• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 5528
تعداد نظرات : 628
زمان آخرین مطلب : 3485روز قبل
مهندسان با استفاده از فناوری استتار نوری، دوربین تصویربرداری و نمایشگرهای LED توانستند یک مرسدس بنز را نامرئی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندسان بر اساس این اصل که برای دیدن از میان یک جسم باید آنچه در پس آن قرار دارد را دید، سمت راننده یک خودروی مرسدس را با استفاده از لایه های LED پوشانده و دوربین دیجیتالی را در جهت مخالف خودرو نصب کردند.

دوربین از سمت پیاده رو تصویربرداری می کند و تصاویر ثبت شده به صورت زنده بر روی نمایشگری که بر روی سمت راننده  خودرو نصب شده نمایش داده می شود. این رویکرد زیرکانه ابتکار دانشمندان دانشگاه توکیو بوده و این دانشمندان ابتکار خود را برای نمایش به آلمان بردند.

بر اساس گزارش میل آنلاین، با حرکت دادن این خودروی ظاهرا نامرئی در خیابانهای هامبورگ و بر روی پل "باواریا" عابران پیاده از دیدن خودرو شگفت زده شدند:

 

 

دانشمندان برای نامرئی ساختن این خودرو از تکنیک استتار نوری استفاده کردند

 

دانشمندان ژاپنی برای نامرئی ساختن این خودرو نمایشگرهایی را در یک سمت و دوربین تصویربرداری را در سمت مخالف خودرو کار گذاشتند

 

دوربین تصویر سمت مخالف راننده را ثبت کرده و در زمان حقیقی بر روی نمایشگر پخش می کرد، به این شکل تصور دیده شدن صحنه پشت خودرو و نامرئی بودن آن به وجود می آمد

 

همه جای این خودرو به جز چرخهایش نامرئی به نظر می آیند

 

دیدن یک خودروی نامرئی در خیابانها عابران پیاده را شگفت زده کرده بود

 

مهندسان در حان نصب نمایشگر بر روی خودرو

سه شنبه 16/12/1390 - 18:8
مرکز تحقیقات مایکروسافت در حال کار روی پروژه های نوآورانه ای است که در میان آنها آینه ای به چشم می خورد که از ویژگی انعکاس هولوگرافیک برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز تحقیقات مایکروسافت این آینه جادویی را که "هولوفلکتر" نام دارد، توسعه داده است. این دستگاه اجازه ساخت یک تصویر هولوگرافیک را در داخل یک آینه امکانپذیر می کند.

"اندی ویلسون" و "استیو باتیچ"، دو محقق مایکروسافت که سالها قبل رایانه میزی "سطح" (Surface) را طراحی کرده بودند در راس این پروژه جدید قرار دارند.

"هولوفلکتر" برپایه ویندوز فن و فناوری Kinect برای عرضه تصویری از کاربر برپایه مفهوم "واقعیت افزوده" عمل می کند.

براساس گزارش وب نیوز، "هولوفلکتر" از یک آینه نیمه شفاف و یک پانل "ال. سی. دی" مجزا تشکیل شده است.

روی آینه، تصویری مجازی از فردی که در مقابل آن قرار گرفته است مشاهده می شود. اما این تصویر به جای اینکه توسط یک سیستم ساده انعکاس نور روی سطح براق تشکیل شود، برپایه فناوری "کینکت" است که در بالای آینه نصب شده و با تلفن همراه هوشمند برپایه ویندوز 7 کنترل می شود.

این سیستم قادر است اطلاعات یک ویندوز فن و اطلاعات موقعیت یابی کاربر کینکت را بخواند و به این ترتیب، تجربه ای بسیار ویژه را میان این دو دستگاه عرضه کند.

 

 

تصویر هولوگرافیک محقق اصلی این پروژه درحالی که یک تلفن همراه هوشمند برپایه ویندوز فن در دست دارد

 

 

"هولوفلکتر" از یک آینه نیمه شفاف و یک پانل "ال. سی. دی" مجزا تشکیل شده است

 

 

در این آینه جادویی تصویر اصلی و تصویر هولوگرافیک روی هم منطبق می شود

 

 

این آینه با ویندوز فن و فناوری کینکت عمل می کند

 

 

این سیستم می تواند تجربه یک واقعیت افزوده را ارائه کند

سه شنبه 16/12/1390 - 18:4
تازه ترین بررسیهای دانشمندان روی DNA مرد یخی آلپ که با عنوان "اوتزی" شناخته می شود نشان می دهد که این مومیایی 5 هزار ساله از تصلب شریانی رنج می برده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اوتزی، یک مرد مومیایی یخی با قدمتی 5 هزار و 300 ساله است که در سال 1991 در یخ های کوه های آلپ در مرز میان ایتالیا و دره "اوتزتال" اتریش کشف شد.

از آن زمان دانشمندان در تلاش برای کشف رازهای این مرد یخی بوده اند. در رادیوگرافی که در سال 2001 روی بقایای "اوتزی" انجام شد، یک پیکان در کتف آن مشاهده شد. در سال 2002 نتایج تحقیقات بر روی زخمهای شانه راست اوتزی نشان داد که این مرد به صورت خشونت آمیزی مرده است.

اکنون گروهی از محققان موسسه مومیایی ها و مرد یخی آکادمی اروپایی بولتزانو در ایتالیا و موسسه ژنتیک انسانی دانشگاه توبینگن آلمان در بررسیهای خود کشف کردند که این مرد یخی از تصلب شریان رنج می برده است.

این مرد یخی در شرایطی از بیماری قلبی رنج می برده است که در 5 هزار سال قبل تاثیرات اضافه وزن و زندگی پشت میز نشینی وجود نداشته است.

بررسیهای ژنوم "اوتزی" که در زمان مرگ در حدود 48 سال، 160 سانتیمتر و در حدود 55 کیلوگرم وزن داشت آثاری از "بورلیا" را هم نشان داد. "بورلیا" عنوان خانواده ای از باکتریها است که سبب یک بیماری عفونی می شوند که از طریق کنه منتقل می شود.

این محققان در این خصوص توضیح دادند: "این قدیمی ترین شاهد از عفونت به بورلیا است. اکنون می دانیم که این آلودگی از 5 هزار سال قبل وجود داشته است."

این دانشمندان همچنین توانستند منشای ژنتیکی این مرد یخی را پیدا کنند. برپایه این تحقیقات، اوتزی دارای "تک رونویسی Y" است که در اروپا پدیده نادری به شمار می رود. بنابراین می توان از این کشف نتیجه گرفت که اجداد اوتزی در عصر نوسنگی و در ادامه گسترش کشاورزی و پرورش دام از خاور نزدیک به اروپا مهاجرت کرده اند.

DNA این مهاجران نوسنگی، امروز در مناطق دورافتاده ای چون ساردنیا و کورسیکا در جنوب اروپا دیده می شود.

براساس گزارش نشنال جغرافی، در مارس2011 دو هنرمند هلندی به نامهای "آدری و آلفونس کنیس" از چهره اوتزی یک بازسازی جدید انجام دادند. این چهره بازسازی شده با استفاده از مدلهای سه بعدی از جمجمه و تصاویر مادون قرمز و پرتونگاری از مومیایی انجام شده است.

این تصویر، اوتزی را با یک لباس نیم تنه پهلوانی بدون آستین، عضلانی با ریش و موهای مردان کوهستان، چشمهای بلوطی رنگ و گونه های استخوانی آفتاب سوخته نشان می دهد.

وی در این عکس، ظاهری شبیه به چوپان یا کشاورز دارد که در تابستان از کوه عبور می کرده است و برپایه فرضیه هایی که بیان می دارند وی قبل از مرگ بیمار بوده خسته و شکسته به نظر می رسد.

پس از 20 سال تحقیقات بر روی مرد یخی، امروز دانشمندان می دانند که اصلیت اوتزی از "آلتو آدیجه" ایتالیا بوده و لباس پهلوانی به تن کرده است و به همین دلیل یک فرضیه دیگر مطرح می کند که در طول یک نبرد کشته شده است.

در ژوئن 2011 دانشمندان موسسه مومیاییها و مردیخی بولتزانو با بررسی محتویات معده "اوتزی" موفق شدند آخرین وعده غذایی که این مومیایی یخی بین 30 تا 120 دقیقه قبل از مرگ خورده بود را شناسایی و بازسازی کنند.

این محققان با توالی نویسی فیبرهای گوشتی حیوانات پیدا شده در معده این مومیایی کشف کردند که اوتزی پیش از مرگ گوشت بز کوهی ساکن آلپ را خورده است. این حیوان، بومی مناطق مرتفع آلپ است.

تحقیقات قبلی که بر روی باقیمانده های محتویات روده اوتزی انجام شده بود نشان می داد که این مرد حدود 4 ساعت قبل از مرگ غذایی برپایه گوشت گوزن قرمز و حبوبات خورده است.
 

 

 

یکی از بازسازیهای قدیمی از اوتزی

 

 

تازه ترین بازسازی چهره اوتزی در مارس 2011 

 
دکتر ادوارد اگارتر ویگل نخستین دانشمندی بود که اوتزی را مورد بررسی قرار داد

 

 

 امروز دانشمندان می دانند که اصلیت اوتزی از "آلتو آدیجه" ایتالیا بوده و لباس پهلوانی به تن کرده است و به همین دلیل یک فرضیه دیگر مطرح می کند که در طول یک نبرد کشته شده است

سه شنبه 16/12/1390 - 18:1
نورولوژیستهای اتریشی دریافتند که در مغز افراد افسرده، یک گیرنده مهم که امکان رسیدن به حالت آرامش درونی ذهن را امکانپذیر می کند عمل نمی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در مغز ما یک سری بسیار پیچیده از فضاهای نورونی وجود دارند که با عنوان "شبکه حالت پیش فرض" (default mode network) نامیده می شود. این فضاها تنها زمانی فعال می شوند که ما هیچ کاری برای انجام دادن نداریم. به بیانی ساده زمانی که مغز در حالت "آماده به کار" قرار می گیرد و ذهن استراحت می کند تا زمانی که به آرامش درونی برسد، "شبکه حالت پیش فرض" فعالیت می کند.

اکنون دانشمندان دانشگاه پزشکی وین به منظور یافتن پاسخی در خصوص اینکه چرا در افراد افسرده، افراد همیشه مضطرب و کسانی که به طور مداوم به خیالات واهی فکر می کنند، آرامش ذهنی یک هدیه نادر است، برای اولین بار کشف کردند که دلیل اصلی این عدم آرامش درونی این است که در مغز افراد افسرده این حالت پیش فرض به خوبی فعالیت نمی کند.

براساس گزارش نیوز مدیکال، علت این مسئله، بدعملکردی گیرنده 1 A سروتونین است. این گیرنده از یک اثر بازدارنده پرقدرت برخوردار است که به مغز اجازه می دهد به حالت آماده به کار برود.

این درحالی است که به گفته این دانشمندان، قدرت فعالیت این گیرنده تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. نتایج این تحقیقات می تواند درهای جدیدی به سوی درمان افسردگی و اضطراب بگشاید.

سه شنبه 16/12/1390 - 17:58
دانشمندان در لابراتوار ملی ساندیا موفق به ابداع ابزاری شده اند که روزی می تواند توانایی کنترل اندامهای مصنوعی را مانند اندامهای طبیعی در بیماران به وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، استفاده از این ابداع جدید می تواند حس لامسه را نیز در اندامهای مصنوعی به وجود بیاورد. این توانایی به واسطه ابداع سطح مشترکی ایجاد خواهد شد که متشکل از مواد متخلخل، رسانا، زیستی و قابل انعطاف بوده و رشته های اعصاب از میان آنها رشد کرده و تقاطعی را میان پالسهای عصبی و اندام مصنوعی به وجود می آورد که می تواند سیگنالهای ارسال شده از جانب اندامهای مصنوعی را نیز به اعصاب برساند.

در صورتی که این سطح مشترک موفقیت آمیز عمل کند این احتمال وجود دارد که روزی بتواند امکان اتصال مستقیم اعصاب به اندامهای مصنوعی را به وجود آورد. ایده کلی این ابزار کاملا ساده به نظر می آید اما اتصال اعصاب به اندامی مکانیکی مانند لحیم کردن کابلی عایق به ترمینال برق نیست. برای انجام این کار به نوعی لحیم ویژه نیاز خواهد بود و این همان ماده ای است که محققان دانشگاه نیومکزیکو با همکاری محققان لابراتوار ساندیا در حال ساخت آن هستند.

سطح مشترکی که محققان در حال کار بر روی آن هستند باید سازگار با مواد زیستی باشد، به بیانی دیگر نباید به اعصاب آسیبی وارد کند، همچنین باید بتواند با اعصاب تعامل برقرار کند و این کاری بسیار دشوار است زیرا مشخصات اعصاب بر خلاف الکترونیکها قابل تغییر نیست. تعاملات میان سطح مشترک و اعصاب باید بسیار دقیق باشد و هزاران پالس عصبی از هر نوعی را در هر ثانیه شامل شود و در عین حال سطح مشترک باید انعطاف پذیر بوده و از رسانایی بالایی برخوردار باشد.

 

 

ایجاد سطح مشترک

محققان برای ایجاد این سطح مشترک از تکنیکی به نام "میکرواستریولیتوگرافی" استفاده کردند. این تکنیک شامل تاباندن الگویی از نور فرابنفش بر روی لایه ای پوشیده از "پلی دیمتیلسیلوکزان" یا PDMS است. این ماده پلیمری سیلیکونی است که نام "دیمثیکون" برای آن رایج تر است و از آن برای ساخت لنزهای طبی، ابزارهای پزشکی، شامپوها و دیگر محصولات استفاده می شود.

زمانی که PDMS تحت تاثیر این تکنیک قرار می گیرد، این ماده غشایی نازک و متخلخل با حفره هایی به کوچکی 79 میکرون ایجاد می کند و به این شکل چارچوبی ایجاد خواهد شد که رشته های عصبی می توانند از میان آن رشد کنند. افزودن نانولوله های کربنی به این ماده قابلیت رسانایی قابل کنترل را به آن افزوده و به این شکل سطح مشترک اولیه به وجود می آید.

اندامهای مصنوعی جدید

اندامهای مصنوعی مدرن نسبت به نمونه های اولیه تکامل زیادی پیدا کرده اند و از مواد سبک وزن پلاستیکی، مواد ترکیبی سبک وزن و مقاوم و اتصالات ساخته شده و استفاده از آن برای افراد به واسطه اتصالات پیشرفته ساده تر شده است. بعضی از این اندامها از دامنه حرکت پیچیده ای برخوردارند و از این رو می توانند حرکات اندامهای طبیعی را تقلید کنند.

همچنین امکان استفاده از پوستهای مصنوعی که ظاهری بسیار طبیعی دارند به وجود آمده و تعدادی از اندامهای مصنوعی می توانند با افزایش قابل توجه توانایی های افراد معلول آنها را به قهرمان المپیک تبدیل کنند. با این همه این اندامها بخشی مجزا از بدن فرد معلول دیده و احساس می شوند به آن معنی است که صنعت تولید اندام مصنوعی هنوز به موفقیت واقعی نرسیده است. از دید مهندسی اندامهای مصنوعی امروزی بسیار خوب هستند اما نقطه ضعف آنها نیاز به ایجاد کنترل حسی و طبیعی در این اندامها است.

projection

حرکت دادن بازو کاری متفاوت از حرکت دادن بازو به شکلی درست است، اگر نیروی کمی به بازو وارد شود، حرکت نخواهد کرد و اگر انرژی بیش از اندازه باشد ممکن است منجر به کوبیده شدن آن به صورت شود. ابداع جدید محققان لابراتوار ساندیا برای اتصال اعصاب طبیعی بدن به اندامهای مصنوعی با اینکه هنوز در مراحل اولیه به سر می برد، بسیار امیدوار کننده است و می تواند شکاف میان انسان و ماشین را به خوبی پر کند. بر اساس گزارش گیزمگ، در این صورت می توان اولین محصولات سایبورگ (ترکیب انسان و ماشین) را به زودی مشاهده کرده و شاهد بازگشت هزاران بیمار معلول به زندگی عادی بود.


سه شنبه 16/12/1390 - 17:58
دانشمندان آمریکایی و ایتالیایی نوعی "ال. ای. دی" ارزان و ماوراء بنفش را توسعه دادند که از نانوبلورهای اکسید استانیوم ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان لابراتوار ملی لس آلاموس در نیومکزیکو و محققان دانشگاه میلان از طریق یک فرایند شیمیایی نسبتاً ساده توانستند این "ال. ای. دی" ماوراء بنفش را به روشی ارزان تولید کنند.

"ال. ای. دی" (دیودهای ساطع کننده نور) سیستمهایی هستند که نور را برای الکترولومینه سانس ساطع می کند. این پدیده با اختلاف پتانسیل میان دو یا عناصر بیشتری از نیمه هادیهای مرتبط رخ می دهد. مهمترین دشواری در ساخت "ال. ای. دی" قابل استفاده در بخش پزشکی زیستی، ترکیب ویژگیهای مقاوت و پایداری شیمیایی با توانایی ساطع کردن ذرات نور در طیف ماوراء بنفش است.

ماوراء بنفش، طول موجی است که با آن می توان بعضی از واکنشهای مفید را کنترل کرد. دشواری بعدی در تولید "ال. ای. دی"، هزینه های بالای تولید است که تولید و استفاده از این محصول را محدود می کند.

اکنون این دانشمندان، با استفاده از یک تکنیک ویژه سنتز که برپایه مسیرهای ساده شیمیایی است توانستند این مشکلات را حل کنند.

 

 

در این متد، روی یک فیلم سیلیسی، نانوبلورهای دی اکسید استانیوم که از یک پوسته منوکسید استانیوم گرفته شده اند، ریخته می شوند. سپس این ذرات که گونه ای از نیمه هادیهایی هستند که لومینوسانس را در "ال. ای. دی" های رایج می سازند با یک لایه سیلیس پوشیده می شوند.

با تکرار این فرایند به دفعات، محققان یک لایه شیشه ای قطور از بلورهای کوچک را به دست آوردند که همانند یک "ال. ای. دی" عمل می کرد.

براساس گزارش نیچر، به منظور بررسی سازگاری با تراشه های سیلیکونی و انتشار نور در طیف ماوراء بنفش، این "ال. ای. دی" های جدید با سیستمهای پزشکی قابل کاشت در بیماران (سکوهای "لابراتوار- در- تراشه) طراحی شدند.

درحقیقت، طول موج ماوراء بنفش بسیار فراگیر هستند و می تواند واکنشهای فتوشیمیایی یا بیوشیمیایی را آغاز کند و به راحتی به نور مرئی تبدیل شود.

این دستگاه جدید می تواند در آینده برای فعال کردن انتخابی داروهای حساس به نور مورد استفاده قرار گیرد.

سه شنبه 16/12/1390 - 17:56
روبات موسسه تحقیقات نظامی آمریکا، دارپا که در ابتدا به منظور استفاده در ماموریتهای خنثی سازی بمب ساخته شده بود، مهارتهای ویژه ای در انجام وظایف منشی های شرکتها را دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روباتی به نام DARPA"s ARM که توسط آژانس تحقیقات آسمان آبی دارپا می تواند 18 وظیفه معمول متصدیان پذیرش یا منشی ها را به خوبی انجام دهد. این روبات می تواند به تلفن پاسخ دهد، کاغذها را با کمک دستگاه منگنه به یکدیگر وصل کند، چراغها را خاموش و روشن کند، اجسام را جا به جا کند، حرف بزند، تماسهای تلفنی را به افراد مختلف وصل کند.

طرح این روبات در سال 2010 ارائه شده و هدف ساخت روباتی بوده است که بتواند وظایف بسیار پیچیده ای از قبیل خنثی سازی بمب را با کمترین میزان دخالت انسانی انجام دهد. با وجود اینکه این روبات اکنون توانایی خنثی سازی بمب را نیز دارد، می تواند وظایف یک منشی را نیز به خوبی انجام دهد.

 

 

مجموعه ای از دوربینها و حسگرها و نرم افزارهای فوق پیچیده حسهای بینایی، قدرت و لمس را در این روبات به وجود آورده است ، درواقع این ماشین به گونه ای ساخته شده که حسهایی بسیار مشابه با انسانها داشته باشد.

بر اساس گزارش گیزمگ، قدم بعدی ارتقای توانایی های این روبات برای انجام کارهایی متفاوت از قبیل تجسس کیفهای دستی برای یافتن اسلحه و یا انداختن یخ درون لیوان نوشیدنی است.

سه شنبه 16/12/1390 - 17:55
محققی ژاپنی با در هم تنیدن تارهای عنکبوت چیزی فراتر از دامی برای شکار حشرات ساخته و موفق به تولید سیمهایی مقاوم برای ساز ویولن شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، این رشته ها به نسبت سیمهای ویولنی که از فلز یا روده حیوانات ساخته می شدند از ارتعاش و نرمی بیشتری برخوردارند. این ویژگی ها به دلیل شیوه تاباندن تارهای عنکبوت به یکدیگر در سیمهای جدید ویولن به وجود آمده است.

"سینگیوشی اوساکی" از دانشگاه پزشکی نارا برای سالها مجذوب ویژگی های مکانیکی تارهای عنکبوت شده بود. وی به ویژه بر روی نوعی خاص از تار عنکبوت که عنکبوتها از آن برای اویزان شدن استفاده می کنند متمرکز شده و قدرت کشسانی آن را در سال 2007 محاسبه کرد. اوساکی شیوه های دستیابی به مقادیر زیادی از این تارهای عنکبوت را ارتقا داد و اکنون بر روی کارایی های این تارهای عنکبوت متمرکز شده است.

به گفته وی سازهای زهی از قبیل ویولن موضوع بسیاری از مطالعات علمی بوده اند اما تا کنون به تمامی جزئیات آن توجهی نشده زیرا بیشتر محققان و حتی کاربران بیشتر از سیمهای ویولن به بدنه آن توجه دارند. اوساکی با استفاده از 300 عنکبوت "نفیلا ماکولاتا" موفق شد تا حجم زیادی از تارهای عنکبوت تولید کند.

وی برای ایجاد هر یک از سیمهای ویولن سه هزار تا پنج هزار رشته تار عنکبوت را در یک جهت به یکدیگر تاباند تا رشته ای ضخیمتر به وجود آورد. رشته های نهایی از تاباندن سه رشته از نمونه های ضخیمتر به دست آمد. اوساکی سپس قدرت کششی این تارها را محاسبه کرد، عاملی حیاتی برای ویولونیستها که می تواند از پاره شدن تارها در هنگام نواختن جلوگیری کند. آزمایش بر روی این تارها نشان داد تارهای ویولن عنکبوتی پیش از پاره شدن نسبت به دیگر تارهایی که از مواد فلزی یا نایلونی ساخته شده اند فشار کمتری را تحمل می کنند.

بر اساس گزارش بی بی سی، بررسی نزدیکتر با استفاده از میکروسکوپ الکترونی نشان داد که این تارها در برش عرضی به شکلی کامل گرد هستند و هیچ فضای خالی میان اجزای سازنده آن وجود ندارد و همین ویژگی استقامت آنها را نسبت به دیگر انواع تارهای ویولن افزایش داده است.

سه شنبه 16/12/1390 - 17:54
در حالی که انتظار رونمایی از تبلت آی-پد 3 را طی این هفته می کشند، شایعاتی از جانب رقیب شرکت اپل درباره احتمال بالای عرضه آی-پد 7 اینچی آی-پد مینی شنیده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، این شایعات از شرکت اپل برنخواسته و منبعی معتبر که به گونه ای رقیب اپل به حساب می آید آن را تایید کرده است: شرکت سامسونگ. مدارک ظاهرا رسمی از شرکت سامسونگ که در وب سایت OLED-Display.net منتشر شده است نشان می دهد اپل قصد دارد تبلت جدید 7 اینچی که در حال حاضر با نام آی-پد مینی شناخته می شود را در سه ماهه سوم سال 2012 ارائه کند.

با وجود اینکه مدیر اجرایی سابق شرکت اپل پیش از این گفته بود که نمایشگر 7 اینچی برای تبلت بسیار کوچک است زیرا جابز فکر می کرد نمایشگر کوچکتر از آن است که بتوان با کمک آن قدرت نرم افزار را تجربه کرد، شاید موفقیت تبلتهای هفت اینچی شرکتهای رقیب اپل باعث شده باشد که اپل دیدگاه خود را نسبت به این تبلتها تغییر دهد.

در این اسناد همچنین مشخص شده است که اپل قصد دارد در نسلهای بعدی تبلتهای خود، یعنی آی-پد4 و نسل بعدی گوشی خود یعنی آی-فن 5 نمایشگرهای AMOLED را جایگزین نمایشگرهای IPS کند که هم استاندارد هستند و هم قابل انعطاف.

بر اساس گزارش گیزمگ، سامسونگ نیز در سال جاری محصولات متعددی از قبیل گلکسی تب 7.7 اینچی خود را مجهز به نمایشگر AMOLED رونمایی خواهد کرد و این حرکت می تواند انگیزه ای برای اپل باشد تا از این نمایشگرها در محصولات خود استفاده کند.

سه شنبه 16/12/1390 - 17:53
محقق ایرانی دانشگاه میشیگان با استفاده از ضایعات شیشه ای موفق به تولید نوعی مقاوم از بتن شده است که علاوه بر مقاومت، از استحکام و دوام بیشتری نیز برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز سروشیان- استاد مهندسی عمران دانشگاه میشیگان با استفاده از ضایعات شیشه ای علاوه بر کاستن میزان زباله های شیشه ای، به کاهش تشعشعات کربنی نیز کمک خواهد کرد زیرا از میزان حرارت مورد نیاز برای تولید سیمان خواهد کاست.

بتنی که 20 درصد از سیمان آن توسط ضایعات سائیده شده و پودر شده شیشه ای جایگزین شده در نقاط مختلف دانشگاه میشیگان مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج مثبتی به جا گذاشته است.

سروشیان که بر روی ترکیب شیشه-بتن مطالعه کرده است می گوید شیشه آسیاب شده با هیدراتهای سیمانی وارد واکنش می شود و به این شکل ساختار شیمیایی سیمان به واسطه شیشه بهبود پیدا می کند. سروشیان می گوید این شیشه این بتن جدید را قدرتمند تر و بادوام تر می کند و میزان جذب آب آن به اندازه میزان جذب آب توسط سیمانهای عادی نیست.

این بتن ظاهری متفاوت از بتنهای دیگر ندارد و تنها کمی کم رنگ تر است، اما از نظر دیگر ویژگی ها از بتن معمولی کاملا غیر قابل تشخیص است.

بر اساس گزارش فیزورگ، سروشیان می گوید که سیمان در درجه حرارت بسیار بالایی ساخته می شود و استفاده از شیشه چرخ شده می تواند از میزان انرژی و دی اکسید کربن که برای تولید این حرارت صرف و ساطع می شود، بکاهد. از این رو استفاده از چنین بتنی می تواند فواید زیست محیطی و اقتصادی فراوانی داشته باشد.

سه شنبه 16/12/1390 - 17:52
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته