haji bina ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 586 )

حضرت علی علیه السلام میفرمایند:

هرگز کار نیک خود را بسیار مشمار:

و گناه خود را هرچه باشد؛

کم مگیر

«تحف العقول ص361»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 58دقيقه قبل
شنبه 29/4/1398 - 0:45
haji bina ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 58دقيقه قبل
شنبه 29/4/1398 - 0:42
mohsen_yahoo ( تعداد مطالب : 2579 ) ( تعداد نظرات : 2637 )

گاهی خدا هم چشم بر هم می گذارد 

یک مشت غم بر پشت آدم می گذارد

گاهی خدا هم سینه ای را می فشارد

 

گاهی خدا هم سینه ای را می فشارد

بر گرده ی دل داغ ماتم می گذارد

در گرمگاه رزم پاكی با پلیدی

نعشی به روی دست رستم می گذارد

شاید خدا هم می پسندد داد دل را

كاین گونه اش در بوته ی غم می گذارد

دستی است بازیگر كه نان خار كن را

بر سفرة رنگین حاتم می گذارد

هشدار‌ ، بذر نامرادی ریشه اش را

گاهی به سرعت ، گاه كم كم می گذارد

گاهی به آهی دودمانی می شود گم

آه سحر تأثیر محكم می گذارد

گر ژاله از دامان گل افتاد ارفع

گل نیز سر بر گور شبنم می گذارد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 17ساعت و 53دقيقه قبل
جمعه 28/4/1398 - 13:46
haji bina ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 586 )

حضرت علی علیه السلام میفرمایند:

هیچ بنده ای مزه ایمان را نچشد

مگرآنکه:

دروغ را-چه به شوخی و چه به جدی-ترک کند.

« تحف العقول ص371»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 58دقيقه قبل
جمعه 28/4/1398 - 10:27
haji bina ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 58دقيقه قبل
جمعه 28/4/1398 - 10:21
haji bina ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 58دقيقه قبل
جمعه 28/4/1398 - 9:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )سومین جلسه ستاد عرضه بهداشتی دام با اعلام اینکه عرضه دام به صورت بهداشتی، مستقیماً با بهداشت محیط و سلامت فردی و جمعی مردم سر و کار دارد و با تاکید بر اهتمام سازمان مدیریت میادین نسبت به اجرای هر چه مناسب‌تر این طرح، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ رئیس ستاد عرضه بهداشتی دام با تاکید بر اینکه مدیریت شهری خود را در قبال بهداشت شهر و سلامت شهروندان مسئول می‌داند، گفت: سازمان مدیریت میادین آمادگی کامل دارد تا با همکاری شهرداری‌های مناطق، نسبت اجرای طرح مذکور برای روز عید قربان اقدام نماید.
علی عفتی با اشاره به اینکه علاوه بر مناطق شهرداری، مجموعه‌هایی همچون سازمان دامپزشکی کشور نیز با این طرح بزرگ همراهی و همکاری می‌کنند، افزود: طرح عرضه بهداشتی دام به صورت مستقیم با سلامت تک تک افراد جامعه سر و کار دارد و به همین دلیل، تمام تدابیر و تمهیدات مورد نیاز را پیش بینی خواهیم کرد که این طرح به بهترین شکل ممکن اجرا شود.
معاون بهداشت و بهره برداری سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با بیان اینکه به منظور عرضه بهداشتی دام، علاوه بر 3 جایگاه ثابت در 3 پهنه شهر، 21 جایگاه موقت نیز در 21 منطقه تهران پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: این 24 جایگاه که در آنها عرضه و ذبح بهداشتی دام صورت می‌پذیرد، در روزهای عرفه و عید قربان پاسخگوی تقاضای شهروندان خواهند بود.
گفتنی است، سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در روزهای عرفه و عید قربان در مناطق 22 گانه شهر تهران، از طریق برپایی جایگاه‌های موقت عرضه بهداشتی دام با حضور دامپزشکان سازمان دامپزشکی کشور، نسبت به ارائه دام زنده با قیمت مصوب و ذبح دام‌ها با رعایت دقیق و کامل نکات بهداشتی اقدام می‌کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 17:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 


طی جلسه ای آخرین اقدامات در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) و طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس مجتبی یزدانی صبح امروز 26تیرماه در جلسه ای با معاونین خدمات شهری مناطق 6،5،2، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ با محوریت آخرین اقدامات و پیگیری ها در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار و نیز طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، گفت: 6منطقه کم برخوردار در حوزه فضای سبز که سرانه فضای سبز پایین تری نسبت به سایر مناطق دارند باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و تمامی تلاش خود را برای تحقق این امر بکار بگیرند.

یزدانی در این جلسه بر تسریع در روند تملک باغات و زمین های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و گفت: با توجه به تاکیدات شهردار محترم تهران در خصوص تحقق توزیع عادلانه و متوازن فضای سبز در سطح شهر تهران؛ مناطق مذکور باید پیگیری های لازم را در راستای روند تملک باغات تسریع بخشند و اقدامات لازم در خصوص تسهیل گری در این امر صورت گیرد.

وی با اشاره به این که شهر تهران دارای 352 محله است، اظهار کرد: از این تعداد 17محله فاقد پارک بودند که سال گذشته 2 محله دارای پارک شدند و در حال حاضر 15 محله فاقد پارک هستند که باید برنامه ریزی های لازم برای احداث پارک محلی در این نقاط در اولویت قرار گیرد.

معاون شهردار تهران در ادامه با بیان این که در سال 97 تملک چهار قطعه باغ و ملک مشجر با نام های هورفر و بخشی فر در منطقه 7، عبقری در منطقه 2 و وثوق الدوله در منطقه 14 به انجام رسیده است و در سال 98 نیز تعداد دیگری از باغات و اراضی مشجر در مناطق ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) جهت خرید و تبدیل آن به فضای سبز عمومی شناسایی شده است.

وی اذعان کرد: در حال حاضر باغ عبقری(بوستان پدر) به مساحت 11000 متر مربع در منطقه2 به زودی برای استفاده عموم شهروندان افتتاح خواهد شد.
گفتنی است، در جریان این جلسه معاونین خدمات شهری مناطق 6،5،2، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات و موانع پیش رو در راستای تملک باغات و زمین هایی که شرایط تبدیل شدن به فضای سبز عمومی را دارند و نیز طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ مطرح و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 17:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )


معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه جانمایی شعب اخذ رای بر مبنای انتخابات دوره چهارم انجام می شود، گفت: شعب اخذ رای در مساجد، حسینیه‌ها و مدارس مستقر می‌شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، جلسه شورای معاونین امور اجتماعی و فرهنگی و دبیران هیئت های اجرایی مناطق ۲۲ گانه با حضور محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، سید حمید طهایی، دبیر ستاد هییت اجرایی شورایاری‌ها و معاونین اجتماعی مناطق ۲۲ گانه برگزار شد.
محمدرضاجوادی یگانه در آغاز این جلسه با تاکید براینکه مبنای جانمایی شعب اخذ رای بر مبنای انتخابات دوره چهارم انجام می شود، گفت: جمعیت برخی از مناطق و ثبت نام‌ها تغییر کرده که بر این مبنا تعداد محدودی از شعب هم تغییراتی داشته است.‌
وی با تاکید بر اینکه شعب اخذ رای در مساجد، حسینیه‌ها و مدارس مستقر می شوند، تصریح کرد: به هیچ عنوان بحث حذف شعب اخذ از مساجد مطرح نبوده است و شایبه هایی که مطرح شده است، به هیچ عنوان صحت ندارد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در خصوص تبلیغات انتخابات شورایاری‌ها عنوان کرد: ائمه جماعات می توانند در زمینه تبلیغات و آگاهی مردم بسیار اثر گذار باشند. مساجد به عنوان یکی از مهمترین پایگاههای مذهبی و فرهنگی شهر تهران، می توانند نقش بسیاری مهمی در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها ایفا نمایند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 17:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 شهردار منطقه 2 از افتتاح چندین پروژه شهری در روز شنبه با حضور شهردار پایتخت خبر داد. 


رسول کشت پور در گفت و گو با  شهرنوشت، درباره جزئیات پروژه هایی که قرار است روز شنبه با حضور شهردار تهران افتتاح شود، گفت: پروژه اول یک مرکز تخصصی بازیافت پسماند خشک است. این مرکز دارای خط پردازش و تصفیه پسماند خشک است و به صورت نیمه مکانیزه عمل می‌کند. تعدادی از زنان سرپرست خانوار در این مرکز مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: این مرکز، قابلیت 50 تن پسماند ورودی را به صورت نیمه مکانیزه دارد که طی فرایندی تخصصی این پسماند جداسازی و بسته بندی می‌شود. مساحت زمین 2 هزار و 500 مترمربع و زیربنای آن 2 هزار و 200 متر مربع است. 

کشت پور با اشاره به وجه تمایز این مرکز با سایر مراکز گفت: یکی از ویژگی های این مرکز ایجاد اتاق مانیتورینگ است. در این پروژه بحث RFID هم اهمیت پیدا می‌کند؛ RFID تگ‌هایی هستند که روی مخازن ما نصب شده‌اند، به این صورت که شهروندان می‌توانند به واسطه‌ی این تگ‌ها و گوشی‌های هوشمند با ما ارتباط برقرار کنند. از سوی دیگر، ماشین‌های پسماند خشک و تر به واسطه‌ی دستگاه‌های جی‌پی‌اس نصب شده روی آن‌ها از طریق اتاق مانیتورنیگ کنترل می‌شوند. 

شهردار منطقه 2 در ادامه به دستگاه خوددریافت پسماند خشک نیز پرداخت و تصریح کرد: 2 عدد از این دستگاه برای اولین بار در فروشگاه شهروند بهرود نصب شده است. در این شیوه، شهروند بطری خالی را داخل دستگاه قرار می‌دهد و طی توافقی که با فروشگاه شهروند شده قبض دریافت می‌کند. در نهایت با تحویل این قبض‌ها می‌تواند تخفیف دریافت کند.

کشت‌پور از پروژه‌ی دیگری نیز با محوریت تعویض و نوسازی 4 هزار و 100 مخزن پسماند در نواحی 9 گانه منطقه 2 سخن به میان آورد و گفت: پروژه‌ی دیگر پارک حشرات غول‌پیکر و خزندگان است. این پارک به صورت مشارکتی در زمینی به مساحت 8 هزار و 600 متر طراحی و احداث شده است. همچنین پل عابر پیاده‌ مکانیزه در تقاطع بلوار فرحزادی و یادگار امام (ره) را به درخواست شهروندان احداث کرده‌ایم که روز شنبه با حضور شهردار تهران افتتاح می شود.

شهردار منطقه 2 تاکید کرد که پروژه های مذکور با شعار «منطقه 2 هشومند است» اجرا می شود. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 16:59
  • تعداد رکورد ها : 647574