• Nombre de visites :
  • 926
  • 27/5/2009
  • Date :

İran’a uranyum ihracatı yapıldığı iddiası İsrail tarafından ortaya atılmıştır

bolivya

  Tahran, 27 Mayıs 2009 – Bolivya ve Venezüella, Latin Amerika’nın İran’a uranyum ihracatı yaptığı Siyonist rejiminin iddialarını şiddetle red ederek, Bolivya, bu iddianın İsrail gizli servisindeki bir avuç sorumsuz palyaço tarafından ortaya atıldığını söyledi.   

Siyonist rejiminin bu idialarını şiddetle red eden Başkanlık Bakanı Juan Ramon Kintana, Telaviv’in bu raporu anlamsız olduğunu ifade etti.

  Bu raporun Siyonist rejiminin gizli servisinin ürünü olduğunu söleyen Juan Ramon Kintana, İsrail’in gizli servislerinde ve kurumlarındaki adamların bir avuç sorumsuz ve palyaço insanlar olduklarının altını çizdi.

  Bolviya Madencilik Bakanı Alberto Echazu, İsrail Dışişleri Bakanlığı''na ait olduğu belirtilen gizli bir raporda yer alan iddiayı reddederek, uranyum "ihraç etmek bir yana, jeolojik çalışma bile yapmadık" dedi.

  Echazu, Bolivya Dışişleri Bakanlığı''nın iddialara resmen yanıt vermeye hazırlandığını da söyledi.

Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez ise söz konusu iddiaları red ederek, bu ithamların İsrail’in yüzü günden güne karardığının anlamına geldiğini kaydetti.

  AP tarafından ele geçirildiği belirtilen İsrail Dışişleri Bakanlığı''na ait 3 sayfalık gizli raporda, Bolivya ile birlikte Venezuela da İran''a uranyum sağlamakla suçlanmıştı.

  mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)