• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 660روز قبل

 

شهرداری منطقه یک در جریان ارزیابی عملکرد و شاخص های بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE، موفق به کسب رتبه برتر در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: در آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE مناطق ٢٢ گانه، سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران که در معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با حضور عضو شواری شهر، شهردار تهران، مدیران شرکت شهر سالم، سامانه HSE شهرداری تهران و مدیران دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران برگزار شد با اهدای تقدیر نامه از مناطق تقدیر و تشکر شد.

وی گفت: در ارزیابی انجام شده منطقه یک به عنوان منطقه ای پیشرو در بهره گیری از ابزارهای نوین مدیریتی شناخته شده و به منظور راهبری هر چه بهتر امور سازمانی در مقوله بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، این ابزارها را به خدمت گرفته و موفق به ارتقای سطح این شاخص ها در حوزه های کارکنان و پیمانکاران منطقه شده است.

شهردار منطقه یک افزود: در راستای تعهد به الزامات و استانداردهای مرتبط با این حوزه، مرکز HSE این منطقه طی سالیان اخیر، اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه جامعی را به منظور بهبود مستمر فعالیت ها به مرحله ی اجرا گذاشته است.

وی خاطر نشان ساخت: این ممیزی توسط شرکت QMS در سال گذشته صورت پذیرفت که در جریان ممیزی و ارزیابی کلیه حوزه ها، منطقه یک ضمن کسب امتیازهای برتر در اکثر شاخص ها رتبه نخست را بین سایر مناطق کسب نموده است.

موسوی موفقیت اخیر را مرهون تلاش های معاونین، مدیران و کارشناسان حوزه مذکور در منطقه دانست و از کارکنان متخصص در این حوزه تقدیر و تشکر نمود..

 

يکشنبه 9/9/1399 - 13:6

 

معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه 15 گفت: 3 خط ویژه تلفن در اداره درآمد برای رسیدگی به درخواست شهروندان به منظور تشویق آنها به استفاده از خدمات غیرحضوری اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، امیدعلی رحیم زاده با اعلام این خبر گفت: اختصاص این خطوط به منظور سلامت شهروندان در دوران کرونا،كاهش تردد های غیر ضروری و حجم مراجعات حضوری به اداره درآمد و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به اجرا در می آید.

او با اشاره به اینکه کارشناسان این اداره تا پایان ساعات اداری پاسخگوی تلفن هستند، افزود: شهروندان می توانند درخواست ها و سوالات خود را درباره نحوه محاسبه و پرداخت عوارض های پسماند نوسازی، کسب و پیشه تلفنی پیگیری کنند و کارشناسان به آن پاسخ دهند.

برپایه این گزارش؛ شهروندان می توانند سوالات و درخواست های خود با موضوع عوارض نوسازی را از طریق شماره 96023170، سوالات در ارتباط با درآمد عمومی و امور مربوط به شهرسازی را از طریق شماره 96023162 و سوالات مربوط به عوارض کسب و پیشه، راهنمایی در تمام زمینه های امور درآمدی، کنترل میزان بدهی و راهنمای پرداخت با معاون اداره با شماره 96023175 مطرح کنند.يکشنبه 9/9/1399 - 13:2

 

معاون حمل ونقل ،ترافیک شهرداری تهران از روند احداث و تکمیل ایستگاه مترو امیرکبیر بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل، ترافیک شهرداری تهران؛ «سید مناف هاشمی» در بازدید از ایستگاه مترو امیرکبیر با بیان اینکه بیش از 90 درصد عملیات سیویل در این ایستگاه به اتمام رسیده است گفت: تنها نصب بخشی از تجهیزات و پله برقی ها در این ایستگاه باقی مانده است.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه ایستگاه مترو «امیرکبیر» به عنوان یکصد و سی امین ایستگاه مترو پایتخت به بهره برداری میرسد تصریح کرد: این ایستگاه در خیابان 17 شهریور و در خط 6 مترو واقع شده است .
به گفته ی هاشمی ساخت و بهره برداری از ایستگاه «امیر کبیر» بالغ بر 270 میلیارد تومان هزینه در برداشته است اظهار داشت: با بهره برداری از ایستگاه «برج میلاد»و «امیر کبیر» طی روزهای آینده، بهره برداری از 10 ایستگاه دیگر در خط 6 و 7 مترو تا پایان سال جاری در دستور کارمان است .
معاون شهردار تهران درادامه گفت: در حال حاضر 400 دستگاه واگن مترو از مجموع 1507 دستگاه واگن مترو تهران نیازمند اورهال کردن است که در تلاشیم از منابعی که برای اورهال کردن اتوبوس ها در نظر گرفته ایم ، قطارهای مترو را نیز اورهال نماییم.

يکشنبه 9/9/1399 - 12:54

 

تردد اتوبوس ها از پایانه شهید سروری به بزرگراه شهید چراغی با احداث میدان جدید تسهیل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی شهردار منطقه با اشاره به انجام بازدیدهای میدانی از وضعیت ترافیكی پایانه شهید سروری و درخواست شورایاران منطقه برای احداث میدان  در محدوده این پایانه گفت: پیش از این اتوبوس ها در تردد به خیابان انقلاب و دسترسی به بزرگراه شهید چراغی دچار مشکل بودند که با اجرای اصلاح هندسی و ایجاد 600 متر میدان در روبروی پایانه شهید سروری، این مشکل مرتفع شد.

او در بخش دیگری از اجرای خط کشی محوری در بزرگراه شهید تندگویان خبر داد وافزود: این عملیات به منظور افزایش ایمنی و تسهیل تردد خودروها در این محور بزرگراهی به طول 40 کیلومتر در دو باند رفت و برگشت  صورت گرفته است.

همچنین به منظور کاهش مخاطرات ناشی از تصادفات احتمالی در بزرگراه ها، نزدیک به 600 گاردریل در محورهای بزرگراهی محدوده این منطقه طی آبان ماه تعویض و نصب شد.

به گفته توکلی نصب 200 ا ستوانه ، 100بشکه ایمنی و نیز 45 تابلوی انتظامی در معابر داخلی منطقه از دیگر اقدامات ترافیکی در راستای نگهداشت شهر طی روزهای گذشته است.

يکشنبه 9/9/1399 - 12:45

 

پویش " با برف زندگی کنیم " در شمال تهران با آمادگی کامل شهرداری منطقه یک برای بارش های برف در پاییز و زمستان، اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک با بیان خبر فوق اظهارداشت: با استقرار کامل و آمادگی ۱۱ سایت مرکزی و نواحی ۱۰ گانه، استقرار بیش از۵۰۰ مخزن ویژه مشارکت شهروندان در برفروبی، جایگذاری بیش از ۲۰۰ هزار کیسه شن مخصوص در مخازن زرد رنگ و دپو فله ای در یک هزار نقطه، آماده و در انتظار بارش رحمت الهی به ویژه برف پاییزی و زمستانی هستیم.

جعفریان تاکید کرد: برف و باران نعمت و رحمت الهی بوده و منشاء حیات و زندگی بر روی زمین است و آمادگی ایجاد شده برای تسهیل امور و بهره مندی هرچه بیشتر از نزولات آسمانی است.

معاونت خدمات شهری منطقه یک افزود: در پویش " با برف زندگی کنیم " تلاش خواهیم کرد ضمن آمادگی هرچه بیشتر برای ارائه خدمات به شهروندان در زمان بارش ها، برف را به عنوان بخشی از جریان زندگی در شمال تهران معرفی کنیم.

مانی جعفریان در ادامه با معرفی برنامه های اجرایی از جمله آدم برفی ها به شهر برمی گردند، برگزاری جشنواره ساخت آدم برفی ها و جشنواره عکاسی آدم برفی ها در شمال تهران و ... خاطرنشان کرد: باید از زیبایی های برف به عنوان بخشی از زندگی لذت ببریم.

وی افزود: ستاد برف روبی در نواحی فعالیت کاری خود را آغاز و تا 15 اسفند ماه ادامه می دهد و در این مدت نیروی انسانی مورد نیاز جهت انجام کلیه امور برف روبی تحت دستور نواحی و نظارت معاونت امور شهری انجام وظیفه خواهند نمود و امیدواریم با مدیریت یکپارچه شهر و تشویق و ترغیب شهروندان به حضور در کنار نیروهای عملیاتی شهرداری و مشارکت آنها در برف روبی، استفاده صحیح از مخازن شن و ماسه دپو شده در معابر، درخت تکانی و پاکسازی معبر مقابل محل سکونت و کارشان از برف، بتوانیم همگی از این بارش ها لذت ببریم و برف را به عنوان بخشی از جریان زندگی و لازمه شادی و نشاط اجتماعی ببینیم.

 

شنبه 8/9/1399 - 19:46

 

در پی انتشار فراخوان عمومی واگذاری موقت غرفه‌های عرضه محصولات پروتئینی در میادین میوه و تره بار که با استقبال بهره‌برداران 7 استان روبه‌رو شد، جلسه واگذاری این اماکن در محل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ معاون بازرگانی و امور اقتصادی این سازمان با اعلام خبر فوق گفت: متقاضیان عرضه محصولات پروتئینی در میادین میوه و تره بار از 7 استان تهران، اردبیل، همدان، مازندران، سمنان، البرز و گلستان، تقاضاهای خود را برای شرکت در این فراخوان ارسال کردند.
حسین اعرابی با تأکید بر اینکه 82 درصد متقاضیان، اشخاص حقوقی و 18 درصد افراد حقیقی بودند، افزود: 53 درصد متقاضیان برای عرضه گوشت قرمز و 47 درصد برای عرضه مرغ و تخم مرغ، تقاضاهای خود را ارسال کرده بودند.
گفتنی است، در حال حاضر در میادین میوه و تره بار به طور متوسط قیمت گوشت گوسفند 18 درصد، قیمت گوشت گوساله 16 درصد، قیمت گوشت مرغ (تنظیم بازار) 46 درصد و قیمت تخم مرغ 14 درصد، نسبت به میانگین قیمت‌های سطح شهر، پایین‌تر است.

شنبه 8/9/1399 - 19:17


معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند از برگزاری کارگاه ها و دوره های مجازی آموزش شهروندی با تاکید بر تفکیک پسماند و آشنایی با طرح کاپ خبر داد.
نرگس رجایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند با اشاره به این موضوع گفت: با توجه به اپیدمی کووید 19 و محدودیت های برگزاری کلاس های آموزشی حضوری، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی سازمان در نظر دارد ضمن نیازسنجی آموزشی از ادارات مدیریت پسماند مناطق 22 گانه، کارگاه های مجازی برگزار کند.
وی افزود: در همین راستا، این معاونت نسبت به هماهنگی با سازمان فناوری اطلاعات جهت ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای گروه های مخاطب مختلف در حوزه محیط زیست و مدیریت پسماندها در دست اقدام است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند تاکید کرد: تغییر رفتار مردم در حوزه پسماند و فراهم شدن زمینه های اجرای طرح کاپ حائز اهمیت بسیار زیاد است. در این طرح همکاری مردم و همراهی شهروندان بسیار اهمیت دارد و آموزش و ارتقای فرهنگ عمومی جزو ارکان این طرح است، لذا هر چه در این زمینه اقدام شود موجب خروجی بهتر خواهد بود.
رجایی در خاتمه گفت: علاوه بر افزایش سطح سواد مدیریت پسماندی شهروندان، سهولت دسترسی به اطلاعات، رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا را می توان از مهم ترین مزایای برگزاری این دوره های آموزشی آنلاین در نظر گرفت.

شنبه 8/9/1399 - 17:4


نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه از مشکلات مالی و کمبود نقدینگی موجود و گذشتن زمان اورهال ناوگان در شهر زیر زمینی می گوید و معتقد است تنها راه برون رفت از این روزهای سخت حمایت ها و کمک های مالی دولت است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه متروی تهران حدود ۱۵ درصد حمل و نقل عمومی را برعهده دارد افزود: در حال حاضر با توجه به کمبود نقدینگی متروی تهران به سختی در حال فعالیت است
وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری با وجود مسائل و مشکلات ناشی از کاهش منابع درآمدی شهرداری تهران، به تمام تعهدات خود در بخش حمل ونقل عمومی عمل کرده است. تصریح کرد: دولت باید هرچه زودتر وارد میدان شده و از حمل و نقل عمومی حمایت بیشتری کند.
نوبخت گفت: هزینه‌های نگه‌داشت ۱۲۸ ایستگاه فعال مترو و حدود هزار ۵۰۷ دستگاه واگن مترو که در خطوط هفتگانه سرویس‌دهی می‌کنند بسیار زیاد است و در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا درآمدها نیز کاهش چشمگیری داشته و این هزینه ها بدون کمک دولت از بضاعت فعلی شهرداری تهران و این شرکت خارج است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: شبکه بهره‌برداری متروی تهران جای خود را به خوبی در میان شهروندان پیدا کرده و در حال حاضر دریافت سرویس دهی مناسب از این بخش جزء مطالبات به حق مردم است، اما محقق کردن این انتظارات به‌جا در این روزها کار بسیار سختی است.
با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد واگن‌های متروی تهران کم است و بهره‌برداری کامل از ظرفیت خطوط هفتگانه با کمبود واگن مواجه هستیم و باید تعداد زیادی واگن خریداری شود تصریح کرد: قطعاً شهرداری تهران به تنهایی قادر به تأمین این هزینه‌ها نخواهد بود،اما اگر با حمایت های دولت قطارهای مورد نیاز خطوط بهره‌برداری شده، تامین شود می‌توان این مقدار را به ۵۰ درصد رساند.
وی گفت: تامین و پرداخت نقدینگی موضوعی نیست که شهرداری تهران بتواند آن را به تنهایی انجام دهد. این موضوع حاکمیتی، نیازمند حمایت بخش‌های مختلف دولت است.
نوبخت تصریح کرد: در این روزها با کاهش بیش از ۷۰ درصدی مسافر نسبت به سال گذشته همراه هستیم و آمارها کمتر از یک میلیون مسافر در روز است. این آمار نصف ظرفیت پیش از کرونا است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: با تمام کاهش آمار مسافری که در نه ماه گذشته شاهد بودیم اما ظرفیت حرکتی را تغییر ندادیم و با همان ظرفیت سال ۹۸ خدمات رسانی می کنیم اما در صورت اورهال نشدن به موقع قطارها و تجهیزات "شعار سرعت، دقت و ایمنی" در شهر زیر زمینی با مشکل روبرو خواهد شد.
نوبخت تصریح کرد: در شرایط فعلی ما برای جبران هزینه ها موافق گران شدن بلیت مترو نیستیم، ولی امیدواریم هرچه زودتر شاهد مساعدت های دولتی باشیم و همه تلاش خود را در این ماه ها انجام داده ایم و رایزنی ها انجام شده تا بودجه اختصاصی توسط سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران برای شرکت بهره برداری متروی تهران محقق شود.
مدیرعامل متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: باید منابع مالی برای سرپا نگهداشتن این شبکه حمل و نقل ریلی تامین شود چرا که با توجه به ترافیک موجود تنها راه برون رفت از این معضل ها مترو است و حالا که این وسیله حمل و نقل ساخته و در شهر توسعه یافته، با حمایت دولت در پرداخت بودجه های مصوب، بهترین خدمات را ارائه خواهیم داد و از فلج شدن بیشتر حمل و نقل عمومی پیشگیری خواهد شد.

شنبه 8/9/1399 - 17:0پیرو ابلاغیه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا، ارتباط با سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸ از نهم آذرماه تا اطلاع ثانوی صرفا از طریق درگاه اینترنتی این سامانه به نشانی http://1888.tehran.ir و سامانه "تهران من" امکانپذیر است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان بازرسی، پیگیری و رسیدگی به پیام‌های ثبت شده در سامانه ۱۸۸۸ طبق روال عادی توسط این سامانه انجام می‌شود و به دلیل شرایط موجود و عدم حضور کارشناسان دریافت، شهروندان گرامی صرفا امکان برقراری تماس تلفنی با ۱۸۸۸ را نخواهند داشت.

شنبه 8/9/1399 - 16:17


شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌ رفاه، شرکت ملی پست ایران و بانک پارسیان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌ رفاه، شرکت ملی پست ایران و بانک پارسیان، 5 آذرماه سال‌جاری با حضور مدیران عالی‌رتبه در سالن همایش‌های شرکت ملی پست ایران برگزار شد.
همچنین فروش کارت‌های خرید رفاه با نام رمزدار به صورت نقدی و اقساط جهت خرید کالا و خدمات از فروشگاه‌های رفاه سراسر کشور و مراکز طرف قرارداد با این بنگاه اقتصادی خصوصی موضوع محوری این تفاهم نامه میان شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌ رفاه و شرکت ملی پست ایران است. مدت زمان این قرارداد یک سال است و در صورت توافق طرفین برای سالهای بعد نیز قابل تمدید است. همچنین طرفین اظهار امیدواری کردند بر مبنای مفاد آن، دو شرکت بتوانند از خدمات یکدیگر بهره‌مند شوند.
دکتر رسول محمدی در این مراسم با اشاره به اینکه همه‌گیری ویروس کرونا فرصتی برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شرکت ملی پست فراهم کرده است، افزود: ما متعهد هستیم در شرایط سخت معیشتی در کنار مردم از جمله کارکنان پست باشیم و در راستای تحقق رسالت خدمت‌رسانی به مردم عزیز کشورمان بی‌وقفه تلاش می‌کنیم.
رمضانعلی سبحانی‌فر مدیر عامل شرکت ملی پست ایران در ادامه این مراسم اظهار امیدواری کرد: استفاده از خطوط اعتباری فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه برای کارکنان پست و خدمات متقابلی که پست به این شرکت ارایه می‌دهد، آغاز فصلی جدید برای توسعه همکاری‌های مشترک است.
کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان نیز خاطرنشان کرد : گسترش همکاری‌ها بین دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف مالی و خدماتی با سابقه در کشور، ارزش افزوده‌ای برای رفاه مردم به همراه داشته باشد.
گفتنی است؛ انعقاد همکاری با شرکت‌ها، سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌های خصوصی و دولتی از برنامه‌های جاری شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه جهت تحقق اهداف بلندمدت سازمانی این بنگاه اقتصادی خصوصی است.

شنبه 8/9/1399 - 14:0
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته