• Nombre de visites :
  • 975
  • 18/5/2009
  • Date :

İran’ın nükleer çalışmaları Arap dünyasını tehdit etmiyor

amr musa

  Tahran, 17 Mayıs 2009 – MHA/Ürdün: Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun raporuna göre Tahran’ın nükleer çalışmaları temiz olduğunu söyleyen Arap Birliği Genel Sekreteri, İran’ın nükleer çalışmaları Arap dünyasını ve uluslararası toplumunu tehdit etmediğini söyleyerek, asıl tehdit olan İsrail’in nükleer silahları olduğunu vurguladı.

   Arap barış planı olarak adlandırılan İsrailli ve Filistinli iki devletli çözümüne karşı çıkan Siyonist rejiminin yeni başbakanın tutumu hakkındaki muhabirimizin sorusunu yanıtlayan Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Arap Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin görüşleri ile Netanyahu’nun görüşleri arasında farklılıklar mevcut olduğunu, onun sözleri tüm dünya için sorun yarattığını ve bu durum devam ederse dünyanın tepkisini çekeceğini söyledi.

İran ve Amerika arasında muhtemelen her çeşit diyaloğa ve işbirliğie destek veren Amr Musa, bir yandan bu diyaloğun dolaysız ve şeffaf olmasına vurgu yaparak, diğer yandan pek çok sorunun çözülmesine yardımcı olacağını kaydetti.

  Arap Birliği Genel Sekreteri, Tahran ve Washington’ın diyaloğu Araplara zarar vermeceğinin görüşünde olduğunu da dile getirdi.

 

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun raporuna göre Tahran’ın nükleer çalışmaları temiz olduğunu söyleyen Arap Birliği Genel Sekreteri, İran’ın nükleer çalışmaları Arap dünyasını ve uluslararası toplumunu tehdit etmediğini söyleyerek, asıl tehdit olan İsrail’in nükleer silahları olduğunun altını çizdi.


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)