309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری مهر: محمد جواد ظریف در گفتگو با بخش خبر نیم روزی با تسلیت شهادت جمعی از عزاداران امام حسین (ع) در پاکستان ابراز امیدواری کرد که مردم منطقه با کمک هم جلوی فرقه گرایی و افراطی گری و اقدامات تکفیری را بگیرند و گفت: این اقدام به نفع همه کشورهای منطقه است.

وی در باره با مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو نیز تصریح کرد: مذاکرات در مراحل اولیه راحت تر پیش می رفت چون موضوعات مورد توافق طرفین بود اما الان به مراحلی رسیده که دیدگاههای مختلفی بین طرفین وجود دارد و مقداری سخت است.

وی با اشاره به اینکه به مراحل نگارش مفاهیم رسیده ایم  گفت:  ما بر حقوق مردم ایران تاکید داریم و آمادگی نداریم اقدامی که به حقوق مردم لطمه بزند را انجام دهیم و به همین دلیل باید با دقت پیش رفت چون کلمات و عبارات معنای خاص خود را دارند در هر صورت تلاش می کنیم بهترین نتیجه برای مردم حاصل شود.

وزیرامورخارجه کشورمان اضافه کرد: هیات مذاکره کننده ایران در مقابل هر اقدامی که بخواهد به حقوق مردم ایران خدشه وارد کند مقاومت خواهد کرد و امیدواریم بقیه نیز متوجه شده باشند که باید با نمایندگان ملت ایران فقط از طریق احترام متقابل و از موضع برابر صحبت کنند و روش های دیگری که احتمالا در جاههای دیگر به کار برده است و به نتیجه رسیده اند در برابر ملت ایران به نتیجه نخواهد رسید.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص مسئله حق غنی سازی ایران و آب سنگین اراک نیز گفت: در مذاکرات هیچ توافقی تا زمانی که روی همه موارد توافق صورت گیرد نشده است در هر صورتی مذاکره باید در اتاق مذاکره انجام شود نه در امواج تلویزیونی به همین دلیل اجازه می خواهد که  به همین روشی که تاکنون به آن عمل کرده اید اقدام کنیم اما اطمینان می دهد در هیچ نتیجه ای غنی سازی در ایران متوقف نخواهد شد و در هر توافقی غنی سازی به عنوان جزئی از توافق وجود دارد.

ظریف در پاسخ به این سئوال که آیا حضور وزرای خارجه 1+5 به معنای نزدیک شدن به توافق است گفت: هنوز زود است که نتیجه گیری کنیم دو هفته قبل نیز در ژنو وزرای خارجه آمدند اما به دلایل مختلف توافق حاصل نشد اما اینکه وزرای خارجه به ژنو آمده است می تواند نشانگر جدی بودن مذاکرات باشد و امیدواریم این حضور نشانگر اراده و عزم سیاسی برای توافق باشد و نشانگر حسن نیتی باشد که جمهوری اسلامی ایران از 1+5 برا ی رسیدن به تفاهم انتظار دارد باشد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:51
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری ایسنا: دریافت برنامه‌های صداوسیما از طریق آنالوگ فقط تا چند ماه دیگر امکان‌پذیر است.

مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف‌ام سازمان صداوسیما این خبر را به تازگی اعلام کرده و با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز خاموشی فرستنده‌های آنالوگ، می‌گوید: این خاموشی فرستنده‌های آنالوگ به تدریج در سراسر کشور تا پایان سال جاری انجام می‌شود.

خاموشی فرستنده‌های آنالوگ تا پایان سال جاری در سراسر کشور در حالی رخ می‌دهد که هنوز برخی مناطق کشور به سیستم دیجیتال مجهز نشده‌اند.

اما گودرزی (مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف‌ام سازمان صداوسیما) برای این پرسش هم پاسخی دارد.

او می‌گوید: این خاموشی‌ها فقط در مناطقی انجام می‌شود که سیستم‌های دیجیتال نصب شده است.

با این حال، در شرایطی که خبرهای ارسالی از سوی صداوسیمای مراکز استانی، هر روز از راه‌اندازی سیستم دیجیتال حتی در کوچکترین مناطق کشور خبر می‌دهد، به نظر می‌رسد تا پایان سال تعداد مناطقی که همچنان به فرستنده آنالوگ مجهز باشند بسیار اندک خواهد بود.

در حال حاضر برنامه‌های شبکه‌های سراسری (یک، دو، سه و ...) همزمان به صورت آنالوگ و دیجیتال ارسال می‌شود. همچنین با احتساب شبکه آزمایشی «نسیم» 21 شبکه تلویزیونی دیجیتال در حال پخش برنامه هستند که به زودی تعداد این شبکه‌ها بیشتر هم خواهد شد.

در سال 91 اعلام شده بود که روند دیجیتالی شدن و خاموشی سیستم آنالوگ سه سال زمان می‌برد، هشتم آبان ماه سال 88 همزمان با سالروز تولد امام رضا (ع) پخش نخستین فرستنده‌ی دیجیتال صداوسیما آغاز شد.

اگرچه مزایای سیستم دیجیتال بیشتر از سیستم آنالوگ است و در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان از این سیستم استفاده می‌کنند، اما مسلما خاموشی مطلق فرستنده‌های آنالوگ در ایران نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتری دارد که تاکنون به صرف معرفی دستگاه‌های ست‌آپ باکس در زیرنویس برنامه‌های تلویزیونی و همچنین اعلام فرکانس شبکه‌های دیجیتال جدید در شبکه‌های سراسری بسنده شده است.

اما مدیرکل فرستنده‌های تلویزیونی و اف‌ام سازمان صداوسیما معتقد است که با خاموشی سیستم آنالوگ و به نوعی خارج شدن از سیستم سنتی( Broadcast) و استفاده از روش های جدید IPTV و IPMEDIA در بسیاری روستاها یا مناطق صعب‌العبور که پوشش دیجیتالی و حتی آنالوگ سخت و هزینه‌بر است، مخاطبان می‌توانند به محتوای شبکه های صدا و سیمای دسترسی یابند؛ ولی آیا دسترسی به روش‌های IPTV و IPMEDIA و آموزش نحوه استفاده از آن‌ها تا چه اندازه در چنین مناطقی امکان‌پذیر است؟
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:50
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری ایرنا: همزمان با انتشار گزارش های مختلف رسانه ای و دیدگاه کارشناسان بین المللی که عربستان در کنار رژیم صهیونیستی مخالف توافق بین ایران و گروه 1+5 در مذاکرات ژنو است، ولیدبن طلال سعودی نیز برای باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا دلسوزی کرد.

این شاهزاده سعودی مدعی شد که ایران در مذاکرات هسته ای با قدرت های بزرگ جهان، آمریکا را به بازی گرفته است.

جفری گلدبرگ ستون نویس و روزنامه نگار پایگاه خبری آمریکایی بلومبرگ نوشته است: طلال شاهزاده عربستان سعودی ظاهرا بیشترین بخش از همه ثروت های جهان را در تملک دارد که از جمله بخشی از شرکت نیوز کورپوریشن راپرت مرداک، بخشی از سهام توئیتر و کل سهام هتل وی جرج پاریس، هتل ساووی لندن و یک بوئینگ 747 برای استفاده شخصی را شامل می شود.

گلدبرگ نوشته است: طلال مالک این همه ثروت در حالی که در لابی هتل ˈفور سیزنˈ شیکاگو - که بخش اعظم سهام آن نیز متعلق به بیل گیتس و طلال است - نشسته بود، دیدگاه ارزشمندش را به عنوان یک مذاکره کننده با تجربه در خاور میانه، مبنی بر این که جمهوری اسلامی ˈباراک اوباماˈ رئیس جمهوری آمریکا را تحت سلطه و به بازی گرفته است، در اختیار ما قرار داد.گلدبرگ افزود: وی با چنان صراحتی این جملات را بر زبان آورد که روی ˈبنیامین نتانیاهوˈ نخست وزیر اسراییل را سفید کرد و مدعی شد که «هیچ اعتمادی نیست به این که دولت اوباما راه درست را در قبال ایران برگزیده است».

ˈما،اسرائیل، عربستان و کشورهای خاور میانه، نسبت به این مسئله بسیار نگرانیم.ˈ

نویسنده افزود: اذعان به وجود اتحادی مخفی با اسرائیل از زبان یک شاهزاده سعودی مسئله کمی نیست. سران عربستان نیز مانند سران اسرائیل نگرانند که اشتیاق بیش از حد اوباما به تمایلات ایران به عنوان کشوری که برنامه هسته ایش آنقدر پیشرفت کرده که برای ساخت یک بمب قابل حمل تنها به فرصتی چند هفته ای نیاز است، اجازه بروز و ظهور دهد.

ولید نیز مانند نتانیاهو، معتقد است ایران در مذاکرات جاری با قدرت های بزرگ جهان، کاهش تحریم ها را به جیب خواهد زد بی آن که نسبت به تعطیل ساختن برنامه هسته ایش متعهد شود.

وی انتقاد کرد که ˈاصلا چرا پیشنهاد لغو تحریم مطرح شد؟ فشار باید ادامه یابد. تحریم ها باعث آغاز مذاکرات شد پس چرا نباید فشارها را حفظ کرد؟ˈ

ولید می گوید اوباما در مخمصه سیاسی قرار گرفته و نیاز به پیروزی های مداوم دارد تا ریاست جمهوری اش را اصلاح کند.

وی افزود: اوباما نسبت به انعقاد توافق با ایران شتاب دارد زیرا انتخابات 2014 در راه است و تا دو ماه آینده کمپین انتخاباتی آغاز می شود.

39 عضو حزبش در مجلس نمایندگان در زمینه لایحه خدمات درمانی راه خود را از او جدا کرده اند. و این برای اوباما هراس آور است.

گلدبرگ در ادامه گزارش خود از این مصاحبه نوشت: ولید بر این باور است که اگر اوباما رئیس جمهوری قدرتمند بود، اراده نه گفتن به توافقی ناقص با ایران را داشت.

سعودی ها نیز درست مانند اسرائیلی ها، معتقدند با توافقی ناقص ایران ناگزیر به تعطیلی تاسیسات هسته ای و جمع کردن سانتریفیوژها و به تبع آن معکوس کردن روند برنامه هسته ایش نخواهد بود.

در ادامه گزارش بلومبرگ آمده است: این شاهزاده سعودی ضمن محکوم کردن نرمش اوباما پس از آن که ثابت شد سوریه به عنوان نماینده ایران از سلاح های شیمیایی علیه شهروندانش استفاده کرده است، ادامه داد اوباما خط قرمز تعیین کرد و این خط قرمز نقض شد، اما اوباما تردید کرد.

وی در اظهاراتش با هدف اثبات این که اوباما در اعتماد به سوریه در زمینه انتقال تمامی سلاح های شیمیایی اش اشتباه می کند، گفت: فکر می کنید سلاح های شیمیایی به صورت صد درصد از سوریه خارج می شود؟ حتی اگر اسد هم اجازه دهد خارج شود، آن هایی که قبلا این سلاح ها را تولید کرده اند، باز هم این کار را تکرار خواهند کرد.

ولید در ادامه افزود همان وقت که اوباما در مورد سوریه تزلزل نشان داد، کشورهای عربی به این نتیجه رسیدند که او در مقابل ایران هم مقاومت نمی کند.

وی همچنین معتقد است که احتمالا در نهایت این رهبری ایران خواهد بود که ورق را به نفع خود بر می گرداند و مصالحه ای که از نظرش به طرز غیر قابل قبولی سختگیرانه باشد را رد می کند، همان پیشنهادی که دشمنان اسرائیلی و عرب ایران آن را به طرز غیر قابل قبولی سهل گیرانه می دانند.

ولید در پاسخ به این سوال که ˈدر صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات که به نظر او قطعا ناموفق خواهد بود، آیا کشورهای عربی از حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران حمایت خواهند کرد؟ˈ گفت: این کشورها در انظار عمومی با این اقدام مخالفت خواهند کرد اما در خفا عاشق آن هستند.

این شاهزاده سعودی در اشاره به ˈافکار عمومی عربˈ گفت: سنی ها با این اقدام موافقند. زیرا مسلمانان سنی به شدت با مسلمانان شیعه مخالفند و با ایران ضدیت بسیار دارند.

وی در پاسخ به این سوال که ˈآن ها بیشتر از ایران متنفرند یا اسرائیل؟ˈ گفت: به لحاظ تاریخی، ایران تهدیدی بزرگ است. امپراتوری ایران همواره با امپراتوری اعراب مسلمان مخالف بوده است، به ویژه با سنی ها.

تهدید از جانب ایران احساس می شود نه از جانب اسرائیل. این امپراتوری بزرگ بر کل منطقه فرمانروایی داشته است. بگذارید به شما چیزی بگویم، عوامل ایران در بحرین، عراق، سوریه و حزب الله لبنان و حتی حماس که یک گروه سنی فعال در غزه است وجود دارند.

آن ها در این مناطق نفوذ کرده اند. عبدالله پادشاه اردن در این زمینه حرف خوبی زده است، او گفت هلال شیعی ایران، در عراق، سوریه، لبنان و سپس به فلسطین و حماس امتداد می یابد.

ولید که بخش بیشتر زمان مصاحبه را صرف انتقاد از اوباما کرد، همچنین انتقاداتی را متوجه متحد یهودی عربستان سعودی نمود و افزود: اگر نتانیاهو به پیشرفت روند صلح با فلسطین کمک کند، در حقیقت ایران را به حاشیه رانده است.

به اعتقاد او، ˈبرای تضعیف موضع ایران در جهان عرب، باید صلح با فلسطین را برقرار کرد. این کار به خارج راندن ایران از مسئله کمک می کند. (با برقراری سازش) حزب الله از میدان خارج نمی شود بلکه ضعیف خواهد شد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:48
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری تسنیم: نفس تهران و کلانشهرها از آلودگی هوا به شماره افتاده است. در این شرایط بحرانی بنزین یورو ۴ به‌عنوان جایگزینی برای بنزین‌های معمولی جهت کاهش میزان آلایندگی در حال وداع با جایگاه‌های محدود عرضه سوخت است.

درحالی‌که قرار بود طبق وعده مسئولان نفتی کشور، عرضه بنزین یورو ۴ در کلانشهر تهران گسترش یابد و در ۶ کلانشهر دیگر نیز تا پایان سال‌جاری شاهد عرضه بنزین یورو۴ باشیم، اما تعداد جایگاه‌های عرضه این سوخت در شهر تهران کاهش یافت.

بنزین یورو 4، پایان خردادماه سال‌جاری به‌صورت محدود در برخی جایگاه‌های کلانشهر تهران توزیع شد.

کاهش عرضه بنزین یورو4 در کلانشهر تهران، در شرایطی است که واحدهای جدید تولید بنزین با استاندارد یورو 4 در پالایشگاه‌های تبریز و اصفهان نیز به مدار تولید وارد شده است.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:44
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری ایسنا: معاون برکنار شده نخست وزیر سوریه ضمن "مدبرانه" خواندن مواضع سید حسن نصرالله درخصوص بحران سوریه تاکید کرد: اسد تا برگزاری انتخابات 2014 در قدرت می‌ماند.

قدری جمیل، معاون برکنار شده نخست وزیر سوریه در تماس تلفنی با خبرگزاری آلمان گفت: به عقیده من بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آتی در سال 2014 در قدرت باقی خواهند ماند واین چیزی است که تمام قدرت‌های جهان بر آن توافق دارند.

جمیل همچنین از امکان نامزدی‌اش برای رهبری سوریه در دوره مابعد بشار اسد نیز گفت: من یک انسان منضبط و پایبند به تصمیمات حزبی که به آن وابستگی دارم، هستم و تمام خواسته‌ام این است که رنج‌های ملت سوریه پایان یابد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اسد هیچ مانعی برای نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ندارد و نامزدی وی در انتخابات بستگی به دو مساله یعنی علاقه شخصی وی و تمایل مردم سوریه دارد که درباره مورد اول باید بگویم به عقیده من اسد این تمایل را دارد اما در مورد دوم زود است که بخواهیم صحبتی کنیم.

جمیل خاطرنشان کرد: من معقتدم باقی ماندن اسد تا برگزاری انتخابات آتی چیزی است که به شکل محسوس کشورهای جهان بر آن توافق کردند.

معاون برکنار شده نخست وزیر سوریه درباره مواضع حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله در خصوص بحران سوریه نیز گفت: موضع حزب الله و سید حسن نصرالله بسیار "مدبرانه" است. نصرالله خواهان حل و فصل سیاسی بحران سوریه است و کسانی را که با این مساله مخالف‌اند به تلاش برای ادامه خشونت‌ها در سوریه متهم می‌کند. مواضع نصرالله مواضعی کاملا "مدبرانه" است و اگر حزب الله به سوریه آمده برای حمایت از نظام سوریه است و به آن اقرار می‌کند و هرگز منکر آن نشده است. حزب الله در ابتدا وارد سوریه نشد اما پس از آنکه ده‌ها هزار تن از افراد مسلح برای جنگ علیه نظام سوریه وارد کشور سوریه شدند، حزب الله نیز به حمایت از نظام برخاست.

جمیل درباره برگزاری کنفرانس ژنو2 و تلاش‌ها در این خصوص نیز گفت: جامعه جهانی بر برگزاری هرچه سریعتر کنفرانس ژنو 2 به عنوان تنها راهکار برون رفت از بحران سوریه، توافق دارد و چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد برگزاری این کنفرانس است تا به این وسیله بتوان تمامی گروه‌های مسلح خارجی را از سوریه خارج کرد.

وی در ادامه افزود: ژنو2 آغازی برای متعهد شدن سوری‌ها در پایان دادن به درگیری‌های مسلحانه و شروع روند سیاسی دموکراتیک است که به مردم سوریه اجازه می‌دهد سرنوشت خود را تعیین کنند.

جمیل ادامه داد: به نظر من ژنو2 شروعی برای پایان دخالت‌های خارجی از طریق ملزم کردن کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه‌ای به دست کشیدن از تلاش برای برهم زدن امنیت سوریه است.

معاون برکنار شده نخست وزیر سوریه با بیان اینکه شمار زیادی از گروه‌های مسلح تندرو جزو مردم سوریه نیستند و از کشورهای چین، اسپانیا، لیبی، تونس، افغانستان و سایر کشورها آمده‌اند اعلام کرد: من با برخی افراد که درباره توانایی ژنو2 در پیشرفت در سوریه مردداند مخالف هستم. چرا که به عقیده من در حالی که هیچ یک از طرفین در سوریه قادر بر غلبه نظامی بر طرف دیگر نیست راهکار سیاسی بهترین گزینه است. مشکل موجود میان طرفین سوری مشکل اطمینان و تضمین است. پس اگر طرفین به پای میز مذاکره بیایند می‌توان پل‌های اعتماد را میان آن‌ها ایجاد کرد.

وی افزود:90 درصد از مردم سوریه مخالف تندروی هستند و خسته شده‌اند و می‌خواهند که مشکلشان حل و فصل شود و اگر راهی برای حل این مشکلات پیدا شود مردم حمایت گسترده‌ای خواهند کرد.

درباره مشارکت ایران در ژنو2 نیز قدری جمیل گفت: من نه تنها مشارکت ایران در ژنو2 را تایید می‌ کنم بلکه حتی بر لزوم مشارکت ایران و تمامی قدرت‌های منطقه‌ای در این کنفرانس پافشاری دارم چرا که حضور آن‌ها نشانده پایبندی‌شان به نتایج این کنفرانس است.

وی با اشاره به وجود اختلافات سیاسی در مواضع خود با مواضع ائتلاف مخالفان سوریه تاکید کرد: این اختلافات به پیش شرط‌ها برای مشارکت در ژنو2 مربوط می‌شود. چرا که من با پیش شرط مخالفان یعنی برکناری اسد از قدرت مخالفم و این دفاع از اسد نیست بلکه به نفع مذاکرات است که هیچ پیش شرطی چه از طرف مخالفان و یا نظام برای مذاکرات گذاشته نشود.

جمیل درباره مشارکتش در ژنو2 نیز گفت: برخی گروه‌های مخالف سوری هستند که از من خواسته‌اند نمایندگی آن‌ها را در فراهم سازی مقدمات ژنو2 برعهده بگیرم، باید یگویم چیزی که برای ما مهم است برگزاری این کنفرانس است و به عقیده من ژنو2 تا پیش از پایان سال جاری میلادی برگزار خواهد شد اما هنوز فهرست شرکت کنندگان در این کنفرانس مشخص نشده است.

معاون برکنار شده نخست وزیر سوریه در ادامه تاکید کرد: اتهامات درباره اینکه سوریه مسئول حملات شیمیایی "غوطه" دمشق است، صحت ندارد چرا که نظام سوریه در حالی که پیشرفت نظامی دارد هرگز دست به ارتکاب چنین جنایتی نمی‌زند و به احتمال زیاد طرف سومی پشت این جنایت قرار دارد که چه بسا طرف سوم گروه‌های خارجی از منطقه کشورهای جهان و گروه‌های تندرو باشد که هدفش متوقف کردن پیشرفت‌های نظامی سوریه و اتخاذ اقدامات سرنوشت ساز در سوریه است.

قدری جمیل در پایان اعلام کرد که من با عقیده برخی مبنی بر این‌که تغییر شخص رئیس جمهور در سوریه کافی است مخالفم و به عقیده من تغییر نظام باید در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و اجتماعی صورت بگیرد و پس از آن این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی برآنها حکومت کند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:43
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری ایسنا: رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که به تازگی قصد خروج از كشور را داشته متوجه شد که ممنوع‌الخروج شده است.
 
جهان نیوز نوشت:  جلوگیری از خروج رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به دلیل وجود موارد اتهامی تازه ای است که در دستگاه قضایی علیه وی مطرح شده است و به احتمال زیاد در آینده نزدیک بازداشت خواهد شد.
 
وی پیش از این به دلیل اتهاماتی در حوزه مسائل مالی و موضوعات دیگر، بازداشت شده بود كه با واسطه‌هایی مورد عفو قرار گرفت.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:43
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری تسنیم: صادق خرازی، سفیر سابق ایران در سازمان ملل و از مشاوران سیدمحمد خاتمی در صفحه توییتر خود از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به خاطر ایجاد تغییر در روش و رویکرد و همچنین فضای مذاکرات هسته‌ای ایران تشکر و قدردانی کرد.

این در حالی است که دور اول مذاکرات ظریف و کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در روز چهارم پایان یافته است. ظریف در پایان این نشست اعلام کرد که امیدوار است حضور وزرای خارجه به‌معنای اراده سیاسی و حسن‌نیت برای دستیابی به توافق هسته‌ای باشد.

هم‌اکنون وزرای خارجه شش قدرت خارجی در ژنو حاضر هستند تا روند مذاکرات و دستیابی به توافق را تسهیل کنند. توافق احتمالی میان ایران و آمریکا منجر به نگرانی بسیار در میان متحدین آمریکا شده است، از جمله عربستان سعودی، شماری از کشورهای حاشیه خلیج فارس، و مهمتر از همه اسرائیل.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:42
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری مهر: یک رسانه آمریکایی با اشاره به مذاکرات در حال انجام در ژنو و سفر وزرای امور خارجه کشورهای 1+5 به سوئیس از همگرا شدن دیپلمات ها برای به سرانجام رساندن قرارداد احتمالی هسته ای با ایران گزارش داد.

 سی ان ان در گزارش خود می نویسد : با توجه به سفر دیپلمات ها به ژنو این طور به نظر می رسد که زمان برای رسیدن به توافق با ایران فراهم شده است.

ساعاتی بعد از آنکه دیپلمات های غربی اعلام کردند که قرارداد هسته ای با ایران حداکثر تا امشب به سرانجام می رسد، مذاکرات جمعه شب پایان یافت و قرار است که امروز شنبه و به احتمال زیاد با حضور وزیران خارجه کشورهای 1+5 پیگیری شود.

این در حالی است که خبرهایی درباره سفر وزیران خارجه آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه و چین به ژنو منتشر شده است.

بر اساس گزارش های موجود، "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا و "ویلیام هیگ" همتای انگلیسی وی , و همیچنین لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، به ژنو عزیمت کرده اند و صبح امروز نیز "وانگ یی" وزیر خارجه چین عازم سوئیس شده تا در توافق احتمالی با ایران حضور داشته باشد.

تمام این دیپلمات های ارشد در ژنو به "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه خواهند پیوست تا در کنار "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران، در مذکرات و توافق نهایی حضور داشته باشند.

به نوشته سی ان ان، جان کری بعد از گفتگوی اشتون با تیم آمریکایی حاضر در ژنو تصمیم به سفر به سوئیس گرفت و سفر وی به ژنو امیدها برای رسیدن به توافق هسته ای با ایران را زنده کرده است.

پیش از آغاز مذاکرات ژنو از روز چهارشنبه 29 آبان ماه، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که در صورت پیشرفت در مذاکرات و در صورتی که حضور کری در این گفتگوها معنادار باشد، وزیر امور خارجه آمریکا به سوئیس سفر می کند.

براساس این گزارش، دیپلمات های غربی در حال کار برای رسیدن به توافقی در برنامه هسته ای ایران که فعالیت این کشور را در برابر رفع برخی تحریم ها محدود می کند هستند. در همین رابطه ظریف جمعه شب اعلام کرد که انتظار می رود توافقات گسترده ای در چند موضوع به دست آید.

حاصل جمع این موارد نشان می دهد که به احتمال زیاد در پایان دور سوم مذاکرات ژنو که از روز چهارشنبه 29 آبان آغاز شده کشورهای 1+5 و ایران به توافق می رسند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:42
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری ایرنا: مشاور رسانه ای رییس جمهوری درباره رفع فیلتر فیس بوک، گفت: کمیته تعیین مصادیق جرایم رایانه ای وظایف قانونی دارد و رفع فیلتر فیس بوک نیز باید در این کمیته مسیر قانونی خود را پشت سر بگذارد.

خانه ملت نوشت: محمدرضا صادق درباره برگزاری جلسه هفته گذشته خود با نمایندگان 6 وزیر عضو شورای عالی فضای مجازی (وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، دادگستری، ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش) گفت: این جلسه در راستای جلساتی بود که همواره با نمایندگان دولت در بخش های مختلف شوراها و کمیسیون ها برگزار می کنیم که این مهم امری عادی تلقی می شود.

وی، ادامه داد: ما در گذشته هم با نمایندگان دولت در کمیته تعیین مصادیق جرایم رایانه ای جلسه داشتیم که این جلسه نیز همانند سایر نشست هایی است که با رسانه ها و موضوعات مختلف برگزار می شود.

مشاور رسانه ای رییس جمهور، در پاسخ به این سوال که آیا شما به عنوان مشاور رسانه ای رئیس جمهور قصد دارید مشکل فیس بوک را حل کنید، گفت: کمیته تعیین مصادیق جرایم رایانه ای وظایف قانونی خود را دارد و هر اقدامی در این زمینه نیز باید مسیر قانونی خود را طی کند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:41
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 376 )
خبرگزاری مهر:  وزرای امور خارجه ایران وآمریکا با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در نشستی مشترک حضور یافتند.

اشتون و ظریف در طول دو روز گذشته 6دور مذاکرات داشته اند و بر روی سند پیشنهادی گفتگو کرده اند. گفته می شود یکی دو مورد اختلافی همچنان پابرجاست، وزرای امور خارجه 6 کشور نیز از روز گذشته در حال ورود به ژنو هستند و تاکنون همه وزرا به غیر از وزیر امور خارجه چین وارد هتل محل مذاکرات شده اند.

جان کری از صبح امروز که وارد ژنو شده با وزیر امور خارجه فرانسه و کاترین اشتون و همچنین وزیر امور خارجه روسیه دیدارهایی داشته است.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز صبح امروز دیداری با کاترین اشتون داشته است، همچنین معاونین وزرای امور خارجه نیز صبح امروز ملاقاتی را داشتند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1243روز قبل
شنبه 2/9/1392 - 23:41
  • تعداد رکورد ها : 39071
x