• Nombre de visites :
  • 1071
  • 22/4/2009
  • Date :

Konuşma Özgürlüğü Tarihi bir Yalandır

ahmedinejad

  Tahran, 22 Nisan 2009 – Uluslararası bir oturumda konuaşan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, konuşma özgürlüğü sloganı tarihi bir yalan olduğunu söyledi.

   İslami Ülkeleri Savcıları Zirvesinde bu sabah konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Cenevre oturumu sırasında meydana gelen olaylara işaretle, İran İslam Cumhuriyeti’nin bu toplantıya katılacağı anladıkları zaman tüm planları suya düştüğünü ve böylece kolayca yargılanmaktan kaçamayacaklarına anladıklarını söyledi.

  Konuşmasından önce BM Genel Sekreteri ile bir araya geldiğini ve ondan konuşmasında daha yumuşak uslüp kullanmasını istediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, “BM Genel Sekreteri’ne üzgünüm yani siz 60 yıl Siyonist rejiminin cinayetlerini gözardı etmemi mi istiyorsunuzdur?dedim”şeklinde konuştu.

  Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, konuşma özgürlüğü sloganı tarihi bir yalan olduğunu söyledi.

Ahmedinejad konuşmasının devamında, ırkçılık konferansında kargaşa yaratmak için bir kaç cahil ve korkak adamı tuttuklarını ve böylece Siyonistlerin soykırımı hakkında konuşmak isteyen şahsın engellemek istediklerini belirtmekle, “Siz bir toplantının güvenliğini sağlayamuyorsunuz, o zaman dünya güvenliğini nasıl sağlayacaksınız?”dedi.

  İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, Dorban II ırkçılık konferansında yaptığı konuşma sırasında bazılarının haksız protesto eylemlerime maruz kalmıştı.

www.mehrnews.com/tr/

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)