• Nombre de visites :
  • 1026
  • 20/4/2009
  • Date :

Dünyadaki En Ağır Suçlar Irkçılık Düşüncesinden Kaynaklanmaktadır

ahmedinejad 

  Tahran, 19 Nisan 2009 – "Dorban 2" adlı ırkçılık zirvesine katılmak üzere bugün Cenevre’ye giden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, dünyada meydana gelen en ağır suçların ırkçılık düşüncesinden kaynaklandığını söyledi.

  "Dorban 2" adlı ırkçılık zirvesine katılmak üzere bugün öğlenden önce Tahranı Cenevre’ye doğru terk eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı  Mahmud Ahmedinejad, dünyada meydana gelen savaşların, adil olmayan münasibetlerin, kin ve terörün Siyonist partisi ve düşüncesinden kaynaklandığını söyledi.

Ahmedinejad, dünya güçlerinin ana merkezlerini ve dünya medyasını ele geçiren Siyonistler, dünya halklarını talan etmeye çalıştıklarının altını da çizdi.

  Siyonistlerin, dünyanın mali ve para düzeni üzerinde egemen kurduklarını konuşmasının devamına ekleyen Dr. Ahmedinejad, “onlar dünyanın en büyük bölümünü fakirleşmeye sevketmişler ve tüm zenginlikleri üzerinde egemen kurmuşlardır”dedi. 

  20- 24 Nisan tarihleri arasında yapılacak konferansa katılacak olan Ahmedinejad, söz konusu konferansa katılacağını daha önceden teyit eden dört devlet liderinden biri olduğunu, ayrıca 23 Nisan''da da bir basın toplantısı düzenleyeceğini bildirildi.

  Bu konferansa 4500 sivil toplum örgütleri, insan hakları ve ırkçılıkla mücadele alanında aktif olarak faaliyet yapan grupların yoğun katılımı bekleniyor.

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)