تعداد مطالب : 2159
تعداد نظرات : 961
زمان آخرین مطلب : 2177روز قبل

 

سوره الأنعام, آیات ۹۵-۹۹


خداوند شكافنده دانه و هسته است، زنده را از مرده خارج می سازد و مرده را از زنده، این است خدای شما پس چگونه از حق منحرف می شوید؟ (۹۵)

او شكافنده صبح است و شب را مایه آرامش و خورشید و ماه را وسیله حساب قرار داده است، این اندازه گیری خداوند توانای دانا است. (۹۶)

او كسی است كه ستارگان را برای شما قرار داد تا در تاریكی های خشكی و دریا بوسیله آنها هدایت شوید، نشانه‏ های خود را برای كسانی كه می‏ دانند (و اهل فكر و اندیشه‏ اند) بیان داشتیم. (۹۷) او كسی است كه شما را از یك نفس آفرید، در حالی كه بعضی از انسانها پایدارند (از نظر ایمان یا خلقت كامل) و بعضی ناپایدار، ما آیات خود را برای كسانی كه می‏ فهمند بیان نمودیم. (۹۸)

او كسی است كه از آسمان آبی نازل كرد و بوسیله آن گیاهان گوناگون رویانیدیم، از آن ساقه‏ ها و شاخه‏ های سبز خارج ساختیم و از آنها دانه‏ های متراكم، و از شكوفه نخل خوشه‏ ها با رشته‏ های باریك بیرون فرستادیم و باغها از انواع انگور و زیتون و انار شبیه به یكدیگر و بی شباهت هنگامی كه میوه می‏ كند به میوه آن و طرز رسیدنش بنگرید كه در آن نشانه‏ هائی برای افراد با ایمان (۹۹)

 

 

منبع: پارس قرآن

سه شنبه 29/1/1391 - 21:46

opportunity skills 5 مهارتی که شما باید در رزومه کاری خود داشته باشید

برای اینکه بتوانید کار دلخواه و مورد علاقه خود را بیابید و در آن مشغول به کار شوید باید رزومه کاری خوب و پر محتوایی داشته باشید تا بتوانید یک سر و گردن از رقیبان خود بالاتر باشید تا بتوانید به آنچه می‌خواهید برسید.

اگر رزومه کاری شما کوچک باشد و یا شما نتوانسته باشید تا مهارت‌ها و تجربیات خود را در شناسنامه کاری خود گنجانیده باشد زمان آن رسیده است که کاری درباره‌ی آن انجام دهید.

ابزارهای رایگان و بی‌شمار یادگیری در وب به شما کمک می‌کند تا به سادگی بتوانید مهارت‌های با ارزشی که می‌تواند یک رزومه کاری تنومند را بسازد فراگیرید.

رزومه شما خیلی بیشتر از یک خلاصه از تجربیات گذشته شما است. رزومه ابزاری است که می‌تواند به شما کمک کند تا رشد شغلی خود را نشان دهید و مهارت‌هایی که دارید بیشتر از تجربیات و سابقه کاری گذشته شما در شغلی که می‌خواهید به آن برسید نقش ایفا می‌کنند.

مهارت‌هایتان را در موارد زیر تقویت کنید:

۱) اکسل (Excel)

بسیاری از جویندگان کار اکسل را در لیست مهارت‌های کاری خود قرار می‌دهند. اگرچه آن‌ها تنها بر روی اصول پایه ای تسلط دارند.

کمی وقت کنار بگذارید و بعد از ظهرها و یا آخر هفته به یادگیری ویژگی‌های اکسل بپردازید. اکسل با ارزش است زیرا به شما امکان بررسی و تحلیل اطلاعات زیادی را در حداقل زمان ممکن فراهم می‌کند.

پا را فراتر از اصول پایه فرمول‌ها و معادلات بگذارید و درباره‌ی ویژگی‌های توابع سفارشی و… به مطالعه بپردازید.

تنها کافی است تا وب را جستجو کنید تا با حجم وسیعی از اطلاعات مواجه شوید.

۲) توسعه وب (جاوا، اچ تی ام ال، اس کیو ال)

بسیاری از کارشناسان معتقدند که داشتن دانش زبان‌های کامپیوتر برای کارفرماها جذاب می‌باشد. یادگیری توسعه وب فقط مختص کارشناسان it نیست. اگر شما نیز به دنبال مهارتی هستید که بتواند به شما کمک کند تا با دنیای کامپیوتر مرتبط‌تر شوید، توسعه وب می‌تواند یکی از اولین انتخاب‌ها باشد.

همه شما دوست دارید کار را شروع کنید پس می‌توانید مقالات رایگان زیادی را در W3Schools.comو دیگر منابع کدها بیابید و از این طریق پله پله پا را به دنیای وب بگذارید.

۳) مجموعه نرم افزاری ادوبی (Adobe Creative Suite)

کار با ابزار وب یکی از بهترین راه ها برای توسعه مهارت‌های طراحی گرافیکی است. Adobe بسیار گسترده است و دست شما را برای انتخاب کاملاً باز می‌گذارد، شما می‌توانید نرم افزار دلخواهتان و مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و شروع به یادگیری کنید.

این مجموعه شامل نرم افزارهای متنوعی شامل InDesign، Photoshop و Dreamweaver است. تمامی نرم افزارهای این شرکت به نوعی با برای طراحی وب و طرح بندی تعامل مستقیم دارند.

۴) زبان خارجی

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند درهای بسیار زیادی را برای حرفه ای شدن شما باز می‌کند. در واقع یادگیری زبان دوم شانس و فرصت کار در کشورهای دیگر را فراهم می‌کند.

به ویژه برای ما ایرانی‌ها که زبان مادریمان فارسی است، یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند به یکی از اولویت‌های مان تبدیل شود دورهای زبان می‌توانند به صورت موثری تأثیر گذار باشند ولی هزینه بر هستند. شما می‌توانید از منابع و دوره های آموزشی رایگان و آنلاین بهره ببرید.

۵) گوگل آنالیز

وب ۲٫۰ بر پایه گوگل استوار است. توانایی پیگیری کردن و آنالیز چگونگی رتبه دهی گوگل و سازماندهی اطلاعات می‌تواند برای هر دو حالت شخصی و حرفه ای با ارزش باشد.

گوگل آنالیز می‌تواند به افراد جویای کار کمک کند تا وضعیت آنلاین خود را مدیریت کنند. تا قابلیت بازاریابی خود را در برابر کارفرمایان بهبود بخشند و این خود سبب می‌شود تا موقعیت شغلی بهتری در پیش روی شما باشد.

موارد بالا ۵ مهارتی بودند که می توانند به عنوان یک کلید طلایی عمل کنند تا شما بتوانید از فرصتهای خود به خوبی استفاده کنید.

 

منبع: خندون

دوشنبه 28/1/1391 - 21:15

 

 

يکشنبه 27/1/1391 - 20:17

پایگاه فرهنگی ، مذهبی شیعه ها - سیر و سلوک در عرفان اسلامی

"زندگی" یعنی ساختن

"ساختن" اول از خود

"خود" یعنی خود شناسی

"خود شناسی" یعنی ارتباط با درون

"درون" یعنی نوری از قدرت بی کران

"قدرت بیکران" یعنی خدا

پس زندگی یعنی فقط و فقط "خدا"


"فقط و فقط" یعنی "بندگی"

"زندگی یعنی بندگی خدا"

البته هر موجودی این "افتخار و توفیق" را ندارد

"پس زندگی یعنی افتخار بندگی خدا"


به خودت ببال که بنده خدا هستی
منبع: rezaydoost.blogfa.com
شنبه 26/1/1391 - 19:31
 
به خدا گفتم :

« بیا جهان را قسمت کنیم آسمون واسه من ابراش مال تو

دریا مال من موجش مال تو ماه مال من خورشید مال تو … »

خدا خندید و گفت :
« تو بندگی کن، همه دنیا مال تو… من هم مال تو ...»
 
 
 
 منبع: وبلاگ یک جمله
شنبه 26/1/1391 - 19:25

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای همه واضحه. زبان انگلیسی در بسیاری از نقاط دنیا استفاده می‌شود و شما می‌توانید در مسافرت یا در كار خود از این زبان استفاده‌ی بسیاری بكنید.

اما اگر هنوز برای یادگیری جدی انگلیسی قانع نشدید یا می‌خواهید به بقیه‌ی دوستانتان یك انگیزه‌ی قوی بدهید این 13 دلیل یادگیری انگلیسی را بخوانید:

 

1- زبان انگلیسی پرمخاطب‌ترین زبان استفاده‌ شده‌ی دنیاست. در كل زمین حدود 400 میلیون نفر انگلیسی‌ زبان وجود دارد و 500 میلیون نفر نیز انگلیسی را به عنوان زبان دوم استفاده می‌كنند. پس در كل حدود یك میلیارد نفر در دنیا زبان هم را متوجه می‌شوند. آیا دوست ندارید شما هم به ‌‌آنها بپیوندید؟

2- حدود 80% اطلاعات كامپیوتر‌ها به انگلیسی پردازش می‌شوند. یادگیری فنون كامپیوتر برای افرادی كه به انگلیسی تسلط دارند فوق‌العاده راحته.

3- زبان انگلیسی زبان رسمی اخبار و اطلاعات مبادله‌شده‌ی جهان است. حدود نیمی از روزنامه‌های منتشر‌شده‌ی جهان به انگلیسی است. تنها در كشور هند سه هزار مجله‌‌ی انگلیسی‌ زبان منتشر شده است. اگر دوست دارید همیشه با آخرین اطلاعات و اخبار به‌روز باشید انگلیسی خیلی به دردتان خواهد خورد.

4- زبانی كه بیشتر مردم دنیا در حال یادگیری هستند انگلیسی می‌باشد. در حال حاضر حدود یك میلیارد نفر در حال یادگیری این زبان اند. در كشور چین 250 هزار نفر از طریق تلویزیون انگلیسی یاد می‌گیرند!

۵- ۷۵% تله‌تكس‌های دنیا به انگلیسی فرستاده می‌شود.

6- بیش از 80% از صفحه‌های اصلی سایت‌ها به انگلیسی‌ هستند. یعنی با دانستن انگلیسی شما حداقل با موضوع 80 درصد از سایت‌ها آشنا می‌شوید.

7- حدود 70% ایمیل‌های دنیا به انگلیسی فرستاده می‌شوند! آیا شما هم به استفاده از اینترنت علاقه دارید؟ اگر این‍‌طور هست یادگیری انگلیسی برای شما ضروری است.

8- پنج تا از بزرگترین شبكه‌های اطلاع‌ رسانی (CBS,NBC,ABC,BBC,CBC) به انگلیسی برنامه پخش می‌كنند.

9- بیش از 600 هزار لغت در انگلیسی وجود دارد ولی تخمین زده شده كه با یادگیری تنها 1500 تا 2000 لغت هم شما می‌توانید كارتان را در بیشتر موارد جلو ببرید.

10- مسافرت آسانترخواهد شد, شما می‌توانید در حین سفر به 45 كشور انگلیسی زبان لذت بیشتری ببرید و نیازی به راهنما یا مترجم نداشته باشید.

11- یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند یك مزیت برای پیدا كردن كار یا مهاجرت حتی به كشور‌های غیر انگلیسی‌زبان برای شما حساب شود.

12- شما حتما‌ می‌دانید كه مترجم‌های آنلاین مثل مترجم گوگل محدودیت‌های خاص خود را دارند و وقتی یك متن را می‌دهید تا ترجمه كنند به ندرت طبیعی ترجمه می‌شود. با یادگیری انگلیسی خود را از زحمت این مترجم‌ها خلاص كنید.

13-با یادگیری هر زبانی دید شما نسبت به زندگی بازتر خواهد شد و شخصیتتان پخته‌تر شده و حتی ذهنتان نیز تقویت می‌شود.

 

منبع: بانکی

پنج شنبه 24/1/1391 - 21:44

اگر به دنبال این هستید که بدانید در جهان امروز به کدامیک از مشاغل نیاز بیشتری وجود دارد به شما توصیه می کنم که این مطلب را تا به انتها مطالعه کنید.

در حال حاضر در دنیای ما مشاغل بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها بخشی از کارهای جامعه انسانی را به انجام می رساند. در هر دوره ای و با توجه به تغییر شرایط سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، رفاهی و فرهنگی و یا بسیاری شرایط دیگر اولویت های مربوط به شغل هایی که به آنها نیاز بیشتری وجود دارد تغییر می کند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با شغل هایی که در حال حاضر در سطح جهانی به آنها نیاز مبرمی وجود دارد آشنا کنیم.

پرستاری

شاید برای بسیاری عجیب باشد اما می توان پرستاری را شغلی دانست که امروزه بیشترین احتیاج به آن در جهان احساس می شود. با توجه به پیشرفتهای علم پزشکی و در مجموع بالا رفتن سطح رفاه جوامع بشری ما شاهد افزایش میانگین سنی افراد و همچنین افزایش تعداد سالمندان هستیم. در عین حال بروز بیماری های خاص و لزوم سرویس مناسب به بیماران و سالمندان همه و همه بر دوش پرستاران است.

پزشک و پرستار در جهان سوم و مناطق جنگ زده

باید گفت که این  شغل نیز  از جمله حرفه هایی است که بسیاری ترجیح می دهند به آن فکر نکنند و در نتیجه در بسیاری از مواقع این شغل از جمله بخش هایی است که همیشه نیاز به نفراتی دارد. البته باید گفت که حجم کار سنگین در این مناطق بعلاوه خطرات کاملا جدی و مشخص باعث می شود که همیشه گروه کوچکی آماده پذیرفتن این شغلها باشند.

برنامه ریزان کامپیوتری

 

تا چند دهه پیش کامپیوترها سیستم های بسیار پیچیده ای بودند که تنها در ادارات دولتی و آن هم در بالاترین سطح وجود داشته و در اکثر جوامع تنها عده معدودی برای کار با آنها نیاز بود. امروزه دیگر می توان به جرات گفت که تقریبا تمامی امور زندگی انسان تحت تاثیر کامپیوتر قرار گرفته است و بسیار عقلایی است که برنامه ریزی کامپیوتری و در یک نگاه کلی مشاغل مربوط به رایانه ها را جزء کارهای پر نیاز در جهان امروز قلمداد کنیم.

مربی مقطع پیش دبستانی

 

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که دوره پیش دبستانی با توجه به این که اولین مرحله آموزشی کودک به صورت منظم و خارج از محیط منزل است از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. امروزه و با توجه به افزایش جمعیت جهان و همچنین جمعیت کودکان خردسال که به سن مدرسه نزدیک می شوند ، مربی گری در مقطع پیش دبستانی یکی از مشاغل بسیار مهم در حال حاضر در سطح جهان است.

پزشک عمومی و متخصص

 

در جهان امروز پزشک ، پزشکی و سلامت از جمله مهمترین مباحث مطرح شده هستند. نه فقط پرستاری و بلکه پزشکان عمومی و متخصص نیز در نقاط مختلف دنیا مورد نیاز هستند. باید اذعان کرد که مدت طولانی تحصیل رشته پزشکی و استرس بالای این شغل و همچنین سخت بودن کلی این علم باعث شده است که تعداد خیلی زیادی نتوانند در این رشته به فعالیت مشغول شوند.

راهنمای توریست

 

امروزه بسیاری از کشورهای جهان بخش زیادی از درآمد خود را از طریق صنعت توریسم به دست می آورند. کشورهایی مثل ترکیه ، اسپانیا ، ایتالیا و بسیاری از کشورهای دیگر به صورت سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف جهان هستند که به این کشورها سفر می کنند. در این میان وجود افرادی که بتوانند در طول سفر این مسافران را راهنمایی کنند امری بسیار حساس و مهم است .

 

منبع: بانکی

پنج شنبه 24/1/1391 - 21:42
شما یادتون نمیاد، تو دبستان زنگ تفریح که تموم می شد مامورای آبخوری دیگه نمی ذاشتن… آب بخوریم
شما یادتون نمیاد، شبا بیشتر از ساعت ۱۲ تلویزیون برنامه نداشت سر ساعت ۱۲ سرود ملی و پخش می کرد و قطع می شد…. سر زد از افق…مهر خاوران !
شما یادتون نمیاد، قبل از شروع برنامه یه مجری میومد اولش شعر می خوند بعد هم برنامه ها رو پشت سر هم اعلام می کرد…آخرشم می گفت شما رو به دیدن برنامه ی فلان دعوت می کنم..
شما یادتون نمیاد، تو نیمکت ها باید سه نفری می نشستیم بعد موقع امتحان نفر وسطی باید میرفت زیر میز.
شما یادتون نمیاد، سرمونو می گرفتیم جلوی پنکه می گفتیم: آ آ آ آ آ آآآآآ
شما یادتون نمیاد، ولی نوک مداد قرمزای سوسمار نشانُ که زبون میزدی خوش رنگ تر میشد.
شما یادتون نمیاد، تو فیلم سازدهنی مرده با دوچرخه توکوچه ها دور میزدو میخوند:دِریااااااا موجه کا کا.. دِریا موجه.
شما یادتون نمیاد، کاغذ باطله و نون خشکه میدادیم به نمکی ، نمک بهمون میداد بعدش هم نمک ید دار اومد که پیشرفت کرده بود نمک ید دار میداد، تابستونها هم دمپایی پاره میگرفت جوجه های رنگی میداد.
شما یادتون نمیاد، خانواده آقای هاشمی رو که میخواستن از نیشابور برن کازرون، تو کتاب تعلیمات اجتماعی ! شما یادتون نمیاد موقع امتحان باید بین خودمون و نفر بغلی کیف میذاشتیم رو میز که تقلب نکنیم.
شما یادتون نمیاد، سریال آیینه ، دو قسمتی بود اول زن و شوهر ها بد بودند و خیلی دعوا میکردند بعد قسمت دوم : زندگی شیرین می شود بود و همه قربون صدقه هم می رفتند. یه قسمتی بود که زن و شوهر ازدواج کرده بودند همه براشون ساعت دیواری اورده بودند. بعد قسمت زندگی شیرین میشود جواد خدایاری و مهین شهابی برای زوج جوان چایی و قند و شکر بردند همه از حسن سلیقه این دو نفر انگشت به دهان موندند و ما باید نتیجه میگرفتیم که چایی بهترین هدیه عروسی می تونه باشه.
شما یادتون نمیاد؛ جمعه شبا سریال جنگجویان کوهستان رو، فرداش همه تو مدرسه جوگیر بودیم.
شما یادتون نمیاد، پیک نوروزی که شب عید میدادن دستمون حالمونو تا روز آخر عید میگرفتن !
شما یادتون نمیاد، اون قایق ها رو که توش نفت میریختیم و با یه تیکه پنبه براش فتیله درست میکردیم و بعد روشنش میکردیم و میگذاشتیمش تو حوض. بعدش هم پت پت صدا میکرد و حرکت میکرد و ما هم کلی خر کیف میشدیم..!!!
شما یادتون نمیاد، شیشه های همه خونه ها چسب ضربدری داشت.
شما یادتون نمیاد، زنگ آخر که می شد کیف و کوله رو مینداختیم رو دوشمون و منتظر بودیم زنگ بخوره تا اولین نفری باشیم که از کلاس میدوه بیرون .
شما یادتون نمیاد، یک مدت از این مداد تراش رو میزی ها مد شده بود هرکی از اونا داشت خیلی با کلاس بود.
شما یادتون نمیاد، دستمال من زیر درخت آلبالو گم شده سواد داری؟
شما یادتون نمیاد، ماه رمضون که میشد اگه کسی می گفت من روزه ام بهش میگفتیم: زبونتو در بیار ببینم راست میگی یا نه !
شما یادتون نمیاد، که کانال های تلویزیون دو تا بیشتر نبود، کانال یک و کانال دو !
شما یادتون نمیاد، پاک کن های جوهری که یه طرفش قرمز بود یه طرفش آبی بعد با طرف آبیش می خواستیم که خودکارو پاک کنیم، همیشه آخرش یا کاغذ رو پاره می کرد یا سیاه و کثیف می شد !
شما یادتون نمیاد، سر صف پاهامونو ۱۸۰ درجه باز می کردیم تا واسه رفیق فابریکمون جا بگیریم !
شما یادتون نمیاد، آن مان نماران، تو تو اسکاچی، آنی مانی کَ. لا. چی !
شما یادتون نمیاد، گوشه پایین ورقه های دفتر مشقمون، نقاشی می کشیدیم. بعد تند برگ میزدیم میشد انیمیشن
شما یادتون نمیاد، آرزومون این بود که وقتی از دوستمون می پرسیم درستون کجاست اونا یه درس از ما عقب تر باشن !
شما یادتون نمیاد، یه زمانی به دوستمون که میرسیدیم دستمون رو دراز میکردیم که مثلا میخوایم دست بدیم، بعد اون واقعا دستش رو دراز میکرد که دست بده بعد ما یهو بصورت ضربتی دستمون رو پس میکشیدیم و میگفتیم: یه بچه ی این قدی ندیدی؟؟ (قد بچه رو با دست نشون میدادیم) و بعد کرکر میخندیدیم که کنفش کردیم !
شما یادتون نمیاد، با آب و مایع ظرفشویی کف درست میکردیم، تو لوله خالی خودکار بیک فوت میکردیم تا حباب درست بشه !
شما یادتون نمیاد، انگشتر فیروزه، خدا کنه بسوزه !
شما یادتون نمیاد، اون موقعها یکی میومد خونه مون و ما خونه نبودیم رو در مینوشتن: آمدیم نبودید!!
شما یادتون نمیاد، دبستان که بودیم، هر چی میپرسیدن و میموندیم توش، میگفتیم ما تا سر اینجا خوندیم !
شما یادتون نمیاد، گل گل گل اومد کدوم گل؟ همون که رنگارنگاره برای شاپرکها یه خونه قشنگه. کدوم کدوم شاپرک؟؟ همون که روی بالش خالهای سرخ و زرده، با بالهای قشنگش میره و برمیگرده، میره و برمیگرده.. شاپرک خسته میشه… بالهاشو زود میبنده… روی گلها میشینه… شعر میخونه، میخنده !
شما یادتون نمیاد، اون مسلسل های پلاستیکی سیاه رو که وقتی ماشه اش رو میکشیدی ترررررررررررررترررررررررر ررر صدا میداد !
شما یادتون نمیاد، بچه که بودیم می خواستیم بریم حموم باید یک ساعت قبل بخاری تو حموم روشن میکردیم.
شما یادتون نمیاد، آسیاب بشین میشینم، آسیاب پاشو پامیشم، آسیاب بچرخ میچرخم، آسیاب پاشو،پا نمیشم؛ جوون ننه جون، پا نمیشم؛… جوونه قفل چمدون،پامیشم..آسیاب تند ترش کن، تندتر تندترش کن!
شما یادتون نمیاد، اونجا که الان برج میلاد ساختن، جمعه ها موتورهای کراس میومدن تمرین و نمایش. عشقمون این بود که بریم اونا رو ببینیم. راستی چی شدن اینا
شما یادتون نمیاد، چرخ فلکی که چرخو فلکش رو میاورد ۴ تا جا بیشتر نداشت و با دست میچرخوندش.
شما یادتون نمیاد، …تا پلیس میدیدم صدای ضبط ماشین رو کم میکردیم!
شما یادتون نمیاد، که چه حالی ازت گرفته می شد وقتی تعطیلات عید داشت تموم می شد و یادت می آمد پیک نوروزیت را با اون همه تکالیفی که معلمت بهت داده رو هنوز انجام ندادی واقعا که هنوزم وقتی یادم می یاد گریم می گیره.
شما یادتون نمیاد، انگشتامونو تو هم کلید میکردیم یکیشونو قایم میکردیم اینو میخوندیم: بر پاااا….بر جاااا…. کی غایبه؟ مرجاااان…دروغ نگو من اینجااام…
شما یادتون نمیاد، چقدر زجر آور بود شنیدن آهنگ مدرسه ها وا شده اونم صبح اول مهر.
شما یادتون نمیاد، توی سریال در پناه تو وقتی بابای مریم سیلی آبداری زد به رامین چقدر خوشحال شدیم!
شما یادتون نمیاد، بازی اسم فامیل. میوه:ریواس. غذا:ریواس پلو…..!
شما یادتون نمیاد، دبستان که بودیم معلم بهداشت یه ساعتایی می اومد با مدادامون لای موهامونو نگاه می کرد.
شما یادتون نمیاد، این آواز مُد شده بود پسرا تو کوچه میخوندن: آآآآآی نسیم سحری صبر کن، مارا با خود ببر از کوچه ها،آآآی…
شما یادتون نمیاد، مراد برقی عاشق محبوبه بود، وقتی سریال مراد برقی شروع میشد پرنده تو خیابونها پر نمی‌زد.
چه شیطونی هایی می کردیم یادش به خیر یاد کودکی…….و زمان خوبم و همه بچه های اون موقع…. یاد اون روزا بخیر…………..

منبع: ایمیل دریافتی

پنج شنبه 24/1/1391 - 11:46

وانگ شو، معمار ۴۹ ساله چینی برنده ی جایزه ی پریتزکر سال ۲۰۱۲ میلادی شد. این جایزه قرار است ۲۵ ماه مه میلادی در پکن به وی اهدا شود.

این معمار با طراحی موزه تاریخی نینگبو ( Ningbo Historic Museum ) در تلاش برای نشان دادن شهرت عمیق کارهای متنی میراث فرهنگی چین در عین درآمیختن با تکنیک های ساختمانی جدید و معاصر بوده که از این لحاظ کار وی مستحق دریافت جایزه پریتزکر 2012 قرار گرفته است.

این موزه به گفته ی معمار پروژه، در پی ارائه ی جایگزینی برای ساختمان های صرفا عملکردگرای غربی است که هدف اصلی پروژه، پردازش قدرت معماری قدیمی و تاریخی همراه شده با سازه های مدرن برای مقابله با خشکی و یکنواختی ممتد مدرنیسم افراطی بوده و به نظر معمار در انجام آن موفق عمل کرده است.

وانگ شو که علاوه بر معماری در نویسندگی نیز تبحر دارد، به همراه همسر خود (Lu Wenyu) شرکت معماری خود را در شهر هانگژو در سال 1997 افتتاح کرد که دریافت جایزه ی پریتزکر برای او و همسرش در این مدت فعالیت حرفه ای، بسیار عالی ارزیابی می شود.

وانگ شو در مصاحبه های خود به دو نکته اشاره کرده که قابل تامل است: "نگرش غیرحرفه ای به معماری اگرچه در اولین نگاه، نگرش تجربی مهمی نسبت به فرآیند تکامل یک ساختمان می باشد، می تواند تمام و اساس معنی معماری حرفه ای باشد."

"فعالیت ساختمانی بدون اندیشه ی جامع، فعالیتی ناچیز تلقی می شود،" که این نکته نیز تایید تفکرات بلند پروازانه و به جای او در تکامل و به پایان رساندن مراحل طراحی های وی می باشد که در آخرین پروژه وی که به دریافت این جایزه نائل آمد به خوبی به نمایش درآمده است.

وانگ شو معمار چینی برنده جایزه معماری پریتزکر 2012

موزه تاریخی نینگبو اثر وانگ شو معمار چینی برنده جایزه معماری پریتزکر 2012

موزه تاریخی نینگبو اثر وانگ شو معمار چینی برنده جایزه معماری پریتزکر 2012

موزه تاریخی نینگبو اثر وانگ شو معمار چینی برنده جایزه معماری پریتزکر 2012

موزه تاریخی نینگبو اثر وانگ شو معمار چینی برنده جایزه معماری پریتزکر 2012

موزه تاریخی نینگبو اثر وانگ شو معمار چینی برنده جایزه معماری پریتزکر 2012

موزه تاریخی نینگبو اثر وانگ شو معمار چینی برنده جایزه معماری پریتزکر 2012

چهارشنبه 23/1/1391 - 21:31

http://www.bananews.ir/یك مبتكر خوش ذوق، با ساخت دستگاه مه‌ساز ساده، موفق به ایجاد ابرهای زیبایی در فضای بسته ساختمان شد.

انجام این فرایند درون ساختمان به آزمایشات دقیق بر روی میزان نور و شرایط جوی داخل ساختمان وابسته است؛ اما ابرهای ساخته شده تنها برای مدت كوتاهی دوام دارند و به سرعت از بین می‌روند.

یك فضای خالی و نسبتا بزرگ با پس زمینه رنگی دیوارها بهترین حالت برای ساخت ابر و عكسبرداری از آنها محسوب می‌شود.

پس از ساخت ابر توسط دستگاه مه‌ساز، با مرطوب نگه داشتن فضای محیط، می‌توان زمان كافی برای عكسبرداری از ابرها را فراهم كرد؛ همچنین در مواقعی كه هوا سرد باشد، مدت دوام ابرها بیشتر خواهد بود.

 

منبع: bananews

 

 

چهارشنبه 23/1/1391 - 21:30