• Nombre de visites :
  • 1961
  • 26/7/2009
  • Date :

Siyonist İsrail ve Gazze (1)

gazze

Uluslararası Af Örgütü' nden Siyonist İsrail ve Gazze gerçeği... 

  Uluslararası Af Örgütü, ırkçı rejim İsrail'in 2008 Aralık ayının sonlarında Gazze'ye yaptığı saldırının, kuşatma ve sınırlamalarla zaten ekonomisi felç olmuş Gazze'deki insani durumu tam bir felakete dönüştürdüğünü belirtti.

  Terör rejimi İsrail, Filistin halkının seçtiği ve halkın oylarıyla işbaşına gelen HAMAS'ın liderliğindeki hükümeti cezalandırmak ve ayrıca böylece ırkçı İsrail ile yakın işbirliğinde bulunan Mahmut Abbas yönetimini güçlendirmek ve bu yolla da, siyonist İsrail'in bölgedeki gayri meşru varlığını meşrulaştırmak için saldırı düzenlemişti ki, sözkonusu saldırılarda, 1450 savunmasız Filistinli şehid olmuş ve 5500'den fazlası da yaralanmıştı. Hala zihinlerimizden çıkmayan sözkonusu saldırılar sırasında sessiz kalan insan hakları savunucusu ülkeler ve demokrasi havariliği yapan devletler, hala da seslerini çıkarmazken, uluslar arası medyayı kontrolünde tutan Siyonizm ve emperyalizm, elindeki bu gücüne rağmen, sivil toplum kuruluşlarının tamamını da ezip geçemiyor.

  Zira, Uluslararası Af Örgütü, unutulmuşluğa terk edilen Gazze Şeridi halkıyla ilgili olarak terör rejimini eleştiren ve ağır ifadelerin kullanıldığı bir rapor yayınladı.

  Uluslararası Af Örgütünün dünyadaki insan haklarıyla ilgili olarak bugün yayınladığı raporda, Gazze ile ilgili bölümünde şu ifadelere yer verilmesi son derece anlamlı: "Irkçı İsrail ve Mısır'ın da işbirliği sayesinde süren Gazze'ye yönelik ambargodan dolayı, Gazze'de gıda maddesi sıkıntısı yaşanmakta ve bu durum temel maddelerin çoğunda fiyat artışına neden olmuş. Bunun sonucunda Gazze halkının %80'i gelen uluslararası yardımlara muhtaç duruma düşmüş. Yardım kuruluşları ile insan hakları örgütleri ek kısıtlamalara ve sıkıntılara maruz kalmaları nedeniyle Gazze'deki halka gereken yardımı ulaştıramıyorlar."


Gazze ambargosu ağırlaşıyor

Siyonizm ve Üstün Irk İnancı

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)