• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 661روز قبل

 

شهردار منطقه 19 از نامگذاری میدان و بلوار نوساز واقع در حدفاصل بزرگراه شهید سعیدی و بلوار شهید ورامینی به نام «حیدربابا» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی با اشاره به جدیدالاحداث و بی نام بودن میدان و بلوار واقع در محدوده نعمت آباد گفت: نامگذاری این معابر مواصلاتی در محدوده حدفاصل بزرگراه شهید سعیدی و بلوار شهید ورامینی طی جلسه شورای اسلامی شهر تهران در آبان ماه بررسی شد و با کسب حداکثر آراء به تصویب رسید.

به گفته او این نام برگرفته شده از منظومه «حیدربابایه سلام» یکی از مهمترین آثار شهریار، شاعر معروف آذری زبان است که از شاهکارهای ادبیات ترکی آذربایجانی محسوب می شود و با توجه به اینکه اکثر ساکنین منطقه 19 را شهروندان با گویش آذری تشکیل می دهند انتخاب این نام به نوعی متناسب با گویش غالب این منطقه صورت گرفته است.

شهردار منطقه در بخش دیگری به نامگذاری یک خیابان جدیدالاحداث در این منطقه اشاره کرد و گفت: این معبر که حدفاصل خیابان مهران تا کوچه شهید حسینی واقع شده است طی پیگیری های شهرداری منطقه و طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران به نام «مهرآرا» نامگذاری شد.

توکلی خاطرنشان کرد: این معبر که باعث تسهیل دسترسی شهروندان به رینگ بوستان ولایت از خیابان مهران (مقابل کوچه شهید اسماعیلی) و کاهش ترافیک این خیابان شده است پیش از این به نام قالیشویی معروف و شناخته شده بود.

دوشنبه 10/9/1399 - 13:13

 

مدیرعامل شرکت شهرسالم اظهار داشت: برنامه‌های تبلیغاتی و آموزشی از سوی شرکت‌هایی مانند شهر سالم شهرداری تهران در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس ایدز می‌تواند به وزارت بهداشت در مبارزه با این ویروس کمک کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، دکتر حمید چوبینه با اشاره به در پیش بودن روز جهانی ایدز گفت: ویروس ایدز یکی از ویروس‌های خطرناکی است که از سالهای قبل دامن‌گیر بشریت شده و بسیاری از افراد در دنیا به این ویروس مبتلا شدند که البته در ایران و برخی از کشورهای دیگر این میزان پایین‌تر از سایر کشورهاست.

او با بیان اینکه ایدز ویروسی است که از طرق مختلف امکان سرایت به دیگر افراد دارد، ادامه داد: به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی به ویژه در افراد متجاهر در بحث اعتیاد این ویروس امکان شیوع بیشتری پیدا می‌کند و در کانون‌های مختلفی که روابط غیر قابل کنترل در جامعه دارند ویروس ایدز گسترش پیدا می‌کند. همچنین انتقال از طریق خون و مادر به جنین صورت می‌گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه روش‌های انتقال شناسایی شده و البته فراگیری که در ویروس‌هایی مانند کرونا وجود دارد در این ویروس نیست اما خطر آن می‌تواند چندین برابر ویروس کرونا باشد، عنوان کرد: ابتلا به این بیماری می‌تواند مهلک باشد و سیستم ایمنی افراد را در معرض آسیب قرار دهد. بر همین اساس در شهرداری تهران نیز اکثر افرادی که در هر زمینه‌ای بیمار باشند آمار و اطلاعات آنها در حوزه‌ درمان شهرداری شهر سالم قرار می‌گیرد. البته میزان ابتلا درباره ویروس ایدز در شهرداری بسیار ناچیز است و اگر هم مبتلایی وجود داشته باشد حمایت‌های درمانی در سیستم درمان شهر سالم انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرسالم اضافه کرد: برای روز جهانی ایدز برنامه‌های آموزشی در شهر سالم می‌تواند بهترین مورد برای پیشگیری از آن در شهرداری باشد. سازمان‌های مربوطه مانند وزارت بهداشت می‌توانند با کمک‌هایی که از سازمان‌ها و شرکت‌های مانند شهر سالم به دست می‌آورند، در این زمینه و بحث آموزش وارد شوند که این اقدام به صورت سالانه انجام می‌شود.

او با هشدار فراموشی این بیماری و به حاشیه رفتن آن در دوران شیوع کرونا گفت: سال گذشته در یکی از شهرستان‌ها فضای وحشتناکی در افکار عمومی در رابطه به ویروس ایدز به وجود آمد که خوشبختانه آموزش در بعضی زمینه‌ها و دادن امکانات توانسته از شیوع بیشتر پیشگیری کند.

دکتر چوبینه افزود: اگر وسایل بهداشتی را برای مراقبت در افرادی که کنترلی در بحث مراقبت‌های جنسی ندارند و دارای لجام گسیختگی در این عرصه هستند فراهم کنیم و آنها آگاه شوند که باید از خود مراقبت کنند و روش‌های شناسایی به خوبی صورت بگیرد و آموزش‌هایی به خانواده‌ها و افراد مختلف انجام شود، این بیماری می‌تواند حتی ریشه کن شود.

مدیرعامل شرکت شهرسالم با بیان اینکه بحث درباره مراقبت جنسی به یک تابو تبدیل شده، عنوان کرد: این مسئله کنترل ویروس ایدز را سخت‌تر می‌کند و افرادی که کنترلی در روابط جنسی ندارند بیشتر در معرض خطر هستند و به صرف اینکه عمل این افراد ناپسند است نباید آنها را از آموزش محروم کرد.

به گفته دکتر چوبینه واکسن این ویروس می‌تواند خطر ایجاد کند و داروی موثر قطعی هنوز کشف نشده است.

مدیرعامل شرکت شهرسالم در پایان درباره محدودیت‌ها و تعطیلی دو هفته‌ای تهران و تاثیرات آن طی این چند روز توضیح داد: این محدودیت‌ها کافی نیست و هنوز فضای شهر شلوغ و پرترافیک است و باید محدودیت‌ها بیشتر شود و اقدامات موثرتری انجام شود هرچند محدودیت‌ها بی‌تاثیر نبوده ولی در کنترل کمک چندانی نمی‌کند./ پایگاه خبری-تحلیلی شهر


يکشنبه 9/9/1399 - 20:18

 

در شرایطی اختلاف قیمت انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات در میادین میوه و تره بار نسبت به میانگین قیمت‌های سطح شهر 35 و نیم درصد رسیده است که این تفاوت در قیمت برخی محصولات از جمله گوجه فرنگی، خیار، پرتقال و هویج که این روزها بازارشان داغ است، بیشتر به چشم می‌خورد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ در حال حاضر، قیمت گوجه فرنگی بوته‌ای در میادین 7100 تومان و گوجه فرنگی گلخانه‌ای 9300 تومان است در صورتی که میانگین قیمت گوجه فرنگی بوته‌ای در سطح شهر 12400 تومان و گوجه فرنگی گلخانه‌ای 15400 تومان است و به عبارتی، به ترتیب گوجه فرنگی بوته‌ای در میادین 43 درصد و گوجه فرنگی گلخانه‌ای 40 درصد ارزان‌تر از سطح شهر است.
این گزارش می‌افزاید، در مورد خیار نیز در حال حاضر، قیمت خیار رسمی و رویال در میادین 6500 تومان و خیار گلخانه‌ای 8200 تومان است در صورتی که میانگین قیمت خیار رسمی و رویال در سطح شهر 8700 تومان و خیارگلخانه‌ای 10700 تومان است و به عبارتی، به ترتیب خیار رسمی و رویال در میادین 25 درصد و خیار گلخانه‌ای 23 درصد ارزان‌تر از سطح شهر است.
همچنین، در مورد پرتقال نیز در حال حاضر، قیمت تامسون شمال در میادین 9700 تومان و تامسون جنوب 11 هزار تومان است در صورتی که میانگین قیمت تامسون شمال در سطح شهر 15200 تومان و تامسون جنوب 17200 تومان است و به عبارتی، قیمت تامسون شمال و جنوب در میادین 36 درصد ارزان‌تر از سطح شهر است.
گفتنی است، هویج نیز در حال حاضر، در میادین با قیمت هر کیلوگرم 6900 تومان عرضه می‌شود در صورتی که میانگین قیمت آن در سطح شهر 12600 تومان است و به عبارتی، این محصول در میادین 45 درصد ارزان‌تر از سطح شهر عرضه می‌شود.

يکشنبه 9/9/1399 - 17:30

 

سازمان زیباسازی شهر تهران در نظر دارد نسبت به ساخت المان‌های نوری در سه بخش المان‌های نوری مناسبتی، المان‌های نوری تعاملی و هوشمند و المان‌های نوری متناسب با فضاهای شهری در سطح شهر اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ این سازمان در نظر دارد نسبت به شناسایی طرح‌های پیشنهادی به منظور ساخت المان‌های نوری در سه بخش در سطح شهر اقدام کند به همین دلیل از علاقه‌مندان دعوت می‌شود در صورت تمایل طرح‌های پیشنهادی خود را حداکثر تا تاریخ 30/9/99 به معاونت فنی و طراحی شهری این سازمان ارسال کنند.

ساخت المان‌ها مربوط به المان‌های نوری مناسبتی ؛ دهه‌ی مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و نوروز 1400، المان‌های نوری تعاملی و هوشمند و المان‌های نوری متناسب با فضاهای شهری مانند دریاچه خلیج فارس، مجموعه فرهنگی تفریحی عباس آباد، بوستانهای لاله، شهر، ملت و ...است. در طراحی بافت، کاربری، موقعیت و .... فضایی مشخص باید در نظر گرفته شود.

گفتنی است؛ جهت طرح‌ها باید جانمایی پیشنهادی ارائه شود و موقعیت نیز قرارگیری باید مشخص باشد. همچنین طرح‌ها توسط کمیته تخصصی از لحاظ فنی و هنری بررسی و ارزیابی خواهند شد و به طرح‌های برگزیده هر بخش جوایزی اهدا می شود؛ در بخش المان‌های مناسبتی و متناسب با فضای شهری به طرح اول 60 میلیون ریال، طرح دوم 50 میلیون ریال ، طرح سوم 40 میلیون ریال و سایر طرح‌های برگزیده 30 میلیون ریال، در بخش المان‌های هوشمند و تعاملی طرح اول 100 میلیون ریال، طرح دوم 90 میلیون ، طرح سوم 80 میلیون ریال و سایر طرح‌های برگزیده 60 میلیون ریال اهدا خواهد شد.
در صورت تایید طرح و ایده پیشنهادی، قرارداد/دستورکار طراحی تکمیلی، تهیه نقشه‌ها و دیتیل‌های اجرایی، متره و برآورد با طراح منعقد شده و هزینه‌ی مربوطه طبق ارزیابی و نظریه کارشناسی به طراح پرداخت خواهد شد. ضمنا در صورت توانایی طراح، امکان واگذاری عملیات ساخت و نصب به وی وجود خواهد داشت.

مدل سه ‌بعدی طرح پیشنهادی باید در بستر و زمینه مورد نظر ارائه شود. ارائه نقشه‌های 2 بعدی اولیه باید با مقیاس مناسب (10/1) و جزئیات لازم مانند، متریال المان‌های پیشنهادی مشخص و فرآیند طراحی ارائه شود. برآورد تقریبی هزینه ساخت المان باید پیشنهاد شود و طرح‌ها نیز باید در برگه A3 به همراه فایل مربوطه در قالب لوح فشرده و مشخصات کامل طراح ارائه شوند. همچنین مالکیت معنوی طرح‌ها منتخب متعلق به سازمان زیباسازی شهر تهران خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ هنرمندان باید از ارسال طرح‌های کپی خودداری کنند. طراح موظف است قبل از ارسال طرح، بررسی‌های لازم را در این خصوص انجام دهد در صورت وجود تشابه طرح ارسال شده با طرح‌های موجود داخلی یا خارج از کشور، جایزه پس گرفته خواهد شد.
حداکثر طرح قابل ارسال در هر بخش توسط هر فرد 3 طرح است. طراحان به منظور اطلاعات بیشتر و هرگونه سوال می توانند با نشانی Lighting.zibasazi@tehran.ir مکاتبه کنند.

 

يکشنبه 9/9/1399 - 17:25

 

از ابتدای آذر ماه تا کنون، کمترین‌پیام ۱۳۷ با موضوع آبگرفتگی در منطقه ۱۳ به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه گفت: با بارش نزولات آسمانی در تهران ، تلاش شبانه روزی در راستای جلوگیری از ایجاد اختلال در تردد معابر منطقه ۱۳ که یکی از اولویت های شهرداری منطقه می باشد با موفقیت کنترل شد .
وی افزود: در این راستا با تلاش صورت گرفته در معاونت ها و نواحی منطقه شهروندان کمترین مشکل در معابر سواره رو و پیاده رو را شاهد بودند و این منطقه توانست کمترین پیام ۱۳۷ با موضوع آبگرفتگی را به خود اختصاص دهد .
شهردار منطقه ۱۳ در این خصوص افزود : پیام های ۱۳۷ یکی از مناسبترین ابزار برای تشخیص و ارزیابی فعالیت های مدیریت شهری است و در این موضوع سعی شد تا در کوتاهترین زمان ممکن به پیام های درخواستی شهروندان رسیدگی و رضایت ایشان جلب شود.

 

يکشنبه 9/9/1399 - 17:22


مدیرعامل بانک ملت در پیامی، شهادت دکتر محسن فخری زاده دانشمند برجسته کشورمان و رییس فقید سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را تسلیت گفت.
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در این پیام اظهار داشت: یاد و خاطره شهید دکتر فخری زاده هیچ گاه از اذهان مردم ایران پاک نخواهد شد.
مدیرعامل بانک ملت شهادت دکتر فخری زاده را به محضر مقام معظم رهبری، ملت ایران و خانواده آن شهید بزرگوار تسلیت گفت و تاکید کرد: دشمنان و کوردلانی که به این اقدام ناجوانمردانه دست زدند خیلی زود از این عمل تروریستی پشیمان خواهند شد چون نه تنها به هدف خود که همان توقف کشور در عرصه علمی است نخواهند رسید بلکه با این عمل جنایتکارانه، عزم دانشمندان کشورمان برای تحقق اهداف این شهید بزرگ، مصمم تر خواهد شد.
 

يکشنبه 9/9/1399 - 17:16


مشاورعالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران از مراحل نهایی تکمیل و آماده سازی فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار بازدید میدانی به عمل آورد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، در حالی که فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار شامل مسیرهای تندروی شمالی و جنوبی این بزرگراه حدفاصل پل تقاطع خیابان شهید مزینانی تا بزرگراه امام رضا(ع) به زودی آماده تحویل به شهروندان خواهد شد، مهندس "مصطفی کاظمی" مشاورعالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران از مراحل نهایی تکمیل و آماده سازی این مسیر 4 کیلومتری بازدید و روند پیشرفت اقدامات اجرایی را از نزدیک بررسی کرد.
در این بازدید که با حضور مهندس "صفا صبوری دیلمی" معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس "مجتبی یزدانی" معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، "وحیدرضا محمدی" شهردار منطقه 15 و تنی چند از مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از پیشرفت اقدامات اجرایی، مسیر 4 کیلومتری فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار مورد پیمایش میدانی قرار گرفت و تدابیری به منظور تسریع اقدامات باقیمانده اتخاذ شد.
مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران در ادامه به اتفاق معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران به محدوده منطقه 14 رفت تا طی بازدیدی که با حضور "علی محمد مختاری" مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و کامبیز مصطفی پور" شهردار منطقه 14 انجام شد، اقدامات مدیریت شهری به منظور ساماندهی آرامستان ارامنه، خانه تاریخی وثوق و خانه تاریخی رئیسی را مورد پایش و بررسی قرار دهد.

يکشنبه 9/9/1399 - 17:9


به منظور تردد روان خودروها، چاله های خطرساز در بزرگراه شهید همت ترمیم و رفع شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، مهدی میرزاپور شهردار ناحیه یك منطقه، با اشاره به اهمیت افزایش ایمنی تردد خودروها و کاهش تلفات ناشی از تصادفات بزرگراهی گفت: به همین منظورطی عملیات ضربتی ، از چاله های خطرآفرین در باند جنوب بزرگراه شهید همت غرب به شرق، ورودی شهرك فجر ، رفع خطر شد.
او در ادامه تصریح کرد: این عملیات به وسیله پلیت گذاری و با حضور عوامل شهرداری ناحیه یك و بامشارکت پلیس راهور اجرا شد.
شهردار ناحیه یک منطقه سه ابراز کرد: لکه‌گیری این چاله‌ها هزینه زیادی ندارد اما وجود این چاله‌ها در بزرگراه‌ها می‌تواند زمینه‌ساز بروز مشکلات شده و هزینه‌های گزافی به مردم تحمیل کند.

يکشنبه 9/9/1399 - 14:44

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه  4 تهران از برگزاری آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE شهرداری تهران خبرداد و گفت: منطقه 4 با قرار گرفتن در سطح مناطق بحرانی کلاس (A) موفق به اخذ جایگاه نخست شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران " حمیدرضا فرخی" با بیان اینکه این مراسم که به صورت وبینار برگزار شد افزود: نتایج فرایند ارزیابی سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE شهرداری تهران توسط دبیرخانه نشان تعالی HSE و در 5 سطح مناطق و سازمان های بحرانی،حیات،بسیار مهم،مهم و قابل توجه اعلام شد که شهرداری منطقه 4 با قرار گرفتن در سطح مناطق بحرانی کلاس(A) موفق به اخذ جایگاه نخست و با کسب 481 امتیاز حائز دریافت نشان تعالی HSE شد.

او با اشاره به اینکه صیانت از ایمنی و سلامت شهروندان و کارکنان شهرداری از وظایف ذاتی ما می باشد افزود: امید است با توکل بر خدا بتوانیم در محورهای مدیریت، سلامت، ایمنی و محیط زیست و با پیشگیری از وقوع حوادث و آسیب ها خدمات ارزنده ای به شهر، شهروندان و کارکنان خود ارائه دهیم .

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 خاطرنشان کرد:این مراسم  با حضور رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، شهردار تهران، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراها، دبیر شورای عالی سامانه مدیریت HSE، شهرداران مناطق، مدیران عامل شرکت ها و روسای سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه شهرداری تهران برگزار شد.

 
 

 

يکشنبه 9/9/1399 - 14:42

 

مراسم رونمایی از سامانه جدید باشگاه مشتریان فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، مراسم رونمایی از سامانه جدید باشگاه مشتریان فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با نام «دُرفا» همزمان با تاریخ 9/9/99 برگزار می‌شود. این سامانه نام مشترک باشگاه مشتریان، اپلیکیشن و شبکه تلویزیونی اینترنتی (IP-TV) فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه است. در این مراسم که به صورت مجازی برگزار می‌شود، مشخصات فنی، نحوه اجرا و کاربرد این سامانه به مشتریان معرفی خواهد شد.
صفحه رسمی رفاه در آپارات، صفحه اینستاگرام، شبکه تلویزیونی اینترنتی (سیمای رفاه) و شبکه 3 سیما به صورت زنده و همزمان از ساعت 20 تا 22 این مراسم را پوشش خواهند داد.
همچنین اجرای استندآپ حسن ریوندی کمدین و مجری، اجرای موسیقی زنده، قرعه‌کشی و اهدای جوایز ویژه شامل 9 جایزه 999 هزارتومانی و سه گوشی همراه هوشمند ویژه اعضای باشگاه مشتریان رفاه از جمله بخش‌های مختلف این ویژه‌برنامه است.
گفتنی است؛ افزایش خدمات‌رسانی به صورت مدرن در بستر اینترنت، فعالیت پررنگ در فضای مجازی با هدف پاسخگویی هرچه بهتر به مشتریان از جمله راه‌اندازی رفاه‌مارکت جهت فروش اینترنتی کالا، آغاز فعالیت شبکه تلویزیونی اینترنتی خصوصی رفاه و... از جمله اقدامات این بنگاه خصوصی اقتصادی در راستای مشتری‌مداری الکترونیکی است که در ماه‌های اخیر با راه‌اندازی روش‌های ارتباطی نوین سرعت بیشتری گرفته است.

يکشنبه 9/9/1399 - 13:18
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته