abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

آحاد مختلف شهروندان با اجتماع در مقابل ساختمان ستادی منطقه و شرکت در همایش دوچرخه سواری و بهره مندی از برنامه های فرهنگی، روز هوای پاک را همراه با مدیران شهری منطقه 10 گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، همزمان با روز هوای پاک، ویژه برنامه گرامیداشت این روز با حضور شهردار منطقه، گروه های مردمی، شورایاران، دانش آموزان، مدیران و پرسنل منطقه با هماهنگی پلیس راهور در خیابان آزادی مقابل ساختمان ستادی منطقه برگزارشد.

در این روز سرد زمستانی، آحاد شهروندان از ویژه برنامه های تدارک دیده شده بهره مند شدند و همگام با مسئولین شهری منطقه مسیر تعیین شده در خیابان آزادی را با دوچرخه رکاب زدند.

شایان ذکر است در این برنامه سهیلا صادق زاده شهردار منطقه عمده پیام این همایش را معرفی الگوهای برتر حمل و نقل عمومی و همچنین آگاه سازی شهروندان نسبت به حفظ محیط زیست و همکاری و مشارکت آنان برای داشتن رفتارهایی متناسب با کاهش آلودگی هوا عنوان کرد.

در خاتمه مراسم نیز یک دستگاه دوچرخه به قید قرعه به یکی از شرکت کنندگان اهدا شد.

شایان ذکر است فعالیت غرفه های فضای سبز و حمل و نقل و ترافیک از دیگر برنامه های این همایش پرمخاطب بود. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
يکشنبه 30/10/1397 - 16:51
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

همزمان با برودت هوا و به منظور پیش گیری از خطرات احتمالی برای افراد بی خانمان و کارتن خواب، مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه11 نسبت به راه اندازی گشت شبانه به صورت متوالی در شب های سرد سال، اقدام کرده است. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، محمد جواد رشیدی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 در این خصوص گفت: طی هماهنگی با همکاران اداره اجتماعی و فرهنگی نواحی و پایگاه خدمات اجتماعی، هرشب گشت شبانه ویژه آسیب دیدگان اجتماعی، در معابر اصلی و فرعی، شناسایی و جمع آوری از ساعت 12 تا 6 صبح با خودروی گشت فوریت ها انجام می شود. 

رشیدی افزود: با توجه به برودت هوا و با هدف پیش گیری از بروزخطرات احتمالی از جمله فوت مددجویان به دلیل سرمازدگی، این گشت از تمامی پاتوق ها و فضاهای بی دفاع شهری که افراد بی خانمان و کارتن خواب در آن ها بیتوته می کنند؛ مورد پایش قرار گرفته و در صورت مشاهده به مراکز ذی ربط ارجاع خواهد شد. وی به گفته رشیدی تعدادی از مددجویان شناسایی شده در مددسرای رازی و مابقی آن به مددسرای فرا منطقه ای (خاوران)، ارجاع می شوند.  

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
يکشنبه 30/10/1397 - 16:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

 

 

به مناسبت فرارسیدن "هفته هوای پاک"(29دی لغایت5بهمن)، اداره محیط زیست معاونت خدمات شهری منطقه 21 برگزاری مراسم نکوداشت این هفته با شعار "هوای پاک، مسئولان، مردم" را در دستورکار ویژه خود قرار داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه ضمن بیان خبر فوق گفت: با عنایت به اهمیت مباحث زیست محیطی و نقش شهروندان در حفظ وصیانت از "هوای پاک" با همکاری کانون های محیط زیست محلات 13گانه منطقه21؛ نسبت به "برگزاری مسابقه عکاسی ویژه همکاران و خانواده آنها، بازدید و آموزش صاحبان صنایع آلاینده، برگزاری برنامه دوچرخه سواری و پیاده روی، اهدای گلدان به مسافرین و راننده های وسایل نقلیه عمومی، جمله نویسی، برپایی غرف محیط زیستی، برگزاری کارگاه های آموزشی در مساجد، سرای محلات، خانه های سلامت و مهدهای کودک" به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان و دانش آموزان و بهبود ارتباط آنها با محیط زیست شهری اقدام شد.

 

وی در همین خصوص افزود: "هفته هوای پاک" در سال97 با شعار "هوای پاک، مسئولان، مردم" آغاز شده و به همین منظور نیز "مسابقه عکاسی ویژه همکاران شاغل در منطقه21" با عنایت به اهمیت مباحث محیط زیستی و نقش پرسنل به عنوان شهروند مطلع در حفظ و نگهداری هوای پاک با استفاده از وسایل نقلیه عمومی با موضوع "من و سه شنبه های بدون خودرو" برگزار می شود.

 

زابلی با بیان اهمیت و "جایگاه ویژه نهاد خانواده در جامعه ایران اسلامی" یادآور شد: مسابقه عکاسی دیگری نیز همزمان با "هفته هوای پاک" ویژه خانواده همکاران شاغل در منطقه21 و با هدف تشویق و ترغیب هرچه بیشتر خانواده ها در امر مهم و همگانی حفظ هوای پاک در کلانشهر تهران با محوریت موضوعی "نقش من در حفظ هوای پاک" برپا شد.

 

شایان ذکر است؛ باهدف افزایش پویایی و علاقمندی میان شهروندان به ویژه کودکان، بسته های آموزشی شامل کتاب، لوازم التحریر سبز، کیسه های پارچه ای و زیست تخریب پذیر در حاشیه برگزاری برنامه های مناسبتی "هفته هوای پاک"(29دی لغایت5بهمن) توزیع می شود.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
يکشنبه 30/10/1397 - 16:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )فردا - اول بهمن97- زمین با قرار گرفتن میان ماه و خورشید ماه ‌گرفتگی کاملی را ایجاد می‌کند که تا سال 1400 خورشیدی رخ نخواهد داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، امیر حسین چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با اعلام این خبر گفت : این ماه گرفتگی به گفته ناسا، یک خسوف کامل است و در آمریکای شمالی و جنوبی، اقیانوس آرام و اطلس، غرب اروپا و غرب آفریقا به طور کامل قابل رصد است و در ایران این ماه گرفتگی در هنگام غروب ماه شروع می شود که به همین دلیل تنها کمی از ابتدای ماه گرفتگی قابل مشاهده است.
چیذری تصریح کرد: نخستین برخورد نیم سایه با ماه ساعت 6 و 8 دقیقه صبح دوشنبه اول بهمن ماه و نخستین برخورد سایه با ماه حدود ساعت 7 صبح به وقت ایران است و از ساعت حدود 8 و 15 دقیقه تا 9 و 15 دقیقه صبح به وقت ایران ماه گرفت کامل دارد.
وی گفت: زمان آخرین تماس سایه با ماه ساعت 10 و 20 دقیقه صبح و آخرین تماس نیم سایه با ماه ساعت 11 و 17 دقیقه صبح به وقت ایران است و ماه به افق تهران حدود ساعت 7 و 13 دقیقه صبح غروب می کند به همین دلیل، تنها مدت کوتاهی از ماه گرفتگی در افق غربی در تهران قابل رصد است.
مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران خاطر نشان ساخت : رصد این ماه گرفتگی در بقیه نقاط ایران هم با تهران تفاوت چندانی ندارد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
يکشنبه 30/10/1397 - 16:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

شهردار منطقه15 از ساماندهی پایانه خاوران در راستای توسعه حمل و نقل عمومی و تکریم شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی با اعلام خبر فوق گفت: بیش از 70 هزار مسافر روزانه از پایانه خاوران تردد می کند که باید برای خدمات رسانی به آنها تسهیلاتی فراهم کنیم به همین منظور مدیر مستقلی برای پایانه انتخاب شد تا شبانه روزی در خدمت شهروندان باشیم.

وی افزود: از ماه گذشته اقدامات ویژه ای برای ساماندهی پایانه با استقرار نیروهای ثابت در آن اتفاق افتاده که  پاکسازی و نظافت شبانه روزی، جمع آوری دست فروشان به صورت سه شیفت کاری وکاهش آلودگی های بهداشتی و زیست محیطی پایانه از جمله این اقدامات بوده است.

شهردار منطقه اضافه کرد: جمع آوری و انتقال معتادین با هماهنگی شهرداری ناحیه 2 و کلانتری 132 نیز از اقدامات خوبی بوده که با رضایت شهروندان همراه شده است.

محمدی در پایان گفت: در راستای استفاده و بهره برداری مناسب از انرژی های تجدیدپذیر در پایانه، طرح مطالعاتی توسط  مشاورین طرح در دست اقدام است که با اجرای آن کاهش هزینه های انرژی و نیز استفاده از انرژی های نوین را در این منطقه شاهد خواهیم بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
يکشنبه 30/10/1397 - 16:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

شهردار منطقه9 از بازگشایی مسیر حرکتی جنوب به شمال بلوار استاد معین به سمت خیابان آزادی در بخش شرقی پروژه در حال احداث زیرگذر استادمعین که جهت انجام رفع معارض تاسیساتی پروژه مذکور مسدود شده بود؛ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، سید علی مفاخریان با اعلام این خبر گفت: طی دو ماه اخیر رفع معارض لوله آب 700 میلی متری متداخل با طرح زیرگذر استاد معین به عنوان یکی از اصلی ترین معارضین و موانع انجام پروژه به همت عوامل اجرایی پروژه از جمله؛ سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، اداره کل برنامه ریزی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و با همکاری شهرداری منطقه9 و شرکت آب و فاضلاب تهران به طور کامل عملیاتی شد.

شایان ذکر است طی هفته اخیر عملیات مرمت حفاری صورت گرفته توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه9 و سازمان مهندسی و عمران شهر تهران انجام و مسیر مورد اشاره جهت عبور وسایل نقلیه بازگشایی شد.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
يکشنبه 30/10/1397 - 16:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

با آغاز بارش هادر فصول سرما عملیات لایروبی، احیاء و ساماندهی مسیل و 27کانال هدایت آب های سطحی در معابر منطقه 19 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه19، سعید صالح محمود رباطی سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت پاكسازی شبكه اصلی جمع آوری آب های سطحی بویژه برای آمادگی بیشتر در فصل ریزش های جوی، اداره مسیل ها و قنوات نسبت به لایروبی و رسوب برداری از 27 كانال  به طول39 هزار متر با جمع آوری 70 تن ضایعات اقدام شده است.

وی ادامه داد: ویژگی این کانال ها هدایت آب های سطحی و آب های مناطق بالادست شمال تهران به مخزن صالح آباد و رفع هرگونه آبگرفتگی در معابر منطقه است و با توجه به اهمیت موضوع لایروبی و نگهداری شبكه اصلی از ابتدای سال جاری نسبت به حفر 6 حلقه چاه جذبی جهت كنترل، هدایت آب های سطحی، صرفه جویی بهینه در مصرف و نگهداری آب های زیرزمینی اقدام شده و به طورکلی با وجود بیش از 150 حلقه چاه جذبی مشكلات نقاط آبگیر به طور كامل مرتفع شده است.

همچنین در صورت احیاء کامل قنوات و آبدهی آنها می توان با احداث مخزن تا حدودی مشکلات آبیاری فضای سبز منطقه را مرتفع  کرد.

رباطی با اشاره به عدم مشاهده هیچ گونه آبگرفتگی در بارندگی های اخیر در نواحی افزود: در صورت ادامه روند بارش نزولات آسمانی 18 نیروی متخصص لایروبی با امکانات از قبیل بیل، چنگک،پتک، دیلم، چرخ دستی، کلنگ، بیل سرکج، کپسول هوا، ماسک، چکمه، بادگیر، پروژکتور، دستگاه دم، کف کش، موتوربرق و.. و ماشین آلات، خاور، وانت، تانکر آب در این ایام به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

 

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست حفظ و احیاء قنات ها منطقه را مهم و ضروری خواند ویاد آوری کرد: با توجه به اینکه قنات ها در گذشته، نخستین منابع آبیاری و تکنولوژی آبرسانی را بر عهده داشتند، نگهداری و احیاء این قنوات در اولویت منطقه قرار داردکه تاکنون4 رشته قنات به طول 14 هزار متر شناسایی شده و عملیات لایروبی و رسوب برداری از این قنوات آغاز شده است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
يکشنبه 30/10/1397 - 15:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

 

فعالیت 241 میدان و بازار میوه و تره بار پایتخت، علاوه بر آثار و پیامدهای مثبتی که بر اقتصاد شهر و وضعیت اقتصادی شهروندان داشته‌اند، تاثیر انکارناپذیری بر کنترل ترافیک و کاهش آلودگی هوای تهران بر جای گذاشته‌اند.

 

روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با انتشار گزارشی همزمان با 29 دی (روز هوای پاک) با اعلام اینکه از 241 میدان و بازار میوه و تره بار پایتخت، 27 میدان و بازار در محدوده مرکزی تهران قرار دارند، تاکید کرد: فعالیت این مراکز خدماتی در 22 منطقه پایتخت به ویژه مرکز شهر به میزان قابل توجهی بر تعدیل تراکم ترافیک و بهبود هوا موثر بوده است.

براساس این گزارش، با احتساب 500 هزار نوبت مراجعه روزانه به میادین و بازارهای میوه و تره بار که در روز پنج شنبه به 700 هزار مراجعه می‌رسد، این مراکز که به جز میدان‌های بزرگی همچون جلال آل احمد و صادقیه که میزبان شهروندان از مناطق همجوار نیز می‌باشند، اکثراً نقش محلی دارند و معمولاً مشتریان آنها را شهروندان محلات تشکیل می‌دهند که آن میدان و بازار در آن محله قرار گرفته‌ است.

این گزارش می‌افزاید، با توجه به مکان یابی بازارهای میوه و تره بار در دلِ محلات شهر و نقش محله‌ای این بازارها، بخش اعظم مراجعه کنندگان به آنها را مشتریان محلی تشکیل می‌دهند و از این رو، بسیاری از آنها برای مراجعه به این مراکز از وسیله نقلیه شخصی خود صرف نظر کرده و عموماً با پایِ پیاده یا با استفاده از اتوبوس و تاکسی خود را به بازارهای میوه و تره بار می‌رسانند.

بنابر این گزارش، اگر روزانه تنها 20 درصد از 500 هزار مراجعه روزانه به میادین و بازارهای میوه و تره بار به واسطه مجاورت مراکز مذکور با محل سکونت مراجعه کنندگان به جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی با پایِ پیاده یا به وسیله حمل و نقل عمومی انجام شود، در واقع روزانه بالغ بر 100 هزار سفر از مجموع سفرهای درون شهری کاسته شده و به همان نسبت از میزان اتلاف بنزین و وقت شهروندان در ترافیک کاسته می‌شود.

گفتنی است، توسعه کیفی میادین و بازارهای میوه و تره بار از طریق ارتقای کیفیت و تنوع بخشی به محصولات ارائه شده در کنار گسترش کمّی این مراکز در مناطق و محلاتی که کمتر از این امکان برخوردارند (مانند منطقه 22)، از جمله سیاست‌های مدیریت شهری است که در دستور کار سازمان مدیریت میادین قرار دارد و به طور غیر مستقیم می‌تواند بر کاستن از بار ترافیک و کاهش آلودگی هوای تهران موثر واقع شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
شنبه 29/10/1397 - 18:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

 

سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: دانشگاه های ما کماکان از مجموعه اتفاقاتی که در شهرها در زمینه فعالیت های هنری رخ می دهد چند گام عقب تر هستند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، موسوی در مراسم عصری با هنرمندان که به منظور گفتگو و هم اندیشی در خصوص چگونگی توسعه رنگ در فضای شهری برگزار شد با بیان اینکه در بحث توسعه هنرهای شهری هنرمندان سالهاست که با شهرداری تهران از طریق فراخوان های مختلف، سمپوزیوم های گوناگون و ... همکاری دارند، گفت: طی این سالها هنرمندان طرح و ایده هایی مختلفی مطرح کردند که بسیاری از آنها بعد از تایید شورای هنری سازمان زیباسازی به مرحله اجرا رسیده است.

 

وی افزود: اگر در بحث هنرهای شهری به لحاظ کمی و کیفی توسعه و پیشرفتی داشته ایم در سایه مشارکتی بوده که هنرمندان حرفه ای با این سازمان داشته اند، آنها به خوبی به عرصه ها و حرفه ها وارد شده اند.

موسوی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران از ابتدا تنها مرجع پیشرو به فعالیت های هنری بوده است، یادآور شد: پس از فعالیت شهرداری تهران شهرهای دیگر هم در حوزه هنری مشغول به فعالیت شدند. هم اکنون می توان در خصوص فعالیت های هنری شهرداری تهران و دیگر شهرداری های کشور که در حوزه هنری فعالیت می کنند کارها را آسیب شناسی کرد و همچنین ایرادات و نواقص را شناخت و در راستای برطرف کردن آنها و اجرای کارهای موثرتر گام برداشت.

 

به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران خوشبختانه امروز به سمتی حرکت کرده ایم که حداقل به لحاظ کمی آمار قابل قبولی در حوزه فعالیت های هنر شهری وجود دارد به نوعی برای ما پیشرفت محسوب می شود. اگرچه برخی روش ها و رفتارهایی که با مقوله هنرهای شهری و هنرمندان صورت می گیرد خیلی حرفه ای و صحیح نیست.

 

وی ادامه داد: بسیاری از شهرها در زمینه هنر سیستم بسیار پیشرفته و تخصص لازم را ندارند به همین منظور گاهی باعث انجام کارهای نامطلوب و یا آزار و اذیت هنرمندان می شوند. بدون تردید همه این موارد سیل پیشرفت هنرمندان را در کشور ایجاد کرده که برای ما دارای ارزش و اهمیت است.

 

موسوی با بیان اینکه ‌نگاه ما در زمینه پروژه های هنری مختص تهران است، گفت: در این زمینه مدام به دنبال ایجاد فرصت های جدید هستیم که بتوانیم شاهد جلب مشارکت بیشتر شهروندان در شهر باشیم. ما برای ایجاد شرایط بهتر از سالهای گذشته تاکنون راهای مختلفی را در فضای شهری تجربه کرده ایم.

 

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اضافه کرد: از سالهای گذشته تاکنون ایده های بهتر و موفق تری در سطح شهر در خصوص هنرهای شهری مطرح شده که این تجربه برای شهرداری تهران و جامعه هنری فرصت بسیار خوبی بوده است هرچند که امیدوار بودیم مراکز آموزشگاهی و دانشگاهی ما نیز خود را با ساختار شهرداری ها و جامعه هنری پرکار وفق دهند و خلاء های آموزشی محیط های دانشگاهی را برطرف کنند، اما این اتفاق رخ نداد.

 

وی با اشاره به چالشی که در دانشگاه های ما وجود دارد، تاکید کرد: دانشگاه های ما کماکان از مجموعه اتفاقاتی که در شهرها و فعالیت های هنری میافتد همچنان چند گام عقب تر هستند.

 

موسوی با اشاره به اینکه ما سعی کردیم با تعریف درست از اتفاقات مهم در زمینه هنر شهری مشارکت هنرمندان را در طول سال افزایش دهیم، افزود: بسیاری از هنرمندان با جشنواره بهارستان آشنایی دارند به همین دلیل چهارمین دوره این جشنواره با حضور هنرمندان برگزار خواهد شد. امسال شعار بهارستان" بهارستان رنگین تهران" است و تاکید داریم که توسعه خلاقانه رنگ در بحث دیوارنگاری، مجسمه سازی و ... در بحث هنرهای محیطی داشته باشیم.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: اگرچه دیوارنگاری به دلیل ویژگی های خاص خود بیشتر در معرض دید قرار دارد و می تواند در فضای شهری موثرتر عمل کند اما این پروژه صرفا محدود به بحث دیوارنگاری نیست.

 

به گفته وی اگرچه شعار بهارستان امسال "بهارستان رنگین تهران" است اما در آثاری که به دستمان رسید این مقوله را نتوانستیم به خوبی مشاهده کنیم به همین دلیل فراخوان تکمیلی تر "توسعه رنگ" در فضای شهری را با در نظر گرفتن دیوارهای مشخص روی سایت سازمان، بارگزاری کردیم تا مقوله توسعه رنگ و طراحی خلاقانه رنگ در موضوع دیوارنگاری را به صورت پایلوت اجرا و تجربه را گسترش دهیم.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
شنبه 29/10/1397 - 18:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 8175 ) ( تعداد نظرات : 45 )

 

ابرشهر تهران روزانه شاهد بیش از ۱۸ میلیون سفر شهری است؛ آلودگی هوا و ترافیك فزاینده و لجام گسیخته مدت هاست كه جز دغدغه های اصلی شهروندان و مدیریت شهری پایتخت به شمار می آید و غریب به اتفاق كارشناسان و مسئولان، توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو را تنها راهكار برون رفت از این بحران می دانند، ناوگانی كه براساس آمار از ابتدای بهره برداری تاكنون از انتشار 2 هزار و 461 هزار تن گازهای آلاینده به هوای تهران جلوگیری كرده است.

مهندس فرنوش نوبخت نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن گرامیداشت  ۲۹ دی، روز هوای پاک افزود: شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه براساس چشم انداز خود تلاش می كند تا به عنوان شركتی سرآمد در حمل و نقل شهری با رویكرد دقت، سلامت و سرعت فعالیت كند. در حال حاضر روزانه حدود دو میلیون و پانصد هزار سفر با متروی تهران و حومه انجام می شود كه این میزان باید براساس چشم اندازِ حمل و نقل و ترافیك شهر تهران تا سال ۱۴۰۴ به رقم هفت میلیون سفر در روز برسد. 

وی در خصوص سهم متروی تهران و حومه در كاهش مصرف سوخت های فسیلی گفت: امروزه بیش از سه چهارم نیاز انرژی دنیا از منابع سوخت های فسیلی شامل نفت، بنزین و گاز تامین می شود كه آلاینده های حاصل از آن سبب افزایش آلودگی هوا و گرم شدن زمین شده اند. اهمیت كاهش استفاده از سوخت های فسیلی یك دغدغه جهانی است چرا كه براساس گزارش رسمی سازمان بهداشت جهانی، از هر ١٠نفر در دنیا فقط یک نفر به هوای سالم دسترسی دارد وآلودگی هوا چهارمین عامل خطر برای سلامت انسان ها در کل دنیا به شمار می‌رود. در این میان استفاده از مترو به عنوان تنها وسیله حمل و نقل عمومی درون شهری پاك می تواند صرفه جویی بسیاری در مصرف سوخت های فسیلی داشته باشد كه این امر تاثیر زیادی در كاهش آلودگی هوا دارد.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطر نشان كرد: آمارها نشان می دهند كه استفاده از متروی تهران و حومه تنها در شش ماه نخست سال 97 باعث شده است تا در مصرف 195 میلیون لیتر بنزین و 19 میلیون لیتر گازوئیل صرفه جویی شود و این میزان صرفه جویی در مجموع سفرهایی كه از ابتدای بهره برداری از متروی تهران و حومه تا پایان آذر ماه سال 1397 در این ناوگان انجام شده است به رقم 4هزار و 968 میلیون لیتر در مصرف بنزین و 497 میلیون لیتر در مصرف گازوئیل می رسد.
به گفته مهندس نوبخت انجام سفرهای شهری با متروی تهران و حومه در نه ماه نخست سال 1397 باعث شده تا 810 هزار تن گاز Co2 وارد هوای تهران نشود، ضمن آنكه سفرهای انجام شده با متروی تهران و حومه در این مدت مانع از انتشار 113 هزار تن گازهایCo ، NOX، So2، PM10و  HCشده است. وی در این خصوص افزود: شركت بهره برداری متروی تهران و حومه برای افزایش ظرفیت ناوگان در خطوط موجود به تجهیزات و به خصوص به واگن های بیشتری نیاز دارد كه مستلزم تامین بودجه از سوی نهادهای ذیربط است اما این شركت از آبان ماه 1396 علی رغم همه محدودیت ها و فشارها در خصوص كمبود بودجه و مشكلاتی كه براثر تحریم ها بر سرراهش قرار گرفته سعی كرد تا با بهره وری حداكثری از ظرفیت و امكانات موجود باز هم نسبت به ارتقا سطح خدمات به مردم گام بردارد كه كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط یكی از این موارد است. 
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: از آبان ماه 1396، حداقل فاصله حركت قطارها در خطوط 1 ، 2 و 4 متروی تهران از 5 دقیقه به 4 دقیقه كاهش یافت ضمن آنكه این زمان در خط 3 از 18 دقیقه به 9 دقیقه و سپس در دی ماه 97 از 9 دقیقه به 7 و نیم دقیقه رسید. در خط 5 هم به منظور رفاه بیشتر حال مسافران، در آذر ماه 1396 تعداد واگن‌های قطارهای خط پنج مترو از ۸ واگن به ۹ واگن افزایش یافت ضمن آنكه مسافران این خط در سال 1397 هم شاهد افزایش قطارهای تندرو از ایستگاه کرج به ایستگاه تهران بودند.

مهندس فرنوش نوبخت نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه به مناسبت  ۲۹ دی، روز هوای پاک گفت: شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه براساس چشم انداز خود تلاش می كند تا به عنوان شركتی سرآمد در حمل و نقل شهری با رویكرد دقت، سلامت و سرعت فعالیت كند. در حال حاضر روزانه حدود دو میلیون و پانصد هزار سفر با متروی تهران و حومه انجام می شود كه این میزان باید براساس چشم اندازِ حمل و نقل و ترافیك شهر تهران تا سال ۱۴۰۴ به رقم هفت میلیون سفر در روز برسد. 

وی در خصوص سهم متروی تهران و حومه در كاهش مصرف سوخت های فسیلی گفت: امروزه بیش از سه چهارم نیاز انرژی دنیا از منابع سوخت های فسیلی شامل نفت، بنزین و گاز تامین می شود كه آلاینده های حاصل از آن سبب افزایش آلودگی هوا و گرم شدن زمین شده اند. اهمیت كاهش استفاده از سوخت های فسیلی یك دغدغه جهانی است چرا كه براساس گزارش رسمی سازمان بهداشت جهانی، از هر ١٠نفر در دنیا فقط یک نفر به هوای سالم دسترسی دارد وآلودگی هوا چهارمین عامل خطر برای سلامت انسان ها در کل دنیا به شمار می‌رود. در این میان استفاده از مترو به عنوان تنها وسیله حمل و نقل عمومی درون شهری پاك می تواند صرفه جویی بسیاری در مصرف سوخت های فسیلی داشته باشد كه این امر تاثیر زیادی در كاهش آلودگی هوا دارد.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطر نشان كرد: آمارها نشان می دهند كه استفاده از متروی تهران و حومه تنها در شش ماه نخست سال 97 باعث شده است تا در مصرف 195 میلیون لیتر بنزین و 19 میلیون لیتر گازوئیل صرفه جویی شود و این میزان صرفه جویی در مجموع سفرهایی كه از ابتدای بهره برداری از متروی تهران و حومه تا پایان آذر ماه سال 1397 در این ناوگان انجام شده است به رقم 4هزار و 968 میلیون لیتر در مصرف بنزین و 497 میلیون لیتر در مصرف گازوئیل می رسد.
به گفته مهندس نوبخت انجام سفرهای شهری با متروی تهران و حومه در نه ماه نخست سال 1397 باعث شده تا 810 هزار تن گاز Co2 وارد هوای تهران نشود، ضمن آنكه سفرهای انجام شده با متروی تهران و حومه در این مدت مانع از انتشار 113 هزار تن گازهایCo ، NOX، So2، PM10و  HCشده است. وی در این خصوص افزود: شركت بهره برداری متروی تهران و حومه برای افزایش ظرفیت ناوگان در خطوط موجود به تجهیزات و به خصوص به واگن های بیشتری نیاز دارد كه مستلزم تامین بودجه از سوی نهادهای ذیربط است اما این شركت از آبان ماه 1396 علی رغم همه محدودیت ها و فشارها در خصوص كمبود بودجه و مشكلاتی كه براثر تحریم ها بر سرراهش قرار گرفته سعی كرد تا با بهره وری حداكثری از ظرفیت و امكانات موجود باز هم نسبت به ارتقا سطح خدمات به مردم گام بردارد كه كاهش فاصله حركت قطارها در خطوط یكی از این موارد است. 
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: از آبان ماه 1396، حداقل فاصله حركت قطارها در خطوط 1 ، 2 و 4 متروی تهران از 5 دقیقه به 4 دقیقه كاهش یافت ضمن آنكه این زمان در خط 3 از 18 دقیقه به 9 دقیقه و سپس در دی ماه 97 از 9 دقیقه به 7 و نیم دقیقه رسید. در خط 5 هم به منظور رفاه بیشتر حال مسافران، در آذر ماه 1396 تعداد واگن‌های قطارهای خط پنج مترو از ۸ واگن به ۹ واگن افزایش یافت ضمن آنكه مسافران این خط در سال 1397 هم شاهد افزایش قطارهای تندرو از ایستگاه کرج به ایستگاه تهران بودند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 49دقيقه قبل
شنبه 29/10/1397 - 18:19
  • تعداد رکورد ها : 644996
x