abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از شبانه روزی شدن گرمخانه ها تا زمانی که دمای هوا در شب به بالای 5 درجه سانتی گراد برسد، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی سید نجم الدین محمدی مدیرعامل این سازمان گفت: از هفته گذشته که دمای هوا به شکل محسوسی کاهش یافت، ساعت فعالیت گرمخانه ها افزایش پیدا کرد، به گونه ای که این مراکز به طور 24 ساعته آماده پذیرش مددجویان هستند.

وی با اشاره به استقرار هر شب بیش از دو هزار نفر در گرمخانه ها عنوان کرد: به طور معمول، ساعت کار گرمخانه ها به این شکل است که مددجویان ساعات اولیه صبح از مراکز خارج شوند، اما با شبانه روزی شدن این مراکز، هیچ اجباری برای خروج مددجویان نیست و وعده های غذایی گرم هم در این اماکن توزیع می شود.

محمدی ادامه داد: البته، بسیاری از افرادی که در گرمخانه مستقر می شوند، مصرف کننده مواد مخدر اند و ترجیح می دهند صبح برای کار یا مصرف مواد از مراکز خارج شوند که این به تصمیم شخصی افراد برمی گردد و مراکز در این زمینه نقشی ندارند.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به حضور گشت های فوریت خدمات اجتماعی در تمامی مناطق به ویژه منطقه 1، 2 و 12 گفت: در حال حاضر در کنار گشت های معمول، 4 دستگاه اتوبوس در منطقه 12، 2 دستگاه در دره فرحزاد و یک دستگاه در تجریش، آسیب دیدگان را از کلونی های اصلی جمع آوری می کند و به گرمخانه ها انتقال می دهد.

محمدی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده افراد کارتن خواب، مراتب را به 137 اطلاع دهند تا با حضور مددکاران شهرداری تهران نسبت به انتقال این افراد به گرمخانه ها اقدام شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 19:57
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )چهارمین جلسه شورای هماهنگی موزه های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت کشور صبح امروز 24 دی ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ چهارمین جلسه شورای هماهنگی موزه های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت کشور صبح امروز 24 دی ماه برگزار شد.

در این جلسه انتخابات کمیته مرکزی این شورا بر گزار شد و با اکثریت آرا آقایان دکتر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گیاهچی مدیر خانه موزه دکتر شریعتی و گل شناس مدیر موزه شهدای هفتم تیر (سرچشمه) به عنوان اعضای این کمیته 3 نفره انتخاب شدند و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان دبیری این شورا انتخاب شد.

 همچنین در این جلسه، اعضا  در مورد مشارکت موزه ها در نمایشگاه دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی که در دهه مبارک فجر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد به بحث و گفتگو پرداختند.

در حاشیه این جلسه، اعضای شورا ضمن بازدید از خانه موزه شهید مدرس با ویژگی های این شخصیت بزرگ نیز بیشترآشنا شدند.

گفتنی است؛ این جلسه به میزبانی خانه موزه شهید مدرس با حضور مدیران و نمایندگان موزه های مختلف عضو این شورا برگزار شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 18:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر نقش این سازمان در حذف واسطه‌ها و کنترل قیمت‌ها، گفت: با واگذاری موقت و کوتاه مدت (یک تا 2 ماهه) حق بهره برداری از محل‌های عرضه مستقیم فرآورده‌های کشاورزی تک محصولی در میادین و بازارهای میوه و تره بار، بسترهای لازم برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان فراهم شده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اشاره به تجربه موفق سازمان مدیریت میادین در عرضه تک محصولی مرکبات و سیب زمینی در میادین میوه و تره بار، افزود: در ارائه خدمات مناسب به شهروندان از جمله عرضه تک محصولی که براساس تجارت قبلی، بیشترین رضایتمندی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به همراه داشته است، از همه اهتمام و توان سازمان استفاده می‌کنیم.

وی در خصوص شیوه واگذاری این نوع غرفه‌ها توضیح داد: اشخاص واجد شرایط معرفی شده از سوی سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های محل تولید در سراسر کشور جهت عرضه مستقیم محصول تولیدی خود می‌بایست پس از دریافت فرم‌های مربوطه از سازمان جهاد کشاورزی استان خود، این مدارک را به سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار ارائه کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر اینکه حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان رویکردی برد - برد است، خاطرنشان کرد: فرآیند و ساز و کار واگذاری حق بهره برداری از محل‌های عرضه تک محصولی را تا جای ممکن تسریع و تسهیل کرده‌ایم تا تولیدکنندگان واقعی بتوانند محصولات خود را مستقیماً و بدون هیچ واسطه‌ای به دست مصرف کنندگان برسانند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

 

 


معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه21 از ساماندهی بی سرپناهان سطح ورودی غربی پایتخت با توجه به افت محسوس دما در هفته های اخیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی  این منطقه ضمن اعلام خبر فوق گفت: طرح ساماندهی کارتن خواب ها در سطح منطقه21 با توجه به شروع فصل سرما و کاهش محسوس دما در هفته های اخیر به صورت ویژه و به منظور حمایت از افراد آسیب دیده و ساماندهی بی سرپناهان سطح ورودی غربی پایتخت در حال انجام است.

وی در ادامه در خصوص نقاط استقرار کارتن خواب ها افزود: کارتن خواب ها در بوستان ها و به ویژه نقاط بی دفاع شهری در سطح مناطق مستقر هستند و همواره سعی مدیریت شهری پایتخت و سازمان های حمایتگر بر این است تا با اجرای این طرح حتی یک کارتن خواب نیز در شب های سرد سال در محیط بیرون نماند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه21 با بیان اینکه گشت های ویژه به صورت شبانه و مستمر در هر سه ناحیه سطح منطقه 21 حضور دارند؛ تاکید کرد: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه به همت مرکز خدمات اجتماعی و رفاهی، با توجه به رسالت‌ کاری خود و با هدف حمایت از این اقشار آسیب‌پذیر نسبت به ساماندهی کارتن خواب‌ها و انتقال آنها به مددسرا اقدام کرده است.

معینی کربکندی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان نیز برای مشارکت در این طرح می توانند در صورت مشاهده افراد بی خانمان از طریق تماس با سامانه 137 در شناسایی و ساماندهی این قشر آسیب پذیر همکاری لازم را با شهرداری منطقه داشته باشند.

شایان ذکر است؛ مددسرای شهرداری منطقه21 خدماتی از جمله تهیه یک وعده غذای گرم، استحمام، تحویل البسه گرم، جانمایی محل مناسب برای خواب، معاینات عمومی، خدمات مشاوره و پزشکی را به افراد بی سرپناه حاضر در سطح منطقه ارائه می دهد.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

شهردار منطقه 2 از بهره برداری پروژه های مشارکتی مجموعه تفریحی بام پرواز این منطقه در زمینی به مساحت 13700 متر مربع و با امکانات تفریحی و گردشگری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، رسول کشت پور شهردار منطقه 2  از پروژه های مشارکتی و بخش خصوصی مجموعه تفریحی و گردشگری بام پرواز (fly land)، پارک حشرات غول پیکر و کنسرت هال هتل اسپیناس پلاس بود بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید اظهار داشت: مجموعه تفریحی و گردشگری بام پرواز شامل مجموعه رستوران و پیست تیوب سواری چهار فصل  است که در بوستان پرواز در زمینی به مساحت 13700 متر مربع  احداث شده است و شامل دو لاین هیجانی بزرگسال به طول 170 و 140 متر و  پیست مخصوص کودکان به طول 40 متر می باشد که این پیست قابلیت استفاده در تمام فصول را داشته و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه 2 با تاکید بر اهمیت در نظر گرفتن فضاهای مناسب تفریحی و فراغتی  برای شهروندان، استفاده از استانداردهای جهانی را در ساخت این پروژه ها ضروری دانست و افزود:

پیست تیوب سوا ری  بام پرواز  بر اساس آخرین متدها و استانداردهای جهانی پروژه ای کم نظیر در دنیاست که  از کفپوش برف مصنوعی ساخت کشور ایتالیا استفاده شده و کلیه مراحل طراحی و اجرا توسط نماینده انحصاری شرکت ژئواسکی ایتالیا در ایران "  انجام شده است.

کشت پور در ادامه ضمن اشاره بر اینکه پروژه ملی پارک موضوعی حشرات غول پیکر به عنوان اولین، بزرگترین و کاملترین پارک حشرات خاورمیانه مراحل ساخت خود را پشت سر می گذارد افزود :این پارک با تلاش شبانه روزی 100 نفر از متخصصین علمی و پژوهشی، مهندسین داخلی و خارجی، هنرمندان و طراحان صحنه های سینمایی و تلوزیونی و سازندگان دکورهای عظیم با تلاشی بی وقفه در بخش های متنوع موضوعی حشرات و خزندگان در حال احداث می باشد.

رسول کشت پور شهردار منطقه 2 در این  بازدید ضمن تأکید بر انجام کلیه اقدامات لازم در خصوص مباحث  ایمنی  و HSE پیست تیوب سواری چهار فصل پروژه بام پرواز ، حمایت از پروژه های مشارکتی و خصوصی را با توجه به موانع و محدودیت های مالی حال حاضر شهرداری تهران بهترین راه حل تحقق توسعه عمرانی شهر خواند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

طی هفته گذشته و با حضور ناظرین مردمی و سازمانی سامانه 1888در مناطق 17و18 نشست هم اندیشی و بهبهود عملکرد این سامانه نظارت همگانی، به میزبانی شهرداری منطقه 17 برگزار شد.

 

علی رضایی قائم مقام شهردار منطقه 17 با تقدیر از نظارت موثر ناظرین این سامانه گفت: در طول 12سال گذشته که این سامانه به راه افتاده، شاهد نظارت بسیار خوبی از سوی ناظرین این سامانه بودیم که در حوزه های مختلف توانسته ثمرات بسیاری داشته باشد. امیدوارم این سامانه روز به روز قوی تر باشد و اقشار مختلف مردم هم برای نظارت همیار مدیریت شهری باشند.

گفتنی ست در این نشست، فرشید گودرز رییس اداره مشارکتهای اجتماعی سازمان بازرسی شهرداری تهران نیز حضور داشت.

 

ثبت 170پیام نظارتی در سامانه 1888 ظرف یکسال

محمدحسن مقدسی رییس اداره بازرسی شهرداری منطقه 17 از ثبت 170پیام توسط ناظرین سامانه 1888 ظرف یکسال گذشته و رسیدگی موثر به آنها خبر داد.

مقدسی با اشاره به اهمیت نظارت مردمی گفت: ظرف یکسال گذشته بیشتر از 170پیام توسط ناظرین از طریق اپلیکیشن موبایل، سایت سامانه و تلفن گویا ثبت شده که به بیشتر این پیامها رسیدگی شده و نتایج آن نیز برای ناظرین محترم مشهود است.

گفتنی ست در نشست هم اندیشی ناظرین سامانه 1888 مناطق 17 و 18 از ناظرین مردمی و سازمانی فعال در این سامانه تقدیر شد.  

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

با افزایش روزافزون علاقه‌مندی کاربران به شبکه‌های اجتماعی، پست کردن عکس‌های خاص و ویدیوهای با کیفیت بالا به یکی از دغدغه‌های کاربران نسل جوان تبدیل شده است، اهمیت به کیفیت آنچه منتشر می‌کنیم امری طبیعی است. سوال اینجاست که آیا تنها راه آپلود کردن عکس‌های با کیفیت، صرف هزینه‌های هنگفت در راه آتلیه‌های عکاسی، استخدام عکاس حرفه‌ای یا خرید دوربین‌های حرفه‌ای است؟

هوآوی در طراحی سری جدید محصولات خود تلاش کرده دغدغه‌های کاربران را در نظر بگیرد و محصولات خود را همسو با نیازهای آنها تولید کند. کاربر می‌تواند بدون نیاز به صرف هزینه‌های بالا و تنها با استفاده از دوربین گوشی هوآوی خود، عکس و فیلم‌های حرفه‌ای ثبت کند، به طوری که تشخیص عکس‌هایی که با دوربین یک گوشی هوشمند گرفته شدند با عکس‌هایی که خروجی دوربین عکاسی حرفه‌ای هستند، برای مخاطبان دشوار باشد.

شاید بتوان گفت HUAWEI Mate 20 Pro  با ارائه اولین دوربین لایکا سه گانه جهان و لنزهای فوق عریض در کنار قابلیت‌های هوش مصنوعی می‌تواند بهترین گزینه در سبد خرید کسانی باشد که سیستم دوربین گوشی در کنار امکان برقراری تماس برای‌شان حائز اهمیت است. در این مقاله به بررسی چهار ویژگی هوش مصنوعی دوربین گوشی HUAWEI Mate 20 Pro می‌پردازیم.

فیلم برداری سینماتیک

شاید برایتان جالب باشد بدانید در تهیه فیلم‌های سینمایی به دلیل نشان دادن تصاویر به مراتب وسیع  و حرفه‌ای‌تر از نسبت تصویر سینمایی21 به 9 استفاده می‌شود.این قابلیت در گوشی هوشمند HUAWEI Mate 20 Pro نیز به گونه‌ای تعبیه شده است که کاربران بتوانند با استفاده از دوربین گوشی هوآوی خود مانند حرفه‌ای‌ها فیلم‌برداری کنند.

تنظیم هوشمند نور در هنگام فیلم برداری

گوشی HUAWEI Mate 20 Pro قادر است با استفاده از قابلیت هوش مصنوعی با نام AI Color، تصویر ابعاد فرد مورد نظر را شناسایی کرده و با تبدیل رنگ دیگر اجزای موجود در تصویر به سیاه و سفید، تمرکز ویدیو را روی سناریو دلخواه فیلم بردار جلب کند.

عکاسی پرتره با هوش مصنوعی

شاید یکی از مهم‌ترین عوامل انتقال حس واقعی عکس، رنگ‌ها و فیلترهای مورد استفاده در سیستم دوربین گوشی هوشمند باشد. دوربین لایکا سه گانه HUAWEI Mate 20 Pro با امکان بوکه کردن تصویر پس زمینه و با فوکوس روی سوژه عکاسی، بهترین تصاویری به مراتب با کیفیت‌تر را ثبت می‌کند.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

شهردار منطقه 9 در نشست صمیمانه با کارکنان معاونت شهرسازی در خصوص عملکرد پرسنل، مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه حساس مجموعه شهری گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه دو حوزه شهرسازی و مالی بیشترین مراجعه کننده را به خود اختصاص داده اند، آرامش و صبوری در حین پاسخگویی و احساس مسئولیت و اعتماداجتماعی، می تواند موجب افزایش رضایت مندی شهروندان شود.

شهردار منطقه 9 با اشاره به افزایش سرعت صدور پروانه اذعان داشت: خوشبختانه با توجه به روند سریع 25 روزه صدور پروانه، مطابق نظرسنجی های صورت گرفته شاهد افزایش رضایت شهروندان می باشیم که می بایست این رویه با سرعت بیشتری دنبال شود.

وی به برخورد قانونی، صریح، سریع و تحصیل گرانه در حوزه شهرسازی اشاره کرد و گفت: انتظار می رود در حد توان مجموعه شهری و با انعطاف لازم، از قوانین به نفع شهروندان استفاده کرد تا طرح هایی که قابلیت اجرا دارند را به خوبی مدیریت و عملیاتی کرد.

مفاخریان در ادامه خاطر نشان کرد: مسائلی چون بافت های فرسوده، رفع مشکلات مربوط به معابری که در طرح تفصیلی قرار دارند، تعریض محور های مهم در منطقه، از جمله موضوعاتی است که در حوزه شهرسازی حائز اهمیت بوده که بایست پیگیری آن به طور مداوم انجام شود.

وی افزود: پادگان جی و میدان آزادی دو ظرفیت شاخص در منطقه می باشندکه نیازمند مطالعات و مشاوره های مختلف در این حوزه است تا امکان ساماندهی و بهبود برای دو ظرفیت موجود در سال های آتی فراهم شود.

شهردار منطقه 9 بیان داشت: محدوده میدان آزادی از زمان راه اندازی تاکنون تغییرات چندانی در حوزه شهرسازی و  حوزه ترافیکی به خود ندیده است؛ بنابراین باید برای این مبدا ورودی پایتخت طرحی برای تسهیل، حمل و نقل، احیای فضای شبانه و سرزندگی ایجاد کرد و در اختیار مجموعه مدیریت شهری قرار داد.

مفاخریان با بیان اینکه پروژه استاد معین-آزادی وقفه طولانی داشته است گفت: خوشبختانه در حال حاضر با پیگیر های صورت گرفته این پروژه با سرعت خوبی در حال اجرا می باشد که امید است که در سال آینده افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد: می بایست در پروژه ها آینده نگری های لازم صورت گیرد و مسائل ترافیکی و مشکلات و حواشی آنها به خوبی مورد بررسی باشد تا دچار وقفه در اجرای پروژه هایی اولویت داری از این قبیل نباشیم.

شهردار منطقه9 هچنین به درآمد نقد صد درصدی منطقه 9 تاکید کرد: باید تصمیماتی در فضای استراتژیک اقتصادی در مجموعه شهری منطقه گرفته شود تا بتوان موضوعات درآمدی منطقه را به خوبی مدیریت و کنترل کرد.

مفاخریان در خاتمه این نشست صمیمانه بیان داشت: عملکرد مجموعه کارکنان در حوزه شهر سازی گویای فعالیت های همدلانه در مجموعه شهر سازی و مدیریت شایسته معاونت این مجموعه می باشد که تاکنون موفق شده اند، تاثیرات شایان توجه ای را در منطقه از خود به جای بگذارندکه امید است این فضای انس و الفت همچنان در حوزه شهرسازی در جهت خدمت بیشتر به شهروندان و افزیش رضایتمندی آنها در جهت تحقق آرمان مدیریت ارشد شهری مبنی بر تهران شهری برای همه انجام شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )عرشه پل تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید چمران جنوب به بلوار شهید رشیدالدین فضل اله بعنوان یکی از بزرگترین پروژه های ترافیکی شمال تهران نصب شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهندس اسماعیل بدریان سرپرست شهرداری این منطقه در بازدید از مراحل نصب عرشه پروژه فوق با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات نصب عرشه پل تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید چمران جنوب به بلوار شهید رشیدالدین فضل اله به طول 48 متر و به وزن 62 تن با فعالیت شبانه روزی نیروهای اجرایی مدیریت عمرانی ، ترافیکی،شهری و... شهرداری منطقه یک، ساعت 6 صبح بامداد امروز – دوشنبه 24 دی ماه – به اتمام رسید.
وی افزود: با توجه به حجم ترافیکی بزرگراه شهید چمران این عملیات از ساعت 24 با بسته شدن مسیر شرق به غرب بزرگراه چمران حدفاصل خیابان یمن تا پل یادگار امام (ره) و انتقال خودروهای عبوری به لاین جنوبی این بزرگراه با حضور پلیس راهور انجام شد.
بدریان گفت: با وجود بارش برف و باران نیروهای حاضر در پروژه بدون وقفه با هدف نصب و بازگشایی سریع معبر و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی ناشی از تاخیر در اجرا، عملیات را ساعت 6 صبح امروز به اتمام رساندند و مسیر تردد خودروها در دو مسیر غرب به شرق و بالعکس مانند روال قبل باز و رفت و آمد وسایل نقلیه بدون مشکل در این بزرگراه انجام شد.
گفتنی است با بازگشایی پل تقاطع غیر همسطح چمران جنوب به بلوار رشیدالدین فضل اله خودروهای عبوری که قصد تغییر مسیر به سمت دانشگاه شهید بهشتی، بلوار دانشجو و محلات اوین، درکه ، ولنجک و... را دارند می توانند از این مسیر ایجاد شده استفاده نمایند

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 از جابه جایی محل ایستگاه بلوار صبا در خیابان آفریقا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، علیرضا اسفراینی نژاد در این خصوص گفت: با هدف ساماندهی ترافیک، جلب رضایت شهروندان و تامین امنیت جانی مسافران، ایستگاه بلوار صبا واقع در خیابان آفریقا که قبل از تقاطع اسفندیار بود به 60 متر بعد از تقاطع نبش کوچه بهرامی انتقال داده شد. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 افزود: با توجه به افتتاح تونل آرش، ایستگاه اتوبوس مذکور جابه جا شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 24/10/1397 - 17:31
  • تعداد رکورد ها : 644967
x