Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10160 ) ( تعداد نظرات : 25 )

ریزش آب بینی، سرفه، گلودردی و تب علایم مشابه در بیماری های مختلفی اند که در آغاز نمی توان تشخیص داد که آیا ناشی از باکتری و یا ویروس اند. اینجا توضیح داده می شود که فرق سرماخوردگی، آنفولانزا و ویروس کرونا در چیست.
ویروس جدید کرونا با اختصاریه (2019-nCoV) در نگاه اول علائم یک گریپ یا آنفولانزای معمولی را دارد. اما ویروس بیماری زای کرونا فاقد کدام علایم است؟

علایم معمولی که ویروس کرونا با خود دارد:

- تب

- سرفه (خشک)

- نفس تنگی یا مشکل تنفسی

- درد عضلات

- خستگی و بی حالی

علایم نادر:

- حالت تهوع و استفراغ

- سردردی

- سرفه خون آلود

- اسهال

علایم معمولی که ویروس کرونا با خود ندارد:

- جاری شدن آب بینی

- گلو دردی


اگر مرتب عطسه می زنید، شما فقط سرما خورده اید..
جاری شدن آب بینی و گلو دردی علامت های معمولی در بیماری عفونی بخش فوقانی جهاز تنفسی اند. بنابراین اگر مرتب عطسه می کنید و آب ریزش بینی دارید، احتمالاً دچار زکام یا سرماخوردگی و یا آنفولانزای معمولی هستید.

از آنجا که ویروس جدید کرونا در درجه اول دستگاه تنفسی تحتانی (شش ها) را تحت تأثیر قرار می دهد، بیشتر باعث به سرفه خشک، تنگی نفس و یا پنومونی (عفونت ریه یا سینه بغل) وجود دارد، اما گلو درد و آب ریزش بینی نزد فرد مبتلا وجود ندارد.

علایم ممکن است ظاهر شوند، اما حتمی نیستند. در میان بسیاری از کسانی که به ویروس کرونای جدید مبتلا شده اند، ویروس برای مدتی، تا زمان بروز علایم در بدن شان وجود داشته، اما بدخیم نبوده است.

انستیتوت روبرت کوخ آلمان اعلام کرده که دوران ابتلا به ویروس کرونای جدید تا ۱۴ روز ممکن است طول بکشد.

در صورتی که مطمئن نیستید یا ترس دارید، لطفا به داکتر مراجعه کنید. وی نمونه ای از بلغم یا افرازات دهان شما را به لابراتوار می فرستد تا از نظر ویروس های تنفسی بررسی شود. این باعث می شود که داکتر به وضاحت بداند شما به چه بیماری مبتلا شده اید.

بسیاری اوقات داکتران نیز نمی توانند به سادگی فرق بین یک سرماخوردگی ساده و آنفولانزا با تشخص کنند.

علائم سرماخوردگی یا زکام ساده: 

در سرماخوردگی ساده، معمولا خارش گلو وجود دارد، بینی آب ریزش دارد و بعدا سرفه شروع می شود. چندین روز طول می کشد تا علایم گلو درد، آب ریزش بینی، سرفه بلغم دار، یا سرفه های خشک، تب و سردرد ظاهر شده و خوب شوند. در این وضع گوش ها وزوز می کنند و فرد احساس ضعف می نماید.

علائم آنفولانزای واقعی:

آنفولانزای واقعی شما را یک باره گرفتار کرده و علایم اش بروز می کنند. سر و تمام اندام بدن درد می کند، سرفه خشک و خشکی گلو دارید.  گلو درد می کند، تب تا ۴۱ درجه سانتیگراد بالا می رود و غالباً با لرز همراه می باشد. احساس گرسنگی نمی کنید، کاملاً احساس می کنید خورد و خمیر شده اید، می خواهید در رختخواب دراز بکشید و می توانید ساعت ها بخوابید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 26/6/1399 - 14:49
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10160 ) ( تعداد نظرات : 25 )


در ابن خصوص سیمون بارون کوهن، دانشمند بریتانیایی، نظریه “مغز بسیار مردانه” را مطرح کرده است. طبق این نظر، مغز افراد دچار اوتیسم شدیدا مردانه است. زیرا مردان جذب سیستم و کارآیی می­‌شوند. در حالی­ که زنان در احساس همدردی و درک احساسات بی­‌نظیر هستند.

جبهه مخالف این نظریه توضیح می‌­دهد که تفاوت­‌های زمینه‌­ای زیستی بین دو جنس آن­قدر بزرگ نیست که منجر به بروز چنین اختلالی شود. اما سایر محققان چنین نظریه‌ای ندارند.

شاید بتوان گفت پزشک هنگام تشخیص این اختلال در پسران آگاه‌­تر عمل می‌­کند. بنابراین سریع­تر آن را تشخیص می­‌دهد. به ­علاوه، ابزار معاینه و تشخیص اوتیسم بیش‌تر بر روی مردان آزمایش شده و به تایید رسیده است.

اگرچه پسران بیشتر از دختران دچار اوتیسم می‌­شوند. اما زنان و دختران بسیاری نیز به این اختلال مبتلا هستند. شاید بروز علائم بین زن و مرد متفاوت باشد و زنان سرپوش گذاشتن روی آن را یاد بگیرند. در نتیجه این وضعیت در زنان نادیده گرفته شده یا به اشتباه تشخیص داده می‌­شود. اما تشخیص نهایی می‌­تواند زندگی فرد را تغییر دهد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 26/6/1399 - 8:35
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10160 ) ( تعداد نظرات : 25 )

سوالی که ذهن بیش‌تر افراد را به خود درگیر می‌کند این است که علت اوتیسم چیست؟ و چه عواملی در بروز اوتیسم نقش دارند؟
البته پاسخ به این پرسش‌ها چندان هم کار آسانی نیست. زیرا دانشمندان هنوز نمی­‌دانند که چه چیزی منجر به بروز اوتیسم می­‌شود. اوتیسم از یک ژن یا سبک زندگی نشات نمی‌­گیرد بلکه ناشی از تعامل بین چند عامل مختلف است.

نکته مهمی که در مورد علت اوتیسم باید مورد توجه قرار بگیرد این است که ژنتیک در بروز این اختلال نسبت به عوامل محیطی نقش موثرتری دارد. اوتیسم ارثی است. بنابراین احتمال بروز اختلال اوتیسم در کسانی که خواهر یا برادر مبتلا به اوتیسم دارند، چندین برابر بیش‌تر از سایر افراد است.

در این میان اگر فرد دچار اختلالات ژنتیکی مرتبط با اوتیسممانند سندرم ایکس شکننده، سندرم رت و توبروز اسکلروزیس نیز باشد، احتمال ابتلا به اوتیسم در او افزایش پیدا می‌­کند.

البته برخی از عوامل محیطی نیز در بروز اوتیسم نقش به سزایی دارند. از جمله این عوامل می‌­توان به عفونت، دیابت و فشار خون بالای مادر حین بارداری و بالا بودن سن والدین هنگام تشکیل نطفه اشاره کرد. اما پیدا کردن ارتباط میان اوتیسم و سایر عوامل محیطی، مانند آلودگی هوا، دشوارتر است.

تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم از دهه شصت به بعد افزایش چشمگیری داشت. متخصصان بر این باورند بخش زیادی از این تغییر را می­‌توان به تغییر معیارهای تشخیص و آگاهی بیشتر پزشکان و عموم مردم نسبت به این اختلال قلمداد کرد.

آیا علت اوتیسم ژنتیکی است؟
ژن نقش مهمی در بروز اوتیسم ایفا می‌­کند. تا جایی که میزان ارثی بودن اختلال اوتیسم 80 درصد تخمین زده شده است. این یعنی اگر یکی از دوقلوهای همسان دچار اوتیسم باشد، احتمال ابتلای دیگری به اوتیسم 80 درصد است.

این احتمال در دوقلوهای ناهمسان، که نیمی از دی‌ان‌ای­ آن­‌ها مشترک است، به 40 درصد می­‌رسد. احتمال بروز اوتیسم در کسانی که خواهر یا برادر دچار اوتیسم دارند نیز بیشتر است. به­ گفته مرکز کنترل بیماری، افراد دچار اختلالات ژنتیکی مانند سندرم ایکس شکننده، سندرم رت و توبروز اسکلروزیس هم بیشتر در معرض خطر ابتلا به اوتیسم قرار دارند.

عوامل ژنتیکی موثر در بروز اوتیسم چیست؟
طبق یافته‌های تحقیقات مختلف امروزه می­دانیم که دوز خاصی از ژن با بروز اوتیسم در ارتباط است. البته صدها ژن دیگر نیز می‌توانند در بروز این اختلال نقش داشته باشند.

به عنوان مثال ممکن است تفاوت­‌های ژنتیکی از طریق دی­‌ان­‌ای والدین به ارث برسد یا خود به ­خود در اسپرم، تخمک یا نطفه رخ دهد. اغلب کسانی در معرض خطر شناخته می­‌شوند که یکی از اقوام درجه یک آن­ها دچار اوتیسم باشد. اما درحال حاضر نمی­‌توان میزان احتمال بروز این خطر را مشخص کرد. لازم به ذکر است داشتن خطر ژنتیکی اوتیسم لزوما به معنی ابتلا به آن نیست.

آیا عوامل محیطی در بروز اوتیسم نقش دارد؟
برخی از عوامل محیطی خطر بروز اوتیسم را افزایش می­‌دهد. این عوامل مربوط به تجارب دوران حاملگی یا نوزادی است که ممکن است روی رشد مغز تاثیر بگذارد.

زایمان زودرس و وزن کم نوزاد هنگام تولد نیز دقیقا مانند دیابت، فشار خون بالا و عفونت هنگام بارداری خطر بروز اوتیسم را بالا می‌­برد. البته بالا بودن سن پدر نیز عامل خطرناک دیگری در مورد علت بروز اوتیسم است. به احتمال زیاد افزایش جهش ژنتیکی ناگهانی با افزایش سن علت اوتیسم خواهد بود.

برخی شواهد حاکی از آن است که ارتباط مستقیمی میان قرار گرفتن در معرض هوای آلوده حین بارداری یا اوایل کودکی با بروز اوتیسم وجود دارد. البته به سختی می‌­توان با قطعیت درمورد علت اوتیسم با هرگونه عامل محیطی نظر داد. زیرا پیدا کردن این ارتباط تقریبا غیرممکن است. چرا که متغیرهای زیادی در این مورد وجود دارد.

آیا واکسن در بروز اوتیسم نقش دارد؟
هیچ ارتباطی بین واکسیناسیون و اوتیسم وجود ندارد. واکسن فقط یک ابزار قدرتمند است که پزشک و والدین برای محافظت از کودک دربرابر بیماری­‌های خطرناک از آن استفاده می‌­کنند.

کدام­ یک از عوامل پیش از زایمان خطر ابتلا به اوتیسم را بالا می‌­برد؟
به­ گفته مرکز کنترل بیماری، مصرف داروهایی مانندتالیدومید یا والپر‌وئیک اسید حین بارداری می‌تواند علت اوتیسم باشد و یا خطر ابتلا به آن را افزایش دهد. بعضی از تحقیقات نیز نشان می­‌دهد که مصرف داروهای ضد افسردگی حین بارداری، احتمال ابتلا به اوتیسم را افزایش می‌دهد. اما این نتایج هنوز قطعی نیستند.

از عناصر دیگری که به افزایش احتمال بروز اوتیسم مرتبط است می‌­توان به عفونت، بیماری خود ایمنی، دیابت یا فشار خون بالا حین بارداری اشاره کرد. شاید دلیل تاثیر این عوامل در بروز اوتیسم ناشی از التهاب و واکنش ایمنی بدن به جنین در حال رشد باشد. همچنین به نظر می­‌رسد بین اوتیسم و حاملگی ظرف مدت کم­تر از یک­سال بعد از سقط جنین، ارتباط وجود دارد.

برخی شواهد نشان می‌­دهد مصرف ویتامین­‌های پیش از زایمان که حاوی فولیک اسید، ویتامین ب 9 و ویتامین دی است، می­‌تواند در پیشگیری و کاهش احتمال ابتلا به اوتیسم موثر واقع شود.

علت اوتیسم و افزایش آمار مبتلایان به این اختلال چیست؟
شیوع اوتیسم طی چند دهه اخیر پیوسته در حال افزایش است. به­ گفته مرکز کنترل بیماری، امروزه از هر 54 کودک یک نفر به اوتیسم مبتلا است. طبق تحقیقات، این موج افزایشی ناشی از تغییرات ژنتیکی و عوامل محیطی که منجر به بروز این اختلال می­‌شود نیست. بلکه به نظر می‌­رسد افزایش آمار مبتلایان به تغییر معیارهای تشخیص و افزایش آگاهی درمورد اوتیسم و علائم آن برمی­‌گردد.

پزشکان بیماری­‌های سلامت روان را براساس معیارهایی که در راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM) ترسیم شده تشخیص می‌­دهند. در نسخه قبلی این منبع، به نام DSM-5، اوتیسم شامل سه دسته بود:

اختلال اوتیسم
اختلال آسپرگر
اختلال فراگیر رشد نابرشمرده
نسخه­ فعلی، DSM-5، جای این سه دسته را با یک تشخیص کلی عوض کرده است و همه آن‌ها را در دستهاختلال طیف اوتیسم قرار می‌دهد. تعریف حاضر از اوتیسم دیگر مخصوص موردهای حاد نیست بلکه شامل موارد خفیف­ هم می­‌شود.

آیا احتمال بروز اوتیسم در پسران بیشتر از دختران است؟
اوتیسم در پسران چهار برابر بیشتر از دختران رخ می‌­دهد. شاید دلیل این عدم تناسب به ترکیبی از عوامل بیولوژیکی و تشخیصی مربوط باشد.

از نظر بیولوژیکی، زنان دچار اوتیسم بیشتر از مردان صاحب اعضای خانواده مبتلا به این اختلال هستند و بیشتر دست خوش جهش ژنتیکی می­‌شوند. این یافته­‌ها اساس نظریه­ “تاثیر حفاظتی زنان” را شکل می‌­دهد. بر اساس این نظریه زنان از نظر بیولوژیکی در برابر اوتیسم مصون هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 26/6/1399 - 8:33
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3809 ) ( تعداد نظرات : 10 )

بیماری ام اس چیست؟
بیماری ام اس هنگامی ایجاد می شود که سیستم ایمنی بدن به اشتباه به سیستم عصبی مرکزی خود حمله کند. هنگامی که فرد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) می شود ، میلین که الیاف عصبی را می پوشاند آسیب می بیند. در نتیجه اعصاب توانایی انتقال سیگنالهای الکتریکی را از دست می دهند.

این بدان معنی است که مغز کمتر قادر  است که به عضلات و ماهیچه ها دستور دهد که چه کاری انجام دهند، که اغلب منجر به علائمی مانند درد ، ضعف و سوزن سوزن شدن می شود. همچنین ممکن است فرد متوجه تغییرات خلقی ، خستگی ، لرزش و سایر عوارض شود.

رژیم غذایی و MS
به نظر می رسد ام اس یک بیماری خود ایمنی است ، که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه به سیستم عصبی حمله می کند.

رابطه بین رژیم غذایی و ام اس ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• نقش باکتری های روده در اختلالات ایمنی

• کمبود ویتامین

• برخی از مواد مغذی می توانند سیستم عصبی را پشتیبانی و محافظت کنند

• فواید غذایی سالم برای رفاه عمومی 

مواد غذایی مناسب برای غذا خوردن :
برخی از غذاها ممکن است با داشتن تأثیر در عملکرد سیستم ایمنی بدن ، اعصاب و سایر قسمت های بدن از افراد مبتلا به ام اس بهره مند شوند.

پروبیوتیک 
تغییرات در سلامت روده ممکن است به اختلالات ایمنی کمک کند و تحقیقات نشان می دهد که سلامت روده در بسیاری از انواع بیماری ها نقش دارد. 

فلور روده یک سیستم بسیار پیچیده از میکروارگانیسم هایی است که در روده ها زندگی می کنند. در انسان ، این میکروارگانیسم ها تا حد زیادی باکتری هستند. 

این باکتری ها وظیفه تجزیه مواد غذایی و مواد مغذی را بر عهده دارند و در هضم و سلامت سیستم ایمنی بدن نقش اساسی دارند. هنگامی که فیبر کافی در رژیم غذایی وجود دارد ، باکتریهای سالم روده رشد می کنند.

فقدان فلور روده سالم ممکن است به طیف وسیعی از اختلالات ایمنی ، از جمله MS کمک کند. هرکسی که دارای این بیماری باشد ، باید رژیم غذایی داشته باشد که از سیستم ایمنی سالم پشتیبانی کند.

پروبیوتیک ها غذاهایی هستند که می توانند سطح باکتریهای مفید در روده را تقویت کرده و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کنند.

باکتری های پروبیوتیک در مکمل ها و طیف وسیعی از غذاهای تخمیر شده موجود هستند.

موارد زیر حاوی مقادیر سلامتی لاکتوباسیلوس است که یکی از انواع باکتریهای مفید است:

- ماست

- کفیر

- کیمچی

- کلم ترش

- کامبوچا یا چای تخمیر شده

پری بیوتیک
پس از پر کردن روده با باکتری های خوب ، تغذیه آنها مهم است. غذاهایی که باکتری های پروبیوتیکی را تغذیه می کنند به عنوان پری بیوتیک گفته می شوند و حاوی فیبر هستند .

غذاهایی که حاوی مقادیر سلامتی فیبر پری بیوتیک هستند عبارتند از:

- کنگر فرنگی

- سیر

- تره فرنگی

- مارچوبه

- پیازها

- کاسنی تلخ

فیبر
فیبر در غذاهای گیاهی مانند:

- میوه ها

- سبزیجات

- آجیل و دانه ها

- حبوبات ، مانند عدس

- غلات کامل

• تغذیه باکتریهای روده

• تشویق حرکات منظم روده

• با کمک به مدیریت کلسترول ، فشار خون و قلب را سالم نگه دارید

• کاهش خطر افزایش وزن

افراد مبتلا به ام اس ممکن است خطر بیشتری برای ابتلا به انواع خاصی از بیماری های قلبی داشته باشند.

مصرف کافی ویتامین D ممکن است به جلوگیری از بروز این بیماری کمک کند

ویتامین دی
ویتامین D برای همه مهم است، اما ممکن است به ویژه برای مبتلایان به ام اس مفید باشد. طبق آمار موسسه ملی اختلالات عصبی و سكته مغزی ، افرادی که ویتامین D بیشتری مصرف می کنند شانس كمتری برای ابتلا به ام اس دارند.

ویتامین D برای سلامتی استخوان نیز مهم است. افراد مبتلا به ام اس احتمالاً چگالی استخوان و پوکی استخوان را تجربه می کنند ، به خصوص اگر قادر به حرکت آسان نباشند. مصرف کافی ویتامین D ممکن است به جلوگیری از بروز این بیماری کمک کند.

بیشتر ویتامین D بدن با در معرض قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدست می آید ، اما فرد با مصرف مواد غذایی زیر می تواند ویتامین مورد نیاز خود را تامین کند:

- ماهی چرب

خدمات دندانپزشکی اقساط بدون چک
موخوره وشکنندگی موهاتو بااین روغن درمان کن
- محصولات لبنی غنی شده

- برخی غلات غنی شده ، ماست و آب پرتقال

- جگر گاو

- زرده تخم مرغ

بیوتین
بیوتین نوعی ویتامین B است و برخی افراد آن را ویتامین H می نامند. 

در بسیاری از غذاها وجود دارد ، اما منابع خوب شامل موارد زیر هستند:

- تخم مرغ

- جگر گاو

- دانه های آفتابگردان

- بادام 

- اسفناج

- کلم بروکلی

- نان گندم کامل

یافته های مطالعات کوچک نشان می دهد که مقدار بالای بیوتین - بین 100 تا 600 میلی گرم در روز می تواند به افراد مبتلا به ام اس پیشرونده کمک کند.

اسیدهای چرب غیر اشباع 
تحقیقات در مورد اینکه آیا رژیم غذایی سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع (PUFAs) به طور مستقیم به تسکین علائم MS کمک می کند ، نتایج مختلط به همراه داشته است. با این وجود شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این اسیدها به حمایت از بدن و کنترل التهاب کمک می کنند.

به نظر می رسد اسیدهای چرب غیر اشباع عملکردهای بدن را از سلامت قلب تا توانایی تفکر تقویت می کنند. نمونه هایی از غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع هستند شامل ماهی های چرب مانند سالمون و ماهی خال مخالی و برخی روغن های گیاهی است.

آنتی اکسیدان ها
بسیاری از سبزیجات حاوی موادی به نام پلی فنول هستند که دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بر روی سلولهای بدن هستند. این اثرات ممکن است به جلوگیری از آسیب سلولی کمک کند و ساختن پلی فنولها برای افراد مبتلا به MS به طور بالقوه مفید است.

منابع پلی فنول عبارتند از:

- میوه ها

- سبزیجات

- ادویه ها

- غلات

- حبوبات

- گیاهان

- چای

مواد غذایی مضر برای افراد مبتلا به ام اس :
بعضی از غذاها ممکن است برای افراد مبتلا به بیماری ام اس مضر باشد.

- چربی های اشباع شده

- غذاهای فرآوری شده

- سدیم

- غذاهای کم فیبر

- رژیم غذایی فاقد گلوتن

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/6/1399 - 10:21
moslem36 ( تعداد مطالب : 4 ) ( تعداد نظرات : 29 )

روزنامه دیلی‌میل گزارش داد، محققان دانشگاه کمبریج انگلیس موفق به شناسایی سه گونه مرگبار ویروس کرونا شده‌اند.
به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، بر اساس این گزارش، محققان دانشگاه کمبریج پیشینه‌ی ژنتیکی ابتلا به ویروس کرونا را از دسامبر تا مارس مورد بررسی قرار داده‌اند و سه نوع مختلف اما بسیار نزدیک به هم از این ویروس کرونا را شناسایی کرده‌اند.

یافته‌های این محققان که در مقاله‌ای در ژورنال PNAS منتشر شده است (اصل مقاله را از اینجا ببینید)، نشان می‌دهد سه گونه‌ مختلف کرونا در جهان عبارتند از:

زمان آخرین مطلب این کاربر: 202روز قبل
جمعه 22/1/1399 - 22:41
"وقايع نگار" ( تعداد مطالب : 3809 ) ( تعداد نظرات : 10 )

این روزها جای ماسک روی صورت کادر درمانی، یک نماد جهانی است. ارزش‌های انسانی، سرمایه‌ی مشترک بشریت است در برابر تهدیدی مشترک.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 6/1/1399 - 9:51
haji bina ( تعداد مطالب : 13486 ) ( تعداد نظرات : 589 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
دوشنبه 9/10/1398 - 23:58
heti_cc ( تعداد مطالب : 12 ) ( تعداد نظرات : 6 )

حود ارضایی یکی از بدترین بیماری هایی است که امروزه خیلی از جوانان دچار آن شده ان
در مان خود ارضایی نیاز مند یک دوره زمانی بلند مدت میباشد و برای هر کس شیوه خاص خود را میطلبد
اما در این مورد اطلاعاتی که دارم در اختیارتان میگذارم..
1-حتی المکان همیشه شب ها با بدن خسته به رخت خواب بروید و خود را تا جایی که میتوانید خسته نگه دارید
2-شب ها و در هنگام صبح خیلی مراقب باشید
3- اگر در هنگام شب از خاب بلند شدید حتما و حتما جای خود را عوض کنید و برای خاب به مکان دیگری بروید
کوهنوردی خیلی در این امر موثر میباشد و اما اصولی که مد نظر بنده هست و خیلی مثرالثمر میباشد مدام از این اصول پیروی کنید و آن را در ذهن خود تکرار کنید و عمل کنید
در هنگامی که شهوت در بدن وجود دارد اختیار اعضای بدن از دست ما تا حدودی خارج میشو


کسانی که میخاهند شروع به درمان و ترک خود ارضایی بکنند میتوانند با آی دی بنده در تلگرام تماس بگیرند برای راهنمایی های بیشتر
@zitec
zitec@

زمان آخرین مطلب این کاربر: 487روز قبل
يکشنبه 9/4/1398 - 13:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14122 ) ( تعداد نظرات : 49 )

خدمات رسانی شركت بهر برداری متروی تهران و حومه در خطوط یك، دو، سه، چهار، پنج، شش و هفت در روزسه شنبه ۱۴ خرداد ۹۸ همزمان با برگزاری مراسم سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران رایگان است. مدیرعامل شركت بهره‌برداری مترو با اعلام این خبر گفت: شركت بهره برداری متروی تهران از شامگاه روز ۱۳ خردادماه خدمات رسانی ویژه به‌ منظور جابجایی زائران و شركت كنندگان در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را آغاز می‌كند و در این راستا سرویس‌دهی شبانه حرم تا حرم ازایستگاه شهرری تا ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) با فاصله حرکت هر ۳۰ دقیقه یک قطار از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح اجرا خواهد شد.

فرنوش نوبخت نایب ریس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه با گرامیداشت یاد و خاطره رهبركبیر انقلاب اسلامی بیان كرد: به‌منظور رفاه حال شهروندان و زائران، فاصله حركت قطارهای خط یك متروی تهران در آن روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از ۷ دقیقه به ۴ دقیقه و فاصله حركت قطارها در خط دو از ۷ به ۶ دقیقه، خط سه از ۱۲ به ۱۰ دقیقه و در خط چهار از ۸ به ۶ دقیقه كاهش می یابد.
وی تصریح كرد: خط فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در آن روز به دلیل برگزاری مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران سرویس دهی نخواهد داشت.
نوبخت خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه سی امین مراسم سالگرد ارتحال رهبر كبیر انقلاب اسلامی در عصر روز ۱۴ خرداد ماه برگزار می شود، شركت بهره برداری متروی تهران ساعت فعالیت خط یك متروی تهران تا پایان انتقال همه شرکت‌کنندگان در مراسم، تداوم خواهد داشت و در صورت نیاز نسبت به اعزام قطارهای فوق‌العاده اقدام خواهد شد تا تمام مسافران پس از پایان مراسم بتوانند به راحتی با مترو از حرم مطهر به مقاصد اولیه خود اعزام شوند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
يکشنبه 12/3/1398 - 16:30
taghvimi ( تعداد مطالب : 3 ) ( تعداد نظرات : 0 )

دلایل عجیب یبوست که باور نمی کنید
یبوست یک مشکل شایع است که ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود اما برخی دلایل عجیب یبوست که نمی دانید را در این مطلب بخوانید.

عوارض ابتلا به یبوست
به گزارش سایت الودکتر، براساس برآوردها، در حال حاضر مبتلایان بهیبوست هر ساله ۲٫۵ میلیون بار به پزشک مراجعه می‌کنند که در این میان تعداد زنان بزرگسال، بیشتر از مابقی است. البته گاهی ابتلا به مشکل گوارشی و یبوست طبیعی است، به خصوص وقتی دچار استرس یا در سفر هستید اما یبوستی که ما از آن صحبت می‌کنیم مشکلی واقعی است که سبب کاهش کیفیت زندگی فرد می‌شود.

در این بیماری، علاوه بر دشواری در اجابت مزاج، معمولا علائم ناراحت‌کننده‌ی دیگر از جمله نفخ شکم، گاز معده، کمردرد خفیف و حتی استرس و خستگی نیز در تمام طول روز با شما هستند و با یبوست همراه می‌شوند. هر ساله مردم برای درمان یبوست میلیون‌ها دلار صرف خرید داروهای ضدیبوستمی‌کنند. خبر خوب این است که در اغلب موارد، یبوست قابل پیشگیری است و داروهای طبیعی بسیاری برای درمان این مشکل وجود دارند که اگر در حال حاضر دچار این مشکل هستید، می‌توانند به بهبود عملکرد روده‌تان کمک کنند.

آیا یبوست دارید؟
علایم و نشانه های یبوست مزمن شامل:

اجابت مزاج کم تر از ۳ بار در هفته

مدفوع بزرگ و یا سخت

فشار و زورزدن زیاد برای اجابت مزاج

احساس اینکه در روده و یا مقعد شما چیزی مانع دفع مدفوع می شود

احساس اینکه روده و یا مقعد شما کاملا از مدفوع تخلیه نشده است

نیاز به کمک برای دفع مدفوع از مقعد همچون فشار دادن شکم و یا استفاده از انگشت برای پاک کردن مقعد از مدفوع

یبوست زمانی مزمن نامیده می شود که شما حداقل ۲ تا از این علایم را در طول ۳ ماه گذشته داشته اید. در صورتیکه شما تغییرات مداوم و غیرقابل توضیحی در مدفوع خود حس کردید باید به پزشک مراجعه نمایید.

غذاهای یبوست آور
رژیم غذایی که دارای غذاهای فرآوری‌شده، شکر، کربوهیدرات‌ های تصفیه‌شده، الکل، چربی‌های ناسالم و مواد افزودنی مصنوعی باشد، عملکرد و حرکت طبیعی روده را با مشکل مواجه می‌کند.

آرام نیستید
استرس زیاد باعث تغییر در تولید هورمون‌ و انتقال‌دهنده‌ی عصبی می‌شود که روی تنش عضلانی، التهاب، تولید آنزیم و کل عملکرد گوارشی تاثیر مستقیم دارد.

یبوست و عدم تحرک
ورزش جریان خون را افزایش می‌دهد، ماهیچه‌های داخل دستگاه گوارش را تقویت، و به کنترل استرس کمک می‌کند.

داروهایی که باعث یبوست می شوند
بعضی از داروها می‌توانند باعث یبوست مکرر شوند، مانند داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد اسید معده، مکمل های غذایی کلسیم یا آهن، آنتی‌کولینرژیک‌ها، داروهای ضد تشنج، مواد مخدر و ادرارآورها.

یک مشکل روده ای
باکتری سالمی که در دستگاه گوارش زندگی می‌کند و پروبیوتیک نام دارد به تنظیم عملکرد روده کمک زیادی می‌کند. یکی از دلایل اهمیت فیبر برای سلامتی روده، «پری بیوتیک» موجود در غذاهای گیاهی است که باعث رشد باکتری‌های پروبیوتیک می‌شود.

یبوست به تیروئید ربط دارد؟
اختلالات تیروئید، «پی ام اس» (PMS) یا همان سندروم پیش از قاعدگی، اختلال در غذا خوردن، دیابت و یائسگی می‌توانند منجر به یبوست شوند. بیماری‌های دیگری چون بیماری پارکینسون، آسیب‌های ستون فقرات یا مشکلات مربوط به عصب که بر عصب دستگاه گوارش تاثیر می‌گذارد نیز می‌تواند باعث بروز این مشکل شود.

کمبودهای تغذیه ای  و یبوست
منیزیم الکترولیتی است که به عملکرد طبیعی عضلات کمک می‌کند. کمبود منیزیم در رژیم غذایی می‌تواند باعث تنش عضلانی شود و علائم استرس را بدتر کند.

یبوست و اجابت مزاج
برای برخی افراد، عجله در بیرون آمدن از دستشویی و نشستن در موقعیتی نامناسب و ناراحت‌کننده در توالت می‌تواند باعث شود حرکات روده کامل نشده و یبوست ایجاد شود.

یک دلیل عجیب برای یبوست
از جمله علل یبوست، بی‌خوابی و ناراحتی ناشی از مسافرت طولانی با هواپیما است.

یبوست و کهولت سن
یبوست گاهی ممکن است به دلیل کهولت سن باشد. گاهی اوقات سالمندان اشتهای خود را از می‌دهند (به دلیل مسائلی مانند خوردن غذا به صورت متفاوت، مشکل جویدن و نداشتن انرژی کافی برای پختن غذا)، به عبارت دیگر، فیبر و کالری کافی دریافت نمی‌کنند، بنابراین روند هضم غذا کند می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 886روز قبل
دوشنبه 7/3/1397 - 1:9
  • تعداد رکورد ها : 14670