• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
آرشیو

محکم و متشابه، کلید فهم قرآن
نویسنده کتاب «ترجمه التمهید فی علوم القرآن ج 3» معتقد است محکم و متشابه از مبانی کلیدی تفسیر و قواعد پرکاربرد در فهم قرآن هستند که شناخت درست آن‌ها کمک می‌کند تا کژفهمی و برداشت‌های نادرست از قرآن جلوگیری شود.

راه تشخیص منافقان+تلاوت آیات
صفحه سوم قرآن کریم، شامل 10 آیه از سوره مبارکه «بقره» است و به شرح حال منافقان می‌پردازد و دروغگویی، دورویی، سفاهت و فسادگری را از خصوصیات آنها معرفی می‌کند.

عاقبت به خیرها از نظر قرآن+تلاوت آیات
خداوند در 5 آیه نخستین سوره مبارکه «بقره» ضمن بیان شرط هدایت‌پذیری از قرآن کریم، صفات متقین را نام می‌برد و رستگاری و به قول معروف، «عاقبت به خیری» را در گرو داشتن این صفات می‌داند.

چشم‌انداز فعالیت‌های دهه چهارم «رادیو قرآن» از زبان محمدزاده
محمدحسین محمدزاده مدیر شبکه رادیویی قرآن شب گذشته ۲۶ بهمن‌ماه مهمان گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما بود که به تشریح چشم‌انداز فعالیت‌های دهه چهارم رادیو قرآن پرداخت.

تلاش مجدد 235 نفر برای اخذ مدرک داوری مسابقات قرآن
آزمون مجدد تربیت داور مسابقات قرآن برای افرادی که در دوره‌های تربیت داور سال‌های 90 و 91 نتوانسته‌اند حد نصاب نمره را کسب کنند؛ 15 اسفند ماه سال‌جاری توسط سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود.

۳۳ داور برجسته ایران بزرگ‌ترین رویداد قرآنی کشور را قضاوت می‌کنند
سی‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از اول تا ششم اسفندماه به میزبانی شیراز برگزار و توسط ۳۳ داور برجسته کشوری در بخش آقایان و بانوان داوری می‌شود.

اندیشمند پاکستانی؛ محور وحدت جهان اسلام قرآن و اهل بیت(ع) است
رئیس جریان اسلامی منهاج القرآن پاکستان با بیان این که وحدت جهان اسلام حول محور قرآن و اهل بیت(عليهم السلام) محقق می شودگفت: تکفیری ها در اکثر بلاد اسلامی حضور دارند و کار آنها تفرقه است.

در برهان مطرح می شود/ آیا جزع و فزع حضرت یعقوب با صبر ایشان منافات دارد؟
برنامه "برهان" روز شنبه 26 بهمن ماه در ادامه پاسخگویی به شبهات قرآنی با استناد به آیات قرآن به این مسئله پاسخ می دهد که آیا جزع و فزع حضرت یعقوب در دوری از فرزند با صبر ایشان منافات دارد؟

قاریان ایرانی بیش از حد به مسابقه بها می‌دهند/ قاری اصیل‌خوان کم داریم
قاری بین‌المللی قرآن کریم مسابقه‌زدگی و فاصله گرفتن قاریان از تلاوت‌های اصیل مصری را دو مشکل عمده قاریان ایرانی دانست و گفت: اغلب قاریان قرآن از تلاوت‌های اصیل قاریان سرشناس فاصله گرفته‌اند.

تعطیلی موقت یکی از رقابت های قرآنی به خاطر کمبود بودجه
دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کشور با بیان اینکه برگزار نشدن جشنواره مدهامتان در سال جاری ناشی از کمبود بودجه بود، گفت: سال آینده شاهد از سرگیری مجدد این جشنواره خواهیم بود.

  • تعداد رکورد ها : 2598