abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )آیین نکوداشت و تکریم شجاع پوریان به پاس تلاشهای وی در حوزه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در این مراسم جوادی یگانه معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، رستمی معاون امور هماهنگی مناطق شهرداری، شیخ معاون منابع انسانی، معزی معاون عمرانی شهرداری تهران، رجایی مشاور شهردار تهران، اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری، مسجدجامعی، رسولی، میرلوحی، امانی، مدیران کل ستادی و مدیران عامل سازمانها و شرکت های تابعه و جمعی از کارکنان حوزه اجتماعی و فرهنگی حضور داشتند.

احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از دوره های مختلف همکاری خود با دکتر شجاع پوریان به دوره درخشان خدمت وی در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر اشاره و برای وی آرزوی توفیق کرد.

حمیدرضا خانیکی استاد دانشگاه و عضو شورای راهبردی مطالعات ضمن توصیف خاطرات آشنایی و همکاری با دکتر شجاع پوریان به خصوصیات بارز اخلاقی و ایمانی وی اشاره و اظهار امیدواری کرد که حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به تعمیق نگاه اجتماعی در حل مسائل شهری و کاهش فاصله و شکاف دانشگاه و جامعه کمک کند. 

شهربانو امانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز حوزه اجتماعی و فرهنگی را سخت ترین، مهمترین و موثرترین بخش جامعه دانست و با اشاره به تلاشهای صورت گرفته در معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: بازگشت به ریل اصلی، اعتمادسازی در مردم و انجام وظایف اصلی در این دوره به خوبی انجام شد که در دوره جدید به نظر می رسد باید نگاه پیشگیرانه در این عرصه اتخاذ شود.
وی شفافیت، صداقت در عمل، استفاده بهینه از فرصتها، تواضع، پرهیز از استفاده های شخصی از امتیازات و موقعیت ها را از جمله بارزترین ویژگیهای دکتر شجاع پوریان برشمرد و بر الگوگیری از آن تاکید کرد.

محمدرضا جوادی یگانه نیز با بیان اینکه در گذشته علم و بویژه علوم اجتماعی انکار و حتی به تمسخر گرفته می شد؛ افزود: در دوره ای معاونت اجتماعی و فرهنگی خانه علوم اجتماعی بوده که تلاش داریم این روند تداوم یابد. 

وی با اشاره به لزوم تغییر نگاه و رویکرد در دوره جدید گفت: یکی از بهترین عرصه های نیازمند اتخاذ رویکرد و نگاه، معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است که باید به عنوان کنشگر مرزی بین شهرداری و مردم عمل کند.

جوادی یگانه تاکید کرد: باید تلاش کنیم حق مردم به شهر را در شهرداری تهران تقویت و اصلاح کنیم که امیدوارم با کمک همکارانم به عنوان سرمایه های اجتماعی این بنای آباد را آبادتر کنیم. 

وی در بخش دیگر سخنان خود ضمن قدردانی از تلاشهای ولی الله شجاع پوریان از وی خواست تجربیات 11 ماهه خود در حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران شامل مسائل، چالش ها و آسیبها را به نگارش درآورد.

ابوالفضل رفیع مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران به نمایندگی از مدیران ضمن قدردانی از تلاشهای دکتر شجاع پوریان طی دوره تصدی معاونت اجتماعی و فرهنگی، پایبندی بر اخلاق، مهربانی و صمیمیت در کار را از خصوصیات برجسته وی برشمرد و افزود: در این دوره با تغییر رویکردهای اجتماعی و فرهنگی در برنامه ها مواجه بودیم که بر اساس مدیریت و شخصیت دکتر شجاع پوریان در کمال آرامش صورت گرفت.

وی هماهنگی با تمام بخشها و مناطق برای برگزاری برنامه های اوقات فراغت شهروندان با رویکرد شادی و نشاط را از دیگر اتفاقات مثبت دوره مدیریت گذشته دانست و اعلام کرد: برپایی 4 جشن بزرگ در پهنه های تهران، 12 کنسرت موسیقی در بوستان ها،گ و در مجموع 320 جشن طی 80 روز تابستان برای اقشار مختلف شهروندان بدون حاشیه برگزار شد که مورد استقبال مردمی قرار گرفت.

رفیع، همچنین با اشاره به سوابق دکتر جوادی یگانه و آراستگی وی به علم و تجربه در حوزه اجتماعی و فرهنگی اظهار امیدواری کرد که با درخشش و بالندگی مجموعه معاونت اجتماعی و فرهنگی در دوره جدید این فضای امید و شادی و نشاط در جامعه تداوم یابد.

سعید سفیری معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 22 شهرداری تهران به نمایندگی از سایر معاونین مناطق نیز طی سخنانی صداقت، ملایمت در برخوردهای مدیریتی، حمایت از نیروهای جوان و به حاشیه رفته، هماهنگی بین بخشی، را از خصوصیت دکتر شجاع پوریان برشمرد و اجرای زیست شبانه و باهم را از جمله طرح های ویژه این معاونت عنوان کرد.

ولی الله شجاع پوریان به عنوان آخرین سخنران از برگزاری مراسم نکوداشت خود و حضور مدیران و کارکنان و همچنین حمایت های شهردارانی که در دوره های آنان خدمت کرده است؛ قدردانی کرد.
وی از معاونت اجتماعی و فرهنگی به عنوان پیشانی و ویترین شهرداری تهران یاد کرد و افزود: ما در این دوره تلاش کردیم به ریل اصلی ماموریت های این حوزه بازگردیم.

وی پیاده سازی رویکردهای جدید، پرهیز از اجرای برنامه های نمایشی و پرداختن به برنامه های محتوایی، استفاده از توانمندی نخبگان و آشتی با فرهیختگان را از مهمترین رویکردهای دوره کاری خود برشمرد و اظهار امیدواری کرد که در دوره مدیریت شهری جدید موفقیت های بیشتری حاصل شود. 

در پایان این مراسم به رسم یادبود هدایایی از سوی کارکنان معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و معاونین اجتماعی و فرهنگی مناطق به شجاع پوریان اهدا و از تلاشهای وی تقدیر شد. 
همچنین نمایندگان سازمانها و شرکت هایی چون شرکت شهر سالم، ستاد گردشگری، حوزه معاونت بسیج معاونت، شرکت برج میلاد، ادارات کل فرهنگی و امور بانوان، معاونت امور مناطق، معاونت منابع انسانی و سازمان خدمات اجتماعی نیز با تقدیم هدایایی مراتب قدردانی خود را از شجاع پوریان اعلام کردند.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:46
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )


پذیرش، انتقال و اسکان آسیب دیدگان اجتماعی در فصل سرما از سطح منطقه 5 درحال انجام است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، اسماعیل عربلو معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه از پذیرش و اسکان افراد آسیب دیده اجتماعی در فصل سرما خبر داد و گفت : معتادین متجاهر و کارتن خوابها، آسیب دیدگان اجتماعی هستند که باید کمک کنیم تا به سیکل طبیعی زندگی برگردند و زمینه ترک آن ها، اشتغال، احیای پیوندهای خانوادگی و اجتماعی آن ها فراهم شود.
وی افزود : طبق برنامه ریزی های انجام شده، کلیه پرسنل مرد معاونت اجتماعی، از ساعت 19 الی 24 در سطح منطقه 5، اقدام به گشت زنی و شناسایی مددجویان جامعه هدف کرده و در صورت مشاهده، با مشارکت گشت های سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، اقدام به پذیرش و هدایت آنها به مددسرای دائمی منطقه در دره فرحزاد می کند .
مددسرای دائمی منطقه5 با ظرفیت 120 نفر، هر شب به 80 مددجو خدماتی نظیر خدمات پزشکی، مددکاری، مشاوره فردی و گروهی، غذای گرم، صبحانه، استحمام و جای خواب مناسب ارائه می دهد و اگر مددجویی تقاضای حمایت در حوزه ترک اعتیاد داشته باشد این مرکز به طور کاملا رایگان نسبت به حمایت این افراد اقدام می کند .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

5 ایستگاه دوستداران کوهستان به منظور هدایت، راهنمایی و اطلاع وضعیت جوی به گردشگران و کوهنوردان در ابتدای مسیرهای کوهستانی شمال تهران تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید مصطفی حاج آقامیر شهردار ناحیه کوهستان این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت : این ایستگاه ها در ابتدای مسیر های کوهنوردی کلکچال ، دربند، دارآباد، درکه و توچال در روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته دایر است و کارشناسان مستقر در آنها اطلاعات لازم را در خصوص وضعیت جوی کوهستان ، نحوه کوهنوردی و... به گردشگران ارائه و اقدام به توزیع کیسه های زباله و بروشور و... می کنند.
وی گفت : هدف از برپایی این ایستگاه آشنایی بیشتر با مسائل زیست محیطی به كوهنوردان و آگاه سازی در مورد ورزش کوهنوردی و رعایت احتیاط به شهروندان و همچنین احترام به گونه های گیاهی وحفظ آنها ست.
این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از برنامه های این ایستگاه با رویکرد فرهنگی و زیست محیطی ،جمع آوری زباله در کیسه های زباله است که در پایان مسیرنیز به شهروندانی که کیسه های زباله را تحویل دهند، هدایایی اهدا می شود.
حاج آقا میر افزود: .ایستگاه های دوستداران کوهستان تا پایان سال و در ایام نوروز نیز به شهروندان خدمت رسانی می کنند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

دوران، دوران پادشاهی گوشی‌های هوشمند است و مردم وقت زیادی را در طول روز صرف کار با این دستگاه‌ها می‌کنند. شاید فکر کنید که استفاده از اپلیکیشن‌ها ‌یکی از علت‌های این محبوبیت است و روز به ‌روز استفاده از آن‌ها در حال گسترش است؛ اما این موضوع درست نیست (حداقل بخش دوم ماجرا). در سال 2016، در مطالعات ComScore مشخص شد که بیش از پنجاه درصد کاربران گوشی‌های هوشمند در ایالات متحده‌ آمریکا در طول ماه هیچ برنامه‌ای نصب نمی‌کنند. فرقی نمی‌کند که این به خاطر عدم احساس نیاز است یا کمبود فضای ذخیره‌سازی؛ مسئله اینجاست که کاربران کمتر از حدی که تصور می‌شود به اپلیکیشن‌ها‌ دل بسته‌اند. به طور متوسط مردم فقط با حدود سه اپلیکیشن به طور جدی کار می‌کنند.

 

 

اپ‌هایی که دست‌وپا گیر هستند

این بدان معنی نیست که توسعه اپلیکیشن پیشرفت نمی‌کند. براساس اطلاعات مندرج در Statista، نرخ رشد برنامه‌های اندروید در ژوئن 2017 بیش از 1300 برنامه‌ی جدید در طول روز بود! بااین‌حال ComScore می‌گوید حذف (Uninstall) برنامه‌ها ‌نیز گسترش یافته است.

چرا این مسئله اهمیت دارد؟ یکی از دلایل‌اش این است که برنامه‌ها ‌ایستا و ثابت هستند؛ آنها اغلب برای یک منظور خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند و تنها زمانی ارتقا داده می‌شوند که بازیگران پشت صحنه تصمیم بگیرند یک آپدیت برای برنامه عرضه کنند.

با فراوانی برنامه‌های موجود، دانلود و انتخاب گزینه‌ها سخت‌تر می‌شود همچنین تنظیم و مدیریت برنامه‌ها‌ وقت‌گیر است. در تحقیقات IDC مشخص شد که دانش‌ورزان یا knowledge workers، به طور میانگین حدود 30 درصد از اوقات کاری روزانه‌شان را صرف جستجوی برنامه‌های مختلف برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود می‌کنند. همچنین وجود دستیاران دیجیتالی، نیاز به اپلیکیشن‌ها را در گوشی‌ها کاهش می‌دهد. مثلا تنها با یک دستور، پیتزا سفارش می‌دهید، هزینه‌اش را می‌پردازید و زمان تحویل آن را مشخص می‌کنید؛ روندی که شاید سه یا چهار برنامه را درگیر می‌کرد، حالا بدون نگاه کردن به صفحه نمایش قابل تحقق است. 

 

 

هوش مصنوعی علیه اپ‌ها

به این فکر کنید که یک دستیار با هوش مصنوعی چه‌ها ‌که نمی‌تواند بکند. شما را از اخبار مطلع کند (با اپلیکیشن‌های خبری خداحافظی کنید)، پیام‌های متنی را مستقیما ارسال کند (برنامه‌هایی مثل وی‌چت، واتس‌اپ و مسنجر فیسبوک بلااستفاده می‌شوند) و حتی تصاویر را ادیت کند و ویدئوهای‌تان را بهبود ببخشد! وقتی با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان تنظیمات گرافیکی مناظر ‌را به صورت فوری دستکاری کرد و آن‌ها را برای ارسال در شبکه‌های اجتماعی مهیا کرد، دیگر نیازی به VSCOcam نیست (مانند Master AI در سری Huawei Mate 20). اگر جزء آن دسته‌ای هستید که به تصاویر طبیعی علاقه دارند، نگران نباشید. Master AI  را می‌توان با یک دکمه روی صفحه خاموش کرد، یا به طور کل از روی تنظیمات منو غیرفعال کرد.

هوش مصنوعی در دوربین‌ها حتی قابلیت‌های بیشتری می‌تواند داشته باشد که جایگزین عملکرد برنامه‌های رایج این حوزه می‌شود؛ مثلا با استفاده از فناوری مبتکرانه‌ای مانند HiVision هوآوی، کاربران می‌توانند متن را مستقیم با استفاده از لنزشان ترجمه کنند؛ در اینجا هم نیاز به یک اپلیکیشن اضافه برای ترجمه از بین می‌رود. حالا قابل تصور است که تنها با دیدن غذا، بتوان تعیین کرد که آن وعده غذایی چقدر کالری دارد.

HiTouch  در حال حاضر برای تولید لینک‌های مستقیم برای محصولاتش به نصب اپلیکیشن آمازون احتیاج دارد، اما به زودی نرم‌افزار هوش مصنوعی قادر خواهد بود تا کاربران را بدون مطلقا هیچ کمکی از سوی برنامه‌های جانبی، به خرده‌فروشان آنلاین هدایت کند.

 

در انتظار نسل پنجم تکنولوژی

علاوه بر این، بازار اپلیکیشن‌های گوشی‌ها بخش‌بندی شده است. به عبارت دیگر کسب‌وکارها به ساختارهایی مجزا برای دستگاه‌های اپل و اندروید احتیاج دارند. این تلاش جداگانه برای توسعه‌دهنده، ناکارآمدتر و پرهزینه‌تر است. در سال 2017، گاردنر گزارش داد که 52 درصد از مدیران مشاغلی که با آنها گفتگو شده بود، ادعا کردند موسسات‌شان شروع به استفاده از botها، chatbotها، یا دستیاران مجازی در مقابله با اپلیکیشن‌های استاندارد موبایل کرده بودند.

به نظر می‌رسد مشاغل با شیب تندی پیش به سوی این دسته از فناوری‌ها ‌می‌روند تا سیستم‌های‌شان را امروزی‌تر کنند. ما همواره از توسعه و رشد فناوری نسل پنجم می‌شنویم و حالا نزدیک‌تر از همیشه به وقوع آن هستیم. بسیاری پیش‌بینی می‌کنند با پیشرفت نسل پنجم، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی بیش از پیش شکوفا خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 
 

 

 

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه چهار از تهیه و تدوین مجموعه ای کامل شامل شناسنامه، چالشها و مسایل و برنامه های عملیاتی محلات 20 گانه منطقه چهار با عنوان« جستار توسعه شهری محله مبنا»  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری  منطقه چهار "مسعود عبادی" با بیان این خبر افزود: با توجه به فقدان اطلاعات جامع و یکپارچه در خصوص محلات منطقه چهار ، طرح تکمیل شناسنامه و کنکاش هایی بر اساس کیفیت زندگی ، تحلیل نقاط ضعف و قوت ، تهدیدها و فرصتها محلات در دستور کار قرار گرفت تا با استفاده از داده ها و اسناد موجود، جستار و نوشتار کاملی با رویکرد تبیین افق راه آینده و سند توسعه ای محله مبنا فراهم شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به جمعیت و وسعت منطقه چهار و به تبع آن مسایل و مشکلات محلات و نواحی آن بواسطه اینکه قشر گسترده تری از شهروندان و ذیننعان را در بر می گیرد، از این رو با تشکیل یک تیم کاری و تعریف پروژه در قالب یک طرح پژوهشی، ابتدا اطلاعات مبنایی و پایه ای محلات تحت عنوان شناسنامه محلات، شامل مشخصات جغرافیایی، تاریخچه محله، وضعیت فرهنگی، اجتماعی، معیشتی، سواد، مسکن، معابر، بافت ناپایدار و سایر سرانه ها جمع بندی شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه چهار با اشاره مراحل و عناوین این جستار گفت: در مرحله بعد با تجمیع نظرات معاونتهای تخصصی و کارشناسان خبره نواحی، نقاط ضعف و قوت ، تهدیدها و فرصتها تحت عناوین، « عملکردی، کاربردی، فعالیت»، « کالبدی، فضایی»، « ساختار شبکه های ارتباطی و دسترس پذیری» ، « ویژگیهای منظر و محیط زیست شهری»، « ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی» مورد تحلیل قرار گرفت و در پایان چالشها و پیشنهادات کاربردی در تمامی زمینه های فعالیت های تخصصی شهرداری به جستار اضافه شد.

عبادی خاطر نشان کرد: در تهیه این جستار از منابع موثق و مستدلی نظیر سرشماری نفوس و مسکن، سامانه تحلیل آمار سازمان فناوری اطلاعات، سند توسعه محلات، سامانه جامع شهرسازی و سامانه طرح تفصیلی استفاده شده است.

دبیر کمیته تدوین برنامه پنج ساله شهرداری منطقه چهار تصریح کرد: این جستار می تواند در راستای تبیین و تعریف چشم انداز توسعه ای محلات و برنامه های عملیاتی کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه های شهرسازی، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و اجتماعی و فرهنگی کمک شایانی به برنامه ریزان و تحلیل گران کند تا شاهد شکوفایی محلات 20 گانه منطقه چهار در سطح شهر تهران باشیم.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 19 از ساماندهی کارگاه های عمرانی این منطقه در راستای کاهش آلودگی زیست محیطی، بصری و جلب رضایت شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محمدمهدی گندمی با اعلام این خبر گفت: طی بازدید های میدانی مکرر از کارگاه های عمرانی در نواحی پنجگانه، ساماندهی این کارگاه ها با هدف جمع آوری تجهیزات کارگاهی پراکنده و کاهش آلودگی زیست محیطی در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

وی ادامه داد: با استقرار 16 شرکت پیمانکاری در حدود 50 کانکس، دسترسی بیشتر و بهتر به امکانات، سرویس دهی مطلوب و استفاده مشترک و مفید از تجهیزات کارگاه ها فراهم شده است.

گندمی با اشاره به اسکان حدود 100 نفر نیروی انسانی در این کارگاه ها بر مجهز بودن این کانکس ها تأکید کرد و افزود: این کارگاه ها به امکاناتی چون انبار تجهیزات، دفترکار، بایگانی اسناد، محل اسکان کارگری و... مجهز هستند.

معاون شهردار منطقه یاد آورشد: شرکت های پیمانکار در حوزه های فعالیت زیر سازی، روسازی،آسفالت، راه سازی، عملیات  کف پوش بتن، جدول کاری، شهرسازی، تاسیسات برق و... در این مکان مستقر هستند.

به گفته این مسئول شرکت های پیمانکاری در زمینی به مساحت حدود 7 هزار مترمربع در سایت آزادگان مقابل شهرداری ناحیه 3 این منطقه در کانکس ها مستقر هستند.  

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

شهردار منطقه 10، ضمن تمجید از فعالیت اثربخش و تدبیر خردمندانه شورایاری محله سلسبیل برای راه اندازی "پویش بیایید با کاشت مداد جنگل بسازیم" حمایت خود را از این کمپین اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، سهیلا صادق زاده با اشاره به اهمیت فعالیت آموزشی اثربخش محلات در راستای حفظ محیط زیست گفت: مشارکت اجتماعی شهروندان در حوزه محیط زیست هنگامی محقق می شود که مردم بدانند چه مخاطراتی محیط زیست آنها را تهدید می کند و چگونه می توان با عکس العمل مناسب، بهبود عملکرد یا تغییر رفتار به رفع آن ها کمک کرد.

وی با تاکید بر افزایش آگاهی، درك و احساس مسئولیت شهروندان نسبت به فرآیندهایی که در محیط طبیعی رخ می دهد، افزود: یکی از اقدامات جالب و اثرگذار که در محله سلسبیل بسیار مشهود می باشد اجرای طرح "بیایید با کاشت مداد جنگل بسازیم" است.

صادق زاده افزود: بر اساس این طرح که با حمایت های خوب رهایی دبیر شورایاری و تیم وی در محله راه اندازی شده است کودکان در راستای توجه به محیط و حفظ آن آموزش می بییند.

شهردار منطقه یادآور شد: در این طرح مدادهایی که دارای شاخص جذب محیط زیست هستند با هماهنگی مدیران مدارس مقطع ابتدایی به دانش آموزان اهدا می شود و دانش آموزان با برگردان مدادهای کوتاه خود به سرای محله گلدان دریافت می کنند.

در ادامه محسن رهایی دبیر شورایاری محله سلسبیل نیز این طرح را اقدامی برای حساس سازی کودکان برای حفظ محیط زیست خواند و افزود: انتهای این مدادها با کپسول ژلاتینی حاوی بذر گیاهی ویکوم می شود و دانش آموزان با دریافت آموزش های لازم از این گیاه نگهداری و  شاهد رشد آن ها خواهند بود.

 رهایی یادآور شد: این موضوع فقط مختص مدادهای سبزی است که توسط خود محله تحویل مدارس می شود ولی در صددیم با تعاملات صورت گرفته با آزمایشگاه شناسایی مواد شیمیایی در خصوص مدادهای رنگی نیز این طرح را اجرایی کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

 

 

معاون فنی و عمرانی منطقه21 ضمن تشریح فعالیت های عمرانی "مخازن بتنی جمع آوری آب های سطحی"، از انجام اقدامات ویژه درخصوص "مرمت تصفیه خانه شهرک آسمان" خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، مهدی قره خانی معاون فنی و عمرانی این منطقه ضمن بیان این مطلب که "پیشرفت فیزیکی مطلوب هفت مخزن بتنی" منطقه21 جهت جمع آوری آب های سطحی و استفاده بهینه در آبیاری فضای سبز شهری را تاکنون شاهد هستیم، گفت: "هفت مخزن مکعبی مدفون" اعم از 4مخزن دوهزار مترمکعبی (بوستان بهمن، مرمر، شهید فهمیده و موتوری سنگین) و 3مخزن هزار مترمکعبی (بوستان حضرت خدیجه(س)، فتح و عبیدی) در محدوده نواحی سه گانه این منطقه از سال 96 آغاز به کار کرده و تا کنون نیز شاهد پیشرفت فیزیکی مطلوب این پروژه های شاخص در ورودی غربی پایتخت بوده ایم.

وی در ادامه افزود: علاوه بر وجود هفت مخزن بتنی جهت ذخیره آب خام به عنوان منابع آبی جدید؛ شناسایی پتانسیل های بالقوه سطح منطقه21 نیز جهت تامین بخشی از آب خام مورد نیاز جهت آبیاری فضای سبز شهری ورودی غربی پایتخت در دستورکار ویژه قرار گرفته، همچنین مرمت و راه اندازی مجدد تصفیه خانه شهرک آسمان به منظور امکان بهره برداری از پساب تصفیه شده این مرکز میسر می شود.

معاون فنی و عمرانی منطقه21 در همین خصوص یادآور شد: مطالعات و برآورد اولیه هزینه مورد نیاز و توجیه اقتصادی مرمت و راه اندازی مجدد تصفیه خانه شهرک آسمان توسط کارشناسان حوزه فنی و عمرانی منطقه21 انجام شده است.

 

قره خانی در خاتمه تصریح کرد: در مرحله ابتدایی شناسایی و رفع مشکلات فنی تصفیه خانه شهرک آسمان و همچنین عملیات لایروبی حوضچه ها انجام شده و در صورت تصویب شهردار منطقه21 عملیات اجرایی مرمت، بازسازی و بهره برداری به زودی انجام خواهد شد .

 

 

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

بیش از 4 هزار و 500 شهروند منطقه 15 طی 9 ماه گذشته از تور های تهران گردی بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: در این راستا 80 تور تهرانگردی با هدف معرفی اماکن فرهنگی، مذهبی، تاریخی و گردشگری برای کودکان، نوجوانان، بانوان، دانش آموزان، دانشجویان، همیاران سلامت و عموم شهروندان برگزار شد.

مختاری افزود: 10 تور محله گردی با بازدید از مسیر گردشگری منطقه شامل امامزادگان سیده ملک خاتون(ع)، اهل بن علی(ع)، پردیس تئاتر خاوران و عمارت تاریخی کوشک امیر سلیمانی، تور موزه گردی شامل موزه مینیاتور و نقشه ویژه دانش آموزان و برگزاری تور های مذهبی با هدف معرفی تکایای قدیمی شمال تهران در ماه محرم برگزار شده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه تورهای متنوعی همزمان با دهه مبارک فجر اجرا می شود، افزود: برنامه ها و تور های عید نورز نیز با محوریت معرفی کوشک امیرسلیمانی انجام می شود.

شایان ذکر است، شهروندان می توانند با ثبت نام از طریق سامانه 137 و کانون های گردشگری مستقر در سراهای محله از این تورهای تهرانگردی بهره مند شوند.

 
 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

در بازدیدی که از دفتر خدمات الکترونیک شهر 901 واقع در محله دکتر هوشیار  با حضور شهردار منطقه9 و مدیران شهری با هدف رسیدگی به وضعیت درخواست های شهروندان در حوزه شهرسازی انجام شد؛ بر لزوم کاهش بیشتر مدت زمان صدور پروانه  ساخت و ساز تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه  منطقه9 موفق به کاهش زمان صدور پروانه ساخت و ساز  به مدت 25 روز شده است؛ اما با تلاش های مضاعف و همکاری بیشتر دفاتر خدمات الکترونیک می بایست این مدت را به حداقل زمان ممکن رساند.

وی افزود: می بایست علل طولانی شدن مدت زمان صدور پروانه بررسی شود و پرونده های معلق در سیستم که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهند، شناسایی و تعیین تکلیف شوند تا پرونده های راکد موجب افزایش زمان نشود و  افزایش سطح رضایت مندی شهروندان را به همراه داشته باشد.

در ادامه نوابی مسئول دفتر خدمات الکترونیک شهر 901  در محله دکتر هوشیار بیان داشت: یکی از معضلات این مجموعه کسری درآمد و هزینه هاست که با تعیین تکلیف برای دفاتر خدمات الکترونیک شهر می توان استراتژی برنامه ریزی ها را مشخص کرد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:20
  • تعداد رکورد ها : 644967
x