• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 660روز قبل

 

به گزارش کمیته روابط عمومی واطلاع رسانی هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی" دبیرجشنواره مذکوراعلام کرد: تحقق جامعه رضوی و سبک زندگی ایرانی اسلامی در راستای تمدن نوین اسلامی درگام دوم انقلاب مهمترین هدف هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی است که از طریق تولید محتوای فاخر در فضای مجازی دنبال می شود.

«محمد حسین اسماعیلی» دبیر هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی، با اشاره به روند برگزاری هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی، اظهار داشت: هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و آستان قدس رضوب، در چهار محور ارزش‌های فردی، اجتماعی، حاکمیتی و زیارت برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در بخش ارزش‌های فردی، مصادیقی همچون اخلاق،‌ صداقت و راستگویی را مدنظر داریم؛ چراکه این مصادیق در سیره امام رضا(ع) است و ایشان بر این مصادیق تأکید دارند.
دبیر هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی تصریح کرد:‌ در بخش ارزش‌های اجتماعی، مصادیقی همچون کمک و مساوات و همدلی و مدافعان سلامت است. اگر مروری بر سیره امام رضا(ع) داشته باشیم، متوجه می‌شویم که ایشان بر احسان به خلق و کمک به دیگران تأکید دارند و ما باید بتوانیم این مصادیق را در جامعه امروز نمایش دهیم.
اسماعیلی اظهارداشت: در بخش حاکمیتی همدلی و تعاون میان دولت و مردم؛ مسئولان و مردم باید نمایش و الگوسازی شود.
وی ادامه داد: در بخش زیارت سعی داریم این موضوع را فرهنگسازی کنیم که ساده به زیارت نگاه نکنند، بلکه زیارت همراه با معنویت باشد. ما به واسطه ویدئو، نماهنگ، عکس، موسن گرافیک و اینفوگرافی و دیگر آثار سعی داریم این مفاهیم را به تصویر بکشیم.
دبیر هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی تصریح کرد: مجموع جوایزمان در امسال نسبت به سال گذشته بیش از ۵ برابر شده و در بخش تخصصی ۲۴ میلیون تومان و در بخش مردمی ۳۰ میلیون تومان جایزه توزیع خواهد شد.
وی بیان کرد:‌ تا کنون تعداد آثار ارسالی بیش از ۵۰۰۰ اثر بوده که نسبت به کل آثار دوره قبل رشد چشمگیری داشته است و مخاطبان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی تا ۱۵ دی ماه اقدام کنند. همچنین برای تحقق این امر دو هشتگ #امام_ رضا و #امام _رئوف را در نظر گرفته‌ایم.
اسماعیلی اظهار داشت: روبیکا، آخرین خبر،‌ آپارات، نماشا، تماشا، چارخونه، شنوتو و پروفایل، هشت رسانه پرمخاطب است که به عنوان راه‌های ثبت نام مخاطبان در جشنواره به شمار می‌رود. همچنین اگر فردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام حضور داشته باشد می تواند اثرش را در آن شبکه بازنشر دهد و در جشنواره شرکت کند.

شنبه 15/9/1399 - 9:36


معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام پیشرفت 73 درصدی عملیات احداث زیرگذر چهارراه گلوبندک، ابراز امیدواری کرد ورودی غربی این زیرگذر به زودی برای تردد شهروندان گشایش یابد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: دست اندرکاران اجرایی پروژه احداث زیرگذر گلوبندک علی رغم محدودیت های ایجاد شده به دلیل همه گیری بیماری كووید 19، کار تکمیل این زیرگذر عابر پیاده را ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی پیش می برند واز این رو پیش بینی می شود ورودی غربی زیرگذر که دسترسی شهروندان به ایستگاه مترو پانزده خرداد را تسهیل می کند به زودی بهره برداری شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان آنکه کارنصب 3 گیت ورودی و كنترل بلیط مترو و 3 گیت خروجی آن جهت فراهم ساختن امکان اتصال زیرگذر به خط 1 مترو تهران با موفقیت به اتمام رسیده است، یادآور شد:عملیات نازک کاری و نمای دیواها در قسمت ورودی غربی وارد مراحل نهایی شده و سازه ورودی به ایستگاه نیز به زودی آماده نصب خواهد شد.
گفنتی است با بهره برداری از زیرگذر چهارراه گلوبندک،ضلع غربی خیابان 15 خرداد از زیر خیابان خیام به ضلع شرقی آن متصل شده و در نتیجه مشکل تداخل تردد پیاده و سواره در خیابان خیام و چهارراه گلوبندک برطرف خواهد شد. تسهیل امکان دسترسی به ایستگاه مترو در ضلع شرقی و غربی بازار از دیگر نتایج بهره برداری از این پروژه است.

شنبه 15/9/1399 - 9:33

 

بستر دورکاری بیش از یک هزار کارمند شهرداری منطقه یک در راستای قطع زنجیره سرایت بیماری کرونا، فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک؛ با پی گیری های مجدانه سید حمید موسوی شهردار منطقه یک و اداره فناوری اطلاعات این منطقه در راستای حفظ سلامت کارکنان، امکان دور کاری کلیه کارمندان شاغل شهرداری منطقه یک در دو هفته تعطیلی ادارات تهران فراهم شده و همکاران توانسته اند از این فضا برای انجام امور اداری استقاده کنند.

براساس همین گزارش منطقه یک از مناطق پیشرو در فراهم سازی این بستر مربوطه برای کارمندان بوده تا خدمات رسانی بدون وقفه انجام شود.

گقتنی است با اقدام انجام شده کلیه امور اداری شهرداری در این بازه دو هفته ای بدون توقف اجرا و اقدامات محوله به کارمندان به انجام رسیده است.

شنبه 15/9/1399 - 9:32


نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه از اقدامات انجام شده در خصوص مناسب سازی بسیاری از ایستگاه های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه از جمله نصب و راه اندازی آسانسور، رمپ ویژه معلولان خبر داد.
 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت؛ ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان و تاكید بر اجرای آیین نامه های مناسب سازی محیط برای معلولان توسط تمامی سازمان های اجرایی گفت: در راستای تکریم ارباب رجوع مناسب سازی ایستگاه های متروی تهران و حومه جهت استفاده معلولان گرامی را در اولویت های کاری خود قرار داده ایم چرا که  خدمت به قشر معلول جامعه وظیفه ذاتی و انسانی ما است و تلاش کرده ایم تا هر ساله گامی در جهت بهبود شرایط  این افراد در هنگام استفاده از مترو برداریم. طبق برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ شاهد مناسب سازی بیش از ۹۰ درصد ایستگاه های متروی تهران و حومه باشیم.
وی با اشاره به اینکه روز جهانی معلولان، فرصتی است برای توجه به نیازها و توانایی های اقشار توانیاب گفت: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با تشکیل کارگروهی متشکل از معاونت مهندسی، مدیریت ایمنی و مهندسی عملیات، مدیریت بازرسی، مدیریت روابط عمومی، نمایندگان شهرداری تهران و نمایندگانی از جامعه معلولین در تلاش هستیم تا نیازهای این قشر از جامعه را برای سفری راحت و ایمن در شهر زیر زمینی مهیا کنیم. 
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: در حال حاضر آسانسور از ورودی ایستگاه تا سكوی مسافری در ایستگاه های خط یک: كهریزك، حرم مطهرامام خمینی(ره)، شاهد- باقرشهر، شهرری، جوانمردقصاب، علی آباد، شهید بخارایی، پایانه جنوب، شوش، میدان محمدیه، خیام، سعدی، شهدای هفتم تیر،شهید مفتح، شهید بهشتی، میرداماد، دكتر شریعتی و قلهك، در خط دو ایستگاه های طرشت، دانشگاه شریف، شادمان، میدان حر، امام خمینی(ره)، امام حسین، شهید مدنی، جانبازان، سرسبز، دانشگاه علم و صنعت، شهید باقری ، تهرانپارس و در خط ۵ ایستگاه های تهران(صادقیه)، ارم سبز، ورزشگاه آزادی، چیتگر، ایران خودرو، وردآورد، گرمدره، اتمسفر، كرج، محمدشهر، گلشهر و در خط هفت ایستگاه بسیج به منظور استفاده افراد دارای معلولیت نصب شده و به جز نصب آسانسور در تعدادی از ایستگاه‌ها، اقدامات فراوان دیگری برای تسهیل عبور و مرور معلولان در خطوط هفتگانه مترو اجرا شده است.
نوبخت گفت: یکی از این اقدامات مناسب سازی فراهم شدن امکان رفت و آمد با صندلی چرخدار در تمامی گیت‌های آسانسوری ایستگاه‌های خط ۲ مترو است. پیش از این اقدام، اندازه تمامی ورودی های آسانسور برای عبور صندلی چرخدار استاندارد و مناسب سازی شده نبود. همچنین آسانسورهای چهارگانه در ایستگاه‌های کرج و گلشهر در خط ۵ مترو نصب شد.
وی تصریح کرد:  سال گذشته، رمپ ویژه معلولان در محوطه ایستگاه شوش جنب ورودی غربی در خط یک، ورودی شماره ۲ غربی ایستگاه فدک در خط ۲ مترو و در ایستگاه آزادگان واقع در خط ۳ مترو نصب شد و ورودی جنوبی ایستگاه تهرانپارس واقع در خط ۲ مترو نیز همسطح شده است.
همچنین اقدامات مناسب سازی در ایستگاه‌های خط ۴ شامل کف سازی اجرای مسیر ویژه نابینایان در ورودی شماره یک ایستگاه شهرک اکباتان در خط 4، هم‌تراز کردن رمپ خیابان با ورودی شمالی و اتصال شیب ویژه از خیابان به شیب مترو ورودی جنوبی ایستگاه بیمه و ایجاد مسیر ویژه نابینایان و ایجاد شیب ویژه معلولان در ورودی ایستگاه دولت آباد، اجرای مسیر ویژه نابینایان در ورودی ایستگاه های بعثت، میدان جهاد، میدان حضرت ولیعصر(عج)، فرهنگسرا ، جانبازان، فدك، شهرری، جوادیه نیز انجام شده  و تا پایان سال بیش از نیمی از ایستگاه های خطوط یک، دو، سه و چهار مترو به مسیر ویژه نابینایان مجهز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی  تهران گفت: در خط ۷ مترو نیز شیب ویژه معلولان در ایستگاه‌های میدان صنعت، دانشگاه تربیت مدرس، رودکی، میدان محمدیه و بسیج نصب و آسانسور ایستگاه میدان محمدیه و بسیج نیز نصب شده است.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی و قرارداد برای اجرای مسیر ویژه معلولین از ورودی ایستگاه تا روی سكو برای ۲۰ ایستگاه انجام شده و قرارداد ۲۰ ایستگاه دیگر نیز در حال بررسی است.
نوبخت با اشاره  به تأکید شهردار تهران بر مناسب سازی فضاهای شهری براساس برنامه ریزی‌های انجام شده گفت: سال گذشته قرار شد که هر ایستگاه متروی جدیدی هنگام بهره برداری به منظور رعایت حال معلولان و افراد کم توان مجهز به پله برقی و آسانسور باشد. از همین رو تمامی ایستگاه‌های جدید با پله برقی و آسانسور به بهره برداری می‌رسند و در صورت تکمیل نشدن آسانسور، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) متعهد شده که ظرف مدت سه ماه پس از بهره برداری نسبت به راه اندازی آسانسور در این ایستگاه‌ها اقدام کند.
وی در پایان گفت: اطلاعات ایستگاه هایی كه مناسب سازی در آن ها انجام شده بر روی نقشه ی خطوط هفتگانه مترو ایجاد شده و از سایت شركت بهره برداری متروی تهران و حومه به آدرس  https://metro.tehran.ir قابل دسترس است.

 

 

 

پنج شنبه 13/9/1399 - 22:50


سلسله برنامه های اجرایی طرح فوریتی نگهداشت شهر صبح امروز پنج شنبه (۱۳ آذر ماه ) با حضور و نظارت مستقیم مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ در خیابان های امامت و سی متری نیروی هوایی  محدوده ناحیه ۳ اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، شهردار منطقه ۱۳ در حاشیه اجرای این طرح با بیان اینکه تمرکز ویژه در خصوص بحث نگهداشت شهر و رضایتمندی شهروندان نسبت به خدمات ارائه شده از اهمیت بسزایی برخوردار است، تصریح کرد: بازدیدهای مستمر از نواحی ۴ گانه و سطح محلات و معابر و رفع بهنگام مشکلات، کاهش چشمگیر پیام های 137 و 1888 و همچنین رضایتمندی حداکثری شهروندان از فعالیت های اجرایی منطقه را به دنبال داشته است. 
گفتنی است، اجرای طرح نگهداشت که با آماده باش کارگران  و استقرار ادوات و تجهیزات در محورهای منتخب و تعیین شده همراه بود ، فعالیت های مختلفی در حوزه های خدمات شهری ، ترافیک ، ۱۳۷ و...شامل نظافت معابر، لایروبی جوی ها، پاکسازی و کند و کوب باغچه، هرس درختان ، رنگ آمیزی کافوهای برق و مخابرات، تعمیر و نصب علائم ترافیکی، شستشوی مخازن  و... از ساعت ۷صبح انجام شد.

پنج شنبه 13/9/1399 - 22:31

 
بازارهای جدید میوه و تره بار تا برای معلولان مناسب‌سازی نشوند، افتتاح نمی‌شوند

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در آستانه «روز جهانی معلولان» از مناسب‌سازی 30 بازار میوه و تره بار تهران برای افراد دارای معلولیت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بازارهای میوه و تره بار همانقدر که برای شهروندان سالم قابل استفاده است، برای شهروندان دارای معلولیت نیز باید قابل استفاده باشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام اینکه احداث 26 بازار جدید میوه و تره بار در دستور کار این سازمان قرار دارد، افزود: بازارهای جدید میوه و تره بار تا برای معلولان مناسب‌سازی نشوند، افتتاح و بهره‌برداری نمی‌شوند.
وی با اشاره به اینکه میادین میوه و تره بار از مصادیق تحقق عملی تبدیل تهران به شهری برای همه شهروندان هستند، اظهار کرد: در این راستا، تلاش می‌کنیم تا بازارهای موجود را به منظور حضور آسان و ایمن همه شهروندان از جمله شهروندان دارای معلولیت مناسب‌سازی کنیم.
راد با بیان اینکه بازارهای جدید را مطابق استانداردهای روز و با رعایت ملاحظات مربوط به امکان استفاده ایمن و آسان
توان‌خواهان می‌سازیم، تصریح کرد: در مناسب‌سازی بازارهای موجود نیز تمام مؤلفه‌های مورد نظر را برای اینکه استفاده از این مراکز خدماتی برای توان‌یابان نیز امکان‌پذیر باشد، مورد توجه قرار داده‌ایم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تأکید بر اینکه با اتمام عملیات مناسب‌سازی بازارهای موجود و افتتاح بازارهای جدید مناسب‌سازی شده، عملاً نزدیک به نیمی از میادین و بازارهای میوه و تره بار تهران برای افراد دارای معلولیت بهسازی شده‌اند، خاطرنشان کرد: البته زمانی به نقطه مطلوب می‌رسیم که صد در صد میادین و بازارها برای استفاده این عزیزان مناسب‌سازی شده باشند که برای رسیدن به این هدف برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم.

چهارشنبه 12/9/1399 - 18:9


شهردار منطقه۱۳ تهران از برنامه ریزی و هماهنگی اجرای طرح "کوچه ی دوستی" در محلات منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه۱۳ هدف از اجرای طرح " کوچه دوستی "، را ترویج فرهنگ مشارکت برای رسیدن به توسعه محلی در یک نظام اجتماعی مطلوب ، کاهش چالش ها و آسیب های شهری برشمرد و افزود: طرح کوچه دوستی با نگاه ویژه به معضلات فرهنگی و اجتماعی از سوی اداره بانوان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و مشارکت مدیریت و دفاتر توسعه محله از طریق خلاقیت در هنر با مشارکت بانوان و کودکان اجرا می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه ستاد راهبری طرح کوچه دوستی به صورت ویدئو کنفرانسی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه اظهارداشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، گام اول این طرح، یعنی تحلیل ویژگی‌های محله با مشارکت گروه‌های محلی صورت پذیرفته و موقعیت مکانی مناسب انتخاب و جهت تایید به اداره کل امور بانوان ارسال می شود.
رحمان زاده اظهارداشت: در فاز دوم پس از انتخاب نقاط مناسب در محلات ، فراخوان مشارکت در طراحی و اجرای ایده منتشر و با تشکیل اتاق فکری با حضور ذینفعان محلی، ایده‌های برتر جهت اجرا انتخاب خواهند شد.

چهارشنبه 12/9/1399 - 18:7


نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از ادامه دار بودن روند ضدعفونی کردن تمامی ایستگاه ها و قطارهای شبکه متروی تهران و حومه براساس پروتکل‌های ابلاغی خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه، فرنوش نوبخت گفت: تا زمان عادی اعلام شدن وضعیت توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا ضد عفونی كردن قطارها و ایستگاه های متروی تهران و حومه بر اساس پرو تكل های ابلاغی ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: شركت بهره برداری متروی تهران و حومه همانند گذشته قطارهای خطوط متروی تهران و حومه را حداقل سه بار در روز، با دو روش خشک و تر در سیستم‌های مکانیزه شستشو مترو، شستشو و ضد عفونی می‌كند همچنین نظافت و ضد عفونی تمامی قطارها در ایستگاه‌های ابتدایی و انتهایی هرخط نیز به صورت خشک انجام می‌شود و در برخی خطوط همانند خط 6 که فاصله زمانی رسیدن قطارها، بیشتر است، قبل ازحرکت هر قطار، نظافت و ضدعفونی انجام می‌شود.

نوبخت افزود: تمامی ایستگاه‌ها، و تجهیزاتی که مسافران با آن در ارتباط هستند از جمله هندریل پله برقی‌ها، گیت‌ها، صندلی‌ها، پله‌های ثابت و دستگاه‌های شارژ بلیت به طور مداوم بر اساس استانداردها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشكی ضدعفونی‌ می شوند .همچنین در تمامی ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه غرفه فروش ماسک با قیمت مصوب دایر است .

وی با اشاره به اینکه در كنار انجام پروتكل های بهداشتی، اقدام به اطلاع رسانی گسترده در خصوص ویروس کرونا، راه‌های پیشگیری، رعایت فاصله مناسب، در قالب‌های مختلف شامل نصب بنر، پخش پیام های آموزشی از طریق مانیتورهای قطارها و ایستگاه ها انجام می شود ازمسافران شهر زیر زمینی  خواست برای حفظ سلامت خود و دیگرمسافران علاوه بر استفاده ماسک، از صحبت کردن با دیگران یا با تلفن همراه خود در مترو خودداری کنند.

چهارشنبه 12/9/1399 - 16:43

 


مدیرکل‌منابع انسانی شهرداری‌تهران با شهردار منطقه۵ دیدار و‌ گفتگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی شهرداری‌منطقه‌۵، در این دیدار اسحاق‌بهادری، مدیرکل‌منابع‌انسانی شهرداری‌تهران‌از محمود‌کلهری، شهردارمنطقه‌۵، به‌دلیل‌ برنامه‌ریزی‌مناسب برای اجرای مطلوب بخشنامه شهردار محترم تهران در حوزه صیانت و‌حفظ‌سلامت کارکنان برای کنترل و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌کرونا،تشکر و قدردانی کرد.

شهردار منطقه‌‌۵ در این دیدار گفت: حفظ سلامت نیروی انسانی، همواره و به‌ویژه در دوران شیوع کرونا از اولویت‌های کاری ما است.به همین دلیل، تلاش شده است تا شیوه‌نامه‌های بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا‌ رعایت کنیم.

محمود کلهری در بخش دیگری از سخنان خوداظهار داشت: ‌ما قدردان کارکنانی‌هستیم که با تعهد، مسئولیت‌پذیری و انگیزه فراوان برای خدمت‌رسانی به مردم تلاش می‌کنند چرا که معتقدم چنین کارکنانی سرمایه انسانی هر ‌مجموعه‌‌ای هستند.

چهارشنبه 12/9/1399 - 16:41

 

شهردار قلب طهران از اجرای طرح «کوچه دوستی» به منظور ایجاد شور زندگی و نشاط خانه در کوچه و محله‌های منطقه 12 سخن گفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: طرح «كوچه دوستی»، شور زندگی و نشاط خانه در كوچه و محله، پیشوازی برای نوروز 1400، با هدف ارتقای حس تعلق محله‌ای زنان، كودكان و خانواده با مشاركت اجتماعی این گروه هدف و از طریق خلاقت و هنر مشاركتی در محلات منتخب قلب طهران به اجرا گذاشته می‌شود.
سعادتی با تأکید بر اهمیت حفظ نشاط به‌ویژه در محلات کم‌برخوردار بیان کرد: خلق آثار هنری توسط زنان در محیط‌های شهری به عنوان ابزاری قدرتمند می‌تواند منجر به معنابخشی به فضا و ایجاد روابط قوی میان شهر، شهروند و محیط اجتماعی شود و ترویج هنر در کالبد شهر، ضمن ایجاد و توسعه زیبایی بصری برای شهروندان، زمینه ارتقای تعلق محله‌ای، تقویت هویت مکانی و دلبستگی به مکان برای شهروندان را به دنبال دارد.
وی افزود: چنانچه این هنر برگرفته از ذهن خلاق زنان هنرمند باشد، تأثیر دوچندان در تحقق عدالت اجتماعی و شعار «تهران شهری برای همه» خواهد داشت.
شهردار منطقه 12 با اشاره به این مطلب که این طرح به عنوان پیشوازی برای ورود به قرن جدید در نظر گرفته شده، گفت: بر این اساس این منطقه در آستانه انتقال به قرن جدید و استقبال از سال نو، طرح کوچه دوستی را به منظور هویت‌بخشى به کوچه‌هاى شهر تهران به مثابه ادامه حیاط خانه‌ها در محله و ارتقاى حس تعلق محله‌اى از طریق خلاقیت در هنر با مشارکت شهروندان خصوصاً زنان و کودکان، به عنوان یکى از پروژه‌هاى تهران 1400 در دستور کار خود قرار داده است.

چهارشنبه 12/9/1399 - 16:39
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته