• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
آخرین نظرات کاربران
محمد
ایلامی ها اکثرا کرد هستند ولی در دوران جنگ تحمیلی شجاعانه در مقابل دشمن بعثی جنگیدند. ما رابطه بد کردهای مناطق دیگر با نظام اسلامی را نمی پسندیم و با آن مخالفیم. تا اواخر پهلوی اول لرها بزرگترین چالش امنیتی کشور بودند. متاسفانه لرها به راهزنی و غارت مناطق مختلف ایران مشغول بودند. آنها دائما به اراک حمله کرده و برای مثال در ایام قحطی کارخانه آرد اراک را غارت نموده سبب مرگ انسانهای زیادی شدند. گلپایگان، اصفهان، مناطق شرق کرمانشاه، مناطق جنوب ایلام و مناطقی از خوزستان بارها به وسیله اشرار لر تا دوره پهلوی اول غارت شدند. حالا عده ای از آقایان لر سودای ایجاد ملوک الطوایفی و ایجاد لرستان بزرگ و تشکیل کانون چالش امنیتی برای ایران را در سر می پرورانند. جالب این است که هویت کرد شیعه ایلام را به جدایی طلبی ربط می دهند در حالیکه کرد شیعه ایلامی برای خاک ایران اسلامی در ایام جنگ شهدای زیادی تقدیم نموده است. سودای تشکیل لرستان بزرگ با استفاده از اقوام غیر لر نیز مصداق تجزیه طلبی و نفاق است و تفاوتی با تجزیه طلبی کردی ندارد. جناب لرها بدانید که دوره فریب به سر رسیده از سویی تلاش دارید مخفیانه به سمت تشکیل لرستان بزرگ قدم بردارید و از سویی به دیگران برچسب تجزیه طلب کرد می زنید.
شما تجزیه طلب هست
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
جمعه 26/6/1395 - 9:17
سیما
اسناد طوایف کرد ایلام منتشر شده شامل انتصاب کد خداها، حل و فصل درگیریهای بین طایفه ای و ..... از زمان زندیه تاکنون همگی موجود هستند در این اسناد که به امضای ننگین والیان لر رسیده کدخدا به عنوان رئیس طایفه کرد معرفی شده اون هم سند مکتوب 300 سال قبل . در تمام مشاجرات از 300 سال قبل تاکنون صلح نامه های بین طایفه ای کلمه طوایف کرد و کردها به وفور در صلح نامه ها وجود دارد. من نمیدونم لرها کی میخواید مثل آدم بفهمید که ایلامی نه لر بوده نه دوستدار لر. متنفریم از لر .
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 23:51
علی
لرهای شبه فارس چی میگید
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 23:23
رضا
شما قصد داری با ایجاد لرستان بزرگ جدایی طلبی ایجاد کنی. کردان شیعه مذهب ایلام بخشی جدایی ناپذیر از ایران اسلامی شیعه مذهب هستند . ایرانی هستند به ایرانی بودن افتخار می کنند و از هر گروه تجزیه طلب متنفرند. تجزیه طلب واقعی شما هستید که میخواید به پان کردها علامت بدید که ایلامی های کرد را لر معرفی کنید و بهانه بدید دست آنها تا فردا استانهای لر نشین را جزو ملک خودشون قلمداد کنند. شما مزدور بارزانی هستید که سعی دارید کردهای ایلام را لر معرفی کنید. ظاهرا قصد تشکیل حکومت لرستان بزرگ دارید جدایی طلبی شما محرزه. ما از هویت خودمون دفاع میکنیم و نه با شماییم و نه با پان کردها. با ایران اسلامی شیعه مذهب خواهیم بود تا آخرین قطره خون.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 12:23
سارا
شما هم افکار پریشونی دارید منطقه ایلام که کلماتش به لری شما متفاوته به شدت هم مخالفند که لر نامیده بشوند و کرد هستند رو با گدایی و التماس و تورو خدا تورو خدا میخواید تبدیل کنید به لر. اگر افکار سالمی داشتید می فهمیدید که اگر کردان ایلامی لر بودن مثل شما سینه چاک از لر بودن دفاع می کردند نه اینکه اطلاق کلمه لر به آنها در حکم فحش باشه. بفهم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! فهم خیلی خوبه.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 12:18
علی
جناب الوار تمیز این شما بودید که با ظلم والیان هم تبار جنابعالی 3 میلیون ایلامی را فراری دادید به عراق. شما تو ایلام جایگاه ندارید و مردم ایلام به دلیل ظلم والیان لر از لرها هم نفرت دارند. چند طایفه (تمیز!!!!!) از لرها تو جنوب استان ایلامه 10 درصد جمعیت استان هستند که خودشونو لر میدونند و بس. بقیه متنفریم از لر و عقب ماندگی چون لر نیستیم.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 11:45
احمد
ایلام که تا دیروز کرد بوده چطور پان لر میخوای با التماس و گدایی تبدیلش کنی به لر؟؟؟؟!!
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 11:42
رضا
سیه چرده را از کجات درآوردی چرک لر. دختران و پسران سفید پوست و بلوند ایلامی نژاد خالص آریا هستند بوی چرک گیجت کرده.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 11:40
آنتی
اجداد لرها لولوبی ها هستند و لولوبی هیچ ارتباطی با ایلام نداشته و ندارد. حالا لکها را بگی شاید لکها اونجا بودن اما لر یعنی لر خرم آبادی، بروجردی ، ملایری و ... تو ایلام کنونی کجا بوده که الان هم فقط چند طایفه حدود 10 درصد استان لره بیشتر از اینم لر نداریم. کردهای چاردولی یا چرداولی ایلام 800 سال قبل از ایلام به اسد آباد، قروه و شاهین دژ مهاجرت کردند هنوزم خودشونو کرد میدونند نه لر، ایلامی می دونند نه مهاجر موصلی. بس کنید پان لرهای جوک ساز. ایلام لر نیست گدایی نکنید که ایلامی ها بگن ما لریم . در ضمن اینقد حرف نزنید کردان ایلامی عراق 3 میلیون نفر هستند که از کل شما لرهای خرم آباد بیشترند و به خاطر ظلم والیان لر از ایلام به عراق مهاجرت کردند نمونه اش عموهای مادرم، خاله های مادرم هستند که از ظلم والیان عقب مانده به عراق گریختند. کسی از لر تو ایلام دل خوشی نداره هویت گدایی نکنید.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 11:38
رضا
من شنیدم و دیدم که لرهای پلدختر، درود، یاسوج و بختیاری از بیخ لکی متوجه نمی شوند.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 11:30
علی
جناب لر شما برید جوکهایی که در موردتون گفته میشه رو درست کنید. در ضمن مگه ادعا ندارید لکها لر هستند؟؟؟ حالا که از بیخ زبان لکی را به دلیل نفهمی متوجه نمی شید به لکی میگید زبون حیوون؟؟؟ لر فارس لکی زبان اصیلی است که شما لرها به عنوان لهجه ای از فارسی آن را متوجه نمی شوید.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 11:26
مهر
وقتی لر بختیاری کایدخورده دهلرانی خودشو هیوا معرفی می کنه و یا پیام میده که ایلامی ها لرند پس بختیاری هم میتونه پیام بده ایلامی لر نیستند. کی به کیه پان لر جدایی طلب که اندیشه تشکیل لرستان بزرگ داری.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 2:52
سامان
پان لر ما کردهای ایلام لر نیستیم خودتونو بکشین کسی رو از کردهای ایلام به زور و گدایی نمیتونین به لر تبدیل کنید. ما اگر لر بودیم مثل شما از لر بودن دفاع می کردیم. نه لر هستیم و دل خوشی از لر داریم.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
پنج شنبه 25/6/1395 - 2:45
کرماشان
جنابعالی اگر کمی قدرت تفکر داشته باشی میتونی بفهمی که دلیل اینکه کلهور ها و لک ها کوردی سنندج رو در چند برخورد اول با سنندجی ها متوجه نمیشن قطعی ارتباط در گذشته به دلایل مذهبیه ماها اهل حق بودیم و اونا سنی متاسفانه بعضی وقت ها مذهب باعث میشه که یه عده خودشونو از اصلشون جدا کنن
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 22/6/1395 - 18:23
ناشناس
لغات مشترک لک و لر اکثرا کوردیه در ضمن شما لرها هر وقت کم میارید دست روی نقطه ای حساس میذارید که اون مذهبه اینو هم بگم لک ها اکثرا اهل حق بودن و هم مذهب کلهور ها و گوران ها و اکثرا جدیدا شیعه شدن اگر لک هستید خواهشا روی سورانی هم مطالعه داشته باشید اونموقع متوجه میشید که شباهت لک و سایر کوردها چند لغت نیست و در اصل ستون اصلی لکی یعنی دستور زبانش کوردیه
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 22/6/1395 - 18:2
لک
جناب عقل سلیم اصلا بی خیال منابع رفرنس من لک کرماشانم وقتی میبینم که از نظر فرهنگی و زبانی و اخلاقی با یک کورمانج که بیشتر از 1000 کیلومتر از من فاصله داره اینقدر اشتراک دارم و با یک لر که در خیلی از شهر ها با هم زندگی میکنیم هم از نظر زبانی و فرهنگی و اخلاقی اینهمهذ تفاوت دارم این شباهت و تفاوتا رو کجای دلم بذارم!!!!!!
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 22/6/1395 - 16:13
واقع بین
دمتگرم…احسنت…ترکها هم جمعیت بیشتری دارند هم تحصیلکرده و بافرهنگ هستن هم شیعه و محب اهل بیت هستند هم اقتصاد و بازار دستشونه هم در طول تاریخ همیشه رابطه شون با لرها خوب بوده و بهترین سربازان شاهان غزنوی,سلجوقی,خوارزمشاهی,صفوی,قاجار همگی لر بودند.در کتاب نادرشاه پسر شمشیر بارها از شجاعت و غیرت لرها تعریف و تمجید کرده.ترکها در سایتها و رسانه هاشون هیچوقت به لرها بی احترامی نکردند ولی حضرت عباسی برید ببینید کوردها چی میگن؟هویت و قومیت و زبان و تاریخ ما رو انکار میکنند.به همین پیامها نگاه کنید تا اوج نفرت و تنفر کوردها رو ببینید.خداوکیلی کوردها کدام روز تنگی سر ما را از زیر شمشیر درآوردند؟چه برادری در حق ما کردند؟
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
سه شنبه 16/6/1395 - 12:20
رشیدی
منظور تاریخنویسان از واژه کورد با آنچه که امروز شهرت دارد و شامل اقوامی در کوردستان ایران,ترکیه وعراق ساکنند,مطابقت ندارد.بلکه منظور او از واژه کورد شامل تمامی اقوامی میشد که دارای زندگی شبانی بودند که از طریق دامپروری و کوچ نشینی امرار معاش میکردند.بنا به نوشته ریچارد نلسون فرای نام کورد در بسیاری از منابع عربی و نیز در متن پهلوی کارنامه اردشیرساسانی به همه بیابانگردان قطع نظر از اینکه ایشان از لحاظ زبانی یا نژادی با کوردان امروزی پیوند داشتند یا نداشتند اطلاق شده است.فی المثل مردم لرستان که هویت,قومیت,مذهب,زبان,پوشاک و آداب و رسوم خاص خود را دارند را نیز کورد دانسته اند همچنان که بلوچها و کرمانیها و دیلمیها را هم کورد دانسته اند.ریچارد فرای,عصر زرین فرهنگ ایران,ترجمه مسعود رجب نیا,تهران,سروش,۱۳۶۳,صفحه ۲۷
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
سه شنبه 16/6/1395 - 12:9
گوهری
با اجبار اومدن پشتکوه…
با اجبار حکومت کردن…
با اجبار گفتن لری حرف بزن…
با اجبار اینهمه سال حکومت کردن…
خدا وکیلی یه منبعی معرفی میکردی تا حداقل نگیم حرفات از سر عقده بوده!!!مگه میشه چن صد سال پیش زبان مردم عشایر متحرک و سیار رو تغییر داد؟مگه چه وسایلی داشتند؟رادیو بوده یا تلویزیون یا رسانه یا مدرسه؟؟؟خدا خیرت بده حدسیاتت رو از معبر عقل عبور بده…
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 21:25
نامدار
استاد جعلیات من درآوردی هستی…کاشکی بجای ادعا یک سند رو میکردی…برو خوش باش انتظاری ازت نمیره…
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 21:14
طباطبایی
آره احسنت بخدا ترکها که همشون شیعه اهل بیت و دوستداران خاندان رسول هستند خیلی لرها را بخاطر شیعه بودن و غیرتی بودن دوست دارن ولی این وسط همین ها که هویت و قومیت لرها رو انکار میکنند دوست ندارند این دو تا قوم اصیل ایران بهم نزدیک بشوند و جالبه که بیشترین توهینات و جوکهای سخیف رو هم برای لر و ترکی میسازند که شیعه آل علی هستند بنظر شما اینها عادیه؟؟؟
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 21:9
بگو
اعتماد به سقف پس کیا بودند که سر سرباز و پاسدار و ارتشی جلوی عروس سر میبریدند؟کیا بودند که تا انقلاب شد شورش کردند و به ضد انقلاب پناه دادند؟
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 21:6
علیزاده
لرها مگه حضرت سلیمانند که زبان هر حیوونی رو بدونن؟
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 21:4
ویرا لرستانی
لرها دقیقأ بر جایگاه تاریخی و فرهنگی تمدن عیلام باستان قرار دارند و نظر اکثر باستان شناسان مثل پروفسور والتر هینتس و رومن گیرشمن و مارسلا رمپوف و دانیل تی پاتس و دکتر پرویز رجبی این است که عیلامیان نیاکان قوم لر هستند.عیلامیان کشور خود را تمتی میخواندند که تم بزبان لری یعنی ابرسیاه و کبود و تی هم یعنی چشم تمتی یعنی چشم سیاه…سرزمین چشم سیاهان…قوم لر تمامأ شیعه اهل بیت هستند و همیشه طرفدار ایران اسلامی بودند.جاویدان ایران متحد
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 20:58
بخشایش
در کتاب تاج الخروس به نقل از امام صادق (ع) آمده که کوردها از نسل جن ها هستند.میتونید برید بخونید
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 20:52
عقل سلیم
بنده منبع معرفی کردم و رفرنس و ارجاع دادم شما فقط بدون مطالعه و غیرعلمی و از روی تعصب حرف میزنید.عصر زرین فرهنگ ایران صفحه ۲۷ نوشته پروفسور ریچارد نلسون فرای…
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 20:50
یا خدا
والا جناب پان کورد تا جایی که ما میدونیم و طبق کتابهای گیتاشناسی این شما کوردها هستید که بزور تمام روستاها و شهرهای آذربایحان غربی رو گرفتید
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 20:47
شایان
کوردها هم به وجود نخبه ای مثل تو بشدت افتخار میکنند.خدا تو را برای کورد و کورد را برای تو نگهدارد.
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 20:45
زنده باد ایران
اسراعیل که یهودی عبری هستند؟بعدش اسراعیل دشمن قسم خورده ایرانه شما چرا میگی بژی اسراعیل؟
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 20:43
صمصام
اگه به یک لر بگی شما کورد هستی ناراحت میشه و این رو توهین بخودش فرض میکنه…
پاسخ تبیان :
0
موافقم
0
مخالفم
دوشنبه 15/6/1395 - 20:42