abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

اداره ورزش معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 از برگزاری یک روزه "خیابان ورزش" در شهرک شهرداری این منطقه واقع در ناحیه سه ورودی غربی پایتخت و با حضور پرشور شهروندان ورزش دوست و ورزشکاران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با اعلام خبر فوق گفت: در راستای اجرای سیاست های سازمان ورزش شهرداری تهران و با هدف توسعه تفریحات ورزشی و با توجه به نیاز شهروندان تهرانی به انجام فعالیت های بدنی بیشتر؛ اداره ورزش و تربیت بدنی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 اقدام به برپایی "خیابان ورزش" و اجرای "ویژه برنامه های تفریحی-ورزشی" با حضور ورزشکاران و هنرمندان شاخص در روز پنج شنبه مورخ بیستم دی ماه  کرد.

 وی در ادامه و در تعریف "خیابان ورزش" افزود: "خیابان ورزش" مکانی است که شهروندان بدون توجه به قومیت، طبقه اقتصادی-اجتماعی و تنها به خاطر یک هدف مشترک در تمام رده های سنی گرد هم می آیند و آن هدف مشترک؛ "ورزش، تفریح و تندرستی؛ همه جا، برای همه" است.

معینی کربکندی در خاتمه هدف از برپایی "خیابان ورزش" را هویت بخشی به محلات با مشارکت شهروندان در بازی های بومی و محلی، مشارکت کلیه اعضای خانواده در انجام فعالیت های ورزشی با هدف تحکیم بنیان خانواده، توسعه و ترویج تفریحات ورزشی کم هزینه و در دسترس، احیای بازی های بومی و محلی در میان کودکان و نوجوانان بیان کرد.

شایان ذکر است؛ "خیابان ورزش" در دو بخش بانوان و آقایان در "رشته های دارت، طناب زنی، بدمینتون، فوتبال دستی، شوت دارت کودکان و بزرگسالان، شطرنج، والیبال، بازی های مهارتی-حرکتی، فوتبال گل کوچک، تئاتر خیابانی، قوی ترین مردان" و ... در محل خیابان چهل و هفتم، جنب شهرک شهرداری، بعد از چهارراه ایران خودرو برپا شد.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه چهار گفت: به منظور تسهیل و امنیت بیشتر تردد عابران پیاده هشتمین پله برقی در منطقه نصب می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "مهدی اناری"  با اشاره  به جزییات  این پل عابر پیاده مکانیزه در بزرگراه رسالت - کرمان افزود: این عملیات با اجرای فونداسیون ها و بتن ریزی در مرحله اول  در دو نقطه در ضلع شمال و یک نقطه در ضلع وسط و یک نقطه در ضلع جنوب انجام شد.

وی در ادامه گفت: در مرحله آغازین این عملیات جابه جایی پایه و پله های میانی ثابت پل هوایی عابر پیاده  و نصب پایه های پله های برقی  اجرایی شد.

اناری با اشاره به لزوم مکانیزه بودن پل های عابر پیاده در شهر گفت: اكثر مردم بالا رفتن از پل های عابر پیاده به حالت معمولی را مشكل دانسته و مسیر مستقیم را ترجیح می دهند و تمایل چندانی به بالا رفتن تعداد زیادی پله برای استفاده از پل عابر پیاده را ندارند و تنها در بزرگراه ها و آزاد راه های شهر كه سرعت وسایل نقلیه بیش از 120 كیلومتر در ساعت است، به خاطر حفظ جانشان ناچار از پل عابر پیاده استفاده می كنند .

معاون حمل  و نقل ترافیک منطقه ادامه داد: به همین دلیل برای تشویق و ایجاد انگیزه در شهروندان قرار شد پل های هوایی عابر پیاده كه به 6 پله برقی بالا رونده و پایین آورنده مجهز است، در محل مذکور نصب شود .

اناری همچنین با اشاره به احداث پهلوگاه های اضطراری در شهر گفت: به منظور ایجاد حاشیه امن برای توقف های موقت اضطراری وسایل نقلیه ، توقف وسایل نقلیه امداد ، پلیس راهور و توقف کوتاه مدت سایر وسایل نقلیه بدون ایجاد تداخل ترافیکی با سایر خودروهای عبوری دو  پهلوگاه اضطراری در بزرگراه شهید همت مسیر غرب به شرق جنب رمپ ورودی خیابان پاسداران و بزرگراه شهید بابایی مسیر غرب به شرق بعد از خروجی بلوار دانش ( محله حکیمیه )احداث شد.

وی ادامه داد: در چنین عملیات هایی با اصلاحات هندسی، با کاهش قابلیت استفاده از عرض پیاده‌روها و پوشاندن برخی از نهرها و احداث پهلوگاه‌هایی برای توقف خودروها در مواقع ضروری از بسته‌شدن یک باند عبوری جلوگیری شده و ایمنی شبکه معابر ارتقاء می یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 4 با اشاره به دیگر اقدامات این حوزه افزود: با عنایت به پس زدگی طول صف در مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید همت مقطع ورودی به خیابان پاسداران و ایجاد صف طولانی در بزرگراه مذکور، با اصلاحات هندسی و تعریض مقطع رمپ خروجی ،  کاهش طول صف وسایل نقلیه ،کاهش آلودگی هوا و سهولت تخلیه ترافیکی را شاهد خواهیم بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

نشست ارزیابی عملکرد منطقه 2 و نواحی 9 گانه آن در اجرای آراء صادره از ماده صد با حضور دکتر فرهادی رییس کمیسیون های ده گانه ماده صد شهرداری تهران، شهردار منطقه 2 و مدیران شهری به میزبانی منطقه 2 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه در این جلسه با اشاره به اهتمام مدیریت شهری منطقه 2 در اجرای آراء صادره از ماده صد اظهار داشت: پرونده های صادره در منطقه 2 با عنایت به وسعت و بافت تجاری از تعداد بالایی برخوردار است و سعی ما بر آن است که اجرای احکام صادره را به حداکثر برسانیم.
وی در ادامه افزود : پیشگیری و ممانعت از ساخت و سازهای غیر مجاز علاوه بر حفظ و اجرای قانون، حقوق مردم و شهر را حفظ می نماید.
کشت پور بر لزوم فرایند سالم اداری احکام ماده صد و اجرای آن تاکید کرد و گفت: اتخاذ تصمصمات درست، نظارت و پیگیری مستمر پرونده های منظوره در منطقه 2 مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:17
mohsen_yahoo ( تعداد مطالب : 2556 ) ( تعداد نظرات : 2633 )


دردهای زیادی است که به آنها وعده داده ام با آمدنت علاج می شود.

جمعه ها دم غروب وقتی آسمان از اندوه نیامدنت

دوباره مثل صدها سال دیگری که خون گریسته است

 اشک سرخ می بارد به خود می گویم :
" آقایم باز هم نیامد....." 
درست جمعه ها ،

 وقتی قلبم و قلب همه از تنگی فراغت مثل لاله ای

که زیر پا لگد شود چروکیده و رنجیده می شود

با خود می گویم ایت درد عاقبت مرا خواهد کشت ، و بعد به خود نهیب می زنم که
** او خواهد آمد **

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 48دقيقه قبل
جمعه 21/10/1397 - 16:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

براساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت 7 محصول در میادین و بازارهای میوه و تره بار کاهش پیدا کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار؛ 7 محصولی که قیمت آنها کاهش پیدا کرده است، سه نوع میوه شامل گلابی درجه یک با قیمت هر کیلوگرم 6 هزار تومان و دستچین 7 هزار تومان، انگور سفید درجه یک با قیمت هر کیلوگرم هزار تومان و دستچین 5500 تومان و هندوانه با قیمت هر کیلوگرم یک هزار تومان است.

علاوه بر این، 4 نوع محصول دیگر که قیمت آنها کاهش یافته، شامل بادمجان درجه یک با قیمت هر کیلوگرم 3500 تومان و دستچین 4 هزار تومان، سیب زمینی ترشی درجه یک با قیمت هر کیلوگرم 2800 تومان و دستچین 3300 تومان، ترب سفید درجه یک با قیمت هر کیلوگرم 1100 تومان و دستچین 1500 تومان و ترب سیاه درجه یک با قیمت هر کیلوگرم 1500 تومان و دستچین 1800 تومان است.

براساس این گزارش، دو محصول نیز جدیداً وارد میادین میوه و تره بار شده است که شامل «تمبرهندی» با قیمت هر کیلوگرم 19800 تومان و «زنجبیل تازه» درجه یک با قیمت هر کیلوگرم 17 هزار تومان و دستچین 19 هزار تومان است، ضمن اینکه قیمت هر کیلوگرم آناناس 19 هزار تومان، نارگیل 14 هزار تومان، موز 10700 تومان و توت فرنگی درجه یک 12 هزار تومان و دستچین 14 هزار تومان اعلام شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 19/10/1397 - 17:53
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در دیدار و گفتگو با معاون وزیر بهداشت، برای همکاری در طرح غربالگری افراد بالای 30 سال با وزارت بهداشت، اعلام آمادگی کرد.

اعلام حمایت و همکاری شرکت شهر سالم در طرح غربالگری افراد بالای 30 سال

 به گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم شهرداری تهران، در این دیدار که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، دکتر چوبینه با اشاره به امکانات شرکت شهر سالم مبنی بر در اختیار داشتن 18 مرکز درمانی و نیروی انسانی متخصص در سراسر پایتخت از یک سو و تجربه چکاپ سلامت هفده هزار کارگر زحمتکش شهرداری تهران از سوی دیگر، مجموعه تحت مدیریت خود را مجموعه‌ای پیشرو در حوزه سلامت و دارای تجربه‌ای شایسته در حوزه غربالگری، معرفی کرد.

وی با اشاره به طرح غربالگری افراد بالای 30 سال که قرار است از تاریخ 22 تا 26 دی ماه سال جاری برگزار شود، اظهار داشت:

با توجه به اینکه میلیون‌ها نفر از هموطنان مبتلا به فشارخون، اضافه وزن و چاقی هستند و متاسفانه از بیماری خود نیز بی‌خبر هستند، اجرای موفق این طرح می‌تواند آنها را از وضعیت سلامت خود باخبر کند تا با شناسایی و پیگیری به موقع، از بسیاری عوارض بیماری‌های مذکور جلوگیری و سلامت خود را بدست آورند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در پایان اظهارات خود با اعلام حمایت از طرح غربالگری افراد بالای 30 سال برای هرگونه همکاری با وزارت بهداشت در اجرای این طرح، اعلام آمادگی کرد.

شرکت شهر سالم باید الگویی برای سایر دستگاه‌ها باشد

معاون پرستاری وزارت بهداشت نیز با اطلاع از امکانات و اقدامات شرکت شهر سالم در حوزه سلامت و پایش کارکنان خود، اقدامات این مجموعه را شایسته تقدیر دانست و اظهار داشت:

شرکت شهرسالم به واسطه اهمیت قائل شدن برای سلامت کارکنان خود، باید به یک الگو برای سایر دستگاه ها تبدیل شود و امیدواریم این حرکت شرکت شهر سالم شهرداری تهران نه تنها به شهرداری‌های کل کشور سرایت کند بلکه همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی نیز این اقدام بایسته و شایسته را در دستور کار خود قرار دهند.

استقبال از همکاری وزارت بهداشت و شرکت شهر سالم شهرداری تهران

دکتر مریم حضرتی با اشاره به طرح غربالگری افراد بالای 30 سال، اظهار داشت: این طرح که با هدف تعیین وضعیت بزرگسالان ایرانی از لحاظ فشار خون، وزن، قد، شاخص توده بدنی و نسبت اندازه دور کمر به دور باسن ( WHR ) در تمام افراد بالای 30 سال در همه بیمارستان های دولتی و غیر دولتی کشور دنبال می‌شود، می‌تواند اقدامی موثر برای ترویج سلامت باشد زیرا در این طرح موارد مهمی مثل سبک زندگی سالم، مدیریت فشار خون و مدیریت وزن آموزش داده می‌ شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان با اشاره به اقدامات و تجارب قابل توجهی که شرکت شهر سالم از غربالگری کارکنان خود به دست آورده است، تاکید کرد:

از همکاری شرکت شهر سالم شهرداری تهران در طرح غربالگری افراد بالای 30 سال استقبال می‌کنیم و از این رویکرد عمومی شهرداری تهران در حوزه سلامت که نه تنها سلامت کارکنان و کارمندان شهرداری تهران بلکه سلامت همه شهروندان را مدنظر دارد، نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 19/10/1397 - 17:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )


اخیراً موج تازه‌ای در چند رسانه علیه عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری به راه افتاده كه به طور مشخص، موفقیت‌های طرح ترافیک جدید را هدف گرفته است. یک نمونه از این جوسازی‌ها، انتشار مطلبی با عنوان «شش چالش طرح ترافیک جدید» بوده که چند ادعا در این باره مطرح شده است که با واقعیت فاصله دارد.
پاسخ روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره ادعاهای نادرست مطرح شده در این مطلب به شرح زیر است:
یكی از ادعاهای مطرح شده، برداشت سقف مبلغ عوارض تردد از حساب شهروندی كاربران، بابت رزرو حق تردد است. این در حالی است كه مبلغ برداشتی از حساب شهروندی كاربران بابت رزروهای استفاده نشده، سقف هزینه تردد روزانه (یعنی ۳۶ هزار تومان) نیست، بلکه حداقل هزینه تردد (۱۳۴۴۰ تومان) بوده است. اینكه چرا این مبلغ از حساب شهروندی كاربران كسر می‌شود، به سقف مجازِ تردد خودروها در محدوده با هدف مهار ترافیك و آلایندگی خودروها بر می‌گردد و برای جلوگیری از پایمال شدن حق تردد دیگر شهروندان، این کار ضرورت دارد.
از دیگر ادعاهای مطرح شده، كاهشی بودن روند درآمدهای ناشی از طرح ترافیك در سال 97 است. در پاسخ باید گفت: اولا هدف از اجرای طرح ترافیك جدید، كنترل ترافیك و در حد امكان كاهش آلودگی هوا بوده است، نه كسب درآمد بیشتر. نكته جالب اینكه انتقاد از کاهش درآمد توسط کسانی مطرح می‌شود که در ابتدا مدعی بودند هدف طرح ترافیك جدید، افزایش درآمد شهرداری است! ثانیا روند درآمدهای ناشی از طرح ترافیك جدید، كاهشی نیست و رو به افزایش است. با توجه به اینكه در طرح ترافیك جدید، فروش سالانه حق تردد در محدوده حذف شده و نرخ عوارض بنا به شاخص‌هایی چون زمان تردد و سطح آلایندگی خودروها به صورت روزانه محاسبه می‌شود، لذا درآمدها به صورت مقطعی كاهش یافته و از شکل یکباره در اول سال به کل سال منتقل شده است. البته مجموع درآمدهای حاصل از طرح ترافیك جدید از سال‌های قبل بیشتر بوده، اما نه به علت افزایش، بلکه به این علت که دیگر از تخلفات خودروهایی که تردد غیرمجاز دارند، چشم‌پوشی نمی‌شود و عدالت بیشتری بین همه در برابر قانون مراعات می‌شود. اما به طور كلی میزان تحقق درآمد تا امروز كمتر از سال پیش بوده كه این موضوع با در نظر داشتن اهداف اصلی طرح ترافیك، توجیه‌پذیر است.
یكی دیگر از ادعاهای مطرح شده، مربوط به استعلام عوارض است که گفته‌اند وقتی میزان عوارض در دفاتر خدمات الکترونیک استعلام می‌شود، رقم بدهی طرح ترافیک اعلام نمی‌شود. لازم به توضیح است كه عوارض سالانه خودرو و عوارض طرح ترافیك متفاوت از هم هستند و دفاتر مربوطه هركدام از آن‌ها را بنا به درخواست شهروندان اعلام می‌کنند. البته مدیران حوزه معاونت مالی شهرداری درصدد هستند كه با ایجاد زیرساخت‌های لازم الكترونیكی، این دو عوارض را تجمیع و امور شهروندان در این زمینه را تسهیل كنند.
ادعای دیگر، ناعادلانه دانستن طرح ترافیك جدید به واسطه تردد غیر مجاز در محدوده است. تردد غیرقانونی در محدوده طرح، پیش از این نیز وجود داشته است. در طرح ترافیك پیشین، جریمه تردد غیر قانونی در محدوده طرح 20 هزار تومان بود كه از مبلغ عوارض تردد در محدوده طرح كمتر بود و این تناقض مسبب گرایش بیشتر به قانون‌گریزی می‌شد. در حالی كه در طرح ترافیك جدید علاوه بر جریمه، عوارض تردد برای متخلفان محاسبه می‌شود و این سیاست سبب ترغیب شهروندان به قانون‌مداری می‌شود.
ادعای غیر مستند دیگر، افزایش بار ترافیكی در محدوده طرح است كه کاملا با مشاهدات مردمی و میدانی و داده‌های مركز كنترل ترافیك، در تعارض است. بار ترافیكی محدوده و نیز خارج از آن پس از اجرای طرح ترافیك جدید، در نیمه اول و همچنین نیمه دوم سال تا زمان حاضر، کاملا كمتر شده است و حتی مردمی که هر روز در محدوده طرح ترافیک تردد دارند نیز این تغییر را کاملا احساس می‌کنند. اما به نظر می‌رسد که برخی عزیزان منتسب به شورای شهر، در این زمینه عمدا قصد دارند مطالب را وارونه جلوه دهند.
امید به آنكه این انتقادات ناشی از كمبود اطلاعات و نه حب و بغض شخصی و تضاد منافع باشد. در هر صورت سیاست‌گذاری مناسب شهری نیازمند همدلی و انتقادات مسئولانه و همچنین جدیت در پیگیری برنامه‌هاست؛ امری كه به نظر می‌رسد معاونت حمل و نقل و ترافیك به دنبال آن است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 19/10/1397 - 17:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )


مراسم انعقاد توافقنامه تأمین قطارهای خط هفت متروی تهران،  (سه شنبه 18 دی ماه 1397)  با حضور شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه،مدیر عامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو )، مدیر عامل شركت واگن سازی پارس، جمعی از مدیران شهری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شواری اسلامی شهر تهران و مدیران شركت چینی سازنده واگن RTTE برگزار شد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه، دكتر محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در ابتدای جلسه با بیان اینكه امیدوارم با توافق امروز بتوانیم گام اساسی دیگری در جهت خدمت رسانی به مردم برداریم افزود: مهمترین دغدغه در متروی تهران و حومه بحث كمبود واگن است و اگر قرار باشد 7 خط ساخته شده در متروی تهران با فاصله حركت 2 دقیقه خدمت رسانی كنند، حداقل 2 هزار دستگاه واگن كسر داریم. وی گفت: از پیش مقرر گردیده بود كه وزارت كشور 1050 دستگاه واگن برای متروی تهران تامین كند كه مناقصه 630 دستگاه آن در دولت آقای روحانی برگزار شد و شركت واگن سازی تهران و یك شركت چینی كه برنده این مناقصه شده بود مسئول ساخت این واگن ها شدند. پورسیدآقایی تصریح كرد: اما ما به این میزان بسنده نكردیم و برای تامین مابقی واگن های مورد نیاز اقدامات گوناگونی را برنامه ریزی كردیم كه یكی از آنها قرارداد تامین واگن های خط 7 از محل فاینانس مصوب شده است. در سال 95 مدیریت وقت شهری قراردادی را در این خصوص منعقد كرد كه وزارت كشور به دلیل بالا بودن قیمت آن را نپذیرفت. ما در یك سال گذشته مذاكرات زیادی را با شركت های سازنده واگن انجام دادیم و هم توان فنی و هم توان فاینانس آنها را بررسی كردیم كه نهایتا شركت RTTE با همكاری شركت واگن سازی پارس توانستند با قیمت مناسب برنده مناقصه شوند و ساخت 47 رام قطار 8 واگن و در مجموع 376 واگن به آنها سپرده شد. معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به اینكه این اولین بار است كه قطارهای متروی تهران به صورت 8 واگن ساخته خواهند شد افزود: طراحی سكو در برخی از خطوط از جمله خط ۷ متروی تهران مناسب توقف قطارهای 8 واگن است اما تاكنون تنها قطارهای 7 واگن در متروی تهران استفاده می شدند كه این به معنای استفاده نكردن از حداكثر توان این خطوط بود. به گفته پورسیدآقایی در این كنسرسیوم مشترك سازنده چینی و شركت واگن سازی پارس، سهم ساخت داخل به بیش از 55 درصد می رسد، ضمن آنكه طرف چینی موظف شده است كه ساخت بوژی را در ایران انجام دهد كه به این ترتیب برای اولین بار انتقال دانش ساخت این قطعه به داخل انجام می شود. وی در خصوص مدت زمان اجرای این توافقنامه گفت: مدت ساخت كل واگن ها از زمان تامین مالی قرارداد 48 ماه خواهد بود كه اولین قطار 15 ماه بعد از گشایش اعتبار تحویل داده خواهد شد. پورسیدآقایی قیمت مناسب و انتقال تكنولوژی به داخل را از ویژگی های مهم این توافقنامه دانست و افزود: با این میزان فاینانس در قرارداد قبلی 277 واگن ساخته می شد كه به علت كاهش قیمت اكنون 376 واگن برای متروی تهران ساخته می شود كه این نوید دهنده تامین امكانات بیشتر برای شهروندان علی رغم بودجه های كم است. آقای لو مدیر شركت چینی RTTE هم در این جلسه ضمن ابراز خوشحالی از اینكه فرصت دوباره برای همكاری با متروی تهران دارد افزود: این شركت بیش از 60 سال در زمینه مترو فعالیت دارد و ارزش دارایی آن 70 میلیارد دلار برآورد شده است. وی گفت: امیدوارم همكاری خوبی با شركت واگن سازی پارس در این زمینه داشته باشیم. دكتر مختاری مدیرعامل شرکت واگن سازی پارس نیز در این جلسه گفت: شركت واگن سازی پارس  40 سال سابقه در صنعت ریلی دارد و امیدواریم كه با همكاری شركت RTTE ، این شركت بتواند سهم بسزایی در تامین ناوگان ریلی خط 7 متروی تهران داشته باشد. وی افزود: اولین واگن ها در خط یك متروی تهران توسط شركت واگن سازی پارس ساخته شده است و در این قرارداد جدید جدا از ساخت بدنه و مونتاژ نهایی در كشور برای اولین بار تولید بوژی هم در شركت ما انجام می شود. محسن هاشمی در جلسه انعقاد قرارداد برای تامین واگن خطوط ۷ مترو با اشاره به اینكه در آستانه سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) هستیم گفت: چند کلمه ای در خصوص مترو و آیت الله هاشمی صحبت می کنم. خاطرم هست سالهای دهه ۷۰ بود که بحث خرید تجهیزات مترو مطرح شد و در مناقصه ای ۴ شرکت اروپایی شرکت کردند که هر کدام برای هر واگن ۱.۵ میلیون دلار پیشنهاد داده بودند که این رقم، رقمی بالا و غیر قابل قبول بود. وی افزود: آن زمان آیت الله هاشمی اعلام کرد از کشورهای دیگر مانند کره، روسیه، آرژانتین و چین نیز برای حضور در مناقصه دعوت شود و با مجوز شورای اقتصاد دوباره این مناقصه برگزار گردد. رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در سفری که به همراه آیت الله هاشمی از کشور چین داشتیم از مترو پکن که آن زمان تنها ۱.۵ خط داشت بازدیدی کردیم گفت: از مسئول چینی پرسیدیم واگن‌های چینی چه قیمتی دارد که اعلام شد هر واگن ۲۰۰ هزار دلار قیمت دارد که با ۱.۵ میلیون دلار تفاوت چشمگیری داشت. از این تفاوت شوکه شدیم و آیت الله هاشمی بعد از بازگشت از سفر گفتند كه سفیر وقت آلمان را احضار کنید که چرا چنین قیمت بالایی برای واگن اعلام کرده است. وی ادامه داد: آن زمان سفیر وقت آلمان در بازرسی ریاست جمهوری اعلام کرد که این نرخ ها توسط شرکت های خصوصی اعلام می‌شود و ربطی به دولت ندارد. بنابراین دوباره مناقصه برگزار شد و چین برنده این مناقصه بود و۱۱ واگن با همكاری شركت واگن سازی پارس ساخته شد. وی در پایان خاطر نشان كرد: در حال حاضر ۱۳۵۰ واگن یک طبقه و دو طبقه در تهران خدمات رسانی می کنند در حالی که برای ۷ خط نیاز به ۳ هزار واگن داریم و امیدواریم با تامین واگن ها بتوانیم از ظرفیت كامل 7 خط ساخته شده استفاده كنیم و میزان سفر با متروی تهران و حومه به حدود ۷ میلیون در روز برسد. شهردار تهران در این جلسه ضمن گرامی داشت یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) گفت: امروز توافقنامه ساخت 376 واگن مترو با شرکت واگن‌سازی پارس و یک شرکت چینی امضا می شود كه تامین این 47 رام قطار در بالا بردن بهره وری خطوط ساخته شده متروی تهران و حومه بسیار موثر است. پیروز حناچی افزود: در حال حاضر سهم مترو در حمل و نقل شهر تهران 14 درصد است كه اگر همه ظرفیت های موجود را استفاده كنیم سهم متروی تهران می تواند به 50 درصد برسد. به گفته شهردار تهران جلوگیری از ترافیك و آلودگی هیچ راه شناخته شده ای به غیر از توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو ندارد، علی الخصوص كه مترو موثرترین بخش حمل و نقل عمومی است. وی ادامه داد: در حال حاضر برای بهره برداری مناسب از 7 خط متروی تهران، 2 هزار واگن كسری داریم كه توافق نامه امروز به همراه قرار داد وزارت كشور از جمله كارهایی است كه برای جبران این كسری انجام شده است. حناچی با بیان اینكه می توانستیم ساخت این قطارها را به شركت واگن سازی تهران بسپاریم گفت: با توجه به اینكه شركت واگن سازی تهران مسئول ساخت واگن ها در قرارداد وزارت كشور شده بود و به منظور استفاده از همه ظرفیت های كشور، همكار این قرارداد، شركت واگن سازی پارس در اراك انتخاب شد كه امیدوارم تجربه خوبی در تولید داخلی این قطارها باشد. وی در ادامه با بیان اینكه همه بخش های حمل و نقل عمومی قابلیت سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی را دارند افزود: این جذب سرمایه به شرطی است كه یارانه پرداخت شده برای این خدمات برداشته شود. شهردار تهران با تاكید براین نكته كه همچنان پرداخت یارانه برای قیمت بلیت ادامه خواهد داشت گفت: درحال حاضر با توجه به تخفیف های  ارائه شده در كارت بلیت ها، متوسط قیمت پرداختی توسط مسافران برای هر سفر با مترو 700 تومان است و این در حالی است كه قیمت تمام شده بلیت در شركت بهره برداری متروی تهران و حومه 2 هزار 350 تومان است و تفاوت این قیمت از سوی شهرداری تهران به عنوان یارانه پرداخت می شود. اگر قرار باشد این بهره برداری با زیرساخت های انجام شده به شركت های خصوصی واگذار شود و با فرض اینكه خطوط توسط شهرداری ساخته می شود و با توجه به لزوم تامین واگن و ... قیمت بلیت به 6 هزار و 350 تومان می رسد و اگر قرار باشد زیرساخت ها هم از ابتدا توسط  بخش خصوصی ساخته شود، قیمت واقعی بلیت مترو به حدود 11 هزار تومان خواهد رسید. وی در ادامه با اشاره به اینكه در نظر سنجی های انجام شده 70 درصد مسافران مترو اعلام كردند كه راضی هستند كه با افزایش بلیت سرویس دهی در مترو ارتقا یابد تصریح كرد: این صحبت ها به معنی آن نیست كه برنامه ای برای حذف سوبسید در بلیت مترو داریم اما می خواهم بگویم دلیل سختی توسعه در مترو و عدم جذب سرمایه گذار خصوصی در این بخش سوبسید سنگینی است كه به قیمت بلیت داده می شود. در پایان این جلسه، توافقنامه ساخت 376 واگن توسط شركت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه ، شركت راه آهن شهری تهران و حومه( مترو)، شركت واگن سازی پارس و شركت چینی RTTE امضا شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 19/10/1397 - 17:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )شهردار منطقه22 گفت : ما در مجموعه مدیریت شهری بر این باورهستیم که بدون همراهی مردم اداره شهر امری ناممکن است و تلاش خواهیم کرد تا هر اقدامی که در منطقه ۲۲ انجام می شود، در راستای احصای مسائل و مشکلات شهروندان و پاسخگو به نیازهای مردم باشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ در جمع صمیمانه نمازگزاران مسجد چهارده معصوم(ع)، اهالی محله هوانیروز واقع در منطقه۲۲، گفت : شهرداری یک نهاد مردم نهاد است و ما خود را خدمتگزار مردم می‌دانیم و در حد بودجه‌ها و منابع موجود با تمام قواء در خدمت شهروندان هستیم.
نوذرپور در ادامه این نشست گفت: ما در به ثمر رسیدن وظایف خود، نیازمند حضور و مشارکت حداکثری شهروندان هستیم تا با احصای صحیح مشکلات به مدیریت شهری در جهت رفع آن‌ها همکاری‌های لازم صورت گیرد. صرف بیان مشکل بدون همراهی مردم چاره‌ساز نخواهد بود.
نوذرپور با تنفس‌گاه دانستن منطقه 22 برای شهر تهران اظهار داشت: با وجود اینکه مساحت قابل توجهی از این منطقه به فضای سبز اختصاص داده شده اما به واسطه نقش و کارکرد فرامنطقه‌ای منطقه ۲۲، این منطقه تفرجگاهی برای کل شهر تهران تعریف شده است و در همین راستا هدف‌گذاری ما این است که سطح فضای سبز کمتر از ۵۰ درصد مساحت کل منطقه نشود که در حال حاضر ۲۸۵۰ هکتار فضای سبز داریم و در تلاشیم که این مقدار افزایش یابد.
وی با بیان اینکه تفکیک پسماند خشک از مبدأ را از ۳ درصد به ۱۲ درصد رسانده ایم و با مشارکت شما شهروندان تا پایان سال به ۲۰درصد خواهیم رساند، افزود: در حوزه شهرسازی اجازه نخواهیم داد تا ساخت و سازهای بدون مجوز و ناموزون در منطقه شکل گیرد.
 شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه کارگروه ایمنی با حضور نمایندگان حوزه شهرسازی، مدیریت بحران، خدمات شهری، اجرائیات و سازمان آتش نشانی به صورت مداوم و برگزار می‌شود، افزود: ضعف‌ها و نقصان‌های برج های واقع در منطقه، طی نامه‌ای رسمی به مدیریت این مجموعه‌ها ابلاغ می‌شود و آنها مکلف به رفع موارد نا ایمن هستند.
 وی به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی منطقه ۲۲ نیز اشاره کرد و گفت: کمبود وسایل حمل و نقل عمومی از مشکلات این منطقه است. همچنین کمبود اتوبوس در کل تهران وجود دارد و اقداماتی در خصوص نوسازی این ناوگان انجام نشده است به طوری که حدود ۷۵ درصد ناوگان اتوبوسرانی به سن فرسودگی رسیده است و به همان میزان نیز منطقه ۲۲ از این موضوع متاثر است.
 شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: در حوزه مترو هم علی‌رغم اقدامات انجام شده؛ اما منطقه ۲۲ نیازمند به حداقل یک خط مترو است و این از موضوعاتی است که آن را دنبال می‌کنیم و حداقل یک خط مترو از منطقه22 خواهد گذشت.
در پایان  نوذرپور به برنامه‌های اجتماعی در نظر گرفته شده توسط شهرداری منطقه22 برای مردم ساکن در این منطقه اشاره کرد و گفت: با شکل‌دهی طرحی به نام «خیابان محلی برای زندگی است نه صرفاً برای تردد» قرار است خیابان‌هایی که مستعد هستند در اختیار خانواده‌ها قرار دهیم تا بچه‌ها و خانواده‌ها بتوانند در محل حضور داشته باشند و به تعامل بپردازند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 19/10/1397 - 17:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

صبح روز گذشته شهردار منطقه2میزبان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران شد.در این دیدار رضا عبدلی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند نیز حضور داشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، شهردار منطقه 2 ضمن ابراز خرسندی از میزبانی مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در این منطقه اظهار داشت: شهرداری منطقه دو بر این است که در زمینه هوشمند سازی همه جانبه امور خدمات شهری در بین مناطق پیشگام باشد و در این باره هوشمند سازی این حوزه را در همه ابعاد در دستور کار خود قرار داده است.
شهردار منطقه 2 ضمن معرفی پروژه های مرتبط با هوشمند سازی حوزه خدمات شهری افزود: حمایتهای بی شائبه حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران قابل تقدیر است و ما در اجرای هر چه بهتر این پروژه ها همواره به حمایت های ستادی نیازمندیم.
در ادامه این نشست مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن اعلام حمایت همه جانبه این حوزه از اقدامات منطقه 2 در حوزه هوشمند سازی، اینترنت اشیاء، جمع آوری هوشمند و پردازش داده ها و عملیاتی شدن پروژه بزرگ صورت وضعیت الکترونیکی خدمات شهری در منطقه 2 ابراز خوشنودی نمود.
گفتنی است؛ بررسی پروژه های نوین خدمات شهری در منطقه2  (RFID) ، روند عملیات پروژه مرکز بازیافت منطقه (MRF)، خودگردانی بوستان ها، صورت وضعیت خدمات شهری و هوشمند سازی جمع آوری پسماند خشک منطقه (زیست اپ) از مباحث مشترک معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رسول کشت پور شهردار منطقه2 بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 19/10/1397 - 17:19
  • تعداد رکورد ها : 644967
x