• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 366روز قبل

 

پس از اتمام فعالیت بازپیرایی و فرم دهی درختچه های محدوده منطقه ١٩ نوبت به هرس درختان  این محدوده رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٩، مجید صبوری معاون خدمات شهری و محیط زیست با اشاره به آغاز فعالیت هرس درختان از ابتدای آذر گفت: عملیات هرس و حذف سر شاخه های خشك درختان در كلیه معابر و بوستان ها با هدف حفظ سلامت،  سبك و جوان سازی شاخه ها و كمك به رشد بهتر درختان تا پایان بهمن ماه انجام می شود.

به گفته او طبق دستورالعمل سازمان بوستان های شهرداری تهران هرس درختان بصورت سبك انجام می شود و تنها سر  شاخه درختانی كه آسیب دیده و یا بیماری زا باشند به طور كامل حذف خواهد شد.

او همچنین از اجرای عملیات هرس و پرچینی  درختچه ها به منظور فرم دهی آن هاخبر داد و افزود: طی این عملیات كه از ١٥ مهر آغاز شد،تمامی درختچه های بوستان ها، حاشیه معابر بزرگراهی، رفیوژها، بلوارها و معابر فرعی در راستای زیبایی نمای فضاهای سبز منطقه هرس شدند.

شنبه 8/9/1399 - 12:45 
 
مدیران عامل بانک پارسیان و شرکت ملی پست، تفاهم نامه همکاری های دوجانبه امضا کردند.
 
با انعقاد این تفاهم نامه خدمات بانکی توسط پست به صورت نیابتی انجام می شود.
کورش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان در این مراسم با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه، گفت : بانک پارسیان با ارائه سبد خدماتی و تسهیلاتی متنوع و تکمیل محصولات توانسته است به یک بانک پیشرو در نظام بانکی کشور تبدیل شود.
مدیرعامل بانک پارسیان در ادامه با تاکید بر اینکه استراتژی بانک پارسیان حمایت از تولید و اشتغال است، اظهار امیدواری کرد که این گونه همکاری ها زمینه رفاه و آسایش مردم را فراهم کند.
وی افزود: اعتماد عمومی به کارکنان شرکت ملی پست می تواند ضامن اجرای هرچه بهتر مفاد این تفاهم نامه باشد.
رمضانعلی سبحانی فر، مدیرعامل شرکت ملی پست هم در سخنانی از بانک پارسیان به عنوان یک بانک معتبر و خوشنام در کشور نام برد و اظهار داشت: مدیریت این بانک در نظام بانکی کشور زبان زد است و ما خوشحالیم که همکاری با این بانک را آغاز کرده ایم و امیدواریم که اجرای این تفاهم نامه، منشاء خیر و برکت باشد.
وی به اهمیت خدمات نیابتی پست به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا تأکید کرد و گفت: این تفاهم نامه می تواند زمینه توسعه این گونه خدمات نیابتی شرکت ملی پست را با بانک ها و سازمان های مشابه فراهم کند.
وی افزود: خدماتی که با تفاهم نامه موجود ارایه می شود، باعث جلوگیری از تجمع مردم در شعب و کاهش عبور و مرور مردم در سطح شهر می شود.
بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، شرکت ملی پست از خدمات و ظرفیت های بانک پارسیان بهره مند می شود و بانک پارسیان نیز از توانایی شرکت ملی پست در ارسال و دریافت مرسولات مورد نظر استفاده می برد.
همچنین با انعقاد تفاهم‌نامه دیگری همکاری بین مدیران عامل بانک پارسیان، شرکت ملی پست و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، سطح همکاری های سه جانبه توسعه می‌یابد.
براساس این تفاهم‌نامه که میان کورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان، رمضانعلی سبحانی‌فر مدیرعامل شرکت ملی پست و رسول محمدی مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه منعقد شد، با حمایت‌های مالی بانک پارسیان، خدمات لجستیکی پست به مشتریان فروشگاه‌های رفاه گسترش می‌یابد.
در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، کورش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان، بر ضرورت گسترش هم افزایی بین دستگاه های مالی و خدماتی تاکید کرده و اظهار امیدواری کرد گسترش همکاری‌ها بین دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف مالی و خدماتی، ارزش افزوده اثربخشی برای مردم به همراه داشته باشد.
همچنین در این رویداد، مدیران عامل بانک پارسیان و شرکت ملی پست و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه بر توسعه کسب و کارهای اینترنتی، ارتقای زیر ساخت های فنی با بهره برداری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بانکداری نوین تاکید کرده و خاطرنشان کردند: با گشایش این فصل تازه از توسعه همکاری های مشترک، در شرایط کنونی همه گیری بیماری کرونا و شرایط دشوار معیشتی با رویکردهای نوین ارائه خدمت، درکنار مردم خواهند بود.

جمعه 7/9/1399 - 17:48

 

مانور ستاد برف روبی منطقه ۶ تهران با همکاری شهرداری منطقه، پلیس راهور، سازمان آتش نشانی، بسیج، سازمان پسماند، نیروهای شهربان و ... در حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران برگزار شد.

دکتر تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶ تهران درباره این مانور گفت: این مانور به منظور تمرین آمادگی خدمتگزاران مردم برای مقابله با خطرات احتمالی در پی بارش های پائیز و زمستان بویژه در زمان بارش برف اجرا شد.

وی با اشاره به مشکلاتی که به هنگام بارش های سنگین برف در تردد شهروندان و خودروها ایجاد می شود، افزود: در این مانور به نوعی نقش همه نیروهای حاضر در عملیات مقابله با اختلالات ناشی از بارش های سنگین، مرور شد‌. همچنین علاوه بر تعیین پست ها و وظایف در زمان بارش های سنگین، نقاطی که نیروها برای رفع خطرات و احتمالی باید حضور پیدا کنند نیز جانمایی شد.

شهردار منطقه ۶ تهران افزود: غافلگیری شهرداری و پلیس و سایر نیروها در زمان بارش های سنگین که بخواهد به اختلال در تردد شهروندان و خودروها منجر شود، پذیرفته نیست. بنابراین مانور ستاد برف روبی برگزار شد تا در عمل آمادگی نیروها سنجیده شود.

فرهادی با بیان اینکه امسال از آمادگی بیشتری نسبت به سال گذشته در مواجهه با مخاطرات ناشی از بارش های سنگین برخوردار هستیم، خاطرنشان کرد: سال گذشته با برگزاری مناقصه نسبت به تعیین پیمانکار جهت برف روبی اقدام می شد و پیمانکار در اختیار منطقه قرار می گرفت اما امسال علاوه بر اینکه از پیمانکار هم استفاده می شود، ظرفیت خود نیروهای شهرداری و همچنین نیروها و تجهیزات سازمان پسماند شهرداری را هم پای کار آورده ایم.

شهردار منطقه ۶ تهران تصریح کرد: تجهیزات سازمان پسماند بر اساس شیب ناحیه ها و نیازهای منطقه در سطح منطقه ۶ تهران توزیع می شود تا امسال شرایط بهتری در زمان بارش برف داشته باشیم.

جمعه 7/9/1399 - 17:44

 

عبداللهی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با همکاری سازمان انتقال خون این استان، در قالب عملیات حاج قاسم سلیمانی، پویش اهدای خون به نیابت از این سردار آسمانی را از ۱۳ آبان تا ۱۳ دی‌ماه اجرایی می‌کند.

روح‌الله عبدالهی مسئول اطلاع‌رسانی عملیات حاج قاسم سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اظهارداشت: سازمان تبلیغات اسلامی با همکاری سازمان انتقال خون استان تهران در قالب عملیات حاج قاسم سلیمانی، پویش اهدای خون به نیابت از این سردار آسمانی را از ۱۳ آبان تا ۱۳ دی‌ماه اجرایی می‌کند.

هیأتی‌ها و قرآنی‌ها به نیابت از «حاج قاسم» خون می‌دهند

وی افزود: در این پویش از تمامی هیأتی‌ها، اعضای کانون و تشکل‌‌های فرهنگی، موسسات و خانه‌های قرآنی، مداحان،سخنرانان، قاریان و شعرای آیینی می‌خواهیم تا برای کمک به درمان بیماران خون اهدا کنند و افراد بهبود یافته از بیماری کرونا نیز می‌توانند برای درمان این بیماران، پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

رشد ۶ درصدی اهدای خون در محرم و صفر امسال

عبداللهی با اشاره به اینکه براساس اعلام سازمان انتقال خون، اهدای خون در ماه محرم و صفر امسال ۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت، تصریح کرد: در ماه محرم و صفر، سازمان انتقال خون استان تهران علاوه بر ۱۲ پایگاه مستمر خود، ۱۰ پایگاه ویژه نیز کنار هیأت‌های مطرح راه‌اندازی کرد که با استقبال هیأتی‌ها مواجه شد.

مسئول اطلاع‌رسانی عملیات حاج قاسم سلیمانی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: در هفته دفاع مقدس نیز پویش اهدای خون به نیابت یک شهید را اجرایی کردیم که با استقبال مواجه شد و در این فراخوان شهید می‌خواهیم تا مردم به نیابت از شهید حاج قاسم سلیمانی خون اهدا کنند.

ذخیره بانک خون عادی شده است

وی اضافه کرد: سازمان انتقال خون چندی پیش اعلام کرد، در پی استقبال مردم، بانک خون به حالت عادی بازگشته است اما از مردم می‌خواهیم تا اهدای خون خود را ادامه دهند تا در آینده نیز با مشکل مواجه نشویم و خون لازم برای درمان بیماران و پلاسمای لازم برای درمان بیماران کرونایی موجود باشد.

پنج شنبه 6/9/1399 - 22:2


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از زحمات و تلاش های مدیران و کارکنان بانک ملت بابت عملکرد هفت ماهه امسال قدردانی کرد.
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر عباس معمارنژاد در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این بانک با اشاره به شناسایی بیش از هفت هزار میلیارد تومان سود خالص از سوی بانک ملت در هفت ماهه، این عملکرد را مورد ستایش قرار داد و از زحمات اعضای هیات مدیره، مدیران و کارکنان این بانک سپاسگزاری کرد.
وی با اشاره به موضوع فراگیری مالی که از سوی مرکز تحقیقات و تحول بانک ملت در حال پیگیری است، تاکید کرد که این موضوع در کشورهایG۲۰ در حال انجام است و در کشور ما هم باید به سرعت عملیاتی شود.
معاون وزیر اقتصاد با بیان این نکته که یکی از مهم ترین ابزارها در این زمینه، بانکداری دیجیتال و خدمات ارائه شده از طریق آن است، بر ضرورت افزایش سواد مالی مردم تاکید کرد و گفت: بانک ملت به عنوان یک بانک خصوصی می تواند برنامه هایی را برای افزایش سواد مالی مردم در دستور کار قرار دهد و بدین ترتیب به عملیاتی شدن بحث فراگیری مالی کمک کند و بر تعداد مشتریان و حتی جمع آوری پس اندازهای خرد مردم برای به کار گرفتن در عرصه تولید، بیفزاید.
دکتر معمارنژاد با اشاره به این نکته که فعالیت های ارزی همیشه به عنوان یکی از مزیت های اصلی بانک ملت مطرح بوده است، از مدیران این بانک خواست تا همچنان روی این محور برنامه ریزی های لازم را داشته باشند و گزارش عملکرد بانک را در این زمینه به وزارت اقتصاد ارائه دهند.
وی در عین حال بانک ملت را پیشتاز در عرصه بانکداری الکترونیک خواند و اظهار امیدواری کرد که با تلاش هایی که در زمینه اجرایی شدن بانکداری دیجیتال در این بانک صورت گرفته است، بانک ملت در این حوزه نیز به عنوان بانک پیشرو باقی بماند.
دکتر معمارنژاد همچنین از عملکرد کمیته های ریسک، تطبیق و حسابرسی داخلی در بانک ملت قدردانی کرد.
دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت نیز در ابتدای این جلسه، گزارش عملکرد ۷ ماهه این بانک را بسیار مطلوب خواند و تاکید کرد که در طول سه سال گذشته، شفاف سازی صورت های مالی در تمامی بخش ها در دستور کار قرار داشته و بانک موفق شده است که به طور کامل از ناترازی مالی خارج شود.
وی همچنین از معاون وزیر اقتصاد بابت حضور در بانک ملت قدردانی و اظهار امیدواری کرد که این بانک بتواند در ماه های باقیمانده سال، عملکرد به مراتب بهتری را به ثبت برساند.
در این جلسه، محمد تقی صمدی، علی رضا لگزایی، بهمن اسکندری و مرتضی نجف، اعضای هیات مدیره بانک ملت نیز در سخنانی، مواردی را حول محور عملکرد بانک ملت در حوزه های مختلف ارائه کردند.
سید کاظم چاوشی، مدیر امور مالی بانک ملت هم در این مراسم، گزارشی از عملکرد این بانک در ۷ ماه ابتدای سال ارائه کرد و به تشریح عملکرد کمیته های مدیریت ریسک، حسابرسی داخلی و تطبیق از بدو تاسیس تاکنون پرداخت.
وی با اشاره به ترکیب سپرده های ریالی و ارزی، رشد مطلوب منابع حساب های جاری، کاهش قیمت بهره ای و غیربهره ای و قیمت تمام شده پول در بانک ملت، افزود: سهم از بازار این بانک از مصارف نظام بانکی از ۲۵ درصد به ۳۲ درصد افزایش یافته و بانک ملت رتبه نخست را در زمینه مصارف به خود اختصاص داده است.
چاوشی به رشد ۴۵ درصدی تسهیلات اعطایی بانک ملت در ۷ ماهه امسال اشاره کرد و ادامه داد: این درحالی است که نسبت مطالبات به مصارف بانک با کاهش رو به رو شده و فروش املاک و اموال مازاد و همچنین سهام این بانک نیز روند صعودی داشته است.
وی با اشاره به بهبود اقلام کلیدی عملکرد بانک ملت در حوزه سودآوری شامل خالص تراز عملیاتی، خالص درآمدکارمزدی، سود خالص و سود هر سهم، اظهار داشت: بهبود نسبت کفایت سرمایه و افزایش سرمایه نظارتی، عدم اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی و حضور مفید در بازار بین بانکی، حمایت از منافع سپرده گذاران و پرداخت ما به التفاوت سود قطعی نسبت به سود علی الحساب تا ۳.۳ درصد، توسعه و نوآوری درمحصولات و راه اندازی سامانه تسهیلات فرابانک برای نخستین بار در نظام بانکی از دیگر دستاوردهای بانک ملت در سال جاری است.
مدیر امور مالی بانک ملت از پیشرفت مطلوب در پروژه نقشه راه تحول دیجیتال خبر داد و گفت: افزایش قیمت سهام در ۷ ماهه گذشته، افزایش ۳۱۴ درصدی سرمایه در سال ۹۹، تشکیل کمیته جهش تولید، ایجاد کارگروه های تخصصی تسهیلات خرد، متوسط و کلان، شناسایی و احیای شرکت های تولیدی و آسیب شناسی فرآیند تامین مالی فعالیت های بخش تولید از دیگر اقدامات بانک در ۷ ماه گذشته است.
وی همچنین از عملیاتی کردن بانکداری باز به عنوان یکی از اجزای سند نقشه بانکداری دیجیتال و پیگیری، ثبت افزایش سرمایه از محل سود تسعیر سال های ۹۷ و ۹۸ ، پیگیری اخذ پذیرش و عرضه اولیه سهام شرکت های قابل واگذاری بانک، تامین مالی و تدوام حمایت از واحدهای تولیدی و حمایت از شرکت های دانش بنیان، پیاده سازی و بهره برداری از فازهای دوم و سوم کُربانکینگ (CoreBanking)، توسعه فرابانک و بانکداری دیجیتال، طراحی معماری مدیریت منابع انسانی هوشمند به عنوان برنامه های آتی بانک ملت نام برد.

پنج شنبه 6/9/1399 - 21:48

 

معاون شهردار تهران گفت: رعایت شاخص های سلامت، ایمنی و محیط زیست به عنوان یک مسئولیت اجتماعی و برنامه راهبردی مدیریت شهری برای کاهش و کنترل خسارات و تداوم کسب و کار به شمار می رود و تمام بخش های شهرداری تهران ملزم و متعهد به رعایت HSE هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، حامد مظاهریان در اختتامیه نخستین جشنواره نشان تعالی HSE (سلامت، ایمنی و محیط زیست) شهرداری تهران با اشاره به تجربه مشترک با دانشگاه تهران اظهار داشت: اینکه شهرداری تهران به عنوان بزرگترین سازمان اجرایی پایتخت، سنجش تعالی HSE خود را به یک نهاد بیرونی مستقل (دانشگاه تهران) واگذار می کند؛ نشانگر این امر است که شهرداری بر پیگیری دستاوردهای این تجربه مشترک تاکید دارد.

وی، چهره نمایی واقعی از نحوه اجرا و رعایت شاخص های HSEدر مجموعه شرکت ها، سازمان ها و مناطق شهرداری تهران را مرحله نخست این طرح دانست و افزود: در گام بعدی باید مسیر روشنی را برای تعالی تمام بخش ها مشخص کنیم و همواره این راه پایان ناپذیر را با بهره گیری از تجارب هر ساله و درس آموزی مرتب از آن، پیش ببریم.

مظاهریان، کاهش و کنترل خسارات و پایداری و تداوم کسب و کار را دو هدف اصلی نظام مدیریت در HSE برشمرد و گفت: مدیریت ریسک و مدیریت دارایی های فیزیکی مبناهای اصلی برای کاهش و کنترل خسارات محسوب می شوند. در واقع توجه به HSE نه تنها یک مسئولیت اجتماعی برای مدیران در هر سازمان از جمله شهرداری تهران به شمار می‌رود؛ بلکه باید به عنوان یک اقدام اقتصادی نیز مدنظر قرار گیرد که با رعایت آن هزینه‌های مادی و اجتماعی کاهش خواهد یافت.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: در یک نظام ساختاریافته کشوری، هر گونه حادثه و رویدادی که با نقض قوانین و مقررات رخ دهد بدون شک برای آن مجموعه جریمه و تبعات منفی اقتصادی به همراه دارد.

وی، هر گونه نگاه فانتزی به مقوله  HSE را مردود دانست و افزود: باید بتوانیم هر اقدام صورت گرفته را با شاخص های آن فعالیت بسنجیم و مهمترین شاخص ما در رعایت HSE «تعداد وقوع حادثه» است و باید به نحوی رعایت نکات سلامت، ایمنی و محیط زیست را سرلوحه کار قرار دهیم که فرهنگ سازی گسترده حادث شود.

مظاهریان با تاکید بر ضرورت اجرای HSE در سازمان شهرداری تهران، خاطرنشان ساخت: با اتمام این جشنواره، نگاه ترجیحی به استقرار شاخص های سلامت، ایمنی و محیط زیست جای خود را به ضرورت می دهد و اکنون باید به مرحله الزام وارد شویم. از این پس این مقوله باید در ارزیابی های شهرداری تهران لحاظ شود و در قالب یک برنامه دائمی و تداوم یافته، در مسیر رو به جلو حرکت کنیم.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران تصریح کرد: هر بار که حادثه ای ناشی از عدم توجه به HSE در شهر اتفاق می افتد؛ سازمان کاری شهرداری تهران را برای مدت زمان قابل توجهی تحت الشعاع قرار می دهد. به عنوان نمونه برق گرفتگی در یک پارک یا وقوع حوادثی که جان افراد را به خطر می اندازد فقط محدود به آن مجموعه نیست بلکه هرگونه حادثه در گوشه ای از شهرداری یا کلانشهر تهران، کل مجموعه شهرداری را تحت تاثیر قرار می دهد.  بنابراین توجه به فرایندهای کنترل حوادث و کاهش خسارات ناشی از آن بسیار مهم به نظر می رسد.

وی، تعداد حوادث و رویدادها را به راحتی قابل سنجش و ارزیابی دانست و افزود: معمولا در حیطه مباحث نظری، مقصر هر حادثه ای -حتی حوادث غیرمنتظره- نیروی انسانی تلقی می شود که به نوعی ناشی از ضعف انسان ها در عدم بکارگیری دانش برای پیش بینی حوادث و بکارگیری راهکارهای پیشگیری یا توقف آن حادثه است. بنابراین بخش عمده آن به رفتار سازمانی افراد باز می گردد که برای رعایت نکات ایمنی چه میزان آموزش دیده باشند و با قوانین و مقررات آشنا باشند.

مظاهریان، باور شهرداری تهران به مقوله HSE و الزام مجموعه خود به رعایت شاخص های آن را قابل توجه عنوان کرد و گفت: برخی مناطق و سازمان ها و شرکت ها در این زمینه موفقیت هایی داشته اند اما امروز با حضور حدود 50 نفر از مدیران شهرداری و افراد مرتبط با این حوزه و چهره نمایی از وضعیت رعایت HSE نشان می دهد سازمان شهرداری تهران با وجود افت و خیزهای  موجود در رعایت این شاخص ها، متعهد و تلاشگر است.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد که با ارتقای شاخص های سلامت، ایمنی و محیط زیست توسط خانواده بزرگ شهرداری تهران، بتوانیم شهری پایدارتر و سازمانی دوستدار طبیعت و البته ایمن تر داشته باشیم.

فعالیت‌های HSE را نمی‌توان در یک سامانه یا اداره‌کل محدود کرد

در این مراسم حمید چوبینه دبیر شورای عالی HSE نیز با بیان اینکه اهمیت ایمنی و محیط زیست در زندگی انسان قدمتی به تاریخ کهن بشر دارد، گفت: پناه بردن انسان اولیه به غار و جابجایی بین غارها نمونه‌ای از توجه بشر به ایمنی بیشتر و محیط زیست مناسب‌تر است. اما ما دیگر غار جدید نداریم که به آنجا برویم اما باید محیطمان را بر اساس شرایط جدید، ایمن شاداب و قابل سکونت برای همه نگه داریم تا تهران شهری برای همه باشد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به تشکیلHSE  بعد از انقلاب صنعتی در انگلیس گفت: HSE در ایران نخستین بار در وزارت نفت راه‌اندازی شد و در شهرداری تهران نیز عمری 12 ساله دارد.

دبیر شورای عالی HSE ادامه داد: پیرو مصوبه شورای اسلامی سوم شهر تهران در سال 1392 شورای عالی HSE شهرداری تهران به ریاست شهردار تهران و دبیری مدیرعامل شرکت شهر سالم تشکیل و سامانه HSE شهرداری تهران در این شرکت راه‌اندازی شد.

وی با اشاره اینکه HSE با «جامعه ایمن» گره خورده است، گفت: سیر بودجه‌ریزی برای سامانه HSE از ابتدا تا کنون روند نزولی داشته؛ به طوری که برای سال 1398 شورای محترم شهر تهران برای این مهم هزینه‌ای در نظر نگرفته است و با استفاده از بودجه شرکت شهر سالم و با همت کارشناسان سامانه و به مدد کارشناسان مناطق، فعالیت‌های مثبتی در سال جاری صورت گرفته است. امیدواریم برای سال‌های آتی مشکل بودجه برای این مسئله برطرف شود.

مدیرعامل شرکت شهر سالم یادآور شد: برای مشخص شدن ارزش کار HSE، لازم است به نقاط سفید نقشه و حوادث زیادی که از آن پیشگیری شده، توجه شود. به طوری که با توجه به خدمات گسترده شهرداری در شهری چون تهران، حوادث از بسیاری از شهرهای کوچک و دورافتاده نیز کمتر بوده است.

وی افزود: با توجه به مسیل‌ها و دره‌هایی که در تهران وجود دارد، در سیل سال گذشته که برخی از استان‌های کشور را با فجایعی روبرو کرد، با تدبیر شهردار محترم، با کار کارشناسانه شهرداران مناطق تهران و با دانش و مدیریتی که حوزه HSE ارائه کرد، حوادث تلخی که می‌توانست جان شهروندان عزیز را تهدید کند، در پایتخت اتفاق نیفتاد.
چوبینه خاطرنشان کرد: متأسفانه حوادثی هم به وجود آمد که من از همکارانم خواستم تا درس‌آموخته‌های آن را تنظیم و منتشر کنند تا از تکرار آنها جلوگیری شود.

دبیر شورای عالی HSE شهرداری تهران با تأکید بر لزوم استقرار HSE در کلیه سازمان‌های شهرداری گفت: ما در این مدت، کمیته‌های متعددی با حضور اساتید مجرب حوزه HSE تشکیل دادیم و دوره‌های آموزشی زیادی را چه به صورت حضوری و چه در ماه‌های اخیر به صورت مجازی برای کارشناسان مناطق برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه باید شهروندان در شهر احساس امنیت کنند،  تاکید کرد: HSE را نمی‌توان در یک سامانه و حتی اداره‌کل محدود کرد. کار در این حوزه به همکاری کل مجموعه شهرداری نیاز دارد و لازم است بالاترین مقام در هر منطقه مسئول HSE آن منطقه باشد.

آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE با حضور حناچی شهردار تهران، مظاهریان معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، چوبینه دبیر شورای عالی HSE و شهرداران مناطق و رؤسای سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری تهران به همت شرکت شهر سالم برگزار شد.

در پایان این مراسم از مناطق 1،11،22،14،13 و سازمانهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، بوستان ها و فضای سبز، مدیریت پسماند که حائز بهترین عملکرد در حوزه HSE بودند تقدیر به عمل آمد. همچنین شرکتهای نوسازی عباس آباد، اتوبوسرانی، خودرو سرویس شهر و شرکت خدمات اداری شهر نیز حائز تقدیر شناخته شدند.

در بخش دیگر تقدیرها نیز در موضوع نشان تعالی نیز  مناطق 4، 16، 3، 5، 8 با کسب تقدیرنامه در این حوزه ستاره دار شدند و به سایر مناطق نیز گواهینامه تعهد به HSE تعلق گرفت.

 

پنج شنبه 6/9/1399 - 21:38

 

بر اساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، هندوانه و خربزه ارزان‌ترین و گُلابی و موز گران‌ترین میوه‌ها در میادین میوه و تره بار هستند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ متوسط قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار، 9895 تومان است و این در شرایطی است که قیمت میوه در میادین، 34 درصد پایین‌تر از میانگین قیمت‌های سطح شهر است.
بر اساس این گزارش، قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.
1. گلابی 18900 تومان
2. موز 16900 تومان
3. ازگیل 13900 تومان
4. خرمالو 12500 تومان
5. لیمو تُرش 12500 تومان
6. انواع انگور 11900 تومان
7. انار 11200 تومان
8. انجیر 11 هزار تومان
9. پرتقال تامسون جنوب 11 هزار تومان
10. بِه 10800 تومان
11. لیمو شیرین 10500 تومان
12. نارنگی 9900 تومان
13. کیوی 9800 تومان
14. سیب زرد 9500 تومان
15. پرتقال تامسون شمال 9200 تومان
16. سیب قرمز 8500 تومان
17. خیار 6500 تومان
18. گریپ فروت 6900 تومان
19. خربزه 4600 تومان
20. هندوانه 1800 تومان

چهارشنبه 5/9/1399 - 19:20

 


 

 به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران؛ مظفر صرافی دبیر علمی جشنواره در جلسه برخط کمیته داوری دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری که با حضور محمد حسین بوچانی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، روسای کمیته‌های علمی و دبیران گروه های تخصصی جشنواره برگزار شد، ضمن تشکر از همکاری گسترده در داوری این رویداد علمی افزود: مشارکت گسترده پژوهشگران و مراکز علمی، علیرغم شرایط ناشی از کرونا بیانگر این است که چرخه پژوهش و نوآوری جریان دارد و پژوهشگران رسالت انسانی و علمی خود را در هر شرایطی انجام خواهند داد.

صرافی با اشاره به محور تاب آوری شهری افزود: امیدواریم این پژوهش ها بتواند فصل آغازین برنامه ریزی و حرکت به سوی شهرهای ایمن و تاب آور باشد.

در ادامه این جلسه محمدحسین بوچانی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره بیان کرد: تلاشهای مدیریت شهری در مهار بیماری کرونا بر پایه دانش و مطالعات انجام شده بوده است و پژوهشگران در این مسیر همواره نقش مشارکتی و فعالیت هابی داشته اند و تلاش داریم نتیجه فعالیت های اجرایی در جشنواره ارایه شود.

وی در ادامه با اشاره به محور ویژه جشنواره بیان کرد: هر سال رویکردی تخصصی بعنوان محور جشنواره قرار خواهد گرفت. سال گذشته موضوع نوآوری در فضای شهری انتخاب شد و امسال نیز با توجه به شرایط موجود کشور، موضوع تابآوری شهری به عنوان محور ویژه جشنواره دوازدهم انتخاب شده است. 

بوچانی افزود: عدالت، شفافیت و دقت نظر علمی، رویکرد اصلی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در انتخاب آثار است و با تفویض اختیارات کامل به هیات داوران جشنواره، آثاری انتخاب خواهند شد که بتواند تاثیرات جدی برای شکوفایی شهری داشته باشند. 

وی گفت: در ارزیابی و داوری 4115 اثر علمی 118 نفر از اساتید برجسته دانشگاهی با اختیارات کامل و تخصص های متفاوت مشارکت دارند و تلاش داریم که این رویداد علمی را به استانداردهای جهانی نزدیکتر نماییم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال به صورت برخط برگزار می شود یادآور شد، راه اندازی پرتال جشنواره باعث شفافیت بیشتر، مستندسازی و تسریع در فرایندها شده است.

در ادامه این جلسه روسای کمیته های علمی جشنواره نکاتی را در خصوص آثار دریافتی در محورهای تخصصی ارائه کردند که مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد تصمیمات اخذ شده توسط دبیرخانه جشنواره پیگیری گردد.

چهارشنبه 5/9/1399 - 19:16

 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 گفت: ۲۴ کارگاه آنلاین آموزش های شهروندی برای شهروندان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، اکبر مختاری با اشاره به اینکه آموزش های شهروندی راهی برای کاهش آسیب های شهری و اجتماعی و پیشرفت جامعه است، افزود: علی رغم وجود بحران کرونا و عدم امکان برگزاری کلاس و کارگاه های حضوری این آموزش ها تعطیل نشده است و در فضای مجازی برای شهروندان برپا می شود.

به گفته او، این کارگاه در 6 محور شامل ترافیک و آلودگی هوا، حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، ایمنی و مدیریت بحران، زیست مسئولانه شهری و پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به صورت آنلاین در کانال های آموزشی مدارس قابل دسترسی است.

مختاری با اشاره به اینکه این دوره های آموزشی در کانال شاد، بله، آموزشی و واتس آپ مدارس پخش می شود، افزود: مطالب آموزش در قالب فیلم، متن، پوستر و کلاس آموزشی ارائه می شود.

او به برگزاری کارگاه آنلاین فن بیان، سخنوری و تقویت اعتماد به نفس با مشارکت انجمن علوم اجتماعی پژوهش سرای دانش آموزی ابن سینا در پیام رسان شاد اشاره کرد و گفت: این کارگاه پنج شنبه 6 آذر توسط دکتر هومن نامور متخصص، استاد دانشگاه و پژوهشگر در حوزه رفتار و هیجان برپا می شود و علاقه مندان برای شرکت در این کارگاه از قسمت ثبت نام در کلاس ها و کارگاه ها در سایت پژوهش سرای ابن سینا به آدرس http://pse.tehsch15.ir/portal/home.php اقدام کنند.

مختاری اضافه کرد: این کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان متوسطه ۱ و۲ می باشد و دانش آموزان پایه پنجم و ششم ابتدایی نیز می توانند در این برنامه جذاب شرکت کنند.

برپایه این گزارش؛: علاقه مندان به منظور اطلاع و بهره مندی از دوره آموزش های شهروندی می توانند به لینک کانال معاونت اجتماعی منطقه 15 به آدرس http://t.me/Ejf15 مراجعه کنند.

 

 

چهارشنبه 5/9/1399 - 16:47


سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در راستای ارزیابی مراقبتی به منظور اخذ و تمدید گواهینامه HSE که توسط شرکت KUMS ایتالیا انجام گرفته، در میان ۳ مجموعه برتر شهرداری تهران قرار گرفت.
سازمان پسماند به دلیل عملکرد مناسب در حوزه بهداشت و ایمنی محیط کار و توجه ویژه به سلامت کارمندان و کارگران جزو برترین های حوزه HSE قرار گرفت.
در این ارزیابی که از میان معاونت ها، مناطق، ادارات کل و سازمان های شهرداری تهران و با توجه به پاندمی کووید 19 صورت گرفته، سازمان مدیریت پسماند به دلیل پایش جدی و مسئولانه، ایجاد شرایط بهداشتی و امن برای پاکبان ها و کارگران حوزه پسماند، حفظ سلامتی و ایمنی در محیط کار جزو سه مجموعه برتر شهرداری تهران قرار گرفت.

علیپور مدیر نمونه شهرداری تهران

همچنین بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی معاونت منابع انسانی شهرداری تهران، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند به دلیل اجرای طرح کاپ در تعدادی از مناطق شهر تهران و عملکرد مناسب سازمان متبوع وی در مواجهه با ویروس کووید 19، از حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به عنوان یکی از مدیران نمونه انتخاب شد و با اهدای لوح از سوی پیروز حناچی، شهردار تهران از وی تقدیر به عمل آمد.

در بخشی از پیام شهردار تهران به مدیران منتخب و نمونه شهرداری تهران اینگونه آمده است: «در سایه عنایت حضرت حق و ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های خستگی ناپذیر و مجدانه شما در خدمتگزاری به شهروندان تهرانی، کارکنان خدوم و سازمان معظم شهرداری تهران، این لوح را به مناسبت انتخاب جنابعالی به عنوان مدیر نمونه شهرداری تهران در سال 99 تقدیم می کنم.»

چهارشنبه 5/9/1399 - 16:14
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته