• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 661روز قبلقیمت لاشه کامل یا شقه بوقلمون در میادین میوه و تره بار با قیمت هر کیلوگرم 42 هزار تومان عرضه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ این روزها گوشت بوقلمون بیش از گذشته مورد استفاده خانواده‌ها قرار گرفته و با توجه به قیمت بالای گوشت قرمز و افزایش قیمت گوشت مرغ در سطح شهر، این محصول جای خود را در سبد خانواده باز کرده است.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر در میادین میوه و تره بار، هر کیلوگرم ران بوقلمون با قیمت 64300 تومان، ساق بوقلمون با قیمت 63 هزار تومان، سینه بوقلمون با قیمت 67200 تومان، فیله بوقلمون با قیمت 80300 تومان و مغز ران بوقلمون با قیمت 82 هزار تومان عرضه می‌‎شود.
گفتنی است، با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در سطح شهر طی یکی دو هفته اخیر، قیمت گوشت بوقلمون نسبت به هفته آخر آبان از رشد 7 درصدی برخوردار بوده است.

دوشنبه 10/9/1399 - 20:29


با اجرایی شدن قانون اصلاح صدور چک، از ۲۱ آذرماه صدور چک در وجه حامل مجاز نبوده و ثبت هویت دارنده چک به همراه اقلام اطلاعاتی چک اعم از مبلغ، تاریخ سررسید چک و ثبت کلیه نقل و انتقالات چک در سامانه صیاد بانک مرکزی تحت عنوان سامانه پیچک (پیمایش مبادلات چک) الزامی خواهد شد.
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، براین اساس از تاریخ ۲۱/۹/۹۹ بانک ها طبق ابلاغ بانک مرکزی مکلفند چک هایی راکه از تاریخ یادشده به مشتری تخصیص می دهند، پس از استعلام از سامانه پیچک و اطمینان از ثبت و عدم مغایرت مشخصات فیزیک چک با اطلاعات ثبت شده در سامانه یادشده، کارسازی کنند.
براساس ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فرآیند ثبت صدور چک توسط صاحب حساب و تایید آن توسط گیرنده چک (ذینفع) به این شکل است که صاحب حساب (صادر کننده چک) بعد از تحریر فیزیک چک باید به سامانه بانکداری اینترنتی یا همراه بانک خود (بانکی در آن حساب دارد) وارد شود و با انتخاب گزینه مربوطه به شرح زیر نسبت به ثبت اطلاعات چک اقدام نماید:
۱-     درج اطلاعات چک اعم از شناسه صیاد، سری و سریال چک، مبلغ ، تاریخ سررسید ، شماره ملی/شناسه ملی/شماره فراگیر و نام ذینفع چک
۲-    کنترل اقلام اطلاعاتی چک توسط بانک عهده و ارسال آن به سامانه پیچک
۳-    کنترل شناسه صیاد و فقدان چک برگشتی، زنده بودن صادرکننده و گیرنده و... توسط بانک مرکزی و ثبت موقت اطلاعات در سامانه پیچک یا عدم ثبت چک و نمایش پیغام خطا
۴-    تحویل فیزیک چک توسط صاحب حساب به ذینفع
سپس گیرنده چک (ذینفع) بایستی به سامانه بانکداری اینترنتی یا همراه بانک خود (بانکی در آن حساب دارد) وارد شود و با انتخاب گزینه مربوطه به شرح ذیل نسبت به تایید دریافت چک اقدام نماید:
۱-     درج شناسه صیاد چک و استعلام اطلاعات چک از سامانه پیچک
۲-    کنترل اقلام اطلاعاتی چک توسط بانکِ مشتری و ارسال آن به سامانه پیچک
۳-    کنترل مشخصات ذینفع و ثبت قطعی توسط بانک مرکزی
این گزارش می افزاید، فرآیند ثبت انتقال چک توسط دارنده چک و تایید آن توسط گیرنده چک (ذینفع جدید) نیز به این ترتیب است که دارنده چک (ذینفع فعلی) بعد از ظهرنویسی چک مبنی بر انتقال چک به ذینفع جدید باید به سامانه بانکداری اینترنتی یا همراه بانک خود (بانکی در آن حساب دارد) وارد شود و با انتخاب گزینه مربوطه به شرح زیر نسبت به انتقال چک اقدام کند:
۱-     درج شناسه صیاد و شماره ملی/شناسه ملی/شماره فراگیر و نام ذینفع جدید
۲-    کنترل اقلام اطلاعاتی چک و مشخصات ذینفعان توسط بانک مشتری و ارسال آن به سامانه پیچک
۳-    کنترل مالکیت انتقال دهنده، وضعیت چک و زنده بودن صادرکننده و گیرنده توسط بانک مرکزی و ثبت موقت اطلاعات در سامانه پیچک یا عدم ثبت چک و نمایش پیغام خطا به مشتری
۴-    تحویل فیزیک چک توسط ذینفع فعلی به ذینفع جدید
سپس ذینفع جدید چک باید به سامانه بانکداری اینترنتی یا همراه بانک خود (بانکی در آن حساب دارد) وارد شود و با انتخاب گزینه مربوطه به شرح ذیل نسبت به تایید انتقال چک اقدام کند:
۱-     درج شناسه صیاد چک و استعلام اطلاعات چک از سامانه پیچک
۲-    کنترل اقلام اطلاعاتی چک توسط بانکِ مشتری و ارسال آن به سامانه پیچک
۳-    کنترل مشخصات ذینفع و ثبت قطعی توسط بانک مرکزی
بانک مرکزی از مشتریان بانک ها که در مبادلات تجاری از ابزار چک استفاده می کنند خواسته است به این نکات مهم در فرآیند جدید توجه داشته باشند:
*باتوجه به اینکه مشتری باید عملیات ثبت (صدور چک)، تایید (توسط ذینفع) و انتقال چک را در محیط های غیرحضوری (در حال حاضر سامانه بانکداری اینترنتی) انجام دهد، لذا مشتریان تا قبل از عملیاتی شدن سامانه یادشده نسبت به مراجعه به شعب بانک و تخصیص رمز خدمات غیرحضوری خود اقدام کنند.
*به منظور ایجاد امکان ثبت عملیات صدور یا انتقال چک در سامانه پیچک صاحب حساب و ذینفع چک باید نزد یکی از بانک ها دارای حساب و کد شهاب باشند.
* در صورتی که چک از محل حساب اشتراکی یا حقوقی صادره شده باشد، باید مشخصات امضاکنندگان چک طبق شرایط برداشت حساب در سامانه پیچک ثبت شود.
* در صورتی که چک بیش از یک ذینفع داشته باشد، انتقال چک منوط به ثبت عملیات انتقال چک توسط ذینفعان در سامانه پیچک است.
*در صورتی که ذینفع چک شخص حقوقی باشد باید ترکیب امضاکنندگان مجاز طبق شرایط برداشت نسبت به تایید انتقال چک اقدام کنند.

دوشنبه 10/9/1399 - 20:24


 
 

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از رونمایی کیف الکترونیکی جهت پرداخت کرایه مسافران تاکسی خبر داد.

 


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ محمد روشنی درباره برنامه‌های جدید سازمان تاکسیرانی برای حمایت از تاکسیرانان، اظهار داشت: با پیگیری و پیشنهاد سازمان تاکسیرانی، سه جایگاه سی‌ان‌جی از سوی شرکت ساماندهی جایگاه‌داران به تاکسی ها اختصاص یافته و قرار است این جایگاه ها به صورت ویژه جهت خدمت‌رسانی به تاکسی‌ها مدنظر قرار گیرد. 

وی افزود: این سه جایگاه در غرب، مرکز و جنوب  تهران واقع شده و خدمات رسانی صفر تا صد آن برای ناوگان تاکسیرانی شهر تهران خواهد بود. 

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران همچنین از رونمایی از کیف الکترونیکی جهت پرداخت کرایه مسافران خبر داد و گفت:‌ بهره‌برداری از این کیف الکترونیکی با همکاری سازمان فناوری شهرداری تهران انجام شده است. 

روشنی خاطرنشان کرد: پیش از این مسافران می‌توانستند از طریق چند اپلکیشن کرایه‌های خود را آنلاین پرداخت کنند و محدودیت‌هایی در این زمینه وجود داشت ولی در سیستم جدید، ابزار پذیرنده بارکد در تاکسی‌ها نصب می‌شود و مسافران می‌توانند با هر نوع برنامه پرداخت الکترونیکی که بر روی تلفن همراه خود دارند، کرایه خود را پرداخت کنند.[فارس]

دوشنبه 10/9/1399 - 15:42


شهردار منطقه۱۳ ازآغاز عملیات هرس درختان در این منطقه خبر داد و گفت : این عملیات با اولویت بزرگراه ها و خیابانهای اصلی سطح منطقه در دست اجراست.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده گفت: عملیات هرس از ابتدای ماه جاری مطابق با دستورالعمل صادره از سوی معاونت خدمات شهری ( سازمان بوستانها) آغاز شد.
وی افزود: عملیات هرس از مهمترین فعالیتهای اجرایی فضای سبز طی شش ماهه دوم سال بوده وشامل تنک نمودن تاج درختان ، حذف شاخه و سرشاخه و آرایش شکل ظاهری آنها، حذف پاجوش ها و تنه جوش ها، قطع شاخه های آفت زده، بیمار، شکسته، کج شده و ... به منظور محافظت در شرایط طوفانی و بارش های سنگین است.
شهردارمنطقه ۱۳ اظهار داشت : کلیه عملیات فوق طی برنامه زمان بندی با حضور تیم کارشناسی متخصص و کارگران مجرب ومجهز به وسایل و ابزار مناسب به انجام می رسد.
وی اصلاح انحراف درختان از فرم طبیعی خود ، رفع مزاحمت های ترافیکی، رفع خطر سقوط درختان به دلیل متراکم بودن شاخه ها و همچنین کنترل آفات و امراض از جمله اهداف انجام عملیات هرس برشمرد.
گفتنی است عملیات مذکور به همت اداره فضای سبز معاونت خدمات شهری و محیط زیست در دست اجرا می باشد.

دوشنبه 10/9/1399 - 14:32

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه15از اجرای عملیات فرم دهی 700 اصله درختچه در سطح منطقه15 با بهره گیری از ذوق و هنر و با رعایت اصول فنی و ایمنی خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه15، علیرضا جعفری با اشاره به اینکه عملیات هرس و فرم دهی نقش بسزایی در سلامت درختان دارد، افزود: انجام این عملیات در زمان مناسب منجر به افزایش تولید شاخه های جوان، ایجاد دید ترافیکی و کنترل ارتفاع و حجم رشد ریشه، کنترل حجم تاج درختان و شکل دهی و حذف شاخه های خشک و بیمار می شود.

به گفته ویدر این راستا 700 اصله درختچه شامل یاس هلندی، پیروکانتا، زرشک زینتی با بهره گیری از ذوق و هنر و با رعایت اصول فنی و ایمنی در سطح منطقه، فرم دهی شدند.

جعفری اضافه کرد: این درختچه ها با اشکال زیبایی نظیر پرندگان و سبد گل ، زیبایی خاصی را در فضای سبز منطقه خلق کرده اند.

بر پایه این گزارش: هنر توپیاری یا شکل دهی درختان و درختچه های زینتی وپرچین ها (دیوارهای سبز) به عنوان یک هنر خاص و با شناخت خصوصیات مرفولوژی و بیولوژی انواع گیاهان درتزئینات باغ ها و پارك ها مورد توجه بوده است و امروزه این هنر با هدف زیباسازی فضای شهری؛ کاهش آلودگی صوتی, آلودگی محیط زیست, سلامت و نشاط جمعی اجرا می شود.دوشنبه 10/9/1399 - 14:27

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 4 تهران از آماده سازی 5 سرای محله برای استقرار  تیم پزشکی وزارت بهداشت ودرمان واداره کل سلامت شهرداری تهران خبر داد و گفت: شهروندان منطقه ۴ در این ۵ سرای محله رایگان معاینه می شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران" محمد خادمی" با بیان این خبر افزود: به منظور شناسایی و کاهش مبتلایان ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان، 5 سرای محله این منطقه برای انجام تست رایگان pcr ازشهروندان  ، در حال تجهیز است .

او با اشاره به اینکه سرای محله تهرانپارس غربی طی روزهای آتی آماده خدمت به شهروندان می شود، افزود:در حال حاضر سرای محله تهرانپارس غربی در خیابان ۱۹۶ شرقی بین فلکه سوم و میدان پروین در حال تجهیز است و  شهروندان می توانند  طی چند روز آینده جهت انجام تست کرونا از ساعت ۹ تا ۱۴ در روزهای شنبه تا چهارشنبه به این محل مراجعه کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 4 در ادامه افزود: در این طرح تیم پزشکی اداره کل سلامت شهرداری تهران به همراه وزارت بهداشت ودرمان با حضور در این 5 سرای محله ضمن ارایه خدمات، ازشهروندان تست کرونا می گیرند.

خادمی در پایان خاطرنشان کرد: طرح مذکور در سرای محله های مجیدیه شمس آباد -شیان، لویزان -گلشن و قاسم آباد ،ده نارمک اجرایی نیز به زودی اجرایی می شود

دوشنبه 10/9/1399 - 14:20

 

شهردار قلب طهران از تصویب 653 مصوبه در شورای سلامت مجازی محلات منطقه 12 در شش ماهه نخست سال 99 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور بررسی مشکلات بهداشتی محلات و با محوریت پیشگیری از کروناویروس، شورای سلامت در محلات این منطقه از ابتدای فروردین سال ۹۹ به صورت مجازی فعالیت خود را شروع کرد.
وی ضمن بیان این نکته که تاکنون 24 جلسه مجازی در هر محله برگزار شده، ادامه داد: گروه‌های مجازی شورای سلامت، فرصت مناسبی برای هم‌افزایی بین نهادهای خدمت‌رسان به‌ویژه در محلات کم‌برخوردار ایجاد کرده‌اند و این گروه‌ها در منطقه ما توانسته‌اند از ابتدای فروردین امسال تا پایان شهریورماه 653 مصوبه به تصویب برسانند که این مصوبات به اجرا هم درآمده است.
سعادتی با تأکید بر اهمیت تشکیل شوراهایی با محوریت سلامت برای همفکری‌های تخصصی‌تر در رویارویی با بیماری کووید 19 به برخی از این مصوبات اشاره کرد و گفت: مناسب‌سازی بعضی معابر مانند خیابان آجانلو به منظور تسهیل در تردد افراد دارای معلولیت، نصب ویلچیررو در بعضی معابر مانند خیابان هفده شهریور و خیابان گوته به همین منظور، هماهنگی با مراکز بهداشت و برخی بیمارستان‌های سطح منطقه به منظور دریافت خدمات سلامت سطح یک رایگان برای افراد نیازمند، قراردادن سطل‌های تفکیک پسماند در مجتمع بهنام، هماهنگی با مرکز بهداشت شرق تهران به منظور ضدعفونی برخی منازل افراد مبتلا به کرونا از جمله این مصوبات بوده است.
به گفته سعادتی اعضای شورای سلامت مجازی محلات شامل مدیر سلامت منطقه، مدیر اجتماعی ناحیه، مدیر محله، دبیر شورایاری محله، دبیران کانون‌های فعال، نماینده پایگاه‌های بهداشت، نماینده دفاتر نوسازی محلات، نماینده بسیج و دیگر افراد تأثیرگزار محلی‌اند.
گفتنی است شورای سلامت مجازی محلات منطقه 12 در شبکه مجازی واتس‌‌آپ فعالیت می‌کند و تا پایان حل بحران کروناویروس در منطقه 12 به تشکیل جلسات از این طریق ادامه خواهد داد.

دوشنبه 10/9/1399 - 14:7


مراکز مهارت آموزی کوثر منطقه 2 با هدف حمایت از اقتصاد خانواده زنان سرپرست خانوار به بهره بردرای رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، یوسف مزارعی، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به نقش مهم مهارت اموزی در رونق اشتغال و کارآفرینی گفت: مدیریت شهری منطقه در راستای سیاستهای شهرداری تهران درحمایت از اقشار آسیب پذیر، با نگرشی جامع به فرایند توانمندسازی به عنوان یک فرایند مستمر و پایدار، اقدام به تجهیز و راه اندازی مراکز مهارت آموزی کوثرکرد.
وی افزود: مراکز مهارت آموزی کوثر منطقه با رویکرد اجتماعی و اقتصادی با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی در حوزه های تولید کالای خواب، حجاب برتر و هنرهای دستی به فعالیت می پردازد .
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه دو افزود: با بهره برداری از مرکز مهارت آموزی کوثر ظرفیت اشتغال برای 15 نفر از بانوان سرپرست خانوار مطابق با قوانین وزارت کار فراهم شده است و تعدادی از بانوان که شرایط حضور دراین مراکز ندارند به صورت کار درمنزل با این مجموعه همکاری می کنند.
وی افزود: در تداوم برنامه های حمایتی مدیریت شهری برای زنان سرپرست خانوار، نخستین مجتمع روان‌شناسی و مشاوره‌ای شهر تهران که خدمات ویژه‌ای به زنان سرپرست خانواده ارائه می‌کنددر منطقه دو راه اندازی شده است.
به گفته معاون شهردار منطقه2 بانک اطلاعات زنان سرپرست خانوار که تحت پوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی نیستند تهیه شده است و خدمات پیش بینی شده براساس نیازها و شرایط افراد ارائه می شود.

دوشنبه 10/9/1399 - 14:5
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 گفت: با تلاش نیروهای خدماتی و اجرایی زحمتکش شهرداری این منطقه با وجود بارندگی در 24 ساعت گذشته، مشکل خاصی از آبگرفتگی معابر سطح شهر نداشتیم.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3، مهدی هوشیار با اشاره به بارندگی‌های مداوم در شبانه‌روز گذشته، اظهار داشت : با توجه به حجم بارش قابل توجه در پایتخت همه نیروهای ستادی و خدماتی در معاونت خدمات شهری به صورت آماده‌باش هستند.
او ابراز کرد: شهرداری این منطقه با توجه به بارندگی‌های چند روز اخیر تمهیدات لازم و مناسبی را در نظر گرفته و با هماهنگی نواحی ششگانه اقدام به پاکسازی و لایروبی کانال‌ها و مسیل‌ها در چند مرحله کرده، ضمن اینکه این کانال‌ها به صورت مستمر کنترل و در صورت لزوم پاکسازی می‌شوند که خوشبختانه با وجود بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته مشکل خاصی از آبگرفتگی معابر سطح شهر نداشتیم.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 با اشاره به محدودیت‌های تعطیلی کرونایی، گفت: نیروهای زحمتکش اجرایی در حوزه مدیریت شهری جزو نیروهای بدون تعطیلی هستند و نه تنها تعطیل نیستند، بلکه در راستای رفاه حال شهروندان محترم و شرایط جوی حاکم در معابر منطقه خدمات ویژه‌تری انجام می‌دهند.
هوشیار تاکید کرد: نیروهای اجرایی خدمات شهری به صورت ۲۴ ساعته و در هر شرایطی برای ارائه خدمات به جامعه شهروندی حضور دارند به صورتی‌که در روزهای عادی نیز به نظافت، لایروبی و زیباسازی فضای سبز شهری می‌پردازند.
او از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه مشکل در حوزه خدمات شهری و آبگرفتگی معابر با شماره ۱۳۷ تماس گرفته شود.

دوشنبه 10/9/1399 - 13:19

 

"سمفونی پاییز" در آخرین پاییز قرن از بوستان گلاب در شمال تهران گذر می کند و بر برگ های پاییزی نقش می بندد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: گذر سمفونی پاییز نام طرحی است که در روزهای پایانی فصل پاییز از طرف اداره کل امور بانوان شهرداری تهران به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شده تا بتواند نشاط، همدلی و شادابی را در بین شهروندان با رویکرد خانواده محوری ایجاد و ارتقا دهد.
وی افزود: این گذر در شهرداری منطقه یک، برای اولین بار از ۱ لغایت ۳۰ آذر ماه به منظور به تصویر کشیدن زیبایی های پاییزی به همت اداره بانوان و مشارکت شهرداری ناحیه سه این منطقه در بوستان گلاب واقع در محله گلابدره اجرا شده تا خاطره آخرین پاییز قرن جاری ماندگار شود.
سجادی گفت: با توجه به محدودیت دو هفته ای کرونا و عدم امکان حضور شهروندان در بوستان ها اداره بانوان روزانه فضاسازی های خاص این گذر را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد تا شهروندان بتوانند زیبایی های این فصل را مشاهده کنند.
وی اظهار امیدواری کرد که با رعایت قرنطینه و پروتکل های بهداشتی از طرف شهروندان و لطف و عنایت الهی در پاییز آینده اولین پاییز قرن جدید را در کنار هم شادمانه جشن بگیریم

دوشنبه 10/9/1399 - 13:16
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته