد یا تشدید یبوست شده به افزایش نفخ كمك می‌كند به ویژه اگر غذاهای فیبردار مصرف شود.
-
از نوشیدنی‌های گازدار بپرهیزید و از انواع كم یا بدون كالری، كافئین و سدیم مانند چای علفی استفاده كنید. گاز Co2 موجود در حباب‌های نوشابه باعث نفخ می‌شود و گاز ، تخلیه معده را كند می‌كند.
-
غذاهای تازه و طبیعی بخورید و از انواع غذاهای سرد و بسته‌بندی شده اجتناب كنید. یك علت توصیه عدم مصرف این غذاها كاهش دریافت نمك است.
-
مرتب ورزش كنید. زیرا باعث ترشح هورمون‌هایی می‌شود كه به فعالیت روده كمك می‌كنند.
-
اگر شیر یا محصولات لبنی باعث نفخ می‌شوند ، باید انواع بدون لاكتوز را مصرف كرد.
-
زیاد قهوه، چای و شكلات مصرف نكنید زیرا باعث تحریك هاضمه و نفخ می‌شوند.
-
هضم چربی دشوار است و ممكن است باعث اسپاسم و در نتیجه نفخ شود.
-
غذاهایی را كه باعث ایجاد نفخ می‌شود را مشخص كنید و به تدریج مصرف آنها را كاهش دهید. این مواد شامل كلم، كاهو ، بروكلی، پیاز و سیر می‌شود.
-
نوشیدنی‌های تهیه شده از بابونه ، نعناع و رازیانه برای دستگاه هاضمه مفیدند و به كاهش نفخ كمك می‌كنند.
-
نفخ ممكن است نشانه بیماری‌های گوارشی مانند سندرم روده تحریك‌پذیر باشد. بنابراین عمل به توصیه‌های ارائه شده جهت بهبود آن و در صورت ادامه ظهور علائم، تشخیص كلنیكی و درمان مناسب ضروری است  منبع: ارسالی از یک دوست
جمعه 28/8/1389 - 17:28

آنچه که در سالهای اخیر نخست در میان بازیگران و ورزشکاران مرد دیده می شد و اکنون در میان قشر جوان در کوچه و خیابان فراوان دیده می شود استفاده از لوازم آرایش است که طبق آمارها، استفاده از این لوازم در میان آقایان رو به افزایش است!

به گزارش «زن فردا»؛ تا به حال درخصوص استفاده از لوازم آرایش توسط بانوان، خبرها و گزارشهای فراوانی خوانده و شنیده ایم و همچنین در خصوص ضررهای استفاده بیش از حد از آن حرف ها و حدیث های زیاد به گوشمان خورده اما به نظر می رسد باید کم کم به فکر توصیه های بهداشتی برای آقایانی باشیم.

در واقع بعید به نظر نمی رسد تا چندی دیگر مردان نیز همچون زنان به دنبال مارک های معروف اینگونه لوازم خیابانها و مغازه های زیادی را گز کنند.

در این صورت ما باید منتظر دگرگونی وسیعی از محصولات یک ست بهداشتی برای آقایان باشیم، تاکنون ست‌های بهداشتی ویژه آقایان شامل خمیردندان، عطر، اسپری، مام و ژل بعد از اصلاح بوده اما به‌نظر می‌رسد تولیدکنندگان لوازم آرایشی بهداشتی، در نظر دارند سری‌های جدیدی از ست‌های آرایشی ـ بهداشتی ویژه‌آقایان را روانه بازار کنند که علاوه بر این محصولات دارای کرم‌های مرطوب‌کننده و چرب‌کننده صورت، پودرها، ژل‌های مخصوص ابرو و ریمل باشد.

البته نباید فراموش کرد که استفاده از همین محصولات است که به چهره‌های برخی بازیگران در فیلم‌ها و یا تابلوهای تبلیغاتی، جلوه‌ای متفاوت می‌بخشد و شاید یکی از دلایل گرایش مردان همین امر باشد.

گرچه در سال‌های اخیر، در سراسر دنیا علاقه آقایان به زیباتر بودن، افزایش چشمگیری داشته و  تا پیش از این آقایان در نهایت تلاش می‌کردند اندامی متناسب و عضلانی داشته و حداکثر تلاشی که انجام می‌دادند این بود که در باشگاه‌های بدنسازی شرکت کنند اما در حال حاضر آقایان هم به فکر زیباتر شدن آن هم با استفاده از لوازم آرایش افتاده‌اند.

چندی پیش فهرست ۵ جراحی پرطرفدار برای آقایان اعلام شد که کاشت مو و جراحی بینی در صدر این لیست قرار داشتند.

متخصصان اعتقاد دارند مردان این روزها به این نتیجه رسیده‌اند که داشتن چهره و اندامی زیباتر به آنها کمک می‌کند جوان‌تر و جذاب‌تر به‌نظر برسند و در موقعیت‌های خانوادگی و شغلی موفق‌تر عمل کنند واین همان چیزی ست که تهاجم فرهنگی آن را هدف خود قرار داده است.

در حال حاضر اگر به فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی ـ بهداشتی بزرگ سر بزنید، می‌بینید که قفسه مخصوص محصولات آقایان هر روز پر پیمان‌تر می‌شود و ردیف انواع کرم‌هایی که به زیبایی چهره و پوست آقایان کمک می‌کند، طولانی‌تر می گردد.

البته موضع گیری آقایان در برابر استفاده از لوازم آرایشی متفاوت است، برخی از آقایان به هیچ عنوان حاضر نیستند که از هیچ‌یک از لوازم آرایشی ـ بهداشتی استفاده کنند و هنگامی که به این گروه از آقایان پیشنهاد می‌کنید از کرم‌های ضدآفتاب بدون رنگ استفاده کنند، به‌شدت مخالفت کرده و اعتقاد دارند که چهره‌شان براق و چرب خواهد شد و جلوه مردانه‌ای نخواهد داشت.

این گروه از آقایان حتی اگر شغلی داشته باشند که به‌خاطر آن مجبور باشند ساعت‌ها در زیر آفتاب کار کنند، باز هم استفاده از کرم‌های ضدآفتاب را بر خودشان تحریم می کنند.

و این در حالی ست که آمارها نشان می‌دهد تعداد مردانی که به سرطان پوست مبتلا می‌شوند، بسیار بیشتر از بانوان است چراکه تعداد بیشتری از آقایان در محیط خارج از منزل کار می‌کنند و از پوشش‌های مناسب مانند کلاه، چتر و دستکش و همچنین کرم‌های ضدآفتاب استفاده نمی‌کنند.

از سوی دیگر نیز برخی از آقایان امروز جامعه ما که اغلب سنین پایین‌تری دارند،از محصولات آرایشی ـ بهداشتی استقبال زیادی می‌کنند. در برخی از آرایشگاه‌های مردانه، خدماتی بیش از خدمات معمولی که در آرایشگاه‌های مردانه رایج است مثل کوتاه کردن مو انجام می‌شود که می‌توان به برداشتن موهای صورت و ابرو اشاره کرد.

همچنین برخی از آقایان این روزها برای پوشاندن اثرات پیری از روی موهای صورت و ابرو، از انواع رنگ موها استفاده می‌کنند که یا در منزل انجام می شود ویا در آرایشگاه های مردانه.

اینکه آیا استفاده از این لوازم چه اثرات سویی بر پوست افراد می گذارد بحث جداگانه ای ست اما آنچه حائز اهمیت است گسترش استفاده از این لوازم در میان قشر جوان پسر است که تا حدودی نگران کننده نیز می تواند باشد.

به هر حال اگر آرایش کردن و ساعتها در جلوی آیینه به خود رسیدن، کاری بود که اغلب زنانه به حسابش می‌آوردند اما این روزها پسرانی را هم می‌توان دید که برای بیرون رفتن از خانه از ساعتها قبل به تکاپو می‌افتند.

صورت خود را اصلاح می کنند، موهایشان را فشن آرایش کرده، کرمهای ضد آفتاب و برنزه کننده به صورتهایشان می مالند و برخی نیز دستی به ابروی خود برده و به اصطلاح خودشان، آن را مرتب می کنند، البته بسیارند آرایشگاههای مردانه ای که زحمت این جوانان را کم کرده و موها و ابرو و صورتشان را درست می کنند واین چیزی ست که مطمئناً مسئولان ذی ربط باید به آن توجه کرده واز حاد شدن بیشتر مسئله جلوگیری کنند.

برخی کارشناسان معتقدند، پدیده‌های اجتماعی شاید در ظاهر ساده باشند اما در نگاهی تیز بین و تخصصی بسیار پیچیده‌اند و همین پیچیدگی حل آنها را دشوار می‌سازد. در واقع این پدیده‌ها همیشه ابعاد و زوایای متعددی داشته و ریشه و شکل‌گیری آنها متنوع و نیز دارای پیامدهای مختلفی ست.

در این باره یک روان‌شناس به «زن فردا» می‌گوید: بحث وضعیت ظاهری که بخشی از آن به موهای افراد برمی‌گردد، مسئله مهمی است و باید ببینیم که در حقیقت چه کسانی و در چه سنی دوست دارند وضعیت ظاهری خود را اینگونه درست کنند و از لوازم آرایش استفاده کنند، که می‌بینیم اکثریت افراد در دوره نوجوانی و جوانی قرار دارند.

به هر حال با توجه به اینکه کشور ما یک کشور اسلامی ست که اینگونه رفتارها را شایسته مردان و پسران جوان نمی داند باید به دنبال راه حلی بود. چراکه از یک سو خود فرد واز سوی دیگر نیز خانواده ها و جامعه که دارای فرهنگ غنی دینی وایرانی هستند مطمئناً نمی توانند چندان در برابر این وضع بی تفاوت باشند.

 

 منبع : ارسالی از یک دوست

جمعه 28/8/1389 - 17:27
 

همیشه این اعتقاد وجود داشته است که مادران جانب پسران خود را بیش‌تر از دخترانشان می‌گیرند و به آن‌ها توجه بیش‌تری دارند. اما نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد این اعتقاد نه تنها درست است بلکه درصد زیادی از مادران به آن اقرار هم می‌کنند.این نظرسنجی نشان داد اگرچه مادران چندان تمایل به اقرار به این واقعیت ندارند، اما آن‌ها بیش‌تر به فرزندان پسر خود توجه دارند و با آن‌ها رفتار متفاوتی نسبت به دختران خود دارند. محققان متوجه شدند مادران با احتمال بیش‌تری پسران خود را با لغاتی مانند بامزه، دوست‌داشتنی، بازیگوش و مانند آن توصیف می‌کنند.اما زمانی که به دختران می‌رسد آن‌ها بیش‌تر حالت انتقادی به خود می‌گیرند و معتقدند آن‌ها جدی‌تر و بی‌ادب‌تر هستند و بیشتر با آن‌ها بگو مگو می‌کنند و بهانه می‌گیرند.در حقیقت این مطالعات که توسط وب سایت netmoms انجام شده است نشان می‌دهد نزدیک به ۸۸ درصد مادران اقرار کرده‌اند که با پسران خود به شیوه‌ای متفاوت رفتار می‌کنند و رفتار آن‌ها تبعیض‌آمیز است. بیش از ۵۵ درصد از مادران اعلام کرده‌اند که راحت‌تر با فرزند پسر خود ارتباط دوستانه برقرار می‌کنند. هم‌چنین ۷ درصد نیز اقرار کرده‌اند که با پسر خود بیش‌تر از دخترشان مهربانی می‌کنند.این مطالعه با انجام نظرسنجی روی بیش از ۲ هزار مادر انجام شد که هم دارای فرزند پسر و هم فرزند دختر بودند. در این نظرسنجی مشخص شد مادران با احتمال دو برابر بیش‌تر از فرزاندان دختر خود نسبت به پسرانشان انتقاد می‌کنند. میزان انتقاد کردن از دختران ۲۱ درصد و از پسران نزدیک به ۱۱٫۵ درصد است.کریسی داف یک مشاور از netmoms هشدار داد این تبعیض‌ها می‌تواند اثرات طولانی‌مدتی روی روحیه دختران داشته باشد. شاید به همین دلیل است که زنان بیش‌تر از مردان از خودشان انتقاد می‌کنند و نسبت به خود دید منفی دارند. این در حالی است که معمولا به دلیل تبعیض‌هایی که وجود دارد پسرها کم‌تر مورد انتقادات والدین و خصوصا مادر خود قرار می‌گیرند و اشتباهات آن‌ها نادیده گرفته می‌شود.دختران معمولا بیش‌تر حس می‌کنند والدینشان آن‌ها را قبول ندارند و همین عامل باعث می‌شود روی کیفیت وظایفی که آن‌ها باید در آینده به عنوان مادر به دوش بکشند تاثیرگذار باشد. در صورتی که دختران بیش‌تر از مادران خود احساسات منفی دریافت کنند، این موضوع در آن‌ها به صورت باور در‌می‌آید و در آینده آن‌ها این طور تصور می‌کنند که نیاز به انتقاد شدن دارند.بیش از یک پنجم مادران یا ۲۱٫۵ درصد از آن‌ها اعتراف کردند که در صورتی که پسر آن‌ها شیطنت به خرج بدهد آن را نادیده می‌گیرند، اما این موضوع در مورد دختران فقط ۱۷٫۸ درصد است.مادران هم‌چنین بیش‌تر ویژگی‌های شخصیتی مثبت را به فرزند پسر خود نسبت می‌دهند و کم‌تر این کار را در مورد دختران خود می‌کند. نظرسنجی نشان می‌دهد نزدیک به ۴۸ درصد از مادران پسر خود را با عنوان “پسر مامان” خطاب می‌کنند، اما فقط ۳۵ درصد از دختران با عناوینی مانند “دختر بابا ” خطاب می‌شوند.سیوبهان فریگارد بنیانگذار نت‌مامز در این باره گفت: من خودم به عنوان مادر دو پسر و یک دختر اعتراف می‌کنم که رفتار کردن با تمام فرزندان به طور برابر کار بسیار مشکلی است. اما این تحقیقات شاید بتواند هشداری به مادران باشد که متوجه باشند به طور ناخودآگاه رفتارهای بسیار تبعیض‌آمیزی بین پسران و دختران خود قائل می‌شوند.در نهایت این سایت به مادران توصیه می‌کند توجه بیش‌تری به دختران خود داشته باشند. هر زمان که آن‌ها را درگیر یک مشکل دیدند سریعا برای کمک به آن‌ها شتاب نکنند و به آن‌ها زمان و فضا بدهند تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند. به این ترتیب حس احترام به خود و استقلال در دختران بارور می‌شود و در آینده موفق‌تر خواهند بود.

منبع: parsine.com

  
جمعه 28/8/1389 - 0:8
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته