309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
خبرگزاری ایسنا: اکبر خوشکوشک پس از 14 سال سکوت - یعنی از زمان بازداشت پس از ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای - شامگاه گذشته 25 آبان‌ماه ادعا کرد که علیرضا نوری‌زاده شاه‌کلید دروغ دخالت ایران در قتل فریدون فرخزاد است.

انصاف‌نیوز نوشت:  خوشکوشک که چند روز قبل نیز در صفحه فیسبوک خود به صورت سربسته و مبهم، نوری‌زاده را به پرسش و پاسخ در این زمینه فراخوانده بود، این بار با خطاب قرار دادن او با صراحت بیشتری نوشت: «بالاخره من آن زمان که در وزارت اطلاعات بودم ارتباط خوبی داشتیم. شما نامه‌ای نوشتید برای بازگشت به کشور، قرار شد صداقت خود را ثابت کنید. شما هم قول همکاری دادید. یک: کمک کردن برای بازگشت آنان که می‌خواهند بازگردند. دو: اخبار گروه‌های معارضه که علیه جمهوری اسلامی کارهای سیاسی می‌کنند. سه: اخبار از نظریات کشورهای خلیج فارس خصوصا عربستان سعودی.

بعد فوت مرحوم سعید امامی و دستگیری من که در زندان بودم، شما شروع کردید علیه من به دروغگویی. یک نمونه، قتل فرخزاد. شما قطعا یادتان باید باشد که از طریق شما برای مرحوم فرخزاد از شهر بن پاسپورت تهیه شد و من هم برای خرید بلیط و مخارج سفر به ایران به شما پول دادم. شما یک شو با حضور مرحوم فرخزاد و هایده در برلین راه انداختید و فرخزاد به همه اعلام کرد که می‌خواهد برود به ایران و به آن افتخار می‌کند. این خواست ما بود از شما که انجام شد. بعد چه اتفاقی افتاد که ایشان کشته شد؟ شما هم در تمام شبکه‌ها و رسانه‌ها و سایت‌ها علیه من اعلام کرده‌اید که من کشته‌ام!

شما دارید به سیستم اطلاعاتی و امنیتی آلمان توهین می‌کنید. قرار ما در لندن بود. آیا شما از سازمان امنیتی آلمان به نام ان.دی.ان سوال کرده‌اید؟ اصلا سوال کرده‌اید از اداره مهاجرت آلمان؟ فکر نمی‌کنید این حرف‌ها برای عوام‌فریبی است و کم کردن اصل موضوع که شما برای ما کار می‌کردید؟ فکر کردی زمان مصرف من تمام شده و مرا هم مثل سعید امامی می‌کشند و از شما ردی نمی‌ماند؟ یا اینکه فکر کردی ارتباط با شما لو می‌رود؟

در کل بعد از 14 سال صبر و خارج شدن از محرمانه به عادی از نظر اطلاعات، به خدمت شما عرض کردم که حاضرم تمام ارتباطات با شما و فیلم از شما و صدای شما را که در اختیارم هست در اختیار عموم قرار دهم. بالاخره ماه زیر ابر نمی‌ماند. من حاضر به هر گونه تماس یا ارتباط با شما برای روشن شدن موضوع قتل مرحوم فرخزاد در بحث‌های آینده هستم. آیا کشتن یک نفر که افسرده شده و می‌خواهد به کشور بازگردد و همه لوازم آن را فراهم می‌کند چه معنی دارد که با او با قوه قهری برخورد شود؟ آیا رابطه تجاری صنعتی ایران و آلمان مهم نیست که آن زمان سالی چند میلیارد دلار است؟»

وی همچنین در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبانش درباره سعید امامی، نوشت: «نظر مرحوم سعید این بود که باید برای آنها که از ایران رفته‌اند فضایی برای بازگشت باشد.»

او در واکنش به اعتراض فردی دیگر درباره سعید امامی، نوشت: «مطلب واقعی را از کسی که 15 سال در کنار مرحوم سعید امامی بود باید سوال کرد، نه از یک مشت دروغگوی مزدور.»

 اکبر خوشکوشک از نیروهای اطلاعاتی کشور بود که پس از ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای بازداشت شد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:55
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
خبرگزاری ایسنا: مسئول واحد کنترل و پیشگیری از بیماری‌های کیش گفت: فنیل کتونوری، از ناگوارترین بیماریهای متابولیکی است که متاسفانه در کشور ما به لحاظ بالا بودن آمار ازدواج‌های فامیلی، شیوعی بیشتر از میانگین جهانی دارد.

 ابراهیم مرادی بیان کرد: بیماری فنیل کتونوری یک نقص متابولیکی مادرزادی نادر است و اختلال اصلی در این بیماری، تجمع اسیدآمینه فنیل آلانین در مایعات بدن و سیستم عصبی است حروف PKU پی کی یو به ترتیب از کلمات phenyl.koton.urea فنیل کتونوری گرفته شده است.

وی ادامه داد: پی کی یو یکی از بیماری‌های ژنتیک است که از پدر و مادر به فرزند منتقل می شود کودک مبتلا به بیماری(فنیل کتونوری) در ابتدای تولد بدون علامت است اما به تدریج در پایان ماه‌های اول دچار تاخیر در تکامل، استفراغ، کاهش رشد، روشن شدن رنگ موهای سر و چشم و تشنج می شود.

این مسئول افزود: سپس با افزایش سن، کوچکی دور سر، بی قراری، کاهش توجه، حرکات تکراری دست‌ها و اندام‌ها و عقب ماندگی ذهنی بروز می کند، همچنین ادرار و تنفس این کودکان به دلیل وجود فراورده‌های فنیل آلانین، بوی کپک می‌دهد و ممکن است راش های پوستی(کهیر) در بدن کودکان مبتلا مشاهده شود که با رشد کودک از بین می رود.

مرادی در ادامه با اشاره به اینکه PKU بیماری پر فعالیتی همراه با حرکات بی هدف و تشنج می باشد و اغلب بیماران به حدی دچار عقب ماندگی هستند که نیاز به مراقبت 24 ساعته یا نگهداری تمام وقت در آسایشگاه دارند عنوان کرد: تاخیر در تشخیص بیماری از هفته دوم به بعد موجب صدمه به مغز می‌شود درمان: در صورت ابتلای نوزاد و تشخیص به موقع، با رژیم غذایی مناسب و مراقبت های لازم، بیماری قابل درمان است. میزان موفقیت در درمان بستگی به زمان شروع درمان و مراقبت‌های بعد از آن دارد.

وی تصریح کرد: هرچه تشخیص بیماری و درمان زودتر آغاز شود موفقیت بیشتر است. بعد از تشخیص، فرد می بایست تحت رژیم غذایی خاصی که مقدار فنیل آلانین آن کنترل شده قرار گیرد. چنین غذاهایی معمولاً گران بوده و به راحتی در اختیار خانواده‌ها قرار نمی گیرد و به همین دلیل اکثر بیماران مبتلا به علت عدم درمان و یا درمان ناقص به عقب ماندگی ذهنی مبتلا می‌شوند.

مسئول واحد کنترل و پیشگیری از بیماری‌های کیش بیان کرد: بیماری در جنین در هفته‌های 16-10 قابل تشخیص می‌باشد. مبتلایان به این بیماری نمی‌توانند آزادانه موادغذایی دلخواه خود را انتخاب کنند استفاده از مواد غذایی حاوی مقادیر زیاد فنیل آلانین، موجب محدودیت شدید دریافت سایر مواد غذایی و عدم تامین انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن می‌گردد.

مرادی خاطرنشان کرد: به ازای هرماه تاخیر در شروع درمان، 4 نمره از IQ شیرخوار کاسته می شود بدین ترتیب در پایان سال اول 50 نمره از IQکاهش می‌ابد و اما سن غربالگری: سن غربالگری بین روز سوم تا پنجم بعد از تولد می‌باشد و این در صورتی است که نوزاد به اندازه کافی با شیر تغذیه شده باشد.

وی در پاسخ به این سوال که این بیماری در چه کسانی مشاهده می شود و شیوه انتقال بیماری چگونه است گفت: ژن این بیماری بر روی کروموزم 12 قرار گرفته است چنانچه والدین هردو حامل این ژن باشند(که معمولا در ازدواج‌های خویشاوندی این احتمال بالاتر است) 25 درصد فرزندانشان احتمال دارد که به فنیل کتونوریا مبتلا باشند.

این مسئول در مورد اینکه شیوع بیماری به چه میزان است بیان کرد: شیوع بیماری یک در ده تا پانزده هزار است پیش بینی می‌شود در ایران یک در شش هزار باشد طبق آمار موجود تعداد معلولین(پی کی یو) در کشور، به بیش از 6000 نفر رسیده که نیمی از آنها هنوز ناشناخته مانده اند به گفته کارشناسان در ایران آمار نوزادان مبتلا به این بیماری از سطح جهانی بیشتر است و علت آن وجود ازدواج های فامیلی است.

مرادی در پاسخ به این سوال که نحوه و چگونگی اجرای طرح چگونه است افزود: ماهیانه به طور متوسط بالغ بر 40 نوزاد مورد غربالگری کم کاری تیرویید و فنیل کتونوری در مرکز بهداشت کیش قرار می‌گیرند برنامه غربالگری pku از سال 1385 در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران به صورت آزمایشی به اجرا در آمده است و پس از پایه ریزی زیرساختها در کل کشور طبق برنامه زمانبندی شده و بر اساس شیوع کشوری به اجرا گذاشته شد.

وی خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان و جزیره کیش از تیرماه 1392 این طرح به طور رسمی شروع شد و هم اکنون کلیه نوزادان 5-3 روزه در مرکز بهداشت بوعلی کیش با اخذ چند نمونه خون از کف پا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و نمونه‌های اخذ شده در کاغذ فیلتر پس از جمع آوری و تکمیل فرمهای مربوطه به آزمایشگاه مرجع استانی جهت آزمایش ارسال می شود.

این مسئول ادامه داد: نتایج در صورت مثبت بودن 15-10 روز بعد اعلام و خانواده‌های نوزاد مبتلا جهت پیگیری‌های بعدی و مشاوره نهایی به مراکز تخصصی ویژه به منظور شروع درمان و مراقبت‌های تغذیه‌ای هدایت می گردند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:54
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
برترین ها: ایران و تحولات مربوط به مساله هسته ای و کارشکنی اسرائیل و از همه مهم تر بیانات رهبر معظم انقلاب در صدر اخبار امروز رسانه ها و حبرگزاری های جهان قرار داشت.

BBC
CNN
REUTERSYAHOO
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:53
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
خبرگزاری تسنیم: وزیر اطلاعات دولت دهم گفت: ایستادن در برابر قانون سبب شد که جرم‌هایی همچون محاربه و بغی متوجه سران داخلی فتنه شود.

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات با تاکید بر این‌که اظهارنظر درخصوص جنبه حقوقی تخلفات سران فتنه، در صلاحیت دستگاه قضایی است گفت: مهم‌ترین جرم این افراد، حرکاتی بوده که معنایی جز ایستادگی در برابر قانون نداشته است؛ کشور قانون دارد و اگر کسی به‌روند برگزاری انتخابات یا نتیجه آن اعتراض یا صحبتی دارد، باید در چارچوب قانون و از طریق مراجع قانونی اعتراض خود را پیگیری کند.

وی با اشاره به این‌که این مساله بارها در فرمایشات رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است، ادامه داد: این آقایان نه‌تنها به‌دنبال پیگیری اعتراضات و شکایات خود در چارچوب قانون و از طریق مراجع قانونی نبودند، بلکه همراهی با استکبار، آمریکا و دشمنان نظام را در دستورکار خود قرار دادند.

مصلحی تصریح کرد: علی‌رغم حمایت رسمی و علنی گروه‌های مختلفی همچون ضدانقلاب، منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و دیگر دشمنان تابلودار انقلاب و نظام از فتنه 88 و سران آن، این افراد هیچ‌گاه حاضر نشدند دشمنان را محکوم کنند و متاسفانه هیچ‌گونه موضع‌گیری در برابر آنها نداشتند.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به حرکات غیرقانونی سران داخلی فتنه اظهارداشت: این افراد قانون را زیر پا گذاشتند و با وجود سر دادن شعار قانون‌گرایی، در برابر قانون ایستادند.

وی با بیان این‌که ایستادن در برابر قانون سبب شد که سران داخلی فتنه محارب فی‌الارض و یاغی محسوب شوند، گفت: عملکرد این افراد و روندی که در قانون‌شکنی در پیش گرفتند، کشور را با چالش‌های جدی مواجه ساخت و هزینه‌های سنگینی در برابر مسیر رو به جلوی نظام وارد کرد.

وزیر اطلاعات دولت دهم در پاسخ به سوالی راجع به تلاش برخی جریانات سیاسی برای پوشاندن جرایم موسوی و کروبی، اظهار داشت: ایجاد محدودیت برای این افراد، مصوبه رسمی شورای‌عالی امنیت ملی است و مصوبه‌ای در این سطح را نمی‌توان به این سادگی لغو کرد. دستگاه قضایی نیز بر اساس مسائل سیاسی عمل نمی‌کند و فشارهای سیاسی نمی‌تواند قوه قضاییه را وادار به صدور چنین حکمی کند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:53
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
خبرگزاری ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بزودی در شبکه‌های اجتماعی داخل کشور حضور خواهد داشت.

 وزارت ارتباطات در حالی که این روزها وزیر ارتباطات برای حضور دراجلاس تماس سران آسیا و اقیانوسیه به تایلند رفته خبری مبنی بر حضور وزیر در شبکه های اجتماعی اعلام کرده است.

بنا بر اعلام سایت وزارت ارتباطات:« دکتر محمود واعظی به منظور تبادل نظر با کاربران شبکه های اجتماعی داخلی و همچنین ارتباط مستقیم با مردم از طریق فضای مجازی به زودی در شبکه های اجتماعی داخل کشور حضور خواهند یافت.

در این راستا جهت برقرای ارتباط به صورت مستقیم با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به زودی اطلاعات تکمیلی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت .»

اما نکته جالب این که در این خبر هیچ اشاره ای به این موضوع نشده که این حضور در کدام شبکه اجتماعی داخلی صورت خواهد گرفت و یا اینکه حداقل این عضویت از چه زمانی آغاز می شود.این در حالی است که طی ماه های گذشته نیز صفحه ای با نام او در فیس بوک ایجاد شده بود که پس از مدتی روابط عمومی وزارت ارتباطات این گونه اعلام شد که این صفحه جعلی بوده است.

همچنین از ابتدای دوره وزارت واعظی بارها درباره شبکه اجتماعی فیس بوک و احتمال رفع فیلتر آن چندین بار مورد پرسش قرار گرفته است.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:52
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
خبرگزاری ایسنا: آخرین رتبه‌بندی موسسه «کیو اس» آشکار ساخت که پاریس با پیشی گرفتن از لندن برای دومین سال عنوان بهترین شهر برای دانشجویان را کسب کرد.

 طبق بررسی‌های جدید این موسسه با کسب دو امتیاز بیشتر توانست برای دومین سال متوالی این رتبه را به دست آورد که یکی از دلایل آن پایین بودن هزینه تحصیل در این شهر است.

«بن سوتر»، رئیس موسسه تحقیقاتی کیواس گفت: میزان پایین شهریه دانشگاه‌ها، فرانسه را به مقصدی پرطرفدار برای ادامه تحصیل دانشجویان بومی و بین‌المللی تبدیل کرده است.

«بوریس جانسون»، شهردار لندن که رتبه نخست را در این رقابت از دست داده اظهار داشت: لندن از بیشترین موسسات آموزش عالی با کیفیت مطلوب برخوردار است و فضای مناسبی برای تحصیل دانشجویان فراهم آورده است.

اما «بن سوتر» تاکید دارد که هزینه پایین‌تر تحصیل در شهر پاریس، جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کیفیت بالای زندگی در این شهر از دلایل انتخاب آن به عنوان بهترین شهر برای دانشجویان جهان است.

همچنین شهر‌های منچستر در رتبه 29 و ادینبورگ در رتبه 32 این گزارش قرار گرفته‌اند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:34
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
باشگاه خبرنگاران جوان: عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران اولین پیام خود را در صفحه توییتر خود منتشر کرد.

عراقچی،توییت کرده است:دیپلمات، مذاكره، شهادت. خدایا این محرم چه محرمی است! از ژنو تا بیروت، ما با همیم!


زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:33
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
خبرگزاری ایسنا: رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: ماهانه 277 مرگ منتسب به آلودگی هوا در کشور گزارش می‌شود که به نوعی شبه قتل محسوب می‌شود از این رو لازم است قوای سه گانه در این زمینه مشارکت داشته باشند.

دکتر رحمت الله حافظی، امروز در مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی فناوری‌های نوین در کنترل آلودگی‌های محیط زیست که طی امروز و فردا درمحل دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است به SDH به عنوان عوامل محیطی موثر بر سلامت اجتماعی اشاره و با بیان اینکه فقر، بیکاری، گرانی، حوادث ترافیکی، آلودگی‌های زیست محیطی و حوادث محیط کار از جمله عوامل موثر سلامت مردم است، گفت: در این راستا بخشی از این عوامل در اختیار وزارت بهداشت بوده و برخی دیگر نیز از اختیارات این وزارتخانه خارج است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در واقع تنها یک چهارم عوامل ذکر شده بر عهده وزارت بهداشت و مابقی از عهده آن خارج است؛ بنابراین حل معضل آلودگی هوا یک موضوع حاکمیتی و فرادستی است و یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند اثرگذار باشد.

به گفته حافظی، براساس گزارش‌های موجود، طی یک سال گذشته دو هزار و 722 نفر بر اثر آلودگی هوا فوت کردند و همچنین چهار هزار و 570 نفر نیز به عنوان بیماران تنفسی ناشی از آلودگی هوا بستری شده اند.

حافظی اضافه کرد: همچنین گزارش‌ها حاکی از بستری شدن دو هزار و 570 نفر از بیماران قلبی ناشی از آلودگی هوا طی یک‌ سال گذشته است.

وی با اعلام اینکه 70 تا 80 درصد آلودگی هوا ناشی از خودروهای سواری و موتور سیکلت است، گفت: هریک از موتور سیکلت‌ها معادل هشت خودرو با استاندارد یورو 4 آلودگی صوتی و هوایی دارند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اجرای طرح ترافیک و زوج وفرد در جهت کاهش آلودگی هوا در مرکز شهر، گفت: با این وجود به نظر می‌رسد که اجرای طرح‌هایی برای کاهش آلودگی هوایی، قابلیت کنترل آلاینده‌ها را دارا نیست.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با انتقاد از استاندارد نبودن معاینه فنی خودروها عنوان کرد: ماهانه 277 مرگ منتسب به آلودگی هوا در کشور گزارش می‌شود که به نوعی شبه قتل محسوب می‌شود از این رو لازم است قوای سه گانه در این زمینه مشارکت داشته باشند.

وی، مجهز خودروهای دیزلی به فیلتر را از دیگر عوامل آلوده کننده هوا در کشور عنوان کرد و افزود: علاوه بر این خودروها برای کنترل گازهای خروجی باید مجهز به دستگاه کاتالیست باشند و هر سه سال تعویض شوند. از آنجایی که تعویض این دستگاه دو تا سه میلیون تومان هزینه دارد کمتر کسی در این زمینه اقدام می‌کند.

حافظی با اشاره به استاندارد صوتی در زندگی روزمره اظهارکرد: استاندارد صوتی در روز 55 دسی بل و در شب 45 دسی بل است در حالی که میزان صوت در کنار اگزور موتور سیکلت‌ها 92 دسی بل و با دو متر فاصله 85 دسی بل است.

وی کاهش آستانه تحمل، بی حوصلگی، خستگی، کاهش قوه ادراک، بی خوابی و کاهش کیفیت زندگی را از عوارض ناشی از آلودگی صوتی و هوایی دانست و افزود: نتایج تحقیقاتی که بر روی گیاهان انجام شد نشان داد که این نوع آلودگی‌ها علاوه بر کاهش کیفی زندگی گیاهان موجب کاهش کمیت و طول عمر آنها شده است.

حافظی، با بیان اینکه نیروگاه‌ها از دیگر عوامل ایجاد کننده آلودگی هوا به شمار می‌روند، گفت: سوخت نیروگاه‌های کرج و جنوب شرق تهران از مازوت است.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری به بیان برخی راهکارها برای کاهش آلودگی هوا پرداخت و گفت: در این زمینه لازم است تا خودروهای الکتریکی که آلاینده‌های کمتری دارند عرضه شود و برای تشویق مردم به استفاده از آن طرح ترافیک را برای این خودروها برداشته شود.

وی راه اندازی مجدد شورای عالی محیط زیست را نقطه قوت در این زمینه عنوان و اظهارکرد: این شورا به مدت هفت سال تعطیل بود که امید است با استمرار جلسات این شورا راهکارهای موثری در این زمینه ارائه شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خاتمه پیشنهاد کرد که نشست‌های این شورا به صورت فراملی برگزار شود چرا که مساله ریزگردها یک مساله فراملی است از این رو با نشست‌های مشترک با کشورهای درگیر این معضل، می‌توان به راهکارهای مناسب دست یافت.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:32
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
خبرگزاری تسنیم: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی با اشاره به این‌که دولت به‌عنوان کارگزار مردم وظیفه حفظ ایمنی، سلامت و رفاه آنها را در حمل‌ونقل هوایی برعهده دارد، گفت: ایرلاین‌های بخش خصوصی مجبور به تشکیل کنسرسیوم نیستند.

علی محمد نوریان در جمع خبرنگاران تصریح کرد:‌ در وزارت راه به دنبال اجرای قانونی هستیم که توسط مجلس مصوب شده است، در قانون برنامه پنجم توسعه دو ماده 161 و 166 در رابطه با مسائل هواپیمایی است. ماده 161 در خصوص متنوع‌سازی و آزادسازی قیمت بلیت هواپیماست.

وی با اشاره به این‌که وقتی بحث آزادسازی قیمت می‌شود به این معناست که بخش خصوصی است که باید در این برنامه نقش اصلی را به عهده بگیرد، افزود:‌ قرار است در 18 ایرلاین دولتی و خصوصی در مرحله اول متنوع‌سازی اجرا شود. متنوع‌سازی یعنی این‌که قیمت بلیت هواپیما در صبح، ظهر، شب، روز تعطیل، وسط هفته، ایام نوروز متفاوت باشد، این درحالی است که قیمت کنونی بلیت به‌صورت غیرقانونی اعمال می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی ادامه داد:‌ در حال حاضر بلیت هواپیما از طریق منابعی با قیمت‌های بالاتر تهیه می‌شود و در واقع در محیط غیررقابتی این کار انجام می‌گیرد. امیدواریم با توجه به دستور مصوبه مجلس تا پایان سال با کمک ایرلاین‌ها در گام اول بلیت هواپیما متنوع‌سازی می‌شود و در مرحله بعدی مسیرها آزادسازی خواهد شد تا ایرلاین‌ها در هر مسیری که می‌خواهد پرواز کنند.

نوریان با اشاره به این‌که دولت با یک سری مکانیسم پرواز به نقاط محروم را انجام خواهد داد، یادآور شد: پس از متنوع‌سازی و آزدسازی مسیرها یک سری تشویق برای هواپیماهای نو مانند تخفیف سوخت در نظر گرفته می‌شود. یا این‌که در زمینه عوارض فرودگاهی تخفیفاتی به ایرلاین‌ها اعطا می‌شود که با این برنامه و حمایت‌های دولتی امیدواریم تنوع‌سازی قیمت بلیت هواپیما توسط ایرلاین‌ها پیشنهاد و پیاده شود.

وی با اشاره به این‌که هدف دولت این است که مسائل تعمیراتی، صدور بلیت، خدمات فرودگاهی و... ایرلاین‌ها مشترک شود، گفت: این برنامه باعث می‌شود تا قیمت تمام‌شده و هزینه‌ها کاهش یابد و کارایی افزایش یاب، به‌طور کلی دولت کمک می‌کند تا کنسرسیوم بین ایرلاین‌ها تشکیل و به این ترتیب بازار رقابتی ایجاد شود. فرض ما بر اساس الگوهایی که در دنیا وجود دارد این است که یک ایرلاین کوچک با سه هواپیما نمی‌تواند بقا داشته باشد و برای بقا باید چند ایرلاین با یکدیگر کنسرسیون تشکیل دهند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی با اشاره به این‌که بر این اساس 16 ایرلاین بخش خصوصی به دو کنسرسیوم تبدیل شوند، اظهار کرد: این کار باعث کاهش هزینه‌ها و ارتقای بهره‌وری ایرلاین‌ها می‌شود.

نوریان در پاسخ به پرسش مبنی بر این‌که آیا تشکیل کنسرسیوم مورد نظر دولت برای ایرلاین‌ها یک اجبار است، گفت:‌ ما علاقه‌مند به حفظ سلامت مردم هستیم و ایمنی برای دولت اولین هدف است، بنابراین هر هواپیمایی که شرایط ایمنی را نداشته باشد از دور خارج خواهد شد. اما به هیچ عنوان قصد اعمال فشار بر ایرلاین‌ها برای تشکیل کنسرسیوم را نداریم و بر عکس در کنار هستیم تا برای آنها شرایط مناسب اقتصادی ایجاد شده و بتوانند به مردم به خوبی خدمات‌رسانی کنند.

وی ادامه داد: مردم باید مطمئن باشند که دولت به‌عنوان کارگزار آنها مواظب سلامتی، ایمنی و رفاه آنها در صنعت حمل ونقل هوایی است. چراکه تمام زیرساخت‌های این صنعت توسط دولت ایجاد شده است و این امکانات به‌صورت کامل در اختیار بخش خصوصی است تا آنها بتوانند خدمت مناسبی به مردم داشته باشند.

به گفته وی، با این حال اجباری در تشکیل کنسرسیوم با مشارکت ایرلاین‌های بخش خصوصی نیست.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 19:31
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 374 )
خبرگزاری مهر: مرد شیشه ای که پس از آزار و اذیت هولناک کودک چهار ساله او را خفه کرده بود، به اعدام و قصاص محکوم شد.

کامران 27 بهمن سال گذشته آتیلا چهار ساله را پس از آزار و اذیت و شکنجه به قتل رساند.صبح امروز جلسه دادگاه به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد که در ابتدای جلسه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست گفت: در این پرونده کامران 27 ساله مجرد و بازداشت از تاریخ 29 بهمن ماه سال گذشته متهم به مباشرت در قتل آتیلا از طریق ایراد جرح عمدی می باشد.مقتول حاصل ارتباط نامشروع زن و مرد جوانی بود که پدر آتیلا به دلیل مشکلات مالی و مصرف مواد مخدر کودک چهارساله خود را نزد متهم به قتل قرار داده بود.

نماینده دادستان ادامه داد: ضرب و جرح عمدی، آزار و اذیت جنسی با اسپری واکس داشبرد، لواط به عنف از اقدامات مجرمانه کامران می باشد که با توجه به محتویات پرونده برای وی تقاضای مجازات قانونی را دارم.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: زمان جنایت من اعتیاد شدیدی به شیشه داشتم. شب حادثه همراه یکی از دوستانم به خانه فردی در شهرک اندیشه رفته و در آنجا شیشه مصرف کردیم. آتیلا را نیز همراه خود برده بودم. آن شب زیاد مواد مصرف کردم و از حالت عادی خارج شده بودم. نیمه های شب هنگام برگشت به خانه آتیلا در ماشین ادرار کرد و که این موضوع اعصاب من را به هم ریخت و دو سه ضربه به سرش زدم که این ضربه ها باعث مرگ او شد.

قاضی عزیز محمدی و چهار قاضی مستشار پس از آخرین دفاعیات متهم برای صدور حکم وارد شور شده و کامران به اتهام قتل به قصاص و به اتهام لواط به عنف به اعدام محکوم کردند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1087روز قبل
چهارشنبه 29/8/1392 - 16:14
  • تعداد رکورد ها : 38991