abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

در سال حمایت از کالای ایرانی؛

شهردار منطقه9 به همراه مدیران شهری با هدف حمایت از کالای ایرانی و شرکت های تولید داخلی از کارخانه یونیت سازی دندانپزشکی فخر سینا در  محله فتح صنعتی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: با توجه به قوانین و محدودیت هایی که در مجموعه شهری و سایر ارگان ها وجود دارد؛می بایست همکاری لازم صورت گیرد تا موجبات رشد صنعت و تولیدات داخلی کشورمان فراهم شود.

وی افزود: با حمایت از شرکت های تولیدکننده داخلی می توان علاوه بر  بهره گیری از نیروهای متخصص، ضمن اشتغال زایی، خدمات بهتری را به شهروندان ارائه داد.

در ادامه شیر آقایی رئیس کارخانه یونیت سازی دندان پزشکی فخر سینا اظهار داشت: این شرکت در زمینه طراحی و تحقیقات ساخت یونیت کامل دندان پزشکی مطابق با استانداردهای جهانی فعالیت می کند و فارغ از مسائل تبلیغاتی، جهت سلامت شهروندان با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی و زیست محیطی تلاش می کند.

شایان ذکر است شرکت یونیت سازی فخر سینا با چند دهه فعالیت و بهره گیری از نیروهای بومی ضمن اشتغال آفرینی نسبت به تولید کامل یونیت دندانپزشکی مطابق با استانداردهای بین المللی در محله فتح صنعتی واقع در منطقه9 اقدام می کند.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

شهرداری منطقه 15 برای نخستین بار دوچرخه سواری را به بانوان آموزش می دهد تا حمل و نقل پاک توسعه یابد.  

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه با اعلام خبر فوق گفت: این طرح در بوستان آموزش ترافیک منطقه توسط مربی فدراسیون دوچرخه سواری برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه این طرح شامل مهارتهای تخصصی نیز هست،  گفت: روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته در دو نوبت یک ساعته (ساعت 10-12) همراه با ورزش صبحگاهی به اجرا درمی آید.

به گفته محمدی این طرح برای پرسنل منطقه نیز به اجرا درمی آید و بانوان همکار می توانند از این دوره ها بهره مند شوند.

شایان ذکر است؛ اکنون 30 نفر از بانوان منطقه در این بوستان در حال آموزش هستند و علاقه مندان می توانند برای شرکت در این دوره ها با شماره 33896661 بوستان ترافیک منطقه 15 تماس بگیرند.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 ) 

هوآوی به تازگی از تراشه‌ی جدیدی به نام Kunpeng 920 رونمایی کرد. این تراشه برای سرورهای جدید TaiShan  طراحی شده است. هدف هوآوی ورود به کسب و کار رایانش ابری است.

این محصول، Kunpeng 920، براساس معماری (ARM) است. معماری ARM نوعی از معماری و ساختار پردازنده‌ است که شرکت انگلیسی ARM هولدینگز آن را طراحی کرده. معماریARM دستورالعمل‌های ۳۲ بیتی را پردازش می‌کند و شرکت‌ها نیز به راحتی تراشه‌های خود را براساس معماری ARM تولید می‌کنند.

مدیر ارشد بازاریابی راهبردی هوآوی گفت که امیدوار است این شرکت به یکی از 5 بازیگر اصلی رایانش ابری در جهان مبدل شود. هوآوی چند روز پیش از نسل بعدی تراشه‌هایش برای سرورها رونمایی کرد تا احتمالا در برابر غول‌های این حوزه قدعلم کند. تراشه جدید با نام Kunpeng 920 برای مراکز داده (دیتاسنتر) طراحی شده و در سرور شرکت TaiShan که آن هم به‌تازگی راه اندازی شده، به کار خواهد رفت.

ویلیام زو، مدیر ارشد بازاریابی راهبردی هوآوی و رئیس این هیئت درباره اینکه آیا فشار سیاسی بر فروش این سرور جدید اثر خواهد گذاشت یا خیر، جواب داد که شرکت امیدوار است با تولید محصولات خوب، مشتریان را جذب کند. «تنها با تولید محصولات با کیفیت خوب است که ما پیروز خواهیم شد. ما به قوانین و محدودیت‌های بازارهای محلی احترام می‌گذاریم و در نهایت محصولاتی تولید می‌کنیم که توسط مشتریان مورد پذیرش قرار بگیرند.»

همان‌طور که قبلا گفته شد، این محصول جدید هوآوی براساس معماری ARM طراحی شده است. Kunpeng 920 تراشه‌ای 7 نانومتری است و از آخرین فناوری‌های موجود در آن استفاده شده است. این محصول درعین حال که کوچک‌تر است، اما نسبت به تراشه‌های دیگر در بازار قوی‌تر است و بهینگی بیشتری در مصرف انرژی دارد.

هوآوی گفته طراحی سرورهای جدیدش با Kunpeng 920 با این هدف بوده تا به پردازش و ذخیره‌سازی حجم زیاد اطلاعات کمک کند.

تراشه‌های ARM معمولا در زمینه‌ گوشی‌ها بکار می‌روند، اما این اواخر تلاش شده تا از آن در سرورها و بازار رایانش ابری استفاده شود. هوآوی تنها شرکتی نیست که برای سرورها، تراشه 7 نانومتری تولید می‌کند. AMD هم محصول خود را دارد که سال گذشته عرضه شد. بنابراین این اقدام تازه‌ی هوآوی به نوعی آغاز یک رقابت به شمار می‌رود.

البته این محصول، اولین تراشه‌ی 7 نانومتری هوآوی هم نیست. این شرکت پیش‌تر Kirin 980 را داشته که برای گوشی‌های هوآوی بکار می‌رفته و Ascend 910 راتولید کرده تا بتوان اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی روی فضای ابری را کنترل کرد. Ascend 910 همچنین در مراکز داده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد اما نسبت به این محصول جدید یعنی Kunpeng 920، کارکرد متفاوتی دارد.

 

تلاش برای رسیدن به صدر لیست شرکت‌های فعال در رایانش ابری

هوآوی بیشتر درآمدش را از طریق فروش ابزار و دستگاه‌های ارتباط از راه دور(به‌خصوص گوشی) به دست می‌آورد. اما حالا به‌دنبال مسیرهای تازه‌ای برای رشد، مثل عرضه‌ی لوازم الکترونیکی مصرفی و فعالیت در رایانش ابری است. هوآوی امیدوار است سرورهای TaiShan به توانمندی این شرکت در حوزه‌ی رایانش ابری کمک کند.

هوآوی سال‌هاست که برای ساخت محصولاتش با اینتل همکاری داشته، اما Kungpeng 920 مبتنی بر معماری ARM است. ویلیام زو گفته که هوآوی به ارتباطش با اینتل ادامه خواهد داد اما برای هر محصولی به دنبال استفاده از بهترین گزینه‌ی موجود است: «هوآوی و اینتل از گذشته تا به حال و آینده شرکای راهبردی بلند مدت بوده‌اند و خواهند بود. گرچه در ساختار سی‌پی‌یوهایمان تفاوت‌هایی وجود دارد، اما ارتباط ما و اینتل مکمل کار یکدیگر خواهد بود. ما در حوزه‌هایی که سی‌پی‌یو اینتل بهتر عمل می‌کند همچنان از آن استفاده خواهیم کرد و در حوزه‌هایی مثل رایانش ابری که سی‌پی‌یوهای مبتنی بر معماری ARM بهتر باشد، از آن استفاده می‌کنیم.»

شرکت‌های فناوری چینی فعالانه تلاش دارند تا از تکیه بر فناوری شرکت‌های آمریکایی بپرهیزند. هوآوی قصد دارد به طور گسترده‌ای از تراشه‌های خودش در تلفن‌های هوشمند و سرورها استفاده کند و امیدوار است تلاش تازه‌اش در حوزه‌ی رایانش ابری کمک کند تا در نهایت به یکی بازیگران عمده‌ رایانش ابری در جهان تبدیل شود. زو در این مورد گفت: «ما امیدواریم با کمک شرکای‌مان، سرویس رایانش ابری خود را به یکی از 5 سرویس برتر ابری در جهان مبدل کنیم.»

براساس نتایج تحقیقاتی گروه سینرژی، بازیگران اصلی حوزه‌ی رایانش ابری در حال حاضر آمازون، مایکروسافت، IBM ، گوگل، و علی‌بابا هستند.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

به منظور بررسی برنامه ها و پروژه های پیشنهادی ساماندهی و نوسازی بافت های فرسوده سطح منطقه 3 ،پروژه های بهسازی محیطی بافت های فرسوده این منطقه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، در این جلسه گزارشی از اقدامات دفتر توسعه محله ای حسن آباد زرگنده و درب دوم درخصوص مطالعات، پروژه های پیشنهادی و برآورد اعتبارات مورد نیاز جهت بهسازی محیطی بافت های فرسوده مذکور شامل، ساماندهی پیاده‌رو محورهای دلیری، آزادمنجیری، عمرانی ستارکشانی و خانجانی، تجهیز و ایمن‌سازی کوچه‌های پلکانی و پرشیب و ساماندهی و تجهیز فضاهای رهاشده در سطح محلات زرگنده و درب دوم و بهسازی و ساماندهی مرکز محله درب دوم و محور عمرانی ارائه شد.

 همچنین به منظور گسترش و بهبود كیفیت ارائه خدمات عمومی به شهروندان، تسهیل در دسترسی ها و بهسازی منظر شهری در سطح محلات مذکور، پروژه های پیشنهادی با تعامل سازمان نوسازی شهر تهران، شهرداری منطقه 3 و دفتر توسعه محله ای تدقیق و ضمن پیگیری جذب اعتبارات لازم، جهت اجرا در یک برنامه زمانبندی مشخص در دستور کار قرار بگیرد.

این جلسه با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه 3 جلسه ای با حضور معاونین تخصصی منطقه و نمایندگان سازمان نوسازی شهر تهران و مدیر دفتر توسعه محله ای حسن آباد زرگنده و درب دوم برگزار شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

در راستای نگهداشت شهر هزار و پانصد و 23 اصله درختچه و 122 اصله درخت در بوستان شقایق ناحیه یک منطقه 19 کاشته شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مهرداد زنگنه فر معاون خدمات شهری و محیط زیست با اشاره به اهمیت نگهداشت شهر بویژه در حوزه فضای سبز افزود : با هدف زیبایی نمای شهری و توسعه فضای سبز120 گلدان از  انواع گل رز در بوستان شقایق کاشته شد.

وی با اشاره به قرارگرفتن در فصل ریزش نزولات آسمانی بر مرمت کف پوش معابر بوستان ها تأکید کرد وگفت: در این خصوص 70 مترمربع در بوستان نرگس ناحیه سه، 110 مترمربع در بوستان شقایق و 160 مترمربع در بوستان شریعتی واقع در ناحیه دو کف پوش معابر مرمت و بهسازی شد.

زنگنه فر تصریح کرد: درخصوص بهره مندی همه اقشار شهروندان و تحقق شعار تهران شهری برای همه دوچشمه سرویس بهداشتی در بوستان نرگس برای استفاده توانیابان و سالمندان مناسب سازی شد.

معاون شهردار منطقه در خصوص رسیدگی مستمر به وضعیت  درختان در فضای سبز و بوستان ها یاد آور شد : به همین منظور تنه 25 اصله درخت در نواحی پنجگانه ترمیم و نسبت به پخش 250 متر مکعب کود دام برای درختان اقدام شد.

این مسئول بر ادامه هرس زمستانه درختان و عملیات کندوکوب و به زراعی در بوستان ها و فضای سبز این منطقه تأکید کرد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )


به منظور اطلاع رسانی و افزایش آگاهی شهروندان در خصوص بیماری دیابت و ارتقاء سطح سلامت جامعه، اتوبوس دیابت در میدان تجریش مستقر شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سودابه سوداگر مدیر اداره سلامت شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت : برای جلوگیری از پیشرفت بیماری دیابت به عنوان بیماری خاموش و به حداقل رساندن آسیب آن به اعضای بدن و ترغیب شهروندان به خصوص میانسالان و سالمندان به چکاپ و معاینه مداوم و انجام تست دوره ای قند خون، اتوبوس دیابت در میدان تجریش مستقر شد.
سوداگر با بیان اینکه این طرح از روز شنبه 22 دی ماه آغاز و تا روز چهارشنبه 26 دی ماه از ساعت 8 الی 16 ادامه دارد خاطر نشان ساخت: این اتوبوس در پایانه ی اتوبوس رانی میدان تجریش با هدف ارتقاء سطح سلامت شهروندان مستقر شده است.
مدیر اداره سلامت شهرداری این منطقه در خصوص خدمات این اتوبوس افزود: مشاوره تغذیه، تست رایگان قند خون،مشاوره پزشکی و توزیع بروشور از جمله خدمات بهداشتی و مشاوره ای اتوبوس دیابت است و مراجعه کنندگانی که پس از معاینه مشخص شد در معرض بیماری دیابت و یا مبتلا به آن قرار دارند به مراکز ویژه دیابت معرفی می شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

شهردار منطقه 11 تهران از مرمت 7 بنای ارزشمند تاریخی و فرهنگی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران با مشارکت شهرداری منطقه 11 و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی ذیل نظارت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه11، نصراله آبادیان در این باره گفت: پهنه فرهنگی رودکی بزرگترین پروژه فرهنگی شهر تهران است که مساحتی به وسعت 35 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. این پهنه از شمال به خیابان انقلاب، از جنوب به خیابان نوفل لوشاتو از شرق به خیابان حافظ و از غرب به خیابان ولی عصر (عج) محدود می شود.

آبادیان افزود: فاز اول عملیات اجرایی این پهنه از چندی پیش آغاز شده است که در راستای باززنده سازی  و بازآفرینی پهنه فرهنگی رودکی تا کنون 7 بنای ارزشمند تاریخی مرمت شده اند.

وی ادامه داد: این 7 بنا شامل موسسه حکمت و فلسفه، هنرستان پسرانه بنکدار ،کفاشی آداک، ساختمان اداره اوقاف، مهدکودک طلایع، کانون بازنشستگان تامین اجتماعی و قنادی بامداد است که در پهنه فرهنگی رودکی قرار دارند.

آبادیان همچنین در ارتباط با قدمت بناهای مرمت شده افزود:تمامی این بناها تاریخی بوده و معماری وقدمت آنها به دوره پهلوی اول و یا دوم باز می گردد مثلا  ساختمان قنادی بامداد در سال 1308 احداث شده است و این قنادی از سال 1314 تا کنون فعال است .

شهردار منطقه 11 همچنین در ارتباط با شیوه مرمت این بناها افزود:ساختمان موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ثبت میراث فرهنگی است و مرمت کلیه ساختمان ها زیر نظر کارشناسان مرمت و منطبق با اصول میراث فرهنگی مرمت شده است.

به گفته شهردار منطقه 11 تهران در محدوده پهنه فرهنگی رودکی 35 بنای ارزشمند تاریخی شناسایی شده اند که در راستای بازآفرینی و باز زنده سازی پهنه فرهنگی رودکی مرمت سایر بناهای ارزشمنداین پهنه در دستور کار قرار دارد.

آبادیان همچنین عنوان کرد: مرمت آثار تاریخی، ایجاد فضاهای مکث شهری، نورپردازی و بازآفرینی فضاهای فرهنگی و پیاده راه سازی از جمله اقدامات اجرایی پیش بینی شده در این پهنه است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

شهردار منطقه 20 از آغاز تدوین برنامه توسعه محلات این منطقه با مشارکت و استفاده از ظرفیت نخبگان محلی خبرداد و گفت: به عنوان اولین منطقه در شهر تهران، به دنبال اثربخشی ریال به ریال هزینه کرد اعتبارات در فعالیت های مدیریت شهری این منطقه هستیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20 فرهاد افشار در جلسه هم اندیشی با شورایاران محلات رویکرد مدیریت شهری این منطقه را بر اساس طرح حکمروایی خوب شهری برشمرد و افزود: شفافیت، جلب مشارکت مردمی و پاسخگویی مدیران شهری از مهمترین مولفه های حکمروایی خوب شهری به شمار می آید که تلاش می کنیم این مهم در مجموعه مدیریت شهری محقق شود.

افشار ادامه داد: به عنوان اولین منطقه در شهر تهران، با تکیه بر مشارکت نخبگان محلی به دنبال اثر بخشی ریال به ریال هزینه کرد اعتبارات در فعالیت های مدیریت شهری هستیم.

وی افزود: همانطور که از شهروندان مسئولیت پذیری و مشارکت طلب می کنیم مجموعه مدیریتی نیز در ارتباط با هزینه هر ریال از اعتبارات مسئول است و بابت این مورد آمادگی پاسخگویی به شورایاران و جامعه محلی را داریم.

افشار در خصوص ماموریت دفاتر توسعه محلی و تدوین سند توسعه محلات گفت: این برنامه ملاک عمل و پروژه های شهری محلات خواهد بود که با نقطه نظرات نخبگان محلی تدوین می شود تا پروژه های شهری طبق نظر و خواسته های شهروندان برنامه ریزی و اجرا شود.

شهردار منطقه خواستار مشارکت شورایاران در خصوص تدوین سند توسعه محلی و همکاری نخبگان محلی با دفاتر توسعه محلی به عنوان متولیان اجرای این طرح شد.

نماینده دفاتر توسعه محلی منطقه 20 در ادامه جلسه به تشریح نحوه تدوین برنامه توسعه محلی پرداخت و بازدیدهای میدانی، جلسات حضوری و گفتگوهای چهره به چهره با معتمدان محلی، شورایاران و نخبگان محلی که در محلات انجام می شود را پایه تدوین این سند محلی برشمرد.

جلسه هم اندیشی شهردار منطقه 20 با شورایاران محلات با حضور نماینده عضو شورای اسلامی شهر تهران، مدیران ارشد شهرداری منطقه 20 ، مدیران سه دفتر توسعه محلی و دبیران شورایاری محلات در سالن شهید تهرانی مقدم ساختمان مرکزی شهرداری منطقه برگزار شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

مدیر اداره بانوان شهرداری منطقه شش از برپایی جشنواره خلاقیت های هنری بانوان در قلب پایتخت خبر داد و گفت: این جشنواره در قالب برپایی دوره های آموزشی هدفمند با رویکرد مهارت آموزی و نوآوری برگزار شده و هنرجویان، علاوه بر دریافت رایگان خدمات، امکان حضور در نمایشگاه های هنری و کسب گواهی معتبر آموزشی را دارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، شرفخانی ادامه داد: مجموعه کارگاه های آموزشی جشنواره خلاقیت های هنری زنان در قالب ٧ رشته هنری چاپ روی پارچه،نقاشی روی پارچه،تریكوبافی، ساخت جعبه كادویی، ساخت زیورآلات، دوخت سنتی با نخ دمسه و ویترای در سرای محلات منطقه برگزار می شود.

مدیر اداره بانوان شهرداری منطقه شش بیان کرد: کلاس ها در سرای محله ولیعصر (عج) ، نظامی، امیرآباد،بهجت آباد، فاطمی، مجموعه شهردخت و شهربانو آغاز شده است.

شرفخانی با اشاره به اینکه پیش از این نیز کارگاه های آموزش رشته های هنری برای شهروندان برگزار شده است، افزود: آموزش های مدنظر در طرح جشنواره خلاقیت به صورت هدفمند ارائه می شود و در نهایت اثرات هنری آموزش پذیران در نمایشگاه های هنری که امکان فروش خواهند داشت، ارائه می شود.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

بافت های شکل گرفته در محلات و همچنین معابر دارای اصلاحیه در طرح تفصیلی، با حضور سهیلا صادق زاده شهردار منطقه، سید حمید موسوی مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران و هیات همراه مورد بازدید قرار گرفتند.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، مدیر کل معماری و ساختمان در بازدید از سطح معابر دارای اصلاحیه طرح تفصیلی، بافت های شکل گرفته و فضاهای بی دفاع شهری در خیابان های دامپزشکی، هاشمی، امام خمینی(ره) با اشاره به این که یک پروژه خوب می تواند محله و منطقه را ارتقا دهد، اصلاح ضوابط در راستای هویت بخشی و ارتقا منطقه را لازم و ضروری دانست و بر نماهای ساختمان مطابق نقشه مصوب نما، صدور اخطار برای جابجایی تیرهای برق و تبدیل آن به پایه های دیواری در راستای تسهیل تردد و رفع خطر و جمع آوری کافوهای مخابرات تاکید کرد.

وی در ادامه پیشنهاداتی در قالب: "تشکیل کمیته شهرسازی بافت، تدوین ضوابط خاص در منطقه و احداث پارکینگ های هوشمند" ارائه داد.

در این بازدید شهردار منطقه نیز با اشاره به پیگیری های لازم برای ایمن سازی و حذف تعریض در برخی معابر منطقه، یکی از تمهیدات صورت گرفته را ممنوعیت استفاده از سنگ در کمیته نما عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای پایلوت سازی کوچه صفدری برای اجرای رنگ در شهر، خواستار حفظ بافت محلات و ارائه مشوق هایی برای بازسازی و نوسازی این بافت ها شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:21
  • تعداد رکورد ها : 644967
x