• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 416روز قبلمدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران بر ضرورت بسیج و تجهیز ظرفیت‌ها و امکانات کلیه دستگاه‌های مسئول در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و اهمیت آن در اقدامات بازآفرینی شهری تأکید کرد.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری ضمن اشاره به تفاهم نامه همکاری مشترک این سازمان با سازمان امور اجتماعی کشور در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، عنوان کرد: پیرو تفاهم نامه مذکور، راه‌اندازی دفاتر توسعه محله ای در سکونتگاه‌های غیررسمی، حاشیه نشین و ناکارآمد شهر تهران در دستور کار قرار گرفت و با پیگیری های صورت گرفته از سوی دبیرخانه ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران در طول بیش از یک سال و نیم گذشته، 10 دفتر توسعه محله ای راه‌اندازی و اقدامات مثبت و اثرگذاری در زمینه کاهش آسیب اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی انجام شد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: به تازگی سازمان امور اجتماعی کشور در راستای انجام تعهدات خود مبنی بر تخصیص اعتبار برای حمایت از راه اندازی دفاتر، بخش اول از اعتبار موضوع تفاهم نامه مذکور را تخصیص داد تا روند اجرای اقدامات تسریع یابد.
علی اکبری با تأکید بر نقش سازمان امور اجتماعی کشور در بسیج و تجهیز ظرفیت‌ها و امکانات کلیه دستگاه‌های مسئول در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی، متذکر شد: عملیاتی شدن این امر می تواند گامی قابل توجه در بازآفرینی محدوده‌ها و محله‌های هدف در شهر تهران محسوب ‌شود.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران یادآور شد: از اهم اهداف همکاری مشترک در سال جاری می توان به تسریع در عملیاتی کردن طرح ها و برنامه های پیشنهادی دفاتر مستقر در سکونت گاه‌های غیررسمی جهت ارتقاء کیفیت زیست ساکنان، تأمین خدمات هفت گانه، زیرساخت های اجتماعی و فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره نمود که امید است با همت طرفین، اقدامات مثبتی در محدوده های ناکارآمد و حاشیه نشین پایتخت طی سال جاری صورت پذیرد.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:24

 

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، به اتفاق جمعی از نمایندگان جامعه کم توانان جسمی و حركتی به منظور بررسی وضعیت مناسب سازی ایستگاه متروی برج میلاد ، از این ایستگاه بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی وامور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، در بازدید صورت گرفته که به همراه مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو و مجری خط ۷ مترو صورت پذیرفت، حاضران ضمن ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته جهت رفاه حال افراد کم توان جسمی و حرکتی، خواستار تداوم مناسب سازی های اینچنینی برای ایستگاههای در حال تکمیل شدند.

خانم دكتر نژاد بهرام عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، در پایان این بازدید با قدردانی از تلاشگران صنعت مترو بابت توجه به استانداردسازی حداکثری ایستگاهها، ابراز رضایت نمایندگان جامعه کم توانان جسمی و حرکتی از امکانات ایجاد شده در ایستگاه برج میلاد را باعث خشنودی دانست.

دکتر مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک تهران نیز با اشاره به تلاش برای افتتاح ایستگاه بعدی مترو(ایستگاه امیرکبیر) با لحاظ کردن الزامات مناسب سازی، اظهار امیدواری کرد این‌روند با قوت هرچه بیشتر در سایر ایستگاه ها اعمال شده و تداوم یابد.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:21

 

نیروهای عملیاتی خدمات شهری شهرداری منطقه یك در آماده باش ٧٢ ساعته با شناسایی نقاط حساس آبگیر از آبگرفتگی معابر جلوگیری كردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یك مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت : نیروهای عملیاتی به صورت آماده باش در نقاط حساس و آبگیر شناسایی شده در بارندگی های قبل و تقاطع ها، شبكه های آبرسانی و... مستقر و با رفع هر گونه مشكل، از ایجاد مزاحمت برای شهروندان جلوگیری كردند.

وی گفت: بازدید و كنترل مداوم شبكه مسیل ها به خصوص مسیل های اصلی دركه، گلابدره، ارم، خرگوش دره در برنامه معاونت خدمات شهری قرار گرفت و با لایروبی به موقع و تمهیدات لازم علی رغم حجم بارش ها هیچ مشكلی رویت نشد و شبكه انهار و هدایت آبهای سطحی نیز با توجه به استقرار كامل عوامل مستقری پیمانكاری خدمات شهری و گشت و كنترل مداوم هیچ گونه مورد آبگرفتگی حاد و خاصی گزارش نشده است.

جعفریان با اعلام آمادگی كامل منطقه در مواجهه با بارش ها اظهار امیدواری كرد با همكاری و همیاری شهروندان ایام برف ، ایام بركت برای شهروندان باشد و هیچگونه مشكلی در تردد و خدمات رسانی شهری بوجود نیاید.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:15

 

نقاشی دیواری تصویر شهید سجاد زبرجدی بر دیوار ملك واقع در حاشیه بزرگراه شهید تندگویان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٩، علی توكلی شهردار منطقه با بیان اینكه شهید سجاد زبرجدی نخستین شهید مدافع حرم این منطقه است، گفت: این دیوارنگاره  باهدف تداعی  یاد و خاطره این شهید معزز، بر دیوار ملك مشرف به بزرگراه شهید تندگویان(در محله شهرك بستان )با همكاری سازمان زیباسازی شهر تهران نقاشی می شود.

توكلی همچنین از رنگ آمیزی و نورپردازی میدان شهید محمود بهلولی در محدوده ناحیه سه خبر داد و گفت:  نورپردازی  این میدان با استفاده از پروژکتورهای RGB ضمن كمك به زیباترشدن نمای  میدان ، باعث آرامش بصری شهروندان در ساعات شب می شود.

شهردار منطقه ادامه داد: در راستای نگهداشت شهر و حذف نازیبایی های بصری نیز نزدیك به ٢ هزار متر مریع از دیوارهای بدمنظر  در بوستان های ولایت و شقایق و همچنین بلوارهای شهید ورامینی و علامه عسگر پاكسازی شد.در همین راستا ٢٨٠ متر مربع از دیوار ضلع شمالی بوستان شهدای نعمت آباد نیز رنگ آمیزی و نقاشی شد.

این مسئول در ادامه به اجرای تبلیغات محیطی به مناسبت هفته بسیج اشاره وبیان كرد: با توجه به آغاز این هفته، ٢٠٠ متر مربع بنر با مضامین فرهنگی متناسب با هفته بسیج در نقاط پرتردد منطقه نصب شده است.

يکشنبه 2/9/1399 - 13:8

 

 

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرداری منطقه 4 گفت: همزمان با آغاز هفته گرامیداشت بسیج مستضعفین، تامین بخشی از جهیزیه تعدادی از زوج های جوان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "مجید سمنانی" با اعلام این خبر و با تشریح ویژه برنامه های "هفته بسیج" افزود: ویژه برنامه های گرامیداشت هفته بسیج در سال 1399 با شعار محوری "بسیج، پیشرو خدمت و امید آفرین" از روز جمعه 30 آبان به مدت یک هفته و بر اساس پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: به منظور حمایت از زوج های جوان و کاهش دغدغه های آنان در تشکیل خانواده، با همکاری سازمان بسیج شهرداری تهران و با توجه به شرایط کرونایی کشور و ایجاد مشکلات معیشتی برای برخی خانواده ها، طرح تامین جهیزیه برای تعدادی از زوج های جوان در هفته بسیج کلید خورد.

سمنانی در ادامه از انجام فضاسازی محیطی و اکران بنرهای هفته بسیج در ساختمان های تحت پوشش شهرداری منطقه 4 گفت: همزمان با آغاز هفته بسیج مستضعفین، فضاسازی محیطی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرداری منطقه 4 افزود: اجرای مرحله سوم طرح برکت علوی و هماهنگی با مغازه هایی شامل نانوایی، قصابی و سوپر مارکت جهت تامین مایحتاج روزانه افراد آسیب دیده و کم برخوردار از جمله اقدامات این هفته است.

او با اشاره به اجرای طرح همسایه افزود: بازسازی منازل خانواده معزز شهدا در طرح "همسایه" از دیگر اقدامات پیش بینی شده در هفته گرامیداشت بسیج خواهد بود.

او افزود: به منظور قدردانی از رشادت ها و ایثارگری های سردار بزرگ اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، با همکاری اداره زیباسازی شهرداری منطقه 4 ، تصویر این شهید بزرگ بر دیوار یکی از ساختمان های واقع در تقاطع بزرگراه شهید سلیمانی با تقاطع بزرگراه شهید باقری نقش خواهد بست.

سمنانی اجرای طرح مستاجران و دستگیری از نیازمندان را از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد و گفت: رسیدگی به وضعیت مستاجران با وجود شرایط کرونایی، اجرای پویش هر بسیجی یک خدمت، برگزاری مسابقات مجازی با محوریت مکتب حاج قاسم و گام دوم انقلاب، دیدار مجازی با خانواده معزز شهدا و غبار روبی مزار شهدا از دیگر برنامه های هفته "بسیج مستضعفین" است. 

يکشنبه 2/9/1399 - 13:6

 

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام آمادگی این سازمان برای استمرار خدمات‌رسانی در صورت کاهش دما و برودت هوا، گفت: شهروندان به طور مستمر و روزانه برای تأمین ارزاق و مایحتاج مورد نیاز خود به میادین میوه و تره بار مراجعه می‌کنند و با توجه به آغاز محدودیت‌های کرونایی، پیش‌بینی‌ می‌شود که این مراجعات افزایش پیدا کند و از این رو، اقدامات لازم به عمل آمده تا در صورت بارش برف و سرمای احتمالی، اختلالی در ارائه خدمات به شهروندان ایجاد نشود.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با تأکید بر اینکه به میادین میوه و تره بار برای شرایط نامساعد جوی آمادگی لازم داده شده و به این منظور، تدابیر و تمهیدات مورد نظر پیش‌بینی شده است، افزود: تأمین کیسه‌های شن و نمک برای استفاده در زمان یخبندان و نیز برف‌روبی و یخ‌زدایی از پارکینگ‌ها، ورودی‌ها، فضای باز و محوطه بیرونی میادین میوه و تره بار از جمله اقداماتی است که به این منظور در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه برف و سرما می‌تواند باعث اختلال در حمل و نقل محصولات و کالاهای مورد نیاز و انتقال آنها به میادین میوه و تره بار شود، افزود: در این ارتباط نیز تدارکات لازم به عمل آمده و علاوه بر محصولات فصل همچون انواع مرکبات و سیب درختی و همچنین، سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی، مواد پروتئینی همچون انواع ماهی، گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ مورد نیاز شهروندان نیز تأمین شده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تأکید بر اینکه ساخت بازارهای فروشگاهی میوه و تره بار از جمله اقداماتی بوده که طی سال‌های اخیر در سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار آغاز شده و با جدیت دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به تجهیز این بازارها به وسایل گرمایشی و سرمایشی، فضایی آرام و مطلوب برای حضور و خرید مراجعه‌کنندگان در شرایط مختلف جوی نظیر سرما و گرما فراهم شده است که انتظار می‌رود شهروندان عزیز در شرایط موجود با استفاده از ماسک و دستکش و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به این مراکز مراجعه‌کنند.

شنبه 1/9/1399 - 14:33

 

روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران اعلام کرد: تعطیلی ۱۵ روزه تمامی اماکن و فضاهای ورزشی این سازمان از امروز شنبه یکم آذر ماه آغاز شد.

این تعطیلی پیرو مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اعمال شده است و در این مدت هیچ کدام از سالن های ورزشی چند منظوره، زمین های چمن مصنوعی، کلاس های آموزشی ورزشی، سالن های بدنسازی، استخر و سونا و... فعالیت نخواهند داشت.

انجام فعالیت های ورزشی به صورت انفرادی و از طریق کلیپ های آموزشی "ورزش در خانه" به جهت بازیابی نشاط و سلامت فردی شهروندان در ایام محدودیت های کرونایی توصیه می شود.

 

شنبه 1/9/1399 - 14:25

 

 معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 گفت: میزان مراجعه و پذیرش مددجو در مددسرای خاوران همزمان با کاهش دما و بارشهای پاییزی 44 درصد افزایش یافته است .

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری با اعلام این خبر گفت: این مددسرا در شب های عادی میزبان 380 نفر است ولی با توجه به کاهش دما در شبهای گذشته 550 نفر در این مددسرا پذیرش شده اندکه نشان دهنده افزایش 44 درصدی میزان پذیرش است .

 به گفته او، تمام شیوه نامه های بهداشتی برای قطع زنجیره کرونا همچون ماه‌های گذشته در این مرکز رعایت و مددجویان پیش از پذیرش با اسکن‌های حرارتی تب سنجی می شوند .

 او به اقدامات پیشگیرانه در مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: غربالگری مددجویان و توزیع ماسک و دستکش بین آنها پیش از ورود به گرمخانه و نصب مواد ضدعفونی کننده در فواصل مناسب خوابگاه به منظور استفاده مددجویان از جمله این اقدامات است .

 مختاری اضافه کرد: زمان پذیرش این مرکز از ساعت 18 تا 3 بامداد می باشد و هر مددجو تا هر زمان که بخواهد می تواند در مددسرا بماند .

 معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه از شهروندان خواست در صورت مشاهده افراد كارتن خواب، مراتب را به 137 اطلاع دهند تا با حضور مددكاران شهرداری تهران نسبت به انتقال این افراد به گرمخانه ها اقدام شود . 

شنبه 1/9/1399 - 14:19مدیریت یکپارچه شهر و تشویق و ترغیب شهروندان به حضور در کنار نیروهای عملیاتی شهرداری و مشارکت آنها در برف روبی می تواند بارش برف را لذت بخش کند
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک؛ غلامحسین محمدی، مشاور شهردار و رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و شهردار شب تهران در بازدید از ستاد برف روبی شهرداری منطقه یک که به همراه محمدرضا پارسیان مدیر روابط عمومی و شهردار شب منطقه و امیر لیلاز رئیس اداره خدمات شهری منطقه یک انجام شد با اشاره به نعمت بارش باران و برف در تهران گفت: با مدیریت یکپارچه شهر و تشویق و ترغیب شهروندان به حضور در کنار نیروهای عملیاتی شهرداری و مشارکت آنها در برف روبی، استفاده صحیح از مخازن شن و ماسه دپو شده در معابر، درخت تکانی و پاکسازی معبر مقابل محل سکونت و کارشان از برف، می توانیم همگی از این بارش ها لذت ببریم و برف را به عنوان بخشی از جریان زندگی و لازمه شادی و نشاط اجتماعی ببینیم.

مشاور شهردار تهران افزود: روابط عمومی در کنار مدیریت شهری با اتخاذ تمهیدات لازم جهت اطلاع رسانی و فضاسازی های مناسب می تواند بحران های ناشی از حوادث طبیعی را تبدیل به فرصت کرده و از آن چهره ای متفاوت بسازد.

وی با اشاره به آمادگی کامل شهرداری منطقه یک برای بارش های زمستانی گفت: برف نعمت آسمانی است و هر زمان که نازل شود خیر و برکت برای روزهای گرم سال به همراه می آورد و امسال با وجود اقدامات و تمهیدات کامل شهرداری تهران و منطقه یک امیدواریم سالی پر بار و آرامی را در فصل بارش بگذرانیم

شنبه 1/9/1399 - 14:13


معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 4 گفت: طی شبانه روز گذشته بیش از 120 نفر از عوامل خدمات شهری در سطح منطقه به صورت سیار و ساکن مستقر شدند تا امکان آبگرفتگی به حداقل برسد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر و با بیان اینکه از روز جمعه 30 آبان شهرداری منطقه 4 با تمام امکانات موجود اعم از نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز در آماده باش کامل به سر می برد، افزود: علی رغم شدت یافتن باران طی 24 ساعت گذشته و پیش بینی افزایش میزان باران و احتمال بارش برف در ارتفاعات شمال شرق تهران، تمهیدات لازم در خصوص رفع مشکلات احتمالی، پیش بینی و تا کاهش میزان بارندگی ها ادامه دارد.
او با اشاره به آماده باش سایت های برف روبی منطقه 4 افزود: به منظور جلوگیری از غافلگیری احتمالی در زمان بارش برف، 10 سایت برف روبی محدوده منطقه 4 به تجهیزات کامل برف روبی تجهیز و در آماده باش قرار دارند.
فرخی در ادامه از تجهیز مخازن ویژه شن در سطح معابر گفت: از ابتدای پاییز حدود 300 مخزن زرد رنگ به شن های مخصوص برف روبی تجهیز شده است تا در موقع بارندگی و با مشارکت شهروندان نسبت به پاکسازی معابر و مقابل منازل شهروندان اقدام شود.
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 4 یکی از مهمترین عوامل آبگرفتگی در سطح معابر را تخلیه زباله، نخاله و لوزام غیر ضروری توسط شهروندان عنوان کرد و گفت: لازم است شهروندان در این خصوص همکاری بیشتری با مدیریت شهری داشته باشند تا شاهد آبگرفتگی در سطح معابر نباشیم.

شنبه 1/9/1399 - 14:9
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته