• Nombre de visites :
  • 833
  • 1/7/2009
  • Date :

Cumhurbaşkanı Ahmdinejad İstihbarat Bakanlığını takdir etti

ahmedinejad

  Tahran, 01 Temmuz 2009 – Yabancı güçlere bağlı iç komplocuların tespitinde ve onlarla mücadele etmekte verdikleri emekten dolayı İstihbarat Bakanlığına takdirlerini sunan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, seçimlerin zayif noktalarının İstihbarat Bakanlığınca teşhis konulmasını ve sonucunu ilan edilmesini istedi.

  seçimleri kazandıktan sonra ilk defa İstihbarat Bakanı ve Bakanlık çalışanlarıyla bir araya gelen Dr. Mahmud Ahmedinejad, yabancı güçlere bağlı iç komplocuların tespitinde ve onlarla mücadele etmekte verdikleri emekten dolayı İstihbarat Bakanlığına takdirlerini sunarak, seçimlerin zayif noktalarının İstihbarat Bakanlığınca teşhis konulmasını ve ilan edilmesini istedi.

  Dr. Mahmud Ahmedinejad, İstihbarat Bakanlığı her zaman düzenin yetkililerinden bir adım önde olması gerektiğini belirtmekle, “İstihbarat bakanlığının çalışmaları dünya seviyesi üzerinde olmalı”dedi.

  İslam Devrimi’nin niteliği hakkında konuşan Ahmedinejad, şöyle devam etti; “İki kutuplu dünyadaki politika, askeri ve bilimsel tekelini İslam Devrimi kırdı. Biz dünya ile teamülde bulunarak değişime yanayız ve bu doğrultuda emperyalistin gücünü kırmak için dünyadaki mevcut kapasiteleri kulanırız”  

  10. cumhurbaşkanlığı seçimlerine de işaret eden Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, seçimlere halkın yüzde 85 oranla katılımı bir çeşit referandum niteliği taşıdığını vurguladı.


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)