abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، در بازدید از شهرداری منطقه ۵ و نشست با شهردار منطقه ۵ گفت: با تمهیداتی که پیش بینی شده است در دو ماه آینده خط ۱۰ًمترو در منطقه ۵ کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، علی امام افزود: : شرکت مترو تهران در برنامه عملیاتی سال ۹۹، تکمیل خطوط ۴، ۶، ۷ مترو و آغاز یکی از خطوط اولویت دار مترو را در برنامه قرار داده است.

او تاکید کرد: بخشی از این خطوط در منطقه ۵ اجرا می‌شود که این امر می‌تواند نتایج خوبی برای شهروندان تهرانی در این منطقه داشته باشد.
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه خاطر نشان کرد: خط ۱۰ در کل ۴۱کیلومتر است که از قنات کوثر در محدوده منطقه ۴ شهرداری تهران آغاز می‌شود و در ادامه از منطقه۲ و ۲۲ عبور می کند و سرانجام در ایستگاه ورد آورد با خط ۵ مترو تهران برخورد دارد.

اظهارات فریدون حیدری شهردار منطقه ۵
در این جلسه شهردار منطقه نیز بر حمایت منطقه ۵ از ادامه فعالیت های مترو در منطقه گفت: تلاش ما این است که از امکاناتی که در منطقه ۵ وجود دارد ، برای شهروندان این منطقه استفاده کنیم.

فریدون حیدری افزود: در منطقه ۵ ، سه خط فعال و نیمه فعال وجود دارد که خطوط ۴ ، ۶ و ۷ هستند ، موضوعی که در نشست مطرح شد راه اندازی خط ۱۰ مترو در منطقه ۵ است .

او خاطر نشان ساخت: در مسیر این پروژه‌ها ایستگاه‌ها و مجتمع‌های مترو املاکی قرار دارد که ممکن است برای این ایستگاه‌ها مشکل ایجاد کند. این هماهنگی‌ها برای رفع معارضان و تامین بخشی از نیاز های مالی این پروژه در منطقه ۵ صورت گرفت.

او ادامه داد: انجام این پروژه‌ها بار مالی بسیاری دارد، تلاش می‌کنیم با استفاده از امکانات منطقه درخواست مردم از شهرداری مخصوصا شهروندان منطقه۵، در زمینه دسترسی مطلوب به مترو برآورده شود .

بهره مندی شهروندان از مترو
حیدری ابراز امیدواری کرد که شهروندان و شهرداری منطقه ۵ ، نقش انتقال این خط به مناطق دیگر را به گونه ای ایفا کنند که سرعت کار متوقف نشود.
شهردار منطقه ۵ خاطر نشان کرد که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در درجه اول شهروندان منطقه ۵ از شبکه مترو بهتر بهره برداری کنند و با توجه به امتداد خط در منطقه ۲۲ شهروندان این منطقه نیز در این زمینه به خواسته‌هایشان برسند .

به گفته شهردار منطقه ۵ در صورت رفع معارضان ملکی و تامین تجهیزات تا پایان سال جاری در منطقه ۵ ، پایانه خط ۴ تکمیل و احداث پایانه خط ۷آغاز می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 16:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر اینکه نصب برچسب قیمت بر روی محصولات یکی از حقوق اولیه مصرف‌کنندگان است، گفت: عرضه محصول بدون برچسب قیمت در میادین میوه و تره بار به عنوان یکی از اصول اساسی و ضوابط بدیهی این سازمان ممنوع است و تمام بهره برداران در میادین مکلف به رعایت دقیق این موضوع هستند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اشاره به آسیب‌های ناشی از عدم نصب برچسب قیمت بر روی محصولات، افزود: نداشتن برچسب، علاوه بر فراهم آوردن امکان تخلف از سوی فروشندگان، قدرت تصمیم‌گیری و انتخاب شهروندان را نیز کاهش می‌دهد.
وی با برشمردن سه اصل «شفافیت»، «پاسخگویی» و «قانون‌مداری» به عنوان محورهای «کارآمدی» هر سازمان، اظهار کرد: در چارچوب این اصول سه‌گانه، بهره‌برداران، مکلف به نصب برچسب قیمت براساس نرخنامه‌های تعیین شده از سوی این سازمان هستند و مدیران میادین میوه و تره بار بر حُسن انجام این کار نظارت مستمر و مستقیم داشته و در دفاتر تکریم ارباب رجوع، پاسخگوی شهروندان هستند.
راد، افزایش شمار مراجعه‌کنندگان به میادین میوه و تره بار را یک فرصت برای ارائه خدمت بی منت به شهروندان دانست و تصریح کرد: اعتماد شهروندان به سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند و تلاشمان این است تا با ارتقای کیفیت و افزایش کمیت خدماتی که ارائه می‌کنیم، قدردان اعتماد شهروندان باشیم.
عضو ستاد تنظیم بازار کشور، ضمن توصیه به شهروندان برای عدم خرید از مراکز و فروشگاه‌هایی که برچسب قیمت بر روی محصولات ندارند، خاطرنشان کرد: هر گونه اصلاح فرآیند عرضه و تقاضا، نیازمند مشارکت عمومی است و ما امیدواریم با همراهی و همکاری عموم شهروندان، علاوه بر کاهش تخلفات واحدهای صنفی، شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 14:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح احداث دو هتل جدید در محدوده مرکزی پایتخت موافقت شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در این باره گفت: در این جلسه طرح احداث دو هتل در محدوده مرکزی پایتخت ( واقع در منطقه شش ) مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت که پس از توضیحات شهردار منطقه و مشاور، با این طرح موافقت شد.
وی افزود: یکی از این هتل ها در محدوده خیابان استاد نجات الهی و دیگری به شکل هتل آپارتمان در محدوده خیابان یوسف آباد واقع شده است.
اشراقی گفت: همچنین با توجه به لزوم رویکرد همبادسازی و رعایت خط آسمان در ساخت ساز ها، قرار شد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این خصوص، دستورالعمل واحدی را تهیه و به کمیسیون ماده پنج ارائه کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 14:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


سازمان مهندسی و عمران شهرتهران با کسب عنوان "عملکرد مطلوب" سال مالی گذشته را پشت سر نهاد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، محمدرضا عاشق معاون مالی و اداری سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: مجمع عمومی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با حضور اعضای شورای سازمان، اعضای هیات مدیره، مدیرکل امور مجامع و شورای سازمانها و شرکت های شهرداری تهران و با هدف استماع گزارش هیات مدیره و حسابرس در خصوص عملکرد مالی سازمان، بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد تراز، صورت مازاد، کسری و تفریغ بودجه منتهی به پایان سال 1398، به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
به گفته معاون مالی و اداری سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، حسابرس و بازرس قانونی در نشست فوق ضمن ارائه گزارش خود، صورت ها و عملکرد مالی و جریان نقدی سازمان در سال 1398 را از تمام جنبه های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری، بدون بند حسابرسی و "مطلوب" ارزیابی کرده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 14:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

شهرتهران در سند چشم انداز، شهری جهانی دیده شده است که برای تحقق این امر، توجه به دیپلماسی شهری کارساز خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در دیدار با زهیر صباغ پور آذریان معاون بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در عصر کنونی توسعه ارتباطات بین المللی و معرفی قابلیت های شهرمان به فراتر از مرزها، به اقتصاد شهری، تولید ثروت در شهر و حرکت به سوی عدالت اجتماعی کمک به سزایی می کند.

موسوی خاطر نشان ساخت: ارتباط شهرداری‌ها به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی با یکدیگر می تواند پیوند بین کشورها را مستحکم تر کند و در این میان منطقه یک که یک منطقه دیپلماتیک و دارای جاذبه های طبیعی، مذهبی و فرهنگی خاص خود است ، از پتانسیل خوبی برخوردار است.

زهیر صباغ پور آذریان معاون بین الملل مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز به برنامه های مرکز ارتباطات در حوزه بین الملل اشاره کرد و گفت: حضور فعال شهرداری تهران در برنامه های بین المللی و کسب رتبه های جهانی برای ما مهم است که لازمه ی آن مستند نگاری با روش حرفه ای از پروژه های خوبی است که در شهر در دست اجرا است که منطقه یک در این زمینه می تواند همکاری موثری داشته باشد.

وی افزود: استفاده از پتانسیل خبرنگاران خارجی در سطح مناطق به نحوی که برای آنها سوژه ها و سناریوهای مناسب تهیه کنیم و در اختیارشان قرار دهیم نیز می تواند در معرفی شهرمان در سطح بین المللی نقش مهمی داشته باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 14:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )پویش مردمی «ماسک محافظ دوستداشتنی من» توسط روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷ و برای روزهای کرونایی طراحی شده تا همه شهروندان را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن ترغیب کنند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷، این پویش همزمان با گسترش موج دوم کرونا در کشور آغاز شده و می کوشد با دعوت از اقشار مختلف مردم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن از بروز فاجعه و ابتلای میزان زیادی از شهروندان جلوگیری کند.

در موج نخست کرونا منطقه۱۷ تهران علی رغم آنکه مطابق با پیش بینی ها و بر اساس تراکم جمعیت ساکن در منطقه از استعداد زیادی برای میزان زیاد ابتلای شهروندان داشت اما به دلیل فرهنگسازی صورت گرفته و ضدعفونی اصولی و گندزدایی از تمامی نقاط خصوصاً در بافت فرسوده و نفوذناپذیر ،شاهد کمترین میزان ابتلا و مرگ و میر بود که در همین خصوص مورد تقدیر دانشگاه علوم پزشکی تهران و ستاد استانی مقابله با کرونا نیز قرار گرفت.

در موج دوم نیز علاوه بر همه اقدامات قبلی، کمپین «ماسک محافظ دوستداشتنی من» از سوی روابط عمومی منطقه ۱۷ راه اندازی شد تا اقشار مختلف از مشاهیر، متنفذین، معتمدین ،هنرمندان و مسئولین محلی از مردم برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن دعوت کنند.

محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷، جواد نکونام کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال، علی جوادی سردبیر روزنامه خبرورزشی و مجری تلویزیونی، بیوک میرزایی بازیگر سینما و تلویزیون، فرخ حسابی روزنامه نگار و مجری تلویزیونی، آرش ظلی پور مجری تلویزیون، شیما درخشش گوینده رادیویی، ونوس کانلی بازیگر سینما و تلویزیون، مهدی توتونچی مجری تلویزیونی به همراه دیگر هنرمندان مردم این خطه از پایتخت را به زدن ماسک دعوت کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 13:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 4 تهران از بهسازی و مناسب سازی معابر محلی خبر داد و گفت: از ابتدای تیر ماه سالجاری با پخش حدود یک هزار تن آسفالت، معابر منطقه چهار لکه گیری و مناسب سازی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، " مهدی پورشاسب " با اعلام این خبر گفت: با توجه به فرار سیدن فصل گرما و مساعد بودن شرایط جوی برای انجام عملیات عمرانی و به منظور سهولت در آمد و شد خودروها ، عملیات بهسازی و لکه گیری هندسی آسفالت معابر سواره رو، در فضایی به مساحت تقریبی 5 هزار و 700 متر مربع در تیر ماه سالجاری در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شد.

او با اشاره به مهمترین معابر اجرا شده در این خصوص گفت: با توجه به فرسودگی آسفالت معابر محله حکیمیه، ببیشترین آسفالت منطقه 4 با پخش حدود 246 تن آسفالت به ناحیه 8 اختصاص یافته است.

معاون فنی و عمرانی منطقه 4 در ادامه با اشاره به بهسازی معابر در این بازه زمانی افزود: همچنین مناسب سازی مسیر تردد عابران پیاده، مرمت کفپوش بوستان ها و نوارهای حفاری ها در دستور کار قرار گرفت و اجرا شد.

پورشاسب با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته گفت: جدول کاری ، همسطح سازی دریچه و مرمت انهار و احداث کانیو در معابر محلی و بزرگراهی در کنار لکه گیری هندسی معابر از دیگر اقداماتی است که با اولویت اجرا در محلات کم برخوردار در دستور کار قرار گرفته است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 13:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون شهرسازی و معماری منطقه ۱۵ از برگزاری دوره آموزشی به کارشناسان شهرسازی با موضوع نحوه تشکیل پرونده، بازدید و بررسی خلاف درخواست های رسیدگی به تخلفات ساختمانی به منظور تسریع رسیدگی به درخواست شهروندان خبر داد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، مهدی صفدری با اعلام این خبر گفت: این دوره های تخصصی به دلیل تفویض مسئولیت ارسال تخلفات ساختمانی به کمیسیون ماده صد توسط اداره شهرسازی نواحی ۱۲۳ گانه شهر تهران با هدف ایجاد وحدت رویه، بررسی دقیق تخلفات و ارتقای کیفیت آرا صادره از کمیسیون های  ماده صد برگزار می شود.

او اضافه کرد: در این راستا چهار دوره آموزشی ویژه مدیران شهرسازی نواحی و کارشناسان مربوطه به منظور تسریع رسیدگی به درخواست های مردمی از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ تدارک دیده شد که تاکنون سه دوره آموزش برپا شده است.

معاون شهرسازی و معماری منطقه در ادامه از هوشمندسازی اقدامات حریم بان و شهربان در منطقه خبر داد و گفت: نیروهای شهربان و حریم بان در خط مقدم حفظ و صیانت از حقوق شهر با کنترل و جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز فعالیت می کنند.

او با اشاره به اینکه اخلاق مداری اساس کار نیروهای شهربان و حریم بان است افزود:  تجهیز نیروها به وسایل روزآمد در دستور کار این معاونت است.

صفدری در پایان گفت: نیروهای شهربان و حریم بان باید هوشمندی، تعهد به ضوابط و مقررات و اعتماد و احترام به مردم را در راس کارقرار دهند تا با صیانت از شهر بستر ساز امنیتی پایدار باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 13:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


 شهرداری منطقه2در راستای اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند)،برای نخستین بار گواهی مدیریت سبز  به  دستگاه های اجرایی و مراکز آموزشی اعطا می کند
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، علی اکبر کریمی پور، معاون امور شهری و محیط زیست منطقه  با اعلام این خبر گفت:  به دنبال اجرای طرح کاپ  از سوی شهرداری تهران و همچنین براساس ماده برابر ماده 38 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی  مبنی بر الزام  دستگاه های اداری جهت تحویل پسماندها به صورت تفکیک شده به شهرداریها، مدیریت منطقه2 به دنبال جلب مشارکت و همکاری تمامی دستگاه های اداری و آموزشی در اجرای این طرح است.
 وی با اشاره به آغاز اقدامات اجرایی این برنامه در منطقه دو افزود: در این خصوص با انعقاد تفاهم نامه با مراکز اداری و آموزشی ، پس از ارائه آموزش به پرسنل و تجهیز مراکز به مخازن تفکیک پسماند، اقدامات ارزیابی و ممیزی براساس شاخص های مدیریت پسماند انجام می شود.
کریمی پور افزود: براساس ممیزی صورت گرفته گواهی مدیریت پسماند با درجه بندی متوسط ، خوب ، عالی به این مراکز  اعطا  می شود
وی  با بیان اینکه اداره پسماند منطقه تلاش دارد  تا نسبت به پوشش تمامی مراکز اداری- آموزشی منطقه تا پایان سال اقدام کند افزود:  در گام نخست وزارت رفاه ، کار و تعاون اجتماعی به عنوان نخستین دستگاه دولتی با عقد تفاهم نامه با شهرداری منطقه 2 به طرح کاپ پیوست.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در پایان اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح کاپ و مشارکت سایر نهادها و دستگاه ها فرهنگ تفکیک پسماند از مبدا  به عنوان یکی از راهکارهای موثر در حفاظت از محیط زیست در بین شهروندان نهادینه شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 13:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه سه از کاهش زمان صدورپروانه ساختمانی در منطقه سه تهران خبر دارد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه ، محمد رضا جلیلیان در این خصوص گفت :
در راستای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر کاهش زمان صدور پروانه به جهت افزایش رضایت شهروندی و تسهیل امور شهروندان ، زمان فرایند صدور پروانه ساختمانی در حوزه معاونت شهرسازی منطقه سه از 29 روز درخرداد ماه به 13 روز در تیر ماه سال جاری و همچنین زمان این فرایند در دفاتر خدمات الکترونیک از 25 روز به 10 روز کاهش پیدا کرده است .
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه سه اذعان داشت: شهرداری منطقه سه در تیرماه سال جاری توانسته رتبه اول صدور پروانه در میان مناطق 22 گانه شهر تهران را به جهت کمترین زمان صدور پروانه کسب نماید .
وی ابراز داشت: همچنین در میانگین زمان فرآیند صدور پروانه در سه ماه اردیبهشت ، خرداد وتیر نیز با کمترین زمان ( شهرسازی منطقه سه 24 دفاترالکترونیک 20 ) در رتبه نخست قرار داریم .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 43دقيقه قبل
شنبه 11/5/1399 - 13:4
  • تعداد رکورد ها : 18165