abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

شهروندان مسئول، متخصص و توانمند برای ارتقای کیفیت زندگی محل سکونتشان با افزایش میزان مشارکت خود، دیده بان کیفیت منطقه 10 می شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، سهیلا صادق زاده شهردار منطقه با اشاره به تلاش برای همراهی و همکاری شهروندان برای افزایش حس تعلق محلی و ارتقای کیفیت زندگی محل سکونت گفت: با اجرای طرح دیده بان کیفیت در منطقه 10، شهروندان متخصص و توانمند در راستای بهینه سازی خدمات با مدیریت شهری که سعی دارد در این مسیر گام‌های هدفدار، هوشمندانه، با برنامه و اثربخش بر‌دارد، همفکری، مشارکت و همیاری بیشتری خواهند داشت.

 وی افزود: طی فراخوانی از تمامی دانش آموزان و دانشجویان معماری و شهرسازی و محیط زیست و رشته های مرتبط ساکن در محدوده منطقه دعوت به عمل آمده است در صورت تمایل به منظور حفظ و حراست و ارتقای کیفیت زندگی محل سکونتشان با احساس تعلق به شهر و جامعه میزان مشارکت های خود را برای رفع مشکلات افزایش دهند و شهرداری را همراهی کنند.

شایان ذکر است علاقمندان می توانند برای هرگونه هماهنگی با شماره 09336891082 تماس بگیرند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

نخستین نشست تخصصی و جلسه هم اندیشی استانهای معین مناطق16،19 و20 با حضور مدیران کل بحران استان های قم، همدان و فارس به میزبانی شهرداری منطقه 20 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20 فرهاد افشار شهردار منطقه 20 هدف از این نشست را اجرای دستورالعمل وزارت کشور در خصوص استفاده از تمامی ظرفیت های استانهای معین بیان کرد و منطقه 20 را پیشتاز و پیشرو در استفاده از ظرفیت های استانهای معین در مدیریت بحران اعلام کرد.

افشار با بیان اینکه استان قم به عنوان معین منطقه 20 و استانهای فارس و همدان به عنوان معین مناطق 19 و 16تعیین شده اند گفت: در این جلسه در خصوص تبادل اطلاعات و تعامل بیشتر برای مرور عملیات در زمان بحرانهای احتمالی و چگونگی بهره برداری از ظرفیت نیروهای امدادرسان استانهای معین در هنگام وقوع بحرانها بحث و تبادل نظر شد.

وی در خصوص تدابیر انجام شده برای احیای بافتهای فرسوده گفت: با توجه به ویژگیهای بافت های فرسوده از جمله ناپایداری، نفوذناپذیری و ریزدانگی ،در منطقه 20 حدود شش درصد از املاک به عنوان بافت فرسوده شناسایی شده است و با فعال شدن 3 دفتر تسهیل گری و  ارائه بسته های تشویقی ، سرعت بخشی در مراحل تخریب و نوسازی انجام می شود.

وی افزود : شهرداری در ارتباط با ساختمانهایی که در محدوده خدماتی این سازمان است مسئولیت دارد و نوسازی بافت های مسکونی در روستاها به عهده بنیاد مسکن است .

افشار با بیان اینکه بحث مدیریت بحران یکی از تکالیف مجموعه شهرداری است افزود: آمادگی تیم های اجرایی و نوسازی بافت فرسوده و مباحث پیشگیرانه در حال رصد است و در منطقه 20 نیز پیشگیری، از مباحث مهم مدیریت بحران است  که در همین راستا آگاهی بخشی به ساکنان ارائه می شود .

وی افزود: با طراحی اپلیکیشنی از سوی مدیریت بحران منطقه 20 که در روزهای آتی در شبکه های مجازی بارگزاری می شود و با راه اندازی کمپین « 72 ساعت طلایی تا زندگی دوباره» در صدد آن هستیم که با انتشار یک فراخوان برای ساکنان این منطقه ، آموزشهای اولیه ضروری در مواجه با موقعیتهای بحرانی (زمان بحران و پس از آن) که تاثیر به سزایی در ارتقاء امنیت شهروندان دارد ،همه گیر شود.

افشار گفت: با پایشهای انجام شده از سوی مراکز ستادی ،ایمنی شهر و آگاهی شهروندان افزایش می یابد تا در بحرانهای طبیعی و غیرطبیعی حداقل خسارات ایجاد شود.

رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه 20 با بیان اینکه در بحث مدیریت بحران در ابتدای راه قرار داریم و نیاز است این مدیریت از دو مبحث فنی و مدیریتی بررسی شود اظهار داشت: در مباحث فنی، تدوین الزاماتی در ارتباط با کالبد و ایمنی شهر ضروریست تا به عنوان اسناد بالادستی ساخت و ساز، فعالیتهای عمرانی و فعالیتهای اجرایی استفاده شود که البته بخشی از آن انجام شده است.

وی افزود: در بحث مولفه های مدیریتی، تشکیل سازمان مدیریت بحران عملیاتی شده است اما با توجه به کثرت جابجایی در سطح مدیریتی ، آموزشها و تجربه های مدیران بی استفاده می ماند و ضروری است با تدابیر لازم ، از تجربیات عملیاتی که می تواند دانش را به مهارت تبدیل کند استفاده شود.

افشار تصریح کرد : با برگزاری مانورهای متعدد امکان استفاده از تجربیات عملیاتی امکان پذیر است و امیدواریم در مدیریت بحران از تجربیات و نقش آفرینی افراد با تجربه بهره مند شویم.

احسان درویشی دبیر و جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران منطقه 20 با بیان اینکه استانهای معین نقش امدادرسانی و خدمات رسانی در زمانهای بحرانی را به صورت متقابل ایفا می کنند گفت: مهمترین مقوله در زمان بحران آگاهی بخشی شهروندان است که شهرداری با مدیریت و سیاستگذاری سازمان پیشگیری و ستاد مدیریت بحران شهر تهران ،طرحهایی را تدوین و اجرا کرده که یکی از آنها استفاده از پتانسیل گروه های دوام یا داوطلب واکنش اضطراری است.

وی با تاکید بر اجرای آموزشهای تئوری و عملی برای شهروندان و تقویت توان علمی و عملی گروه های دوام و داوطلبین واکنش اضطراری برای امدادرسانی و کاهش تلفات جانی و مالی در مواقع بحرانی گفت: استفاده از مشارکت مردمی که به عنوان سرمایه های اصلی و بازوی اجرایی مدیریت بحران در لحظات ابتدایی وقوع بحرانها هستند در دارا بودن شهری پویاتر و افزایش تاب آوری هر شهر حائز اهمیت است.

این گزاش حاکی است مانور پناه گیری و اسکان اضطراری گروه های دوام، بازدید از پایگاه های پشتیبانی ویژه،معین،چند منظوره و کانکسهای امداد و نجات محلات از دیگر بخشهای این برنامه بود.

این جلسه با حضور شهردار منطقه 20 ، مدیران کل بحران استان های قم، فارس و همدان، نماینده سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران، قائم مقام منطقه 20 ،دبیران بحران مناطق 16،19 و 20 در سالن مدیریت بحران منطقه 20 برگزار شد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

شهردار منطقه چهار تهران در بازدید میدانی از محله شمیران نو وجود بافت های فرسوده ناپایدار را یکی از مشکلات این محله عنوان کرد و گفت: نوسازی بافت های فرسوده میزان خسارت وتلفات جانی را در حوادثی چون زلزله کاهش می دهد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "سید علیرضا حسینی" در بازدید میدانی از محله شمیران نو با اعلام این خبر و با اشاره به معضل بام فروشی در برخی از محلات گفت: یکی از مشکلاتی که همواره شهرداری تهران در برخی از محلات دارای بافت های فرسوده با آن روبرو بوده است وجود ساخت و سازهای غیر مجاز و بام فروشی توسط برخی از افراد سودجو و فرصت طلب است.

وی نبود سند مالکیت را از عوامل اصلی افزایش این مشکل عنوان کرد و گفت: خوشبختانه توسط سازمان ثبت اسناد و املاک نسبت به ایجاد مسیرهای قانونی مناسب از طریق ماده 147 و 148 جهت دریافت اسناد مالکیت اقدامات خوبی صورت گرفته است.

شهردار منطقه چهار اضافه کرد: به منظور جلوگیری از تضییع حقوق قانونی شهر و شهروندان، نظارت لازم بر نحوه ساخت سازه ها به ویژه ساخت و سازهای غیر مجاز شبانه صورت خواهد گرفت.

حسینی در ادامه با اشاره به مشکلات ترافیکی محله شمیران نو به دلیل ساخت و سازهای غیر اصولی در سال های گذشته افزود: جانمایی کیوسک های انتظامی و راهنمایی رانندگی می تواند کمک شایانی به ساماندهی وضعیت ترافیکی این منطقه بکند.

وی یکی از نیازهای ضروری محله شمیران نو را احداث سوله بحران دانست و افزود: دبیران شورایاری با همکاری ستاد مدیریت بحران منطقه باید مجدانه پیگیر احداث ساختمان مدیریت بحران در محله شمیران نو باشند.

شهردار منطقه چهار نقش گروه های دوام محلی را عامل مهم کاهش تلفات در زمان های بحرانی دانست و افزود: آموزش اصولی به شهروندان و تقویت گروه های دوام محلی سرعت خدمات رسانی به مصدومان حوادث احتمالی را در موقع بحرانی افزایش می دهد.

وی با تاکید بر کارکرد سرای محله و گام نهادن در جهت ارتقای سرانه آموزشی و فرهنگی شهروندان گفت: سرای محلات باید در دسترس عموم مردم به ویژه کودکان و بانوان باشند و مزاحمتی برای شهروندان ایجاد نکند.

حسینی خاطر نشان کرد: ساماندهی دکل های برق فشار قوی از محدوده محیط های مسکونی از دیگر موضوعاتی است که نیازمند تعامل بیشتر فرمانداری و وزارت نیرو در جهت رفاه حال شهروندان بوده و شورایاران باید پیگیر این موضوع باشند.

شهردار منطقه چهار تصریح کرد: ما آمادگی و توانایی ساماندهی و جمع آوری سد معبر را داریم اما نیازمند حمایت های لازم از سوی مراجع قضایی و نیروهای نظامی و انتظامی و فرمانداری هستیم.
 
 
 
 
Attachments area
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )رییس اداره فضای سبز شهرداری منطقه شش از طرح ویژه ساماندهی عرصه های فضای سبز در محدوده شهرک والفجر خبر داد و گفت: هرس درختان، علف کشی و حذف علف هرز، جمع آوری خاک آلوده و خاک مازاد، کند و کوب، نخاله کشی، کوددهی، کاشت نهال و ترمیم تشتک بر اساس این طرح صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، محسن مجدآبادی گفت: در این طرح ضربتی، ۴ هزار اصله درخت در سطح شهرک هرس و ۴۰ متر مکعب خاک آلوده و مازاد جمع آوری شد.
مجدآبادی همچنین به ۳۰ هزار متر مربع نخاله کشی، ۲۵ هزار متر مربع کوددهی، ۲۵ هزار متر مربع کند و کوب، ۸ هزار اصله ترمیم تشتک و ۷ هزار متر مربع علف کشی و حذف علف هرز اشاره کرد.
رییس اداره فضای سبز همچنین به شستشوی ایستگاه های اتوبوس و مخازن سطح شهرک اشاره کرد و گفت: نظافت و رفت و روب و پاکسازی برچسب و پوستر در تمامی معابر شهرک و فرعی ها به انتها رسیده است.
مجدآبادی به حمل شاخ و برگ و ضایعات فضای سبز به میزان ۶ تن نیز اشاره کرد و گفت: رنگ آمیزی مخازن، اجرای طرح آموزش چهره به چهره، نظافت زمین های بایر و فعالیت خودروهای ملودی از دیگر فعالیت های اجرا شده در شهرک والفجر به همت عوامل خدمات شهری بوده است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

شهردار منطقه 15 از بهره برداری مرکز مهارت آموزی نابیانایان و کم بینایان "باغچه حواس" با مشارکت خیرین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی  با اعلام اینکه قشر بالایی از کودکان نابینا و کم بینا در این منطقه سکونت دارند، افزود: این پروژه به منظور افزایش مهارت آنها در کسب نشاط، سلامت، تفریح و آموزش با عنوان پروژه باغچه حواس احداث شده است.

وی به تشریح  بخش های مختلف این پروژه پرداخت و گفت: زمینی به مساحت تقریبی 450 متر مربع دارای حیاط در اختیار این پروژه قرار گرفته که در آن سالن بازی، اتاق (سنسوری روم)، کتابخانه (کتاب های بریل)، اتاق موسیقی در حال اجراست.

محمدی افزود: باغچه حواس با مشارکت شرکت فولاد غرب آسیا در حال آماده سازی بوده و مسئولیت اجرای تخصصی و سرمایه گذاری آن را بانوی خیر اعظم ترابی برعهده گرفته است.

شهردار منطقه با اشاره به اینکه گروه های هنری در حال آماده سازی محوطه حیاط آن با اقداماتی نظیر نقاشی های برجسته و حجم سازی، طراحی لوگو و تابلوی مرکز بصورت مینیاتوری است، افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده  این مرکز  در دهه مبارک فجر آماده بهره برداری است.

شایان ذکر است باغچه حواس در راستای مسئولیت های اجتماعی شهرداری تهران CSR برای شهروندان تهرانی احداث شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:14
azemandias ( تعداد مطالب : 108 ) ( تعداد نظرات : 0 )

دومین نمایشگاه ملی کار ایراننمایشگاه کار با هدف ملاقات بی‌واسطه کارفرمایان با کارجویان برپا می‌شود.

درنشست خبری دومین نمایشگاه کار ایران ، دکتر شریف‌خانی دبیر این رویداد، ضمن بیان گزارشی آماری از دوره قبل، به تشریح برنامه‌های نمایشگاه امسال پرداخت.

نشست رسانه‌ای دومین نمایشگاه کار ایران، دوشنبه 24 آذرماه 1397 در فرهنگ‌سرای فناوری اطلاعات برگزار شد. در این مراسم دکتر شریف‌خانی، دبیر نمایشگاه کار و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف، پویان دلاوری مدیر اجرایی نمایشگاه و هادی محمدآبادی مدیر سامانه آنلاین ثبت اطلاعات کارجویان نمایشگاه حضور داشتند.
دبیر نمایشگاه ابتدا گزارشی از دوره‌های قبل را برای خبرنگاران تشریح کرد. او از نمایشگاه کار به‌عنوان رویدادی نوآورانه و مبتکرانه نام برد که از چند سال قبل در حوزه کسب‌وکار و مدیریت منابع انسانی در سطح کشوری آغاز شده و در روند روبه‌رشد خود، دستاوردهای متعددی را در حوزه اشتغال و برقراری ارتباط میان کارفرمایان و کارجویان داشته است.
شریف‌خانی گفت: «طرح برگزاری نمایشگاه ملی کار به حدود 9 سال پیش برمی‌گردد و اولین دوره آن، سال 1390 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. هدف این بود که فارغ‌التحصیلان دانشگاه برای یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی‌شان، به سادگی فرصت انتخاب داشته باشند و بتوانند با کارفرمایان مختلف تعامل کنند. از طرف دیگر صاحبان صنایع هم به‌طور مستقیم با نیروی انسانی تربیت شده در دانشگاه مصاحبه کنند و انتخاب بهینه انجام دهند. چراکه تا پیش از آن واحد منابع انسانی آن‌ها مجبور بود برای هر فرصت شغلی، مدت‌ها میان عده کثیری جستجو کند. این رویداد دو، سه روزه فرصت مغتنمی است برای صاحبان کسب‌وکارها، تا خیل عظیمی از کارجویان را ببینند، رزومه‌هایشان را بررسی و بهترینهایشان را گزینش کنند.»
وی با اشاره به این‌که در هر دوره از نمایشگاه، اقبال صنایع و نیز فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مختلف برای شرکت در آن رشد چشمگیری داشته، گفت: «بر همین اساس، از سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که ابعاد این رویداد دیگر از قواره فیزیکی دانشگاه فراتر رفته و لازم است آن را در مکان وسیع‌تری برگزار کنیم. پارسال در اولین نمایشگاه بزرگ کار ایران، نزدیک به 100 شرکت حضور داشتند و بیش از 500 نفر را به صورت قطعی جذب کردند. ضمن این‌که تعداد بیشتری هم بعد از نمایشگاه به کار گرفته شدند. این نشان می‌دهد که چه ظرفیت بالایی در حوزه نیروی انسانی متخصص و آماده کار و همچنین تقاضا از سوی کارفرمایان وجود دارد؛ اما حلقه گمشده، اتصال بین این دو بوده است. همین ما را دلگرم کرد که به حرکت‌مان ادامه دهیم و امسال نمایشگاه را در ابعاد بزرگ‌تری برگزار کنیم. در دوره قبل بیش از ده‌هزار بازدیدکننده داشتیم و تخمین می‌زنیم که این تعداد، امسال به افزون بر بیست‌هزار نفر برسد.»
شریف‌خانی ادامه داد: «مهرماه گذشته، نهمین نمایشگاه کار شریف را هم با موفقیت در دانشگاه برگزار کردیم. در این رویداد، 15 مجموعه در 32 گروه شغلی، 510 ظرفیت کاری عرضه کردند که آمار ما نشان می‌دهد از زمان برگزاری تاکنون بیش از 200 نفر به‌صورت تمام وقت و بیش از 400 نفر به‌طور پاره‌وقت مشغول به کار شده‌اند. این آمارها همان‌قدر که برای ما دلگرم‌کننده است، می‌تواند برای سیاست‌گذاران حوزه اشتغال هم مفید باشد. خوشبختانه ما روابط خوبی هم با وزارت کار داریم.»
دبیر نمایشگاه سپس به بیان برخی آمارها از کارجویان بازدیدکننده از این رویداد پرداخت. او گفت بیش از 65 درصد از بازدیدکنندگان، بین 23 تا 30 سال داشتند و حدود 90 درصد دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد بودند. همچنین حدود 3 درصد آنها مدرک دکتری داشتند.
شریف‌خانی اظهار داشت: «یکی از پرسش‌های مهم و همیشگی کارجویان، میزان اهمیت سابقه کار در جذب نیروی کار است. آمارهای نمایشگاه ما نشان می‌دهد که 20 درصد از بازدیدکنندگان بدون سابقه کار بوده‌اند و 24 درصد کمتر از 2 سال سابقه داشته‌اند. 30 درصد آنان 2 تا 5 سال و 26 درصدشان هم بالای 5 سال سابقه کار داشته‌اند. یعنی بسیاری از بازدیدکنندگان نمایشگاه، یا شغل دارند و دنبال شغل بهتر می‌گردند و یا متاسفانه شغل خود را از دست داده‌اند و با وجود سوابق و کار مفید، در حال حاضر استفاده از آنان نمی‌شود. این خبری خوب برای صنایع و کسب‌وکارهاست که در نمایشگاه افراد باتجربه و کاربلد به آن‌ها مراجعه می‌کنند؛ و البته هشداری برای آمارگیران و سیاست‌گذاران دولت است.»

جوادی تحریرنو, [۱۴.۰۱.۱۹ ۱۵:۱۷]
دبیر نمایشگاه سپس به‌عنوان یکی از مزیت‌های نمایشگاه، به این نکته اشاره کرد که بازدیدکنندگان می‌توانند در آنجا با محیط و فضای کاری واقعی شرکت‌ها و سازمانها آشنا شوند. این امکانی است که تنها با استفاده از وبسایت‌های کاریابی و سامانه‌های آنلاین ارسال رزومه بهدست نمی‌آید. مثلا اکثر افراد روزانه از خدمات اپلیکیشن‌هایی مثل اسنپ و روبیکا استفاده میکنند؛ اما نمی‌دانند چه نوع اشخاصی در این مجموعهها مشغول به کار هستند، زمان آمد و رفت‌شان و دیسیپلین سازمانی‌شان چیست. برخی از این شرکتها مدلی از محیط کاری‌شان را عیناً در نمایشگاه برپا می‌کنند، که از جذابیت‌های رویداد ماست. ما همیشه از حمایت صنایع مختلف برخوردار بوده‌ایم و امیدواریم این همکاری ادامه یابد. همچنین مشارکت خود را با مجموعه‌هایی که به علت کمبود فضای فیزیکی امکان حضور نمی‌یابند، پی‌ می‌گیریم. موقعیت‌های شغلی‌شان را از طریق سامانه آنلاین به اطلاع کارجویان، بویژه شهرستانی‌ها می‌رسانیم و آن‌ها می‌توانند رزومه‌هایشان را به صورت الکترونیک ارسال کنند. از همه دانشگاه‌هایی نیز که برگزاری نمایشگاه را به دانشجویان خود اطلاع‌رسانی کردند، سپاسگزاریم.
در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره این‌که آیا در نمایشگاه عقد قرارداد هم انجام می‌شود، دبیر نمایشگاه پاسخ داد با توجه به این‌که خدمات این رویداد رایگان است، تعهدی از کارفرمایان در روند جذب گرفته نمی‌شود و دخالتی هم در روند استخدام نخواهیم داشت؛ اما قطعاً برای کارفرمایانی که جذب نیروی بیشتر و روال استخدامی بهتری دارند، امتیازهای ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم. همچنین آن‌هایی را که بعد از استخدام، محیط و شرایط بهتری برای کارجوها مهیا کرده‌اند، از نظر دور نمی‌داریم.
خبرنگار دیگری درباره وجه تمایز این دوره با اولین نمایشگاه و نیز امتیازهای درنظر گرفته شده برای استارت‌آپ‌ها پرسید. در پاسخ، دلاوری توضیح داد که سالن پردیس در طبقه بالای نمایشگاه با قیمت مناسب در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار گرفته است. او از تنوع شغلی بیشتر این دوره و نیز اضافه شدن برخی عناوین شغلی جدید، به‌عنوان مزیت مهم دومین نمایشگاه کار ایران یاد کرد و ادامه داد امسال سه شرکت بینالمللی از عربستان، ترکیه و انگلستان هم شرکت کرده‌اند.
در پایان، شریف‌خانی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد در ایام برگزاری نمایشگاه خبر داد و گفت در این کارگاه‌ها مدیران منابع انسانی درباره تجربیات خود در زمینه جذب و استخدام و نیز توصیه‌های حرفه‌ای به کارجویان سخنرانی می‌کنند.
دومین نمایشگاه کار ایران، چهارم تا ششم بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران (بوستان گفت‌وگو) برگزار خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 15:18
azemandias ( تعداد مطالب : 108 ) ( تعداد نظرات : 0 )

دومین نمایشگاه کار ایران با حضور چندین شرکت بزرگ و کوچک داخلی و ایرانی از ۴ تا ۶ بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران (بوستان گفتگو) آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش تبیان، «دکتر محمد شریف خانی» عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و مسئول برگزار کننده این مراسم در طی نشست خبری امروز با اصحاب رسانه، ضمن اعلام این خبر افزود که آنها باور دارند بیش از ۲۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

شریف خانی قدمت نمایشگاه کار را ۹ سال خواند و گام‌های آغازین این نمایشگاه را در دانشگاه صنعتی شریف عنوان کرد؛ جایی که هنوز هم میزبان برگزاری نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف در ابعادی کوچکتر است:

«سال گذشته بود که دیدیم نمایشگاه داخل محیط نمایشگاه دیگر جواب نمی‌دهد و حد و اندازه بیشتری باید برای آن در نظر بگیریم. برای همین بود که تصمیم گرفتیم نمایشگاه بزرگی را در بوستان گفتگو برقرار کنیم و خوشبختانه با استقبال خوبی هم مواجه شدیم.»
 
به گفته شریف خانی، نمایشگاه سال گذشته توانسته بیش از ۵۰۰ نفر را به طور رسمی سر کار بفرستد و آنها امیدوارند این آمار در نمایشگاه امسال بیشتر هم بشود. او ۶۵ درصد بازدیدکنندگان نمایشگاه‌های کار را افرادی بین ۲۲ تا ۳۰ سال معرفی می‌کند و تاکید دارد که جوانان به شدت دنبال کار هستند:

«بسیاری از این افراد هم تحصیلکرده هستند و کارشناسی و یا کارشناسی ارشد دارند. بیست درصد تاکنون هیچ تجربه کاری نداشتند و بیست و چهار صد هم کمتر از دو سال سابقه کار داشتند. همچنین آمار نشان می‌دهد که سی درصد شرکت کنندگان بین دو تا پنج سال سابقه کار داشتند و بیست و شش درصد هم بیش از ۵ سال کار کرده‌اند. این آمار حکایت از این دارد که مردم در همه مراحل کاری خود، به دنبال شغلی بهتر هستند.»
شریف خانی در پاسخ به دیجیاتو درباره ارتباط این نمایشگاه با وبسایت جاب ویژن گفت که این نمایشگاه برخاسته از همین وبسایت است و بازدیدکنندگان حاضر در نمایشگاه می‌توانند با رفتن به هر غرفه‌ای رزومه خود را از طریق دستگاه‌هایی که تعبیه شده و از دیتابیس جاب ویژن بارگذاری کنند. او همچنین خبر داد که کارگاه‌های آموزشی رایگانی هم در این سه روز نمایشگاه برقرار است و بسیاری از روسای منابع انسانی شرکت‌ها هم در این کارگاه‌ها از تجریبات خود برای کارجویان سخنرانی خواهند کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف همچنین اعلام کرد که نمایشگاه کار دانشگاه شریف امسال توانسته بیش از از ۲۰۰ نفر را به صورت تمام وقت و بیش از ۴۰۰ نفر را به صورت پاره وقت به اشتغال در بیاورد

«هادی محمدآبادی» مدیرعامل وبسایت جاب ویژن نیز به خبرنگاران درباره امکان شرکت آنلاین در این نمایشگاه می‌گوید:

«چون فلسفه نمایشگاه ارتباط حضوری بین کارجو و کارفرماست ارسال رزومه بصورت حضوری و در محل نمایشگاه اتفاق می‌افتد. برای اینکه یک مقداری شرایط را تسهیل کنیم برای آمدن افراد زمان برگزاری نمایشگاه را آخر هفته گذاشتیم تا بازدیدکنندگان راحت‌تر در این رویداد حضور به هم برسانند.»
 
اهداف این نمایشگاه رویارویی مستقیم کارجو و کارفرما، کمک به بهبود ارتقا برند کارفرمایان، تسهیل فرایند جذب و استخدام،معرفی فرصت‌های شغلی موجود در بازار کار، معرفی سازمان‌ها و ادارات مرتبط و نیمه مرتبط با رشته تحصیلی، ایجاد یک محیط حرفه‌ای و با کیفیت برای تعامل بیشتر بین کارجویان و کارفرمایان،ایجاد حس مثبت مشارکت در کافرمایان و برپایی کارگاه‌های آموزش کار و کاریابی عنوان شده است.

وبسایت رسمی این نمایشگاه شامل اطلاعات بیشتری درباره جزییات این رویداد بوده که علاقه‌مندان و کارجویان می‌توانند با مراجعه به آن اطلاعات بیشتری را درباره این رویداد کسب کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 15:15
azemandias ( تعداد مطالب : 108 ) ( تعداد نظرات : 0 )

خسرو سلجوقیمجری سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک:
جشنواره بازی‌های ویدیویی، اقبال مردمی به بازی‌های ایرانی را بیشتر می‌کند

مجری سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از بخش‌های مورد توجه در برنامه توسعه خدمات فضای مجازی کودک، بازی‌های رایانه‌ای است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، خسرو سلجوقی افزود: در سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک تلاش کرده‌ایم عناصر فعال در زیست‌بوم را شناسایی کرده و برای توسعه خدمات حوزه کودک بکوشیم.
وی افزود: با توجه به اهمیتی که بازی‌های رایانه‌ای دارد تولید کنندگان محتوای ویدیویی را تشویق کرده‌ایم که انیمیشن‌های خود را به صورت بازی در بیاورند. همچنین با یکی از بازی‌سازان کشور پیگیر این موضوع هستیم که انیمیشن‌ها و فیلم‌های تلویزیونی در هنگام پخش، به بازی نیز تبدیل شوند.
سلجوقی با بیان این که ورود دولت به حوزه بازی‌سازی نتیجه خوبی ندارد و بخش خصوصی باید در این زمینه فعال‌تر شود گفت: بازی ویدیویی در دنیا دیگر صرفا یک کار برای سرگرمی نیست و نقش مهمی در حوزه‌های مختلفی چون آموزش و سلامت دارد.
وی با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران گفت: انتخاب سالانه بهترین بازی‌ها می‌تواند در رشد بازار نقش داشته و به مردم نیز بازی‌های خوب را معرفی کند و در نتیجه اقبال به سمت بازی ایرانی بیش از پیش شود.
مجری سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک تاکید کرد: از نظر فنی، هنری و سوژه در کشور ما برای بازی‌سازی چیزی کم نداریم. اما طبیعتا ساخت بازی در حد و اندازه پروژه‌هایی مانند Clash of Clans نیاز به سرمایه‌گذاری جدی دارد و هنوز سرمایه‌گذاران بزرگ، آن طور که باید و شاید وارد این حوزه نشده‌اند.
براساس این گزارش فراخوان جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران مدتی است که منتشر شده و بازی‌سازان فرصت دارند آثار خود را تا 15 دی ماه برای حضور در جشنواره به صورت الکترونیکی ارسال کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت جشنواره به نشانی http://irangamefestival.ir  مراجعه کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 14:3
azemandias ( تعداد مطالب : 108 ) ( تعداد نظرات : 0 )

دوره آموزشی آشنایی با بازاریابی و فروش محصولات بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمیندوره آموزشی آشنایی با بازاریابی و فروش محصولات بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمین ، با حضور مدیر امور شعب استانها، مدیر امور تحقیق و توسعه، مدیر امور بانکداری مدرن و جمعی از مدیران و نمایندگان انفورماتیک استانها، با همکاری اداره آموزش در ساختمان یوسف آباد برگزار شد.
به گزارش تبیان و به به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، اصغر باباپور مدیر امور تحقیق و توسعه با اشاره به تغییرات وسیعی که بانکداری دیجیتال در نحوه عملکرد کارکنان خواهد داشت، اظهار کرد: حرکت به سمت بانکداری دیجیتال به معنی حذف شعب و کارکنان آن نیست، بلکه تغییر نقش شعب و کارکنان آن مطرح است.

وی با بیان این نکته که پیش از این شعب فیزیکی عامل رونق در کسب و کار بانک بود گفت: امروز 92 تا 97 درصد تراکنش‌ها در بانکهای مختلف در خارج از شعبه انجام می‌شود، این موضوع نشان می‌دهد امروز رقابت برروی ابزارهای دیجیتال و فضای مجازی است.
 
در ادامه مهدی عباس نیا مدیر امور بانکداری مدرن تغییرات در بانکداری را بسیار سریع دانست و افزود: ما باید خودمان را با تغییراتی که در این عرصه در حال وقوع است، تطبیق دهیم تا بتوانیم در بازار رقابت موفق شویم.
 
عباس نیا ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به اهداف مد نظر خود دست پیدا کنیم، نیازمند آماده سازی هستیم، در حقیقت همکاران باید رفتارشان را تغییر دهند. آنها به جای آنکه در شعب تحویل دار باشند باید برنامه ریزی کنند، بازار بشناسند و به مشتریان هدف مراجعه کنند.
 
وی با اشاره به اینکه نقطه شروع شبکه بازاریابی و فروش محصولات دیجیتال در حال حاضر با این گروه پشتیبان زده شده گفت: ما با ایجاد این شبکه سعی داریم کارایی و هم افزایی را در مجموعه بانک تقویت کنیم. زیرا همه ما برای اتصال مشتریان به بانک مسئول هستیم.
 
در بخشی از این دوره آموزشی محمدحسینی کناروئی مدیر امور شعب استانها با اظهار خرسندی از حضور در میان همکاران، وظیفه‌ای که به این افراد محول شده را مهم ارزیابی کرد و گفت: مسئولیت شما در حال حاضر بسیار خطیر است، زیرا هم باید موضوعات را آموزش ببینید و هم به دیگران آموزش دهید.
 
در ادامه این جلسه مباحث آموزشی توسط رئیس اداره کارت و شبکه و کارشناسان مدیریت امور تحقیق و توسعه برای حاضرین تشریح شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 12:3