تعداد مطالب : 10405
تعداد نظرات : 2227
زمان آخرین مطلب : 1788روز قبل

فشارخون: به سالاد خود روغن زیتون اضافه کنید
فشارخون:

به سالاد خود روغن زیتون اضافه کنید


 

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید نشان داده شد که یک رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب غیر اشباع و سبزیجات غنی از نیترات از مانند افزودن روغن زیتون به کاهو، می تواند  شما را از ابتلا به فشار خون محافظت کند. این نتایج توضیحی است برای یافته های حاصل از سایر مطالعات که چرا پیروی از یک رژیم مدیترانه ای می تواند فشار خون را کاهش دهد. رژیم غذایی مدیترانه ای نوعاً شامل چربی های غیر اشباعی است که در روغن زیتون، مغزها و آووکادو یافت می شود، علاوه بر این، رژیم مدیترانه ای حاوی سبزیجاتی از قبیل اسفناج، کلم و هویج است که منبع غنی از نیترات و نیتریت می باشند. نتایج این مطالعه در مجله PNASچاپ شد. بر اساس یافته های حاصل از این مطالعه هنگامی که این دو دسته از مواد مغذی یعنی اسیدهای چرب غیر اشباع و شبزیجات غنی از نیترات و نیتریت با یکدیگر ترکیب می شوند، اسیدهای چرب نیترو ایجاد می شود. این مطالعه برای ارزیابی اثر دریافت این قبیل اسیدهای چرب حاوی نیترات از مدل حیوانی ( موش) استفاده کرد. این مطالعه توسط انجمن قلب انگلیس حمایت شد. در واقع هدف اصلی این مطالعه ارزیابی سازوکار اثر اسیدهای چرب نیترو بر فشار خون بود. محققین در این مطالعه اثر این اسیدهای چرب را بر روی مهار آنزیم محلول اِپوکساید هایدرولایز که فشار خون را تنظیم می کند، ارزیابی کردند. محققین بر اساس یافته های این مطالعه پیشنهاد کردند؛ اثر محافظتی رژیم غذایی مدیترانه ای بر فشار خون از اثر مهاری این اسیدهای چرب غیر اشباع نیترو بر آنزیم تنظیم کننده فشارخون نشأت می گیرد. 
 
يکشنبه 13/10/1394 - 13:14

علائم کمبود آهن

76757756

در جهان ۲ میلیارد نفر یعنی در حدود ۳۰ درصد از کل جمعیت آن، به کم خونی ناشی از فقر آهن مبتلا هستند

آهن نقش بسیار حیاتی در بیشتر عملکردهای بدن مانند حمل اکسیژن به تمامی سلول‌های بدن دارد. به علاوه آهن به حفظ سلامت پوست، مو و ناخن‌ها نیز کمک می‌کند. آهن بخش مهمی از پروتئین هموگلوبین را تشکیل داده که در حمل اکسیژن از ریه به سایر بخش‌های بدن حیاتی و ضروری است.

 

زنان، به خصوص در طول سال‌های باروری، بالاترین خطر ابتلا به کمبود آهن به دلیل از دست دادن خون در دوران قاعدگی را دارند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها پیشنهاد می‌کنند که روزانه ۱۸ میلی گرم آهن برای زنان ۱۹ تا ۵۰ ساله و ۸ میلی گرم در روز برای مردان باید مصرف شود.

 

شما می‌توانید آهن را از دو منبع متفاوت بدست آورید: گیاهان و حیوانات. منابع مبتنی بر حیوانات حاوی آهن “هم” بوده و منایع گیاهی دارای آهن “غیر هم” هستند. با اینکه آهن هم می‌تواند به آسانی توسط خون جذب گردد اما برخی از مطالعات انجام شده، ارتباطی بین آهن هم و ابتلا به بیماری عروق کرونری قلبی را پیدا کرده‌اند. منابع مبتنی بر گیاهان شامل غلات غنی شده، لوبیای سفید، شکلات تلخ، عدس ، اسفناج ، سویا و نخود است.

 

از آنجایی که بیشتر افراد دارای کمبود آهن هستند شما باید به دنبال رفع و پیشگیری از آن باشید. در زیر ۵ نشانه‌ی کمبود آهن را ذکر می‌کنیم:
۱- داشتن احساس خستگی به طور مداوم
در حالی که خستگی می‌تواند نشانه‌ی بیماری‌های مختلف در بدن باشد ،اما بهتر است در اینگونه موارد سطح آهن خود را بررسی کنید زیرا احساس خستگی یکی از علائم کمبود آهن در بدن است. بر اساس یافته‌های موسسه‌ی ملی خون، ریه و قلب ، خستگی شایع‌ترین علامت کمبود آهن است و به این خاطر رخ می‌دهد که بدن نمی‌تواند اکسیژن را به خون حمل کند. اگر شما در خون خود اکسیژن کافی نداشته باشید خیلی زود خسته خواهید شد. علاوه بر این، سلول‌های قرمز خون در بدن ممکن است هموگلوبین کمتری از حد نرمال و طبیعی داشته باشد و همین امر نیز موجب ایجاد خستگی در بدن گردد.

 

۲- شما به طور مکرر بیمار می‌شوید
هنگامی که بدن با کمبود مواد مغذی روبرو می‌شود، سیستم ایمنی به طور طبیعی ضعیف‌تر خواهد شد زیرا آنها مواد مورد نیاز برای مبارزه با عفونت‌ها را در اختیار ندارند. دکتر مور معتقد است که سلول‌های قرمز خون به حمل اکسیژن به طحال کمک می‌کنند. طحال یک موقعیت کلیدی برای مبارزه با عفونت‌هاست. اگر بدن آهن کافی در اختیار نداشته باشد ، نمی‌تواند جلوی عفونت‌ها را بگیرد. همچنین سلول‌های قرمز خون اکسیژن را به غدد لنفاوی حمل می کنند که شامل گلبول‌های سفید مبارزه کننده با عفونت هستند. اگر کمبود آهن دارید، بدن شما گلبول سفید را به اندازه‌ی کافی تولید نخواهد کرد و همین امر نیز موجب بیمار شدن شما می‌شود.

 


ریزش مو از نشانه های کمبود آهن در بدن است

 

۳- داشتن ریزش مو
یکی از نشانه های دیگر کمبود آهن ، ریزش موی سر است. اگرچه ریزش ۱۰۰ عدد تار مو در روز طبیعی است اما از دست دادن قابل توجه آن می‌تواند نشان‌دهنده‌ی مشکلات جدی در بدن باشد. بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه پزشکی تگزاس، زمانی که فولیکول‌های مو نتوانند اکسیژن کافی دریافت کنند، وارد دوره‌ی استراحت می‌شوند و تا زمانی که کم خونی رفع نشود به رشد ادامه نخواهند داد. اگر متوجه ریزش موی زیاد شدید ، رژیم غذایی خود را تغییر دهید و از غذاهای سرشار از آهن استفاده نمایید. همچنین استفاده از مکمل‌های دارویی به تجویز پزشک نیز می‌تواند موثر باشد.

 

۴- دارای پوستی رنگ پریده هستند
اگرچه بیشتر افراد دارای پوستی رنگ پریده هستند و ممکن است بیماری و یا نقصی در بدن نیز نداشته باشند اما رنگ پریدگی در صورت می‌تواند نشانه‌ی کمبود آهن باشد. هموگلوبین در خون برای تولید رنگ صورت کمک می‌کند و باعث خوش رنگ شدن آن می‌گردد. زمانی که سطح هموگلوبین کم باشد رنگ صورت، پریده و کم رنگ خواهد شد. هنگامی که سلول‌های خونی آهن کافی نداشته باشند ، کوچکتر و ضعیف‌تر شده و می‌توانند باعث رنگ پریده شدن صورت گردند. به خصوص اگر پلک پایینی خود را نگاه کنید متوجه این موضوع خواهید شد.
۵- زبان شما متورم است
زمانی که بدن اکسیژن کافی نداشته باشد، ماهیچه ها می‌توانند متورم ودردناک شوند. ممکن است متوجه ایجاد ترک در اطراف دهان و زبان خود شده باشید. تمامی این موارد نشان دهنده‌ی کمبود آهن در بدن است. به یاد داشته باشید که اگر فکر کردید کمبود آهن دارید ، باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. او به شما کمک می‌کند رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و از غذاهایی استفاده کنید که سرشار از آهن است. همچنین در صورت لزوم می‌توانید از مکمل‌های دارویی به تجویز پزشک نیز استفاده کنید.

يکشنبه 13/10/1394 - 13:1

   ادویه های خانگی درست کنیدمواد لازم برای تهیه ادویه های خانگی, طرز تهیه ادویه های خورشی

ادویه یکی از پرکاربردترین چاشنی ها برای هر نوع خورش، برنج، خوراک و کبابی است

 

ادویه یکی از پرکاربردترین چاشنی ها برای هر نوع خورش، برنج، خوراک و کبابی است. به جای خریدن ادویه های حاضری می توانید این ادویه های پرمصرف را در خانه تان درست کنید.


ادویه‌ها مزه دهنده‌هایی برای پخت و پز هستند. بسیاری از خانم‌ها ادویه‌های مورد نیاز برای آشپزی را از بازار می‌خرند، اما برخی از این ادویه‌ها را می‌توانید در منزل نیز تهیه کنید تا هم از سلامت و محتویات مواد آن مطلع باشید هم خودتان مزه متفاوتی را به دست آورید.

اگر قصد چنین کاری دارید ما ترکیبات چند نوع ادویه را در ادامه ذکر کرده‌ایم؛ می‌توانید مواد و مقادیر گفته شده را تهیه و مخلوط کنید و با نگهداری آنها هر وقت قصد استفاده دارید میزان دلخواه از مواد مذکور را به غذایتان اضافه کنید تا ببینید چه مزه عالی‌ای به شام یا ناهار یا حتی ترشی‌های همراه با این وعده‌های غذایی خواهید داد.


ادویه خورشی ایرانی
یک قاشق مرباخوری از هر دو نوع فلفل سیاه و قرمز را با هم مخلوط کنید و سپس یک قاشق غذاخوری تخم گشنیز را بسایید و به آن بیفزایید. زردچوبه، دارچین و زیره را از هر کدام، به میزان یک قاشق غذاخوری به آن بیفزایید و همه را هم مخلوط کنید تا ادویه خورشی کامل شود.

ادویه پلویی ایرانی
ابتدا از تمام موادی که در پی خواهیم گفت مقداری مساوی فراهم کنید، اما مقدار میخک را نصف بقیه مواد در نظر بگیرید. تخم گشنیز، زیره، جوز هندی و میخک را با همدیگر بسایید. سپس آنها را با پودر دارچین و زنجبیلی که از قبل رنده کرده‌اید ترکیب کنید.

ادویه عربی
مقدار یک قاشق غذاخوری از موادی چون پودر زیره، رازیانه و تخم گشنیز ساییده‌شده را درهم آمیزید و سپس یک قاشق مرباخوری جوز هندی پودرشده و دارچین را (از هر کدام یک قاشق) به آن افزوده، یک قاشق چایخوری فلفل سیاه را نیز اضافه کنید و همگی را خوب با یکدیگر مخلوط کنید.

ادویه هندی
از زنجبیل، دارچین و فلفل سیاه یک قاشق مرباخوری بردارید و با هم ترکیب کنید. یک قاشق غذاخوری جوز هندی را نیز همراه با یک قاشق مرباخوری هل بسایید و به مواد پیشین اضافه کنید. حالا زیره و میخک را پودر کنید و مقدار یک قاشق غذاخوری از پودر زیره و یک قاشق چایخوری از پودر میخک را با بقیه مواد مخلوط کنید.

ادویه مکزیکی
زیره را پودر کنید، فلفل را بسایید و سپس دو قاشق غذاخوری پابریکا (فلفل دلمه‌ای قرمز) را با یک قاشق مرباخوری زیره و یک قاشق مرباخوری فلفل ساییده مخلوط کنید. اکنون یک قاشق چایخوری پودر سیر را با نصف قاشق چایخوری پودر میخک مخلوط کرده با مواد پیشین ترکیب کنید.

ادویه فرانسوی
فلفل سیاه و جوز هندی را بسایید. از هر کدام یک قاشق غذاخوری برداشته، با همین مقدار (یک قاشق) دارچین ترکیب کنید. اکنون یک قاشق چایخوری پودر میخک را به مواد بیفزایید و بار دیگر همه را خوب مخلوط کنید.

ادویه آبگوشتی
مقدارهای مساوی از فلفل سیاه ساییده، بادیان، پودر میخک، جوزهندی ساییده و دارچین را ترکیب کرده و به آبگوشت اضافه کنید.

ادویه ترشی
مقادیر برابر از زردچوبه، ادویه‌ کاری، زیره سیاه و سبز ساییده شده، تخم‌های گشنیز و سیاهدانه ساییده شده، گلپر و نعناع خشک را با هم ترکیب کنید و درون انواع ترشی بخصوص لیته بریزید. مزه آن را عالی خواهد کرد.
يکشنبه 13/10/1394 - 12:50

       طرز تهیه سوپ گل کلمسوپ گل کلم,نحوه پخت سوپ گل کلم


اگر دنبال یک پیش غذای سبک و خوشمزه هستید پیشنهاد میکنم این سوپ رو از دست ندهید.

آماده سازی : 15 دقیقه 
پخت : 45 دقیقه

مواد لازم برای 5 نفر :

گل کلم متوسط 1 عدد
پیاز کوچک  1 عدد
هویج کوچک 1 عدد
 آب مرغ 3 پیمانه
خامه ترش 1/2 پیمانه
نمک و فلفل به میزان لازم
آویشن به میزان لازم

 

طرز تهیه :
ابتدا گل کلم را بصورت گلهای کوچک در آورده و خوب بشویید.

سیب زمینی و هویج و پیاز را نیز خرد کنید در قابلمه کمی روغن (2ق) ریخته و همه ی مواد را ریخته و تفت دهید.

سپس آب مرغ را ریخته تا مواد بپزد. بعد مواد را خارج کرده مقداری از آن را به صورت پوره کرده و بعد دوباره همه ی مواد را به قابلمه برگردانید.

نمک، فلفل و آویشن و خامه یا پنیر را خوب زده و به مواد افزوده و با حرارت کم می گذاریم یک جوش بخورد.

برای چاشنی می توانید از آبلیمو استفاده کنید.
يکشنبه 13/10/1394 - 12:47

  کاندوم از این بیماری جنسی     پیشگیری نمی کندبیماری جنسی,کاندوم,بیماری زگیل تناسلی

کاندوم از این بیماری جنسی پیشگیری نمی کند
یک اورولوژیست با بیان اینکه استفاده از کاندوم از ابتلا به بیماری زگیل تناسلی جلوگیری نمی‌کند، گفت: «افراد نباید دلخوش به رابطه جنسی حفاظت شده باشند چراکه این بیماری با استفاده از کاندوم قابل پیشگیری نیست.»
دکتر صفری‌نژاد در این‌باره اظهار داشت: «زگیل تناسلی بیماری آمیزشی بسیار مسری است که عامل آن یعنی ویروس HPV، باعث بیش از 90 درصد سرطان‌های دهانه رحم در خانم‌هاست. این ویروس بیش از صد نوع دارد و به 3 دسته کم‌خطر، با خطر متوسط و پرخطر تقسیم می‌شود بنابراین افراد باید حداکثر سعی را کنند که به این ویروس مبتلا نشود چون درمانی ندارد و ممکن است تا آخر عمر داخل خون باقی بماند.»

 

وی با بیان اینکه گاهی ممکن است خانمی که قبلاً هیچوقت و هیچ نوع تماس جنسی نداشته به این بیماری مبتلا شود، گفت: «ویروس زگیل تناسلی با تماس پوستی قابل انتقال است، بنابراین عدم وجود نزدیکی واژینال دلیل بر ابتلا نشدن به این ویروس نیست. برخی تصور می‌کنند که این بیماری فقط با نزدیکی منتقل می‌شود درحالی که هر نوع تماس مخاطی باعث انتقال این ویروس خواهد شد.»


این استاد دانشگاه در ادامه گفت: «درصورتی که خانمی هیچ نوع تماس جلدی و مخاطی از نوع جنسی نداشته باشد، جای بسی امیدواری است چراکه مهم‌ترین عامل سرطان دهانه رحم و عامل بسیاری دیگر از سرطان‌های ناحیه تناسلی و سر و گردن وارد بدن وی نشده است. در این صورت حتماً باید واکسن زگیل تناسلی را بزند چراکه عامل حدود 90 درصد موارد زگیل تناسلی 4 نوع ویروس تیپ 6، 11، 16 و 18 هستند. واکسن زگیل تناسلی از ابتلا به این 4 نوع جلوگیری می‌کند، ولی اگر شریک جنسی نوع دیگری را داشته باشد واکسن از ابتلا به آن‌ها جلوگیری نخواهد کرد.»

 

رییس علمی انجمن سلامت خانواده با بیان اینکه نبود زگیل در ناحیه تناسلی دلیل عدم وجود این بیماری نیست، اظهار داشت: «تنها حدود 50 درصد این بیماران دچار زگیل در ناحیه تناسلی هستند و در ضمن بسیاری از ضایعات را با چشم معمولی نمی‌توان دید. هر نوع تغییر رنگ در ناحیه تناسلی می‌تواند جای کرایو یا لیزر قبلی ضایعات زگیل تناسلی باشد.»

صفری‌نژاد با ذکر این نکته که اگر مخاط دهان با منطقه آلوده در تماس باشد ویروس به راحتی وارد بدن و باعث ایجاد زگیل تناسلی و زگیل در اطراف لب و داخل حفره دهان می‌شود، گفت: «در علم پزشکی سرطان‌های سر و گردن جزو سرطان‌های نادر به شمار می‌رود ولی در یک دهه گذشته به دلیل شیوع زیاد این بیماری بر میزان سرطان‌های سر و گردن نیز افزوده شده است.»


وی در پایان با بیان اینکه این ویروس از طریق حوله، استخر، حمام، قاشق، لیوان، لباس زیر و... منتقل نمی‌شود و ادعای افرادی که ابتلای خود را به موارد فوق نسبت می‌دهند صحت ندارد، گفت: «با انجام یک آزمایش بسیار حساس می‌توان نوع ویروس مؤثر در ابتلا به این بیماری را تشخیص داد. البته آزمایشگاهی که این آزمایش را انجام می‌دهد باید تجهیزات مورد نیاز را داشته باشد.»
منبع : salamaneh.com

يکشنبه 13/10/1394 - 12:44

       کاربرد عجیب و غریب «پودر بچه»کاربرد پودر بچه,کارایی پودر بچه


پودر که برای بچه تان استفاده می کنید، از آنچه که فکر می کنید، مفید تر است!
 
اگر شما فکر می کنید پودر بچه فقط برای صاف و تازه نگه داشتن پوست است، شما واقعا قدرت آن را دست کم گرفته اید. سعی کنید از این پودر برای حل مشکلات روزانه خود استفاده کنید، تا از پتانسیل بالای آن آگاه شوید.
 
۱. گردنبند گره خورده
هرگز زمان زیادی را برای از هم باز کردن گردنبند در هم پیچیده شده، هدر ندهید. گره را با پودر بچه کمی شل کنید و از یک پین برای باز کردن آن استفاده کنید.
 
۲. وسایل خانه که بوی بد گرفته اند
می توان کشوها، مبلمان ها و سایر وسایل خانه را که بوی بد و کهنگی گرفته یا کپک زده اند، با ریختن مقداری از پودر بچه تازه نگه داشت و خوشبو کرد.
 
۳. موهای چرب
اکثر شامپو های خشک بر پایه نشاسته هستند؛ بنابراین پودر بچه، یک اثر مشابه در مواقع تنگنا (نداشتن شامپو) دارد. در این مواقع، مقداری از پودر را در دست تان بریزید و آن را بر روی  پوست سر خود ماساژ دهید تا روغن های اضافی خیس خورده و با آب شسته شوند.
 
۴. یک شب سوزان تابستانی
خزیدن به یک تخت گرم و گیرا تعریف کاملی از آرامش شب نیست. گرد و غبار پودر را بین ملافه های خود بریزید تا به جذب عرق و خنک نگه داشتن آن ها کمک کند.
 
۵. مورچه های مزاحم
این مزاحمان را با مسدود کردن مسیر آن ها با پودر (آنها طرفداران عطر و بوی آن نیستند)، از آشپزخانه خود دور نگه دارید.
 
۶. لکه های چربی
از ریخته شدن سس سالاد بر روی لباس خود نگرانی نداشته باشید، قصد ما تبلیغ یک پودر لباس شویی گران قیمت نیست! قبل از شستشوی معمولی لباس، روی هر لکه چربی، پودر بچه را ریخته و به لباس ضربه بزنید تا چربی جذب پودر شده و به راحتی شسته شود.
 
۷. رفع اصطکاک دستکش شستشوی ظروف
یک خانم خانه دار می گوید: "پس از شستشوی ظروف، من مقدار کمی از پودر را درون دستکش لاستیکی خودم می ریزم. این کار به این که آنها را تازه نگه دارم تا در مرتبه بعد دستکش به راحتی وارد دست من شود، کمک می کند."
 
۸. چوب جنگلی کفِ جیر جیر کننده
پودر بچه را بر روی سطح کفِ چوبی خانه تان بریزید و آن را آرام به ترک ها واردکنید تا جلوی ایجاد صدای جیر جیر آن ها را بگیرد. مقدار اضافه آن را پاک کنید و از صدای سکوت لذت ببرید.
 
۹. پای شنی
یک بطری مناسب را از پودر بچه پر کنید و در کیف ساحلی خود قرار دهید. در پایان روز، آن را بر روی پوست خود مالش دهید تا شن و ماسه دریا براحتی از پوست تان جدا شود.
 
۱۰. عرق پا
برای جلوگیری از ایجاد بوی عرق پا، پودر را در کفش خود بپاشید. جوراب را فراموش کنید، پودر، پای شما را خشک نگه داشته و می توانید بدون نگرانی، پابرهنه در آپارتمان راه بروید.

يکشنبه 13/10/1394 - 12:42

اگر گوشیتان داخل آب افتاد ...کارهای بعد از افتادن گوشی درآب,نحوه خشک کردن گوشی


ممکن است برای شما هم پیش‌ آمده باشد که موبایلتان در آب بیفتد. بسیاری‌ از افراد نمی‌دانند در ‌این شرایط چه اقداماتی باید انجام دهند.

روش‌های پیشنهادی زیر می‌تواند در نجات تلفن ‌همراهتان‌ مفید ‌واقع شود. البته توجه ‌داشته باشید‌ در بعضی موارد، رطوبت نفوذ‌كرده به موبایل موجب زنگ‌زدگی جزئی درون آن می‌شود كه به مرور زمان گسترش پیدا می‌كند. بنابراین حتی بعد از عملیات موفقیت‌آمیز نجات، گوشی خود را به یك حرفه‌ای بسپارید تا آن را باز كرده و تمامی قطعات آن را چك كند.

1- سریعا موبایل را از محیط مرطوب و خیس بیرون بكشید. طولانی شدن این زمان در افزایش احتمال صدمه دیدن موبایل مؤثر است.

2- اگر می‌خواهید چك كنید كه آیا موبایل كار می‌كند یا خیر، دست نگه دارید. فشردن دكمه‌ها احتمال تأثیر مخرب رطوبت را به‌شدت افزایش می‌دهد و موجب نفوذ بیشتر آب به داخل دستگاه می‌شود.

3- گوشی را خاموش و باتری گوشی را خارج كنید تا منابع انرژی را دور از دسترس مدارهای داخلی نگه‌دارید و از ایجاد اتصال كوتاه و وارد‌شدن صدمه به مدار جلوگیری كنید. اگر هم خشك‌خشك نشده است اصلا باتری را داخل گوشی نیندازید چون ممكن است اتصالی كند. احتمال سوختن باتری زیاد است پس اگر گوشی بعد از خشك كردن كار نكرد در وهله اول فكر نكنید گوشی سوخته است!

4- سیم‌كارت را هم در بیاورید. خیلی سریع این كار را انجام بدهید چون سیم‌كارت هم خیلی حساس است و اگر در معرض آب بماند سریع می‌سوزد.

5- هرگونه تجهیزات جانبی را از موبایل جدا كنید.

6- هرقسمتی كه در دسترس شماست را با حوله خشك كنید و مواظب باشید كه این كار باعث نفوذ آب به داخل موبایل نشود و با دقت سطح خارجی آن را خشك كنید.

7- حتی بعد از خشك كردن كامل، باز هم امكان دارد كه رطوبت در داخل موبایل وجود داشته باشد، پس باز هم اقدام به روشن كردن و تست گوشی نكنید.

8- بهترین راه‌حل برای خشک كردن كامل، فرو بردن گوشی در یك ظرف پر از برنج است. برنج به سرعت رطوبت را به‌خود جذب خواهد كرد و گوشی از درون خشك خواهد شد. شما همچنین می‌توانید از ژل سیلیكا استفاده كنید كه معمولا در جعبه بسیاری از اجناس و محصولات ازجمله كیف و كفش و وسایل الكترونیكی یافت می‌شود. اگر ژل سیلیكا نداشتید مهم نیست، برنج نپخته به همان خوبی عمل خواهد كرد. فقط یادتان باشد كه ژل سیلیكا سرعت پایینی در جذب رطوبت دارد برای همین باید سریعا دست به‌كار شوید و وقت را هدر ندهید. بعد از فرو بردن موبایل در خشك‌كن (برنج یا ژل سیلیكا)، 24تا 72ساعت آن را به حال خود رها كنید.

9- استفاده از یخچال یك راه عالی نجات گوشی خیس شده است. برای استفاده از این راه گوشی را داخل فریزر نگذارید. دلیلش این است كه معمولا گوشی‌های ما از صفحه نمایش LCD استفاده می‌كنند. ال‌سی‌دی مخفف Liquid crystal display است. مشخص است كه اگر یك مایع را در فریزر بگذاریم یخ می‌زند و تغییر حالت می‌دهد. گوشی را در قسمت‌های میانی یخچال قرار بدهید و بعد از نیم‌ساعت در بیاورید. 10دقیقه صبر كنید و دوباره این روند را طی كنید تا به جایی برسد كه مطمئن شوید گوشی خشك خشك شده است.

10- هنگامی كه مطمئن شدید كه گوشی از بیرون و درون خشک شده است، باتری را در دستگاه قرار داده و آن را تست كنید. اگر نوشابه یا آب نمك و یا امثال آن روی گوشی ریخته شده باشد، بعد از خشك شدن موبایل، كریستال‌ها باقی مانده موجب مشكل و تخریب موبایل می‌شود بنابر این اگر موبایل شما با مایعی غیرآب خیس شده است و این خیسی بیش از اندازه است باید دوباره شسته شود و این بار با آب.


در مرحله بعد باید موبایل خود را خشك كنید. در حد ممكن آن را در وضعیتی قرار دهید تا اگر آبی داخل آن شده خارج شود. سپس حدود 48ساعت آن را در فضای باز و نزدیك به كیسه‌های مواد مخصوص رطوبت‌گیر كه در بسته‌بندی بعضی كالا‌ها هم هست قرار دهید. بعد از 48ساعت موبایل شما قابل استفاده خواهد بود.

نباید‌هایی برای خشک كردن
1- استفاده از سشوار برای‌ خشك كردن: مهم نیست كه شما با چه مهارتی از آن استفاده خواهید كرد، این كار را انجام ندهید. هیچ وسیله گرمایشی نباید برای خشك كردن موبایل استفاده شود. بسیاری از تراشه‌های درون موبایل، به حرارت حساس هستند و افزایش دما به آنها صدمه خواهد زد. نكته بعدی این است كه بخار در این شرایط نمی‌تواند به راحتی از موبایل خارج شود و دوباره درون گوشی به حالت مایع در‌می‌آید، پس از این روش به هیچ وجه استفاده نكنید. درضمن در آفتاب قرار دادن نیز می‌تواند تأثیری مشابه داشته باشد.

2- برای خشک كردن پورت‌ها، بعضی اوقات به ذهنمان می‌رسد كه روی یك خلال‌دندان دستمال كاغذی بپیچیم و آن را در پورت مثلا هدفون فرو كنیم، اگر تكه‌ای از آن دستمال در پورت موبایل گیر كند خارج كردن آن كاری بس دشوار خواهد بود.

3- قراردادن موبایل در مایكروویو: این ابتكار بسیار گران تمام خواهد شد!

FloatNote نت نوشتن حین تماس
گاهی پیش می‌آید كه حین یك مكالمه تلفنی، مجبور به یادداشت شماره‌ای، آدرسی یا چیزی شویم، ولی كاغذ و قلمی دم‌دستمان نباشد. اینجاست كه FloatNote كاربرد خود را نشان می‌دهد. با نصب این اپ، هر بار كه تماسی در موبایل شما در جریان است، یك دفترچه نت‌برداری كوچك و شناور را در صفحه تماس خواهید دید كه می‌توانید مكالمات خود را روی بلندگو منتقل كرده و حرف‌های مخاطب‌تان را با خیال راحت در دفترچه كوچك یادداشت كنید. در منوی FloatNote، قادرید برای هر مخاطب یك دفترچه یادداشت جداگانه ساخته و نكته‌ای را در آن بنویسید. حالا هر بار كه دوست‌تان با شما تماس گرفت، با دیدن دفترچه، چیزی را كه می‌خواستید با دوست‌تان در میان بگذارید، به یاد خواهید آورد.

چگونه فلش دیسک ها را بدون SAFELY REMOVE ‌كردن، خارج كنیم؟
اگر خواستید با خیال راحت و بدون نگرانی از هرگونه مشكلی فلش یا هارداكسترنالتان را بدون Safely Remove كردن خارج كنید كافی است مراحل زیر را انجام دهید. فقط توجه داشته باشید كه در هر صورت بهتر است حین انتقال اطلاعات از این كار اجتناب كنید.
باز كردن Device Manager برای این كار كافی است در منوی استارت كلمه Device Manager را جست‌وجو كنید.
دنبال USB Deviceها بگردید.
زمانی كه Device Manager باز شد، كافی است روی Disk Drives كلیك كنید تا باز شود. دستگاه‌هایUSB همواره در نام خود عبارت «USB» را دارا هستند.
انتخاب گزینه Quick Removal

نجوم برای همه
«اسطرلاب» از ابزارهای قدیمی نجوم رصدی است كه برای اندازه‌گیری محل ستارگان و سیارات و به‌دست آوردن عرض و طول جغرافیایی محل، به‌كار می‌رفته است. این اسم بامسما نام سایتی است كه قصد دارد نجوم را به افراد مبتدی معرفی كند. آزاده كیوانی، دكتری اخترفیزیك و شیوانا نظری، دكتری نجوم رصدی، 2 بنیانگذار این سایت‌ هستند. امید مؤسسان این سایت علاقه‌مند‌كردن نوجوانان و جوانان به‌دنبال‌كردن نجوم به‌صورت آكادمیك است. گزارش بازدید رصدخانه مونت میلسون و رابطه فراوانی فلزی و جرم ستاره‌ای كهكشان‌های دور دست، آخرین مقالات درج شده در این سایت هستند.

نشانگر تماس مایعات
اگر قصد خرید موبایل دست دوم را دارید و گارانتی‌ برایتان‌ اهمیت دارد باید بدانید كه ‌یك قطعه بسیار كوچك همانند یك برچسب در گوشی‌های امروزی وجود دارد كه با نام نشانگر تماس مایعات (Liquid Contact Indicator LCI) معروف است. اگر مایعات به داخل گوشی نفوذ كرد، این نشانگر به هنگام برخورد با مایعاتی مانند آب به رنگ قرمز درمی‌آید و در نتیجه گوشی از گارانتی خارج می‌شود. این نشانگر در هر موبایلی در مكان متفاوتی جای داده می‌شود، چراكه سازندگان می‌خواهند این نشانگر از دید افراد عادی مخفی باشد تا در استفاده از گارانتی تقلبی صورت نگیرد.

 

يکشنبه 13/10/1394 - 12:34

آموزش ساخت جاشمعی با تیلهآموزش تصویری ایده ای برای ساخت جاشمعی با تیله ، با استفاده از این ایده و خلاقیت خود میتوانید شکل های متنوعی برای جاشمعی ایجاد کنید .

 

آموزش ساخت جاشمعی با تیله, ساخت جاشمعی

يکشنبه 13/10/1394 - 12:32

         سرخ کردن غذا با کمترین روغننحوه سرخ کردن غذا,بهترین دمای سرخ کردن


هنگامی که یک غذای سرخ شده سالم و عالی را مزه می‌کنیم، اولین چیزی که به زبان می‌آوریم این است: «اصلا چرب نیست!»


درست است که غذای سرخ شده چربی زیادی دارد، اما اگر به شیوه مناسب تهیه شود، این غذا هم می‌تواند به فهرست غذاهای سالم راه پیدا کند. هر چند که این نوع غذا باید گه گاهی خورده شود.

روغن را تمیز نگه دارید
در صورت وجود ته مانده‌های غذا در روغن، سریع می‌سوزد.
این امر باعث بدرنگ و بدطعم شدن غذای سرخ شده در آن می‌شود، بنابراین قبل از سرخ کردن ته مانده غذا را از روغن در بیاورید.

پودر یا مایه کنتاکی بهتری تهیه کنید
غلتاندن غذا در پودر یا مایه کنتاکی لایه تردی ایجاد می‌کند. اما اگر از پودر یا مایه به درستی استفاده نشود باعث جذب روغن بیشتری می‌شود. آرد در صورتی که به میزان کافی از آن استفاده شود، روغن را جذب نخواهد کرد اما افزودن آرد زیاد باعث جذب روغن خواهد شد. موادی مانند آرد ذرت و برنج جذب روغن را کاهش می‌دهد. اگرچه خوردن نوشیدنی گازدار توصیه نمی‌شود اما افزودن کمی نوشیدنی‌های گازدار به جای آب برای تهیه مایه کنتاکی، مانع از جذب روغن می‌شود.

دمای مناسب روغن در طول زمان حفظ شود
در صورت حفظ دما حین پخت، غذا روغن را به خود جذب نخواهد کرد. پس از سرخ کردن، غذا را در صافی قرار دهید.
يکشنبه 13/10/1394 - 12:30

روش تهیه رنگ خوراکی طبیعیدرست کردن رنگ خوراکی, رنگ خوراکی طبیعی


مواد لازم برای رنگ صورتی:
1/4 پیمانه (62 گرم) چغندر پخته بدون آب(لبو)
1 قاشق چای خوری آب چغندر غلیظ

 

روش تهیه رنگ صورتی :
مواد را در مخلوط کن یا غذاساز با سرعت بالا میکس کنید تا یکدست شود و بعد از صافی ریز رد کنید این رنگ را می توانید در ظرف در بسته تمیز تا دو هفته در یخچال نگهداری کنید.

 

******


مواد لازم برای رنگ زرد :
1/4 پیمانه آب
1/2 قاشق چای خوری زردچوبه

 

روش تهیه رنگ زرد :
در یک شیرجوش کوچک، آب و زردچوبه به مدت 3 تا 5 دقیقه بجوشانید و اجازه بدهید کاملا سرد شود و بعد آن راصاف کنید .در ظرف در بسته تا 2 هفته در یخچال قابل نگهداری است ،
فقط در ظرفی نگهدارید که اگه رنگی شد براتون مهم نباشد چون رنگ زردچوبه پاک نمی شود.

 

******


مواد لازم برای رنگ بنفش ارغوانی :
1/4 پیمانه (35 گرم) زغال اخته، تازه یا یخ زده
2 قاشق چای خوری آب

 

روش تهیه رنگ ارغوانی :
مواد را در مخلوط کن یا غذاساز با سرعت بالا میکس کنید تا یکدست شود و بعد از صافی ریز رد کنید ، این رنگ را می توانید در ظرف در بسته تمیز تا دو هفته در یخچال نگهداری کنید.

 

******


مواد لازم برای رنگ سبز:
1 پیمانه (30 گرم) اسفناج، تازه یا یخ زده
3 قاشق غذاخوری آب

 

روش تهیه رنگ سبز :
اگر از اسفناج تازه استفاده می کنید ، بعد از شستن در یک ماهی تابه کوچک، اسفناج را در آب به مدت 5 دقیقه با در بسته بپزید و بعد آب اضافیش را بریزید و در مخلوط کن پوره کنید (اگر دیدید مواد سفت است یک قاشق غذاخوری آب اضافه کنید) و صاف کنید و در یخچال قرار بدهید.اگر اسفناجتان فریزری است اول اجازه بدهید کاملا یخ آن باز شود و بعد مراحل بالا را انجام بدهید.


برای هر بار مصرف اول 1 قاشق چای خوری از رنگ مورد نظرتان را به مواد اضافه و درصورتیکه رنگ مورد نظرتان بدست نیامد رنگ بیشتری اضافه کنید.

 

يکشنبه 13/10/1394 - 12:29