abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهرداری منطقه ۱۶ در نظر دارد با اجرای طرح کاپ فرهنگ تفکیک پسماند در این منطقه را افزایش دهد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶، جابر انصاری معاون خدمات شهری این منطقه از برگزاری جلسه ای با حضور کارشناسان و فعالان محیط زیستی خبر داد و گفت: در این جلسه آموزش خانه به خانه، تبلیغات محیطی، نصب پوستر آموزشی در ۸۵ بلوک، جلسات تشریحی طرح، مشارکت دبیران شورایاری، کد گذاری و تجویل مخازن، تبلیغات و آموزش در فضای مجازی، پسماندهای خشک، آمار کاهش مخازن ۱۱۰۰ لیتری مکانیزه را بررسی شد.

مسئول اجرای تفکیک پسماند در ساختمان های شهر تهران، به آموزش و آگاهی شهروندان تاکید کرد و گفت: اجرای موفقیت آمیز طرح کاپ نیازمند آموزش تک تک شهروندان و مشارکت هر چه بیشتر آنها است، با آموزش اصولی شهروندان در مناطق پایلوت و به کارگیری روش های اصلاحی، می توانیم برای کاهش تولید پسماند از داخل خانه ها گام برداریم.

او افزود: به گفته شهردار تهران مبنی بر جمع آوری ۵۰ درصد از مخازن تا خرداد ماه ۱۴۰۰، باید تا پایان سال کل منطقه ۱۶ تحت پوشش طرح کاپ قرار گیرد، برای رسیدن به اهداف نهایی طرح کاپ چند گام از قبیل آموزش شهروندان، کم شدن مخازن از معابر، مدیریت مناسب جمع آوری پسماند و جانمایی و نصب مخازن زباله داخل مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری در نظر گرفته شده که می تواند رسیدن به اهداف را تسهیل کند.

همچنین نماینده سازمان مدیریت پسماند، با اشاره به تجربه موفق کشور های پیشرفته در زمینه کاهش پسماند مانند آلمان، افزود: نگاه نخست در مدیریت پسماند، نظرسنجی از شهروندان و بعد کاهش تولید پسماند است که در تمام دنیا وجود دارد که به صورت تدریجی پسماند های حجیم و قابل بازیافت را جدا سازی و به مواد اولیه تبدیل کنیم.

جابر انصاری معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۶، در پایان جلسه ضمن جمع بندی موارد مطرح شده گفت: نصب پوستر آموزشی در ۸۵ بلوک و تهیه بروشور برای ۸۰۰ خانوار انجام شده، جلسات تشریحی طرح کاپ بصورت مستمر و منظم برگزار می شود، کد گذاری و تحویل مخازن آبی انجام شده، تبلیغات و آموزش در فضای مجازی محلات نه گانه صورت می گیرد، پسماندهای خشک بصورت منظم و مستمر جمع آوری می شود، آموزش های خانه به خانه با حضور کارشناسان آمار و اطلاع رسانی اداره مدیریت پسماند و کارشناسان محیط زیست انجام می شود تا کنون ۶۴۰ نفر آموزش دیده و ضریب نفوذ در خانواده ها ۹۵ درصد است.

او خاطر نشان کرد: این برنامه با یک بسته اجرایی مشخص در بعد فرهنگ سازی عمومی، آموزش عوامل اجرایی، تغییر شکل مخازن به رویه قابل تفکیک، درگیر کردن ساختمان های مجتمع های مسکونی به سیستم تفکیک پسماند از مبدا و انتقال پسماند، گرفتن شیرآبه و تبدیل زباله تر به کمپوست و در نهایت فرستادن پسماند غیرقابل استفاده به زباله سوز عمل می کند، امیدواریم با مشارکت شهروندان در راه مهم با موفقیت گام برداریم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 17:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )فعالیت های ورزشی و اوقات فراغت در محلات منطقه ۶ مجازی شد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، حبیب الله غفوری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶  گفت: با توجه به شیوع گسترده  ویروس کرونا در جامعه و لزوم رعایت فاصله اجتماعی و حضور نیافتن شهروندان در اجتماعات، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ اقدام به راه اندازی باشگاه مجازی با حضور مربیان برجسته  ورزشی  کرده است.
غفوری در این خصوص  با تاکید بر لزوم مدیریت اوقات فراغت که امسال  زیر چتر کروناست، گفت: فعالیت های ورزشی و شور ونشاط شهروندی در باشگاه های مجازی به صورت آنلاین و با ارائه کلیپ های آموزشی از طریق فضای مجازی  انجام میشود.  

او مشارکت همگانی شهروندان در پویش ماندن در خانه همزمان با افزایش شور و نشاط در شرایط کنونی و ارتقای سطح سلامت جسمی وروانی شهروندان را از اهداف این طرح برشمرد و افزود: این برنامه در قالب رشته های ورزشی دو میدانی، آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، ریاکشن تایم، دوچرخه سواری، اسکیت، حرکات اصلاحی، تغذیه ورزشی در حال اجرا است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶، اجرای این پویش را یک اتفاق بسیار خوب در تشویق شهروندان به انجام ورزش دانست و بیان کرد : با توجه به گستره شیوع ویروس کرونا امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به ورزش کردن در میان شهروندان احساس می شود و امیدواریم این پویش ها تاثیر خوبی در تحقق این مهم داشته باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 17:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )


بوستان فرهنگی ورزشی ابریشم در منطقه 7 با هدف ارتقاء سرانه فضای سبز و افزایش کیفیت زندگی در محله نظام آباد به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری در مراسم بهره برداری از بوستان ابریشم در منطقه 7 با بیان این که یکی از مأموریت های شهرداری تهران در دوره کنونی، ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات پشتیبان سکونت در محلات دارای بافت فرسوده است، خاطرنشان کرد: بوستانی که امروز به بهره برداری می رسد، زمینی با نوعیت باغ بود که در گذشته مورد تصرف قرار گرفته بود و در آن مجموعه ای از خانه های فرسوده شکل گرفته بود.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران متذکر شد: این زمین به همت شهرداری منطقه، از محل منابع عوارضی که برای قطع اشجار در شهرداری دریافت می شود، خریداری شد و در سال گذشته در اختیار سازمان نوسازی قرار گرفت و اجرای پروژه پس از تهیه طرح توسط خانم اشرفی در مدت 7 ماه انجام شد.
علی اکبری عنوان کرد: امیدواریم با افتتاح بوستان ابریشم در محله نظام آباد، گام کوچکی برای ارتقاء زندگی در این محلات کم برخوردار تهران برداشته باشیم.
محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات همه دست اندرکاران شهرداری تهران برای ایجاد این فضای مفرح، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری در دوره پنجم علیرغم چالش ها و مشکلات جدی که در حوزه تأمین منابع درآمدی داشته و بدهی های قابل توجهی که از گذشته برایش به ارث رسیده است در تصمیمی استراتژیک به این نتیجه رسید که در مواجهه با پروژه های شهری تغییر رویکرد داشته باشد و از حوزه اجرای پروژه های بزرگ مقیاس نظیر اتوبان سازی، بزرگراه سازی و غیره به سمت اجرای پروژه های کوچک مقیاس مبتنی بر نیازهای واقعی ساکنان محلات برود.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که رویکردهای صرفاً سخت افزاری موجب ارتقاء کیفیت زندگی نمی شود، متذکر شد: آنچه طی مدیریت شهری در دوره های گذشته نه تنها در شهر تهران بلکه در کل کشور مغفول مانده بود، توجه به اولویت های محلات و نیازهای واقعی محل زندگی مردم بود که ما در شورای اسلامی شهر تهران سعی کردیم در برنامه پنج ساله سوم و بخصوص در برنامه و بودجه سال 99، بودجه قابل توجهی را برای اجرای پروژه های کوچک مقیاس با رویکرد نرم افزاری معطوف به ارتقای کیفیت زندگی رقم بزنیم.
سالاری ضمن تشکر از معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سازمان نوسازی شهر تهران، ابراز امیدواری کرد که هزار پروژه ای که به عنوان پروژه های کوچک مقیاس تعریف شده است بتواند در سال جاری به نتیجه برسد و نهضت ورود به پروژه های کوچک مقیاس در سطح محلات ادامه دار باشد و به عنوان الگویی قابل تعمیم و تسری برای سایر کلان شهرها و استان های کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد.
محمد جواد حق شناس نیز در این مراسم با یادآوری وضعیت نامناسب خانه های فرسوده و مخروبه و آسیب های اجتماعی شکل گرفته در این محدوده در سال گذشته، اظهار داشت: امروز وقتی این فضا را دیدم و مقایسه ای با وضعیت یکسال گذشته آن داشتم، انصافاً حالم خوب شد و از زحمات تمامی مسئولانی که برای شکل گرفتن این حال خوب در محله قدیمی و ارزشمند نظام آباد که شهیدان زیادی را برای دفاع از کشور تقدیم انقلاب کرده است، تشکر و قدردانی می کنم.
صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم از شهردار منطقه به دلیل پیگیری ایشان با کمک اعتبارات کمیسیون ماده 7 برای رفع معارض و تملک املاک این محدوده و همکاری سازمان نوسازی شهر تهران و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برای اجرای و بهره برداری از این پروژه با اعتبار کلی 10 میلیارد تومان از تملک تا اجرا، تقدیر و تشکر کرد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به پائین بودن سرانه خدمات و فضای سبز در منطقه 7، بر اهمیت افزایش بوستان های محلی در این منطقه تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد که بهره برداری از بوستان ابریشم در این محله بتواند گشایشی برای ساکنان محله در جهت گذران اوقات فراغت، بیرون آمدن از فضاهای کوچک خانه ها و آپارتمان ها، تعامل و گفتگو و ارتقاء کیفیت زندگی حاصل نماید.
عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز عنوان کرد: اعتقاد ما بر این است که اگر در محلات سرانه های خدمات شهری را ارتقاء دهیم، تمایل به نوسازی خود به خود افزایش پیدا خواهد کرد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به حمایت های اعضای شورای اسلامی شهر تهران در تأمین بودجه سال 99، تصریح کرد: امیدوار هستیم برای سال 1400 نیز این روند ادامه پیدا کند تا بتوانیم پروژه های کوچک مقیاس را با شدت و حدت بیشتری در سطح محلات کم برخوردار اجرایی نماییم.
سمیه حاجوی، شهردار منطقه 7 با بیان این که اولویت مهم مدیریت شهری، تأمین کسری سرانه های خدماتی است، خاطرنشان کرد: محله نظام آباد دارای کمترین سرانه فضای سبز در منطقه است، از این حیث اولویت را بر شناسایی باغات و تملک آن گذاشتیم و با حمایت اعضای شورای شهر، کمیسیون ماده 7 و سایر مسئولان امروز شاهد اتفاق خوبی در این محله هستیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 17:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: امیدوارم تا پایان امسال به 85درصد از ظرفیت تولید واگن ملی برسیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شر کت بهره برداری متروی تهران و حومه سید مناف هاشمی در حاشیه مراسم رویداد رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت واگن ملی که صبح امروز 20مردادماه 99در محل شرکت واگن سازی تهران با حضور سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران، و مدیران عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)وشركت بهره برداری متروی تهران و حومه و واگن سازی برگزار شد اظهار کرد: بیش از 30 مجموعه در این کار حضور داشتند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: امیدوارم تا پایان امسال به 85 درصد از ظرفیت تولید واگن ملی برسیم و نیازهای شهر تهران را با تولیدات ملی به نتیجه برسانیم و اگر تولید ملی کنیم و حمایت دولت نباشد، نمی توانیم تولید 1500دستگاه را به نتیجه برسانیم.
هاشمی با اشاره به قرار داد630 دستگاه واگن منعقد شده با چینی ها افزود: همه تولیدات نیاز به منابع زیادی دارد که از دست شهرداری تهران این منابع خارج است و نیار است دولت کمک کند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: با این 1500 دستگاه ۶ میلیون مسافر می توانند از این ناوگان استفاده کنند و انشالله بتوانیم سال آینده با تولیدات ملی نقش ایفا کنیم.
شروع به کار یک رام قطار تولید داخل تاپایان سال
در ادامه معاون علمی فناوری رئیس جمهور گفت: امید داریم تا پایان سال جاری یك رام کامل قطار ساخت داخل شروع به کار کند.
سورنا ستاری اظهار کرد: از 26درصد بومی سازی به 85 درصد می رسیم و این اقدام بسیار بزرگی است و تا پایان سال انشالله یك رام قطار شامل 7 واگن تکمیل می شود.
معاون علمی فناوری رئیس جمهور افزود: ما تا به حال در این حوزه زیاد کار نکرده بودیم و ما کمک‌های مالی خود را داریم و قطعا هزینه های پروژه را تا پایان سال پرداخت می کنیم 
وی گفت: امید داریم تا پایان سال یك رام کامل قطار ساخت داخل شروع به کار کند.
برای تولید هر قطار حدود ۵ هزار میلیارد نیاز است .
همچنین رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای تولید هر قطار حدود 5 هزار میلیارد نیاز است .
محسن هاشمی اظهار کرد: متروی تهران متشکل از بخش ساختمانی و تجهیزاتی است و معمولا در مترو 50درصد از هزینه‌ها ساختمانی است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: ما در روند ساختمانی مشکلی نداریم و 100 درصد خودکفا هستیم.
وی گفت: در بخش تجهیزات 2 بخش تجهیزات ثابت و متحرک را داریم و 25 درصد از هزینه های مترو را سیستم متحرک دربرمی‌گیرد.
هاشمی با بیان اینکه عمده مشکل مترو تامین مالی پروژه ها بود گفت: ما باید قطار را تولید کنیم و این تولید هزینه دارد .
رییس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: برای تولید هر قطار حدود 5هزار میلیارد نیاز است و خوب است که این موضوع را از رئیس جمهور پیگیری کنیم تا در بودجه سال بعد نیز دیده شود.
در پایان مدیر عامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) از تلاش برای انبوه سازی قطار ملی خبر داد.
وی گفت: مایه افتخار است که در خدمت تولیدکنندگان داخلی قطعات مترو هستیم چرا كه پروژه تولید یک رام قطار متروی ملی به میانه راه رسیده است و امیدواریم تا دهه مبارك فجرامسال بتوانیم یک رام قطار تولید ملی را عرضه کنیم.
وی با بیان این که کار ما محدود به تولید یک قطار نیست و حتما انبوه سازی را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: بر همین اساس در مجمع عمومی مترو مجوز انعقاد قرارداد با همین مجموعه‌ها را برای تولید 105 واگن دریافت کردیم که در این مراسم تفاهم نامه‌های آن را با جهاد دانشگاهی و شرکت واگن سازی امضاء کردیم.
امام با تاکید بر این که امیدواریم قطار ملی در همه کشور با استفاده از ظرفیت چهار کارخانه واگن سازی دنبال شود تا شاهد تولید قطار ملی باشیم گفت: قرارداد ساخت 2000 واگن قرار بود از طریف فاینانس پیگیری شود اما به واسطه تحریم‌ها می‌توان این فرصت را به شرکت‌های داخلی داد و از ظرفیت آنها استفاده کرد. امیدواریم با حمایت‌های دولت ‌های داخلی، بتوانیم این 2000 واگن را داخلی سازی کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 17:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

شهردار منطقه۵، گفت: پروژه‌های توسعه محلی در منطقه ۵ شناسایی و اولویت بندی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵، فریدون حیدری پروژه‌های توسعه محلی را بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت: برنامه توسعه محلی برنامه‌ای است که از طریق شناسایی مشکلات کلیدی پیش روی توسعه محله اقدام به تدوین چارچوبی برای دستیابی محله به شرایط توسعه‌یافتگی می‌کند .

او افزود: این برنامه از چارچوبی انعطاف‌پذیر برخوردار بوده و وابسته به شرایط خاص و منحصر به فرد فضای محلی است، بنابراین تمام دخیلان توسعه در فرایند برنامه‌ریزی و اجرا را در بر می‌گیرد.

شهردار منطقه۵ در ادامه گفت: برنامه توسعه محلی مبتنی بر مشارکت حداکثری اجتماع محلی، همکاری کامل دستگاه‌های موثر در بخش عمومی و زمینه‌های نهادی، امکان تحقق توسعه در سطح ملی را فراهم می‌کند.

حیدری خاطر نشان ساخت: محله محوری، مشارکت محوری، بودجه‌ریزی مشارکتی و هدفمند سازی بودجه از اصول اولیه پروژه‌های توسعه محلی است.

او گفت: بازدیدهای متعددی از پروژه‌های توسعه محلی صورت گرفت. این بازدیدها از محلات منطقه۵ آغاز شد.
در همین زمینه نیز دبیران محلات، اعضای شورایاری محله، شهرداران نواحی و معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی جلسه‌های متعددی را برگزار کردند .

حیدری اظهار داشت: در این جلسه‌ها، پروژه‌های توسعه محلی دسته‌بندی و برخی از آنها مطابق اولویت بندی و دستورالعمل موجود اضافه و یا حذف و کارشناسی شد. این پروژه‌ها برای تصویب ارسال خواهد شد.

او در ادامه گفت: پس بعد از اعلام و تایید پروژه‌ها، بستر مناسب در منطقه برای شروع کار آماده می‌شود.

شهردار منطقه۵، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود این روال برای عملیاتی شدن، حداقل بین ۴۵ روز تا دو ماه طول بکشد. برنامه این است که پروژه‌ها را تا انتهای سال مالی ۹۹ به اتمام برسانیم .

حیدری گفت: یکی از مشخصات این پروژه‌ها این است که نظر شورایاری ها در آن دخیل بوده است.شورایاری ها نقش اصلی را در تعریف این پروژه‌ها داشته‌اند. البته از کارشناسی منطقه هم در این باره استفاده شده است.

او تاکید کرد: این موضوع اقدام با ارزشی است چرا که خود مردم در تصمیم گیری‌ها نقش اصلی را دارند.زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 17:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )پنجاهمین جلسه شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت، در سالن قصر شیرین مرکز همایش های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، این جلسه با حضور ۲۹ نفر از اعضا شورا و به ریاست دکتر علی اصغر جعفری، مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دبیر شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار،جهاد و شهادت تشکیل شد.

در شروع نشست، حجت الاسلام و المسلمین امرودی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن تاکید بر ضرورت حفظ فرهنگ ایثار و‌ مقاومت، در خصوص طرح میز ایثار و مقاومت گفت : فرهنگ ایثار و‌ مقاومت باید باز تولید شود و در تولید آن از ایثارگری های دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس الگو‌ بگیریم. در همین راستا در طرح میز ایثار و مقاومت خدمات فرهنگی و هنری در قالب های متنوع اجرایی با رویکرد ترویج ایثار و مقاومت به طور مستمر و‌متمرکز با محوریت اجرایی فرهنگسرای سردار شهید سپهبد قاسم‌سلیمانی در سطح ۲۲ گانه و فرهنگسراهای خاص به شهروندان ارائه خواهد شد.

در ادامه این جلسه اهداف راهبردی، اهداف عملیاتی، شرح برنامه، پوشش های فضای مجازی، و‌ زمانبندی مراحل اجرایی این برنامه توضیح و‌ تشریح شد و ضمن بررسی، نظرات اصلاحی در خصوص شیوه نامه اجرایی میز ایثار و شهادت توسط اعضا اعلام شد و در نهایت اکثریت اعضا به این طرح رای موافق دادند.

از دیگر مصوبات جلسه پنجاهم شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و مقاومت، تقدیر و تشکر ازسازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به دلیل تشکیل شوراهای اندیشه ورزحوزه ایثار و شهادت و اداره کل امور ایثارگران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تهیه و انتشار سالنامه شقایق نگاری و ویژه نامه شقایق و دهلاویه بود.

در ادامه جلسه مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن اشاره به افتتاح با شکوه موزه و سراسرنمای مقاومت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان عالی رتبه مقامات جمهوری اسلامی ایران از تمامی اعضا جهت بازدید از این موزه دعوت به عمل آورد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

بیست و یکمین ملاقات مردمی شهردار منطقه۹ با شهروندان به صورت غیر حضوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، به منظور حفظ سلامت شهروندان به واسطه شیوع ویروس کرونا، ملاقات مردمی 20مرداد ماه در منطقه9 به صورت تلفنی انجام شد.
در این جلسه سید مصطفی موسوی شهردار منطقه9، درخواست های شهروندان را که شامل 5پرونده مرتبط با مباحث شهرسازی و املاک بود را مورد رسیدگی قرار داد و دستورات لازم را در چارچوب ضوابط صادر کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران تاکید کرد: با لغو طرح ترافیک، غلظت آلاینده ذرات معلق در هوای پایتخت طی هفته گذشته تا کنون افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ "حسین شهیدزاده" با اشاره به تأثیر اجرا نشدن طرح محدوده‌های "طرح ترافیک" و "کنترل آلودگی هوا" در وضعیت آلودگی هوای شهر تهران، اظهار کرد: آلودگی هوا تابع یک متغیر نیست، بلکه تابع عواملی از جمله باد، دمای هوا، تابش نور خورشید و میزان تولید آلاینده‌های اولیه است.
وی با بیان اینکه در تابستان به طور متوسط آلاینده اصلی "ازن" است که در کنار تابش نور خورشید و دمای بالا تولید می شود و بسته به دما و تابش نور خورشید افزایش یا کاهش می‌یابد، مسلماً اگر شرایط ثابت می‌ماند با بالا رفتن تراکم ترافیک که در مرکز شهر طی دو هفته گذشته شاهد آن بودیم، آلودگی هوا بیشتر و وضعیت بدتر می‌شد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در توضیح وضعیت آلاینده ازن در هفته گذشته با اعلام اینکه چون هفته گذشته متوسط دمای هوا کمتر از دو هفته گذشته بود، کیفیت هوا بهتر شد، گفت: وقتی دما 2 الی 3 درجه کاهش می‌یابد، واکنش‌های شیمیایی در جو که ازن را تولید می‌کند نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند،‌ بنابراین مقایسه صحیحی نیست که بگوییم آلودگی کمتر یا بیشتر شده و باید همه عوامل را بررسی و سپس اظهار نظر کرد.

شهیدزاده تاکید کرد: آنچه مسلم است، اینکه غلظت آلاینده ذرات معلق به واسطه لغو طرح ترافیک و تردد بیشتر خودروها در هفته گذشته افزایش یافته است که می‌تواند زنگ خطری برای شیوع بیشتر ویروس کرونا باشد.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به تحقیقات سازمان جهانی بهداشت استناد کرد و گفت: بر اساس این تحقیقات، ویروس می‌تواند از طریق ذرات معلق منتقل شود و زمان بیشتری را در هوا بماند و به عبارتی با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق در هوا، احتمال سرایت ویروس از طریق ذرات معلق هم بالاتر می‌رود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )

با افتتاح  جدیدترین بازی های هیجانی همچون بانچی جامپینگ ، لانگچر و سوئینگ  دربزرگترین پل معلق کشور، بوستان نهج البلاغه فرصتی برای تجربه جدیدترین بازی های هیجانی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، رسول کشت پور، شهردار منطقه با اعلام این خبرگفت: بوستان گردشگری نهج البلاغه با 35 هکتار وسعت بزرگترین بوستان دره ای کشور است که علاوه بر قابلیت های اکوسیستمی ، به لحاظ برخورداری از امکانات متنوع تفریحی و ورزشی به یکی از نقاط گردشگری شهر تهران تبدیل شده است.
وی پل معلق آسمان را یکی از قابلیت های تفریحی این مجموعه برشمرد، افزود:  پل معلق آسمان به طول 285 متر  یکی از نمادهای پایتخت است که بوستان نهج‌البلاغه را به بوستان پردیسان متصل می‌کند و به‌طور همزمان 200 نفر بازدید‌کننده می‌توانند روی عرشه آن‌ تردد و توقف کنند.
کشت پوربا بیان اینکه شهرداری منطقه  با در نظر گرفتن ضرورت ایجاد توسعه امکانات تفریحی و گردشگری  منطقه گفت: برهمین اساس پس از مطالعات صورت گرفته، پل معلق به عنوان یکی از ظرفیت های موجود برای ایجاد بازی های هیجانی  شناسایی شد و احداث  بازی هایی همچون بانجی چا مپینگ، راپل،  سوئینگ  و... با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه بازی های هیجانی مطابق با استاداردها و رعایت معیارهای ایمنی احداث شده است افزود:بانجی جامپینگ و راپ سوئینگ از جمله  ورزش ها و تفریحات   مهیج  وهیجانی است که  می تواند علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند.
شهردار منطقه2 در ادامه گفت: بوستان نهج البلاغه در حال حاضر از امکانت تفریحی متنوعی همچون شهربازی بیلینو، سرزمین شگفت انگیز، قایق پرش در آب، راپل هوایی ، تراست های  پیاده‌رو طولی و عرضی ، 9 هزار متر مربع مسیر دوچرخه‌سواری و همچنین فضاهای فرهنگی و ورزشی  برخوردار است وبه‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران و موفق شده است بازدیدکنندگان داخلی و خارجی بسیاری را برای دیدن این تفرجگاه  شهری جذب کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13173 ) ( تعداد نظرات : 48 )


حجت الاسلام امرودی از آمادگی فرهنگسراها برای عزاداری محرم خبر داد و گفت: برای محرم امسال، فضاهای منطبق با پروتکل‌های بهداشتی برای هیئت‌های تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری مهیا شده است.
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی فرهنگ و هنر، حجت الاسلام و المسلمین امرودی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: در محرم امسال برای حمایت و پشتیبانی از هیئت های مردمی شهر تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فضاهای در اختیار خود را که با شرایط پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت منطبق بوده است، در اختیار هیئت های عزاداری شهر تهران قرار می دهد .

وی تصریح کرد: این فضاها که بیشتر آنها در محل فضاهای روباز فرهنگسراها و خانه های فرهنگ است شامل 59 مورد بوده و با مساحت 50255 متر مربع، ظرفیت برگزاری مراسم برای بیش از ۲۰ هزار نفر را خواهد داشت.
امرودی افزود: طبق پیش بینی هایی انجام شده یکی از معضلات پیش روی هیئت های مذهبی در محرم امسال که به واسطه شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، تامین فضای مورد نیاز برای برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی است و همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره فرمودند، در عزاداری های محرم، معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می کند و برگزاری مراسم ها در فضای باز و با امکان رعایت فاصله مناسب از مهمترین پروتکل های مورد نظر ستاد کرونا بوده است .

وی اظهار داشت: بر همین اساس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ظرفیت های خود را برای برگزاری مراسم های عزاداری در سطح محلات شهر تهران شناسایی کرده و در اختیار هیئت های مذهبی قرار می دهد .

به گفته عضو ستاد ملی محرم ۹۹ ، برای تسهیل و دسترسی آسان هیئت ها به اماکن پیش بینی شده، ان شاء الله به زودی سامانه‌ای به نشانی jelveyesoog.farhangsara.ir آماده شده است که متقاضیان می توانند از روز شنبه ۲۵ مرداد ماه، از طریق آن اقدام به مشاهده و رزرو اماکن مورد نظر کنند.

ویژه برنامه جلوه سوگ که عنوان بسته برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت محرم و صفر است برای هفتمین سال پیاپی با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در سطح شهر تهران و با شعار «حسینیه ای به وسعت یک شهر» امسال نیز برگزار می شود و مخاطبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این برنامه ها و ثبت نام اماکن مورد نظر برنامه تکیه ُ به سامانه تلفن گویای ۱۸۳۷ مراجعه کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 19ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:44
  • تعداد رکورد ها : 18236