mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )

اگر می خواهید بدانید کدام گل برای مادرتان مناسب است حتماً این مطلب را بخوانید.

برترین ها: روز مادر فرصت ویژه ای است برای اینکه به مادرانمان بگوییم چقدر دوستشان داریم. در این روز خاص خیلی از ما برای مادرمان گل می خریم، چون این هم می تواند نشانه ای از عشق و علاقه ما نسبت به او باشد. اگر می خواهید بدانید کدام گل برای مادرتان مناسب است حتماً این مطلب را بخوانید.

مادران متولد فروردین:مادرهای متولد این ماه شجاع، پر حرارت، خونگرم و کنجکاو هستند و هیچ وقت انرژی درونیشان فروکش نمی کند. گل های تیغ دار مثل رز یا لاله قرمز برای مادران فروردین مناسب هستند. فروردین ماهی ها احساسات خود را راحت نشان می دهند و مطمئن باشید چشم های او به محض دیدن گل های زیبای شما از خوشحالی برق خواهد زد. می توانید کارتی را به گل ها نصب کنید و روی آن بنویسید: مادران دست های فرزندشان را برای مدتی کوتاه، اما قلب آنها را تا ابد نگه می دارند.


مادران متولدین اردیبهشت:مادران متولد اردیبهشت به اجسام زیبا و آرامش بخش علاقمند هستند. این خانم ها  اغلب سرسخت و گاهی حتی یکدنده هستند، ولی در عین حال قلبی نرم و مهربان دارند. گل نیلوفر، به دلیل ظاهر زیبا و بوی مطبوعی که دارد، احساسات رومانتیک انسان را بر می انگیزد و در نتیجه گزینه بسیار خوبی برای این یک مادر اردیبهشتی است. می توانید روی کارت بنویسید: مادر ترانه ابدی خوشبختی در قلب من است. شاید کلمات را فراموش کنم ولی نغمه ها را هرگز.


مادران متولد خرداد:مادران متولد خرداد دوست دارند به فرزندانشان راه و رسم زندگی را بیاموزند و به آنها یاد بدهند از آنچه که دارند لذت ببرند. آنها شخصیتی شاد و پرتکاپو دارند و از قدرت تخیل زیادی برخوردارند. گل های آفتابگردانی که در گلدانی رنگارنگ و زیبا قرار داده شده اند با شخصیت خلاق این خانم ها هماهنگ است. همین طور رزهای صورتی، نارنجی، زرد و سفید در کنار هم گزینه ای مناسب هستند. می توانید روی کارت بنویسید:  اگر هر لحظه  که به تو فکر می کنم گلی سر از خاک به در می آورد، تا ابد در باغم قدم می زدم.


مادران متولد تیر:خانواده اولویت اول این خانم های حساس و مهربان است. مادران متولد تیرماه بسیار دلسوز و خوش قلب هستند و از دیدن گل هایی مثل زنبق سفید خوشحال می شوند. گل ها به او نشان می دهند که چقدر قدردان زحمات و روح بزرگ او هستید. می توانید از گل های سوسن هم به عنوان نماد احترام استفاده کنید تا بداند چقدر شخصیتش را دوست دارید. روی کارت بنویسید:  مادر همیشه دو بار فکر می کند، یک بار به خودش  و بار دیگر به فرزندش.


مادران متولد مرداد:مادران متولد مرداد قدرتمند، با اعتماد به نفس، منظم و سخاوتمند هستند. همه اطرافیان از جربزه وجسارت آنها تعجب می کنند و از خود می پرسند چگونه ممکن است که کسی در مدتی کوتاه به چنین موفقیت هایی دست پیدا کند. گلی را انتخاب کنید که نمایانگر سخاوت و شخصیت بزرگ او باشد. همه گل های زیبا او را خوشحال می کنند، به شرط اینکه به شکل یک دسته گل بزرگ و برازنده او باشد. پیشنهاد می کنیم روی کارت بنویسید: چه شغل خوبی است مادر بودن،  آخر پاداش  آن عشق واقعیست.


مادران متولد شهریور:این خانم ها مادرانی منظم و وظیفه شناس هستند. آنها به فرزندانشان یاد می دهند که چگونه در کارهای خود دقیق باشند و بهترین کیفیت را ارائه دهند. مادران متولد شهریور افرادی ایده آل گرا هستند که همیشه در کنار فرزندانشان هستند و به آنها کمک می کنند. گل مروارید یا آفتابگردان هدیه ای مناسب برای آنها است. می توانید روی کارت بنویسید: عشق مادر به فرزند عشقی الهی است... نه فقط آن  لحظه که خواسته های فرزندش را پیش بینی می کند و به او آرامش می بخشد بلکه زمانی که او را در بالاترین درجات تصور می کند و هیچ چیز به جز خوشبختی فرزندش را نمی خواهد.


مادران متولد مهر:این مادرها همیشه بچه هایشان را لوس می کنند. آنها احساساتی، جذاب، با هوش و دوست داشتنی هستند. بونسای  یا بامبو بهترین گل هایی هستند که می توانید برای این مادران هدیه بیاورید. از آن جایی که آنها تحت تاثیر سیاره ونوس هستند، مجموعه ای از گل های لاله هم خوشحالشان خواهد کرد. پیشنهاد ما برای کارت شما: آنچه در اعماق قلب یک مادر می توان یافت تنها بخشایش، بزرگی و سخاوت است.


مادران متولد آبان:این مادران بهترین دوست، معلم و محافظ فرزنداشان هستند. این زنان قدرتمند و با اراده، همیشه به فرزنداشان در راه رسیدن به اهداف بزرگ کمک می کنند. خیلی از آنها در زندگی بچه هایشان نقش رهبر را به عهده دارند. گل هایی گه گلبرگ های قرمز دارند، گل های سفید، و گل های بزرگ آنها را خوشحال خواهد کرد. می توانید روی کارتتان بنویسید: اگر تمامی دنیا در طرفی و مادر در طرف دیگر قرار گیرد، مادرم را ترجیح خواهم داد.


مادران متولد آذر:این خانم ها روشنفکر هستند و ذهنی باز و روحی مستقل دارند. همیشه محیط خانه را شاد و پرانرژی می کنند و همیشه دوست دارند فرزندانشان را به سفر و گردش ببرند. برای آنها گل میخک ببرید چون این گل ها نشاندهنده عشق و علاقه هستند. میخک ها در رنگ های مختلف وجود دارند، رنگی را انتخاب کنید که برای مادرتان جذاب تر است. روی کارت بنویسید: مادر مهربانم، چگونه هدیه ای بیابم که همسنگ آنچه تو به زندگی من بخشیده ای باشد؟!


مادران متولد دی:این مادران ظریف و حساس وظیفه مادری خود را کاملاً جدی می گیرند و آن را جزو اولین اولویت های زندگی خود قرار می دهند. از هوش طنز بالایی برخوردارند و سعی می کنند شادی و نشاط را در محیط خانه حاکم کنند. گل های ارکیده به دلیل زیبایی خاص و دوامی که دارند هدیه مناسبی برای مادران متولد دی ماه هستند. می توانید این جمله را روی کارت بنویسید: چه شغل خوبیست مادر بودن، آخر پاداش  آن عشق واقعیست.


مادران متولد بهمن:این خانم ها مهربان و در عین حال منظم و مرتب هستند، و مسایل و مشکلات بزرگسالان را به راحتی با فرزاندشان مطرح می کنند. آنها در برقراری ارتباط با دیگران موفق هستند و هنگام بحث و جدل احساساتی نمی شوند. مادران متولد بهمن می توانند دوستی وفادار و همیشگی باشند. گل های بنفشه نماد وفاداری هستند و  آنها را بی نهایت خوشحال می کنند، همین طورگلِ فراموشم نکن می تواند هدیه خوبی برای آنها باشد. روی کارت بنویسید: آنچه را که هستم، و آنچه را که می خواهم باشم، به فرشته ای به نام مادر مدیونم .


مادران متولد اسفند:داشتن مادر متولد اسفند یعنی آزادی فکر و بیان در محیط خانه. او به رویاهای شما گوش می دهد و به شما اطمینان می دهد که آرزوهایتان به حقیقت خواهد پیوست. دسته گل های بزرگ او را چندان خوشحال نمی کند، در عوض ترجیح می دهد یک شاخه گل زیبا هدیه بگیرد. غنچه رز سفید یا زنبق زرد او را بی نهایت خوشحال خواهد کرد.  روی کارت بنویسید: عشق مادر نیروییست که غیرممکن ها را ممکن می کند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
پنج شنبه 20/1/1394 - 11:3
mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )

بدترین هدیه های روز مادر را بشناسید!

با نزدیک شدن روز مادر همه ما به خرید یک هدیه خوب فکر می کنیم و از خودمان می پرسیم کدام هدیه مادر را خوشحال تر می کند. اما تا به حال از خودتان پرسیده اید که کدام هدیه ها مادر را خوشحال نمی کنند؟!

با نزدیک شدن روز مادر همه ما به خرید یک هدیه خوب فکر می کنیم و از خودمان می پرسیم کدام هدیه مادر را خوشحال تر می کند. اما تا به حال از خودتان پرسیده اید که کدام هدیه ها مادر را خوشحال نمی کنند؟!

۱. دئودورانت. دئودورانت محصولی است که در کیف یا کمد همه افراد پیدا می شود. اما دادن آن به عنوان هدیه می تواند یک اشاره غیرمستقیم باشد، نه؟!

۲. سی دی های ایروبیک و کاهش وزن. خوب مسلماً چیز به دردبخوری است اما می تواند حامل یک پیام نه چندان خوشایند باشد: "شما چاق هستید و باید وزن کم کنید!"

۳. گل های مصنوعی. این گل ها نه پژمرده می شوند و نه رشد می کنند، و اکثراً فاقد زیبایی واقعی هستند... کمتر خانمی این گل ها می پسندد، و مادر شما هم از این قاعده مستثنی نیست.

۴. وسایل آشپزخانه کم کاربرد. البته بعضی وسایل آشپزخانه واقعاً خوب و کاربردی هستند و می توانند خیلی از خانم ها را خوشحال کنند، ولی چیزهایی که کاربرد زیادی ندارند و شاید حتی یک بار هم به در مادر نخورند –مثلاً توت فرنگی قاچ کن! – نمی توانند ایده خوبی باشند.

۵. جوراب. همه ما چند جفت جوراب در خانه داریم که بعضی از آنها را بیشتر از بقیه دوست داریم... ولی کمتر کسی با دیدن یک جفت جوراب به عنوان هدیه خوشحال می شود.

۶. قابلمه و ماهیتابه. مادرها آشپزی را دوست دارند، ولی آنها باید بدانند که در نظر بچه هایشان چیزی بیشتر از یک آشپز خصوصی هستند!

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
چهارشنبه 19/1/1394 - 17:39
mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )راهنمای خرید چمدان, خرید چمدان مسافرت


همه ما با شنیدن نام سفر به یاد حمل کننده های باوفای لباس و وسایل شخصی مان افتاده و سریع به سراغ آنها رفته و جویای احوالشان می شویم تا مبادا گرد مدتی انبارنشینی بر آنها نشسته یا آسیبی دیده باشند و به این ترتیب از همراهی ما در سفر محروم شوند.

زیرا در صورت بروز چنین اتفاقی ناچاریم قید حمل آسان و امن وسایل سفر را زده یا برای خرید یک نمونه جدید اقدام کنیم. اینجا است که اهمیت این کالا برایمان مشخص می شود.

این کالای مسافرتی در حدی برای ما ایرانی ها که گویا زیاد اهل سفر گشت و گذار هستیم اهمیت دارد که جزو وسایل اصلی در خریدهای عروس به شمار می آید و معمولا عروس و داماد ها برای سفرهایی که در پیش دارند از میان نمونه و رنگ های گوناگون چمدان مدل هایی را انتخاب و خریداری می کنند.

باشد که زندگی پرسفری داشته باشند. این روزها هم با توجه به اینکه به فصل تابستان و آغاز سفرهای تابستانی نزدیک می شویم اکثرا سراغی از چمدان و ساک های سفری گرفته و از صحت و سلامت آنها اطمینان خاطر حاصل می کنیم. اما واقعا از برخی چمدان ها عمری گذشته است و باید برای خرید نمونه های جدیدی اقدام کنیم. با توجه به این موضوع در این بخش ما به ذکر مواردی برای خرید و همچنین نگهداری از چمدان پرداخته ایم.

چمدان چیست؟
جامه دان، جامدان یا چمدان به کیف بزرگ یا صندوقچه دسته داری را می گویند که رخت و جامه و وسایل شخصی فرد در آن قرار داده می شود.

از جامه دان هم برای جابه جایی و هم برای نگهداری رخت و جامه استفاده می شود.

جامه دان های امروزی معمولا از جنس الیاف مصنوعی، فلز، پلاستیک سخت، چرم، پارچه های مقاوم یا ترکیبی از اینها ساخته می شوند. برخی جامه دان ها دارای دسته های بلند و برخی دارای چرخند. درب بعضی جامه دان ها نیز برای امنیت بیشتر به قفل مجهز است.

واژه چمدان واگفتِ روسی واژه جامه دان است (به روسی: Чемодан) که شاید از ریشه «جامه دان» بوده است.

این واژه در گذشته از فارسی و از طریق زبان های ترکی تبار در آسیای میانه به زبان روسی راه پیدا کرده و در دوران معاصر به عنوان وام واژه از روسی به فارسی وارد شده است.

مساله ای که همیشه در ذهن مسافر و مانند گزینه ای همواره روی میز است(!)، تهیه چمدانی مطمئن برای این سفرهاست. چمدانی که اگر در انتخاب آن دقت لازم را نداشته باشیم به دردسری بزرگ دچار شده و نمی توانیم از سفر خود لذت ببریم.

این در حالی است که اکثر کارشناسان و دست اندرکاران این صنف، خرید چمدان بادوام را برای خانواده ها و مسافران نوعی سرمایه گذاری می دانند. به همین دلیل ما در این هفته قصد داریم نحوه این سرمایه گذاری را برای شما بازگو کرده و شما را با روش های انتخاب بهترین چمدان آشنا کنیم.

چمدان ​های مناسب برای سفرهای تابستانی

بهترین چمدان
در گذشته های دور بسته های پارچه ای به عنوان توشه راه مسافران بوده و بسیاری با استفاده از ابزاری بومی توشه راه خود را همراه می بردند اما اگر کمی جلوتر بیاییم به وجود جعبه هایی چوبی یا چرمی در زندگی مردم بخصوص مسافران برخورد خواهیم داشت که می توان آنها را نمونه های اولیه و ابتدایی چمدان درنظر گرفت.

امروزه اساس کار همان است و شکل ظاهری جعبه های چوبی یا چرمی قدیمی زیاد متفاوت نشده اما استفاده از لوازم و مواد تازه در ساخت آنها باعث رونق دوچندان در کسب و کار سازندگانش شده است.

راهنمای خرید چمدان, خرید چمدان مسافرت


معرفی انواع چمدان
چمدان ها در انواع گوناگون کپسولی یا باکسی، برزنتی، چرمی و ... در بازار موجودند.

تقسیم بندی دیگر که برای چمدان در نظر می گیرند از لحاظ شکل ظاهری است که شامل چمدان های چرخ دار، بدون چرخ، کیف و ساک سفری و... است.

یک تقسیم بندی دیگر نیز بر اساس حجم و گنجایش چمدان وجود دارد و خریدار بسته به نوع نیاز خود برای خرید چمدان اقدام می کند.

چمدانی که امروز از آن برای سفرهای خودمان استفاده می کنیم معمولا از الیاف مصنوعی و البته گاهی هم از برخی فلزات ساخته شده اند اما نمی توان فراموش کرد که چرم هنوز هم در ساخت این وسیله نقش بسزایی داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی چمدان های امروزی را می توان به 4 گروه برزنتی، چرمی، فلزی وکیف های دستی سبک سامسونت تقسیم بندی کرد که هر کدام مزایا و البته معایبی داده .

چمدان های برزنتی: این چمدان ها که امروزه معمولی ترین نوع چمدان هستند امتیاز ویژه ای که وزن کم آنهاست را یدک می کشند ولی فراموش نکنید اگر مقصد شما منطقه ای بارانی و مرطوب است هرگز از این نوع چمدان استفاده نکنید چون با بوی بد آن نمی توانید کنار بیایید. هرچند لوازم و لباس های شما داخل آن چمدان ها خیس نمی شود ولی رطوبت نفوذ کرده داخل آن باعث بوی نامطبوعی در لباس ها و وسایل شما خواهد شد.

چمدان های تیتانیوم ـ پلاستیک: این نوع چمدان ها که مدت زیادی نیست وارد زندگی ما شده از چمدان های بادوام است و در صورتی که بخواهید هزینه کنید و به دنبال با دوام ترین نوع چمدان هستید این نوع را به شما پیشنهاد می دهیم.

چمدان های تیتانیومی که به دلیل مقاومت بالای آنها جزو انتخاب برتر اکثر مسافران کثیرالسفر هستند در صورت نگهداری مناسب حتی گاهی بیشتر از ده سال عمر مفید خواهند داشت. اما بزرگ ترین مشکل این نوع چمدان را می توان خط و خش ناشی از حمل و نقل در طول سفر دانست چون بدنه آنها زیاد در مقابل این اتفاق مقاوم نیست.

برعکس چمدان های برزنتی، چمدان های تیتانیومی بهترین گزینه برای سفرهای طولانی و البته در مناطق مرطوب است. مهم ترین نکته ای که در این گروه از چمدان ها برای خریدارانش باعث برتری می شود بحث امنیت و استحکام این وسیله در مسافرت است بنابراین اگر لوازم شما خطر شکستن یا از بین رفتن دارد بهترین گزینه برای سفر بعدی شما این گروه از چمدان هاست.

در کنار این چمدان هایی که با پلاستیک سخت و فشرده ساخته شده اند نیز خاصیتی شبیه به چمدان های تیتانیومی دارند با این تفاوت که استحکامشان کمتر و البته قیمتشان ارزان تر است. با این حال امکان شکستگی این چمدان ها زیاد است چون تحمل پلاستیک درحمل بار بسیار کمتر از فلز است. این چمدان ها نیز مثل اسلاف فلزی خوددر معرض خط و خش دیدن هستند. اما به خاطر قیمتشان بازار خود را یافته اند.

چمدان های چرمی: این چمدان ها همراهان قدیمی و گرانقیمت مسافران سراسر جهان هستند و همواره جایگاه مشخص و محکمی میان مسافران دارند. اگر از تمام محاسن و البته پرستیژ این نوع از چمدان ها بگذریم که برای مسافران لوکس و شیک پوش بسیار مهم است، می توانیم به وزن و البته هزینه بالای خرید این گروه از چمدان ها به عنوان عیوب آن اشاره کنیم ؛مواردی که باعث شده تا بسیاری از مسافران عادی از خرید این دسته از چمدان ها چشمپوشی کنند.

سامسونت های سفری: این گروه را می توان به عنوان آخرین نوع از انواع چمدان معرفی کرد. البته برای آنها که قصد سفرهای کوتاه دارند و تک نفره سفر می کنند، چون مناسب ترین انتخاب از لحاظ وزن، حجم و البته هزینه خرید برای این گروه از مسافران این نوع چمدان است به طوری که امروزه اکثر افرادی که از آنها به کثیرالسفر یاد می شود یکی از این نوع چمدان ها را همراه خود به این نقطه و آن نقطه از جهان می برند.

راهنمای خرید چمدان, خرید چمدان مسافرت


نکاتی برای خرید چمدان
۱- عمر چمدان حدود ده سال است و پس از این مدت و به پایان رسیدن گارانتی آن، احتمال خرابی زیپ، چرخ و دسته آن می رود. به همین دلیل بهتر است فکر خرید یک چمدان عمری را از سرتان خارج کنید.

۲- قبل از هر اقدامی به شما توصیه می شود بودجه خود را برای خرید چمدان مشخص کنید. در حال حاضر چمدان های معمولی با حداقل قیمت ۳۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می رسند و نمونه های گران قیمت نیز قیمتی در حدود چند میلیون تومان دارند. پس قبل از خرید چمدان بودجه خود را مشخص کنید.

۳- از آنجا که هر چمدان کاربری ویژه ای دارد بهتر است نوع نیاز خود و تعداد افرادی که قصد استفاده از چمدان را دارند مشخص کنید. برخی اکثرا تنها سفر می کنند که برای این دسته از افراد چمدان های کوچک تک نفره یا حتی ساک های سفری توصیه می شود، البته اگر سبک سفر می کنید.

افرادی نیز که همراه با خانواده سفر می کنند بهتر است از چمدان های بزرگ استفاده کنند.

البته باید در نظر داشته باشید که چمدان های سایز بزرگ ممکن است مشکلاتی را هنگام حمل و نقل برای شما ایجاد کند. اگر چمدان خیلی بزرگ باشد، هنگام جابه جایی در تاکسی یا ماشین کار دشواری پیش رو دارید. چمدان ۶۶ سانتیمتری که زیپ اضافه برای بزرگ تر شدن داشته باشد گزینه مناسبی است.

۴- به چرخ های چمدان توجه کنید و ببینید چمدانی که می خواهید خریداری کنید دو چرخ یا چهار چرخ یا اصلا بدون چرخ است.

برای چمدان های بزرگ تر داشتن چهار چرخ امکان حرکت را راحت تر می کند.

۵- توجه داشته باشید که بدنه محکم چمدان در مقایسه با بدنه نرم وزن بیشتری دارد، اما حفاظت بیشتری از وسایل شما در مقابل ضربه یا دزدی احتمالی می کند.

اما اگر ساک کوچک و وسایل فراوان دارید، بدنه قابل انعطاف وسایل بیشتری را در خود جای می دهد.

۶- به دسته چمدان توجه کنید.دسته ساک و چمدان بهتر است بلند باشد. دسته کوتاه حمل و نقل را دشوارتر می کند. بند باریک هم کار جابه جایی را سخت خواهد کرد.

۷- رنگی را انتخاب کنید که شما را درگیر دردسر نکند. اگر از دسته ای هستید که زیاد سفر می کنید بهتر است از چمدان های تیره استفاده کنید؛ زیرا هنگام حمل و نقل کثیف و تیره می شود.


۸- چمدان های ترمز و فرمان دار را فراموش نکنید، البته این قابلیت ها در چمدان های سایز بزرگ مشاهده می شود. در مورد این دو ویژگی باید بگوییم که چمدان های ترمزدار دارای ترمزی در چرخ های جلویی هستند که مانع از حرکت چمدان در زمانی که ایستاد ه اید می شود. در مورد فرمان های چمدان هم باید بگوییم که این فرمان های کوچک نزدیک به دسته چمدان قرار گرفته و به این وسیله می توان چمدان را به هر سو به راحتی هدایت کرد. ضمن اینکه چمدان های چرخ دار معمولا دارای فرمان هایی روی چرخ هستند که کاربری سختی دارند.

۹- به نوع دستگیره اهمیت دهید. دستگیره کشنده در چمدان ها معمولا از دوجنس ساخته می شود: ۱. استیل و ۲. آلومینیوم.

جنس استیل بهتر از آلومینیوم است؛ چراکه احتمال خم شدن یا شکسته شدنش به مراتب کمتر است. توجه داشته باشید که برای افزایش کیفیت و ایمنی دسته کشنده اغلب باید در داخل چمدان کار شده باشد نه بیرون آن. یعنی اگه شما درب چمدان را باز نمودید، در کف چمدان دو ستون برآمده را لمس کنید. اینکار باعث در نرفتن دسته هنگام کشیدن و تحمل نمودن وزن های سنگین در دست انداز ها است.

دسته متصل به بدنه باید از کمترین برآمدگی برخوردارد باشد؛ چراکه هنگام جاسازی کردن و کشیده شدن و جابه جایی به سایر چمدان ها ساییده و از اطراف ضربه خواهد خورد. اگر برآمده باشد، از جا کنده می شود، هرچند با هزاران پرچ و چسب چسبانده باشند! بهترین این نوع، دسته هایی کار شده در زیر یک کاور است که قسمت برآمده آن داخل بدنه است، نه بیرون آن.

۱۰- از خرید چمدان بدون گارانتی خودداری کنید؛ زیرا برخی از چمدان ها به دلیل استفاده نادرست یا استفاده از قطعاتی نظیر زیپ و دسته و ... بی کیفیت به زودی دچار ایراد می شوند به همین دلیل بهتر است یک نمونه گارانتی دار خریداری کنید تا خیالتان بابت تعمیر راحت باشد.

۱۱- چمدان قفل دار بخرید. البته روی چمدان هایی که قفل TSA ندارد، یک قفل به عنوان هدیه به خریدار می دهند. پس از قطعیت در تمام موارد نسبت به تست کردن قفل اقدام کنید تا چمدان ایراددار خریداری نکنید.

۱۲- در بعضی چمدان ها زیپی برای اضافه کردن فضای داخلی چمدان وجود دارد که با نام expand zip یا زیپ افزایش حجم در مکالمه شناخته شده است. معمولا این زیپ ها به ارتفاع چمدان ۷ الی ۱۵ cm اضافه می کنند. به شما توصیه می کنیم اگر از افرادی هستید که اجناس ریز و درشت همراه خود به سفر می برید از این نوع چمدان ها استفاده کنید.

۱۳- اغلب چمدان های soft حاضر در بازار منعطف هستند. پس سعی کنید اگر قصد خرید نمونه های باکسی یا کپسولی یا سافت را دارید آن را قبل از خرید تست کنید. بهتر است برای بررسی چمدان توجه داشته باشید که بدنه ای را که در طول است برای تست از ارتفاع خم کنید. این نوع چمدان ها در بازار با نام فنری سافت شناخته می شوند.

۱۴- فاکتور و ضمانت نامه را از فروشنده دریافت و تا زمان پایان گارانتی نگهدارید.
۱۵- سفر خوبی داشته باشید.

راهنمای خرید چمدان, خرید چمدان مسافرت


ابعاد مختلف چمدان
حالا که از انواع مختلف چمدان آگاهی به دست آوردیم نوبت به اطلاعاتی درباره اندازه یا به عبارتی سایزهای مختلف چمدان است چون این وسیله نیز براساس میزان باری که توان حمل آن را دارد سایزبندی و در گروه های مختلف تقسیم شده است.

به طور کلی چمدان ها در فروشگاه های مختلف دارای سه سایز استاندارد هستند که عبارتند از:

1. سایز کوچک: این سایز از چمدان بهترین گزینه برای مسافران انفرادی یا کسانی است که قرار نیست بار همراهشان را به داخل جعبه بار هواپیما، اتوبوس یا دیگر وسایل نقلیه تحویل دهند و می خواهند آن را همراه خود در طول سفر داخل کابین در دسترس داشته باشند. این سایز از چمدان توان حمل کردن بار حداکثر تا وزن 10 کیلوگرم را دارد چون براساس استانداردهای بین المللی بخصوص در مورد هواپیما هرگز نمی توانید بیش از این وزن را همراه خود داخل کابین ببرید.

2. سایز متوسط: این نوع چمدان بهترین گزینه برای سفرهای میان مدت و خانواده های کم جمعیت است که به همین دلیل بهترین گزینه و معروف ترین گزینه میان این گونه مسافران است. بسیاری از دست اندرکاران تولید چمدان این سایز از چمدان را به عنوان سایز استاندارد در بازار مصرف به فروش می رسانند. براساس تعاریف سایز استاندارد چمدان توان حمل باز حداکثر تا وزن 22 کیلوگرم را دارد.

3. سایز بزرگ: آخرین سایز چمدان که بزرگ ترین آنهاست می تواند تا 34 کیلوگرم بار را حمل کند که برای خانواده های پرجمعیت و البته آنهایی که قصد مسافرت طولانی مدت را دارند مناسب است ولی به یاد داشته باشید که اگر با هواپیما عازم سفر هستید باز هم قوانین بین المللی مانع بزرگی برای شما در انتخاب این ابعاد از چمدان است چون بسته های بیش از 30 کیلوگرم را نمی پذیرند.

داخلی یا خارجی
بسیاری از مسافران هنگامی که به مراکز خرید چمدان مراجعه می کند وقتی فروشنده از آنها درباره کشور سازنده این وسیله سوال می کند با تعجب می پرسند مگر چمدان ایرانی هم داریم؟! حال آن که پاسخ آنها مثبت است اما به دلیل مشکلات بازاریابی، نام برندهای ایرانی زیاد بر سرزبان ها نیست و بازار اصلی چمدان کشورمان مطابق معمول در اختیار کشور چین قرار گرفته است.

دو نکته اساسی
همان طور که قبلا نیز اشاره شد در صورت انتخاب چمدان مناسب در واقع سرمایه گذاری بلندمدت مناسبی انجام داده اید پس باید دو نکته اساسی را هنگام خرید چمدان به یاد داشته باشید. اولین نکته درباره دسته چمدان و استحکام آن است. یکی از اصلی ترین قسمت های چمدان مربوط به دسته آن است. کارشناسان و فروشندگان این وسیله می گویند مقاومت دسته چمدان باید از اصلی ترین دلایل انتخاب چمدان باشد چون با توجه به وزنی که قرار است این وسیله طی مسافرت تحمل کند در صورت بروز اشکال در دسته، باعث عذاب و ناراحتی خواهد بود بخصوص در سفرهای طولانی وهنگامی که چمدانی بزرگ و سنگین خریده اید.

اما نکته دوم درباره چمدان مربوط به چرخهای آن است که قرار است شما را از نگرانی حمل وزن چمدان رهایی بخشند. بهترین چرخ برای این وسیله چرخ هایی است که دارای بلبرینگ بوده و به نوعی شبیه به چرخ های اسکیت های بازی هستند. این نوع چرخ ها با توجه به استحکامی که دارند در برابر هرگونه ضربه مقاومت کرده و از روانی وسرعت بالایی نیز برای حمل ونقل چمدان برخوردار هستند. بخصوص اگر این چرخ ها توان حرکت 360 درجه را نیز داشته و بتوانند به تمام جهان حرکت کنند، بیشتر مطلوب است. لذا به توصیه فروشندگان بهترین نوع چمدان آنهایی هستند که دارای چهار چرخ بوده و وزن اصلی چمدان نه توسط دسته بلکه توسط چرخ هایش تحمل شود.

گردآوری : بخش خانه داری بیتوته

منابع : bartarinha.ir

روزنامه دنیای اقتصاد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
چهارشنبه 27/12/1393 - 12:9
mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (فروردین)
متولد : نوزاد طبیعت
سمبل : قوچ
شعار : من هستم
ستاره حاکم : مارس (مریخ)
عنصر وجود : آتش
شخصیت : کاردینال
فلز وجود : آهن
سنگ خوش یمن : الماس ، یاقوت
رنگ محبوب : قرمز ، صورتی روشن
عدد خوش یمن : ۹
گل محبوب : رز سرخ
روز مبارک : سه شنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (اردیبهشت)
متولد : طفل شیرخوار طبیعت
سمبل : گاو نر
شعار : همه چیز مال من است
ستاره حاکم : ونوس (زهره)
عنصر وجود : خاک
شخصیت : ثابت
فلز وجود : مس
سنگ خوش یمن : یاقوت کبود
رنگ محبوب : آبی آسمانی ، صورتی ، بنفش
عدد خوش یمن : ۶
گل محبوب : رز صورتی
روز مبارک : جمعه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (خرداد)
متولد : کودک طبیعت
سمبل : دوقلوها
شعار : من فکر میکنم
ستاره حاکم : مرکوری (عطارد)
عنصر وجود : هوا
شخصیت : راوی
فلز وجود : جیوه
سنگ خوش یمن : زمرد کبود
رنگ محبوب : زرد ، سبز ، آبی
عدد خوش یمن : ۵
گل محبوب : کاملیا
روز مبارک : چهارشنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (تیر)
متولد : تازه بالغ طبیعت
سمبل : خرچنگ
شعار : من احساس میکنم
ستاره حاکم : ماه
عنصر وجود : آب
شخصیت : کاردینال
فلز وجود : نقره
سنگ خوش یمن :مروارید
رنگ محبوب : سایه ای از رنگهای خاکستری و آبی و سبز
عدد خوش یمن : ۲
گل محبوب : بنفشه ، لی لی
روز مبارک : دوشنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (مرداد)
متولد : جوان طبیعت
سمبل : شیر
شعار : من اراده میکنم
ستاره حاکم : خورشید
عنصر وجود : آتش
شخصیت : ثابت
فلز وجود : طل
سنگ خوش یمن : یاقوت زرد
رنگ محبوب : رنگهای غروب خورشید
عدد خوش یمن : ۱
گل محبوب : آفتابگردان
روز مبارک : یکشنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (شهریور)
متولد : بالغ طبیعت
سمبل : فرشته
شعار : من تجزیه و تحلیل میکنم
ستاره حاکم : ولکان و مرکوری
عنصر وجود : خاک
شخصیت : راوی
فلز وجود : پلاتین
سنگ خوش یمن : عقیق سبز
رنگ محبوب : سایه ای از خاکستری ، سبز ، نقره ای
عدد خوش یمن : ۵
گل محبوب : Forgetmenot
روز مبارک : چهارشنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (مهر)
متولد : با آرمان ازدواج
سمبل : ترازو
شعار : من تعادل برقرار میکنم
ستاره حاکم : ونوس (زهره)
عنصر وجود : هو
شخصیت : کاردینال
فلز وجود : مس درخشان
سنگ خوش یمن : الماس ، اوپال
رنگ محبوب : بژ ، قهوه ای
عدد خوش یمن : ۶
گل محبوب : رز سفید
روز مبارک : جمعه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (آبان)
متولد : با آرمان …
سمبل : عقرب
شعار : من آرزو میکنم
ستاره حاکم : پلوتو
عنصر وجود : آب
شخصیت : ثابت
فلز وجود : آهن
سنگ خوش یمن : سیلیس
رنگ محبوب : قرمز تیره
عدد خوش یمن : ۹
گل محبوب : ارکیده ، رازقی
روز مبارک : سه شنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (آذر)
متولد : با آرمان کسب اطلاعات
سمبل : اسب با سیمای انسان
شعار : من میبینم
ستاره حاکم : ژوپیتر (مشتری)
عنصر وجود : آتش
شخصیت : راوی
فلز وجود : قلع
سنگ خوش یمن : فیروزه
رنگ محبوب : ارغوانی
عدد خوش یمن : ۳
گل محبوب : میخک
روز مبارک : پنج شنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (دی)
متولد : با آرمان تجربه کردن
سمبل : بز
شعار : من به کار میگیرم
ستاره حاکم : ساترن (زحل)
عنصر وجود : خاک
شخصیت : کاردینال
فلز وجود : سرب
سنگ خوش یمن : عقیق رنگارنگ
رنگ محبوب : سیاه ، قهوه ای
عدد خوش یمن : ۸
گل محبوب : ماگنولی
روز مبارک : شنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (بهمن)
متولد : با آرمان ایده آلیستی
سمبل : مرد و دلو
شعار : من میدانم
ستاره حاکم : اورانوس
عنصر وجود : هو
شخصیت : ثابت
فلز وجود : اورانیوم
سنگ خوش یمن : یاقوت کبود
رنگ محبوب : آبی آسمانی
عدد خوش یمن : ۴
گل محبوب : نرگس
روز مبارک : شنبه

طالع بینی تولد, سنگ خوش یمن

نمادهای ماه تولد: (اسفند)
متولد : با آرمان تفویض
سمبل : ماهی
شعار : من باور دارم
ستاره حاکم : نپتون
عنصر وجود : آب
شخصیت : راوی
فلز وجود : تشعشعی از فلزات مصنوعی
سنگ خوش یمن : زمرد
رنگ محبوب : سایه آبی و سبز دریایی
عدد خوش یمن : ۷
گل محبوب : لی لی ، بنفشه
روز مبارک : پنجشنبه

منبع:takfal.com

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
چهارشنبه 27/12/1393 - 11:46
mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )

بهار، آشکارترین تجلی سلام خداوند

بهار، آشکارترین تجلی سلام خداوند

شفقنا زندگی- خداوند در سوره قاف آیه 4 درباره خلقت جهان به 7 طبقه زمین و آسمان اشاره می كند و علاوه بر آن هفت های مقدس دیگری هم مثل هفت بار طواف خانه خدا - هفت مرحله عشق - هنگام سجده هفت نقطه از بدن روی زمین قرار می گیرد كه نقاط مقدس نامیده می شوند و ... ....

سین های سفره هفت سین

·         هر یك از عناصر هفت سین به نماد خاصی در فرهنگ شرقی و فلسفه اشراق اشاره می كند كه باید از ظاهر سفره پا بیرون نهاد تا به رازها ی نهفته و نكته های نگفته آن دست یافت . هفت سین یك سفره حقیقی و صمیمی است و چیزی مستقل از كار ، زندگی روزانه و ملموسات حیات نیست .

·         سفره هفت سین نماد یك زندگی كامل است كه با عمل به هر یك از سین ها می توان به یك برنامه جامع برای چگونه زیستن دست یافت .

سنجد سین اول ، نماد فرازنگی و زایش

·         در روایات می خوانیم نخستین خلقت خداوند عقل بوده است . از طرفی در طب قدیم و جدید سنجد به عنوان تقویت كننده عقل و حافظه شناخته شده است .پس سنجد به عنوان نماد خرد و فرزانگی و سنجیده عمل كردن قبل از همه سین ها بر سر سفره هفت سین می نشیند .

سیب سین دوم ، نماد سلامتی

·         همه این جمله را بارها شنیده ایم كه هر كس روزی یك سیب بخورد به طبیب نیازی ندارد . سیب كلید راه یابی به شهر سلامتی است . مفهوم آن بر این استوار شده كه تن و جان و جامعه انسانی را از گزند و آسیب دور می سازد .

سبزه سین سوم ، یاد آور سبزی و نشاط

·         سبزه نشانه خوش اخلاقی ، خرمی و شادی است اما رنگ سبز و سبزه در سراسر حوزه مدیترانه و یونان رنگ دل دادگی شناخته شده چنانچه در ایران و بسیاری كشورها رسم است برای مسافران در هنگام بازگشت سبزه می اندازند و به او هدیه می دهند .

سمنو سین چهارم ، سمبل قدرت

·         بشر همواره در آرزوی توانمندی بوده است . سمنو غذای مقوی است از آرد و گندم تهیه می شود ، به آن غذای مرد آفرین می گویند و سرشار از ویتامین ای و مواد مغذی است و سمنو نماینده ای از جهان قدرت بر سفره هفت سین می رود .

سیر سین پنجم ، نماد دوری از آلودگی

·         سیر برای ما بیانگر عدم تجاوز به حقوق دیگران و نماد گندزدائی و دوری از آلودگی ست.

سركه سین ششم ، نماد تسلیم و رضا

·         ادبیات و امثال ایرانی در توصیف اضطراب و اشك گریه استفاده می شود و مولانا از گریه و زاری با عنوان سركه فشانی یاد می كند .

·         سركه بر سر خوان نوروزی ما را به پذیرش ناملایمات زندگی و تسلیم و رضا در برابر سختی ها دعوت می كند

سماق ، سین هفتم ؛ سنبل صبر

·         آخرین سینی كه بر سفره هفت سین می رود سماق سنبل صبر و بردباری است . سماق در ضرب المثل آمده و سماق مكیدن حكایت از دعوت كسی به صبر و بردباری دارد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
سه شنبه 26/12/1393 - 16:34
mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )
همه آدم‌ها نقاط ضعف دارند، اما بهتر است بکوشیم تا بر ضعف‌هایمان غلبه کنیم

رای  بهتر زندگی کردن راه‌های متعددی وجود دارد . شاید با خودمان بگوییم این روزها خوب زندگی کردن کمی سخت شده است اما با چند تغییر ساده در نوع زندگی می‌توان روزنه‌هایی هم برای بهتر زندگی کردن پیدا کرد.

در این نوشتار سعی داریم چند پیشنهاد ساده برای بهترشدن زندگی ارائه دهیم:

ـ به ظاهرمان اهمیت بدهیم
اگر می‌خواهیم زندگی بهتری داشته باشیم در گام اول باید به ظاهر و نوع پوشش خود اهمیت بدهیم، اگر به طرز لباس پوشیدن خود بی‌توجه باشیم، نه‌تنها به خودمان ظلم کرده‌ایم، بلکه احترام دیگران را نیز نگه نداشته‌ایم. بنابراین اگر تا به امروز به لباس پوشیدن و طرز راه رفتن خود بی‌اعتنا بوده‌ایم، بهتر است فکرمان را عوض کنیم و کاری انجام بدهیم. برای مثال، به دوخت، رنگ و جنس لباس خود توجه کنیم و تا آنجا که استطاعت مالی‌مان اجازه می‌دهد لباس نو بخریم، رنگ‌های شاد بپوشیم، لباس‌هایمان را اتو بزنیم و همیشه مرتب و منظم باشیم یا اگر خمیده راه می‌رویم، باید توجه داشته باشیم که از این پس راست راه برویم یا اگر خیلی چاق هستیم کمی خودمان را لاغر کنیم و...

 ـ تصویر قشنگی از خود در ذهن بسازیم
ظاهر ما، یعنی شخصیتی که از ما در ذهن مردم منعکس می‌شود، نتیجه تصاویری است که از شخصیت خود در ذهن داریم و این تصاویر از سوی رفتار و گفتارمان به چشم دیگران می‌آید.
حالا این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توان تصاویر خوبی از خود در ذهنمان بسازیم؟ راهش این است که افکار خوب و مثبتی درباره خود داشته باشیم. برای مثال، به توانایی‌ها، استعدادها و کارهای نیکی که انجام داده‌ایم فکر کنیم، چنین تصور کنیم که شخصیت دوست‌داشتنی داریم و همیشه به دیگران کمک می‌کنیم. همه آدم‌ها نقاط ضعف دارند، اما بهتر است به جای فروماندن در ضعف‌های خود و گرفتار شدن در دام یأس و ناامیدی، بکوشیم تا بر ضعف‌هایمان غلبه کنیم و به دنبال راهکار باشیم و همچنین بکوشیم نقاط قوت خود را تقویت کنیم و با کشف توانایی‌ها و پرداختن به کارهای مثبتی که علاقه داریم، بیشترین لذت را از زندگی‌مان ببریم.
پس در افکار و گفتارمان از احساس تقصیر و سرزنش کردن خود اجتناب کنیم، چراکه به ما انرژی منفی می‌دهند و آرامش ما را از بین می‌برند. همیشه نسبت به خودمان مهربان و خوش‌بین باشیم و تصویر شاد، متبسم و سالمی از خود در ذهنمان مجسم کنیم.

3378_daily.jpg ـ لحن سخن‌مان را بهتر کنیم
با مردم صمیمانه سخن بگویم. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که این صمیمیت را با لحن صدای خود نشان بدهیم و چنین لحنی وقتی به دست می‌آید که واقعاً مردم را دوست داشته باشیم وگرنه با تظاهر نمی‌شود لحنی شیرین و دلنشین داشت. همیشه سپاسگزار افرادی باشیم که برای ما زحماتی هرچند ناچیز کشیده‌اند و سعی کنیم کار مثبتی برایشان انجام دهیم. در غم و شادی دیگران شرکت کنیم؛ چراکه با این کار، انرژی‌های مثبت ما را احاطه می‌کنند و موقعیت‌های بهتری برایمان پیش خواهد آمد.

 ـ اعتماد به نفس داشته باشیم
اعتماد به نفس برای داشتن زندگی بهتر لازم است، اما برخی از مردم از توانایی‌ها و استعدادهای خود غافل هستند. علت این غفلت آن است که به خودشان اعتماد ندارند. بنابراین اگر می‌خواهیم زندگی بهتری داشته باشیم، باید طالب فعالیت و کار باشیم، چراکه فعالیت و کار اعتماد به نفسمان را بالا می‌برد.
پس سعی کنیم در کاری تخصص پیدا کنیم و همیشه برای آینده خویش یک هدف داشته باشیم و بیندیشیم که چگونه می‌توانیم به آن هدف برسیم و همواره با افکار مثبت برای رسیدن به آن، تلاش کنیم. هرگز جمله غیرممکن است را باور نکنیم و اجازه ندهیم کسی قلب ما را با این جمله ناامید سازد، بلکه همیشه امیدوار باشیم. در هر شرایطی خونسردی خود را حفظ کنیم، چراکه افراد آرام، هم اعتماد به نفس بالایی دارند هم باعث دلگرمی اطرافیانشان می‌شوند.
پس تلاش کنیم با انرژی، شور و اشتیاق و دلسوزی و همدلی زندگی کرده و با افراد خانواده، دوستان و همکاران‌مان نیز ارتباط دوستانه‌ای برقرار کنیم.

ـ زیاد مطالعه کنیم
برای آن که ذهنی پویا داشته باشیم باید زیاد کتاب بخوانیم و به تفکر بپردازیم، زیرا با خواندن کتاب هم سطح علمی ما بالا می‌رود هم دیدمان نسبت به زندگی وسیع‌تر و بهتر می‌شود هم احساس می‌کنیم قدرتمندتر از قبل شده‌ایم.

ـ طرز فکرمان را عوض کنیم
برای بهتر زندگی کردن باید بر افکار مثبت تمرکز کنیم. اگر بدبین هستیم، خوش‌بین و دوستدار مردم شویم؛ اشتباهات آن‌ها را ببخشیم تا خودمان آرامش بیشتری داشته و فکرمان درگیر نباشد. افکار منفی را از ذهن‌مان دور کنیم در عوض انرژی خود را صرف امور مثبت کنیم. جای تلخ زبانی را به شیرین زبانی و نفرت را به دوستی و عشق بدهیم. همیشه درباره خود و دیگران مثبت فکر کنیم و کارهایشان را به خوبی تفسیر کنیم؛ به این ترتیب هم احساس آرامش می‌کنیم هم دیگران ما را دوست خواهند داشت و به ما احترام خواهند گذاشت. نگران آینده نباشیم، البته آینده‌نگری کار خوبی است، اما به شرطی که مانع احساس خوشبختی و سعادت فعلی ما نشود. بنابراین افکار مثبت را زیر بنای زندگی‌مان قرار بدهیم، هوشیار باشیم و همیشه لبخند بزنیم.

منبع: شفقنا زندگی

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
سه شنبه 26/12/1393 - 16:15
mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )Putting Skimmer of copper pot

آسمونی : تا چند دهه پیش، مردم ما رسم داشتند برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه‌های مسی استفاده کنند و یک کفگیر آهنی داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار می‌گرفت.

هیچ‌کس نمی‌دانست چرا باید این کفگیر درون قابلمه مسی باشد، فقط می‌دانستند برای پخت غذا خیلی لازم است.

داستان از این قرار است که بدن مخصوصاً مغز برای سلامت و نشاط و کنترل سیدلاکتیک و کورتیزول به ۶ میلیارد یون مس نیاز دارد و به همین نسبت یون آهن.

کمبود یون مس باعث می‌شود انسان دائم احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت کند. پختن غذا درون ظرف مسی و همین‌طور قرار دادن ملاقه یا کفگیر آهنی درون ظرف، باعث آزادشدن یون این فلزات و مخلوط‌شدن آن با غذا خواهد شد.

حتی در بعضی از مناطق کشورمان، موقع پخت خورش مخصوصاً فسنجان یک تکه آهن یا نعل اسب در قابلمه می‌اندازند تا غذا حسابی رنگ بگیرد. این کار باعث آزادشدن یون‌های آهن و سلامتی بدن و کاهش بیماری‌های خونی می‌شود.


- منبع، پورتال آسمونی
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
سه شنبه 26/12/1393 - 10:47
mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )

ice- water

ممکن است شما هم شنیده باشید که آب گرم، باعث باز کردن منفذهای پوست می شود ولی آب یخ نتیجه برعکسی داشته باشد دقیقا همین اثرات در داخل بدن بر روی سیستم گوارشی انجام می گیرد اکنون در این بخش می خواهیم ببینیم زمانیکه آب یخ وارد بدن می شود  چه تاثیراتی بر روی سیستم گوارشی می گذارد

 • وقتی که نوشیدنی بسیار خنک و یخ می نوشیم، رگ های خونی چروک شده و جمع می شوند و هضم مواد غذایی دچار محدودیت شده و از جذب آب ممانعت می شود.
 • بدن ما به جای اینکه بر روی هضم مواد غذایی و جذب مواد مغذی برای تولیدانرژی کار کند، انرژی خودش رو صرف تنظیم دمای بدن و همدما کردن نوشیدنی یخبا دمای بدن می کند. این مسأله باعث می شود که بدن ما،‌ آب از دست بدهد.
 • نوشیدن آب یخ بعد از وعده غذا، منجر به تولید مقدار اضافی مخاط در بدن می شود. این امر موجب کاهش عملکرد سیستم ایمنی شده و بدن رو بیشتر در معرض ابتلا به سرماخوردگی و بیماری قرار می دهد.
 • اگر در حین خوردن غذا و یا بلافاصله بعد از خوردن غذا از نوشیدنی های خنک استفاده کنیم، دمای پایین آب، چربی های موجود در غذا رو به صورت جامد تبدیل کرده و در نتیجه، هضم اون برای بدن سخت تر می کند.

بعضی از افراد معتقدند که نوشیدن آب یخ، انرژی بیشتری می سوزاند و در نتیجه می تواند به کاهش وزن کمک کند. اما باید توجه داشته باشیم که این اثر آب یخ اونقدر نیست که بتوان اون رو یک مزیت کامل شمرد و چشم رو بر روی مضرات اون بست. در واقع اهمیت سالم ماندن دستگاه گوارش خیلی بیشتر از اهمیت مقدار انرژی است که با نوشیدن آب یخ می سوزانیم. در ضمن برای سوزاندن انرژی، راه های خیلی بهتر و سالم تری هم وجود دارند.

فواید نوشیدن آب گرم

در اینجا چند نمونه از فواید نوشیدن آبی که همدما با دمای اتاق است و یا آبی که گرمتر از دمای اتاق هست رو با هم مرور می کنیم:

 • آبرسانی سریعتر و بیشتر به بدن
 • تحریک آنزیم های طبیعی هضم و در نتیجه بهبود هضم مواد غذایی
 • شکستن آسان تر مواد غذایی
 • حرکات روده با کارایی بیشتری صورت می گیرد (آب گرم همراه با لیمو در صبح، اثر فوق العاده ای بر این مورد دارد).
 • آب گرم، خون رو تصفیه کرده و فرایند سمزدایی طبیعی بدن رو از طریق پوست، کلیه ها و سیستم لنفاوی، افزایش می دهد.
 • بعضی از افراد گزارش نموده اند که با نوشیدن آب همدما با دمای اتاق و یا آب گرم، هوس خوردن شیرینی جات در اونها کمتر می شود.

بنابراین، دفعه دیگر که خواستید آب بنوشید و یا حتی در رستوران، غذا بخورید، درخواست آب بدون یخ،‌ کنید.

منبع : yeka.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
دوشنبه 25/12/1393 - 17:15
mo_1443 ( تعداد مطالب : 27021 ) ( تعداد نظرات : 2735 )

شما یک روز بد داشته اید و دوستتان می گوید که لبخند بزنید. لبخندی با هم می زنید و ناگهان واقعا حالتان بهتر می شود.
نی نی بان: شما یک روز بد داشته اید و دوستتان می گوید که لبخند بزنید. لبخندی با هم می زنید و ناگهان واقعا حالتان بهتر می شود. دوستتان شاید نداند اما توصیه اش حقیقتا توسط علم ثابت شده است. در واقع، خیلی از باورهای روزانه امان که زندگی را بهتر می کند توسط علم هم اثبات شده است.

1. در آخر، فقط دوستان و خانواده اهمیت دارند

هیچکسی که در بستر مرگ هست، هرگز حسرت کارکردن بیشتر را نخورده است. تحقیقی که یک پرستار از انسانهای درحال مرگ کرده نشان می دهد که بیشتر حسرت آنها سپری نکردن زمان بیشتری با خانواده و دوستانشان بوده است. مطالعات زیادی نشان داده است که هرچه زمان بیشتری را با خانواده و دوستان خود بگذرانید بیشتر خوشحال و راضی خواهید بود.

10 توصیه مهم، ​معلوم شد مادران راست می گویند

2. لبخند زدن برایتان خوب است

احتمالا زمانی که کودک بوده اید زیاد شنیده اید که به شما بگویند به جای اخم کردن لبخند بزنید. تحقیقات صورت گرفته توسط محققین دانشگاه میشیگان نشان می دهد که لبخند زدن می تواند درد و رنجی که دارید را کاهش دهد و حالتان را بهتر کند. همچنین لبخند زدن باعث تقویت توجه و تمرکز و بهتر انجام دادن کارها می شود.

3. کمک کردن به دیگران شما را سرحال می کند

همه ادیان و مذاهب از اهمیت کمک کردن به دیگران صحبت کرده اند. مطالعات اخیری که توسط دانشگاه کارولینای شمالی انجام شده نشان می دهد که خوشحالی و احساس رضایتی که از کمک کردن به دیگران ایجاد می شود پادتن های بهتری را در بدن ایجاد می کند. حداقل تقریبا 100 ساعت در سال را باید به دیگران اختصاص دهید.

4. «آلوده کردن دستها» با افسردگی می جنگد

این ضرب المثل قدیمی برای تشویق افراد به انجام دادن کارهایی بود که آنها را ناخوشایند می دانستند. اما تحقیقات نشان می دهد که باکتریهای موجود در خاک می تواند «سروتونین» بیشتری در مغز ایجاد کند و مانند یک داروی ضدافسردگی عمل کند. پس باغبانی با دستان خودتان را فراموش نکنید!

5. در طبیعت احساس شادی بیشتری می کنید

علم ثابت کرده است که شما در طبیعت و فضاهای بیرونی احساس شادی بیشتری می کنید. همچنین رطوبت و سرعت باد هم در میزان شادی تاثیر دارد.

6. روابط اجتماعی به شکوفا شدن ما کمک می کند

مطالعات اخیر دانشگاه کارولینای شمالی نشان می دهد که افرادی که روابط اجتماعی بالایی دارند احساس رضایتمندی بیشتری نسبت به دیگران دارند.

7. مدیتیشن اضطراب را کاهش می دهد

دانشمندان دریافته اند که پس از 8 جلسه دوره مدیتیشن مغز احساس سرزندگی بیشتری می کند. این کار می تواند به کاهش سطح استرس و اضطراب مغر کمک کند.

چطوری همیشه سرحال باشیم؟

8. محبت به زندگی معنا می بخشد

محبت داشتن به خود و دیگران می تواند به زندگی معنا ببخشد. مطالعات مشخص کرده اند افرادی که با دیگران با محبت رفتار می کنند و عشق بیشتری می ورزند شادتر هستند و آگاهی و آرامش بیشتری دارند.

9. شکرگزاری برایتان خوب است

احتمالا بارها و بارها شنیده اید که «شکرگزار باشید» و حالا دانشمندان می گویند به زبان آوردن کلمه «متشکرم» کمک می کند شما بیشتر زندگی کنید. مطالعات نشان می دهد که شکرگزاری می تواند سطح رضایت و شادمانی شما را افزایش دهد و جلوی افسردگی را بگیرد.

10. عشق همه چیز است

شما به عشق نیاز دارید. محققین دانشگاه هاروارد زندگی 268 نفر را در طول 75 سال پیگیری کردند تا بفهمند چه چیزی زندگی را با ارزش می کند. مشخص شد که بهترین و زیباترین زندگیها در پی یافتن عشق و محبت صورت گرفته است.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1944روز قبل
دوشنبه 25/12/1393 - 10:44
سئو روز ( تعداد مطالب : 20 ) ( تعداد نظرات : 6 )

امروزه با پیشرفت اینترنت در کشورمان شرکت های فروش هاستینگ بسیار زیادی به وجود آمده اند. اما کدام یک برتراست؟ برای انتخاب هاست بهینه من برای شما راه کاری در نظر گرفتم.ابتدابه چند سایت معروف سرزده واز مدیر سایت بپرسیداز چه هاستی استفاده می کند.وهاست آن ها چه خصوصیاتی دارد.خوب حتما هرکدام از آن ها یک هاست با خصوصیات مختلف به شمامعرفی می کنند.

تا اینجا شما هنوزبه نتیجه مطلوبی دست نیافته اید.

حال وقت آن رسیده که خود دست به کار شوید.شما باید در مورد  هایی که به شما معرفی شده تحقیق کنید.

سرعت : یکی از پارامتر های مهم یک هاست خوب سرعت آن می باشد.

معمولا بازدیدکنندگان سایت به سرعت اهمیت زیادی می دهند. اگر یک وب سایت سرعت یک سایت پایین باشد بدون شک بازدیدکننده دیگر از آن وب سایت استفاده نمی کند. سرعت یک سایت به موارد زیر بستگی دارد :

سخت افزار سرور : استفاده از یک سرور با سخت افزار قوی باعث بالا رفتن سرعت سایت می شود.

قدرت سخت افزار سرور باید بیش از مقداری منابعی که از آن استفاده می شود باشد. این مقدار مصرف به تعداد سایت میزبانی شده ، بازدید ، و … بستگی دارد

دیتاسنتر : این مورد بسیار مهم است که سرور شما در کدام کشور و کدام دیتاسنتر (datacenter) قرار داشته باشد و سرعت پورت ( port) چه مقداری باشد. استفاده از دیتاسنتر های معتبر و با سرعت بالا و شبکه خوب (uptime) در سایت شما بسیار مؤثر می باشد. uptime مقدار زمانی می باشد که سرور سایت شما در دسترس بوده است و دان تایم (down time) مقدار زمانی می باشد که سرور شما از دسترس خارج شده است.

۳ سیستم مدیریت محتوا : این یعنی نرم افزاری که برای مدیریت سایت خود در هاست خود آپلود کرده اید که درصد کمی از ان مربوط به سخت افزار سرور می باشد. هرچه سیستم مدیریت محتوا امکانات بشتری داشته باشد ممکن است نیاز به زمان بیشتری برای بارگذاری (load) سایت داشته باشد. همچنین درصدی هم مربوط به حجم عکس و بانک اطلاعاتی سایت می باشد.

امنیت : .امنیت اطلاعات : ۲ پارامتر مهم برای امنیت اطلاعات استفاده از raid و پشتیبان گیری می باشد.

با استفاده از raid 1 اطلاعات هاست شما در یک هارد دیگر هم ذخیره می شود تا در صورت از بین رفتن هارد اول ، اطلاعات حذف نشود.

پشتیبان گیری : ممکن است اطلاعات سایت شما ناخواسته حذف شود و یا به سرور نفوذ شود و یا هارد های سرور از بین برود.

هاستینگ ها با تهیه نسخه پشتیبان در مقاطع زمانی مشخص و انتقال آنها به سرور دیگری ، همیشه یک یا چند نسخه از اطلاعات وب سایت را در سرور دیگری نگهداری می کنند تا زمانی که مشکلی برای اطلاعات سایت بوجود آید از آن استفاده کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1592روز قبل
يکشنبه 24/12/1393 - 17:5
 • تعداد رکورد ها : 62222