abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )تابلوهای واحدهای صنفی حد فاصل میادین قدس و تجریش بعنوان مهمترین محور ارتباطی شمال تهران با هدف زیباسازی و بهسازی منظر شهری ساماندهی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجید نوربخش معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : با توجه به تاکید سازمان زیباسازی شهرداری تهران مبنی بر ساماندهی نماهای شهری ، حذف زوائد و یکسان سازی سردر واحد های صنفی ، با اتمام طرح ساماندهی تابلو ها در ضلع جنوب خیابان شهرداری و بازار تجریش ، ساماندهی تابلو های ضلع شمال خیابان در دست اجرا قرار گرفت.
وی افزود: با اجرای این طرح 600 متر مربع از زوائد نمای ساختمانها و اصناف ضلع شمال خیابان شهرداری با همکاری مالکین جمع آوری و حدود 16 پلاک از تابلو های اصناف مطابق با طرح یکپارچه سازی همرنگ و هماهنگ با ضلع جنوب با مشارکت کسبه در حال یکسان سازی است .
نوربخش گفت: بدلیل وجود مرقد مطهر امام زاده صالح(ع)، مراکز تجاری، بازار قدیم و... در تجریش، خیابان شهرداری بعنوان محور اصلی منطقه یک دربرگیرنده حجم بسیاری از تردد شهروندان به صورت شبانه روزی است بر همین اساس اداره زیباسازی این منطقه اقدام به ساماندهی و نگهداشت منظر شهری این محدوده با پاکسازی و رنگ آمیزی نمای ساختمان ها، دیواره ها، پل های مکانیزه و... موجود در این خیابان نموده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: دو پل مکانیزه عابر پیاده در این محدوده پاکسازی و رنگ آمیزی شد و نگهداشت آن به صورت روزانه و مستمر در حال انجام است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 23/10/1397 - 14:56
haji bina ( تعداد مطالب : 9373 ) ( تعداد نظرات : 584 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 41دقيقه قبل
شنبه 22/10/1397 - 16:41
haji bina ( تعداد مطالب : 9373 ) ( تعداد نظرات : 584 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 41دقيقه قبل
شنبه 22/10/1397 - 16:38
haji bina ( تعداد مطالب : 9373 ) ( تعداد نظرات : 584 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 41دقيقه قبل
شنبه 22/10/1397 - 16:35
haji bina ( تعداد مطالب : 9373 ) ( تعداد نظرات : 584 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 41دقيقه قبل
شنبه 22/10/1397 - 16:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )"فیلم مستطیل قرمز" روز گذشته 21 دی ماه در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اکران شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل  موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ مراسم افتتاحیه اکران "فیلم مستطیل قرمز" روز گذشته 21 دی ماه ساعت 15 در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار  شد.

کارگردان این فیلم حسن و حسین صیدخانی، دو برادر دهه شصتی  از استان ایلام هستند، جایی که 8 سال تحت بمباران و هجوم دشمن قرار داشت. مستطیل قرمز اولین فیلم بلند سینمایی آنها است.

فیلم سینمایی مستطیل قرمز به تهیه کنندگی سیدعلیرضا سجادپور است که آثار بسیار ارزشمندی را در سینمای ایران به عنوان تهیه کننده ارائه کرده است.

از جمله بازیگران این فیلم می توان به اندیشه فولادوند، محمود مقامی، علی اوسیوند و مهدی اسدی اشاره کرد البته در این فیلم بازیگران محلی نیز جلوی دوربین این فیلم سینمایی قرار گرفتند و یک بازیگر فرانسوی نیز در این نقش آفرینی کرده است.

 موضوع فیلم در مورد آوارگی شهروندان غرب کشور در دوران دفاع مقدس در منطقه ایلام است. علت انتخاب نام «مستطیل قرمز» به دلیل پرداختن به حادثه زمین فوتبال چوار است.

 23 بهمن ماه 1365 عده ای از جوانان غرب کشورمان در زمین فوتبال چوار برای تقویت روحیه جنگ زدگان در حال بازی فوتبال بودند که هواپیماهای عراقی منطقه را بمباران می کنند. این بازیکنان در زمین فوتبال «چوار» در استان ایلام در حین برگزاری یک مسابقه فوتبال بودند و درحالی‌که هنوز ۳۵ دقیقه از زمان بازی باقی‌مانده بود و همه متمرکز روی یکی از دروازه‌ها منتظر زدن ضربه کرنر بودند، زمین فوتبال چوار زیر آتش جنگنده‌های بعثی، بمباران شد.

شهادت ۱۰ فوتبالیست، سه کودک، یک داور، یک تماشاگر حاصل هجوم ارتش عراق بود و اتفاقی تلخ در تاریخ ورزشی ایران رقم خورد.

به دلیل ویژگی های خاصی که این فیلم داشته، دو سال زمان ساخت آن به طول انجامیده است.

گفتنی است؛ در این مراسم مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و چند تن از پیشکسوتان فوتبال از جمله محمد نوازی حضور داشتند. همچنین دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، آقای مروارید از شهرداری تهران و سردار مشایخی از معاونت فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم حضور داشتند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 16:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

نوسازی بافت های فرسوده محلات کن، حصارک و باغ فیض با اقدامات ستاد بازآفرینی پایدار منطقه 5 به طور جدی در حال پی گیری است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، حاجی علی‌اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با حضور درمنطقه، به اهمیت مدیریت هماهنگ در نوسازی و حل مسائل بافت‌های فرسوده اشاره کرد و درباره ساختار و دستورالعمل ستاد بازآفرینی مناطق و کارگروه ها گفت : به فراخور موضوعات قابل بررسی، امکان تغییر در ساختار اعضای کارگروه‌ها وجود دارد و ستاد بازآفرینی فقط مختص شهرداری های مناطق نیست، بلکه ارگان های دیگر نظیر اداره ثبت اسناد و املاک، شرکت آب و فاضلاب، برق و گاز و آموزش و پرورش منطقه، اداره کل میراث فرهنگی، نیروی انتظامی مستقر در محلات هدف، اداره کار و رفاه اجتماعی، مرکز بهداشت و کمیته امداد شمال غرب تهران، ادارات بهزیستی، اوقاف و سرپرستی بانک مسکن در این مهم یاری رسان هستند .
وی به محلات هدف بازآفرینی در منطقه 5 (محله کن با 73 هکتار و حصارک با 3 هکتار بافت فرسوده) اشاره کرد وگفت : بازآفرینی این محلات در اولویت بوده و البته بخشی از محله باغ فیض نیز شامل این طرح می شود.
رجبعلی خسروآبادی شهردار و رئیس ستاد بازآفرینی پایدار منطقه 5 در تشریح ساختار ستاد گفت : 4 کارگروه در این طرح فعال بوده که کارگروه اجرایی در نواحی، از طریق شهردار ناحیه اقدام به احصای موارد مهم در محلات کرده و تسهیلگران دفاتر توسعه محلات در کن و حصارک نیز نیازهای محلات را بررسی و به کارگروه های تخصصی انتقال می دهند. در مرحله بعدی سه کارگروه تخصصی شامل کارگروه ضوابط و مقررات به ریاست معاونت شهرسازی و معماری منطقه، کارگروه خدمات و زیر ساخت به ریاست معاون فنی و عمرانی منطقه و کارگروه اجتماعی و فرهنگی به ریاست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه تشکیل شده که مصوبات ستاد باز آفرینی با مشارکت این کارگروه ها در جلسات ستاد بازآفرینی، مطرح و تصویب می شود .
شهردار منطقه افزود : مواردی نظیر لزوم تشکیل کارگروه ثبتی برای تعیین تکلیف املاک فاقد سند محلات کن و حصارک، ضرورت بازبینی و دقت نظر در ضوابط ویژه ساخت و ساز ملاک عمل در محلات دارای بافت فرسوده، بررسی برنامه‌های پیش‌روی کارگروه‌های منطقه و مشاوره های حقوقی برای تشکیل پرونده ثبتی انجام شده، در نشست های ستاد بازآفرینی بررسی می شود.
وظیفه نماینده سازمان نوسازی و کارشناس ستاد بازآفرینی منطقه نیز، ارتباط بین کارگروه ها و اعضای ستاد بوده و مقرر شده برای حصول نتیجه مناسب، جلسات هم اندیشی ستاد و کارگروه های بازآفرینی پایدار منطقه، هر ماه تشکیل شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 16:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )


مسابقه و کارگاه آموزشی معرفی سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸ در سرای محلات شهرداری منطقه۲۲ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، کربلایی مدیر سامانه ۱۸۸۸ منطقه۲۲ با اعلام این خبر افزود: این کارگاه آموزشی باهدف دانش افزائی شهروندان وهمچنین ارائه خدمات مطلوبتر به شهروندان در سرای محلات قائم، گلستان شرقی و هوانیروز برگزار شد.وی در ادامه افزود: شرکت کنندگان در این برنامه تحت نظرکارشناسان سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸ با رویکرد و اهداف این مرکز آشنا می شوند و با برگزاری مسابقات آموزشی، جوایزی به آنان اهداء شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 16:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )


دستاورد ها و موفقیت های مهم چهل ساله انقلاب اسلامی ایران در فضاهای مجازی فرهنگسرای دانش منتشر می شود .

به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 21 و فرهنگسرای دانش ، این منطقه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با هدف یادآوری و انعکاس موفقیتها و دستاوردهای مهم چهل ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان" آیا میدانستید که ما توانستیم ..." تهیه و گردآوری شده است را از طریق فضای مجازی در اختیار ملت شریف ایران قرار
می دهد.

دراین مجموعه سعی شده است موفقیت های علمی ، ورزشی ، پژوهشی ، نظامی و ...که در دوران انقلاب اسلامی به انجام رسیده است بصورت روزشمار از بیستم دی ماه سالجاری در فضا های مجازی فرهنگسرای دانش به نشانی اینستاگرام @Farhangsaradanesh

سایت danesh.farhangsara.ir

کانال سروش @f_danesh21

در معرض دید شهروندان محترم قرارگیرد .

علاقه مندان میتوانند جهت بازدید از این نمایه تا دوشنبه 22 بهمن 97 به نشانی اینستاگرام و کانال سروش فرهنگسرای دانش مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای 44541580 و 44587625 تماس حاصل نمایند .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 16:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر نقش این سازمان در تعدیل و کنترل قیمت میوه و تره بار در سطح شهر تهران گفت: قیمت برخی محصولات نظیر قیمت مرغ در بازار طی هفته‌های اخیر نوسانات فراوانی داشته و افزایش زیادی یافته است اما با این وجود، سازمان مدیریت میادین توانسته به خوبی آن را مدیریت کند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد افزود: در حال حاضر، مرغ گرم تنظیم بازار در میادین و بازارهای میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 9800 تومان و مرغ منجمد تنظیم بازار نیز هر کیلوگرم 8900 تومان عرضه می‌شود و شهروندان امکان خریداری هر دو نوع مرغ گرم و مرغ منجمد را از میادین و بازارها دارند.

وی از «کیفیت مطلوب»، «قیمت مناسب» و «تکریم مشتری» به عنوان سه مؤلفه‌ای که موجب رضایتمندی شهروندان می‌شود، نام برد و گفت: در شرایط اقتصادی موجود که قدرت خرید خانواده‌ها کاهش یافته است، سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در راستای حمایت از سبد خرید خانوارهای شهری بر تلاش خود برای کنترل بازار و تعدیل قیمت‌ها افزوده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در پایان با تاکید بر استقبال روزافزون شهروندان از میادین میوه و تره بار، خاطرنشان کرد: خوشبختانه قیمت مرغ تنظیم بازار در میادین میوه و تره بار زیر 10 هزار تومان نگه داشته شده که نشان دهنده تلاش ما برای صیانت از اعتماد شهروندان و اطمینانی است که به این سازمان دارند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 22/10/1397 - 15:56
  • تعداد رکورد ها : 644967
x