• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 661روز قبل

 

فرهنگسرای خاوران با برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی و راه اندازی پویش مردمی «همیاران سلامت» به یاری کادر درمان کشور آمده است.
به گزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی منطقه پانزده؛ اسماعیل قضات لو رییس فرهنگسرای خاوران و دبیر اجرایی بخش جهادی پویش «همیاران سلامت» با اعلام این خبر گفت: با شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن این بیماری؛ کادر درمانی کشور متحمل فشار زیادی شده است و اگر همیاری و کمک های مومنانه و جهادی در همه بخش های جامعه نباشد باید هر روز شاهد مرگ افراد بیشتری در جامعه باشیم. با این توصیفات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز تلاش دارد تا با راه اندازی کمپین های مردمی و نیز آموزش های غیر مستقیم؛ باری را از دوش نیروهای جان بر کف کادر درمان بردارد.
رییس فرهنگسرای خاوران گفت: به همین منظور با راه اندازی پویش مردمی «همیاران سلامت» در شهر تهران در پنج بخش “تولیدات رسانه ای”، “نیروهای جهادی”، “پاک کار”، “همیار کوچک” و “قدردانیم”، به یاری کادر درمان آمده ایم. در بخش اول با طراحی محتوا و تولیدlت رسانه ای به آموزش مردمی پرداخته ایم که هر روزه در صفحات مجازی تمام مراکز سازمان فرهنگی بارگزاری می شود.
وی گفت: بخش ساماندهی نیروهای جهادی به سه پویش دیگر تقسیم می شود. در «پیشگیران» از نیروهای خودجوش و مردمی داوطلب استفاده کرده و در مراکز پر تردد مانند ایستگاه های مترو، فروشگاههای بزرگ و میادین اصلی به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده اند؛ تذکر دوستانه داده و با اهدا ماسک آنها را به رعایت بهداشت و سلامت جامعه دعوت می کنیم. در «درمانگران» از افرادی که به سن قانونی رسیده و داوطلب کار جهادی هستند ثبت نام می کنیم تا با حضور در بیمارستان ها یاری گر کادر درمان باشند. در «دیده بانان» با راه اندازی کانون های محلی و کمک نیروهای جهادی و داوطلب برای اجرای دستور العمل های ستاد ملی کرونا و ابلاغ آن به اهالی هر محله استفاده می شود.
قضات لو در ادامه به بخش سوم و پویش “پاک کار” اشاره کرده و افزود: در این پویش کسب و کارهای محلی و واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند تو سط کانون های جهادی شناسایی شده و به آنها لوح تقدیر داده می شود. همچنین نشان پاک کار بر روی درب محل فعالیت شان نصب می گردد.
دبیر جهادی همیاران سلامت به بخش چهارم پویش “همیار کوچک” اشاره کرده و گفت: در این پویش از کودکان می خواهیم تا از نحوه استفاده از ماسک توسط خود و اطرافیان و شستوی مرتب دست ها عکس و فیلم تهیه کرده و در این کمین شرکت کنند. به کودکانی که در این پویش شرکت کنند نشان همیار کوچک سلامت اهدا می شود.
رییس فرهنگسرای خاوران در پایان گفت: بخش پنجم و آخرین فصل از این پویش به پاس قدردانی هر چند کوچک از زحمات کادر درمان اختصاص دارد. در پویش “قدردانیم” تصاویر و دل نوشته های مردم به همراه نقاشی کودکان و نوجوانان و دست سازهای هنری مردمی توسط جهادگران جمع آوری شده و در روز پرستار به کادر درمان اهدا می گردد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پرتال farhangsara.ir مراجعه فرمایند.

سه شنبه 11/9/1399 - 18:58

 
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 از رفع سد معبر مصالح ساختمانی و حذف زوائد بصری از معابر این منطقه خبر داد و گفت: به منظور آسایش و رفاه حال شهروندان با سد معبر مصالح ساختمانی در معابر و کوچه به طور جدی برخورد می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد سد معبر مصالح ساختمانی در معابر پیاده و سواره رو که باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان می‌شود، و همچنین وجود برخی تابلوهای غیرمجاز در سطح معابر با همکاری اداره خدمات شهری نسبت به جمع آوری و رفع آن اقدام می شود.
او افزود: جمع آوری تابلوهای فرسوده و قدیمی، تابلوهای بلا استفاده که در کنار معابر و یا باغچه رها شده‌اند و نیز پاکسازی شعار نویسی‌ها از دیوار‌ه‌های معابر یکی از اقدامات مهم است که به صورت مستمر در حال انجام است.
فرخی خاطرنشان کرد: این موارد ذکر شده هر روز توسط همکاران با گشت زنی در محدوده کنترل و در صورت مشاهده تخلف سریعا موضوع پیگیری و به صورت کامل رفع می شود.
او در پایان گفت:‌ در این طرح که براساس پیام‌های 137 در اولویت اجرا قرار دارد، خواسته های مردمی به طور مرتب رصد و پیگیری می شود.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 در پایان گفت: امید است با اینگونه اقدامات آسایش و ایمنی شهروندان به هنگام تردد در شهر ایجاد شده و موجبات رضایت آنها فراهم آید.

 

سه شنبه 11/9/1399 - 18:56شهرداری تهران در مراسم انتخابات دوره‌ای سازمان بین‌المللی مترو پلیس به‌عنوان نائب ‌رئیس این سازمان انتخاب شد.
به گزارش شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم انتخابات دوره‌ای سازمان بین‌المللی متروپلیس در نتیجهٔ رأی‌گیری از اعضا عنوان نائب‌رئیس این سازمان را برای یک دوره سه ساله کسب کرد.

مجمع عمومی کلانشهرهای جهان روز گذشته با حضور شهردار تهران و سایر شهرداران کلانشهرهای دنیا از ۵قاره  برگزار شد.


بر اساس این گزارش در این نشست که به صورت مجازی برگزار شد، شهردار گوانگجو و شهردار بوگاتا مشترکا بعنوان رئیس و پیروز حناچی شهردار تهران به همراه شهرداران برلین،مونته ویدئو، بارسلون،خائوتنگ و مونترال به عنوان نائب رئیس انتخاب شدند.

همچنین ژان‌لوک وانراس از بروکسل عنوان خزانه‌دار این سازمان را کسب کرد و محمدرضا کلایی شهردار مشهد، میگل گاریدو از سانتیاگو، سو جونگ هوپ شهردار سئول و پابلو ژاوکین شهردار روزاریو نیز به‌عنوان معاونان منطقه‌ای این سازمان انتخاب شدند.


شهردار تهران همچنین به عنوان رییس کارگروه بازآفرینی شهری و معماری برای سه سال آینده در این سازمان بین المللی انتخاب شد و فعالیت خواهد کرد.
 

سه شنبه 11/9/1399 - 14:19


مدیرکل منابع انسانی شهرداری تهران از ساختمان اصلی حوزه معاونت فنی و عمرانی بازدید کرد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، "اسحاق بهادری" مدیرکل منابع انسانی شهرداری تهران همزمان با اجرای طرح اعمال محدودیت های پویا در مقابله با ویروس کرونا، به ساختمان اصلی حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران رفت تا ضمن بازدید از بخش های مختلف این معاونت با کارکنان و مدیرانی که به دلیل ماهیت خدمات و حساسیت وظایف محوله در محل کار حضور یافته بودند، دیدار و گفتگو کند.
بهادری در جریان این بازدید با "علی پیوسته" مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، "کیمیا موذنی" مدیرکل دفتر مالی و اداری معاونت فنی و عمرانی و "ناصر کمالی مشهود" مدیر حراست این معاونت دیدار و گفتگو کرد. وی همچنین به اتفاق مهندس محمد خبازها معاون فنی و مهندسی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران از بخش های مختلف کتابخانه و مرکز اسناد تخصصی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران دیدن کرد و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده در جهت توسعه و تجهیز این مرکز قرار گرفت.

سه شنبه 11/9/1399 - 13:22

 

جابر انصاری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۶؛ از مانور برف ‌روبی با مشارکت پلیس راهور با هدف حفظ آمادگی نیروهای عملیاتی و تجهیزات و ماشین آلات برف‌روبی برای ارائه خدمت به شهروندان در زمان بارش برف در سطح منطقه ۱۶ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶؛ این مانور با حضور عطایی مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران؛ پیمان پورنصر شهردار منطقه۱۶؛ جابر انصاری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه، سروان حسینی پلیس راهور منطقه ، نمایندگان سازمان مدیریت پسماند ، معاونین ، شهرداران نواحی ششگانه و مدیران حوزه خدمات شهری با بکارگیری اکیپ های کامل نیروهای خدمات شهری، فضای سبز ، شهربانان و معبربانان و ۱۳۷ منطقه برگزار شد.

در ابتدا پیمان پورنصر شهردار منطقه گفت: برابر دستور شهردار محترم تهران و تاکید معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ، موضوع رفع لغزندگی معابر منطقه با اولویت بزرگراه ها و معابر شریانی در جهت تسهیل در تردد شهروندان در زمان بارش برف در دستور کار شهرداری منطقه و نواحی ششگانه قرار دارد که با جدیت پیگیری میشود.

وی افزود: در این راستا ستاد‌های برف روبی اصلی و فرعی منطقه تشکیل و طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده جهت برگزاری مانور، اکیپ‌های رفع آبگرفتگی در نقاط حساس آبگیر مستقر شده و همچنین اکیپ‌های رفع لغزندگی و ماشین آلات برف روبی نیز در محور‌ها و معابر تعیین شده فعالیت کردند.

پورنصر تصریح کرد: تمامی اکیپ‌های منطقه درحالت آماده باش کامل، برای عملیات خدمات‌رسانی به شهروندان هستند و همزمان تجهیزات و ماشین‌آلات سبک وسنگین نیز در محل‌های مذکور مستقرند.

وی ضمن اعلام برنامه ریزی منظم با همکاری پلیس راهور جهت استفاده از ماشین آلات موجود هنگام بارش برف، بر نحوه درست و محل بارگیری کیسه‌های شن مخصوص،  افزود: با پیش بینی‌های انجام شده توسط ستاد برف روبی شهرداری منطقه ۱۶، نقاط حساس منطقه بر اساس تجارب سنوات گذشته شناسایی شده و با استقرار کلیه تجهیزات در این نقاط  و انجام عملیات شن پاشی، انشالله مشکلی در معابر اصلی و فرعی منطقه ایجاد نخواهد شد.

عطایی مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران ضمن بازدید از اجرای این مانور گفت: برای اولین بار ما شاهد هستیم که در سطح شهر تهران این گونه مانورها برگزار می گردد که در نوع خود بی بدیل است و بازدید ها حاکی از آنست که وضعیت موجود منطقه به لحاظ پیش بینی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز، برنامه ریزی دقیق عملیات رفع لغزندگی و هماهنگی با سازمانهای دیمدخل نظیر پلیس راهور و آتشنشانی و هم چنین اقدامات فرهنگی صورت گرفته و استفاده از ظرفیت شورایاری ها به منظور اطلاع رسانی مناسب به شهروندان ، به خوبی مدیریت و مورد اقدام قرار گرفته است.

عطایی افزود: اجرای این گونه مانورها جهت بالا بردن اعتماد به نفس مجموعه شهرداری بسیار تاثیرگذار است. نزدیک به ۲۹۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه و امکانات غیر مکانیزه بین مناطق، ۳۰۰۰ نفر نیروی انسانی، ۳۴۰۰ مخزن زرد رنگ در سطح شهر تهران بین مناطق تعبیه شد. با توجه به گزارش شهرداری منطقه ۱۶؛ این منطقه در زمان بارش برف ، برای نقطه به نقطه جغرافیای محدوده برنامه داشته و این امکانات را چیدمان نموده و به محض بارش باران و برف بهترین خدمات را در نزدیک‌ترین زمان ارائه خواهد داد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۶، از فعالیت همزمان ۷ سایت اصلی و فرعی در نواحی شش گانه و شریان‌های اصلی منطقه خبر داد.

وی در ادامه گفت: در این مانور ۱۵۰ نفر کارگر خدمات شهری مجهز به تجهیزات برفروبی و بارش، ۶۰ نفر کارگر فضای سبز مجهز به تجهیزات زمستانی (چوب برف تکانی و های کاتر) و همچنین تعداد ۲ دستگاه کامیون و کامیونت نمک پاش مکانیزه مجهز به تیغه برفروبی، ۲ دستگاه کامیون تیغه دار ، ۲ دستگاه نیسان نمک‌پاش مکانیزه ، ۱۲ دستگاه کامیونت ، ۳ دستگاه بابکت ، ۲ دستگاه لودر، ۱ دستگاه بیل مکانیکی، ۱ دستگاه جرثقیل ، ۱۲ دستگاه خودرو پیکاپ اکیپ های شهربان و معبربان ، ۶ دستگاه خودروی نیسان اکیپ های ۱۳۷ بکارگیری شده تا تمامی شرایط برای زمان اضطرار و نیاز مهیا شود.

سه شنبه 11/9/1399 - 13:15

عملیات آسفالت و بهسازی معابر و بزرگراه های منطقه 3 با رعایت سرعت و کیفیت در اجرای این طرح اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، محمد رضا موسوی معاون فنی و عمران در این باره گفت: از ابتدای سال تاكنون در محدوده ناحیه 4 این منطقه در حدود 2600 متر مربع لكه گیری آسفالت انجام شده است.

موسوی ادامه داد: نگهداشت مینیاتوری عمرانی در راستای ایجاد بهبود در وضعیت تردد شهروندان گرامی بطور مستمر در حال انجام است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 3 اظهار کرد: در این قالب تا آخر آبان ماه سال فقط در سطح محدوده ناحیه 4 در حدود 560 تن آسفالت لكه گیری به صورت دستی اجرا شده است .
او ادامه داد: طبق آمارها و بررسی های انجام شده بر اساس گزارش خروجی های سامانه های شهروندی 137 ، 1888 رضایت مندی شهروندان كه از اهداف مهم شهرداری تهران می باشد که از درصد بالایی برخوردار است . معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 3 افزود: زمان رسیدگی به درخواستهای شهروندان نیز با پیگیری همكاران ادارات فنی و 137 منطقه كاهش چشمگیری داشته است و این امر ما را به هدف خود كه خدمات رسانی با كیفیت و بی وقفه به شهروندان است بسیار نزدیك نموده است .
موسوی با بیان اینکه عملیات نگهداشت عمرانی طبق نیاز سنجی و پهنه بندی در حال انجام است ابراز کرد: شهروندان این منطقه شاهد تغییرات مثبت در تردد از معابر در محلات خود خواهند بود .
او گفت: در برنامه ریزی های انجام شده تا انتهای سال جاری شاهد مناسب سازی بسیاری از معابر حتی در فرعی ترین ادرسهای سطح محدوده خواهیم بود .
موسوی در پایان از همكاران زحمتكش سامانه 137 جهت خدمات رسانی شبانه روزی آن ها قدردانی نمود .

سه شنبه 11/9/1399 - 13:13

 

تصاویر شهید محسن‌فخری‌زاده در بیلبورد و بنرهای سطح منطقه ۵ اکران شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، در ساختمان ستادی و نواحی هفتگانه شهرداری منطقه ۵ نیز، تصاویر شهید گرانقدر، فخری‌زاده، نصب و یاد و نام این شهید گرانقدر، گرامیداشته شده است.

سه شنبه 11/9/1399 - 13:9

 

به منظور بررسی آخرین وضعیت دو ایستگاه مترو برج میلاد و امیركبیر كه به ترتیب در خطوط هفت و شش شبكه مترو تهران واقع شده اند، نمایندگان وزارت كشور به همراه مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) ، از این ایستگاه ها بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ، طی این بازدید مدیركل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به همراه كارشناسان وزارت كشور، ضمن سركشی به بخش های مختلف ایستگاه های یاد شده، در جریان آخرین وضعیت تكمیل و بهره برداری از آنها قرار گرفتند.

طبق پیش بینی ها قرار است تا پایان آذر ماه سال جاری ، ایستگاه مترو برج میلاد كه هم اكنون در حال بهره برداری آزمایشی است به همراه ایستگاه مترو امیركبیر كه آخرین مراحل نصب تجهیزات را پشت سر می گذارد، به طور رسمی افتتاح شده و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

گفتنی است بازدید نمایندگان وزارت كشور از دو ایستگاه برج میلاد و امیركبیر، در راستای كنترل موارد ایمنی و استاندارد های ساخت ایستگاه های در شرف تكمیل شبكه مترو تهران صورت می پذیرد.

سه شنبه 11/9/1399 - 13:6

 

گرمخانه ازگل با هدف حمایت و ساماندهی افراد کارتن خواب و بی خانمان سطح منطقه یک در قالب طرح "زمستان گرم" به صورت شبانه روزی فعالیت می کند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه با اعلام آغاز فعالیت ستاد ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری منطقه یک توسط مرکز خدمات اجتماعی این منطقه اظهار داشت: باید تمام توان و امکانات خود را در ساماندهی افراد بی خانمان و کارتن خواب، بسیج نموده و به صورت شبانه روزی در این عرصه وارد شویم و به ارائه خدمات مطلوب بپردازیم.

موسوی افزود: ساماندهی افراد کارتن خواب و بی خانمان منطقه یک از آبان ماه سال جاری آغاز و تا پایان فروردین ماه سال جدید ادامه خواهد داشت و گرمخانه ازگل در منطقه یک به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به افراد جامعه ی هدف خود خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر حفظ کرامت انسانی نیازمندان، خواستار نظارت مستمر اعضای ستاد ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی (زمستان گرم) بر ارائه خدمات مطلوب به این افراد شد.

 

سه شنبه 11/9/1399 - 13:2

 

 

نشست مشترك شهرداری منطقه ١٩ و پلیس راهور به منظور انجام هماهنگی های لازم برای سهولت تردد خودروها در مواقع بارندگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ١٩، علی توكلی در نشست با سركلانتر جنوب غرب تهران بزرگ و رئیس پلیس راهور منطقه با بیان ضرورت اجرای تراش و روكش آسفالت در بزرگراه آزادگان و نیز عملیات لكه گیری  در  محورهایی از جمله بزرگراه های شهید هاشمی، شهید رسولی و علامه عسگری برای روانسازی تردد در بارش ها، خواستار همكاری در صدور مجوزهای مربوطه از سوی راهور شد تا با اتمام هر چه زودتر عملیات بتوان از بروز آب ماندگی های احتمالی پیشگیری كرد.

او در بخش دیگری ضمن تشکر از پلیس راهور به منظور تعطیلی جمعه بازار خلازیل با  ایجاد راهبندان در ورودی های بازار خواستار همكاری و حضور تیم های بیشتر پلیس راهور در ورودی ها برای ممانعت از ورود بساط گستران برای استمرار این طرح شد.

در این نشست سرهنگ ملكی سركلانتر جنوب غرب پلیس راهور تهران بزرگ نیز از همکاری صمیمانه شهرداری منطقه 19 در  راستای ایمن سازی معابر و روان سازی تردد در بارندگی اخیر تقدیر و تشکر کرد.

بررسی سایر موضوعات ترافیكی منطقه از جمله سرقت برخی از تجهیزات در معابر داخلی و بزرگراه ها و همكاری دوجانبه برای جلوگیری از این اتفاق از دیگر موارد بررسی شده در این نشست بود.

سه شنبه 11/9/1399 - 12:57
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته