zahedkola ( تعداد مطالب : 1568 ) ( تعداد نظرات : 388 )

ویرجیل گریسام در حالی كه سعی می‌كرد مثل همیشه خونسردی‌اش را حفظ كند در جمع طراحان و مهندسان كارخانه مك دانل ایركرافت روبه سر مهندس كرد و گفت: آقای محترم، من و جان یانگ از ابتدا در تمام مراحل طراحی و ساخت جمینی، به طور مستقیم حضور داشتیم و مكرر به سنت لوئیس سفر كردیم و شما هر دوی ما را بار‌ها دیده‌اید.چطور متوجه نشدید جان از من پنج سانتی‌متر بلندتر است؟ با كمال تاسف دیشب به من خبر دادند شما اینجا با پنج سانتی‌متر اضافه قد همسفر من دست روی دست گذاشته‌اید.

به جای تعطیل كردن كار باید به فكر راه چاره بود. روس‌ها باز هم از ما جلو افتادند. آنها سال قبل وسخد را با سه سرنشین به فضا فرستادند و الان هم طبق خبر‌هایی كه می‌شنویم، سرگرم آماده‌سازی دومین وسخد هستند كه معلوم نیست چه زمانی عملیاتی خواهد شد.

می‌دانید من بخوبی با زیر و بم ناو جمینی آشنا هستم. از دیشب كه خبر تعطیل كار را به من داده‌اند، نخوابیدم. راه‌حل خیلی ساده است: برای او صندلی صاف‌تری بسازید. پنجشنبه من و جان برای آزمایش اینجا خواهیم بود...

ـ اما آقای گریسام، دو روز برای این تغییر كم است...

ـ اصلا فرصت نداریم. اگر با جدیت كار كنید دو روز اصلا كم نیست...

با گفتن این جمله و یك خداحافظی كوتاه، گریسام از دفتر كار سرمهندس طراح خارج شد. حاضران در اتاق مات و مبهوت مانده بودند كه صدای سرمهندس همه را به خود آورد:

ـ آقایان، سریع‌تر دست به كار شوید. می‌دانید گریسام آدمی جدی است و اگر تا پس‌فردا كار آماده نشود ما باید به رئیس‌جمهور جواب پس بدهیم.

تولد آپولو

اردیبهشت 1340 كه آمریكا در شوك پرواز گاگارین گیج شده بود، جان كندی برای جلوگیری از جار و جنجال‌های بیشتر رسانه‌های گروهی، طرح آپولو را مطرح كرد و وعده داد حداكثر تا 9 سال دیگر نخستین انسان از «دنیای آزاد» بر ماه گام گذارد اما این وعده زمانی كه آمریكا هنوز نتوانسته بود حتی یك كیهان‌نورد خودش را در مدار زمین قرار دهد چندان عملی به نظر نمی‌رسید.

بین ناو كوچك مركوری ـ كه در برنامه ناسا قرار داشت ـ و سفینه‌ای مثل آپولو ـ كه باید انسان را به ماه می‌رساند و بر‌می‌گرداند ـ چه از نظر فنی و چه تجربه فاصله بسیاری بود. اجرای چنین طرحی، غیر از امكانات فنی به تجربه پروازی 14 شبانه‌روزی، مانور در مدار، هدایت فضایی، بازگشت هدایت شده و بالاخره فرود آرام نیاز داشت.

به این ترتیب، ناسا تصمیم گرفت طرحی واسط بین مركوری و آپولو را به اجرا بگذارد تا هم فضانوردان بتوانند تجربه‌های لازم را برای ماموریت‌های سنگین آپولو به دست آورند و هم از نظر فنی زمان مناسب و تجربه‌های لازم به دست آید.

در خرداد 1340 پیشنهاد شد با انجام تغییراتی در سفینه مركوری، ناو كیهانی جدیدی ساخته شود كه گنجایش بیشتری داشته باشد.

بر اساس این طرح، بخش مهمی از دستگاه‌ها از اتاقك فضانورد به قسمت موتوری منتقل می‌شد، موشك نجات جایش را به صندلی پرتابی می‌داد و سیستم هدایت ناو هم شكل راحت‌تری پیدا می‌كرد. به این ترتیب با اضافه شدن بخشی به انتهای سفینه كه موتور و تجهیزات در آن قرار می‌گرفت، فضای داخل ناو اجازه حضور دو فضانورد را می‌داد.

در ششم مرداد 1340 مسئولان ناسا و شركت مك‌دانل ایركرافت در شهر سنت لوئیس جلسه‌ای تشكیل دادند.

حاصل این جلسه موافقت برای ساخت « مركوری دو نفره» با انجام تغییراتی اساسی در فضاپیمای مركوری بود. به این ترتیب كه باید ابعاد آن ـ چه از نظر طولی و چه عرضی ـ افزایش یابد، ضمنا تجهیزات جدید و تغییراتی نیز باید در ناو انجام می‌شد.

این ناو باید امكان پرواز 14 روزه دو نفر را می‌داشت. به همین دلیل، تغییرات شامل ناوبری رایانه‌ای، موتورهای موشكی برای تغییر مسیر و مدار، رادار و سیستم الحاق برای انجام عملیات ردیابی و اتصال با ناو هدف، باتری‌های نوع جدید، استفاده از سیستم پاراگلایدری برای فرود (به جای چتر نجات) و بالاخره استفاده از صندلی‌های پرتابی در عوض موشك نجات مورد تصویب قرار گرفت.

شانزدهم آذر 1340 پس از ماه‌ها بررسی جوانب كار سرانجام طرح به امضای رئیس ناسا رسید و شركت مك دانل اجازه یافت كار طراحی فنی ناو را آغاز كند.در دوازدهم تیر 1341 این سفینه نام جمینی به خود گرفت.

جمینی، ابزاری برای آزمایش در فضا

براساس برنامه، نخستین جمینی باید اواسط مرداد 1342 بدون سرنشین به فضا پرتاب شود تا عملا در شرایط سفر فضایی توانایی‌هایش مورد بررسی قرار گیرد.

پاراگلایدری كه برای بازگشت سفینه در نظر گرفته شده بود و باید شركت نورث امریكن می‌ساخت، چندان موفق نبود و نقطه ضعف طرح به حساب می‌آمد به همین دلیل در خرداد 1341 مسئولان فنی تصمیم گرفتند از چتر نجاتی با قطر حدود 26 متر برای بازگشت آرام سفینه استفاده كنند.

برای سرعت بخشیدن به كار قرار شد ویرجیل گریسام كه در دومین پرواز غیرمداری مركوری شركت داشت، مرتب در جریان عملیات ساخت قرار گیرد و در كارخانه سازنده به مهندسان كمك كند.

در آغاز آلن شپارد به عنوان فرمانده ناو انتخاب شد اما بروز یك مشكل در سلامت او باعث بركناریش گردید و گریسام به عنوان آماده‌ترین نفر، جای شپارد را گرفت.

چندی بعد، جان یانگ نیز به او پیوست. یانگ، عضو دومین گروه فضانوردانی بود كه ناسا انتخاب كرد. او هم همراه گریسام كار ساخت ناو را دنبال و تجربه‌ای عملی پیدا می‌كرد.

نخستین پرواز

برای آزمایش سیستم در شرایط پرواز واقعی، نخستین ناو جمینی در نوزدهم فروردین 1343 بدون سرنشین به فضا پرتاب شد.

ناو دوم هم كه باید بدون سرنشین راهی مدار می‌شد كه روز دوم شهریور برای انجام آن كار پیش‌بینی شده بود، اما بروز یك حادثه كار را به تعویق انداخت.

در بیست و ششم مرداد وقتی موشك به سكوی پرتاب خود حمل می‌شد، صاعقه به موشك اصابت كرد كه منجر به از بین رفتن برخی تجهیزات برقی آن شد. عجب آن‌كه این اتفاق دو بار دیگر هم در پنجم و سی‌ام شهریور همان سال تكرار شد.

بیستم مهر در حالی كه كارشناسان مركز كندی با تلاش زیاد آماده می‌شدند جمینی ـ2 را برای سفر به فضا حاضر كنند، این خبر توسط خبرگزاری‌ها به سراسر دنیا ارسال شد كه شوروی سفینه‌ای سه نفره را به فضا پرتاب كرده است. یك روز بعد، ناو روس‌ها با موفقیت به زمین بازگشت.

به این ترتیب، آمریكا بار دیگر در مسابقه فضایی عقب مانده بود. ناسا دستپاچه شد و تلاش داشت هرچه زودتر نخستین جمینی سرنشین‌دار را راهی مدار كند اما بدشانسی‌های مكرر، برنامه‌هایش را به هم می‌ریخت! جمینی ـ2 كه دومین پرواز بدون سرنشین این فضاپیما بود، سرانجام و پس از بارها تاخیر و تعویق در سی‌ام بهمن 1343 راهی مدار زمین شد. هدف از این پرواز، بررسی مرحله جداسازی جمینی از موشك، بررسی دستگاه هدایت ناو، آزمایش تغییر مدار و بالاخره بررسی مرحله فرود بود.

اما نخستین ناو سرنشین‌دار جمینی ـ یعنی جمینی ـ3ـ در سوم فروردین 1344 به فرماندهی ویرجیل گریسام و خلبانی جان یانگ، در حالی از سكوی شماره 19 پایگاه پرتاب‌های فضایی كندی راهی مدار زمین شد كه برای نخستین بار رایانه‌ای به وزن 23‌ كیلوگرم را با خود به فضا می‌برد.

این رایانه در ثانیه، 7000 عملیات محاسباتی انجام می‌داد ـ این عدد را با قدرت محاسباتی گوشی تلفن همراهتان مقایسه كنید تا درك كنید صنعت دیجیتال در همین چند سال چه پیشرفت‌هایی كرده است . ویرجیل گریسام در این پرواز مداری امكان یافت كه با استفاده از كامپیوتر مذكور موتورهای موشكی تغییر مدار ناو را به كار اندازد. این نخستین تغییر مدار یك سفینه سرنشین‌دار در فضا بود.

یك پرواز پر ماجرا

جمینی ـ3 در جریان سفر خود با دشواری‌هایی از جمله مشكل باتری روبه‌رو شد كه نتوانست صدمه‌ای اساسی به برنامه پرواز بزند.

از جمله اتفاق‌های جالب این سفر، حمل قاچاقی و بدون مجوز ساندویچ گوشت به داخل سفینه توسط جان یانگ بود.

گرچه خوردن این ساندویچ در جریان پرواز منجر به وقوع هیچ اتفاق بدی نشد بالعكس كارشناسان را برای ساخت مواد غذایی مطبوع‌تری كمك كرد، اما زمانی كه اعضای مجلس آمریكا از قضیه خبردار شدند ریاست ناسا را برای كنترل نكردن فضانوردان به باد سرزنش گرفتند.

در آخرین مرحله پرواز مداری و در موقع جدا شدن بخش سرنشین‌دار از قسمت موتوری و تجهیزات، شیشه كاسكت گریسام بر اثر برخورد با صفحه هدایت پرواز شكست.

گریسام بعد گفت فكر می‌كرد خواهد مرد. اما این اتفاق نیفتاد و ناو جمینی ـ3 سرانجام پس از سفری كه 19 ساعت و 16 دقیقه و 31 ثانیه طول كشید در فاصله 111 كیلومتری از ناحیه پیش بینی شده در اقیانوس اطلس فرود آمد.

سیروس برزو - جام‌جم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2500روز قبل
شنبه 17/1/1392 - 18:36
ahmadchalepey ( تعداد مطالب : 2664 ) ( تعداد نظرات : 2458 )

ساخت هواپیمای مسافربری به دلیل حساسیت و ترس ذاتی انسان از پرواز یكی از چالش‌های بزرگ دنیاست كه معدود شركت‌هایی در آن دوام آورده‌اند.

با اطمینان می‌توان گفت ساخت یك هواپیمای مسافربری نیازمند فناوری‌ها و دانش توسعه‌یافته و تفكر نظام‌یافته‌ای برای انجام یكی از بزرگ‌ترین كارهای تیمی سیاره زمین است حتی ساخت فضاپیما توسط یك كشور نمی‌تواند دلیلی بر توانایی آن كشور در ساخت هواپیمای مسافربری باشد اما حالا و پس از سال‌ها تحمل مشقت‌های فراوان از طرف ایرانی‌ها به دلیل تحریم‌های اعمال شده، چند دانشگاه و مركز بزرگ تحقیقاتی كشور تصمیم گرفته‌اند در قالب یك طرح كلان، طراحی و ساخت نخستین هواپیمای مسافربری ایرانی با موتور جت را در دستور كار قرار دهند.

اوایل سال 1391 خبرهای جسته و گریخته‌ای از دانشگاه صنعتی امیركبیر به گوش می‌رسید كه حكایت از آغاز یك كار بزرگ داشت. اندك‌اندك و در طول سال خبرهای تكمیلی منتشر شد تا این‌كه در نهایت دكتر علیرضا رهایی، رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر در افتتاحیه كنفرانس هوا فضا از آغاز این طرح پرده برداشت.

هر دانشگاهی قرار شده در یكی از قسمت‌های هواپیما و به شكلی تخصصی وارد میدان شود تا نتیجه این كار بزرگ تیمی هواپیمایی با دو موتور توربوفن ایرانی و بدنه‌ای ایرانی شود. قرار است تمام سیستم‌های ناوبری و اویونیك نیز در ایران طراحی و ساخته شود.

اما این همه ایرانی بودن این هواپیما كمی كارشناسان را نگران كرده است.متخصصان این حرفه معتقدند اولین خطا در ادوات و تجهیزات به كار رفته در یك هواپیمای مسافربری، آخرین خطای آنها خواهد بود؛ آخرین اشتباهی كه می‌تواند به یك فاجعه بزرگ ملی تبدیل شود.

در مورد این خبر هنوز یكی دو سالی زمان داریم تا با توجه به انتشار قطره چكانی اخبار مربوط به آن كم كم متوجه شویم این طرح بزرگ ملی قرار است برچه زیرساختی، استوار شود.

شهرام یزدان‌پناه - جام جم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2500روز قبل
شنبه 17/1/1392 - 18:14
ahmadchalepey ( تعداد مطالب : 2664 ) ( تعداد نظرات : 2458 )

جام جم آنلاین: رئیس سازمان فضایی با معرفی ماهواره هایی كه تا پایان سال 92 به فضا پرتاب می شوند، گفت: امسال پرتاب هفت ماهواره در دستور كار این سازمان قرار دارد كه بخشی از ساخت و آماده سازی این ماهواره ها با همكاری مستقیم دانشگاه ها و توسط آنها انجام می شود.

حمید فاضلی ماهواره ناهید را یكی از ماهواره‌ای دانست كه در سال 92 پرتاب می‌شود و افزود: تاكنون صفحات ماهواره‌هایی كه توسط دانشمندان ایرانی ساخته شده بر روی بدنه آن چسبیده بود اما در ماهواره ناهید قابلیت باز شدن صفحات ممكن شده است.

رئیس سازمان فضایی با تاكید بر اینكه «ناهید» تنها ماهواره‌ای است كه صفحات آن به صورت خورشیدی باز می‌شود، اظهار داشت: فناوری بكار گرفته شده در پرتاب این ماهواره نوعی فناوری اكتسابی منحصر به فرد است و پیش بینی می‌شود كه این ماهواره در ارتفاع 250 كیلومتری حضیض و 370 كیلومتری اوج قرار گیرد.

ماهواره ناهید ماهواره ای تحقیقاتی در وزن 50 كیلوگرم است كه با هدف آزمون عملیات گسترش صفحات خورشیدی و دریافت و ارسال داده در باند KU طراحی و ساخته می شود. این ماهواره با پرتابگر «سفیر ب 1» در مدار بیضوی قرار خواهد گرفت.

گسترش صفحات خورشیدی و فیلمبرداری پس از رسیدن به شرایط مطلوب انجام خواهد شد. با ارسال داده های تله متری و تصاویر تهیه شده بخشی از ماموریت ماهواره به انجام می رسد.

در زمان مقرر با انجام مانور وضعیتی لازم به سمت زمین نشانه روی كرده و ارتباط در باند «KU» برای اجرای ماموریت دوم برقرار می شود.

ماهواره فجر در انتظار پرتاب

رئیس سازمان فضایی ایران ماهواره فجر را از دیگر ماهواره‌های پرتابی در سال 92 ذكر كرد و ادامه داد: ماهواره فجر به عنوان اولین ماهواره با ماموریت انتقال مداری كشور با قابلیت تغییر مدار 250 تا 450 كیلومتر بیضوی است كه با كمك ماهواره بر «سفیر ب 1» در سال 92 به فضا پرتاب می‌شود.

ماهواره‌های دانشگاهی در دستور كار سازمان فضایی

فاضلی با اشاره به برنامه‌های سازمان فضایی در زمینه پرتاب ماهواره‌های دانشگاهی، خاطر نشان كرد: ماهواره‌های «آت ست»، «شریف ست»، «طلوع» و «ظفر» نیز در دستور پرتاب قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت ماهواره «آت ست»، افزود: این ماهواره مراحل نهایی ساخت را طی می‌كند و در سال 92 پرتاب خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان فضایی، این ماهواره نسبت به ماهواره‌های ساخته شده در كشور در مدار بالاتری قرار می‌گیرد ضمن آنكه با دارا بودن وزنی برابر 85 كیلوگرم نسبت به سایر ماهواره‌ها از وزن بالاتری برخوردار است از این رو سازمان فضایی در تلاش است تا به دانش بومی ساخت ماهواره‌برهای با وزن بالا دست یابد.

فاضلی تاكید كرد: دراین راستا هم اكنون ساخت ماهواره‌بر «سیمرغ» و پس از آن ماهواره‌بر «ققنوس» را در برنامه داریم كه این ماهواره‌برها محموله‌های سنگین‌تری را به فضا پرتاب خواهند كرد.

وی اظهارداشت: ماهواره ظفر كه از سوی دانشگاه علم و صنعت ایران طراحی و ساخته می شود از جمله برنامه های پرتابی سازمان فضایی كه قرار است تا تابستان سال 92 به فضا پرتاب شود. «ظفر» نسخه دوم ماهواره نوید است و تحت عنوان ماهواره ظفر با قابلت بهتر و بیشتر از ماهواره نوید در حال آماده شدن است. ماهواره «ظفر» به عنوان دومین پروژه فضایی دانشگاه علم و صنعت است كه به سفارش سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده ‌ و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌تر نسبت به ماهواره نوید، قابلیت عكسبرداری رنگی با قدرت تفكیك بهتر از 80 متر را دارد.

رئیس سازمان فضایی اظهارداشت: این ماهواره مجهز به دوربین‌های رنگی است و قادر به تصویر برداری از سطح زمین و پیشرفته تر از ماهواره نوید است. تصاویر ارائه شده از طریق ماهواره ظفر می تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل ها، بررسی زمین ‌های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحرانهای طبیعی به كار برده شود.

ماهواره مصباح دستاورد دیگر محققان فضایی

وی از پرتاب ماهواره مصباح تا پایان سال 92 خبر داد و یادآور شد: ماهواره مصباح مراحل نهایی خود را طی می كند و پیش بینی می‌شود تا پایان سال 92، این ماهواره پرتاب خواهد شد.

مصباح ماهواره مخابراتی در مدار LEO با ارتفاع 50 كیلومتر و طول عمر دو تا سه سال و با وزن 69 كیلوگرم است. در حال حاضر مدل مهندسی ساخته و آزمون های عملكردی بر روی این مدل اجرا شده است و این پروژه وارد فاز ساخت مدل فضایی شده است.(مهر)

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2500روز قبل
شنبه 17/1/1392 - 17:50
mabikasim ( تعداد مطالب : 1378 ) ( تعداد نظرات : 171 )

جام جم آنلاین: دانشمندان می‌گویند: آشكار ساز اشعه كیهانی كه در ایستگاه بین المللی فضایی قرار دارد موفق به كشف اثری از ماده سیاه شده است.

ماده سیاه، ماده اسرار آمیزی است كه گفته می‌شود باعث منسجم نگاه داشتن كیهان شده است اما هرگز به طور مستقیم مشاهده نشده است.

اما اولین نتایج بدست آمده از طیف سنج مغناطیسی آلفا كه به AMS معروف است تقریبا به اندازه خود ماده سیاه معمایی است.

دانشمندان آزمایشگاه فیزیك ذرات اروپا واقع در نزدیكی ژنو اعلام كردند: این نتایج اثراتی از پدیده فیزیكی جدیدی را نشان می‌دهند كه می‌تواند ماده سیاه عجیب و ناشناخته باشد و یا انرژی باشد كه از تپ اخترها نشات می‌گیرد.

نتایج حاصل از این طیف سنج حائز اهمیت هستند چرا كه تصور می‌شود ماده سیاه حدود یك چهارم تمامی مواد موجود در كیهان را تشكیل می‌دهد.

پرده برداشتن از رمز و راز ماده سیاه می‌تواند به دانشمندان كمك كند تا تركیب جهان ما و به ویژه عاملی كه موجب نگاه داشتن كهكشان‌ها می شود را بهتر بشناسند.

«ساموئل تینگ» برنده جایزه نوبل فیزیك كه ریاست این محققان را بر عهده دارد به همكارانش در سازمان اروپایی تحقیقات هسته‌ای معروف به «سرن» گفت: انتظار دارد كه در عرض چند ماه یك پاسخ قطعی در مورد این پدیده غیرمنتظره جدید بدست آورد.

این طیف سنج هفت تنی كه دو میلیارد دلار هزینه ساخت آن شده است دو سال پیش به فضا فرستاده شد و دارای یك حلقه آهن ربا 91.0 متری در مركز خود است كه از طریق آن اطلاعات را برای تجزیه و تحلیل به سرن ارسال می‌كند. (ایرنا)

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2500روز قبل
پنج شنبه 15/1/1392 - 17:12
ahmadchalepey ( تعداد مطالب : 2664 ) ( تعداد نظرات : 2458 )

جام جم آنلاین: اعزام موجود زنده به فضا بدون شك مهمترین دستاورد صنعت هوافضای كشورمان در سال 91 بود اما در این میان نباید تلاش محققان و دانشمندان كشور برای ساخت و تولید ماهواره و ماهواره‌بر و ارسال آن به فضا نادیده گرفت.

دست‌اندركاران عرصه هوافضای كشور در سالی كه گذشت علاوه بر ارسال كپسول زیستی حاوی موجود زنده به فضا – میمون فضانورد با كاوشگر پیشگام - طراحی و ساخت 9 ماهواره و سه ماهواره بر را نیز در دستور كار قرار دادند كه بسیاری از آنها به مرحله نهایی رسید و آماده پرتاب شد تا ایران در جمع كشورهای صاحب فناوری ماهواره قرار گیرد.

براین اساس علاوه بر پایان ماموریت ماهواره نوید، طراحی ماهواره ظفر توسط دانشگاه علم و صنعت، طراحی ماهواره سپهر دانشگاه خواجه نصیر، رونمایی از نمونه پروازی ماهواره آت ست امیركبیر، پایان ساخت ماهواره شریف دانشگاه صنعتی شریف، تكمیل ماهواره فجر، آغاز مطالعات ماهواره ناهید، طلوع و زهره را می‌توان از جمله اقدامات بخش فضایی كشور در سالی كه گذشت عنوان كرد. در همین حال پژوهشگران صنعت هوافضای كشور ساخت ماهواره‌برهای سفیر و سیمرغ و كاوشگر 5 را نیز در دستور كار قرار دادند.

سال 91 و پایانی برماموریت ماهواره نوید

ماهواره نوید علم و صنعت كه در بهمن ماه سال 90 به فضا پرتاب شد ماموریت 60 روزه خود را در فروردین 91 با موفقیت به اتمام رساند.

ماموریت ماهواره نوید تصویربرداری عملیاتی در حوزه‌های جو و علوم هواشناسی، منابع و بلایای طبیعی است و در این راستا براساس اعلام مسئولان و رصد صورت گرفته از ماهواره نوید در مدار زمین، تمام ماموریت‌های موردنظر در این ماهواره صد در صد بومی و ایرانی با موفقیت به انجام رسید به نحوی كه تعداد كل دورهای ماهواره نوید به دور زمین در روز 16 دور، تعداد كل دورهای ماهواره به دور زمین 640 دور، تعداد كل رویتها از زمان پرتاب تا اتمام ماموریت 175 بار و تعداد كل تله‌متری‌های انجام شده 64 بار، عنوان شد.

براین اساس مقرر شد مركز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت از تجربیات ماهواره نوید در ساخت و پرتاب ماهواره ظفر بهره برد.

تكمیل طراحی و ساخت ماهواره ظفر

ماهواره ظفر نیز در سالی كه گذشت با همكاری محققان صاایران و دانشگاه علم و صنعت مراحل تكمیلی و راه‌اندازی خود را گذراند و در زمینه ساخت آن سازمان فضایی نیز حدود سه سال با دانشگاه علم و صنعت همكاری داشت.

در توضیح قابلیتهای ماهواره ظفر می‌توان گفت كه این ماهواره در مدار 500 كیلومتری زمین و زاویه انحراف مداری 55 درجه قرار می‌گیرد و دارای سه دوربین است كه می‌تواند تصاویر رنگی را تا 80 متر ثبت و ضبط كند و به نسبت ماهواره نوید از كنترل بهتری برخوردار است.

ساخت ماهواره ظفر برای پرتاب با ماهواره‌بر سیمرغ در دستور كار قرار دارد كه با پایان یافتن مرحله طراحی آن و براساس اعلام مسولان حداكثر تا خرداد سال 92 نمونه پروازی این ماهواره آماده و برای پرتاب عملیاتی خواهد شد.

براساس گفته محققان فناوری دوربین‌ها در ماهواره ظفر نسبت به ماهواره نوید ارتقای پنج برابری یافته است. دو برابر شدن دقت كنترل و افزایش بیش از 15 برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از دیگر مزایای این ماهواره 90 كیلوگرمی است.

براساس اعلام مسئولان مركز تحقیقات ماهواره‌‌ای دانشگاه علم و صنعت تصاویر ارائه شده از طریق ماهواره ظفر می‌تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل‌ها، بررسی زمین‌‌های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحران‌های طبیعی به كار برده می‌شود.

پرتاب ماهواره فجر با میكروموتورهای ایرانی

ساخت ماهواره فجر كه ماهواره‌ای متفاوت از ماهواره‌های دانشجویی چون امید، نوید و رصد است نیز در سال 91 پیگیری شد.

ازجمله تفاوت‌های این ماهواره با سایر ماهواره‌های پرتاب شده این است كه قرار است ماهواره فجر با میكروموتورهای ایرانی با توان 200 و 300 نیوتن ساخته شده دانشگاه تربیت مدرس آماده پرتاب شود كه ویژگی تغییر مداری را برای ماهواره ایجاد می‌كند.

در همین حال طراحی و ساخت ماهواره دانشجویی سپهر توسط متخصصان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در سالی كه گذشت تعریف و در دستور كار بخش هوافضای این دانشگاه قرار گرفت.

رونمایی از نمونه پروازی آت ست امیركبیر

ماهواره دانشجویی آت ست از دیگر ماهواره‌های ساخته شده توسط متخصصان هوافضای دانشگاه امیركبیر است كه ساخت نمونه پروازی و سخت افزاری آن در سالی كه گذشت به اتمام رسید و قرار بود این ماهواره، با ماهواره‌بر سیمرغ پرتاب شود كه به دلیل برخی تغییرات، ماهواره‌بر سفیر A1 برای پرتاب این ماهواره در دستور ساخت قرار گرفت.

این ماهواره كه هم اكنون در نوبت پرتاب قرار دارد نسبت به ماهواره‌های ساخته شده در كشور در مدار بالاتری - مدار 661 كیلومتری زمین - قرار می‌گیرد ضمن آنكه با دارا بودن وزنی برابر 85 كیلوگرم نسبت به سایر ماهواره‌ها از وزن بالاتری برخوردار است؛ از این رو برای پرتاب آن نیاز به پرتابگری است كه با توجه به موقعیت مداری و وزن آت ست، توانمندی‌های لازم را داشته باشد.

ماموریت اصلی این ماهواره مطالعه و بررسی منابع طبیعی، حوادث طبیعی و ارزیابی منابع آبی تعیین شده است.

انتظار برای تعیین زمان پرتاب شریف ست

دانشگاه صنعتی شریف نیز با ساخت ماهواره دانشجویی شریف ست در سال جاری، دین خود را همگام با دیگر دانشگاه‌ها به بخش هوافضای كشور ادا كرد به نحوی كه نمونه مهندسی این ماهواره آماده شد و نمونه پروازی آن نیز تست‌های نهایی را می‌گذراند و هم اكنون در نوبت پرتاب قرار دارد.

پروژه طراحی و ساخت این ماهواره در سال 87 و براساس توافق میان سازمان فضایی و دانشگاه صنعتی شریف اجرایی شد.

این ماهواره دانشجویی دارای وزن 50 كیلوگرم و ابعاد 40 در 40 در 40 است كه برای طراحی و ساخت آن فعالیت‌های دقیق علمی و پژوهشی توسط بیش از 100 نفر از دانشجویان، فارغ التحصیلان و اعضای هیات علمی این دانشگاه انجام شده است.

ماموریت این ماهواره عكسبرداری از زمین تعریف شده كه برای این منظور قدرت تفكیك دوربین‌هایی كه برای این ماهواره طراحی شده، پنج متر است.

رونمایی از مدل‌های توسعه‌ای ماهواره‌های زهره و ناهید

در پنجمین روز از دهه فجر سال 91 و در مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری فضایی از مدل توسعه‌ای دو ماهواره‌ زهره و ناهید با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

هر دو مدل توسعه‌ای ماهواره‌ای زهره و ناهید در پژوهشكده سامانه‌های ماهواره‌ای پژوهشگاه فضایی ایران برای اولین بار طراحی و ساخته شد كه پروژه ناهید، ماهواره تحقیقاتی است كه با اهدافی از جمله طراحی، ساخت و آزمون مكانیزم بازشوندگی صفحات خورشید، طراحی و توسعه و آزمون بخش مخابراتی ارسال و دریافت اطلاعات در باند KU و توسعه و اجرای پروژه‌های مشترك چند رشته‌ای در قالب تیم‌های تخصصی به منظور توسعه سیستم‌های پیشرفته فضایی به اجرا درآمد.

ماهواره زهره نیز در مدار ژئو (زمین‌آهنگ) قرار می‌گیرد و حدود 12 سال عمر دارد كه از قابلیت‌ها و كاربردهای این ماهواره، سرویس تلویزیون و رادیوی دیجیتال سراسری بدون محدودیت‌های موقعیتی و مكانی، تحقق دولت الكترونیك با تامین شبكه ارتباط بین بانك‌ها و پشتیبانی از دیگر مراكز كه نیازمند ارتباط دائم و به لحظه هستند، از جمله شركت ملی نفت ایران، پوشش در لحظه رخدادهای بزرگ با گستره بین‌المللی، ایجاد بستر شبكه ارتباطی امن و مقاوم در برابر نفوذهای جنگ الكترونیك و رسوب دانش فنی طراحی و ساخت ماهواره‌های پیچیده با ماموریت‌های استراتژیك به منظور به كارگیری در پروژه‌های ماهواره‌ای است.

فناوری بكار گرفته شده در پرتاب ماهواره ناهید براساس اعلام مسئولان این پروژه، فناوری اكتسابی منحصر به فرد است كه پیش بینی شده این ماهواره به وسیله ماهواره‌بر سفیر B1 به فضا پرتاب شود و در ارتفاع 250 كیلومتری حضیض و 370 كیلومتری اوج قرار گیرد.

ساخت ماهواره‌بر سیمرغ و ماهواره طلوع

ایران ساخت ماهواره طلوع 1 را نیز در دستور كار قرارداد تا مقدمه‌ای باشد برای آنكه كشور به سمت عملیاتی‌تر شدن ماهواره‌های سنجش از دور حركت كند چراكه تصاویر دریافتی از این ماهواره‌ها عمق و دقت بیشتری دارد.

در همین حال ساخت ماهواره‌بر سیمرغ كه ماموریت پروژه سفیر 2 را برعهده دارد در مرحله آماده‌سازی است و طراحی و ساخت تست زمینی این ماهواره‌بر آماده شده است. (مهر)

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2500روز قبل
چهارشنبه 14/1/1392 - 14:54
zahedkola ( تعداد مطالب : 1568 ) ( تعداد نظرات : 388 )

جام جم آنلاین: كاوشگر «كنجكاوی» ناسا كه به عنوان یكی از پیچیده ترین زمین شناسان روباتیك جهان نیز شناخته می شود، ششم آگوست 2012 پس از یك سفر طولانی بر روی سیاره سرخ فرود آمد و از آن به بعد اخبار و گزارش های مهمی را از مریخ به زمین ارسال كرد.

ناسا اولین بار پنج سال پیش از اینكه اولین شاتلش پرواز كند، فضاپیمایی را بر روی مریخ فرود آورد از آن زمان تا كنون یافته های جدیدی از مریخ به دست آمده است: مریخ نوردهای «وایكینگ 1 و 2» خاك مریخ را تجزیه كرده اند، «روح» و «فرصت» شواهدی از آب را در این سیاره یافتند و مریخ نورد فونیكس برف را در مریخ به چشم دید. با این همه سوال بزرگ همچنان بی پاسخ باقی مانده است: آیا مریخ می تواند از حیات پشتیبانی كند؟

«كنجكاوی» كاوشگر جدید ناسا است كه برای یافتن پاسخ این سوال راهی مریخ شد. این كاوشگر پیچیده ترین كاوشگر بین سیاره ای است كه تا به حال ساخته شده است.

تجهیزاتی برای كنجكاوی

به گفته دانشمندان، این كاوشگر نه تنها تواناترین كاوشگری است كه تاكنون به سیاره ای دیگر فرستاده شده بلكه تواناترین كاوشگر علمی است كه تا كنون از مدار زمین به بیرون قدم گذاشته است.

كنجكاوی كه ساخت آن از سال 2004 آغاز شده است طی 23 ماه اقامتش در مریخ ده ها نمونه را از میان صخره های مریخ و یا خاك سطح سیاره استخراج كرده و مورد بررسی قرار داد همچنین محدوده تجسسی این كاوشگر در مریخ نسبت به دیگر كاوشگران بسیار وسیعتر است.

محموله تجهیزات علمی كه به همراه كنجكاوی روانه مریخ شده 10 برابر تجهیزاتی است كه تاكنون توسط دیگر كاوشگرهای مریخ به سیاره سرخ منتقل شده اند.

بر خلاف دیگر كاوشگرها، كنجكاوی تجهیزاتی را برای نمونه برداری از خاك و سنگ به همراه دارد تا پس از پردازش آنها را به درون اتاقك آزمایشی انتقال دهد تا تجهیزات تحلیلی آنها را مورد آزمایش دقیقتر قرار دهند.

موقعیت فرود

هدف كنجكاوی كشف این است كه آیا محیط مریخ برای تشكیل حیات میكروبی مناسب بوده یا نه، این كاوشگر همچنین به دنبال نشانه هایی از حیات میكروبی در میان خاك و سنگ های مریخ خواهد بود.

كنجكاوی برای آغاز ماموریت خود در نزدیكی پایه كوهی درون حفره «گیل» فرود آمد، جایی كه خاك آن حاوی مواد معدنی است كه در آب تشكیل می شوند.

انتخاب این حفره برای فرود كنجكاوی پس از بررسی 30 موقعیت مختلف توسط 100 دانشمند انجام گرفته است.

از آنجایی كه منطقه فرود در این حفره به دیواره های حفره بسیار نزدیك است، در انتخاب موقعیت دقیق فرود و نحوه فرود دقت بسیار زیادی خرج شده است.

فرود چند مرحله بر روی مریخ

پس از اینكه كنجكاوی به مدار مریخ رسید، طی چندین مرحله تغییر وضعیت داد و خود را برای فرود بر روی سیاره سرخ آماده كرد.

مرحله اول: سكوی حامل از صفحه محافظ حرارتی جدا شده و فضاپیما به گونه ای چرخید كه بخش محافظ حرارتی آن به سوی مریخ قرار گرفت،

مرحله دوم: فضاپیمای حامل با سرعت 21000 كیلومتر بر ساعت به ارتفاع 125 كیلومتری از مریخ رسید و چهار دقیقه پس از ورود سرعت آن به هزار و 700 كیلومتر كاهش پیدا كرد و چتر فرود در ارتفاع 10 كیلومتری باز شد.

مرحله سوم: محافظ حرارتی در ارتفاع هفت كیلومتری از فضاپیمای حامل جدا شد شد و سرعت به 576 كیلومتر بر ساعت كاهش پیدا كرد.

مرحله چهارم: 50 ثانیه پیش از فرود چتر از فضاپیمای حامل جدا شده و هشت موتور احتراقی برای كنترل فرود روشن شد.

مرحله پنجم: سرعت به 2.7 كیلومتر بر ساعت رسید و در ارتفاع 20 متری از سطح، كاوشگر از طریق تسمه هایی از حمل كننده معلق شده و چرخهایش باز شد.

مرحله ششم: كاوشگر 6.5 دقیقه پس از ورود به اتمسفر بر روی مریخ فرود آمد ، تسمه ها باز شده و بازو و تیرك كاوشگر برقرار شدند، فضاپیمای حامل از كاوشگر دور شده و جایی دیگر در فاصله 150 متری از كاوشگر سقوط كرد.

فرود مریخ نورد كنجكاوی روی مریخ

كنجكاوی دوشنبه 16 مرداد ماه با عبور از آسمانهای آبی مریخ در سطح این سیاره سرخ درون یك دهانه برخوردی بزرگ با موفقیت فرود آمد.

دقایقی پس از آن نخستین تصاویر سیاه سفید را از داخل دهانه برخوری ارسال كرد، تصاویری كه داخل دهانه، چرخهای كنجكاوی و سایه آن را كه توسط خورشید بعد از ظهر ایجاد شده بود نشان می داد. این هفتمین فرود ناسا روی همسایه زمین بود، تلاشهای دیگر در این رابطه موفقیت آمیز نبوده اند.

كشف رنگ اصلی مریخ

اقدامات مریخ نورد كنجكاوی ناسا كه  حفره 6.2 سانتیمتری در یك برآمدگی مریخ حفر كرده نشان می دهد كه خاك سیاره سرخ، خاكستری است و قرمزی مریخ تنها ظاهری است.

مته های حفاری كنجكاوی به دانشمندان این امكان را می دهد كه به دقت زیر لایه های غبار آلود زمین را برای نخستین بار بررسی كنند و نخستین چشم انداز در نزدیكی سنگی كه جان كلوین نامگذاری شده، بسیار جذاب است.

سنگ جان كلوین نخستین قسمتی بود كه این مریخ نورد برای نخستین بار به حفاری پرداخت و عملیات جمع آوری نمونه را انجام داد.

پودر خاكستری رنگی كه توسط مریخ نورد كنجكاوری جمع آوری شده، ممكن است نشان دهد كه آهن بدون تأثیر فرآیند بعدی اكسیده شدن در این نمونه ها چگونه وجود دارد، تا مشخص شود كه چرا رنگ سنگهای مریخ شبیه آسمان آن نیست.

این تیم تحقیقاتی اظهار داشتند كه نمونه های جمع آوری شده نشان می دهد این سنگها در گذشته های بسیار دور در معرض تماس با آب مایع بوده اند.

تنفس هوای مریخ

كاوشگر كنجكاوی تركیب جوی سیاره سرخ را اندازه گیری كرده است و هوای مریخ را به درون سامانه ای موسوم به «تحلیل نمونه مریخ» (Sam) كشید تا غلظت گازهای مختلف این سیاره را مشخص كند.

این نخستین بار بود كه شیمی اتمسفر این سیاره از زمانی كه كاوشگر وایكینگ بر روی سطح آن در اواخر دهه 1970 فرود آمد، آزمایش می شود.

تحلیل های Sam همچمنان ادامه دارد اما هیچ شگفتی مهمی در این زمینه مشاهده نشده است به جز اینكه تا این مرحله ظاهرا دی اكسید كربن در این سیاره گاز غالب است.

دی اكسید كربن مولفه اصلی هوای مریخ است همانطور كه كاوشگر وایكینگ كشف كرده بود. این در حالی است كه محققان در تلاش برای یافتن اثری از گاز متان بر روی سیاره سرخ هستند.

متان دوره حیات كوتاهی دارد و زود از بین می رود و وجود آن می تواند حاكی از آن باشد كه منبعی از این گاز چه به صورت زیست شناختی یا زمین شیمیایی در مریخ وجود دارد. می توان امیدوار بود كه این Sam می تواند در این زمینه كمك كننده باشد.

مریخ نورد ناسا به خواب فرو رفت

در اواخر سال 91 مریخ نورد كنجكاوی ناسا دچار یك مشكل جدید رایانه ای در سیاره سرخ شده و به همین دلیل قرار شد تا مدتی دست از فعالیت كشیده و به خواب فرو رود.

مهندسان مریخ نورد كنجكاوی ناسا مجبور شدند كه كار این مریخ نورد را به منظور ترمیم رایانه‌ای كه دچار نقص فنی شده، متوقف كنند. در آن زمان تمام تحقیقات علمی توسط كنجكاوی معلق ماند و اما محققان توانستند پس از چند روز كنجكاوی را دوباره فعال كنند.


ناسا اعلام كرد: بررسی نمونه های سنگ جمع آوری شده توسط كاوشگر كنجكاو حاكی از آن است كه مریخ می توانسته از حیات میكروبی بر روی خود پشتیبانی كند.

«مایكل می یر» دانشمند ارشد برنامه كاوشی مریخ گفت: سوال اصلی برای این ماموریت این بود كه آیا مریخ می توانسته یك محیط قابل سكونت باشد یا خیر. اكنون با دانسته های خود می توانیم بگوییم بله این سیاره می توانسته حیات را پشتیبانی كند.

دانشمندان ماه گذشته سولفور، نیتروژن، هیدروژن، اكسیژن، فسفر و كربن – برخی از عناصر شیمیایی ضروری برای حمایت از حیات- را در پودری یافتند كه مته حفاری كنجكاوی از یك سنگ رسوبی در نزدیكی بستر رودخانه ای باستانی در گودال گیل بر روی این سیاره سرخ خارج كرده بود.

بر اساس اعلام ناسا دانشمندان از یافتن تركیبی از مواد شیمیایی اكسیده شده، كمتر اكسید شده و یا اصلا اكسید نشده كه می تواند شیب انرژی را برای زندگی انواع زیادی از میكروب ها فراهم آورد، شگفت زده شده اند.

اعزام دومین كاوشگر مریخ نورد ناسا تا سال 2020

در پی فرود و كاوش های موفق كنجكاوی بر روی مریخ ناسا قصد دارد در سال 2020 كاوشگر جدیدی را شبیه كاوشگر كنجكاوی به مریخ بفرستد.(مهر)

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2500روز قبل
دوشنبه 12/1/1392 - 15:46
hamidreza1404 ( تعداد مطالب : 12908 ) ( تعداد نظرات : 583 )

دنباله‌دار PanSTARRS برای میلیونها سال به سمت داخل منظومه شمسی در حال حرکت بوده که بیشتر این زمان را به شکل یک هسته کوچک ساخته شده از سنگ و یخ گذرانده است.

هنگامی که دنباله‌دارها به خورشید نزدیک می‌شوند، این یخ داخلی داغ شده و در نهایت به گازهایی تبدیل می‌شود که به همراه مواد غبار برای تشکیل یک سر در اطراف هسته دنباله‌دار در فضا پرتاب می‌شوند.

ذرات خورشید موسوم به توفان خورشیدی این گازها را در یک دنباله مستقیم دمیده و نور خورشید نیز فشاری را بر ذرات غبار برای ایجاد یک دم منحنی بکار می‌برد.

در اواخر سال جاری در ماههای نوامبر و دسامبر، دنباله‌دار آیسون قرار است یکی از درخشنده‌ترین دنباله‌دارهای قابل مشاهده از زمین باشد و به باور کارشناسان حتی از ماه نیز روشن‌تر خواهد بود.

سال آینده نیز ستار‌ه‌شناسان در پی شناسایی عبور یک دنباله‌دار از میان منظومه شمسی و احتمال برخورد آن با سیاره مریخ ، یک آتش‌بازی احتمالی کیهانی را پیش‌بینی کرده‌اند.

طبق محاسبات کنونی، دنباله‌دار C/2013 A1 قرار است در فاصله نزدیکی به اندازه 37 هزار کیلومتر از سطح سیاره قرمز عبور کند؛ اما با توجه به طبیعت غیرقابل پیش‌بینی مدارهای دنباله‌دار که در پی پرتاب گاز از سطح آن ممکن است از مسیر اولیه خود منحرف شوند،‌ احتمال برخورد با سطح مریخ نیز وجود دارد.


عبور دنباله‌دار از آسمان سواحل کومبریا

این دنباله‌دار تا 100 هزار سال آینده بازنخواهد گشت

عبور دنباله‌دار PanSTARRS از آسمان نیمکره شمالی زمین

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2664روز قبل
سه شنبه 6/1/1392 - 18:6
hamidreza1404 ( تعداد مطالب : 12908 ) ( تعداد نظرات : 583 )

اگرچه این دنباله‌دار در هفته‌های بعدی نیز پس از غرروب آفتاب در نیمکره شمالی قابل مشاهده است.

دنباله‌دار PanSTARRS نام خود را از تلسکوپ «بررسی پانارومایی و سیستم واکنش سریع» در هاوایی گرفته است که دو سال پیش برای شناسایی آن مورد استفاده قرار گرفته بود.

این تلسکوپ که بر روی یک کوه آتشفشانی قرار داشته، بطور دائم به دنبال سیارکها و دنباله‌دارهای خطرناکی است که ممکن است در مسیر زمین قرار بگیرند.

تصور می‌شود که PanSTARRS مانند سایر دنباله‌دارهای نوع خود از ابر اورت نشات گرفته باشد. ابر اورت به ناحیه گسترده‌ای گفته می‌شود که شامل میلیونها دنباله‌دار در فاصله بیش ار دو سال نوری از خورشید است.

دنباله‌دار PanSTARRS برای میلیونها سال به سمت داخل منظومه شمسی در حال حرکت بوده که بیشتر این زمان را به شکل یک هسته کوچک ساخته شده از سنگ و یخ گذرانده است.

هنگامی که دنباله‌دارها به خورشید نزدیک می‌شوند، این یخ داخلی داغ شده و در نهایت به گازهایی تبدیل می‌شود که به همراه مواد غبار برای تشکیل یک سر در اطراف هسته دنباله‌دار در فضا پرتاب می‌شوند.

ذرات خورشید موسوم به توفان خورشیدی این گازها را در یک دنباله مستقیم دمیده و نور خورشید نیز فشاری را بر ذرات غبار برای ایجاد یک دم منحنی بکار می‌برد.

تصویر دنباله‌دار Pan-STARRS در کنار هلال ماه بر فراز کوهستان ساندیا، نیومکزیک

دنباله‌دار Pan-STARRSدر کنار هلال ماه در ساحل غربی جنوب کالیفرنیا

PanSTARRS برای میلیونها سال به سمت داخل منظومه شمسی سفر کرده است

تصویر گذر دنباله‌دار در آسمان وست‌مینستر، مریلند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2664روز قبل
سه شنبه 6/1/1392 - 18:4
hamidreza1404 ( تعداد مطالب : 12908 ) ( تعداد نظرات : 583 )

تصاویر جالب از عبور دنباله‌دار Pan-STARRS از آسمان نیمکره شمالی زمین

»
5-947.jpg

دنباله‌دار Pan-STARRS که هفته گذشته با عبور از آسمان آمریکای شمالی و اروپا علاقه‌مندان به ستاره‌شناسی را هیجانزده کرده بود، تصاویر جالب زیادی از پرواز خود را بجا گذاشته است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این تصاویر جدید به ثبت عبور آرام این دنباله‌دار سفید از کنار ماه در افق شهر آتلانتا در ایالت جورجیا در روز پنج‌شنبه (24 اسفند) پرداخته است.

Pan-STARRS هفته گذشته به یکی از سوژه های داغ برای علاقه‌مندان به ستاره شناسی در نیمکره شمالی تبدیل شده بود که بالأخره توانستند اولین مورد از دو دنباله‌دار سال 2013 را در آسمان مشاهده کنند.

دنباله‌دار C/2011 L4 PanSTARRS که در حال حاضر در نیمکره جنوبی قابل مشاهده بوده، برای اولین بار در هفته گذشته توسط ساکنان بالای خط استوا دیده شد.

تصاویر جالب از این عبور نشانگر درخشش یک دنباله در آسمان جنوب کالیفرنیا و لاس‌وگاس و در ادامه مسیر طولانی آن در استرالیا بودند.

در هفته‌های آینده ساکنان عرضهای جغرافیایی بالاتر از شانس مشاهده این دنباله‌دار برخوردار خواهند شد.

Pan-STARRS که ابتدا در فاصله 149.6 میلیون کیلومتری زمین قرار داشت، اکنون در حال خروج از منظومه شمسی بوده و تا 100 هزار سال آینده باز نخواهد گشت.

Pan-STARRS در سمت راست در آسمان لاس‌وگاس

این دنباله‌دار در روز چهارشنبه در جنوب غرب ایالت کانزاس قابل مشاهده بود

نمودار ناسا از دوره عبور دنباله‌دار Pan-STARRS


زمان آخرین مطلب این کاربر: 2664روز قبل
سه شنبه 6/1/1392 - 18:2
hamidreza1404 ( تعداد مطالب : 12908 ) ( تعداد نظرات : 583 )

معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله شناسی:

ماهواره آیات برای پیش بینی زلزله در کشور طراحی و ساخته می شود

تهران - معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله از طراحی و ساخت ماهوارهˈ آیات ˈ برای پیش بینی زلزله و شناسایی مناطق زلزله خیز درکشور خبر داد و گفت: این ماهواره و پرتابگر آن توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته می شود.

ˈ مهدی زارع ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: از آنجا که توان و فناوری ساخت ماهواره در کشور وجود دارد تلاش محققان و متخصصان داخلی این است که یک ماهواره بومی با هدف پیش بینی زلزله ، شناسایی مناطق لرزه خیز و مطالعه بر روی این مناطق در کشور طراحی و ساخته شود.

وی افزود : این ماهواره براساس تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته می شود . هدف از ساخت این ماهواره بررسی لرزه خیزی منطقه و به ویژه مناطق کشور بر اساس داده های علمی و ماهواره ای است .

وی اظهار داشت: در حال حاضر ایران توانایی و فناوری ساخت ماهواره و پرتاب آن به فضا را دارد و تاکنون ماهواره های زیادی توسط متخصصان داخلی ساخته و پرتاب شده است . ماهواره آیات دارای ویژگی های خاصی است چنان چه در ساخت این ماهواره نصب سنسورها برای دریافت داده ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: زمانی که ماهواره به فضا پرتاب می شود سنسورهای نصب شده در آن به جمع آوری اطلاعات از زمین و دسته بندی آنها اقدام می کنند که حساسیت و دقیق بودن این سنسورها بسیار مهم است .

زارع افزود: ساخت این ماهواره توسط متخصصان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران انجام می شود و متخصصان پژوهشگاه زلزله شناسی علاوه بر مشارکت در طراحی علمی این ماهواره ، اطلاعات و داده های رسیده از این ماهواره را جمع آوری و دریافت می کنند وسپس آنها را تجزیه و تحلیل می کنند.

وی گفت: برای نخستین بار در دهه 70 متخصصان امریکایی ها برای اولین بار ماهواره هایی به منظور شناسایی مناطق لرزه خیر به فضا فرستادند و در حال حاضر معروفترین و شناخته ترین این ماهواره ها که به داده های آن استناد علمی می شود مربوط به کشور فرانسه است و بیشتر محققان دنیا از اطلاعات و داده های آن استفاده می کنند.

عضو هیات علمی پژوهشگاه زلزله شناسی زلزله افزود: ماهواره فرانسوی حدود 10 سال پیش با هدف پیش بینی زلزله در مدار زمین قرار گرفت و تا کنون داده ها و اطلاعات خوبی از آن به دست آمده است.

به گفته وی در حال حاضر کشورهایی مانند امریکا، روسیه ، فرانسه و چین دارای این فناوری هستند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2664روز قبل
چهارشنبه 30/12/1391 - 1:15
  • تعداد رکورد ها : 1738