abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )سومین جلسه ستاد عرضه بهداشتی دام با اعلام اینکه عرضه دام به صورت بهداشتی، مستقیماً با بهداشت محیط و سلامت فردی و جمعی مردم سر و کار دارد و با تاکید بر اهتمام سازمان مدیریت میادین نسبت به اجرای هر چه مناسب‌تر این طرح، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ رئیس ستاد عرضه بهداشتی دام با تاکید بر اینکه مدیریت شهری خود را در قبال بهداشت شهر و سلامت شهروندان مسئول می‌داند، گفت: سازمان مدیریت میادین آمادگی کامل دارد تا با همکاری شهرداری‌های مناطق، نسبت اجرای طرح مذکور برای روز عید قربان اقدام نماید.
علی عفتی با اشاره به اینکه علاوه بر مناطق شهرداری، مجموعه‌هایی همچون سازمان دامپزشکی کشور نیز با این طرح بزرگ همراهی و همکاری می‌کنند، افزود: طرح عرضه بهداشتی دام به صورت مستقیم با سلامت تک تک افراد جامعه سر و کار دارد و به همین دلیل، تمام تدابیر و تمهیدات مورد نیاز را پیش بینی خواهیم کرد که این طرح به بهترین شکل ممکن اجرا شود.
معاون بهداشت و بهره برداری سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با بیان اینکه به منظور عرضه بهداشتی دام، علاوه بر 3 جایگاه ثابت در 3 پهنه شهر، 21 جایگاه موقت نیز در 21 منطقه تهران پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: این 24 جایگاه که در آنها عرضه و ذبح بهداشتی دام صورت می‌پذیرد، در روزهای عرفه و عید قربان پاسخگوی تقاضای شهروندان خواهند بود.
گفتنی است، سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در روزهای عرفه و عید قربان در مناطق 22 گانه شهر تهران، از طریق برپایی جایگاه‌های موقت عرضه بهداشتی دام با حضور دامپزشکان سازمان دامپزشکی کشور، نسبت به ارائه دام زنده با قیمت مصوب و ذبح دام‌ها با رعایت دقیق و کامل نکات بهداشتی اقدام می‌کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 17:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 


طی جلسه ای آخرین اقدامات در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) و طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس مجتبی یزدانی صبح امروز 26تیرماه در جلسه ای با معاونین خدمات شهری مناطق 6،5،2، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ با محوریت آخرین اقدامات و پیگیری ها در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار و نیز طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، گفت: 6منطقه کم برخوردار در حوزه فضای سبز که سرانه فضای سبز پایین تری نسبت به سایر مناطق دارند باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و تمامی تلاش خود را برای تحقق این امر بکار بگیرند.

یزدانی در این جلسه بر تسریع در روند تملک باغات و زمین های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و گفت: با توجه به تاکیدات شهردار محترم تهران در خصوص تحقق توزیع عادلانه و متوازن فضای سبز در سطح شهر تهران؛ مناطق مذکور باید پیگیری های لازم را در راستای روند تملک باغات تسریع بخشند و اقدامات لازم در خصوص تسهیل گری در این امر صورت گیرد.

وی با اشاره به این که شهر تهران دارای 352 محله است، اظهار کرد: از این تعداد 17محله فاقد پارک بودند که سال گذشته 2 محله دارای پارک شدند و در حال حاضر 15 محله فاقد پارک هستند که باید برنامه ریزی های لازم برای احداث پارک محلی در این نقاط در اولویت قرار گیرد.

معاون شهردار تهران در ادامه با بیان این که در سال 97 تملک چهار قطعه باغ و ملک مشجر با نام های هورفر و بخشی فر در منطقه 7، عبقری در منطقه 2 و وثوق الدوله در منطقه 14 به انجام رسیده است و در سال 98 نیز تعداد دیگری از باغات و اراضی مشجر در مناطق ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) جهت خرید و تبدیل آن به فضای سبز عمومی شناسایی شده است.

وی اذعان کرد: در حال حاضر باغ عبقری(بوستان پدر) به مساحت 11000 متر مربع در منطقه2 به زودی برای استفاده عموم شهروندان افتتاح خواهد شد.
گفتنی است، در جریان این جلسه معاونین خدمات شهری مناطق 6،5،2، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات و موانع پیش رو در راستای تملک باغات و زمین هایی که شرایط تبدیل شدن به فضای سبز عمومی را دارند و نیز طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ مطرح و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 17:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )


معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه جانمایی شعب اخذ رای بر مبنای انتخابات دوره چهارم انجام می شود، گفت: شعب اخذ رای در مساجد، حسینیه‌ها و مدارس مستقر می‌شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، جلسه شورای معاونین امور اجتماعی و فرهنگی و دبیران هیئت های اجرایی مناطق ۲۲ گانه با حضور محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، سید حمید طهایی، دبیر ستاد هییت اجرایی شورایاری‌ها و معاونین اجتماعی مناطق ۲۲ گانه برگزار شد.
محمدرضاجوادی یگانه در آغاز این جلسه با تاکید براینکه مبنای جانمایی شعب اخذ رای بر مبنای انتخابات دوره چهارم انجام می شود، گفت: جمعیت برخی از مناطق و ثبت نام‌ها تغییر کرده که بر این مبنا تعداد محدودی از شعب هم تغییراتی داشته است.‌
وی با تاکید بر اینکه شعب اخذ رای در مساجد، حسینیه‌ها و مدارس مستقر می شوند، تصریح کرد: به هیچ عنوان بحث حذف شعب اخذ از مساجد مطرح نبوده است و شایبه هایی که مطرح شده است، به هیچ عنوان صحت ندارد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در خصوص تبلیغات انتخابات شورایاری‌ها عنوان کرد: ائمه جماعات می توانند در زمینه تبلیغات و آگاهی مردم بسیار اثر گذار باشند. مساجد به عنوان یکی از مهمترین پایگاههای مذهبی و فرهنگی شهر تهران، می توانند نقش بسیاری مهمی در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها ایفا نمایند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 17:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 شهردار منطقه 2 از افتتاح چندین پروژه شهری در روز شنبه با حضور شهردار پایتخت خبر داد. 


رسول کشت پور در گفت و گو با  شهرنوشت، درباره جزئیات پروژه هایی که قرار است روز شنبه با حضور شهردار تهران افتتاح شود، گفت: پروژه اول یک مرکز تخصصی بازیافت پسماند خشک است. این مرکز دارای خط پردازش و تصفیه پسماند خشک است و به صورت نیمه مکانیزه عمل می‌کند. تعدادی از زنان سرپرست خانوار در این مرکز مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: این مرکز، قابلیت 50 تن پسماند ورودی را به صورت نیمه مکانیزه دارد که طی فرایندی تخصصی این پسماند جداسازی و بسته بندی می‌شود. مساحت زمین 2 هزار و 500 مترمربع و زیربنای آن 2 هزار و 200 متر مربع است. 

کشت پور با اشاره به وجه تمایز این مرکز با سایر مراکز گفت: یکی از ویژگی های این مرکز ایجاد اتاق مانیتورینگ است. در این پروژه بحث RFID هم اهمیت پیدا می‌کند؛ RFID تگ‌هایی هستند که روی مخازن ما نصب شده‌اند، به این صورت که شهروندان می‌توانند به واسطه‌ی این تگ‌ها و گوشی‌های هوشمند با ما ارتباط برقرار کنند. از سوی دیگر، ماشین‌های پسماند خشک و تر به واسطه‌ی دستگاه‌های جی‌پی‌اس نصب شده روی آن‌ها از طریق اتاق مانیتورنیگ کنترل می‌شوند. 

شهردار منطقه 2 در ادامه به دستگاه خوددریافت پسماند خشک نیز پرداخت و تصریح کرد: 2 عدد از این دستگاه برای اولین بار در فروشگاه شهروند بهرود نصب شده است. در این شیوه، شهروند بطری خالی را داخل دستگاه قرار می‌دهد و طی توافقی که با فروشگاه شهروند شده قبض دریافت می‌کند. در نهایت با تحویل این قبض‌ها می‌تواند تخفیف دریافت کند.

کشت‌پور از پروژه‌ی دیگری نیز با محوریت تعویض و نوسازی 4 هزار و 100 مخزن پسماند در نواحی 9 گانه منطقه 2 سخن به میان آورد و گفت: پروژه‌ی دیگر پارک حشرات غول‌پیکر و خزندگان است. این پارک به صورت مشارکتی در زمینی به مساحت 8 هزار و 600 متر طراحی و احداث شده است. همچنین پل عابر پیاده‌ مکانیزه در تقاطع بلوار فرحزادی و یادگار امام (ره) را به درخواست شهروندان احداث کرده‌ایم که روز شنبه با حضور شهردار تهران افتتاح می شود.

شهردار منطقه 2 تاکید کرد که پروژه های مذکور با شعار «منطقه 2 هشومند است» اجرا می شود. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 16:59
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )
همایش دوچرخه سواری خانوادگی به مسافت 3 کیلومتر از میدان ارتش تا بوستان قیطریه روز جمعه 28 تیر ماه در شمال تهران برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک محمد خردمند معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : به منظور اشاعه و توسعه فرهنگ دو چرخه سواری و ترغیب شهروندان به استفاده و بهره مندی از روش های حمل ونقل پاک همایش دوچرخه سواری خانوادگی صبح روز جمعه 28 تیر ماه ساعت 7 و 30 دقیقه در مسیر 3 کیلومتری از ضلع غربی میدان ارتش تا بوستان قیطریه با عبور از بلوار شهید اندرزگو، بلوار قیطریه، خیابان کتابی با شعار" تغییر سبک زندگی با دوچرخه " برگزار می شود.
وی حضور راهبری آموزش گروه های دوچرخه سواری با هدف ترویج هرچه بیشتر ایمنی در دوچرخه سواری و پیشگیری از سوانح را از ویژگی های اجرایی این طرح دانست و گفت : شهروندان حاضر در همایش در زمان ثبت نام و شروع همایش پس از آموزش نکات لازم در خصوص ایمنی برای دوچرخه سواری در گروه های منظم به دوچرخه سواری می پردازند و راهوران پلیس، امداد رسانان، نیروهای 137 و ... در مسیر همایش راکبین دوچرخه را همیاری می نمایند.
خردمند افزود: در این همایش دوچرخه سواری فراتر از یک ورزش و بعنوان یک وسیله نقلیه معرفی می شود و اگر فرهنگ سازی مناسبی در تهران در خصوص دوچرخه سواری صورت گیرد می توانیم با تغییر سبک زندگی ، جامعه ای سالم تر داشته باشیم.
معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری این منطقه با اشاره به اینکه منطقه یک تا کنون به علت وجود معابر باریک و پر ترافیک نتوانسته در زمینه احداث مسیرهای دوچرخه سواری اقدامات اساسی را به انجام برساند گفت: یکی از برنامه های اصلی شهرداری تهران ایجاد توسعه زیر ساخت های دوچرخه سواری در شهر است و در همین راستا سعی ما بر این است با حمایت و همکاری هیئت دوچرخه سواری شمیرانات ، فرهنگ دوچرخه سواری را ترویج و شهروندان را به استفاده از دوچرخه تشویق کنیم که در همین راستا در سال جاری احداث 5 کیلومتر مسیر دو چرخه سواری در شمال تهران در محور خیابان شهید اندرزگو در دست اقدام است

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 16:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

مجموعه برنامه های "جشنواره شادستان" با شعار تابستانی برای همه از 16 تیر به مدت 10شب از ساعت 21 الی 24 در بوستان بزرگ ولایت جنب قلعه شادی در حال  برگزاری است.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی شهردار منطقه با اعلام این خبر افزود: با توجه به دسترسی شهروندان منطقه و مناطق همجوار به بوستان بزرگ ولایت طی نه شب گذشته بیش از 20 هزار شهروند از برنامه های شادستان استقبال و در کنار خانواده فضای شادی را تجربه کردند.

 

وی هدف از برپایی این برنامه را غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان بیان کرد و افزود: برنامه های متنوع نشاط افزا و مفرح در قالب بخش های سکوهای شادستان، نگار گذر فرهنگ و هنر، بازی و سرگرمی کودک، سکوی فرهنگ و هنر و.. هر شب برگزار می شود.

 

توکلی در تشریح برنامه های تدارک دیده شده در این جشنواره به اجرای برنامه های ویژه کودکان، موسیقی، سرود، هنرهای نمایشی، نقاشی بزرگ دیواری با حضور خطاطان و نقاشان، خیمه شب بازی، حرکات نمایشی ورزشی و... اشاره کرد.

 

شهردار منطقه با تأکید بر پیش بینی بخشی جذاب و شاد برای بازی و سرگرمی کودکان تصریح کرد:  بازی های فکری و حرکتی، اوریگامی، سفال گری و بازی با گل، نقاشی، مسابقات کودکانه، عروسک بازی، نقاشی و رنگ انگشتی و از جمله این برنامه ها هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 16:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه همایش دوچرخه سواری خانوادگی با حضور آحاد مختلف شهروندان و مدیران شهری منطقه 10 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، حسین بحیرائی با تاکید بر تحقق شعار شهردار تهران "تهران شهری برای همه" گفت: به مناسبت غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و نهادینه سازی فرهنگ استفاده از حمل و نقل پاک همایش دوچرخه سواری با اجتماع شهروندان و همگام با مسئولین شهری منطقه برگزار می شود.

وی آگاه سازی شهروندان نسبت به حفظ محیط زیست را از ضرورت های مدیریت شهری برشمرد و افزود: شهروندان با حضور در مقابل ساختمان ستادی منطقه و شرکت در این همایش  می توانند از ویژه برنامه های تدارک دیده شده بهره مند شوند و همگام با مسئولین شهری منطقه مسیر دوچرخه سواری از خیابان آزادی جنب ساختمان شهرداری منطقه تا پارک آموزشی ترافیک واقع در خیابان عرب را با دوچرخه رکاب بزنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 16:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

«مرکز توسعه سلامت روان مهاجر» به عنوان نخستین مرکز آموزشی-پژوهشی و مشاوره‌های روان‌شناختی ویژه مهاجران افغانستان در ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ فرهاد افشار شهردار منطقه 20 در آیین گشایش «مرکز توسعه سلامت روان مهاجر» گفت: در حال حاضر علاوه بر آنکه حفظ ویژگیهای زیست محیطی شهر جزء دغدغه های مدیران شهری است برای دست یابی شهروندان به آرامش روحی روانی و ترویج رفتار صالح در شهر، توجه به ابعاد اجتماعی بشر و مسائل روانشناختی نیز حائز اهمیت است.

افشار با بیان اینکه پیش بینی می شود تا سال 2070 حدود 70 درصد جمعیت کشورها در شهرها ساکن می شوند گفت : با افزایش جامعه شهری مسائل آنها نیز پیچیده تر می شود و رویکرد مدیریت شهری شهرداری تهران نیز توجه به ابعاد اجتماعی شهر و شهروندان است.

وی افزود: در راستای کاهش معضلات اجتماعی شهرداری تهران به عنوان هماهنگ کننده و تسهیل گر نقش آفرینی می کند تا سایر متولیان امر اقدامات اساسی را انجام دهند .

وی به علل مهاجرت در کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: کشور ما در سه دهه گذشته میزبان مهاجران افغانی بوده است ولی جامعه پذیری مناسبی صورت نگرفته و مسائل و مشكلات مرتبط با موضوعات روانشناختی بر زوایای مختلف زندگی مهاجران تاثیرگذار بوده است.

افشار با اشاره به  اینکه موضوعات روانشناختی ارتباط مستقیمی با موضوعات فرهنگی و اجتماعی هر جامعه دارد تصریح کرد: پروژه مشترك اولین مركز آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌های روانشناختی ویژه مهاجرین افغانستانی در ایران با مشاركت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20،مركز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی و كانون دانشجویی نخبگان افغانستان به ثمر نشست و امید است با فعالیت این مرکز نیازمندیهای جامعه مهاجر به خدمات روانشناختی تامین شود.

 

منطقه 20 پیشگام اصلاح روابط مسالمت آمیز مهاجران و مردم محلی است

محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از ویژگی های مرکز توسعه سلامت روان مهاجر آنست که مدیران این مجموعه از جامعه مهاجر افغان هستند و آنها می توانند در مباحث تحقیق، مشاوره و آموزش موثرتر عمل نمایند گفت: بخش اصلی مسائل افعانستانیها، مشکلات روانشناختی نیست بلکه مباحث حقوقی و اجتماعی مهاجران در ارجحیت بوده و رفع این موانع در اختیار شهرداری نیست اما شهرداری می تواند گامهای موثری را بردارد که از آن جمله می توان به افتتاح این مرکز و تقدیر از کارگران افغانستانی در آستانه سال نو اشاره کرد.

جوادی یگانه، این نکته که مجریان پروژه قسمتی از جامعه مهاجر هستند را از جمله ویژگی های این مركز عنوان کرد و افزود: از آنجایی که این مجریان درک و شناخت بهتر و دقیق‌تری از خصوصیات جامعه خود دارند می توانند در زمینه آموزش، تحقیق و مشاوره که در آن شناخت بافت فرهنگی و اجتماعی مهم است؛ موفق‌تر باشند.

وی افزود: تجربه زندگی افغانها نشان می دهد تنش بین افغانی ها و مردم محلی در نقاطی با تراکم جمعیت بالا و یکی از راه های کاهش تنش و تضاد اجتماعی فعالیت فرهنگی و آموزشی برای تسهیل اقدام اجتماعی و پذیرش مهاجران است و بخشی از فعالیتهای فرهنگی شهرداری می تواند در جهت پیوند میان مهاجرین و میزبان باشد.

وی ادامه داد : در دهه های گذشته عموما باورهای کلیشه ای در خصوص افغانستانیها وجود داشته که این باورها با واقعیت زندگی آنها همخوانی ندارد و خدمات آنها تبلیغ نشده است بنابراین ایجاد این شناخت از طریق برنامه های فرهنگی و ایجاد فرصتت تعامل چهره به چهره میان مهاجرین و ساکنان محلی در کاهش تضاد و تعارض موثر است.

وی با اشاره به اینکه اصلاح بازنمایی از افغانستان به افغانی ها کمتر مورد توجه قرار گرفته است گفت : یکی از رسالتهای مهم حوزه فرهنگی و هنری تغییر تصویر و ارائه مجموعه کامل از واقعیت جامعه افغانستان و کنشگران آن در سطح ملی و بین المللی است و بنابراین معرفی نخبگان و فعالان افغانستان با همکاری فعالان حوزه رسانه و سینماگران در تغییر و بازنمایی این تصویر موثر خواهد بود.

یگانه به نمونه های موفق همزیستی مهاجران و شهروندان بومی اشاره کرد و گفت: افغانی های ساکن منطقه 20 به نسبت سایر مناطق شهر تهران شرایط بهتری از نظر پذیرش مردم محلی دارند و منطقه20 به واسطه سابقه مذهبی خود می تواند پیشگام اصلاح نگرش عمومی نسبت به مهاجرین باشد و به منطقه ای نمونه از نظر روابط مسالمت آمیز مهاجران و مردم محلی و به یکی از برندهای منطقه ای تبدیل شود.

وی اظهار داشت: تجربه طولانی تنوع فرهنگی و زیستن قومیت های مختلف در ایران وجود داشته است و بازگشت این تجربه می تواند در کاهش مشکلات ارتباط بین فرهنگی کشورهای مهاجر پذیر موثر باشد.

وی افزود: بسیاری از مهاجران افغانی در ایران در جوار مکانهای مقدس زندگی می کنند و مکان مقدس می تواند محلی برای تحقق شعار برادری و خواهری و کنارگذاشتن تفاوتهای قومی باشد .

استفاده از پتانسیل جامعه مهاجر در فعالیتهای این مرکز از ویژگیهای شاخص آن است

زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از ابعاد مثبت تشکیل این مرکز همکاری بین بخشی اداره سلامت شهرداری منطقه ۲۰، مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی و کانون علمی و فرهنگی نخبگان افغانستان است گفت: این مرکز با هدف تامین، حفظ و ارتقای سلامت روانی مهاجرین افغانستانی با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های روانی و اجتماعی از طریق دسترسی عادلانه مهاجران به خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی راه اندازی شده است.

نصیری گفت: مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان یک مرکز علمی علاوه بر نظارت بر اجرا، فرایندهای علمی را رصد می کند که به کمک آن می توانیم پروژه های تحقیقاتی خوبی را در سطح شهر تهران رقم بزنیم .

وی افزود: حوزه سلامت شهرداری منطقه 20 ضمن تاکید بر ارتقاء سلامت روان مهاجران افغانستانی، با بهره گیری از ظرفیت ذی نفعان برای کنترل و پیشگیری از مشکلات احتمالی مولفه های محیطی موثر بر سلامت مهاجرین تلاش می کند.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از امتیازهای تشکیل این مرکز آنست که خدمات روانشناختی توسط اتباع افغانی انجام می شود.

نصیری تصریح کرد: آنچه حائز اهمیت است آنست که چگونه فعالیت این مرکز پایدار و خدمات آن اثربخش باشد و از آن به عنوان یک مرکز اصلی برای ارائه خدمات سلامت روان به مهاجرین افغان استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در 352 محله شهر تهران خانه های سلامت و واحدهای مشاوره روانشناختی دایر است افزود: با تشکیل شبکه متخصصین حوزه سلامت روان و بهره گیری از پتانسیل دانش آموخته های افغانی می توان متناسب با محلات شهر تهران، استراتژی و محتوای آموزشی را تدوین و خدمات سلامت محور را در شهر به ویژه در محلاتی که مهاجرین بیشتری سکونت دارند گسترش داد.

نصیری ادامه داد: راه اندازی این مرکز گامی برای تحقق شعار تهران شهری برای همه برداشته شده و می توان با گسترش خدمات برای تمامی افراد اعم از ایرانی و یا مهاجران در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گام برداشت.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران اظهار داشت: با فعالیت این مرکز علاوه بر اقدامات فردی از سوی تیم های روانشناختی، اقدامات اجتماع محور نیز در محلاتی که تعداد مهاجرین بیشتری سکونت دارند انجام می شود و شهرداری تهران نیز این اقدامات را ساماندهی خواهد کرد.

در ادامه این مراسم سیدابراهیم حجازی نماینده سفارت افغانستان در ایران پیام سفیر افغانستان در ایران در خصوص راه اندازی مرکز توسعه سلامت روان مهاجر را قرائت کرد.

در پایان این مراسم با حضور فرهاد افشار شهردار منطقه 20،زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران و فائز دین پرست رئیس پژوهشکده فرهنگ پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی، سید احمد حسینی دبیر کانون نخبگان افغانستانی، صورتجلسه همکاری مشترک بین شهرداری منطقه 20،دانشگاه علامه طباطبائی و کانون نخبگان افغانستانی در خصوص راه اندازی و مدیریت مرکز توسعه روان مهاجر امضاء و از تابلو این مرکز رونمایی شد.

محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه 20، فائز دین پرست رئیس پژوهشکده فرهنگ پذیری دانشگاه علامه طباطبائی، سید ابراهیم حجازی نماینده سفارت افغانستان، عبدالعزیز عاشوری سرپرست موقت دفتر عملیاتی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در تهران، محمد رجبی دستیار امور حمایتی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران، فرحبخش رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی و خانم لک مسئول فرهنگی اداره کل اتباع از حاضرین در این برنامه بودند.

مراسم افتتاح مرکز سلامت روان مهاجر ویژه اتباع افغانستانی به همت اداره سلامت شهرداری منطقه ۲۰، مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی و کانون علمی و فرهنگی نخبگان افغانستان با هماهنگی اداره اجتماعی شهرداری ناحیه 3 منطقه 20 در سالن اجتماعات کتابخانه ۱۳ آبان شهرری برگزار شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 16:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

در جلسه ای که با حضور معاون شهرسازی و معماری منطقه ۶، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ومدیر کل بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران برگزار شد مقرر گردید طی یک پروژه ی پژوهشی، اطلس عناصر ارزشمند و هویت بخش در منطقه 6 شهرداری تهران تهیه شود.
منطقه 6 شهرداری تهران در نظر دارد تا از طریق این طرح پژوهشی، به فهرستنامه ای از عناصر ارزشمند و هویت بخش کالبدی و عملکردی در سطح منطقه دست پیدا کند.
آگاهی از چنین اطلاعاتی، لازمه ی برنامه ریزی صحیح جهت حفاظت از عناصر فرهنگی شاخص منطقه به عنوان زمینه ای برای تصمیم گیری و برنامه ریزی علمی و عادلانه در جهت تقویت ارزش افزوده ی اجتماعی در سطح منطقه، به شمار می رود.
حصول ارزش های کالبدی-فضایی هویت بخش منطقه از طریق این پژوهش، باعث دستیابی به الگویی مناسب جهت بهره گیری در توسعه ی آتی منطقه خواهد شد.
گفتنی است بسیاری از خانه های تاریخی و سینماهای ارزشمند تهران در منطقه شش به عنوان قلب فرهنگی پایتخت قرار دارد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 16:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9599 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه21 از آموزش نکات خط سفید و قوانین جدید ترافیکی به رانندگان "خطوط اتوبوسرانی" این منطقه به منظور ارتقای سطح فرهنگ صحیح ترافیکی در حین رانندگی و همچنین افزایش مهارت علمی و عملی رانندگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، محمدرضا سالمی معاون حمل ونقل و ترافیک این منطقه ضمن بیان خبر فوق گفت: رانندگان "خطوط اتوبوسرانی" منطقه21 با حضور در دوره آموزشی-توجیهی قوانین و مقررات ترافیکی که به همت "اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور منطقه21" برگزار شده بود، با مبانی و اصول ایمنی به هنگام رانندگی بیشتر آشنا شدند.

وی در ادامه یكی از شاخصه های مهم نظم پذیری جوامع را میزان تعهد افراد به مقررات راهنمایی و رانندگی دانست و افزود: از آن جا كه فرهنگ را می‌توان مجموعه رفتار یک جامعه در امور گوناگون تعریف کرد، رفتار مردم و دید آنان نسبت به اهمیت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را نیز می توان فرهنگ ترافیکی لقب داد.

سالمی در همین خصوص یادآور شد: در پایان برگزاری این دوره آموزشی-توجیهی، از سطح ایمنی اتوبوس های مشغول به کار در خطوط مختلف این منطقه و همچنین صحت مدارک رانندگان نیز اطمینان حاصل شد.

لازم به ذکر است؛ در پایان جلسه آموزشی-توجیهی قوانین و مقررات ترافیکی، رئیس آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور منطقه21 ضمن گفتگو و تبادل نظر با فراگیران، به سوالات آنان در زمینه های قوانین راهنمایی، رانندگی و ترافیکی پاسخ داد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 20دقيقه قبل
چهارشنبه 26/4/1398 - 16:36
  • تعداد رکورد ها : 647548