شهرستانهای استان بوشهر هم از درد وغم روزگار برخود لرزیدند و هموطنان عزیزمان را بی خانمان کرد
توسط : gole yas
خبر تکمیل می شود؛ زلزله 6.1 ریشتری کاکی در بوشهر را لرزاند/ آمار اولیه زلزله 500 مجروح
ساعت 16:22:49 امروز زلزله‌ای به بزرگی 6.1 در مقیاس ریشتر بخش کاکی از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند.
زلزله ای به بزرگی 6.1 ریشتر منطقه کاکی در استان بوشهر را لرزاند.

 

به گزارش جنوب نیوز، این زلزله ساعت 16 و 22 دقیقه امروز سه شنبه در عمق 12 کیلومتری زمین رخ داده است.

گفتنی است در دقایق ابتدای زلزله به علت قطع ارتباطات تلفنی امکان برقرای تماس با منطقه مقدور نبود.

همچنین دو زمین لرزه دیگر نیز به بزرگی 4.8 در ساعت 16 و 34 دقیقه و زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.3 ساعت 16 و 35 دقیقه شهر کاکی را لرزاند.

زمین لرزه دیگری نیز به قدرت 4.8 ریشتر خورموج را لرزاند.

گزارش های دریافتی از ریزش بخش هایی از کوه مند شهرستان دشتی حکایت دارد.

فرماندار شهرستان کاکی در گفتگو با خبرنگار مهر از بوشهر از تشکیل ستاد حوادث غیر مترقبه این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: به منظور بررسی وضعیت این زمین لرزه در حال عزیمت به کاکی هستیم.

سید علی هاشمی اضافه کرد: تا کنون گزارشی از خسارات مالی و جانی این زمین لرزه به ما نرسیده و با بررسی بیشتر این موضوع، اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

آمار اولیه جان باختگان زلزله سه نفر است

فرماندار دشتی در گفتگو با شبکه خبر گزارش داده که بر اساس آمار اولیه دستكم سه نفر در این زلزله جان خود را از دست داده اند که البته این آمار هنوز قطعی نیست.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در این رابطه گفت: حدود 10 هزار نفر در منطقه مذكور زندگی می كنند.

محمود مظفر ادامه داد: به دنبال وقوع این زمین لرزه تیمهای ارزیابی به محل اعزام شده و تاكنون ترك خوردگی منازل گزارش شده است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر تیمهای ارزیابی در محل هستند.

تشكیل ستاد بحران در استان بوشهر
شاپور رستمی با بیان اینكه جلسه ستاد بحران این استان از زمان وقوع این زمین لرزه تشكیل شده، بیان كرد: به دنبال وقوع این زمین لرزه در شهرستان دشتی تمام امكانات مورد نیاز برای امدادرسانی در این منطقه بسیج شده است.

وی ادامه داد: این زمین لرزه به دلیل شدت زیادی كه داشته برخی از شهرستانها را نیز لرزانده و باعث نگرانی مردم شده است.
معاون عمرانی استاندار بوشهر اظهار داشت: با توجه به شدت زمین لرزه امكان وارد شدن خسارات جود دارد اما در حال حاضر گزارش از فرمانداری پیرامون میزان خسارات اعلام نشده است.

رستمی با بیان منطقه زلزله زده شده در 100 كیلومتری بوشهر است، گفت: این منطقه با جمعیت روستاها حدود هفت هزار نفر جمعیت دارد.

هیچ خسارتی به نیروگاه بوشهر وارد نشده است
حسن وند استاندار بوشهر نیز گفت:معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد بحران کشور پیگیر مساله هستند و کمکهای امدادی به منطقه در حال ارسال است.

وی همچنین ادامه داد منطقه زلزله با نیروگاه اتمی بوشهر چند صد کیلومتر فاصله داشته و هیچ خسارتی به نیروگاه بوشهر وارد نشده است.

مجروح شدن 500 نفر در زمین لرزه دشتی بوشهر/ تخریب 80درصدی دو روستا
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مجروح شدن 500 نفر در زمین لرزه بوشهر خبر داد.
محمود مظفر در این رابطه گفت: به محض وقوع این زمین لرزه 20 تیم ارزیاب و تیمهایی از هلال احمر فارس و خوزستان به محل اعزام شده اند.
وی ادامه داد: بر اساس آمار اولیه در زلزله منطقه دشتی 500 نفر مجروح شده اند كه 450 نفر به صورت سرپایی درمان و مابقی به بیمارستان منقل شده اند.
مظفر بیان كرد: بر این اساس با ارزیابیهای صورت گرفته دو روستای منطقه بالای 80درصد تخریب شده اند علاوه بر این روستاهای دیگر نیز دچار شكاف عمیق شده اند./*مهر...زمین امروز ناراحت بود قهرش گرفت و بشدت لرزید و عده زیادی از مردم را بی خانه کرد و عده ای داغدارکرد من به هموطنام عزیزم تسلیت می گویم

 

سه شنبه 20/1/1392 - 19:16
پسندیدم 0
UserName