• Nombre de visites :
  • 620
  • 17/6/2008
  • Date :

İslami ülkeler, Güvenlik Konseyi'nde koltuk sahibi olmalılar

islami ülkeler, güvenlik konseyi'nde koltuk sahibi olmalılar

    İslam dünyasının en önemli gereksinimlerinden biri birlik olduğunu buyuram Hz. Ayetullah Hamenei, İslam dünyasının sahip olduğu büyük doğal kaynaklar ve insan gücüyle büyük bir güce dönüşebileceğini ifadede bulundular.

    Mehr haber ajansının haberine göre, Komor Adalarının Cumhurbaşkanı Abdullah Muhammed Sambi ile bugün bir araya gelen Devrim'in Yüce Lideri, İslam ülkeleri özellikle İran'ın son yıllarda elde ettiği teknolojiye değinerek, "İslam dünyasının düşmanları İran'ın nükleer faaliyetlerinin barışçıl olduğunu bildikleri halde buna karşı çıktıkmaktadırlar zira İran halkının bu hareketi reva ve ileriye dönüktür"dediler.

    BM Güvenlik Konseyi'nde İslam ülkelerine koltuk tahsis edilmesinin zaruri olduğu dile getiren İslami Devrim'in Yüce Lideri Hz. Ayetullah Hamenei, İslam dünyasının tüm imkanlara sahip olmasına rağmen kendini savunmak için mahrum olduğunu ve bunun için coğrafya, dini ve ırk ihtilaflarını unutarak bilim alanında adım atmaları gerektiğini söylediler.

   Hz. Ayetullah Hamenei, Şii ve Sunni ihtilafların düşmanların işi olduğunu ve İslam dünyasının güçlenmesi için birliğe doğru adım atmalarını vurgu yaptı.

   Cumhurbaşkanı Ahmedinejand'ın da bulunduğu bu görüşmede İslami Devrimi Lideri ile bir araya geldiği için memnuniyetini dile getiren Ahmed Abdullah Muhammed Sambi, İran İslam Cumhuriyeti ile ilişkilerin geliştitilmesini talep etti.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)