• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

وب سايت راه آهن جمهوري اسلامي ايران به بازتاب اخبار جاري و اقدامات در دست انجام اين شرکت در آينده مي پردازد. در اين زمينه اطلاعات مربوط به برنامه حرکت قطارها و مقررات جابجايي مسافران قابل مطالعه مي باشد، همچنين مي توانيد از اطلاعات مربوط به حمل بار، تعرفه ها و مقررات مربوط به آن مطلع شويد. به علاوه مي توانيد از نقشه هاي خطوط راه آهن کشور بازديد کرده و در مورد خطوط در دست احداث وروند پيشرفت آنها اطلاعاتي را کسب نمائيد. ضمناً اخبار موجود در جرايد در ارتباط با راه آهن در اين سايت منعکس شده است.

http://www.rai.ir

فارسي,انگليسي,

سازمان انتقال خون ايران با هدف تهيه و توزيع خون سالم و فرآورده هاي آن با بهترين کيفيت و بالاترين استاندارد و نيز انجام امور آموزشي و پژوهشي در زمينه انتقال خون از سال 1353 تأسيس شده و اکنون با داشتن بيش از 200 پايگاه انتقال خون در سرتاسر کشور فعال است. در وب سايت اين سازمان فعاليتهاي آن به طور عمده بيان شده است. فعاليتهاي پژوهشي، آموزشهاي همگاني، خدمات باليني و ... اين مرکز کاملاً تشريح شده اند. همچنين آزمايشگاههاي عمومي و آزمايشگاههاي تخصصي و محدوده فعاليت هر يک ذکر شده است. به علاوه در مورد اهداي خون و پروسه پالايش آن مطالبي بيان شده است.

www.ibto.ir

انگليسي,فارسي

اين پايگاه به طور کلي در مورد متروي تهران اطلاع رساني مي کند. در اين زمينه کاربران مي توانند به کسب اطلاعات عمومي بپردازند، از برنامه زمانبندي شده حرکت قطارها و يا نقشه هاي مرتبط اطلاع پيدا کنند، در مورد انواع بليت اطلاعاتي کسب نمايند و يا از سرويسهاي ديگر اين شرکت اطلاع يابند که در اين مورد مي توان به اتوبوسهاي در نظر گرفته شده براي هر ايستگاه اشاره کرد. همچنين از اين طريق امکان استفاده از تور مجازي به داخل مترو و بازديد از گالري عکس نيز فراهم شده است.

www.tehranmetro.com

فارسي,انگليسي

سازمان تربيت بدني رسمي ترين نهاد دولتي کشوردر زمينه ورزش است و در وب سايت آن مي توان از اهم فعاليتهاي اين سازمان مطلع شد. همچنين تمام فدراسيونهاي ورزشي کشور ونيز کميته ملي المپيک در اين سايت داراي لينکي مي باشند که بدين ترتيب مي توان به صورت اختصاصي از فعاليتهاي هر يک مطلع شد. به علاوه اخبار ورزشي کشور در اين پايگاه به طور وسيع پوشش داده شده و آلبوم عکس آن نيز بسيار غني مي باشد.

http://www.sport.ir

فارسي,انگليسي,

فرهنگستان زبان و ادب فارسي با هدف حفاظت از زبان فارسي وانجام معادل سازي براي واژه هاي فرنگي از حدود هشتاد سال پيش شروع به کار کرده است که البته تا کنون سه بار کاملاً متحول شده است. در وب سايت اين فرهنگستان تاريخچه، اهداف و وظايف آن، همچنين اعضاي پيوسته و گروههاي کاري آن معرفي شده اند. به علاوه واژه هاي مصوب فرهنگستان را مي توان از اين طريق، جستجو کرد.

www.persianacademy.ir

فارسي

چنانچه مي دانيد ايران در زمره زلزله خيزترين مناطق جهان مي باشد و پژوهشگاه بين المللي زلزله شناسي و مهندسي زلزله در قالب اهداف پژوهشي- آموزشي در زمينه زلزله شناسي، بحرانهاي ناشي از زلزله، ارائه راهکارهاي علمي در جهت کاهش خطر پذيري زلزله، گسترش فرهنگ ايمني و چگونگي مواجهه با آن در بين مردم از سال 1368 تاسيس شده است. وب سايت اين مرکز به بازتاب فعاليتها، بيان امکانات و پژوهشها و مطالعات انجام شده در اين زمينه مي پردازد.

www.iiees.ac.ir

فارسي,انگليسي

سايت سازمان ميراث فرهنگي کشور يک پايگاه بسيار جامع در زمينه معرفي آثار وبناهاي تاريخي کشور مي باشد. از طريق صفحه اصلي اين سايت ميتوانيد به وب سايت اداره ميراث فرهنگي استان مورد نظرتان دست يابيد و از طريق آن با ميراث فرهنگي وآثار تاريخي آن استان از نزديک آشنا شده و اطلاعات جامعي را در اين زمينه دريافت کنيد. همچنين جهت سهولت آشنايي با مهمترين بنا هاي تاريخي کشور، قطبهاي فرهنگي و تاريخي کشور در صفحه اصلي معرفي شده اند که بسيار جذاب ميباشند. به علاوه مي توان فهرست کليه موزه هاي کشور را مشاهده کرد و نيز با مهمترين موزه هاي تهران و شهرهاي مهم ديگر ازنزديک آشنا شد.

www.iranmiras.ir

فارسي,انگليسي,

وب سايت اين سازمان به اطلاع رساني در مورد حج تمتع وعمره مي پردازد. از جمله به شرايط ثبت نام و اعزام زائران اشاره کرده است، فهرست کاروانهاي مجاز و اسامي مديران آنها را اعلام کرده است و ... همچنين اطلاعات مشابهي را در مورد عتبات عاليات و سوريه داده است. از طريق اين سايت مي توان به جستجوي کليه دفاتر خدمات مسافرتي کشور پرداخت. به علاوه خدمات ديگري مثل جستجوي زائر يا کاروان و نيز اطلاع از آب و هواي شهرهاي مذهبي نيز ارائه شده است.

http://www.haj.ir

فارسي,

از طريق اين سايت مي توانيد به بخش اعظم اطلاعات تخصصي پزشکي کشور دست يابيد، از جمله ميتوانيد با مراکز تحقيقات پزشکي کشور آشنا شويد، به وب سايت کليه دانشکده هاي علوم پزشکي کشور دست يابيد، از آخرين مقالات و يا سمينارهاي داخلي و نيز بين المللي پزشکي مطلع شويد، به تماشاي فيلمهايي در زمينه پزشکي بپردازيد، از کليه نشريات پزشکي کشور آگاه شويد و به جستجوي موضوع يا مقاله مورد نظر خود در آنها بپردازيد و... . امکان بسيار ارزشمند اين پايگاه وجود بانک اطلاعات ملي پزشکي در آن است که امکان جستجو را در بسياري از موضوعات براي محققين تسهيل کرده است.

http://www.behdasht.gov.ir

فارسي,انگليسي,

اين پايگاه به صورت تخصصي به بازتاب اخبا ر و وقايع جاري جامعه فوتبال کشور پرداخته است. همچنين به معرفي ساختار تشکيلاتي و اداري فدراسيون فوتبال مي پردازد. به علاوه به طور کامل تيمهاي ليگ برتر، دسته يک و دسته دو کشور و همچنين تيمهاي ملي بزرگسالان، اميد، المپيک و ... معرفي شده اند.

http://www.ffiri.ir

فارسي,انگليسي,