abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )شهرداری ورودی غربی پایتخت با همکاری شرکت گاز استان تهران دستگاه های قطع کن گاز در پست های فشار قوی گاز نصب می کند.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، هادی اسماعیلی دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این منطقه در گفت و گو با روابط عمومی با اشاره به اینکه گاز تهران یکی از تهدیدهای بزرگ شهر تهران در زمان بروز زلزله است، افزود: شهرداری ورودی غربی پایتخت با همکاری شرکت گاز استان تهران دستگاه های قطع کن گاز در پست های فشار قوی گاز نصب می کند.

او در ادامه گفت: این دستگاه ها با بهره گیری از سامانه هشدار سریع در زمان زلزله به صورت سیستمی باعث حذف این ریسک شده و خطر گاز را به صفر می رساند.

دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه ۲۱ ، گفت: ۱۴ پست گاز در منطقه ۲۱ وجود دارد که هم اکنون دستگاه های قطع کن گاز در ۲ پست نصب شده است.

اسماعیلی در پایان افزود: درصدد هستیم این دستگاه ها برای پست های برق و آب هم ایجاد و نصب شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 7/5/1399 - 12:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاونت شهرسازی و معماری منطقه15 به منظور سلامت شهروندان و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی روش های غیرحضوری پاسخ گویی به شهروندان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهدی صفدری معاون شهرسازی و معماری منطقه گفت: در راستای رفع نگرانی و دغدغه های بازگشت و شیوع مجدد بیماری كرونا در جامعه و ادارات و با هدف كاهش تردد های غیر ضروری و حجم مراجعات حضوری به حوزه های شهرسازی و معماری، تلاش کرده ایم با ایجاد تنوع دسترسی از راه دور، حضور مراجعین را در حوزه شهرسازی و معماری منطقه کم کنیم.

صفدری به تشریح روش های پاسخ گویی طرح فاصله گذاری اجتماعی پرداخت و افزود: در این راستا نماینده ی مطلع و تام الاختیار معاونت شهرسازی منطقه در دفاتر خدمات الكترونیك شهر به صورت ثابت(روزانه) مستقر شده است تا در ساعات اداری پاسخ گوی شهروندان باشد تا به كاهش لزوم مراجعه حضوری متقاضیان به حوزه شهرسازی و افزایش كیفیت خدمات کمک شود.

او با اشاره به اینکه شهروندان همچنین می توانند در صورت حضور در شهرداری منطقه 15 به« باجه پاسخ گویی» مستقر درحوزه شهرسازی منطقه مراجعه کنند، افزود: کارشناسانی نیز از تمام حوزه های تخصصی نظیر طرح تفصیلی، بر وكف، صدور پروانه، نظارت فنی، اجرای احكام و روسای ادارت شهرسازی و كنترل ساخت وساز نواحی در این اتاق مستقر شده اند تا پاسخ گوی شهروندان باشند.

معاون شهرسازی و معماری منطقه ادامه داد: به منظور تكریم بیشتر ارباب رجوع و شهروندان تمامی كمیته، كمیسیون و جلسات تخصصی حوزه شهرسازی و معماری حتی المقدور به صورت غیر حضوری یا بعد از ساعت 14:00 برگزار می شود.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 7/5/1399 - 12:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )


سطوح چمن کاری در عرصه های فضای سبز منطقه 15 در راستای بهینه سازی مصرف آب کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، رضا دقیقی رئیس اداره فضای سبز منطقه با اشاره به اینکه خشکسالی و کم‌ آبی در ایران یک واقعیت اقلیمی است افزود: به منظور مقابله با چالش کم آبی، سطح چمن کاری کاهش یافت و کاشت انواع درخت و درختچه مقاوم با هدف حفظ منابع آبی و استفاده بهینه از این نعمت الهی در دستور کار گرفت.

به گفته او، در این طرح کاهش سطح چمن کاری و کاشت گیاهان مقاوم باعث صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب ، کاهش آلودگی هوا و کاهش آلودگی صوتی و بصری نیز شده است.

دقیقی با اشاره به اینکه این اقدام در حاشیه بزرگراه آزادگان ، میدان متوسلیان و بوستان آزادگان به اجرا درآمده است افزود: در این راستا 84 هزار متر مربع از مساحت سطوح چمن کاری با کاشت 48 هزار اصله درختچه و 12 هزار اصله درخت کاهش یافت.

رئیس اداره فضای سبز منطقه در پایان تصریح کرد: برنامه ‌ریزی به منظور توسعه فضاهای سبز شهری، نیازمند رعایت معیارها و استانداردهایی است که در گستره زندگی شهرنشینی، با رعایت آنها می توان شهر را سرسبز و زنده نگه داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 6/5/1399 - 17:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام اینکه میادین میوه و تره بار امروز به یکی از ارکان اساسی تامین سبد خرید خانواده‌های تهرانی تبدیل شده، گفت: زمان آن فرارسیده است که این سازمان از یک سازمان اجتماعی- خدماتی به یک سازمان اجتماعی- بازرگانی ارتقاء یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت میادین در تحقق این راهبرد به دنبال کسب سود نیست، افزود: منظور از ارتقاء سازمان از یک مجموعه خدماتی به یک منظومه بازرگانی به معنای برنامه‌ریزی‌های جامع‌تر و فراگیرتر در زنجیره تامین محصولاتی است که در این مراکز عرضه می‌شوند.
وی رسیدن به این تفکر را ناشی از ضرورت پاسخگویی مطلوب‌تر به مطالبات روزافزون شهروندان و حمایت موثرتر از تولیدکنندگان دانست و اظهار کرد: با اعتماد کامل به سرمایه انسانی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار برای حرکت گام به گام به سمت و سوی یک سازمان بازرگانی، نیازمند تغییر فرهنگ سازمانی هستیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، راه‌اندازی نرم‌افزارهای فروش آنلاین محصولات در 13 میدان میوه و تره بار را آغاز یک تحول بزرگ و وسیع از سوی این سازمان در مسیر کاهش فاصله تولید تا مصرف دانست و خاطرنشان کرد: با تحقق کامل این طرح و اتصال آن به مراکز تولید علاوه بر ارتقاء و بهبود کیفیت محصولات، در کاهش نوسانات قیمت و کنترل بازار نیز اثرگذاری بیشتری داشته باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 6/5/1399 - 16:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )در راستای تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به قطب گردشگری شرق تهران ، طرح های ترافیکی –عمرانی با هدف تامین آسایش و رفاه شهروندان در محدوده بوستان جنگلی سرخه حصار در سال جاری اجرایی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به رویکرد شهرداری منطقه برای تبدیل بوستان جنگلی سرخه‌حصار به قطب گردشگری شرق تهران گفت : اجرای طرح های ترافیکی –عمرانی با هدف تامین آسایش و رفاه گردشگران در محدوده بوستان جنگلی سرخه حصار در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه با نیاز سنجی صورت گرفته و با هدف تامین رفاه و آسایش شهروندان ، فضای پارک خودرو جهت توقف شهروندان با ظرفیت پارک 1000 دستگاه خودرو، طراحی و اجرا شد، ادامه داد : با همکاری معاونت های حمل و نقل و ترافیک و فنی و عمرانی ، برای رفاه حال گردشگران ، در نظر داریم ، حدود هزار واحد پارکینگ حاشیه ای دیگر نیز در سال جاری ایجاد کنیم.
وی یکی از برنامه های پیش رو این منطقه را ، اجرای دیوار مالون در خیابان‌های جنگل سرخه‌حصار برشمرد و افزود : این طرح برای پیشگیری از ریزش آب و خاک به سطح معبر در دست اجراست.
به گفته شهردار منطقه 13 ، تراش و روکش اساسی آسفالت خیابان‌های محدوده بوستان جنگلی سرخه حصار اجرا می شود.
وی در خصوص دیگر برنامه آتی منطقه ادامه داد : پیست دوچرخه سواری محدوده بوستان جنگلی سرخه حصار ، به صورت کامل آسفالت و جدول کاری کنار پیست نیز اجرایی می شود.
وی ادامه داد : ۴ در اصلی برای ورود به بوستان جنگلی سرخه‌حصار ساخته و نصب شده و در پنجم هم نیز از سمت بزرگراه شهید یاسینی در حال احداث است.
وی خاطر نشان کرد : بازسازی سرویس‌های بهداشتی بوستان و ساخت سرویس‌های جدید از دیگر برنامه های منطقه در سال جاری است .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 6/5/1399 - 16:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از نصب آلاچیق در بوستان های سطح منطقه خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 600 آلاچیق در بوستان های محلی و جنگلی منطقه چهار نصب شده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر و با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و کاهش حضور شهروندان در بوستان ها زمان مناسبی برای رسیدگی بیشتر به المان های بوستانی ست، گفت: به منظور ارتقاء سطح زیبایی و رفاه حال شهروندان و افزایش رضایتمندی ایشان ؛ در صورت دارا بودن قابلیت های تفریحی بوستان های شمال شرق پایتخت ضمن بررسی های انجام شده به آلاچیق تجهیز می شوند.
او افزود: در این راستا 7 آلاچیق در بوستان های ساحل، بهزادی، آلاله، جلالی، باغ پرندگان و فرهنگسرای اشراق نصب شد.
فرخی گفت: این آلاچیق ها ضمن ایجاد محیطی آرام برای استراحت شهروندان به عنوان فضای مناسب برای اقامه نماز نیز استفاده می شود.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه چهار اظهار داشت: آلاچیق ها به عنوان مبلمان شهری علاوه بر زیباسازی بوستان ها و معابر گذرگاهی در افزایش رفاه شهروندان و ایجاد پاتوق های محلی جهت گردهمایی سالمندان، بانوان و سایر اقشار در بوستان ها مورد استفاده است.
فرخی در پایان از شهروندان تقاضا کرد در صورت حضور در بوستان ها ضمن رعایت فاصله اجتماعی، از ماسک استفاده کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 6/5/1399 - 16:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )


کارکنان بانک ملت با کمک ، نقدی، ۱۳۷۰ یخچال فریزر تولید داخل را برای مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان تهیه و ارسال کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در ادامه ایفای مسوولیت های اجتماعی این بانک در عرصه های مختلف، این بار نیز کارکنان بانک ملت در پی وقوع سیل در استان کم برخوردار سیستان و بلوچستان در سال گذشته، با کمک های خود، برای ۱۳۷۰ خانواده سیل زده در ۲۳ شهر این استان، یخچال فریزر ساخت داخل کشور، خریداری کردند.
بر اساس این گزارش، یخچال فریزرهای اهدایی کارکنان بانک ملت با همکاری ستاد مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان، طی مدت ۱۰ روز بین مردم سیل زده استان توزیع شد تا بدین ترتیب، نیاز این خانواده ها به یخچال برای نگهداری مواد غذایی مرتفع شود.
این درحالی است که مدیرعامل بانک ملت نیز پیش از این و در مراسم انعقاد تفاهمنامه با سازمان توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس، از ساخت ۱۲ مدرسه در استان های سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان با کمک جمع آوری شده از سوی کارکنان این بانک خبر داده بود.
به گفته دکتر بیگدلی، بانک ملت و کارکنان خدوم این بانک، در آینده نیز از کمک به مناطق محروم به ویژه در زمینه توسعه علم و دانش و محرومیت زدایی از این مناطق، دریغ نخواهند کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 6/5/1399 - 16:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اهدای لوح سپاس، از تلاش‌های سازمان حمل‌ونقل و ترافیک در زمینه توسعه سیستم‌های حمل‌ونقل پاک قدردانی کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ "مهدی جمالی‌نژاد،" در این تقدیرنامه، تنها راه نجات شهرها از اثرات مخرب توسعه حمل ونقل را پایان دادن به نگاه خودرومحور و حرکت به سمت شهری زیست‌محور دانسته و از تلاش‌های انجام‌شده در واحد توسعه سیستم‌های حمل ونقل پاک سازمان حمل ونقل وترافیک شهرداری تهران در این زمینه قدردانی کرد.

در بخش دیگری از تقدیرنامه رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خطاب به یعقوب آزاده‌دل، مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل ونقل پاک این سازمان آمده است: «توسعه حمل ونقل پاک، نقش اساسی در پیشبرد نظام زیست‌محور، توسعه شهری پایدار، کاهش آلودگی هوا و تحقق عدالت اجتماعی دارد. بدینوسیله از توجه شما به این مهم و تلاش‌های ارزنده و خالصانه جنابعالی در بهبود توسعه حمل ونقل پاک در شهر تهران قدردانی نموده و مراتب تقدیر و سپاس خود را تقدیم می‌دارم.»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 6/5/1399 - 16:5
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )


در آستانه عید سعید قربان، پویش نذر قربانی در بین نیازمندان منطقه سه تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی در این خصوص گفت: توزیع گوشت قربانی در بین نیازمندان با نیت سلامتی مدافعان سلامت، رفع بلا از کشور و شکست ویروس کرونا انجام می شود.

وی افزود: در گام نخست این پویش، نیازمندان محلات ۱۲ گانه این منطقه شناسایی می شوند سپس گوشت های قربانی بین آنها توزیع خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه اذعان داشت: این پویش با همکاری شهرداری منطقه سه، حوزه ها و پایگاه های بسیج، مساجد و امامزاده ها، گروه های جهادی خیرین، گروه های جهادی و شهروندان منطقه برگزار می شود.

کمالی نسب خاطرنشان کرد: در این پویش که عموم مردم و خیران می‌توانند در آن شرکت کنند به میزان مشارکت مردم، گوسفند تهیه و نذر سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج) و همچنین دفع بلا از جامعه می‌شود. گوشت قربانی بین نیازمندان توزیع می‌شود.

علاقمندان می توانند وجوه نقدی خود را برای پیوستن به این پویش به شماره کارت ۱۱۸۵-۳۶۰۹-۸۱۱۱-۶۲۷۳به نام گروه جهادی واریز نمایند و در این کار خدا پسندانه مشارکت کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 6/5/1399 - 16:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13035 ) ( تعداد نظرات : 48 )


به منظور ترویج فرهنگ کاهش تولید پسماند و تفکیک در مبدا، تفاهم نامه همکاری میان وزارت امور خارجه، سازمان مدیریت پسماند و شهرداری منطقه۱۲برای اجرای طرح کاپ منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با حضور عیسی روشنی مدیرکل اموال، پشتیبانی و ساختمان وزارت امور خارجه، محسن امیری مدیر طرح تفکیک سازمان مدیریت پسماند و جمعی از مدیران شهرداری منطقه ۱۲ در ساختمان وزارت امور خارجه برگزار شد.

تحقق مصوبه «مدیریت سبز» با اجرای طرح کاپ

در ابتدای این جلسه، محسن امیری مدیر طرح تفکیک سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران عنوان کرد: به دنبال طرح موضوع هوشمندانه «مدیریت سبز » و تصویب آن در هیات دولت، پس از وزارت ارتباطات و وزارت تعاون، این بار وزارت امور خارجه در قالب یک تفاهم نامه به اجرای طرح کاهش پسماند (کاپ) متعهد شد.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند و شهرداری منطقه ۱۲ پیشتر با توزیع مخازن زیرزمینی در وزارت امور خارجه، همکاری ها برای تفکیک پسماند در مبدا را با این ارگان آغاز کرده بودند، ادامه داد: پس از امضای تفاهم نامه، در گام بعد با معاونین، مدیران و مسئولان بخش خدمات وزارت خانه وارد گفت و گو می شویم تا آموزش های لازم را در این زمینه ارائه دهیم. همچنین، با وجود انجام اقدامات مربوط به مخزن گذاری، شهرداری این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز، مخازن بیشتری در اختیار وزارت امور خارجه و سازمان ها و ادارات تابعه قرار دهد.

امیری با تاکید بر اینکه اجرای چنین طرح هایی موجب می شود تا هر یک از کارکنان وزارت خانه سفیر طرح کاپ در خانواده خود باشند، گفت: در صورت اعلام آمادگی سایر وزارت خانه ها، شهرداری تهران این امکان را دارد تا با انعقاد قرارداد و ارائه خدمات گامی در راستای تحقق مصوبه مدیریت سبز بردارد.

مسئولان مسئولان و مردم در کاهش تولید پسماند

در ادامه این جلسه، عیسی روشنی مدیرکل اموال، پشتیبانی و ساختمان وزارت امور خارجه با تاکید بر مسئولیت اجتماعی مسئولان و مردم در زمینه کاهش تولید پسماند بیان کرد: هدف ما از انعقاد تفاهم نامه این است که در فضای همکاری امکانی را فراهم کنیم تا کارمندان آگاهانه میزان پسماند تولیدی را کاهش دهند و در طرح تفکیک در مبدا مشارکت داشته باشند.

وی گفت: باتوجه به گستردگی سازمان ها و ادارات تابعه وزارت امور خارجه، می توان امیدوار بود که اجرای طرح کاپ در این ارگان به کسب نتایج مطلوبی منجر شود.

ضرورت توجه جدی به طرح کاپ در دستگاه های دولتی

محمدرضا ندرلو معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۲ نیز به عنوان آخرین سخنران در این جلسه تاکید کرد: براساس قانون، موضوعاتی چون تغییر الگوی مصرف، نظام بسته بندی و ... نیازمند بازنگری و تجدیدنظر است و  تمام سازمان ها در این مساله دخیل هستند. بر این اساس، ضرورت دارد تا با احیای قانون و جلب همکاری های فرابخشی به این مساله به طور جدی بپردازیم.

وی عنوان کرد: با توجه به ضرورت ارتقاء فرهنگ جداسازی و تفكیك پسماند خشك از تر در مبدا و به منظور انجام بهینه و موفقیت آمیز عملیات تفكیك، اجرای طرح کاپ در وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی، مراکز آموزشی و درمانی در دستور کار قرار گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 6/5/1399 - 16:0
  • تعداد رکورد ها : 18101