تعداد مطالب : 11792
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 9ساعت و 25دقيقه قبل

 


٧١.٢ درصد افرادی که برای خرید به میادین میوه و تره بار مراجعه می کنند در حد نسبتا مطلوبی از خدمات این بخش رضایت دارند البته در این میان عواملی همچون نبود جای پارک مناسب یکی از گلایه مندی های آنها است.به گزارش شهرنوشت، براساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز مطالعات شهرداری تهران همچنین بیشترین میزان رضایت خرید شهروندان به میادین میوه و تره بار شهید غیبی، دکتر هوشیار و بهاران و کمترین میزان رضایت به میدان شهید کاظمی، شکوفه و آزادگان مربوط است.

شهروندان از میادین بیشتر چه چیزی می خرند؟

٩٢.١ درصد از مراجعه کنندگان به میادین میوه و تره بار خواهان خرید میوه های سردرختی ( سیب، پرتقال و ...) هستند. همچنین ٧٨.٣ درصد خریداران در این مراکز  به خرید سبزیجات، ٨۴.٨ به خرید صیفی جات، ۵۵.٢ درصد به خرید گوشت قرمز، مرغ و ماهی، ٣۵ درصد به خرید محصولات فرآوری شده و ۵٣ درصد به خرید محصولات شوینده علاقه مند هستند.

یکی از نکات مهم در خرید میزان برآورد شدن نیازهای شهروندان در مراکز خرید است . مطالعات نشان می دهد تنوع محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره بار ۶١.٩ درصد از مراجعه کنندگان را تا حد بسیار زیادی راضی کرده است.

۶ عامل مهم مراجعه شهروندان به میادین میوه و تره بار

قیمت مناسب، تازگی محصولات، وجود مجموعه ای از محصولات در یک مکان، کیفیت مناسب محصولات، سهولت رفت و آمد و دسترسی مناسب و در آخر رفتار مناسب عوامل عرضه محصول از جمله دلایلی بوده که شهروندان را به خرید از این مراکز ترغیب کرده است.
آمارها نشان می دهد ۵۵.۴ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز میادین میوه و تره بار از کیفیت محصولات ارایه شده در این میادین رضایت دارند.

بی شک قیمت مناسب محصولات یکی از دلایلی است که شهروندان را به خرید از یک بازار ترغیب می کند آمارهای ارائه شده نشان می دهد که ۶٠.٢ درصد خریداران از قیمت های ارائه شده در میادین میوه و تره رضایت دارند این در حالی است که ۶.۴ درصد خریداران از قیمت های ارائه شده رضایت ندارند. 

البته شاید یکی از دلایل مهم مراجعه شهروندان به مراکز میوه و تره بار قیمت محصولات ارائه شده در این مراکز باشد و به همین دلیل ٨٠.٨ درصد مراجعه کنندگان معتقد هستند که قیمت محصولات ارایه شده در میدان میوه و تره بار نسبت به سطح شهر ارزان تر است.

در حالی که شهرداری تهران تلاش می کند تا به منظور در تسهیل دسترسی شهروندان به میادین میوه و تره بار در اکثر نقاط شهر این مراکز را ایجاد کند ٨٩.٢ درصد از مراجعه کنندگان از امکان دسترسی و سهولت در رفت و آمد به میادین میوه و تره بار به میزان زیادی رضایت داشتند.

رضایت ٨۶.۴ درصدی از ساعت فعالیت میادین، رضایت ٨١.٨ درصدی از نحوه چیدمان کالا در غرفه ها، رضایت ٨٠.١ درصدی از تمیزی و نظافت عمومی میادین، رضایتمندی ٨۵.٧ درصدی از رعایت نرخ مصوب از سوی فروشندگان و همچنین رضایتمندی ۶۴.٢ درصدی از معتبر بودن برند محصولات ارائه شده از جمله عواملی بوده که شهروندان را به خرید از میادین میوه و تره شهرداری تهران ترغیب می کند.

لزوم توجه به تامین پارکینگ در میادین میوه و تره بار

اگر از مراجعه کنندگان به مراکز خرید میوه و تره بار باشید، بی شک می دانید که جای پارک یکی از مشکلات اساسی مراجعه کنندگان به میادین میوه و تره است. در حالی که ۵۵ درصد مراجعه کنندگان به میادین میوه و تره بار از خودرو شخصی استفاده می کنند به نظر می رسد لزوم توجه به تامین پارکینگ و همچنین گسترش دسترسی به ناوگان حمل و نقل عمومی در نزدیکی میادین می تواند در افزایش سطح رضایتمندی موثذ باشد.

نتایج بررسی ها نشان می دهد ٣٠ درصد از مراجعه کنندگان از امکانات حمل محصولات خریداری شده تا محل پارکینگ به میزان کمی رضایت داشتند  بنابراین وجود چرخ خرید در میادین و مناسب معابر حمل بار توسط مشتریان به عنوان یکی از مهم ترین خواسته های شهروندان از سازمان میوه و تره بار بوده که می‌تواند به افزایش رضایت آنها کمک کند.

توسعه شهری زمانی می‌تواند در جهت پایداری قرار گیرد که بتواند راهکارهای مناسب برای تامین مطلوب نیاز های خدماتی ساکن ارائه دهد شهرداری‌ها به منزله یک سازمان ارائه دهنده خدمات شهری به ساکنان می‌شود زمانی عملکرد موفق خواهند داشت که به شهروندان را فراهم کند عملکرد مناسب و کارآمد این سازمان ها موجب مشارکت دادن شهروندان در اداره امور و انجام فعالیت‌های مربوطه در پی آن رضایت شهروندان خواهد شد.

ارائه خدمات شهری رایج‌ترین فعالیت شهرداری محسوب می‌شود و یکی از پروژه‌های بسیار مهمی است که مدیریت شهری همواره خواستار مشارکت مردم در آن است همکاری مردم با مدیریت شهری در این زمینه علاوه بر کاستن از هزینه های شهرداری بستر رسیدن به اهداف مدیریت شهری را نیز هموار می سازد.

يکشنبه 10/1/1399 - 17:20

 

سومین جلسه هماهنگی ستاد مقابله با کرونای شهرداری منطقه یک با هدف هماهنگی 5 کارگروه تخصصی منطقه در مقابله با کرونا در روز طبیعت به صورت ویدئو کنفرانس تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه و رییس ستاد مقابله با کرونای منطقه یک در این جلسه از همه کارگروه ها خواست اقدامات لازم را جهت مسدود کردن مسیرهای منتهی به مراکز گردشگری، تفرجگاهی و بوستان های منطقه ای و جنگلی برای روز طبیعت انجام دهند و با اطلاع رسانی شهروندان را از خطر تردد و تجمع در این مراکز  و ابتلا به بیماری کرونا آگاه سازند تا زنجیره ابتلا از بین برود.

وی افزود:  پیگیری لازم در زمینه تامین اقلام  و تجهیزات لازم  از قبیل مواد شوینده، بهداشتی و ضدعفونی، ماسک و دستکش صورت پذیرد و گندزدایی و ضد عفونی ساختمانهای منطقه، اسکان های کارگری و ... به صورت مستمر انجام شود.

شهردار منطقه یک برغربالگری کارکنان  و برنامه ریزی لازم جهت دورکاری درحوزه هایی که امکان دورکاری مهیا است و رفع مشکلات پایگاههای مدیریت بحران گلابدره و محلاتی جهت استفاده ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد .

گفتنی است با توجه به اهمیت آمادگی کارگروههای تخصصی ستاد مقابله با کرونای منطقه در زمینه مقابله با مخاطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا، جلسه مذکور بر اساس دستورالعمل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد و فعالیتهای کارگروههای پنجگانه منطقه شامل کارگروه اطلاع رسانی، بهداشت محیط و دفع پسماند، آموزش، فرهنگ سازی و مشارکت مردمی،  تامین و توزیع اقلام و ارزاق عمومی،  بودجه و پشتیبانی و منابع انسانی و بر پایی جلسات هفتگی مورد تاکید قرار گرفت.

يکشنبه 10/1/1399 - 17:14

 


هیچ نهاد یا سازمانی مخالف برگزاری کنسرت های آنلاین شهرداری تهران که در برج میلاد برگزار می شود نیست و این کنسرت ها همچنان طبق برنامه اعلام شده هر شب ساعت ٢١ از وب سایت تیوا قابل مشاهده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در گفتگو با شهرنوشت در واکنش به انتشار خبری مبنی بر مخالفت صدا و سیما با پخش ادوات موسیقی در کنسرت های آنلاینی که از سایت تیوا به صورت زنده برای شهروندان قابل مشاهده است، گفت: این خبر صحت ندارد، همه دستگاه ها از جمله مجموعه وزارت ارشاد استان تهران و دفتر امور موسیقی، سازمان صدا و سیما و سازمان محتوای رسانه ای در این بخش با ما کمال همکاری و همراهی را داشتند.

او با بیان اینکه تا این لحظه هیچ منع و محدودیتی برای پخش موسیقی به صورت زنده به معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ابلاغ نشده است، اضافه کرد: البته ما بسیاری از موارد را رعایت می کنیم و تصاویری که از کنسرت ها در دو شب گذشته مشاهده شده گویای شرایطی است که براساس آن می توان کنسرت ها را نمایش داد.

درخواست افزایش پهنای باند اینترنت از وزارت ارتباطات 

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه شب گذشته به لحاظ فنی با مشکلی روبه رو نبودیم اما پهنای باند اینترنت کشور پاسخگوی این حجم از استقبال نبود، گفت: تنها درخواست ما از وزارت ارتباطات این است که برای افزایش پهنای باند اپراتورها همکاری کنند تا شهروندان بیشتری بتوانند تماشاگر این کنسرت ها باشند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تاکید کرد: به نظرم بهتر است به جای حاشیه پردازی شرایطی مهیا شود که شهروندان بتوانند در شرایط فعلی در خانه بمانند و از  پخش کنسرت های آنلاین استفاده کنند، البته بی شک چون برای اولین بار این اتفاق در حال وقوع است ضعف هایی هم در پخش وجود دارد.

جوادی یگانه با اشاره به استقبال چشمگیر شهروندان از پخش کنسرت های آنلاین افزود: در تلاشیم تا کیفیت زیرساخت های موجود را ارتقا دهیم، شب گذشته بیش از  ۵ میلیون نفر به صورت متغیر و ٧٠٠ هزار نفر به صورت ثابت از ابتدا و تا انتهای از طریق سایت تیوا و پلتفرم های مختلف تماشاگر این کنسرت بودند که این یک تجربه فوق العاده است.
 انجمن صنفی شرکت های نمایش ویدیوی آنلاین (VOD و IPTV) با انتشار بیانیه از ایجاد فضای برای پخش موسیقی زنده تشکر کردند در بخشی از این بیانیه آمده است:«انجمن صنفی شرکت های نمایش ویدیوی آنلاین بخاطر این اقدام شایسته از سازمان صدا وسیما و همچنین سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و امیدوار است از این دست اقدامات نیز همواره ادامه یابد. چرا که با این اقدامات این دست رسانه ملیست که در فضای مجازی توسعه خواهد یافت. در طی دو روز گذشته که کنسرت موسیقی زنده به همت شهرداری تهران از برج میلاد توسط سرویس های دارای مجوز ساترا پخش شد بیش از ۵ میلیون نفر مردم ایران آنرا مشاهده نمودند.بازخوردهای مختلفی که دریافت شد حاکی از رضایت مردم از این تصمیم بود. لذا ما نیز همچون کادر خدوم پزشکی و درمانی در کشور کنار مردم بوده و هستیم و تلاش می کنیم لبخند رضایت بر صورت تک‌تک مردم ایران بنشیند.»

 


 

يکشنبه 10/1/1399 - 15:10

 

ایران و ترکیه و دو کشور مهم در منطقه خاورمیانه، با دارا بودن اشتراکات فرهنگی و تاریخی پرشمار، همواره در تعامل و رقابتی فرهنگی – اقتصادی با یکدیگر قرار داشته‌اند. هر دو بین 80 تا 85 میلیون جمعیت داشته و اگرچه جمعیت ایران جوان‌تر است؛ اما ساختار جمعیت نسبتاً مشابهی با یکدیگر دارند. در این گزارش قصد پرداختن به اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین این دو کشور را نداریم. بلکه گزارش پیش‌رو به مقایسه آخرین وضعیت صنعت بازی‌های دیجیتال در ایران و ترکیه بر اساس آخرین داده‌های موجود می‌پردازد. طبق تخمین‌ها بازار بازی‌های دیجیتال در ترکیه، پردرآمدترین بازار منطقه است و ایران از این نظر جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ اطلاعات ارائه شده در این گزارش بر اساس آخرین داده‌های مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال ایران در پایان سال 2017 و گزارش بازار بازی ترکیه در سال 2019  (Turkey Game Market 2019 Report) به‌دست‌آمده است.
قبل از پرداختن به این گزارش و مقایسه بازار بازی‌های دیجیتال در ایران و ترکیه، لازم به تذکر چند نکته است. نخست آنکه این مقایسه امکان ورود به جزئیات را نداشته و در حد کلیات است؛ چرا که علاوه بر سال‌های متفاوت انتشار گزارش‌ها، برخی مفاهیم پایه نیز در آنها متفاوت است. به عنوان نمونه درگزارش ایرانی، تصریح شده که سن بازیکنان طبق تعریف از سه سال به بالا است. اما در گزارش ترکیه در مورد تعریف بازه‌های سنی بازیکنان چیزی گفته نشده است. دیگر اینکه تعریف بازیکن در گزارش‌های مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال ایران مشخص و ثابت است و عبارت است حداقل یک ساعت بازی در هفته با حداقل یکی از سه پلتفرم موبایل، کنسول و رایانه؛ اما در گزارش ترکیه تعریف دقیق بازیکن مشخص نیست.
دسترسی‌های پایه در ایران و ترکیه
طبق اعلام مرکز آمار، جمعیت ایران در انتهای سال گذشته، 83.3 میلیون و جمعیت ترکیه نیز طبق آخرین داده‌های موجود در سال 2019، بیش از 84 میلیون نفر بوده است. هرم جمعیتی مشابه، نسبت جنسی مشابه و زمینه‌های فرهنگی و سطح توسعه‌یافتگی مشابه، امکان مقایسه این دو را بیشتر کرده است. از سویی اختلاف‌هایی نیز وجود دارد؛ به‌عنوان‌مثال GDP در ترکیه بالاتر است و در مقابل نرخ مرگ‌ومیر کودکان در ایران کمتر است (جدول 1).
ترکیه بیش از 63 میلیون کاربر اینترنت (حدود 75 درصد جمعیت کشور) و بالای 53 میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی (حدود 64.5% جمعیت کشور) دارد. 98% مردم ترکیه به تلفن همراه و 86% به انواع رایانه (لپ‌تاپ یا رایانه خانگی) دسترسی دارند. 75% تلفن‌های همراه ترکیه را گوشی‌های هوشمند تشکیل می‌دهند. در مقابل طبق یافته‌های پیمایش مصرف کالای فرهنگی ایران در سال 98، 90.7% ایرانیان تلفن همراه دارند و 68.6% این افراد از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. تنها شبکه اجتماعی تلگرام در ایران بیش از 42 میلیون کاربر دارد.

بازار بازی در ترکیه و ایران
بازی کردن در ترکیه بعد از استفاده از برنامههای پیامرسان، تماشای ویدئو و پیگیری اخبار، چهارمین فعالیت پرتکرار میان کاربران گوشیهای هوشمند است و از میان بازیکنان موبایلی ترکیه، 49% اظهار کرده‌اند که حداقل یک‌بار در روز بازی می‌کنند و 12% آنها هرگز با پلتفرم موبایل بازی نکرده‌اند. در مقابل 88% از 28 میلیون بازیکن ایرانی حداقل یک ساعت در هفته با گوشی هوشمند یا تبلت بازی می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر ایران حدود 25 میلیون بازیکن پلتفرم موبایل دارد. البته باید به این نکته توجه داشت که آمار بازیکنان ایران مربوط به انتهای سال 96 و آمار بازیکنان ترکیه مربوط به انتهای سال 2019 است و تعداد بازیکنان ایرانی در دو سال گذشته قطعاً بیشتر شده است.
در سال 2019 ترکیه بیش از 32 میلیون بازیکن (بدون اشاره به تعریف بازیکن) داشته است. این تعداد بازیکن بازاری با بیش از 830 میلیون دلار درآمد ایجاد کرده‌اند که به نسبت سال گذشته با کاهش حدود 23 میلیون دلاری همراه بوده است. بر اساس آمار سال 1396 ،ایران 28 میلیون بازیکن (بر اساس تعریف مفروض) داشته است. این تعداد بازیکن بازاری با حدود 920 میلیارد تومان در سال 96 ایجاد کرده‌اند. براساس آمار گزارش نمای باز 1396، این رقم معادل 269 میلیون دلار در سال مذکور است. تخمین زده می‌شود که بازار ایران در سال 2019 با حدود 460 میلیون درآمد بعد از ترکیه و عربستان، پردرآمدترین بازار بازی‌های دیجیتال در خاورمیانه را داشته باشد. اگرچه این عدد محاسبه شده برای ایران در سال 2019 بر اساس تخمینهای مجموعه Newzoo صورت گرفته و به دلیل مسائل مربوط به الگوهای پرداخت و کپیرایت در ایران معمولا بیشتر از مقدار واقعی برآورد میشود.
35 درصد بازیکنان ترکیه در بازه‌ سنی 25 تا 34 سال قرار دارند. 57.2 درصد کل بازیکنان ترکیه مرد و 42.8 درصد آنها زن هستند. در مقابل میانگین سنی بازیکنان در ایران 19 سال است. 65% بازیکنان ایرانی مرد و 35% آنها زن هستند.

برترین بازی‌های پلتفرم موبایل در ترکیه و ایران
در سال 2019 برترین بازی‌های فریمیوم روی پلتفرم موبایل در ترکیه به ترتیب PUBG، Call Of Duty Mobile-Activision و Subway Surfers-Kiloo بوده است. در مقابل در میان بازیکنان ایرانی در سال 1396بازی‌های موبایلی Clash Of Clans، باقلوا، Clash Royale، Pou و Quiz of Kings بازی‎های محبوب بوده‌اند. اگرچه این ترکیب در طول سالیان در کشور تغییر یافته و برای مثال به استناد برنامک بازار در هفته اول فروردین 1399، 10 بازی پرفروش در این فروشگاه به ترتیب بازیهای نبرد پادشاهان، منچرز (منچ آنلاین)، Quiz of Kings، اسپارتاکوس (آنلاین)، گلمراد، امپراطوری پادشاهان، کلش آو زامبی 2، نبرد قهرمانان، Clash of Zombies (کلش آف زامبی) و نبرد شاهزادگان بودهاند.
78% بازیکنان ترکیه به‌صورت یک‌نفره بازی می‌کنند. ژانر محبوب این دسته از بازیکنان، ژانر معمایی است، به‌نحوی‌که 40% آن‌ها این ژانر را ترجیح می‌دهند. ژانرهای بازی با کلمات، اکشن-ماجراجویی و استراتژی ژانرهای محبوب بعدی میان این دسته از بازیکنان ترکیه هستند

در مقابل تا پایان سال 1396، 89% از بازیکنان ایرانی بازیهای آفلاین بازی میکردند و 49 درصد از آنها تجربه بازیهای آنلاین را نیز داشتهاند. در ایران در این مقطع زمانی 5 ژانر معمایی، دونده/ سکوبازی، آرکید، رانندگی و ورزشی به ترتیب پرطرفدارترین ژانرهای بازیهای موبایلی بودهاند.

يکشنبه 10/1/1399 - 15:7

مرغ تازه در میادین میوه و تره بار به پایین‌ترین قیمت خود در 16 ماه گذشته یعنی از آذر 97 تا به امروز رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ در حال حاضر قیمت مرغ کامل تازه در میادین میوه و تره بار در بسته‌بندی کیسه نایلونی، هر کیلوگرم 9970 تومان و مرغ کامل تازه در بسته‌بندی بشقابی، هر کیلوگرم 10 هزار تومان عرضه می‌شود.
براساس این گزارش، قیمت اجزا و قطعات مرغ نیز در میادین میوه و تره بار، کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است و در حال حاضر، هر کیلوگرم ران مرغ 16400 و سینه مرغ 18 هزار تومان عرضه می‌شود، ضمن اینکه هر کیلوگرم جوجه کباب با استخوان 18 هزار تومان و جوجه کباب بی استخوان 23700 تومان قیمت‌گذاری شده است.
این گزارش می‌افزاید، قیمت هر کیلوگرم فیله مرغ 24700 تومان، ساق مرغ 19500 تومان و مغز ران 19100 تومان در میادین میوه و تره بار، نرخ‌گذاری شده و هر کیلوگرم بال کبابی به قیمت 15300 تومان و بازوی کبابی 14600 تومان به شهروندان عرضه می‌شود.
گفتنی است، به دلیل رعایت ملاحظات پیشگیرانه بهداشتی، در واحدهای عرضه گوشت مرغ میادین میوه و تره بار، مرغ به صورت کامل در کیسه نایلونی یا بسته‌بندی بشقابی ارائه می‌شود و خُرد کردن آن ممنوع است.

يکشنبه 10/1/1399 - 13:25

 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 گفت: 7 هزار نفر از سالمندان و افراد پر خطر در منطقه ۱۵ تحت پوشش اداره سلامت قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری با اعلام این خبر گفت: این اقدام در راستای پیشگیری و کنترل انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامتی گروه های پر خطر شامل سالمندان، افراد دارای معلولیت، دیابتی و بیماران خاص در حال اجراست.

وی به محدودیت های خاص دریافت خدمات و حضور در سطح شهر و استرس و بار روانی ایجاد شده در این افراد اشاره کرد و گفت: در این راستا اداره ی سلامت منطقه با کمک مسئولین خانه های سلامت با برقراری تماس تلفنی با اعضای کانون های مذکور به صورت روزانه ضمن دلجویی از آنها به بررسی وضعیت سلامت و برطرف نیازهای ضروری آنها توسط اعضای کانون جوانان پرداخته است.

مختاری اضافه کرد: به طور متوسط روزانه ۶۰۰ نفر از اعضای کانون های مذکور با تماس تلفنی از نظر سلامت بررسی می شدند.

شایان ذکر است ؛ کانون سلامت جوانان با مشارکت بسیجیان محله نیز با حضور در درب منازل ۱۰۰خانواده با اعضای دارای شرایط خاص، ضمن رصد سلامت آنان لوازم و اقلام بهداشتی اهدا کردند.

 

يکشنبه 10/1/1399 - 13:21

 

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از تعریف راهبردها و برنامه های جدید در حوزه ورزش و سلامت مبتنی بر سیاست های سازمان ورزش شهرداری تهران سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ورزش شهرداری تهران، "امیر محسنی" با حضوردر برنامه زنده "دونیمه ماه" از شبکه دو سیما، به تبیین برنامه های مختلف سازمان هم راستا با تغییر سبک زندگی در ایام شیوع بیماری کرونا پرداخت و ضمن اشاره به تعطیلی 415 مجموعه ورزشی تحت پوشش شهرداری پایتخت، گفت: در این شرایط که ماندن در خانه به عنوان موثرترین راهکار برای مقابله با ویروس منحوس کرونا شناخته می شود، برنامه های ویژه ای را در دستور کار قرار داده ایم که تهیه یکصد کلیپ آموزشی 120 ثانیه ای "ورزش در خانه" با استفاده ار مربیان مجرب و مطرح ورزشی، کلیپ های "بازی در خانه " و برگزاری لیگ بازی های رایانه ای" از آن جمله اند.

محسنی با بیان این که سالانه بیش از سه میلیون تهرانی به طور مستمر از امکانات مجموعه های ورزشی شهرداری استفاده می کنند، به تشریح هر یک از برنامه های یاد شده پرداخت و گفت: ما باید برای این قشر از مخاطبین خود که در حال حاضر امکان فعالیت در مجوعه ها را ندارند، برنامه ریزی می کردیم؛ بنا براین کلیپ های ورزشی هدفمندی تهیه کردیم که انواع نرمش های هوازی و کششی سبک متناسب با شرایط منزل را به مخاطبین آموزش می دهد.

وی ادامه داد: طراحی کلیپ های "بازی در خانه" با هدف حفظ روحیه نشاط و شادابی بین خانواده ها و ترویج و احیای بازی های بومی و سنتی،از دیگر اقدامات ما در ایام خانه نشینی های اجباری است که هم در سایت سازمان ورزش شهرداری تهران و هم در شبکه های اجتماعی به طور وسیعی منتشر شده و قابل دسترسی برای همه هموطنان عزیز به خصوص شهروندان تهرانی است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در ادامه به برگزاری لیگ بازی های رایانه ای اشاره کرد و افزود: این برنامه، کاری مشترک از سازمان ورزش شهرداری تهران و وزارت ورزش وجوانان است که در حال حاضربا حضور  2500 نفر از بازیکنان حرفه ای موبایلی، در حال برگزاری است.

محسنی افزود: برگزاری این رقابت ها 8 هفته به طول می انجامد و از آن جا که مرحله مقدماتی تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد یافت، علاقمندان به شرکت در این مسابقات فرصت دارند با مراجعه به سایت www. Elgo.ir  ثبت نام کرده و با حضور در مرحله مقدماتی، در مراحل نیمه نهایی و نهایی -که اردیبشهت ماه به انجام می رسد- با دیگر شرکت کنندگان به رقابت بپردازند.جوایز یکصدمیلیون تومانی برای این رقابت ها در نظر گرفته شده ست.

يکشنبه 10/1/1399 - 13:12

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به ممنوعیت زباله‌گردی برای جلوگیری از شیوع بیماری کوید ۱۹ از حمایت معیشتی شهرداری تهران در قالب توزیع ۴ هزار و ۵۰۰ سبد کالا به زباله‌گردها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی‌یگانه به توزیع۳۴۰۰ پرس غذای گرم از هفته آخر اسفند ۹۸ تاکنون در گودهای زباله‌گردی با هدف حمایت از کودکان زباله‌گرد خبر داد و گفت: شهرداری تهران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود از ۴هزار و ۵۰۰ خانواده نیازمند تهرانی در قالب ارائه اعتبار برای تهیه سبد کالای شب عید حمایت کرده است.

وی افزود: با توجه به ابلاغ سازمان مدیریت پسماند مبنی بر ممنوعیت زباله‌گردی و جمع آوری پسماند خشک از مخازن سطح شهر تهران، معاونت اجتماعی به منظور حمایت معیشتی از این قشر، بطور هدفمند با محوریت سازمان، رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی و همکاری سمن‌ها ورود کرد.

وی تصریح کرد: بر این اساس، از ۲۲ اسفند تاکنون پک‌های بهداشتی و یک وعده غذای گرم به صورت روزانه در گودهای زباله‌گردی اطراف شهر تهران توزیع می‌شود و با تدوام شرایط حاکم، ارائه این خدمات ادامه خواهد یافت.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در خصوص حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند شهر برای تهیه اقلام مورد نیاز شب عید گفت: تلاش می‌کنیم در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شهرداری تهران نیز با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان این حمایت ها را ادامه دهیم.

يکشنبه 10/1/1399 - 13:4


معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 با اشاره به تدابیر اجرایی منطقه در پیشگیری از شیوع کرونا گفت: به منظور حفظ سلامت نیروهای خدمات شهری و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کارگران اپراتورهای خودروهای تخلیه زباله  به لباس های مخصوص  مجهز شدند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2،علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 با اعلام این خبرگفت: نیروهای خدمات شهری با تامین پاکیزگی معابر و حفظ بهداشت عمومی شهروندان با تعهد و مسئولیت اجتماعی خود در مقابل شیوع بیشتر این ویروس ایستاده‌اند وسهم خود را در کُند کردن زنجیره انتقال بیماری بر عهده گرفته اند  ومدیریت شهری منطقه 2 با ارج نهادن به  سهم اجتماعی ارزشمند این افراد خدوم ، حفاظت سلامت آنها را جزو وظایف خود می داند.
وی افزود: با توجه به اینکه پاکسازی محیط های شهری  و تخلیه زباله جزو مشاغل پرخطر در برابر بیماری های واگیردار به شمار می رود بدین منظور لباس های مخصوص و تجهیزات لازم ایمنی و بهداشتی در اختیار کارگران اپراتورهای  خودروهای فان تخلیه زباله  قرار گرفت.
وی افزود: از روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا، حوزه خدمات شهری ایجاد شرایط ایمن در محل اسکان های کارگری  از جمله نظارت بر تغذیه ، شرایط انجام کار و در اختیار قرارگرفتن اقلام بهداشتی  را در دستور کار قرار داده  و شستشو و ضدعفونی مراکز اسکان کارگری به صورت مستمر در حال انجام است.
به گفته معاون شهردار منطقه2، کلیه پاکبانان و نیروهای خدمات شهری نیز ملزم به استفاده از دستکش و ماسک هستند وبا همکاری اداره سلامت منطقه آموزش های لازم در خصوص اصول بهداشتی به این افراد ارائه شده است.
 کریمی پور  گفت: با تدابیر اجرایی ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در منطقه  خوشبختانه تا به امروز همه کارگران خدمات شهری در سلامت و صحت  مشغول خدمات رسانی هستند .
 
 

 

يکشنبه 10/1/1399 - 12:59


معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 با اشاره به تدابیر اجرایی منطقه در پیشگیری از شیوع کرونا گفت: به منظور حفظ سلامت نیروهای خدمات شهری و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کارگران اپراتورهای خودروهای تخلیه زباله  به لباس های مخصوص  مجهز شدند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2،علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 با اعلام این خبرگفت: نیروهای خدمات شهری با تامین پاکیزگی معابر و حفظ بهداشت عمومی شهروندان با تعهد و مسئولیت اجتماعی خود در مقابل شیوع بیشتر این ویروس ایستاده‌اند وسهم خود را در کُند کردن زنجیره انتقال بیماری بر عهده گرفته اند  ومدیریت شهری منطقه 2 با ارج نهادن به  سهم اجتماعی ارزشمند این افراد خدوم ، حفاظت سلامت آنها را جزو وظایف خود می داند.
وی افزود: با توجه به اینکه پاکسازی محیط های شهری  و تخلیه زباله جزو مشاغل پرخطر در برابر بیماری های واگیردار به شمار می رود بدین منظور لباس های مخصوص و تجهیزات لازم ایمنی و بهداشتی در اختیار کارگران اپراتورهای  خودروهای فان تخلیه زباله  قرار گرفت.
وی افزود: از روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا، حوزه خدمات شهری ایجاد شرایط ایمن در محل اسکان های کارگری  از جمله نظارت بر تغذیه ، شرایط انجام کار و در اختیار قرارگرفتن اقلام بهداشتی  را در دستور کار قرار داده  و شستشو و ضدعفونی مراکز اسکان کارگری به صورت مستمر در حال انجام است.
به گفته معاون شهردار منطقه2، کلیه پاکبانان و نیروهای خدمات شهری نیز ملزم به استفاده از دستکش و ماسک هستند وبا همکاری اداره سلامت منطقه آموزش های لازم در خصوص اصول بهداشتی به این افراد ارائه شده است.
 کریمی پور  گفت: با تدابیر اجرایی ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در منطقه  خوشبختانه تا به امروز همه کارگران خدمات شهری در سلامت و صحت  مشغول خدمات رسانی هستند .
 
 

 

يکشنبه 10/1/1399 - 12:59