• Nombre de visites :
  • 942
  • 27/4/2009
  • Date :

İran’a yönelik yaptırım uygulayanlar, ülkemizde banka açmak istiyorlar

perviz davudi

  Tahran, 26 Nişan 2009 - İran İslam Cumhuriyeti’nin turizm sektörünün büyüme süreci olumlu olduğunu ve İran bankalarına yönelik yaptırım uygulananlar ülkede banka açmak istediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı, bu hususlardan dolayı İran’da yatırım yapmak güvenirli olduğunu söyledi.

  Pazar sabahı gerçekleşen bir törende konuşma yapan Dr. Perviz Davudi, Irak’taki terörist saldırısında hayatlarını kaybedenler için başsağlılığı dilemekle, batı emperyalisti köşeye sıkıştığı için savaştan başaka çaresi olmadığı ve şimdi terörist eylemlere başvurduğunu ifade etti.

  Konuşmasının devamında İran İslam Cumhuriyeti’nin büyüme sürecine işaret eden Davudi, İran İslam Cumhuriyeti’nin turizm sektörünün büyüme süreci olumlu olduğunu ve İran bankalarına yönelik yaptırım uygulananların ükede banka açmak istediklerini ifade ederek, bu hususlardan dolayı İran’da yatırım yapmak  güvenirli olduğunu söyledi.

  Konuşmasının devamında İran’ın çeşitliğ alanlarda katettiği ilerlemelere değinen Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Perviz Davudi,

“ Emperyaist ülkeler, Afrika ve diğer ülkelerin zenginliklerini talan ederek uzaya uydu göndermişlerdir. Ama bizim uydu temiz, halis ve kendi çabalarımızla inşa edilmiştir.”dedi.

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)