هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت
توسط : troy67

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

 مسعود کیمیایی به تازگی در گفت و گویی از فرامرز قریبیان و بهروز وثوقی به عنوان بهترین بازیگران سینمای ایران یاد کرده و از این موضوع سخن گفته است که اگر فریماه فرجامی بخواهد بازی کند قطعا اولین نفری است که با او همکاری می کند.

مسعود کیمیایی به تازگی در گفت و گویی از فرامرز قریبیان و بهروز وثوقی به عنوان بهترین بازیگران سینمای ایران یاد کرده و از این موضوع سخن گفته است که اگر فریماه فرجامی بخواهد بازی کند قطعا اولین نفری است که با او همکاری می کند. بخشهایی از گفته های کیمیایی را به نقل از نسل امروز می خوانید:

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

تهرانی و عرب نیا فوق العاده بودند، چشم هایشان هم سبز و آبی نبود
کیمیایی در این گفت و گو که با محوریت راه های بازیگر شدن و بازیگر ماندن انجام شده است درباره تاثیر ظاهر، قیافه و رنگ چشم در این مقوله می گوید: برای کسانی که کاری با بازیگر ندارند یا نمی توانند کاری با او بکنند این چیزهایی که شمردید می شود ویترین که بازیگر روی پرده دست خالی نماند! من یک فیلم ساختم به اسم سلطان؛ دو بازیگرش کار جدی اولشان بود؛ هدیه تهرانی و فریبرز عرب نیا. هر دو فوق العاده بودند، چشم هایشان هم سبز و آبی نبود.

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

وی در ادامه در پاسخی کوتاه به این سوال که چرا با هدیه تهرانی فقط یک فیلم کار کردید و همکاری تان را ادامه ندادید می گوید: می روند! شرایط جوری است که می روند!

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

اگر فریماه فرجامی بخواهد بازی کند...
کیمیایی در بخش دیگر این مصاحبه در باره علاقمندی اش به ادامه همکاری با چهره هایی که خودش وارد سینما کرده توضیح می دهد: باید موقعیت و فضایش پیش بیاید. مثلا الان اگر خانم فریماه فرجامی بخواهد بازی کند قطعا اولین نفری است که باهاش کار می کنم.

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

خانم فرجامی هم اولین کارش را در خط قرمز با من شروع کرد اتفاقا چشمش هم رنگی بود! البته اگر رنگی هم نبود مهم نبود. مثلا خانم گلچره سجادیه فوق العاده است. خانم سجادیه بازیگری است که روی پرده یک شخصیتی دارد که می شود ترسیمش کرد.

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

فرامرز قریبیان و بهروز وثوقی تکرار نشدنی هستند
این کارگردان در ادامه می افزاید: در تمام سینمای ایران بهترین بازیگری که تکنیکش را خیلی دوست دارم و به نظرم بازیگر فوق العاده ای است، فرامز قریبیان است. قریبیان هم با من شروع کرد ولی از همان اول بازیگر بود. اگر آدمی را که قرار است بازی کند دوست داشته باشد و فیلم و اتفاق دلخواهش باشد بازیگر فوق العاده ای است. می توانم ساعت ها راجع به تکنیک خاصش حرف بزنم که خیلی ها نمی شناسند؛ بازیگر دیگر هم بهروز وثوق است. این دو نفر تا امروز در دو جاده مختلف که متعلق به خودشان است، فوق العاده اند و کارشان هم هیچ ربطی به هم ندارد... این دو تا حالا تکرار نشدنی هستند.

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

شکیبایی همسایه خوبی برای هنر خودش بود
کیمیایی در ادامه از خسرو شکیبایی یاد کرده و می افزاید: بازیگر بی نظیر دیگری که با من شروع کرد و کسی جایش را پر نخواهد کرد خسرو شکیبایی است؛ هیچ شریکی در کار بازیگری نخواهد داشت، چون خیلی حریف هنرمندی خودش و همسایه خوبی برای هنر خودش بود.

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

اسمش منتقد نیست، اسمش فضول است!
این کارگردان در بخش دیگر این مصاحبه با تعریف و تمجید از بازی فرزندش و تاکید بر این نکته که پولاد از اینکه فامیلش کیمیایی است ضرر کرده نه استفاده، تصریح کرده است: آن کسی که این را نوشته: «شاید پولاد می خواسته دکتر و مهندس شود و چرا بازی می کند» دیگر اسمش منتقد نیست، اسمش فضول است! منتقد با فیلم کار دارد نه با زندگی خصوصی فیلمساز.

هدیه تهرانی چشم سبز و آبی نداشت

 

منبع : کافه سینما
سه شنبه 22/6/1390 - 8:48
پسندیدم 0
UserName