abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

قائم مقام شهرداری منطقه چهار تهران در بازدید از آخرین مراحل آماده سازی فاز دوم باغ پرندگان گفت:  بیش از یکصد مورد نقص فنی در باغ پرندگان در حال بر طرف شدن است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار ، "محمد خبازها" با اعلام این خبر و با بیان اینکه مجموعه تفریحی و گردشگری باغ پرندگان تهران به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های بزرگ کشور در سال های اخیر است افزود: این مجموعه تفریحی و گردشگری در دو فاز در دستور کار قرار گرفت که در فاز دوم باغ پرندگان ۷.۵ هکتار از باغ زیر سازه فلزی قرار دارد؛ این سازه با ۶۸ هزا متر طول کابل مجهز به صاعقه گیر است.

وی تصریح کرد: این سازه شامل ۱۲ ستون و ۳۵ تا ۵۰ متر ارتفاع در نقاط مختلف است.

خبازها با اشاره به مشکلات این مجموعه تفریحی افزود: متاسفانه در دوره قبلی مدیریت شهری این پروژه در حالی افتتاح شده بود که امکان بهره برداری نداشته و نمی توانستیم بدون انجام مواردی چون "نصب صاعقه گیر" که با جان شهروندان ارتباط داشت، پروژه را به بهره برداری برسانیم.

قائم مقام شهرداری منطقه چهار افزود: طی یکسال گذشته و با هزینه ای بیش از 200 میلیارد ریال، نواقص موجود در فاز دوم باغ پرندگان نظیر "نصب صاعقه گیر، احداث تصفیه خانه، تکمیل تورهای رینگ اطراف باغ ، تکمیل سرویس های بهداشتی و نرده های حفاظتی، نصب درهای ورودی و خروجی، احداث زیستگاههای شرقی و غربی، تکمیل شبکه آب رسانی و..." بر طرف شده تا امکان بهره برداری از باغ پرندگان وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: رفع نواقص متعدد فاز دوم باغ پرندگان که در سال 96 افتتاحی نمایشی و غیرقابل استفاده برای شهروندان را داشت، یکی از اولویت های شهرداری منطقه چهار در دوره اخیر بوده که با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته، در آینده ای نزدیک قابلیت استفاده برای عمومی را خواهد داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/10/1397 - 12:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

هنرمندان، ورزشکاران، نخبگان و افراد شاخص منطقه 3 به کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" پیوست

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، در راستای پیوستن مسئولین شهرداری این منطقه به کمپین "سه شنبه های بدون خودرو"، جمعی از شهروندان شاخص این منطقه آمادگی خود را جهت پیوستن به این کمپین اعلام کرده اند.

در این می توان به احسان حدادی دارنده نقره المپیک 2012 لندن و سوم جهان، همایون ارشادی بازیگر سینما و تئاتر، سهیل محمودی شاعر و نویسنده و مجری، عبداله حامدیان کارشناس ورزشی سیما، جمشید گیوه چی قهرمان 6 دوره جهان در رشته گیک بوکسینگ و ساواته، علیرضا رحمانی سرپرست تیم نوجوانان وزنه برداری و داور درجه یک بین المللی و عضو اسبق تیم ملی، فرشته کریمی کاپیتان تیم کلی فوتسال ایران اشاره کرد.

چندی است کمپین سه شنبه های بدون خودرو در کشور به راه افتاده است و هر روز بر مخاطبین و علاقه مندان این پویش افزوده می شود. این پویش با دعوت از اقشار مختلف مردم برای استفاده نکردن از خودرو شخصی و ترویج فرهنگ استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی سعی در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/10/1397 - 12:43
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )شهردار منطقه شش در چهل و دومین نشست هم اندیشی مراکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز مناطق پایتخت گفت: حفظ فضای سبز شهری و جلب مشارکت شهروندان به منظور حفاظت از این سرمایه طبیعی اهمیت بسزایی دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش ، محمدرضا دهداری پور اقدام های در حال انجام در مراکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز را حائز اهمیت برشمرد و گفت:برخورداری این اقدام ها از پشتوانه ی علمی و ارائه آموزش های روز فضای سبز به شهروندان موجب افزایش مشارکت شهری آن ها در حوزه مسائل محیط زیستی می شود.
دهداری پور فعالان در این حوزه را دارای دانش قابل اعتنا در حیطه ی شغلی خود خواند و گفت: علی رغم محدودیت های موجود، عملکرد افراد شاغل در مراکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز، نشان از انگیزه و تلاش چشمگیر و مجدانه ی آن ها دارد.
همچنین در این نشست از تلاش های اداره ی فضای سبز شهرداری منطقه شش به منظور تحقیقات علمی برای طرح مبارزه با سفید بالک ها که در زمره ی 12 طرح شاخص موسسه تحقیقات وزارت کشاورزی به شمار می رفت ، قدردانی شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/10/1397 - 12:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

بخش فوق تخصصی قلب و عروق و آزمایشگاه کلینیک بهداشتی درمانی شهرداری منطقه 20 با حضور شهردار منطقه و مدیرعامل شرکت شهرسالم افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20 فرهاد افشار شهردار منطقه در این مراسم گفت: شرایط جغرافیایی شهر ری  باعث شده که از امکانات رفاهی و خدمات دهی بسیاری دور بماند و جای امیدواری است که درمانگاه شهرداری منطقه 20 توانسته است بخشی از کمبودهای درمانی ساکنین این منطقه را جبران کند.

افشار وجود این درمانگاه را برای خدمات رسانی درمانی به ساکنین منطقه ضرورت مهمی دانست و افزود: با توسعه امکانات و تجهیزات درمانی، خدمات رسانی به شهروندان شهرری نیز افزایش می یابد که در  این راستا تعامل لازم را با شرکت شهرسالم خواهیم داشت.

وی از حمایت ها و پیگیری های مدیر عامل شرکت شهر سالم قدردانی کرد و گفت: امیدواریم با عملکردهای مجدانه هیات مدیره شرکت شهر سالم که در راستای کیفی سازی مراکز درمانی شهرداری تهران صورت گرفته است،  بتوانیم در کوتاهترین زمان، اثربخشی بالایی را به دست بیاوریم.

افشار راه اندازی واحد صدور دفترچه در درمانگاه شهرداری منطقه 20 را اتفاق خوبی برشمرد و گفت: خدمات رسانی این دفتر موجب حذف ترددهای غیرضرور و افزایش رضایتمندی پرسنل شهرداری می شود.

حمید چوبینه از افتتاح این بخش های تخصصی و مهم ابراز خرسندی کرد و افزود: با توجه به اینکه درمانگاه منطقه 20 از مناطق کم برخوردار است، تمام تلاشمان در این است که هم در حوزه تجهیزات و امکانات این مرکز را افزایش دهیم و هم  از پزشکان متخصص در بخش های مختلف این درمانگاه استفاده کنیم.

چوبینه به افزایش خدمات درمانی به صورت کمی و کیفی اشاره کرد و گفت: علاوه بر افزایش بخش های مختلف و استفاده از پزشکان متخصص، زمان ارائه خدمات درمانی نیز افزایش یافته است و شهروندان تا 12 شب می توانند از این امکانات بهداشتی درمانی بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه همچنان نیازمند حمایت از طرف شهرداری منطقه برای توسعه و تکمیل خدمات هستیم، افزود: برای راه اندازی بخش فیزیوتراپی در این مجموعه درمانی آمادگی لازم وجود دارد و در صورت مهیا شدن فضای مکانی این مهم محقق می شود.

چوبینه در خصوص راه اندازی واحد صدور دفترچه بیمه در این منطقه گفت: برای اولین بار ما موفق شدیم صدور و تعویض دفترچه درمانی پرسنل شهرداری تهران را در این مرکز به صورت آنی انجام دهیم که در افزایش سرعت خدمات رسانی تاثیر بسزایی دارد.

این مراسم با افتتاح بخش متخصص قلب و عروق، آزمایشگاه و دفتر صدور دفترچه ادامه یافت و در نهایت از پرستاران درمانگاه شهرداری منطقه 20 قدردانی شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/10/1397 - 12:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

این دیدار با حضور پروانه مافی، مصطفی کواکبیان، علیرضا محجوب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، علی توکلی شهردارمنطقه، عیسی فرهادی فرماندار تهران، غلامحسین آرام معاون فنی و عمرانی فرمانداری، سرهنگ هاشمی رئیس کلانتری 152 خانی آباد نو، مسئولان اجرایی ادارات در مسجد جامع چهارده معصوم (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی شهردار منطقه ضمن تشکر از میزبانی امام جماعت مسجد چهارده معصوم (ع) و حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین نهادها و سازمان های مستقر در منطقه در راستای فراهم کردن زمینه تعامل و مشارکت در رفع مشکلات شهروندان متدین و فهیم این منطقه گفت: روحیه مطالبه گری از مسئولین ارمغان انقلاب اسلامی بود این روحیه باعث می شود مسئولین مردم را فراموش نکنند.

وی با اشاره به سخن شهید بهشتی با عنوان ترجیح تلخی برخورد صادقانه به سایرتلخی های دیگر تصریح کرد: رمز موفقیت امام خمینی(ره) برخورد صادقانه با مردم بود، طی حدود سه ماهی که در این منطقه مشغول به خدمت هستم بین خود و خدای خودم  عهد بسته ام به وعده ای که در بازدید ها و جلسات شورایاری ها دارم عمل کنم .

توکلی ادامه داد: از آنجایی که ما خدمتگذار  مردم هستیم با این رویکرد مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی و مسئولین ذهنیت منفی ایجاد نخواهد شد.

شهردار منطقه درخصوص درخواست امام جماعت و هیئت امنای مسجد چهارده معصوم (ع) برای گسترش این مسجد با تخریب بخشی از آن خاطر نشان کرد: در این منطقه 4 مسجد از سال 92 تخریب و هنوز به علت مشکلات مالی تکمیل نشده است و در صورت تأمین بودجه اولویت اول ساخت و تکمیل این مساجد و نه تخریب و نوسازی سایر اماکن مذهبی است.

توکلی درباره تعیین تکلیف محدوده خلازیر ضمن تأکید بر پیگیری مشکلات این محدوده از شورای شهر، شهرداری تهران و بازدید معاونت خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: بازنگری در طرح تفصیلی درکمیسیون ماده 5 بررسی خواهد شد و اگر تغییرات ایجاد شود با ساماندهی خلازیر مانع گسترش این محدوده و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از مسائل مختلف آن خواهیم شد.

در ادامه این دیدار مردمی پروانه مافی نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از انگیزه و تلاش مسئولین در پیگیری مطالبات شهروندان این منطقه گفت: وجود پتانسیل بوستان بزرگ ولایت با مساحت 265 هکتار با ارائه طرح هایی چون احداث بیمارستان هسته ای هزارتختی، فعالیت استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان، پارک بازی و مجموعه بازی، باغ فرهنگ ومشاهیر می توان موجب رونق و تحول در منطقه و  اشتغال زایی و کسب و کار شود.

مافی بر جمع آوری تیره برق ها با پایه های چوبی،جلوگیری از فعالیت های زیرزمینی و سوء استفاده از کودکان کار در کوره پزخانه ها و پیگیری نسبت به اختصاص زمینی که در اختیار نهادها نزدیک مترو آزادگان قرار دارد برای احداث پارکینگ، جمع آوری بازار بساط گستران خلازیر تأکید کرد.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/10/1397 - 12:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

شهردار منطقه 15 از برگزاری همایش بزرگ دوچرخه سواری مسئولان شهری و شهروندان همزمان با روز هوای پاک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، این همایش 9 صبح شنبه 29 دی با هدف ترویج  فرهنگ دوچرخه سواری و ترغیب شهروندان  به استفاده از دوچرخه به جای خودروی شخصی برای تمامی رده های سنی آقایان و بانوان برگزار می شود.

وی در ادامه یادآور شد: شهروندان دراین همایش مسیر 2 کیلومتری را در محله کیانشهر رکاب می زنند.

محمدی با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در کلانشهر تهران و لزوم فرهنگ سازی اظهار امیدواری کرد: با برپایی چنین برنامه هایی بتوانیم فرهنگ استفاده از دوچرخه را برای تمامی اقشار جامعه نهادینه کنیم.

شهردار منطقه با تاکید بر اهمیت  استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و پاک و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری تصریح کرد: همه شهروندان می توانند با دوچرخه خود در این همایش شرکت کنند.

این گزارش حاکیست،همایش یاد شده شنبه29 دی همزمان با روز هوای پاک از ساعت 9  در پارک آموزش ترافیک آغاز و شرکت کنندگان پارک آموزش ترافیک در خیابان اسماعیلی به سمت میدان امام رضا(ع)، خیابان آل ابراهیم، بوستان امیر کبیر، خیابان صالحی و در انتها خیابان اسماعیلی را رکاب می زنند.

شایان ذکر است، در پایان همایش به قید قرعه هدایای ورزشی  به شرکت کنندگان اهدا می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 26/10/1397 - 12:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

 

 

صبح امروز علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور به اتفاق نعمت‌الله ترکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از پایانه توزیع مرغ پایتخت در میدان میوه و تره بار بهمن دیدن کردند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ این دو مقام دولتی در این بازدید از نزدیک در جریان چگونگی عرضه روزانه حدود 700 تُن مرغ در پایانه توزیع مرغ پایتخت که سهم عمده‌ای در تأمین مرغ عرضه شده در میادین میوه و تره بار و مرغ مصرفی شهروندان تهرانی دارد، قرار گرفتند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در این بازدید با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی موجود، اهمیت میادین میوه و تره بار و تاثیر فعالیت این میادین بر اقتصاد خانوارهای شهری دوچندان شده است، اظهار کرد: سازمان مدیریت میادین در تأمین و توزیع مایحتاج روزانه و محصولات مورد نیاز مردم به کمک دولت آمده است.

سید سعید راد با بیان اینکه عملکرد سازمان مدیریت میادین، موجب ابراز رضایت و تقدیر و تشکر مسئولان ارشد دولت از زحمات و خدمات این سازمان شده است، تصریح کرد: با این وجود، تلاش‌های خستگی ناپذیر مجموعه سازمان مدیریت میادین که در ستاد سازمان و 241 میدان و بازار میوه و تره بار به صورت شبانه روزی مشغول به کار هستند، نادیده گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه نه تنها قیمت میوه و تره بار، بلکه قیمت بسیاری از کالاهای پر تقاضا از جمله محصولات پروتئینی همچون مرغ و گوشتی که در میادین میوه و تره بار توزیع می‌شوند، به مراتب پایین‌تر از قیمت سطح شهر است، اظهار کرد: به جرأت می‌توانیم ادعا کنیم قیمت محصولاتی که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود از همه جا ارزان‌تر است.

راد با بیان به اینکه در میادین میوه و تره بار، متوسط قیمت انواع میوه 47 تا 52 درصد، سبزیجات 34 تا 37 درصد و حبوبات 18 تا 27 درصد از سطح شهر ارزان‌تر است، تصریح کرد: به همین دلیل، استقبال شهروندان از میادین و بازارهای میوه و تره بار روز به روز بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه 15 هزار تُن محصولات کشاورزی در میدان مرکزی میوه و تره بار توزیع می‌شود، تصریح کرد: علاوه بر اینکه قیمت میادین و بازارهای میوه و تره بار، نسبت به سطح شهر به مراتب ارزان‌تر است، میادین و بازارها به جز روزهای جمعه در بسیاری از روزهایی که فروشگاه‌های سطح شهر به دلیل تعطیلات رسمی تعطیل هستند، باز بوده و مشغول خدمات رسانی به شهروندان می‌باشند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در پایان با تاکید بر اینکه ما همیشه کنار دولت بوده و خواهیم بود، خاطرنشان کرد: هدف از این همراهی، صرفاً خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر به مردم در شرایط اقتصادی موجود است تا بتوانیم باری از دوش دولت برداشته و گره‌ای از گره‌های معیشتی مردم را باز کنیم.

گفتنی است، در پایانه مرغ پایتخت که در میدان میوه و تره بار بهمن واقع شده و روزانه به طور متوسط 700 تُن مرغ در آن توزیع می‌شود، نسبت به کنترل کیفی مرغ‌های ورودی قبل از توزیع اقدام می‌شود و از مجموع 20 دامپزشک فعال در سازمان مدیریت میادین، 4 دامپزشک در این پایانه مشغول به کار هستند.
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 20:10
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

مهندس آروند دبیر جشنواره دایره خلاق گفت: زمان اختتامیه جشنواره دایره خلاق و اهدای جوایز بین 20 الی 21 اسفندماه 97 خواهد بود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، آروند با بیان اینکه آثار تجمیعی جشنواره دایره خلاق پس از یک مرحله داوری به 40 اثر منتخب رسیده است، گفت: مقرر شده که به صورت فیزیکی ماکت این 40 اثر توسط خود شرکت کننده ساخته شود.

 

وی با اشاره به اینکه بعد از ساخت این 40 ماکت مجددا آثار توسط تیم داوران در مرحله دوم داوری قرار می گیرند، افزود: از میان این تعداد 10 اثر انتخاب و از برندگان آن درخواست می شود که نمونه یک به یک واقعی را با کمک سازمان زیباسازی بسازند.

 

دبیر جشنواره دایره خلاق ادامه داد: سازمان زیباسازی به 10 شرکت کننده انتخاب شده نفری 15 میلیون تومان کمک هزینه ساخت نمونه یک به یک ماکت پرداخت می کند. معمولا نمونه ها به صورت یک ست سطل اشغال، چراغ روشنایی، نیمکت و ... ساخته می شود.

 

آروند اضافه کرد: این 10 اثر به مرحله داوری می رسند و از بین آنها 5 اثر اصلی انتخاب می شوند و به هر کدام از آنها مبلغ 20 میلیون تومان جایزه می دهیم.

 

به گفته وی در خصوص نصب آثار همچنان در حال رایزنی هستیم اما یکی از گزینه های سازمان پهنه رودکی است.

 

دبیر جشنواره دایره خلاق با اشاره به اینکه تیم داورها از سه فیلد مختلف تشکیل شده است، بیان کرد: یک تیم طراحان صنعتی، تیم دوم معماران و تیم سوم نیز خانواده هنرمندان هستند.

 

آروند با بیان اینکه از امروز تا 15 روز آینده ماکت 40 اثر انتخاب شده را دریافت و بعد از آن به مدت 6 روز روی آثار داوری صورت می گیرد، تاکید کرد: زمانی که 10 اثر انتخاب شدند به آنها 33 روز فرصت می دهیم که نمونه یک به یک خود را بسازند و به سازمان تحویل دهند.

 

وی ادامه داد: زمان اختتامیه جشنواره دایره خلاق و اهدای جوایز بین 20 الی 21 اسفندماه 97 خواهد بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 20:5
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )شهردار منطقه22، با بیان اینکه محوریت اقدامات در محلات را با مساجد می دانیم، تاکید کرد: تعامل با مساجد باید دوسویه باشد و مساجد باید فضای ایجاد تعامل مدیریت شهری با شهروندان را بوجود بیاورند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه22 نشست فصلی ائمه جماعات منطقه22 با حضور علی نوذرپور شهردار منطقه22، حجت‌الاسلام جواد صادق‌زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، ائمه جماعات و مدیریت شهری منطقه22 برگزار شد.
شهردار منطقه22 در این نشست طی سخنانی با بیان اینکه میزان ارتباط گیری مدیریت شهری منطقه22 با محلات بسیار بالا و قوی است گفت: مدیریت شهری با تمام هیات امنائ و شورایاری های محلات سطح منطقه22 دیدار و گفت وگو داشته و رودررو با مشکلات و نظرات آنان آشنا شده ایم و این جلسات به صورت دوره ای مرتب برگزار می شود.
تعامل بین مساجد و مدیریت شهری باعث ارتقاء سطح زندگی شهروندان می شود
وی با بیان اینکه تعامل بین مساجد و مدیریت شهری باعث ارتقاء سطح زندگی شهروندان می شود، افزود: مدیریت شهری بر این اعتقاد است که مساجد با توجه به اینکه در صف اول ارتباط با مردم هستند، برای مشارکت هرچه بهتر و بیشتر شهروندان از مساجد شروع کنیم.
شهردار منطقه22، با بیان اینکه تعامل با مساجد باید دو سویه باشد نه یک سویه، گفت: مساجد باید فضای ایجاد تعامل مدیریت شهری با شهروندان را بوجود بیاورد.
وی با اشاره به اینکه از طرف شهرداری زمین رایگان و ساخت مسجد انجام می شود اما در زمان بهره برداری از مسجد هیج امکاناتی برای برنامه های اجتماعی به شهرداری داده نمی شود، افزود: مساجد باید مدیریت شهری را برای ایجاد تعامل بیشتر با شهروندان یاری کند.

هشدار نوذرپور به بحران کمبود سرانه‌های عمومی منطقه22
شهردار منطقه22 با بیان اینکه با بحران جدی کمبود سرانه های عمومی در منطقه 22 روبرو هستیم گفت: این منطقه در آینده با جمعیت مازاد 520 هزار نفری مواجه است و شهرداری در حل چالش های شهری تنها است.
وی از افزایش 100 هکتاری فضای سبز این منطقه در یک سال گذشته خبر داد و گفت: افزایش فضای سبز از اولویت های شهرداری محسوب می شود و سعی داریم این فضا را بیش از این افزایش دهیم.
نوذرپور با تنفس‌گاه دانستن منطقه 22 برای شهر تهران اظهار داشت: با وجود اینکه مساحت قابل توجهی از این منطقه به فضای سبز اختصاص داده شده اما به واسطه نقش و کارکرد فرامنطقه‌ای منطقه ۲۲، این منطقه تفرجگاهی برای کل شهر تهران تعریف شده است و در همین راستا هدف‌گذاری ما این است که سطح فضای سبز کمتر از ۵۰ درصد مساحت کل منطقه نشود که در حال حاضر ۲۸۵۰ هکتار فضای سبز داریم و در تلاشیم که این مقدار افزایش یابد.
 وی در بخش دیگری از سخنانش به مدیریت پسماند و زباله در این منطقه اشاره کرد و ادامه داد: میزان جمع آوری پسماند خشک در گذشته 3 درصد بوده که آن را به 14 درصد رسانده ایم و تا پایان سال جاری به 20درصد افزایش خواهیم داد.
 شهردار منطقه ۲۲ درخصوص ایمنی منطقه ۲۲ در برابر زلزله نیز گفت: تهران شهری است که در مقابل زلزله ناایمن است بنابراین آمادگی برای مقابله با زلزله از موضوعات جدی مدیریت شهری تهران است. ما نیز شناسنامه‌دار کردن برج‌ها و بازدید از ساختمان‌های بلندمرتبه در حال انجام است.
 وی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی منطقه ۲۲ نیز اشاره کرد و افزود: کمبود وسایل حمل و نقل عمومی از مشکلات این منطقه است. همچنین کمبود اتوبوس در کل تهران وجود دارد و اقداماتی در خصوص نوسازی این ناوگان انجام نشده است به طوری که حدود ۷۵ درصد ناوگان اتوبوسرانی به سن فرسودگی رسیده است و به همان میزان نیز منطقه ۲۲ از این موضوع متاثر است.
 شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: در حوزه مترو اقدامات زیادی انجام شده؛ اما منطقه ۲۲ نیازمند به حداقل سه خط مترو و یک خط ال آر تی است و این از موضوعاتی است که آن را دنبال می‌کنیم و جزو اهداف استراتژیک مدیریت منطقه ۲۲ است.
انباشت ۵۰۰میلیارد تومان بدهی در منطقه۲۲ شهرداری تهران
نوذرپور تصریح کرد: ما نمی خواهیم خودمان را وابسته به بودجه شهرداری کنیم بلکه می‌خواهیم با استفاده از سرمایه های مردم و بخش خصوصی منطقه 22 منطقه اول تهران شود. 500 میلیارد تومان بدهی در منطقه 22 داریم ولی به این معنی نیست که پروژه جدید دیگری قرار نیست اجرا شود و در حال حاضر 40 پروژه عمرانی در منطقه در حال انجام است.
وی همچنین با اشاره به فروش تراکم در دوره های گذشته گفت: در دوره گذشته مدیریت شهری با وجود اینکه تصمیمات، تصمیمات درستی نبوده است اما برای مردم حقوق مکتسبه ای ایجاد شده که ما نمی‌توانیم آنها را در نظر نگیریم. 520 هزار ظرفیت برای شهروندانی که در دوره قبل مجوز ساخت تراکم گرفته اند صادر شده است اما بعد از دوره مدیریتی شهری جدید هیچ پروانه ای خارج از طرح تفصیلی صادر نشده است.
عدم همکاری شرکت های آب و برق و گاز با مدیریت شهری منطقه
وی با اشاره به تاریکی منطقه 22  اظهار کرد: شهروندان به طور مداوم درباره تاریکی منطقه به ما گلایه می‌کنند که دراین مورد با شرکت برق تهران مذاکراتی کردیم اما آنها هم می گویند بودجه کافی نداریم. مدیریت شهری متاسفانه در ایران در جایگاه خود قرار ندارد وگرنه موضوع آب و برق و گاز را ما باید حل کنیم اما به دلیل تمرکز گرایی شدیدی که وجود دارد این اقدامات در حوزه کاری ما گنجانده نشده است.
شهردار منطقه 22 ادامه داد: برای ما اهمیتی ندارد که چه کسی در منطقه 22 ساختمان می سازد، حضور سرمایه گذاران برای ما در منطقه ارزشمند است و ما قانون را برای همه یکسان اجرا می کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8147 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

بزرگداشت مقام علمی دکتر محمود زند مقدم با مشارکت اداره کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و انجمن جامعه شناسی ایران با حضور پژوهشگران، استادان، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، معاون اجتماعی و فرهنگی  و نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مراسم بزرگداشت محمود زند مقدم بیان کرد: روایت مردم نگاری استاد زند مقدم در کتاب "حکایت بلوچ" از نظر محتوا و فرم متفاوت از نمونه های پیشین است؛ زیرا او نتیجه زیست خود با مردم را به رشته تحریر درآورده است. به نظر می آید، کاری که زند مقدم در ۵۰ سال انجام داد، پیش قراولی بوده که مردم نگار در اجتماع وجودی با مردم انجام می داده، در غیر این صورت ممکن است شبهه ای از مردم روایت شود. به عقیده من این رویکردی تازه در مردم نگاری ایران است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از صحبت هایش، گفت: روایت زند مقدم در "حکایت بلوچ" روایت اتفاقاتی است که کمتر دیده شده است. در خط سفید لابه لای متن ها، پهنه ی اقلیمی بلوچستان با گستره وسیع دیده می شود در حالی که در کارهای دیگر یا این پهنه کامل نیست یا عمق ضعیفی دارد. صالحی اضافه کرد: در ادبیات کتاب "حکایت بلوچ" تصویرپردازی بسیار هنرمندانه ای را مشاهده می کنیم. این کتاب از معدود آثاری است که ترکیب پژوهش و رمان است که این کار بسیار دشواری است.

سید حسین سراج زاده، رییس انجمن جامعه شناسی ایران، نیز به عنوان سخنران دیگر این مراسم بیان کرد: زند مقدم از پژوهشگرانی است که  پژوهش هایش را با تعهدی ویژه نسبت به گروه هایی از مردم که در حاشیه قرار گرفته اند، انجام داده است. به نظر می رسد مردمی که در حاشیه قرار دارند، صدایشان از رسانه ها خوب شنیده نمی شود؛ پرداختن به این مردم و زبان آنها یکی از آموزه هایی است که باید در علوم اجتماعی به آن توجه کنیم.

عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی، نیز در این مراسم بیان کرد: تک نگاری هایی از اقوام ایران، مانند "حکایت بلوچ" ارتباط بین اقوام و همبستگی ملی را افزایش می دهد، و اثر دکتر آقای زند مقدم از این جهت بسیار قابل توجه است. همچنین همه ی ما از حقوق شهروندی و مسائل انسانی صحبت می کنیم اما در نهایت موفقیت ها را با پروژه ها می شمرند و کسی نمی گوید این سیاست ها چه نقشی در زندگی آدمها دارد. دکتر زند مقدم به دنبال شناخت آدمها بوده است که نکته بسیار نادری است.

در این برنامه پیام صوتی احمد اشرف، استاد دانشگاه کلمبیا برای این مراسم پخش شد و گزارش ویدئویی از زندگی محمود زند مقدم  ساخته نرگس جودکی و ایمان پاک نهاد نمایش داده شد. همچنین از کتاب " از سرزمین بی پرنده تا قلعه" محمود زند مقدم رونمایی شد.

در بخش دیگری از این مراسم، پنلی با حضور مهرداد عربستانی، رئیس انجمن انسان شناسی، نهال نفیسی، انسان شناس و عضو هیات علمی دانشگاه علامه، اسماعیل آزادی، فعال اجتماعی و روزنامه نگار، عبدالودود سیاهی، نویسنده و عضو هیئت علمی دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد و کتاب "حکایت بلوچ" از جوانب مختلف تحلیل شد.

احمد مسجدجامعی، جوادی یگانه، ولی‌الله شجاع‌پوریان، ابوالحسن ریاضی، هادی خانیکی، نعمت‌الله فاضلی و محسن گودرزی از جمله حاضران در مراسم بزرگداشت محمود زند مقدم بودند که روز دوشنبه ۲۴ دی ماه در تالار آسمان ایوان شمس برگزار شد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 25/10/1397 - 19:49
  • تعداد رکورد ها : 644967
x