abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

به مناسبت دهه امامت و ولایت و در آستانه عید غدیر خم، حوزه بسیج منطقه9 نسبت به تجلیل از پرسنل سادات منطقه اقدام کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، عید غدیر خم فرصتی شد تا به همین مناسبت و با رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به شیوع ویروس کرونا از 34نفر از پرسنل سادات منطقه تجلیل شود.
در این راستا و طبق برنامه ایی از پیش تعیین شده حوزه بسیج منطقه9 در سالروز ولادت امام علی النقی(ع)، حضور در دفتر شهردار، معاونت ها، ادارات و نواحی را برای تجلیل از پرسنل سادات در دستور کار قرار داد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

بانک ملت در پاسخ به برخی اخبار منتشر شده در رسانه ها و پیام های مشتریان در سامانه های ارتباطی، توضیحاتی را برای آگاهی متقاضیان فروش سهام عدالت از روند واریز وجوه حاصل از فروش سهام ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، به استناد وظایف تکلیف شده توسط نهادهای حاکمیتی، بانک ملت در طرح آزادسازی سهام عدالت صرفاً مسئولیت جمع‌آوری درخواست فروش را عهده دار است.
بر این اساس در دستورالعمل های ابلاغی به بانک ها، درخواست فروش سهام عدالت مشتریان باید به صورت روزانه توسط بانک‌ها جمع‌آوری شده و از طریق کارگزاری های طرف قرارداد جهت طی مراحل قانونی و فروش سهام به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ارسال و وجوه مربوطه نیز پس از فروش مستقیماً به حساب ذینفعان واریز شود.
شایان گفتن است، بانک به عنوان تجمیع کننده درخواست های فروش سهام عدالت، در هیچ یک از مراحل فروش و واریز وجوه دخالتی نداشته و از جزییات فرآیند مانند تعداد سهام عدالت هر فرد، مبلغ سهام فروش رفته هر فرد، زمان واریز وجه به حساب ذینفعان و ..اطلاعی ندارد.
طراحی و ایجاد سامانه ای به منظور رفع ابهامات مشتریان و متقاضیان فروش سهام عدالت از جمله درخواست های این بانک از نهادهای ذیربط نیز بوده و یادآور می شود، بانک منفعتی از مبالغ مربوط به فروش سهام عدالت هم وطنان ندارد.
همچنین شماره تلفن ۱۵۶۹-۰۲۱ شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برای کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت سهام عدالت به سهام داران و متقاضیان فروش این سهام معرفی شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:48
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از لغو طرح ترافیک تهران در هفته آینده بر اساس تصمیم اتخاذ شده در کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خبر داد.


به گزارش روابط عمومى معاونت حمل و نقل و ترافیك شهردارى تهران؛" سید مناف هاشمی " صبح امروز ( ١٥ مرداد ماه ) در حاشیه جلسه کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: به رغم اینکه لغو طرح تاثیری در کاهش مسافرین مترو و اتوبوس نداشته و در حد ٣ یا ٤ درصد بوده، اما به دلیل قرمز بودن تهران و شرایط روانی موضوع مقرر شد که هفته آینده نیز طرح ترافیک تهران اجرا نشود.

به گفته معاون شهردار تهران طبق مطالعات کارشناسی لغو طرح ترافیک فقط ۳ تا ۴ درصد به کاهش شیوع بیماری کرونا کمک کرده است، اما مدیریت شهری برای لغو طرح ترافیک همکاری های لازم را با ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد کرد.


معاون حمل و نقل و ترافیك شهردارى تهران تصریح كرد: در حال حاضر استفاده از ماسک در مترو به ۹۹ درصد رسیده است، اما در اتوبوس این شرایط هنوز به شکل ایده آل وجود ندارد و باید فرهنگ سازی شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه۱۱ تهران گفت: فاز اول مرمت مسجد و ساعت تاریخی مشیر السلطنه از ابنیه دوران قاجار تا یک ماه آینده از سوی اداره زیبا سازی این منطقه آغاز و در مدت 3 ماه انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱ ، نصراله آبادیان از آغاز فاز اول مرمت بافت تاریخی مسجد و ساعت مشیر السلطنه که از اماکن تاریخی و اولین ساعت های شهری در پایتخت است؛ خبر داد و افزود: مسجد و مدرسه علمیه مشیرالسلطنه یا مسجدالاقصی که به مسجد ساعت نیز معروف است؛ یکی از مسجدها و حوزه‌های علمیه ساخته شده در دوره قاجار است که در خیابان مولوی، کوچه تشکری موحد واقع شده‌است.
آبادیان ادامه داد: اولویت برنامه های اداره زیباسازی منطقه۱۱ حفظ و مرمت بافت تاریخی با رویکرد نگهداری از اماکن واجد ارزش است که بر همین اساس فاز اول پروژه مرمت مسجد مشیر السلطنه از شهریور ماه آغاز خواهد شد .
او در تشریح جزییات فاز اول مرمت این مسجد بیان کرد: در سال۹۸ طرح مرمت این مسجد تاریخی با مشارکت و بررسی اساتید مجرب حوزه مرمت ابنیه تاریخی و اداره زیباسازی منطقه۱۱ به تحریر درآمد که پس از بررسی های اولیه و تأیید نهایی اصلاح و مرمت جداره ها و تعمیر ساعت شهری مناره مسجد انجام خواهد شد.
شهردار منطقه 11 توضیح داد: مرمت جداره اصلی مسجد شامل سیمان کاری، آجرکاری و حذف زوائد بصری، مرمت کاشی سردر و پنجره ها و مرمت سقاخانه قدیمی جلو در است و بخش دوم فاز اول، تعمیر و راه اندازی ساعت شهری مناره این مسجد است که قدمتی از زمان قاجار دارد و از جمله اولین ساعت های شهری پایتخت است.
آبادیان با اشاره به این که مرمت مسجد مشیر السلطنه در ادامه مرمت های ابنیه و حفظ بافت تاریخی منطقه۱۱ است؛ گفت: مرمت مسجد مشیر السلطنه از اوایل شهریور آغاز می شود و پیش بینی ما برای پایان پروژه سه ماه خواهد بود .
مسجد مشیرالسلطنه در سال ۱۳۲۱ هجری قمری توسط مشیرالسلطنه بنا شده است که وزیر خزانه مظفرالدین شاه قاجار و بعدا نخست وزیر دوره محمدعلی شاه قاجار بود و نام او در زیر ساعت مسجد حک شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با صدور پیام تسلیتی جان باختن شماری از مردم لبنان در پی انفجار بزرگ بندر بیروت را به دولت و ملت لبنان تسلیت گفت و آمادگی این سازمان را برای هرگونه کمک اعلام کرد.
در این پیام تسلیت که نسخه ای از آن در اختیار پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر قرار گرفت آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
حادثه تلخ و فاجعه بار انفجار بندر بیروت که به جان باختن تعداد زیادی از مردم عزیز لبنان و مجروح شدن جمعی دیگر منجر شد موجب تاثر و تالم گردید. این حادثه تلخ را به خانواده های جان باختگان ، مسئولان، ملت قهرمان و داغدار لبنان بویژه جناب حجت الاسلام و المسلمین سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان تسلیت عرض نموده و همدردی خود را با برادران لبنانی اعلام می نمایم. ایستادن در کنار ملت سربلند و مقاوم لبنان در این ایام مایه افتخار است. ضمن آرزوی رحمت و مغفرت برای جان باختگان و شفای عاجل برای مجروحان این حادثه تلخ، آمادگی خود را برای هرگونه کمک به ملت شریف لبنان اعلام می دارم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


بی‌شک FIFA یکی از پرطرفدار ترین بازی های ورزشی میان طرفداران دو آتشه و پرو پاقرص فوتبال در دنیا و ایران است. براساس آمار و ارقام پیمایش ملی مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) که در سال 1396 انجام شده از مجموع ۲۸ میلیون نفر گیمر ایرانی ۲۵ درصدشان طرفدار بازی فیفا بودند و این بازی را روی پلتفرم کنسول یا رایانه تجربه کرده‌اند.
گیمرهایی کاملا نوجوان با میانگین سنی ۱۷ سال و ۸ ماه که موقع بازی فیفا چنان غرق این دنیای شبیه سازی شده از فوتبال واقعی می‌شوند که متعصبانه برای هم کری می‌خوانند و از تیم‌ها و بازیکنان محبوب‌شان طرفداری می‌کنند.
این مقدمه را گفتیم برای رسیدن به اصل خبری که قطعا برای فیفا بازها جذاب و مورد توجه خواهد بود. خبر برگزاری اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک آپارات گیم در رشته FIFA 20 که با همکاری مشترک آپارت گیم و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، دور مقدماتی‌اش از هفته پایانی مرداد ماه شروع می‌شود.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این رویداد جذاب برای فیفا بازها با هدف نزدیک‌تر کردن گیمرها به یکدیگر و فراگیری مسابقات ورزش‌های الکترونیک، برگزار می‌شود.
مسابقه در دور مقدماتی با توجه به شرایط کرونایی کشور به صورت آنلاین و روی پلتفرم PS4 انجام می‌شود. اما مرحله یک چهارم نهایی به بعد آن به صورت حضوری و در شهر تهران برگزار خواهد شد.
دور مقدماتی مسابقات از ۲۲ تا ۲۹ مرداد برگزار و دور نهایی روز ۲۸ شهریور با حضور ۱۶ بازیکن برتر (۲ بازیکن برتر هر گروه) به صورت حضوری در تهران انجام می‌شود تا تکلیف نفرات برگزیده مشخص شود.
بازی‌ها در قالب ۸ گروه ۱۲۸ نفری انجام می‌شود و در مجموع ۱۰۲۴ نفر می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. خوب است که بدانید برای ثبت نام در این مسابقه هم تا 20 مرداد فرصت دارید.
از جوایز نقدی تا اشتراک فیلیمو
اما بخش جذاب‌تر برگزاری این مسابقه جوایزی است که برای شرکت کنندگان در مسابقه و نفرات برگزیده در نظر گرفته شده است. در مجموع ۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی برای ۸ نفر برتر این مسابقه در نظر گرفته شده است. جوایز نفرات برگزیده به ترتیب شامل ۲0 میلیون تومان برای نفر اول، ۱۲ میلیون تومان برای نفر دوم ، 8 میلیون تومان برای نفر سوم،۶ میلیون تومان برای نفر چهارم و ۱ میلیون تومان برای نفرات پنجم تا هشتم دور نهایی است. اشتراک ۳ ماهه فیلیمو برای ۸ نفر برتر هر گروه نیز اختصاص یافته است. ضمن اینکه به تمام شرکت‌کنندگان کد تخفیف ۵۰ درصدی فیلیمو اهداء می‌شود.

دوستان‌تان را دعوت کنید
به هرکسی هم که از طریق لینک دعوت مخصوص به خود، بیشترین شرکت‌کننده را به مسابقه دعوت کند و او هم برای شرکت در مسابقه ثبت نام کند، ۲ میلیون تومان جایزه تعلق می‌گیرد. پس حواس‌تان باشد که دوستان تان را نیز به این مسابقه‌ بزرگ دعوت کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم ،  میادین و معابر منطقه  با نصب المان های  نوری  و پرچم های مزین به نام مولای متقیان (ع) آذین بندی و  نورپردازی شد
به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه 2، علی اکبر کریمی پور،معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با  اعلام این خبرگفت: همزمان با عید ولایت به منظور ترویج فرهنگ نشاط مذهبی، طرح  نورپردازی و آذین بندی معابر و میادین منطقه  انجام شد.
کریمی پور با بیان اینکه یادآوری وقایع و ارزش های تاریخی و مذهبی با بهره مندی از آثار هنری در فضاهای شهری و در طراحی منظر شهری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ، گفت : بدین منظور  المان ولایت با رویکرد یادآوری واقعه غدیر خم در بوستان ستارخان و مقابل بیمارستان حضرت رسول اکرم  (ص) نصب شد .
وی  به اجرای 7 هزار متر طول  آذین بندی  پارچه ای در معابر و میادین اشاره کرد و گفت: آذین بندی نوری به طول 6 هزار متر در معابر و میادین اصلی منطقه از جمله اقدامات  دراین زمینه است.
معاون خدمات شهری منطقه 2 با اشاره به اکران  یکهزار تخته پرچم سبز و مزین به نام حضرت امیرالمومنین (ع) گفت: نصب بنر  با محتوای عید ولایت و امامت در 40 نقطه از سطح منطقه  از دیگر فعالیت های اجرایی  است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

رییس فضای سبز شهرداری منطقه سه با اشاره به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا گفت: به منظور مهار این ویروس، محدودیت های لازم در بوستان های این منطقه از جمله: نوارکشی، بستن سرویس های بهداشتی و ... انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، پدرام طلوعی گفت: براساس پروتکل های بهداشتی، المان های شهری و بوستان ها مانند: لوازم ورزشی، زمین بازی کودکان، آبخوری ها، نرده ها روزی سه بار ضد عفونی می شوند.

وی افزود: افزایش تابلوها و پلاکاردهای هشدار دهنده، آموزش و آزمایش مستمر کارگران، اجرای فاصله گذاری هوشمند در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کووید-19 به طور در حال انجام است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


علی امام از تخصیص بخشی از منابع حاصل از قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت برای تكمیل پایانه اكباتان خبر داد و گفت: از مجموع 152 میلیارد تومان پول حاصل از این قانون 50 میلیارد تومان آن در بخش زیرساخت و 102 میلیارد تومان آن در بخش بهره برداری متروی تهران و حومه به كار گرفته می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) مدیرعامل مترو از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان از مجموع 152 میلیارد تومان منابع حاصل از صرفه جویی سوخت( سهم متروی تهران از سوی وزارت نفت بر اساس ماده 12 «قانون رفع موانع تولید و رقابت پذیری و ارتقای نظام مالی كشور») به بخش زیرساخت خبر داد.بر اساس این قانون هر میزان که حمل‌ و نقل ریلی بتواند در کاهش مصرف سوخت مؤثر باشد، مبلغ ناشی از این صرفه‌جویی به توسعه حمل ‌و نقل ریلی تخصیص داده می‌شود.
امام با اشاره به آنكه این قانون در سال 1394 تصویب و از سال ۱۳۹۶ اجرایی شد، عنوان کرد: در این سال، تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، اتحادیه قطارهای شهری و متروی تهران منعقد شد که بر اساس آن از ابتدای سال 9۶ به ازای هر میزان افزایش مسافر که با ورود ناوگان جدید در مترو ایجاد می‌شود، 9 و هشت دهم سِنت صرفه‌جویی سوخت حاصل می‌شود و این مبلغ باید به مدت 10 سال برای توسعه حمل‌ونقل ریلی هزینه شود.
مدیرعامل مترو با اشاره به اینکه ۱۵۲ میلیارد تومان بخشی از مطالباتی است که بر اساس این قانون باید به توسعه حمل ‌و نقل ریلی در تهران اختصاص یابد، عنوان کرد: از مجموع 152 میلیارد تومان، ۵۰ میلیارد تومان به بخش زیرساخت اختصاص می‌یابد. شرکت مترو در نظر دارد این بودجه را در ساخت و تکمیل پارکینگ اکباتان كه درمجموع به ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، هزینه کند.
امام با بیان این‌که با ورود ناوگان جدید به متروی تهران، بدون شک توسعه و تکمیل پارکینگ‌ها و پایانه‌ها ضروری است، اظهار كرد: با انجام این اقدام ضمن تأمین فضا برای پارک قطارهای جدید، یك محل مناسب نیز برای تعمیر و نگهداری قطارها فراهم می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون شهردار تهران گفت: شهرداری تهران با وجود اینکه وظیفه مستقیمی در حوزه آموزش در مدیریت پروژه ندارد اما با توجه به مسئولیت اجتماعی خود باید ورود پیدا کند و به دستگاه ها و بخش های دیگر نیز در این زمینه کمک کند.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا، حامد مظاهریان در مراسم اهدای جایزه ملی نهمین دوره مدیریت پروژه شهرداری در منطقه 21 ضمن تقدیر از شهردار منطقه برای ایجاد در بخش غربی پایتخت، گفت: نتیجه مستقیم و نفع اقدامات شهرداری در حوزه های مختلف، به مردم باز می گردد و این مهم جزو رویکردهای اصلی شهرداری تهران محسوب می شود.

وی به خاطره ای از سال 1390 در دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: آن زمان رییس دانشکده معماری بودم و رشته مدیریت پروژه را در مقطع کارشناسی ارشد داشتیم که در برابر رییس دانشگاه تهران گزارشی را ارائه دادم و اشاره کردم به برنامه های آتی که طی 5 سال آینده قصد داشتیم در رشته مدیریت پروژه مقطع دکتری را تاسیس کرده و دانشجو جذب کنیم. در همان مراسم رییس وقت دانشگاه تهران که مشکل کشور در بحث کارهای عمرانی را مدیریت پروژه می دانست به ما ماموریت داد که ظرف یک سال این مقطع را راه اندازی کنیم.
معاون شهردار تهران تصریح کرد: ما در ایران عموما منابع مالی و نیروی انسانی کارآمد داریم اما مدیریت پروژه که موضوعی کاملا تخصصی و مهم است نقطه ضعف در اجرای پروژه ها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه های عمرانی از عدم مدیریت پروژه علمی رنج می برند و مصداق های بسیاری در این زمینه وجود دارد، افزود: پروژه مسکن مهر سال 1386 کلید خورد و اکنون پس از 13 سال همچنان نیمه تمام است.

مظاهریان، اتلاف منابع و زمان را از جمله نتایج منفی طولانی شدن پروژه ها دانست و افزود: این موضوع به قدری مهم است که برخی مواقع در اثر عدم مدیریت پروژه، کارکرد موضوع به طور کلی تغییر می کند و اصل اقدام را نیز زیر سوال می برد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اذعان داشت: شهرداری تهران علاوه بر اینکه به وظایف قانونی خود عمل می کند در مدیریت پروژه نیز می تواند موفق باشد و کمک کند دانش در این حوزه گسترش یابد و و این وظیفه اجتماعی ماست.
به گفته مظاهریان، شهرداری تهران وظیفه مستقیمی در حوزه دانش مدیریت پروژه ندارد اما مسئولیت اجتماعی شهرداری ایجاب می کند که به بخش های دیگر نیز در این زمینه کمک کند.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با اشاره به بازدید خود از ستاد مدیریت بحران گفت: اقداماتی که شهرداری تهران در موضوع پیشگیری از کرونا انجام داده در حد قابل قبولی با بهره گیری از امکانات موجود به وظایف خود عمل کرده است.

مظاهریان خاطرنشان ساخت: باید چراغ امید را روشن نگه داریم. بدون شک اگر باهم باشیم و انسجام و یکپارچگی را حفظ کنیم اتفاقات خوبی را در شهر شاهد خواهیم بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 41دقيقه قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 14:16
  • تعداد رکورد ها : 18165