• Nombre de visites :
  • 3498
  • 27/7/2009
  • Date :

Siyonist İsrail ve Gazze (2)

israil

Uluslararası Af Örgütü' nden Siyonist İsrail ve Gazze gerçeği... 

  Raporda ayrıca işgal yönetiminin Gazze'deki ağır hastaların tedavi olmalarına mani olduğu, dışarıda okuyan öğrencilerle dışarıda çalışan işçilerin çıkışlarının engellediği belirtilerek, bazı hastaların da dışarıda tedavi olmalarına izin verilmediğinden vefat ettikleri kaydedildi. Siyonistlerin uygulamalarına da değinilen raporda, Irkçı İsrail'in Batı Yaka'da 600 askeri kontrol noktası kurduğu ve bununla Filistin halkının hareket alanını oldukça sınırlandırdığı gibi; işlerine, okullarına, tarlalarına ve çalışma yerlerine gitmelerini de fazlasıyla zorlaştırdığı, 700km'lik ayırım duvarının inşasına da devam eden siyonist İsrail'in, bununla birçok Filistinlinin tarım arazisine ulaşmasını engellediğine dikkat çekiliyor.

Uluslar arası Af Örgütü'nün yayınladığı rapor, aslında Gazze halkının, bugün geçmişteki o yoğun bombardımanlar altında olmasa da, o bombardımanların açtığı derin yara içinde olduğu ve hala da, bu bölgeye uygulanan ambargolardan dolayı, bu bölgedeki insanların bombardıman sırasında yıkılan ve harabeye dönüşen evlerini onaramadıkları ve o haliyle yaşamlarını, ölüm kalıp uğruna sürdürdükleri çok bariz bir şekilde görülmektedir.

Bu arada terör rejiminin Gazze saldırısında hayatını kaybeden Filistinlilerden yüzde 70'inin bizzat çocuk olduğuna vurgu yapılması ise siyonist rejimin sözde direnişçileri hedef aldığına dair yalanlarını bir daha ortaya koyması açısından önemlidir.

  Terör rejimi İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, o dönemde dünya genelinde büyük yankı yapsa da, sözde uluslar arası kuruluşlardan cani rejimin cezalandırılması ve bu rejime yaptırım kararı alınmasına dair her türlü karar başta ABD olmak üzere Batılı ülkeler tarafından engellenmişti. Ama, aynı güçler, bugünkü ortamda, yaşanan o yıkıntıların üzerinde sözde barış ortamı oluşturmak suretiyle, işgal edilen Filistin toprakları üzerine siyonist sitelerin kurulmasının kabul edilmesi için Filistin tarafına baskı yapmaktadırlar.

gazze

  Uluslar arası Af Örgütü'nün raporunda belirtildiği gibi, terör rejiminin bölge üzerindeki sultacı siyasetleri durmamış aksine daha da artarken saldırılar her geçen gün daha da yaygınlık kazanmıştır. Zira, işgal güçlerinin tutuklulara insanlık dışı işkenceler uygulaması ve bunların hala Batı medyasında yeralmaması ise her kes tarafından bilinen bir gerçektir. Çünkü, Batılılara göre, Filistinlilerin öldürülmesi önemli değil, önemli olan siyonist İsrail'in, işgal ettiği Filistin toprakları üzerinde kurduğu siyonist İsrail'i güçlü bir şekilde muhafaza etmesidir.

Siyonist rejimi İsrail'in halihazırda da sürdürmekte olduğu Filistinlilerin evlerini yıkım işlemi de, Uluslar arası Af Örgütünün raporunda yer alan konulardan biri. Raporda, işgal güçlerinin savaşta Gazze'de onlarca evi ve iş yerini bombalayarak yerle bir ettiği gibi, Batı Yaka'da da onlarca evi yıktığı ve Filistinlileri zorla evlerinde çıkardığı kaydedildi.

  Kısaca belirtmek gerekirse, siyonist İsrail, her ne kadar bugün, Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanları durmuş olsa da, o toprakların tamamını yok edecek büyük bir senaryoyu hayata geçirmek üzeredir. Bu senaryonun önlenmesinin tek yolu da, terör rejimi İsrail'e karşı., başta İslam ülkeleri ve müslüman milletlerin ortak tutum sergilemeleri ve bu rejim ile onun hamilerinin ürünlerinin satın alınmaması aynı zamanda uluslar arası platformlarda bu rejim ve hamilerine yönelik muhalefet sesinin yükseltilmesinin yanı sıra, Filistin halkına da her açıdan destek verilmesidir.


Siyonist İsrail ve Gazze (1)

Gazze’den Yükselen Feryat: HER YER KERBELA, HER GÜN AŞURA

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)