• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 660روز قبل


معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ٢ گفت: در راستای تامین رفاه وتسهیل در بهره مندی توان یابان از خدمات شهری، طرح مناسب سازی اماکن فرهنگی ،تفریحی ، خدماتی و معابر منطقه درحال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ٢، محمد رضا کرمی، با اعلام این خبرگفت: بخشی از نقاط و اماکن شهری متناسب با شرایط افراد کم توان طراحی نشده بود و با توجه به سیاست های مدیریت شهری در فراهم کردن فضای مناسب و تسهیل در تردد این افراد، با اجرای طرح های عمرانی بوستان ها ،اماکن فرهنگی، اداری و معابر شهری برای تردد افراد توان یاب و سالمندان همسطح سازی و مناسب سازی می شود.
وی افزود: براساس طرح های مطالعاتی ،محورهای مورد نیاز مناسب سازی شناسایی شده و این طرح در اولویت طرح های عمرانی قرار گرفت.
به گفته وی در حال حاضر ۱۲ محور از معابر اصلی منطقه به عنوان گذر ایمن برای تردد افراد توان یاب درحال مناسب سازی است.
به گفته وی  همسطح سازی پیاده روها، احداث رمپ ، مناسب سازی شیب گذرگاه ها در معابر، مناسب سازی ایستگاه های حمل ونقل عمومی و...از جمله این طرح هاست.
معاون شهردار منطقه ۲ مناسب سازی سرای محلات را از اقدامات اجرایی جهت بهره مندی افراد توانیاب از خدمات فرهنگی و آموزشی برشمرد و گفت: در این طرح مناسب سازی سرای محله دریان نو و مجموعه شهربانو در قالب برنامه های سالجاری انجام شد و سرای محلات بهرود، شریف ،سپهر و شهرآرا نیز در سال گذشته مناسب سازی شده است. 
 معاون فنی وعمران منطقه ٢ مناسب سازی بوستان های ستارخان و پرند را ازدیگر اقدامات منطقه دراین زمینه عنوان کرد و گفت: احداث رمپ،  تامین و نصب مبلمان،نرده های حفاظ و میله های دستگرد ، تجهیزات تندرستی و آمادگی جسمانی و سرویس های بهداشتی ویژه توان یابان از جمله اقدامات اجرایی در مناسب سازی بوستان ها برای این افراد است.
وی همچنین به جانمایی ومناسب سازی فضای پارک خودرو ویژه توان یابان در مقابل مراکز اداری ، بوستان ها و مراکز فرهنگی اشاره کرد

چهارشنبه 12/9/1399 - 16:23


معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از ساخت فیلمی سینمایی با موضوع زلزله تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ، حیدر کلهری با بیان اینکه ساخت فیلم درباره ی زلزله ی تهران می تواند منافع آموزشی و پژوهشی بسیاری داشته باشد، گفت: این فیلم بر اساس داستان های آینده نگرانه درباره ی زلزله ی احتمالی تهران ساخته می شود و روایت آن به سه بخش پیش از وقوع، حین وقوع و پس از وقوع زلزله می پردازد.
کلهری همچنین در خصوص ضرورت پرداختن به زلزله ی تهران گفت: زلزله تهران بزرگ ترین حادثه طبیعی شهر تهران شناخته شده است این حادثه احتمالی دارای ابعاد مختلف اجتماعی ، اقتصادی و امنیتی و ... که است که متاسفانه به دلیل پیچیدگی های موضوع مدیریت بحران هیچ تصور روشنی از ابعاد و تبعات این حادثه در دست نیست. بر همین اساس تولید فیلم سیتمایی می تواند زمینه عمیق شدن در موضوع و پرداختن به بخشی از ابعاد و تبعات وقوع و چگونگی مدیریت این حادثه را فراهم کند.
او افزود: ساخت فیلم زلزله ی تهران موجب می شود موضوع مدیریت بحران در اولویت برنامه های کلان کشور قرار گیرد که متاسفانه با وجود حادثه خیزی کشور و خسارت های سنگین ناشی از حوادث طبیعی در برنامه ریزی های کلان مدیریت بحران صرفا به بحث مقابله در زمان بحران محدود می شود و سایر فازهای مدیریت بحران از جمله پیشگیری و آمادگی مورد توجه قرار نمی گیرد.
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص ضرورت و چرایی ساخت فیلم درباره زلزله تهران گفت: به علت پیچیدگی های موضوع مدیریت بحران شناختی درستی از این موضوع در بین مردم و مسئولان وجود ندارد و این امر موجب شده که انتظارات روز افزون و غیرقابل انجامی از سیستم مدیریت بحران در اذهان عمومی شکل بگیرد که ضرورت دارد این امر در فرهنگ عمومی کشور به شکل مناسبی اصلاح شود.
کلهری تصریح کرد: بالابردن حساسیت و اصلاح باور جامعه نسبت به ضرورت اقدامات پیشگیرانه وآمادگی مواجهه با بحران منجر به کاهش چشمگیر خسارت های ناشی از حوادث خواهد شد.
وی با بیان اینکه بر اساس مستندات علمی ، هر واحد هزینه در زمان قبل از بحران یعنی فاز پیشگیری برابر با 10 واحد هزینه در زمان بحران یعنی فاز مقابله است گفت: این امر نشان می دهد چنانچه بتوانیم جامعه را نسبت به این موضوع حساس کنیم از اتلاف ده ها برابری هزینه ها در زمان بحران ها جلوگیری کرده ایم.
کلهری در مورد چرایی ساخت این فیلم توسط سازمان مدیریت بحران تهران گفت: از جمله رسالت های سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ارتقای سطح آگاهی عمومی شهروندان از طریق توسعه ی آموزش های همگانی مدیریت بحران است که بکارگیری روش الگوهای سنتی آموزشی زمان بسیار زیادی شاید بیش از 10 سال لازم است تا این آموزش ها درصد قابل توجهی از شهروندان را پوشش دهد درصورتی که با بهره مندی از سایر الگوها نظیر ساخت فیلم این زمان کاهش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

چهارشنبه 12/9/1399 - 13:50


به منظور فرهنگ سازی و مقابله با بیماری کرونا، پویش فرهنگی "سفر، سلامت" در متروی تهران اجرا می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه مجموعه برنامه فرهنگی با عنوان "سفر، سلامت" به صورت فضاسازی محیطی به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران اجرا می‌شود.
با توجه به محدودیت های اعمال شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و لزوم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در این زمینه، این طرح با هدف دعوت از مسافران شهر زیرزمینی به ماندن در خانه و رعایت فاصله اجتماعی به جهت کمک به قطع زنجیره بیماری کرونا و قدردانی از کادر درمانی کشور می‌باشد.
در این برنامه مجموعه طرح‌های متنوع از آثار هنرمندان در قالب‌های مختلف به صورت شعر، نگارگری، کاریکاتور و پیکتوگرام در قالب‌های مختلف کتیبه‌های گرافیکی، گالری عکس و پوستر در سطح ایستگاه‌ها و قطارهای مترو در معرض نگاه مسافران مترو قرار می‌گیرد.

چهارشنبه 12/9/1399 - 13:47

 

 

مجری خط ۳ مترو تهران در تشریح آخرین اخبار این خط ، از افتتاح ایستگاه اقدسیه و  بهره برداری از پست برق قلعه مرغی تا پایان سال جاری خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) آزیتا عارفی مجری خط ۳ متروی تهران در تشریح برنامه‌های این خط مترو تهران عنوان کرد : بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه سهروردی و نصب 3 هواکش میان تونلی و 3 هواساز ایستگاهی از دیگر برنامه‌های شرکت مترو برای خط ۳ است . همچنین با توجه به کلنگ‌زنی پایانه ۵۰ هکتاری آزادگان در آبان ماه سال جاری ، امید می‌رود فاز نخست پروژه سال آینده به بهره‌برداری برسد.ساخت این پایانه تاثیر چشمگیری بر بهبود عملکرد ناوگان مترو در خط ۳ خواهد داشت.

 مجری خط ۳ مترو تهران در پایان گفت : در بخش توسعه تجهیزات رفاهی نیز با هدف خدمت رسانی به شهروندان تکمیل بخشی از آسانسورها در این خط از اولویت‌های شرکت مترو است .ضمنا" بهمن ماه سال جاری ، پست برق قلعه مرغی نیز وارد مدار شبكه می شود.

چهارشنبه 12/9/1399 - 13:41علی رضایی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 17 تهران با بیان اینکه شهرداری این منطقه اقدامات ویژه ای برای سهولت زندگی معلولین و توانیابان انجام داده گفت: اقدامات متنوعی برای مناسب سازی 41محل و معبر اصلی همچون بوستانها، ساختمان های اداری، پیاده روها و معابر برای توان یابان صورت گرفته تا موجب تسهیل تردد توانیابان خصوصا جانبازان عزیز جنگ تحمیلی شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، علی رضایی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 17 با بیان اینکه پروژه هایی در راستای مناسب سازی ویژه معلولین در منطقه انجام شده است گفت: این مناسب سازی ها در بوستان ها، ساختمان های اداری،پیاده روها و معابر صورت گرفته است که در این میان بوستان های هویزه، پانیذ، سلامت و جهاد برای معلولین و توانیابان مناسب سازی شده اند.
وی با بیان اینکه در 41 معبر اصلی برای سهولت در تردد معلولین و افراد کم توان جسمی و حرکتی اصلاحاتی صورت گرفته یا در دست اقدام است گفت: پیاده رو سازی و مناسب سازی معابر در خیابان های تشیع،شهیدان متین، فرخنده، شاهرخی و امامی محرم و بخش کندرو بزرگراه نواب صفوی صورت گرفته است.
رضایی به مناسب سازی ساختمان و احداث سرویس بهداشتی در سینما تئاتر بهاران اشاره کرد و افزود:با همکاری معاونت حمل نقل و ترافیک شهرداری منطقه 17 ایستگاه های بی آرتی هلال احمر و کشاورز به تجهیزات ویژه معلولین از جمله رمپ و کفش پوش سکه ای مجهز شدند.
وی در پایان با بیان اینکه شهرداری منطقه 17 اهتمام ویژه ای به رسیدگی به مشکلات توانیابان دارد تاکیدکرد: ساختمان سرای محلات ابوذر شرقی و گلچین نیز برای سهولت تردد این عزیزان مناسب سازی شده است.

چهارشنبه 12/9/1399 - 13:36معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 از آمادگی کامل منطقه برای سامانه بارشی جدید خبر داد و گفت: تمام نیروهای خدمات شهری این منطقه با تجهیزات کامل آماده هستند تا هنگام بارش باران و برف به شهروندان خدمت رسانی کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، مهدی هوشیار اظهار کرد: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته کارگرهای خدمات شهری در نقاط مشخص شده استقرار یافته و خودروهای سبک و سنگین برف روبی آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

او با اشاره به شارژ مجدد کیسه های شن مخصوص در محدوده های تعیین شده منطقه گفت: همه سایت های اصلی و فرعی منطقه شارژ مجدد شده اند و مخازن و چادرهای شن واقع در خیابان ها، معابر، بزرگراه های سطح محدوده و اماکن عمومی پر رفت و آمد مملو از شن و ماسه هستند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 اضافه کرد: در جریان بارش پربرکت گذشته، معابر و بزرگراه های منطقه ایمن بودند و شهروندان به سهولت در معابر و خیابان ها تردد داشتند.

چهارشنبه 12/9/1399 - 13:35


جمعی از مدیران ارشد شهرداری پایتخت از آخرین اقدامات انجام شده به منظور اجرای پروژه احداث محور شارباغ(محور شهری راه آهن تهران- تبریز) بازدید میدانی به عمل آوردند.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، طی این بازدید که با حضور مهندس مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران، مهندس عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، دکتر کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، مهندس حسن صفات مدیرعامل شرکت یادمان سازه، مهندس سید جواد میرحسینی مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و داود لطفی شهردار منطقه 17 برگزار شد، بخش های مختلف پروژه احداث محور شارباغ مورد پایش قرار گرفت و درباره برخی از موانع اجرایی موجود بحث و تبادل نظر شد.
در نشستی که متعاقب این بازدید میدانی در محل کارگاه پروژه برگزار شد، نحوه مواجهه با برخی از مستحدثات موجود در مسیر پروژه از قبیل پله های فرار تونل راه آهن و سوله های تاسیسات راه آهن و نیز مسائل فنی خاک بستر پروژه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد؛ مصوباتی که با محوریت طرح جامع پروژه احداث محور شارباغ و تحت مدیریت شرکت یادمان سازه سبب پیشبرد اقدامات اجرایی در این پروژه راهگشای عمرانی خواهد شد.
پروژه احداث محور شارباغ پس از انتقال خط راه آهن تهران- تبریز به زیرزمین در سال 1392، روی بام این تونل در محدوده‌ای به طول تقریبی 9 کیلومتر و کشیدگی شرقی- غربی ( از میدان شهدای مدافع حرم تا دره رود کن) و عرض متوسط 30 متر و محدوده مداخله با وسعت حدود 27 هکتار تعریف شده است. بهره برداری از این پروژه زمینه ساز ارتقای سرانه فضاهای فرهنگی در مناطق 9، 17 و 18 و رونق گردشگری شهری خواهد بود.

چهارشنبه 12/9/1399 - 13:34

 

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 4 تهران از رفع مشکلات ترافیکی محله شمیران نو خبر داد و گفت: با اجرای طرح های ترافیکی، سرانجام معظل ترافیکی چندین ساله محله شمیران نو در ناحیه 7 منطقه 4 رفع شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "مهدی اناری" با اعلام این خبر و با بیان اینکه محله شمیران نو به دلیل شکل گیری بافت ناهمگون آن در سال های قبل مشکلات فراوانی را به دنبال داشته است افزود: عرض کم معابر اصلی و فرعی، وجود بافت های فرسوده، و نبود پارکینگ در ساختمان ها مسکونی و پارک خودروها در سطح معابر اصلی و فرعی و همچنین بکارگیری اتوبوس های عمومی جهت جابجایی مسافران از اصلی ترین معظلات این محله است و مدیریت شهری را برآن  داشت تا به دنبال اجرای فعالیت ها اثر گذار در این محله باشد.

او افزود: با توجه به ایجاد ترافیک توسط اتوبوس های شرکت واحد در محله شمیران نو، برای نخستین بار با جایگزینی 9 دستگاه مینی بوس با این اتویوس ها گام مهمی در جهت روان سازی ترافیکی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در این محله برداشته شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 4 با اشاره به راه اندازی پارکینگ عمومی بریا شهروندان محله شمیران نو افزود: به منظور رفاه حال شهروندان و کاهش ترافیک معابر فرعی و اصلی محله شمیران نو، پارکینگ همسطح با ظرفیت تقریبی 700 خودرو در این محله راه اندازی و در اختیار عموم قرار گرفت.

اناری در ادامه از اجرای سایر اقدامات ترافیکی در محله شمیران خبر داد و افزود: اصلاح هندسی معابر، خط کشی محل های تردد عابران پیاده و واره رو، مناسب سازی پیاده روها و حذف زواید فیزیکی از سواره رو و پیاده روها از دیگر اقداماتی است که در محله شمیران نو اجرا و هم اکنون شاهد کاهش حجم ترافیک در این محله هستیم.

چهارشنبه 12/9/1399 - 13:33

 

پنجمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» با مروری بر مهمترین اخبار منتشر شده در منطقه، شهر و رویدادهای محلی از سوی اداره روابط عمومی شهرداری منطقه یک در شانزده صفحه منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک؛ محمد رضا پارسیان مدیر روابط عمومی این منطقه با اشاره به این مطلب گفت: این مجله چندرسانه ای با هدف ایجاد فرصتی برای ارتقاء سطح ارتباطات شهروندی با مدیریت شهری شمال تهران با انتشار مطالب متنوع هر هفته به صورت آن‌لاین منتشر و با قابلیت نمایش متن، عکس، صوت، ویدئو و پادکست از طریق تلفن همراه، تبلت، رایانه و سایر دستگاه های دیجیتال قابل مشاهده و تورّق است.

وی افزود: این شماره نشریه به مطالبی چون پلاک کوبی اقامتگاه پدر صنعت نوین بتن ایران، شهردار شب و مشارکت شهروندان در بارش برف، رویدادهای کلیماتون بین المللی تهران، پنجمین دوره جایزه بین المللی خشت طلایی، تجریش به روایت دوربین و ... پرداخته است.

گفتنی است؛ مخاطبان برای دسترسی به آرشیو این مجله به آدرس region1.tehran.ir/vaghayeshemiran و برای مشاهده پنجمین شماره «وقایع شمیران» به آدرس زیر مراجعه و مطالب را با یک کلیک ساده بخوانید و بشنوید. پس فرصت مطلع شدن «وقایع شمیران» را به آسانی از دست ندهید.

چهارشنبه 12/9/1399 - 13:29
بر اساس تازه‌ترین نرخنامه انواع حبوبات در میادین میوه و تره بار، «لپه ریز» و «لویبا قرمز قلمی» گران‌ترین و «نخود» و «عدس ریز» ارزان‌ترین حبوبات بازار هستند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ انواع حبوبات در میادین میوه و تره بار به صورت باز با وزن دلخواه مشتری و به صورت بسته بندی در بسته‌های 900 گرمی عرضه می‌شوند و قیمت آنها به طور متوسط 18 درصد از قیمت‌های سطح شهر پایین‌تر است.
قیمت انواع حبوبات در میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.
1. دال عدس هر کیلوگرم 22 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 22800 تومان)
2. عدس درشت هر کیلوگرم 24 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 24600 تومان)
3. عدس ریز هر کیلوگرم 21 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 21900 تومان)
4. لپه درشت و لپه باقلا هر کیلو گرم 27 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 27300 تومان)
5. لپه ریز هر کیلوگرم 35500 تومان (بسته بندی 900 گرمی 34900 تومان)
6. لوبیا چشم بلبلی هر کیلوگرم 29 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 29 هزار تومان)
7. لوبیا چیتی هر کیلوگرم 30 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 30 هزار تومان)
8. لوبیا سفید و لوبیا عروس هر کیلوگرم 22 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 22800 تومان)
9. لوبیا قرمز جگری هر کیلوگرم 26500 تومان (بسته بندی 900 گرمی 26900 تومان)
10. لوبیا قرمز قلمی هر کیلوگرم 32500 تومان (بسته بندی 900 گرمی 32200 تومان)
11. لوبیا کشاورزی هر کیلوگرم 34 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 33600 تومان)
12. نخود هر کیلوگرم 21 هزار تومان (بسته بندی 900 گرمی 21900 تومان)

سه شنبه 11/9/1399 - 19:0
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته